Αποστολέας Θέμα: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ  (Αναγνώστηκε 113823 φορές)

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #725 στις: Σαβ 13 Απρ 2024 18:38 »
Ακριβώς αυτό. Τα χρήματα μπαίνουν την επόμενη διαχειριστική χρονιά για να μπορεί η εκάστοτε ομάδα να παρουσιάσει έσοδα στο φάκελο της.
Αυτή ήταν και η ένσταση των ομάδων της Β, γιατί ομάδα που πέφτει έχει αβάντα χρημάτων.
Αν δείτε φέτος, ο ιωνικός έκανε όλες τις μεταγραφές από Φλεβάρη και μετά ενώ ο Λεβαδειακός πέρσι πήγαινε με δανεικούς στο 2ο γύρο.
Εκεί λοιπόν γεννιέται το ερώτημα που βρήκε τα χρήματα η Κηφισιά και ο Πανσερραϊκός για μεταγραφές!????
Αν τα βάζουν από την τσέπη τους δε μας νοιάζει αλλά άμα πέσουν εξαφανίζονται γιατί ο ιδιοκτήτης πρέπει να πάρει πίσω τα ρέστα του.
Για να ανέβεις από τη Β στην Α υπάρχουν 2 δρόμοι
1. Γερό πορτοφόλι με option να τα εξαργυρώσεις στην Α
2. Να έχει πέσει από την Α και να επενδύσεις σωστά στην επάνοδο.

Αλλιώς φυτοζωεις διαρκώς στη Β. Βλέπε Λάρισα, Ηρακλής κλπ. Αν κάποια χρόνια βγουν οι παίκτες και το σύνολο είσαι τυχερός αλλιώς με το διαθέσιμο budget των νορμάλ προέδρων δεν πας για πολλά. Αν βάλουμε και ότι οι περισσότερες ομάδες μαζεύουν 500-1000 άτομα στο γήπεδο, τότε κλαυτα.
Να σταυρώνουμε τα χέρια μας να κλείσει το dealγιατι αν του μείνουν οι μετοχές θα πάρει και του χρόνου τα λεφτά και σίγουρα θα μας παρατήσει στην ψάθα

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #726 στις: Σαβ 13 Απρ 2024 18:45 »
Επιπλέον να ρωτήσουν κανένα εκεί στη Νόβα, τι τριπλά έκανε ο Παναγιωτάκης και τους έβαλε συμβόλαιο 2 ετών χωρίς ρήτρα υποβιβασμού, μέχρι το 2025. Του χρόνου στη Β τι θα κάνουν? Ακόμα κλαίνε!!! Το βλέπω να μας δείχνουν κατ αποκοπή μιας και δε θα πάρουν τα λεφτά πίσω, θα χάσουν και πόσες ιδιωτικές  συνδέσεις στην περιοχή. Ήδη ξέρω αρκετές περιπτώσεις για διακοπή της τηλεόρασης Νόβα

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 610
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #727 στις: Σαβ 13 Απρ 2024 18:48 »
Το μόνο που ξέρω είναι ότι υπάρχουν ενδιαφερόμενοι και τώρα που μιλάμε μελετούν τα οικονομικά στοιχεία της ΠΑΕ.

Αυτό ξεκίνησε την προηγούμενη εβδομάδα. Ουσιαστικά έχουμε παράδοση των μετοχών και όχι αγορά.
Η οικογένεια ζούσε με τα έσοδα του ΠΑΣ, πλήρωνε με καθυστέρηση υποχρεώσεις σε εφορία και παίκτες σε δεδομένα χρονικά διαστήματα, όταν ερχόταν λεφτά από στοίχημα και τηλεοπτικά.
Έτσι δικαιολογείται και η απορία όλων μας, ότι πως γίνεται να μας παίρνουν παίκτες για ένα κομμάτι ψωμί ή για λίγα ευρώ να μην αποκτά κάποιον παίκτη.
Οι υπόλοιποι πρόεδροι ζουν από τα λεφτά των δουλειών τους (καλής ή κακής δεν ενδιαφέρει) και τα χρήματα που παίρναν από στοίχημα και τηλεοπτικά πήγαιναν στις ομάδες τους. Νομίζω είναι ξεκάθαρο και βασικά γι'αυτό και η ομάδα παραχωρείται και δεν ΠΩΛΕΙΤΑΙ.
Οι δικοί μας μείωναν μπάτζετ και κρατούσαν τον μισθό τους σταθερό. Μοιραία πάθαμε εμείς τα υπόλοιπα.
Το γκρουπ των αγοραστών είναι φάρας - τριαδης - Σιόντης και τερνα - Σιόντης
Ο Σιόντης θα είναι σε ρολο support όπως ήταν και μέχρι τώρα.
Αυτά ξέρω, αυτά λέω.
Οι παίκτες θα αξιολογηθούν εκ τους μηδενός με εξαίρεση Κόντε, Εραμουσπε που είναι στη διακριτική τους ευχέρεια η παραμονή ή μη.
Το budget που θα τρέξει θα είναι εφάμιλλο superleague με μέσα στα χρήματα του στοιχήματος και το μισό τηλεοπτικό της Νόβα που το αποδίδει στο τέλος της χρονιάς.
Και οι δύο περιπτώσεις ζουν από τις δουλειές τους και δεν ενδιαφέρονται να ζήσουν από τον ΠΑΣ ΓΙΆΝΝΕΝΑ.
Η Τέρνα από που προκύπτει? Αφού είπαμε έγινε λάθος στο επώνυμο....

