Αποστολέας Θέμα: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ  (Αναγνώστηκε 113793 φορές)

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #650 στις: Δευ 08 Απρ 2024 20:05 »
Μακαρι να γινει γηπεδο στο ζωσιμαδες, φανταζομαι θα παρει λιγοτερο χρονο απο το να γινει καινουριο καπου αλλου(και ποιος θα βρεθει να φτιαξει νεο γηπεδο)
Αλλα καποιος πρεπει να την τελειωσει αυτη τη δουλεια ομορφα και ωραια, γιατι βλεπω πολλα εμποδια στο ζητημα
Καθεται μια ολοκληρη πολη και παιδευεται για ενα ταρταν στιβου
Θα απογειωθουμε εντελως με ενα ανακαινισμενο ποδοσφαιρικο ζωσιμαδες

 :pas: :pashat: :joker:

Αποσυνδεδεμένος paslover

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 136
  • AJAX ΕΙΣΑΙ !!
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiH9-q_2bXSAhXJNhoKHe6XACwQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Ftalentabout.gr%2F2016%2F10%2Fo-paiktis-pou-irthe-ston-pas-giannina-apo-tin-til
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #651 στις: Δευ 08 Απρ 2024 20:07 »
Αν δικαιωθεί ο Βόλος στο CAS....και κερδίσει κάνα Παναιτωλικό την επόμενη αγωνιστική η Κηφισιά, πάλι θεωρητικά θα μπαίναμε στην διεκδίκηση της παραμονής... Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί έβγαλε αυτή την ανακοίνωση και πριν το ματς με τον ΟΦΗ και δεν περίμενε να κριθεί μαθηματικά ο υποβιβασμός και μετά να έβγαζε ότι ανακοίνωση ήθελε... έστω και τις πολύ λίγες ελπίδες , τις διέλυσε με την ανακοίνωση, ουσιαστικά πέταξε λευκή πετσέτα... Γιατί? Δεν ήθελε να πουλήσει την ομάδα στην Α??? Ή είναι τόσο απλας ή τόσο ανόητος????
Προφανώς η απόφαση είχε παρθεί πολύ πιο πριν να φύγει και αυτά που είπε στην συνέντευξη ήταν στάχτη στα μάτια.... Αλλά γιατί δεν περίμενε λίγο ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω....Τεσπα πες.... Άντε γρήγορα πλέον η αλλαγή σκυτάλης να ξεκινήσει ο νέος ΠΑΣ στην μετά ΧΒ εποχή....

Θα σου απαντήσω εγώ, αδερφέ: Τι πιστεύω.... Απλά ειναι υπερβολικά λίγος ο Τακούλης...... Εχει χάσει τ' αυγά και τα πασχάλια.... Έχει πελαγώσει με αυτό που του άφησε ο αποθανών πατήρ..... Δεν μπορεί να διαχειριστεί ούτε μια απλή συνενετευξη...... Έπρεπε να τη δώσει πέρυσι το καλοκαίρι την ομάδα..... Θα γλύτωνε όλο αυτό το κάζο φέτος..... Και η Χαρίκλεια τα κάνει χειρότερα τα πράματα..... Μη βασανίζεσαι με όλα αυτά που ρωτάς.....
Αν θέλετε τη γνώμη μου πάντως δε νομίζω να χειροτέρεψε την απόδοση της ομάδας το κακό timing του Παναγιωτάκη..... Ειδαμε και μέσα στη χρονιά τι αυτοκτονίες κάναμε, χωρίς ανακοίνωση πώλησης......
Εξ'  άλλου ανοίγει προοπτικές η φυγή του..... Αρα γιατί να το πάρουν οι παίχτες στραβά......??
Εγώ θα το πω ξεκάθαρα.... Φέτος έχω δει άπειρες μειωμένες αποδόσεις..... Μία από αυτές ήταν και η προχθεσινή.....
Γνώμη μου.....
Τέλος, λοιπόν, άν εγώ ήμουν ποδοσφαιριστής του ΠΑΣ, αυτή η ανκοίνωση θα μου έδινε φτερά στα πόδια.... Όχι να μου τα κοβε....
 :mono: :pas: :pashat:
ΘΑ ΒΑΡΕΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΜΙΣΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΦΟΒΑΣΤΕ!! ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΤΕ !!! ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΣΕΒΕΣΤΕ !!

