Αποστολέας Θέμα: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ  (Αναγνώστηκε 113743 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #850 στις: Δευ 22 Απρ 2024 23:42 »
Μην τρελαίνεσαι βρε. Δεν παρεξήγησα αυτά που είπες.
Αυτό έλειπε.  ;)
Ξέρω πώς το είπες.

Αποσυνδεδεμένος ΤΑΧΑΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 357
  • Γεννήθηκα ΠΑΣ και θα πεθάνω ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #851 στις: Τρι 23 Απρ 2024 00:25 »
Δεν υπάρχει λογική στην όλη φάση,ο τύπος πρέπει να παίρνει ναρκωτικά.
Τέλη Μαρτίου κάνει συνέντευξη τύπου και λέει είμαι εδώ στηρίζω την ομάδα και στη β Εθνική πάμε για πρωταθλητισμό.
Μια βδομάδα μετά βγάζει ανακοίνωση και λέει ότι παραχωρεί τις μετοχές σε όποιον ενδιαφέρεται, ενώ η ομάδα δίνει μάχη για την παραμονή!
Σήμερα ξαναβγαζει ανακοίνωση και λέει ότι σχεδιάζουμε την ομάδα για την επόμενη χρονιά!!
Αποφάσισε ρε αγόρι μου γλυκό,ρε κανακάρη μου,τι θα κάνεις τελικά?
Δεν είναι Μονόπολη αυτό Παναγιωτάκη, πάρε μια απόφαση ρε χρυσό μου αγόρι και σιουκ φεύγα!!
Δεν μπορείς..τι σχεδιασμό να κάνεις? Μας δουλεύεις? Ποιός κανονικός προπονητής θα έρθει σε εσένα εεε?
Για μαλακες τους έχεις?
Ποιός παίχτης έμπειρος θα μείνει με εσένα?
Ανέλαβε μια φορά το βάρος των ευθυνών και φύγε!
Το χω ξαναγράψει καλύτερα τοπικό και κάθαρση παρά αυτό το μαρτύριο της σταγόνας που βιώνουμε καθημερινά.

Αποσυνδεδεμένος Όνομα χρήστη

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #852 στις: Τρι 23 Απρ 2024 01:25 »
 Δεν μου άρεσε καθόλου η ανακοίνωση που κλείνει με την αναζήτηση νέου προπονητή και μιλάει για το σχεδιασμό της χρόνιας που έρχεται...
 Κατά τα άλλα από ιαματική πηγή που δεν επιδέχεται αμφισβήτησης έμαθα για ενδιαφέρον από Χήτο.

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 610
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #853 στις: Τρι 23 Απρ 2024 09:18 »
Δεν μου άρεσε καθόλου η ανακοίνωση που κλείνει με την αναζήτηση νέου προπονητή και μιλάει για το σχεδιασμό της χρόνιας που έρχεται...
 Κατά τα άλλα από ιαματική πηγή που δεν επιδέχεται αμφισβήτησης έμαθα για ενδιαφέρον από Χήτο.
Μακάρι και να είναι ο σοβαρός Χήτος που τρέχει την επιχείρηση του. Μαζί με Σιόντη νομίζω θα είναι δυνατό δίδυμο!
Έτσι ναι πάμε για κάτι δυνατό!

Αποσυνδεδεμένος kyra frosyni

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #854 στις: Τρι 23 Απρ 2024 09:41 »
Όλοι περιμένουμε με αγωνία αλλά και ελπίδα την επόμενη ημέρα στη διοίκηση.

Ωστόσο όσο οι μετοχές δεν μεταβιβαζονται το ελάχιστο που μπορεί να κάνει η τρέχουσα διοίκηση είναι να μην εγκαταλείψει (ξανα) την ομάδα.

Ασ μην τρώνε κράξιμο κ για αυτό, το αντίθετο να την παρατήσουν θα είναι ακόμη πιο τραγικό.