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #728 στις: Σαβ 13 Απρ 2024 18:54 »
Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους σύνταυρους PASsenger και serifis1980 για τα νέα. Να είστε καλά, παιδιά.  (y)
Και για μία ακόμη φορά να οικτίρω τα ντόπια δημοσιογραφά - λαγωνικά.

Παράθεση
Το γκρουπ των αγοραστών είναι φάρας - τριαδης - Σιόντης και τερνα - Σιόντης

Άρα, δεν πρόκειται για τον κωλόγαβρο Αγραφιώτη αλλά γι' αυτόν της Τέρνα. Οκ.

Όπως κι αν έχει, και τα δύο γκρουπ είναι πανίσχυρα μιλώντας με οικονομικά δεδομένα.

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #729 στις: Σαβ 13 Απρ 2024 19:25 »
Απλά αυτά μπορώ να αλιευσω από γνωστούς στο παρακείμενο περιβάλλον του άρχοντα της Ηπείρου.

Απλά όποιος έρθει περνά πρώτα "συνέντευξη" από αυτόν.

Η ομάδα γενικά παραχωρείται και δεν πωλείται για τους ότι οι ιδιοκτήτες είναι διαχειριστές της εταιρείας και δεν επένδυσαν κάτι, ούτε έχουν κάτι που έφτιαξαν αυτοί. Τη δεδομένη χρονική στιγμή δεν μπορούν να "πουλήσουν" ούτε και την υπεραξία της ομάδας.
Πάντως ήταν δεδομένο ότι θα συνέβαινε κάποια στιγμή. Ειδικά αν είχαν και παχυλούς μισθούς ή έξοδα δικά τους πολλά. Μοιραία θα έπεφταν έξω και μοιραία δεν ήθελαν να μπούνε μέσα από δω και στο εξής. Αν δεν έκαναν καλή κάβα τόσα χρόνια, κρίμα τους


Αποσυνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.726
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #730 στις: Σαβ 13 Απρ 2024 19:28 »
Ακριβώς αυτό. Τα χρήματα μπαίνουν την επόμενη διαχειριστική χρονιά για να μπορεί η εκάστοτε ομάδα να παρουσιάσει έσοδα στο φάκελο της.
Αυτή ήταν και η ένσταση των ομάδων της Β, γιατί ομάδα που πέφτει έχει αβάντα χρημάτων.
Αν δείτε φέτος, ο ιωνικός έκανε όλες τις μεταγραφές από Φλεβάρη και μετά ενώ ο Λεβαδειακός πέρσι πήγαινε με δανεικούς στο 2ο γύρο.
Εκεί λοιπόν γεννιέται το ερώτημα που βρήκε τα χρήματα η Κηφισιά και ο Πανσερραϊκός για μεταγραφές!????
Αν τα βάζουν από την τσέπη τους δε μας νοιάζει αλλά άμα πέσουν εξαφανίζονται γιατί ο ιδιοκτήτης πρέπει να πάρει πίσω τα ρέστα του.
Για να ανέβεις από τη Β στην Α υπάρχουν 2 δρόμοι
1. Γερό πορτοφόλι με option να τα εξαργυρώσεις στην Α
2. Να έχει πέσει από την Α και να επενδύσεις σωστά στην επάνοδο.