Αποσυνδεδεμένος SirBak

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #652 στις: Δευ 08 Απρ 2024 20:14 »
Μακαρι να γινει γηπεδο στο ζωσιμαδες, φανταζομαι θα παρει λιγοτερο χρονο απο το να γινει καινουριο καπου αλλου

Δυστυχως δεν προβλεπεται απο το ρυθμιστικο σχεδιο


΄΄Ειδικός στόχος 6
Δημιουργία ελκυστικών συνθηκών κατοίκησης και επενδύσεων………………..εξ ίσου σημαντική επιβάρυνση για την κατοίκηση αποτελεί η ύπαρξη του σταδίου ΄΄ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ΄ του οποίου προτείνεται η ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ.
Στη θέση του προτείνεται δημιουργία πολυώροφου υπόγειου χώρου στάθμευσης και μελέτη για την οργάνωση του υπέργειου χώρου αυτού σε ελεύθερο χώρο.΄΄

Απο Στεφανο Βασιλειαδη

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #653 στις: Δευ 08 Απρ 2024 20:52 »
Μακαρι να γινει γηπεδο στο ζωσιμαδες, φανταζομαι θα παρει λιγοτερο χρονο απο το να γινει καινουριο καπου αλλου

Δυστυχως δεν προβλεπεται απο το ρυθμιστικο σχεδιο


΄΄Ειδικός στόχος 6
Δημιουργία ελκυστικών συνθηκών κατοίκησης και επενδύσεων………………..εξ ίσου σημαντική επιβάρυνση για την κατοίκηση αποτελεί η ύπαρξη του σταδίου ΄΄ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ΄ του οποίου προτείνεται η ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ.
Στη θέση του προτείνεται δημιουργία πολυώροφου υπόγειου χώρου στάθμευσης και μελέτη για την οργάνωση του υπέργειου χώρου αυτού σε ελεύθερο χώρο.΄΄

Απο Στεφανο Βασιλειαδη

Υπάρχει ένα σύνθημα που λέει κι νόμοι και τα διατάγματα καταργούνται στα οδοφράγματα.

Ποιο ρυθμιστικό;Κοροιδευομαστε;Τι θα γίνει πάρκινγκ;
Αν είναι να γκρεμιστεί το Ζωσιμάδες να γίνει πάρκινγκ άστο καλυτερα.

Είδαμε το πάρκινγκ του καταστροφέα δημάρχου Γκόντα, πόσο κατέστρεψε αισθητικά την πλατεία.

Όταν λέω γήπεδο στο Ζωσιμάδες,δεν εννοώ ανακαίνιση.

Εννοώ καινούργιο γήπεδο, με βύθιση και χαμηλότερο ύψος από το υπάρχον.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος SirBak

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #654 στις: Δευ 08 Απρ 2024 21:15 »
Όταν λέω γήπεδο στο Ζωσιμάδες,δεν εννοώ ανακαίνιση.

Εννοώ καινούργιο γήπεδο, με βύθιση και χαμηλότερο ύψος από το υπάρχον


Δεν αντιλεγω
Κι εγω μαζι σου
Το θεωρω ομως ακατορθωτο αυτο για πολλους λογους
Η μεγαλη ευκαιρια θα ηταν στο Βελισσαριο.
Αλλα που?Στη πολη που σταματανε οι πρωινες πτησεις και βαφτιζουν το τριιχνο δρομο προς Κακαβια ως Ιωνια οδο?