Αλλιώς φυτοζωεις διαρκώς στη Β. Βλέπε Λάρισα, Ηρακλής κλπ. Αν κάποια χρόνια βγουν οι παίκτες και το σύνολο είσαι τυχερός αλλιώς με το διαθέσιμο budget των νορμάλ προέδρων δεν πας για πολλά. Αν βάλουμε και ότι οι περισσότερες ομάδες μαζεύουν 500-1000 άτομα στο γήπεδο, τότε κλαυτα.
Να σταυρώνουμε τα χέρια μας να κλείσει το dealγιατι αν του μείνουν οι μετοχές θα πάρει και του χρόνου τα λεφτά και σίγουρα θα μας παρατήσει στην ψάθα

Πολυ ενδιαφερον αυτο φιλαρακι . Δεν την γνωριζα την συγκεκριμενη πολυ σημαντικη λεπτομερεια για την αποδοση των χρηματων. Να’σαι καλα.

Αποσυνδεδεμένος PAS A TEMPOS

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #731 στις: Σαβ 13 Απρ 2024 20:46 »
Το μόνο που ξέρω είναι ότι υπάρχουν ενδιαφερόμενοι και τώρα που μιλάμε μελετούν τα οικονομικά στοιχεία της ΠΑΕ.

Αυτό ξεκίνησε την προηγούμενη εβδομάδα. Ουσιαστικά έχουμε παράδοση των μετοχών και όχι αγορά.
Η οικογένεια ζούσε με τα έσοδα του ΠΑΣ, πλήρωνε με καθυστέρηση υποχρεώσεις σε εφορία και παίκτες σε δεδομένα χρονικά διαστήματα, όταν ερχόταν λεφτά από στοίχημα και τηλεοπτικά.
Έτσι δικαιολογείται και η απορία όλων μας, ότι πως γίνεται να μας παίρνουν παίκτες για ένα κομμάτι ψωμί ή για λίγα ευρώ να μην αποκτά κάποιον παίκτη.
Οι υπόλοιποι πρόεδροι ζουν από τα λεφτά των δουλειών τους (καλής ή κακής δεν ενδιαφέρει) και τα χρήματα που παίρναν από στοίχημα και τηλεοπτικά πήγαιναν στις ομάδες τους. Νομίζω είναι ξεκάθαρο και βασικά γι'αυτό και η ομάδα παραχωρείται και δεν ΠΩΛΕΙΤΑΙ.
Οι δικοί μας μείωναν μπάτζετ και κρατούσαν τον μισθό τους σταθερό. Μοιραία πάθαμε εμείς τα υπόλοιπα.
Το γκρουπ των αγοραστών είναι φάρας - τριαδης - Σιόντης και τερνα - Σιόντης
Ο Σιόντης θα είναι σε ρολο support όπως ήταν και μέχρι τώρα.
Αυτά ξέρω, αυτά λέω.
Οι παίκτες θα αξιολογηθούν εκ τους μηδενός με εξαίρεση Κόντε, Εραμουσπε που είναι στη διακριτική τους ευχέρεια η παραμονή ή μη.
Το budget που θα τρέξει θα είναι εφάμιλλο superleague με μέσα στα χρήματα του στοιχήματος και το μισό τηλεοπτικό της Νόβα που το αποδίδει στο τέλος της χρονιάς.
Και οι δύο περιπτώσεις ζουν από τις δουλειές τους και δεν ενδιαφέρονται να ζήσουν από τον ΠΑΣ ΓΙΆΝΝΕΝΑ.
Η Τέρνα από που προκύπτει? Αφού είπαμε έγινε λάθος στο επώνυμο....


Με νέα δίοικηση που θα δώσει απεύθειάς τα θετικά διαπιστευτήρια της και περισσότερη τηλεθέαση αλλά παρεμπιπτόντως και περισσοτερα διαρκείας θα έχει η ομάδα σε σχέση με φέτος!
ο ΠΑΣ πουλάει ακόμα και στη Γ´.

Αποσυνδεδεμένος PAS A TEMPOS

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #732 στις: Σαβ 13 Απρ 2024 20:48 »
Συγνωμη, στο φιλο «Σεριφη» απο πανω αφορουσε η παραθεση

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #733 στις: Σαβ 13 Απρ 2024 21:57 »
Το μόνο που ξέρω είναι ότι υπάρχουν ενδιαφερόμενοι και τώρα που μιλάμε μελετούν τα οικονομικά στοιχεία της ΠΑΕ.

Αυτό ξεκίνησε την προηγούμενη εβδομάδα. Ουσιαστικά έχουμε παράδοση των μετοχών και όχι αγορά.
Η οικογένεια ζούσε με τα έσοδα του ΠΑΣ, πλήρωνε με καθυστέρηση υποχρεώσεις σε εφορία και παίκτες σε δεδομένα χρονικά διαστήματα, όταν ερχόταν λεφτά από στοίχημα και τηλεοπτικά.
Έτσι δικαιολογείται και η απορία όλων μας, ότι πως γίνεται να μας παίρνουν παίκτες για ένα κομμάτι ψωμί ή για λίγα ευρώ να μην αποκτά κάποιον παίκτη.
Οι υπόλοιποι πρόεδροι ζουν από τα λεφτά των δουλειών τους (καλής ή κακής δεν ενδιαφέρει) και τα χρήματα που παίρναν από στοίχημα και τηλεοπτικά πήγαιναν στις ομάδες τους. Νομίζω είναι ξεκάθαρο και βασικά γι'αυτό και η ομάδα παραχωρείται και δεν ΠΩΛΕΙΤΑΙ.
Οι δικοί μας μείωναν μπάτζετ και κρατούσαν τον μισθό τους σταθερό. Μοιραία πάθαμε εμείς τα υπόλοιπα.
Το γκρουπ των αγοραστών είναι φάρας - τριαδης - Σιόντης και τερνα - Σιόντης
Ο Σιόντης θα είναι σε ρολο support όπως ήταν και μέχρι τώρα.
Αυτά ξέρω, αυτά λέω.
Οι παίκτες θα αξιολογηθούν εκ τους μηδενός με εξαίρεση Κόντε, Εραμουσπε που είναι στη διακριτική τους ευχέρεια η παραμονή ή μη.
Το budget που θα τρέξει θα είναι εφάμιλλο superleague με μέσα στα χρήματα του στοιχήματος και το μισό τηλεοπτικό της Νόβα που το αποδίδει στο τέλος της χρονιάς.
Και οι δύο περιπτώσεις ζουν από τις δουλειές τους και δεν ενδιαφέρονται να ζήσουν από τον ΠΑΣ ΓΙΆΝΝΕΝΑ.
Η Τέρνα από που προκύπτει? Αφού είπαμε έγινε λάθος στο επώνυμο....


Με νέα δίοικηση που θα δώσει απεύθειάς τα θετικά διαπιστευτήρια της και περισσότερη τηλεθέαση αλλά παρεμπιπτόντως και περισσοτερα διαρκείας θα έχει η ομάδα σε σχέση με φέτος!
ο ΠΑΣ πουλάει ακόμα και στη Γ´.

Ο Αγραφιώτης της Τερνα ενεργειακής δεν είναι το ίδιο πρόσωπο με τον άλλον του Ολυμπιακού. Συγγενικά δεν ξέρω. Επιπλέον δεν ασχολούνται αυτοί με τις ομάδες αλλά κάποιοι άλλοι δικοί τους.

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 610
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #734 στις: Σαβ 13 Απρ 2024 22:20 »
Το μόνο που ξέρω είναι ότι υπάρχουν ενδιαφερόμενοι και τώρα που μιλάμε μελετούν τα οικονομικά στοιχεία της ΠΑΕ.

Αυτό ξεκίνησε την προηγούμενη εβδομάδα. Ουσιαστικά έχουμε παράδοση των μετοχών και όχι αγορά.
Η οικογένεια ζούσε με τα έσοδα του ΠΑΣ, πλήρωνε με καθυστέρηση υποχρεώσεις σε εφορία και παίκτες σε δεδομένα χρονικά διαστήματα, όταν ερχόταν λεφτά από στοίχημα και τηλεοπτικά.
Έτσι δικαιολογείται και η απορία όλων μας, ότι πως γίνεται να μας παίρνουν παίκτες για ένα κομμάτι ψωμί ή για λίγα ευρώ να μην αποκτά κάποιον παίκτη.
Οι υπόλοιποι πρόεδροι ζουν από τα λεφτά των δουλειών τους (καλής ή κακής δεν ενδιαφέρει) και τα χρήματα που παίρναν από στοίχημα και τηλεοπτικά πήγαιναν στις ομάδες τους. Νομίζω είναι ξεκάθαρο και βασικά γι'αυτό και η ομάδα παραχωρείται και δεν ΠΩΛΕΙΤΑΙ.
Οι δικοί μας μείωναν μπάτζετ και κρατούσαν τον μισθό τους σταθερό. Μοιραία πάθαμε εμείς τα υπόλοιπα.
Το γκρουπ των αγοραστών είναι φάρας - τριαδης - Σιόντης και τερνα - Σιόντης
Ο Σιόντης θα είναι σε ρολο support όπως ήταν και μέχρι τώρα.
Αυτά ξέρω, αυτά λέω.
Οι παίκτες θα αξιολογηθούν εκ τους μηδενός με εξαίρεση Κόντε, Εραμουσπε που είναι στη διακριτική τους ευχέρεια η παραμονή ή μη.
Το budget που θα τρέξει θα είναι εφάμιλλο superleague με μέσα στα χρήματα του στοιχήματος και το μισό τηλεοπτικό της Νόβα που το αποδίδει στο τέλος της χρονιάς.
Και οι δύο περιπτώσεις ζουν από τις δουλειές τους και δεν ενδιαφέρονται να ζήσουν από τον ΠΑΣ ΓΙΆΝΝΕΝΑ.
Η Τέρνα από που προκύπτει? Αφού είπαμε έγινε λάθος στο επώνυμο....