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #655 στις: Δευ 08 Απρ 2024 21:24 »
ωρε εσεις προχωρησατε στο υπερπεραν.....περιμενετε να βρουμε νεο ιδιοκτητη και μετα κατεβαινουμε στα οδοφραγματα

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #656 στις: Δευ 08 Απρ 2024 21:34 »
Να ανοίξει άλλο topic για γήπεδο ή μακέτα...
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #657 στις: Τρι 09 Απρ 2024 00:59 »
ωρε εσεις προχωρησατε στο υπερπεραν.....περιμενετε να βρουμε νεο ιδιοκτητη και μετα κατεβαινουμε στα οδοφραγματα

Αφού οι πιθανοί νέοι ιδιοκτήτες σκουπίζουν τον πισινό με 500αρικα να μην κάνουμε και εμείς λίγα όνειρα?
Μετά από τόσα χρόνια μιζέριας και έλλειψης οράματος το δικαιούμαστε.



Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 825
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #658 στις: Τρι 09 Απρ 2024 01:39 »
Απο αυτα που ακούγονται πλεον ολο και πιο ανοιχτα και απο ολο και πιο γνωστα προσωπα, ακομα και το 1/3 να ισχυσει και να συμβει τοσο γρηγορα, ειναι βγαλμενο απο τις εικασίες του πιο αισιοδοξου ΠΑΣολε.
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #659 στις: Τρι 09 Απρ 2024 07:50 »
Το θέμα είναι, αφού ακούγονται τόσα γιατί ο "καπετάνιος" βούλιαξε το χαλασμένο καράβι έξω από το λιμάνι του Μονακό και έπνιξε και τους ναύτες?
Γιατί δε το πήγε πιο νωρίς στο λιμάνι και γιατί δε το μπαλωσε στην ώρα του?
Πάλι και δω οι απορίες είναι λογικές. Είναι χαζός, άπειρος και εγωιστής (πολύ προφανές αν σκεφτούμε ότι ήθελε να κρατήσει την κληρονομιά του μπαμπά) ή το έκανε εν γνώση του?
Γιατί να μη δώσει την ομάδα στο ξεκίνημα, να πάρει τα φράγκα του και να είναι και πρώτος μάγκας στην πιάτσα? Ερωτήματα που γεννούν εύλογες απορίες.
Και τα δύο είναι εμμονικά πράγμα που αποτυπώθηκε και στο αγωνιστικό κομμάτι!
Μόνο ένας ψυχολόγος και ψυχίατρος μπορεί να έχει απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #660 στις: Τρι 09 Απρ 2024 08:45 »
Το θέμα είναι, αφού ακούγονται τόσα γιατί ο "καπετάνιος" βούλιαξε το χαλασμένο καράβι έξω από το λιμάνι του Μονακό και έπνιξε και τους ναύτες?
Γιατί δε το πήγε πιο νωρίς στο λιμάνι και γιατί δε το μπαλωσε στην ώρα του?
Πάλι και δω οι απορίες είναι λογικές. Είναι χαζός, άπειρος και εγωιστής (πολύ προφανές αν σκεφτούμε ότι ήθελε να κρατήσει την κληρονομιά του μπαμπά) ή το έκανε εν γνώση του?
Γιατί να μη δώσει την ομάδα στο ξεκίνημα, να πάρει τα φράγκα του και να είναι και πρώτος μάγκας στην πιάτσα? Ερωτήματα που γεννούν εύλογες απορίες.
Και τα δύο είναι εμμονικά πράγμα που αποτυπώθηκε και στο αγωνιστικό κομμάτι!
Μόνο ένας ψυχολόγος και ψυχίατρος μπορεί να έχει απαντήσεις.

Γιατί πολύ απλά ο Παναγιωτάκης ήθελε πολλά λεφτά για μια ερασιτεχνική ΠΑΕ
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #661 στις: Τρι 09 Απρ 2024 09:26 »
Το θέμα είναι, αφού ακούγονται τόσα γιατί ο "καπετάνιος" βούλιαξε το χαλασμένο καράβι έξω από το λιμάνι του Μονακό και έπνιξε και τους ναύτες?
Γιατί δε το πήγε πιο νωρίς στο λιμάνι και γιατί δε το μπαλωσε στην ώρα του?
Πάλι και δω οι απορίες είναι λογικές. Είναι χαζός, άπειρος και εγωιστής (πολύ προφανές αν σκεφτούμε ότι ήθελε να κρατήσει την κληρονομιά του μπαμπά) ή το έκανε εν γνώση του?
Γιατί να μη δώσει την ομάδα στο ξεκίνημα, να πάρει τα φράγκα του και να είναι και πρώτος μάγκας στην πιάτσα? Ερωτήματα που γεννούν εύλογες απορίες.
Και τα δύο είναι εμμονικά πράγμα που αποτυπώθηκε και στο αγωνιστικό κομμάτι!
Μόνο ένας ψυχολόγος και ψυχίατρος μπορεί να έχει απαντήσεις.

Γιατί πολύ απλά ο Παναγιωτάκης ήθελε πολλά λεφτά για μια ερασιτεχνική ΠΑΕ

Δε θα διαφωνήσω. Εδώ όμως μπαίνει άλλο ερώτημα, θα ήταν τόσο μ@λ@κ@ς ο νέος που δε θα έβλεπε την κατάσταση που υπήρχε. Εδώ αμάξι πας να πάρεις και το κοιτάς από χίλιες μεριές, όχι να επενδύσεις και εκατομμύρια.
Άρα όλα συγκλίνουν ότι ήταν πλέον από παντελώς άσχετος, άπειρος και παρτακιας. Ο κλασσικός πονηρός ο Έλληνας, παλαιάς κοπής. Άρα δεν έψαχνε επενδυτή με όραμα αλλά έναν μπούλη με φράγκα να του τα μασήσει.
Τώρα έχασε τα αυγά και τα καλάθια (έρχεται και Πάσχα)

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #662 στις: Τρι 09 Απρ 2024 12:19 »
Ειπες ο πονηρος κλασσικος ελληνας παλαιας κοπης
Παιδι του πατερα ειναι τι παραπανω θα μπορουσε να ειχε μαθει
Αυτα εβλεπε μπροστα του τοσα χρονια
Απλα υποτιμησε πολλα πραγματα και σαν απειρος που ειναι την πατησε με το καλημερα
Κουτοπονηριες τις βαφτιζω εγω αυτες τις καταστασεις

Τωρα απο εδω και περα ας γινει οτι θελει
Οσοι φοβαστε πετρινα χρονια, αν ειναι να συμβουν ας συμβουν
Κυκλοι ειναι αυτοι και γυριζουν, δεν μπορουμε να κανουμε κατι
Δεν ειμαστε ακομα στο επιπεδο της τριπολης να μην πεφτουμε ποτε, ουτε η ξανθη του πανοπουλου 30 χρονια συνεχομενα στην Α εθνικη

Γηπεδο στο ζωσιμαδες ποδοσφαιρικο ειναι οτι πρεπει, αρκει να μεσολαβησουν και εκει οι τοπικοι παραγοντες να τελειωνει το θεμα οσο πιο γρηγορα γινεται
Και ας πηγαινουμε και στην ιταλια που λεει ο λογος να παιζουμε οσο γινονται τα εργα

 :pas: :pashat: :joker:

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #663 στις: Τρι 09 Απρ 2024 15:41 »
Εγώ πάντως βλέπω ότι στην πόλη ο υποβιβασμός έχει περάσει πολύ στα ψιλά σε σχέση με το θέμα της αλλαγής μετοχών.
Τέτοιο ενδιαφέρον και συχνότητα συζητήσεων παντού είχα να συναντήσω από τα ευρωπαϊκά παιχνιδια.
Ένας δυνατός νέος ιδιοκτητης θα φέρει ξεσηκωμό και πολύ μεγάλη συσπείρωση του κόσμου.