Με νέα δίοικηση που θα δώσει απεύθειάς τα θετικά διαπιστευτήρια της και περισσότερη τηλεθέαση αλλά παρεμπιπτόντως και περισσοτερα διαρκείας θα έχει η ομάδα σε σχέση με φέτος!
ο ΠΑΣ πουλάει ακόμα και στη Γ´.

Ο Αγραφιώτης της Τερνα ενεργειακής δεν είναι το ίδιο πρόσωπο με τον άλλον του Ολυμπιακού. Συγγενικά δεν ξέρω. Επιπλέον δεν ασχολούνται αυτοί με τις ομάδες αλλά κάποιοι άλλοι δικοί τους.
Ναι αυτό ρωτάω.Ειναι ο Αγραφιωτης της Τέρνα ή του Ολυμπιακού? Γιατί ο Τζες στο Georgiou club είπε έγινε λάθος και εννοούσε αυτόν του Ολυμπιακού...

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #735 στις: Κυρ 14 Απρ 2024 21:28 »
Εγώ ξέρω για την Τερνα ενεργειακή που δραστηριοποιείται στη περιοχή και πλέον θα δραστηριοποιηθεί ακόμα περισσότερο με την απόκτηση διαχείρισης της Εγνατίας οδού από τη μαμά Τερνα.
Αυτό. Το ότι ο διευθύνων σύμβουλος λέγεται Αγραφιώτης, Αραμπουλι ή Αβραμόπουλος νομίζω δε μας ενδιαφέρει και δε τους ενδιαφέρει ποιος θα είναι ο διαχειριστής (πρόεδρος). Ποτέ από τέτοιες εταιρείες δεν βγαίνει ο υπεύθυνος μπροσταρης. Νομός

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #736 στις: Κυρ 14 Απρ 2024 21:34 »
Όπως πολύ πριν προκύψει η επίσημη παράδοση της ομάδας από τους ΧΒ σας είχα πει το Φεβρουάριο, που πέτυχα στο αεροδρόμιο της Αθήνας τον Παπασταθόπουλο και αστειευόμενος τον ρώτησα για το αν ενδιαφέρεται για τον ΠΑΣ και η απάντηση ήταν διπλωματική. Ναι υπάρχει ενδιαφέρον, ναι είμαστε σε συζητήσεις αλλά το πράμα θέλει καιρό.
Για οποιαδήποτε ενδιαφέρον λέω εγώ θέλει καιρό για να σκαλίζει πράγματα 15 ετών πίσω. Κανένας από αυτούς δεν παίζει με τα λεφτά του πριν σιγουρευτεί και δεν πάρει εγγυήσεις για την επένδυση του.Η επένδυση εκτιμάται στα 5 και στα 10 χρόνια μετά. Κανόνας. Από κει και πέρα το extension είναι για αλλά 5 ή για άλλα 10. Συνήθως όμως στην 1η 10ετια, οι περισσότεροι επενδυτές εξαργυρώνουν και φεύγουν

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #737 στις: Κυρ 14 Απρ 2024 21:47 »
Εγώ ξέρω για την Τερνα ενεργειακή που δραστηριοποιείται στη περιοχή και πλέον θα δραστηριοποιηθεί ακόμα περισσότερο με την απόκτηση διαχείρισης της Εγνατίας οδού από τη μαμά Τερνα.
Αυτό. Το ότι ο διευθύνων σύμβουλος λέγεται Αγραφιώτης, Αραμπουλι ή Αβραμόπουλος νομίζω δε μας ενδιαφέρει και δε τους ενδιαφέρει ποιος θα είναι ο διαχειριστής (πρόεδρος). Ποτέ από τέτοιες εταιρείες δεν βγαίνει ο υπεύθυνος μπροσταρης. Νομός
Είσαι λάθος .