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #664 στις: Τρι 09 Απρ 2024 21:01 »
Εγώ πάντως βλέπω ότι στην πόλη ο υποβιβασμός έχει περάσει πολύ στα ψιλά σε σχέση με το θέμα της αλλαγής μετοχών.
Τέτοιο ενδιαφέρον και συχνότητα συζητήσεων παντού είχα να συναντήσω από τα ευρωπαϊκά παιχνιδια.
Ένας δυνατός νέος ιδιοκτητης θα φέρει ξεσηκωμό και πολύ μεγάλη συσπείρωση του κόσμου.
Συμφωνώ και το συνεχίζω:
Μου τη σπάει αυτή η "άκρα του τάφου σιωπή".
Μου τη σπάει που τα Γιαννιώτικα δημοσιογραφά - λαγωνικά δεν γράφουν τίποτα απολύτως.
Κάποιο νέο, ρε μαλάκες. Καλά, γράφω στα παπάρια μου τα διάφορα "μα δεν υπάρχει κάτι επίσημο για ανακοίνωση μπλα μπλα μπλα". Ρε, δημοσιογράφοι είστε, ή μάλλον νομίζετε ότι είστε. Ε, κάντε ρε μαλάκες αυτό που νομίζετε ότι σας υπαγορεύει ο κώδικάς σας.
Στην τελική, αυτός που θέλει πραγματικά να την πάρει την Ομάδα, θα την πάρει ο κόσμος να χαλάσει. Δηλαδή εάν το μάθουμε εμείς, θα χαλάσει το deal???
Τί σκατά??? Χιλιάδες φίλαθλοι του Π.Α.Σ. καιγόμαστε ρε.
Πάει, σχόλασαν οι Αφοί. Πάμε για άλλα. Πειράζει να μάθουμε κι εμείς ποιά είναι τα άλλα???
Άη σιχτίρ νούμερα γαμώτη μου...
Γαμώ τις μπριζόλες σας υποτακτικοί... >:(

Αποσυνδεδεμένος PAS A TEMPOS

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #665 στις: Τετ 10 Απρ 2024 01:38 »
Μη συγκρινουμε την δυναμικη του κατα τ´αλλα πετυχημενου Αστερα Τριπολης (μεχρι και ομιλο Ευρωπαικης διοργανωσης επαιξαν) με αυτη του ΠΑΣ που ειναι υπερπολλαπλασια!

ο Αστερας δεν εχει ιστορια αρα δε κουβαλαει πισω του ουτε τη μαζα της Αρκαδιας καν, ουτε ετεροδημοτες!
η ιστορια του ΠΑΣ φερνει απο πισω παλιες και νεες γενιες Ηπειρωτων να ασχολουνται μαζι του ειτε διαμενουν στην οδο Αβερωφ στο ρολοϊ, ειτε στην υπολοιπη Ηπειρο, ειτε στην Αττικη οπως εγω ειτε στην Γερμανια και οπου αλλου θελετε! Και ως γνωστον ολοι αυτοι δηλωνουμε μονο ΠΑΣ ή πρωτα ΠΑΣ!
Υπο αυτο το πρισμα ενα ποσο 2 εκ ευρω χρεους δεν αποτελει καμια τροχοπεδη και ενας σοβαρος επενδυτης μπορει να κανει «παπαδες»!
Πρωτα απ´ολα επενδυει σε μια περιοχη που οι τεράστιες και πολυδιαστατες δυναμικες αναπτυξης της μολις αρχισαν να ξεδιπλωνονται! Το εχω ξαναγραψει, το ειπε και ο Γιαννακης, βρειτε μου αλλες πολεις εκτος Αθηνας κ Θεσσαλονικης να τεμνονται απο 2 αυτοκινητοδρομους, με την Ηγουμενιτσα ουσιαστικα να γινεται επινειο των Ιωαννινων, με ενα αεροδρομιο που θα αποτελει σταθμο διεθνων πτησεων απο ΝΑ Ασια κ αντιστροφως και ποσα αλλα!
Γιατι μη κοροϊδευομαστε, δεν θα αναλαβει κανας Πασολες επειδη λατρευει την ομαδα ωστοσο ετερον εκατερον!
Και ποδοσφαιρικα ομως, με 5 σοβαρες κινησεις σε ολα τα επιπεδα (μεταγραφες, εγκαταστασεις, στελεχωση) πόσα διαρκείας αλλα και τι τηλεοπτικη ζητηση θα υπαρξει για τουλαχιστον μια 3ετια; Εχει αποδειξει ο κοσμος μας οτι 2 καλα να δει, 22 ανταποδιδει!

Απο κει καί περα ας μη τρεφουμε και αυταπατες, για να τα βαλεις με τους αλλους 4 πρεπει με καποιο αρμα να συνταχθεις και να ισχυροποιηθεις σε ολα τα επιπεδα για να τους χτυπησεις! Δε θα σε αφησουν αλλα δν ειναι κι απαραιτητο να βγει πρωταθλητρια η ομαδα για να θεωρηθει πετυχημενη και να εχει τον κοσμο ζεστο και χαρουμενο! Καλες προθεσεις, ομορφο ποδοσφαιρο, ωραιες εγκαταστασεις κι πλασαρισματα στην 5αδα μια χαρα ειναι κι οταν σταθεροποιεισαι εκει καποια στιγμη θα ερθει και το παραπανω βημα!

2ο αναγκαιο κακο αλλα αναγκαιο, θες δε θες πρεπει να συνταχθεις με τους πολιτικους αρχοντες! Αλλα μη ξεγελιεστε, αφενος αυτος ειναι ο ουσιαστικος ρολος οσων πολιτικοποιουνται και οταν εδραιωνονται οπως ο δικος μας δρεπουν τους «καρπους» τους, αφετερου ετσι κ αλλιως με τους περισσοτερους εχουν τακιμιασει εκ των προτερων!

Τελος για το γηπεδο εχω εκφρασει την αποψη μου σε αλλο θεμα. Μερικη ανακατασκευη Ζωσιμαδων και φτιαχνεις χωρις πολλα πολλα κουκλακι-καυτη εδρα της ταξης των 10-12.000. Δε θες κ περισσοτερο νομιζω.

Αποσυνδεδεμένος pextempalla

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.145
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #666 στις: Τετ 10 Απρ 2024 08:49 »
Τελος για το γηπεδο εχω εκφρασει την αποψη μου σε αλλο θεμα. Μερικη ανακατασκευη Ζωσιμαδων και φτιαχνεις χωρις πολλα πολλα κουκλακι-καυτη εδρα της ταξης των 10-12.000. Δε θες κ περισσοτερο νομιζω.
Δεν υπάρχει ούτε ανακαίνιση ούτε μερική ανακατασκευή σαν έννοιες για τους Ζωσιμάδες. Το γήπεδο θέλει γκρέμισμα και φτιάξιμο από την αρχή.
Όσον αφορά τη θέση, καλό θα ήταν να γίνει σε νέα θεση για να δημιουργηθεί ένας νέος πνεύμονας πρασίνου στο κέντρο της πόλης ο οποίος θα συνδυάζει και άλλες χρήσεις, π.χ. χώρο που θα μπορούν να πάνε τα κατοικίδιά τους όσοι έχουν. Αυτή τη στιγμή κάποιοι βγάζουν βόλτα τα σκυλιά τους και χέζουν στις παιδικές χαρές που παίζουν τα παιδάκια, όπως αυτή δίπλα στο γήπεδο.
Καλό θα ήταν βέβαια το γήπεδο να δημιουργηθεί πιο κοντά στον αστικό ιστό από αυτή που βρίσκεται το Πανηπειρωτικό για να μπορεί ο κόσμος να πηγαίνει για καφέ κλπ. με τα πόδια αν είναι δυνατόν. Καλή η ιδέα του Βελισσααρίου που ανέφερε ο SirBak, αλλά άντε να το πάρεις από το ταμείο του Στρατού.