Μπακος Καυμενακης με Intrakat
Πανουργιάς με Interkat
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #738 στις: Κυρ 14 Απρ 2024 22:52 »
Εγώ ξέρω για την Τερνα ενεργειακή που δραστηριοποιείται στη περιοχή και πλέον θα δραστηριοποιηθεί ακόμα περισσότερο με την απόκτηση διαχείρισης της Εγνατίας οδού από τη μαμά Τερνα.
Αυτό. Το ότι ο διευθύνων σύμβουλος λέγεται Αγραφιώτης, Αραμπουλι ή Αβραμόπουλος νομίζω δε μας ενδιαφέρει και δε τους ενδιαφέρει ποιος θα είναι ο διαχειριστής (πρόεδρος). Ποτέ από τέτοιες εταιρείες δεν βγαίνει ο υπεύθυνος μπροσταρης. Νομός
Είσαι λάθος .

Μπακος Καυμενακης με Intrakat
Πανουργιάς με Interkat

Ο Πανουργιάς είναι δήμαρχος Λαμίας.
Πρόεδρος someone else  (δες google)
Μπάκος Καυμενακης ΚΜΟΙL
Πρόεδρος Μποροβηλος

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #739 στις: Δευ 15 Απρ 2024 00:51 »
Εγώ ξέρω για την Τερνα ενεργειακή που δραστηριοποιείται στη περιοχή και πλέον θα δραστηριοποιηθεί ακόμα περισσότερο με την απόκτηση διαχείρισης της Εγνατίας οδού από τη μαμά Τερνα.
Αυτό. Το ότι ο διευθύνων σύμβουλος λέγεται Αγραφιώτης, Αραμπουλι ή Αβραμόπουλος νομίζω δε μας ενδιαφέρει και δε τους ενδιαφέρει ποιος θα είναι ο διαχειριστής (πρόεδρος). Ποτέ από τέτοιες εταιρείες δεν βγαίνει ο υπεύθυνος μπροσταρης. Νομός
Είσαι λάθος .

Μπακος Καυμενακης με Intrakat
Πανουργιάς με Interkat

Ο Πανουργιάς είναι δήμαρχος Λαμίας.
Πρόεδρος someone else  (δες google)
Μπάκος Καυμενακης ΚΜΟΙL
Πρόεδρος Μποροβηλος


Πρόεδρος ο Ποντικάς ο Γιώργος. Τον ξέρω.

Ο Πανουργιάς τώρα έγινε Δήμαρχος. Από τη πρώτη ημέρα ήταν ο μπροστινός και για περίοδο και Πρόεδρος. Δεν έβαλε άλλον μπροστά.

Ο Ποντικάς πρόεκυψε αφότου αγόρασε τη Λαμία, γατί έχει μαι επιχείρηση με μάρμαρα και γρανίτες.

Οι ιδιοκτήτες της ΙΝΤΡΑΚΑΤ είναι αφεντικά της ΠΑΕ. Μπροστινοί. Ο Μποροβηλος είναι απλά Πρόεδρος.

Σε εμάς δεν έχει ακουστεί, ούτε εμφανιστεί (προς το παρόν) ο Περιστέρης. Πουθενά!!!

Ας εμαφανιστεί να δηλώσει την παρουσία του, ότι είναι το αφεντικό και ο ιδιοκτήτης της ομάδας και ας βάλει όποιον θέλει. Οι Πανουργιας και Μπακοκαυμενακηδες είναι και μπροστινοί και ιδιοκτήτες των ΠΑΕ.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος SirBak

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #740 στις: Δευ 15 Απρ 2024 11:21 »
΄΄Δύο (τουλάχιστον) ραντεβού έγιναν με επιχειρηματία ο οποίος ενδιαφέρεται για την εξαγορά της ΠΑΕ .

Είχαν κυρίως χαρακτήρα ενημερωτικό αλλά και να βολιδοσκοπηθουν οι προθέσεις και των δύο πλευρών.

Ενδεικτικό είναι η μία συνάντηση έγινε με τον Παναγιώτη Χριστοβασίλη και η δεύτερη με τον αδερφό του Γιάννη , δίχως ωστόσο να έχουν προκύψει περισσότερα στοιχεία.

Αφενώς τα χρέη τα οποία υπάρχουν , έστω και ρυθμισμένα , και αφετέρου τα μηδαμινά έσοδα στην Β’ Εθνική καθιστούν αδύνατο να τρέξει γρήγορα η διαδικασία αφού θα αναζητηθεί φόρμουλα ώστε και οι δύο πλευρές να μείνουν ικανοποιημένες , ανεξαρτήτως προσώπου ή προσώπων.

Δεν μπορεί να αποκλειστεί το ενδεχόμενο , για τους άνωθεν λόγους , να υπάρξουν περισσότεροι του ενός επιχειρηματιών με ίσο μερίδιο μετοχών οι οποίοι να χρηματοδοτούν σε πρώτο στάδιο την βιωσιμότητα της ομάδας , ωστόσο μόνο εύκολο εγχείρημα δεν φαντάζει ενώ στην παρουσία φάση συγκεντρώνει λίγες πιθανότητες.

Όπως και να έχει η επόμενη ημέρα είναι ένα… σταυρόλεξο για δυνατούς λύτες και μόνο με σιγουριά δεν μπορεί να ειπωθεί το οτιδήποτε την δεδομένη χρονικά στιγμή.

Άκης Λιουτας΄΄


Αποσυνδεδεμένος PASsenger

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 444
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #741 στις: Δευ 15 Απρ 2024 14:06 »
Ο επιχειρηματίας που συναντήθηκε με τον Παναγιώτη και Γιάννη Χρηστοβασίλη κατάφερε να συνεννοηθεί;Ακόμα και η συνομιλία στα Ελληνικά μαζί τους είναι ένα ακατόρθωτο εγχείρημα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #742 στις: Δευ 15 Απρ 2024 14:16 »
Φοβάμαι ότι θα δικαιώθω ότι όλα αυτά τα δημοσιεύματα είναι παραμύθια.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #743 στις: Δευ 15 Απρ 2024 15:33 »
Από ότι καταλαβαίνω από τα δημοσιεύματα ελάχιστοι ξέρουν τι πραγματικά γίνεται στο παρασκήνιο, ποιος ενδιαφέρεται και ποιος προσπαθεί να αγοράσει την ομάδα.

Είναι χαρακτηριστική η ασχετοσύνη πολλών που μπερδεύουν ονόματα ενδιαφερομένων. Άρα δεν ξέρουν. Γράφουν με φήμες και κουτσομπολιά, που εντέχνως τους τα πλασάρουν κάποιοι.

Το μέγεθος της ασχετοσύνης και της αγραμματοσύνης των τοπικών δημοσιογράφων είναι τρομακτικά μεγάλο. Μεγαλύτερο από ότι νόμιζα.

Γράφει για παράδειγμα σε γνωστό σαιτ, γνωστός δημοσιογράφος της πόλης: "Το σίγουρο είναι ότι ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν είναι μία απλή υπόθεση μερικών ανθρώπων που πάνε γήπεδο. Έμμεσα κινεί την οικονομία της πόλης (...)".

Ο Π.Α.Σ. Γιάννινα κινεί την οικονομία της πόλης. Μάλιστα. Ανοησίες που αναπαράγονται ελαφρά τη καρδία. Άνθρωποι που δεν έχουν δει τον ισολογισμό μιας επιχείρησης, όπως του Νιτσιάκου ή της Πίνδου κ.ο.κ., γράφουν ένα κάρο μπαρμπούτσαλα. Με τέτοιους δημοσιολογούντες και δημοσιογράφους όχι μόνο η ομάδα αλλά και η περιοχή είναι καταδικασμένη σε πνευματική κράμπα και σε ομιχλώδη θέαση των εξελίξεων.

Θα επαναλάβω κάτι που είπα εξαρχής. Ότι γίνει θα γίνει αμέσως μετά τη λήξη του πρωταθλήματος. Εκτιμώ από όσα έχω ήδη δει ότι η αλλαγή θα έρθει και θα είναι θεαματικά προς το καλύτερο.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #744 στις: Δευ 15 Απρ 2024 16:22 »
Η λογικη λεει οτι πριν γινει οτιδηποτε θα πρεπει να ρυθμιστουν  και να διασαφηνιστουν πολλα πραγματα
δεν ειναι ευκολη μια μεταβιβαση
και οποιος ειναι σοβαρος....πριν να εχει μια οσο το δυνατον πληρη εικονα για το ποσο που ειτε θα αναλαβει ειτε οτι αλλο....δεν προκειτε να εκτεθει

αυτη τη στιγμη δεν ξερει κανεις τιποτα με σιγουρια....καποιες πληροφοριες ισως ...αλλα σε γενικες γραμμες