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #667 στις: Τετ 10 Απρ 2024 09:50 »
Ρε παιδιά εδώ δεν έχουμε καν νέα διοίκηση...σκεφτείτε οτι μπορεί να μείνουμε με το πουλί στο χέρι και εμείς μιλάμε για νέα γήπεδα..
ας ανοίξει ένα top με θέμα ΟΝΕΙΡΑ Η΄ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ και εδώ να συνεχίσουμε να μιλάμε για το ενδεχόμενο αλλαγής ιδιοκτησίας

Κάνω refresh κάθε λίγο και λιγάκι ...βλέπω κάποιος απάντησε για το θέμα πώλησης...ώπα λέω κάτι έχουμε.... πατάω να διαβάσω μήπως υπάρχει κάποια εξέλιξη και ξενερώνω απίστευτα  όταν διαβάζω για άσχετα θέματα
Παρακαλώ πολύ από εδώ να γράφουμε και να συζητάμε για το θέμα της ενδεχόμενης πώλησης
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 10 Απρ 2024 09:55 από KASABIAN »
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος antreas

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #668 στις: Τετ 10 Απρ 2024 12:11 »
Ρε παιδιά εδώ δεν έχουμε καν νέα διοίκηση...σκεφτείτε οτι μπορεί να μείνουμε με το πουλί στο χέρι και εμείς μιλάμε για νέα γήπεδα..
ας ανοίξει ένα top με θέμα ΟΝΕΙΡΑ Η΄ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ και εδώ να συνεχίσουμε να μιλάμε για το ενδεχόμενο αλλαγής ιδιοκτησίας

Κάνω refresh κάθε λίγο και λιγάκι ...βλέπω κάποιος απάντησε για το θέμα πώλησης...ώπα λέω κάτι έχουμε.... πατάω να διαβάσω μήπως υπάρχει κάποια εξέλιξη και ξενερώνω απίστευτα  όταν διαβάζω για άσχετα θέματα
Παρακαλώ πολύ από εδώ να γράφουμε και να συζητάμε για το θέμα της ενδεχόμενης πώλησης

Δεν εχουν παρει χαμπαρι ακομα οτι σε 2 μηνες θα χουμε διοικηση πρωτοδικειου .....ειναι μικρα δε τα ξερουν αυτα,δεν τα χουν ζησει..

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #669 στις: Τετ 10 Απρ 2024 12:24 »
antreas όσο και να θέλω να μην το πιστεύω....δυστυχώς πρέπει όλα να τα σκεφτόμαστε
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος antreas

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #670 στις: Τετ 10 Απρ 2024 12:31 »
antreas όσο και να θέλω να μην το πιστεύω....δυστυχώς πρέπει όλα να τα σκεφτόμαστε

Ρε φιλε αφου εχει παραρτησει ο κοσμος την ομαδα.Δε παει γηπεδο,δε συνεισφερει οικονομικα η τοπικη αγορα,ποιος ο λογος να ασχοληθει καποιος.Δεν υπαρχει λογος.
Εσυ θα ασχολουσουν;;
Ποιο πολυ δυσφημιση ειναι πλεον το προεδριλικι σε μια ΠΑΕ παρα διαφυμιση για ενα επιχειρηματια

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #671 στις: Τετ 10 Απρ 2024 12:56 »
antreas διαφωνώ... η ομάδα απαξιώθηκε με διαχρονική ευθύνη της οικογένειας ΧΒων. Ο κόσμος και η πόλη δεν σταμάτησε να ενδιαφέρεται για την ομάδα άσχετα εάν δεν πάταγε στο γήπεδο με ευθύνη των ιδιοκτητών της
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 825
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #672 στις: Τετ 10 Απρ 2024 13:15 »
Ρε παιδιά εδώ δεν έχουμε καν νέα διοίκηση...σκεφτείτε οτι μπορεί να μείνουμε με το πουλί στο χέρι και εμείς μιλάμε για νέα γήπεδα..
ας ανοίξει ένα top με θέμα ΟΝΕΙΡΑ Η΄ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ και εδώ να συνεχίσουμε να μιλάμε για το ενδεχόμενο αλλαγής ιδιοκτησίας