συμφωνα με αυτες η μια κινηση γινεται απο την πολη....χρειαζεται ομως μια συσπηρωση επιχειρηματιων γιατι ο πρωταθλητισμος τη νεα χρονια θα χρειαστει πολυ ρευστο
Και ρευστο το οποιο θα πρεπει να υπαρχει ανα πασα στιγμη και οχι.....περιμενε μεχρι τον αλλο μηνα που θα μπει ενα ποσο....χαθηκαν παιχτες ετσι

ειναι δυσκολα τα πραγματα και αγωνιστικα ....πολυ πιο δυσκολα απο καθε αλλη φορα....για πολλους λογους

μην ξεχναμε οτι η μεταβιβαση στον σχωρεμενο χβ ειχε γινει με πληρες ροστερ....απλως αυτος και οι συνεργατες του προσθεσαν τους παιχτες και τον προπονητη που εκαναν τη μεγαλη διαφορα

τωρα θα πρεπει να πειστουν παιχτες να μεινουν ....παιχτες να ερθουν....να βρεθει προπονητης κτλ....

το καλο ειναι οτι αν υπαρξει επιτυχια στο εγχειρημα θα πραγματοποιηθει τεραστια αναγεννηση και στους φιλαθλους της ομαδας οι οποιοι τελματωσαν τα τελευταια χρονια με την ελλειψη και πλανου και οραματος

Αποσυνδεδεμένος dio

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 524
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #745 στις: Δευ 15 Απρ 2024 16:32 »
Όποιος δεν θέλει να ζυμώσει,
δέκα μέρες κοσκινίζει

Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 825
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #746 στις: Δευ 15 Απρ 2024 18:31 »
Όποιος δεν θέλει να ζυμώσει,
δέκα μέρες κοσκινίζει

Oχι, κανενας δεν κάνει συμφωνιες εκατομμυρίων στο πόδι.
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος nakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.141
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #747 στις: Δευ 15 Απρ 2024 20:34 »
Όποιος δεν θέλει να ζυμώσει,
δέκα μέρες κοσκινίζει


Δεν ξέρω φιλαράκι αν εσύ νομίζεις πως με τους υιούς έχουμε καν αλεύρι....
Πλέον για μένα και να μη βρεθεί κανείς,καμία διαφορά η Β και η Γ με αυτούς από το ερασιτεχνικό με νέους και τζάμπα!!!!
Τα χρέη της ΠΑΕ θα πάνε στους υιούς! 

Αποσυνδεδεμένος dio

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 524
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #748 στις: Δευ 15 Απρ 2024 20:53 »
Όποιος δεν θέλει να ζυμώσει,
δέκα μέρες κοσκινίζει


Δεν ξέρω φιλαράκι αν εσύ νομίζεις πως με τους υιούς έχουμε καν αλεύρι....
Πλέον για μένα και να μη βρεθεί κανείς,καμία διαφορά η Β και η Γ με αυτούς από το ερασιτεχνικό με νέους και τζάμπα!!!!
Τα χρέη της ΠΑΕ θα πάνε στους υιούς!

Δεν πάνε όλα.Το 50% πηγαίνει.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #749 στις: Τρι 16 Απρ 2024 00:13 »
Καλα ξεμπερδεματα συνταυροι. Τα Χριστοβασηλακια στρωσανε το χαλι. Για να δουμε τωρα τα χουβαρντοπαιδα ντοπια και μη τι θα κανουν Μωρε ψιλο γαζι πεφτει.Μια χαρα το εγραψε ο dio. Ας καθονται τωρα οι σωτηρες ,να μετρανε κανα χρονο τα χρεη και τους παραδες. Αυτο και μονο για μενα λεει πολλα. Δεν υπαρχει συνταυροι απ οτι φαινεται προς το παρον κανενας επενδυτης με οραμα και καυλα για την ομαδα. Κουραγιο μονο σε μας και τα παιδια μας ,που δεν ξερω και γω ποσα χρονια ακομα θα πρεπει να κανουμε υπομονη. Υγ Τι ειναι μωρε ο ΠΑΣ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Εμπορευμα στο παζαρι και το κοιταμε απ εδω κι απο κει;;;;;;;;;;;;;;Α ωρε που καταντησαμε. Κουραγιο. Υγ 1.Αληθεια ξερει κανενας σε ποια κατηγορια παιζει η Ξανθη;;;;;;;;;;;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 16 Απρ 2024 00:18 από ΠΑΣ »