Κάνω refresh κάθε λίγο και λιγάκι ...βλέπω κάποιος απάντησε για το θέμα πώλησης...ώπα λέω κάτι έχουμε.... πατάω να διαβάσω μήπως υπάρχει κάποια εξέλιξη και ξενερώνω απίστευτα  όταν διαβάζω για άσχετα θέματα
Παρακαλώ πολύ από εδώ να γράφουμε και να συζητάμε για το θέμα της ενδεχόμενης πώλησης

Δεν εχουν παρει χαμπαρι ακομα οτι σε 2 μηνες θα χουμε διοικηση πρωτοδικειου .....ειναι μικρα δε τα ξερουν αυτα,δεν τα χουν ζησει..

Διοίκηση πρωτοδικειου θα θέλατε ίσως μερικοί για να να μην εκτεθεί ο εγωισμός σας που τόσα χρόνια αντιμετωπίζατε τον ΠΑΣ σαν χωριό που θα διαλυόταν χωρίς τους αρτινους ευεργέτες του. Στην πραγματικότητα όμως ολα δείχνουν ότι θα αποκτήσει σοβαρή διοίκηση . 
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #673 στις: Τετ 10 Απρ 2024 13:49 »
Ας εμείνουμε αποκλειστικά στα νέα για την αλλαγή σελίδας.

Ας αφήσουμε όλα τα υπόλοιπα.

Κυρίως τους τοπικιστικούς διαχωρισμούς Πρέβεζα, Άρτα, Θεσπρωτία που μας έχουν κρατήσει τόσο πολύ πίσω.

Η ισχύς εν τη ενώσει. Ήπειρος ενωμένη!!!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος PASsenger

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 444
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #674 στις: Τετ 10 Απρ 2024 13:51 »
Ρε παιδιά εδώ δεν έχουμε καν νέα διοίκηση...σκεφτείτε οτι μπορεί να μείνουμε με το πουλί στο χέρι και εμείς μιλάμε για νέα γήπεδα..
ας ανοίξει ένα top με θέμα ΟΝΕΙΡΑ Η΄ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ και εδώ να συνεχίσουμε να μιλάμε για το ενδεχόμενο αλλαγής ιδιοκτησίας

Κάνω refresh κάθε λίγο και λιγάκι ...βλέπω κάποιος απάντησε για το θέμα πώλησης...ώπα λέω κάτι έχουμε.... πατάω να διαβάσω μήπως υπάρχει κάποια εξέλιξη και ξενερώνω απίστευτα  όταν διαβάζω για άσχετα θέματα
Παρακαλώ πολύ από εδώ να γράφουμε και να συζητάμε για το θέμα της ενδεχόμενης πώλησης

Δεν εχουν παρει χαμπαρι ακομα οτι σε 2 μηνες θα χουμε διοικηση πρωτοδικειου .....ειναι μικρα δε τα ξερουν αυτα,δεν τα χουν ζησει..

Διοίκηση πρωτοδικειου θα θέλατε ίσως μερικοί για να να μην εκτεθεί ο εγωισμός σας που τόσα χρόνια αντιμετωπίζατε τον ΠΑΣ σαν χωριό που θα διαλυόταν χωρίς τους αρτινους ευεργέτες του. Στην πραγματικότητα όμως ολα δείχνουν ότι θα αποκτήσει σοβαρή διοίκηση .
Πεσ'τα.Γιατί υπάρχουν απ' ότι φαίνεται πολλοί λάτρεις και υποτακτικοί της οικογένειας ακόμα.Είναι ακόμα αρκετοί ραγιάδες των ΧΒ στην πόλη.