Λόγο ψυχραιμία, υπομονή (αυτές οι αλλαγες δεν γίνονται από τη μια μέρα στην αλλη) κ ενέργειες προσ τον τον τελικό στόχο απαιτούνται, δηλαδή να μην παραμείνουν οι ίδιοι

Ωστόσο όσο είναι ακόμη εδώ το ελάχιστο που έχουν να κάνουν είναι να μην έγκαταλειψουν το καράβι και ας μην τα ακούνε και γι αυτό 

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #855 στις: Τρι 23 Απρ 2024 09:49 »
Επιβεβαιώνω και εγώ τις φήμες  για αυτό το δίδυμο.
Το άκουσα από την προηγούμενη εβδομάδα. Ο μεν Σιόντης από την μία και από την άλλη  προσπαθεί ο Καχριμάνης να πείσει τον Χήτο.
Ακούγεται to good to be true ...πως θα συνυπάρξουν δύο συμπαίχτες και πως θα πεισθεί ο Χήτος που νομίζω όταν είχε ξανα ασχοληθεί δεν του έμειναν και οι καλύτερες εντυπώσεις
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Proctor

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #856 στις: Τρι 23 Απρ 2024 09:57 »
Ας πω κι εγώ την άποψή μου για τους πιθανούς αγοραστές.
Κατ' αρχήν, αν στόχος ενός αγοραστή είναι να ξεπλύνει χρήμα, αυτός ο αγοραστής θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε. Θα το δεχτούμε αν το ψυλλιαστούμε? Δεν ξέρω, ο καθένας έχει τη γνώμη του. Άλλος θα πει δεν με νοιάζει, άλλος θα πει εγώ δεν θέλω τον ΠΑΣ πλυντήριο.
Αν όμως ο στόχος του αγοραστή δεν είναι αυτός, τότε στο ζύγι του καθενός που ενδιαφέρεται να αγοράσει θα πρέπει να είναι τι όφελος θα έχει για τη βασική του εταιρία. Εννοείται πως η SL2 δεν έχει το πρεστίζ (χαχα) της SL1, όμως έχει διασπορά σε όλη τη χώρα. Το brand ΖΑΓΟΡΙ λοιπόν θα παίζει παντού, και με σωστό management θα παίζει ακόμη πιο ισχυρά. Ο κάθε Χήτος θα το σκεφτεί αυτό, αρκεί τα ζώα να μην ζητάνε τον ουρανό με τ' άστρα. Για το Hall of Brands δεν ξέρω τι δυναμική έχει, πιστεύω όμως ότι αν θέλει να κάνει και αλλού ανοίγματα εκτός του e-shop και των Ιωαννίνων και Αθήνας, ίσως ο Σιόντης έχει μια προοπτική.
Για την ΤΕΡΝΑ, το κομμάτι της ενεργειακής έχει πολύ ψωμί τα επόμενα χρόνια και η εταιρία οφείλει να ακολουθήσει άλλους που έχουν ήδη τοποθετηθεί (AKTOR, Intrakat κτλ). Με αυτήν υπάρχει και η τεχνογνωσία και η ικανότητα και για νέο γήπεδο που θα απογείωνε το brandname τόσο του ΠΑΣ όσο και της ίδιας. Επίσης μιλάμε για εταιρία που διαπραγματεύεται άνετα με οποιονδήποτε τοπικό ή ανώτερο άρχοντα.
Για τον Τριάδη ο οποίος έχει ήδη τοποθετηθεί στη περιοχή, απαιτείται πολύ παιχνίδι και με τοπικούς άλλά και άρχοντες άλλων περιοχών και προσωπικά το βλέπω κομματάκι δύσκολο γιατί η επένδυση είναι ρισκαδόρικη.
Τώρα για κάτι Φάρες, Μάρες κτλ άποψη δεν έχω.

Πάντως, είναι βέβαιο ότι κάθε σοβαρός επενδυτής ξέρει ότι τουλάχιστον η πρώτη χρονιά μπορεί να είναι χασούρα. Ξέρει ότι η επένδυσή του θα είναι αποδοτική σε λίγο περισσότερο βάθος χρόνου.

Εύχομαι να βρεθεί ένας σοβαρός επενδυτής που θα έχει όραμα για την εταιρία του και γερό στομάχι, γιατί τόσο στη SL2 όσο και στη SL1 θα έχει να κάνει με αρκετό υπόκοσμο. Δεν χρειάζεται να είναι ΠΑΣ και ξερό ψωμί. Με τα χρόνια θα τον κάνουμε εμείς τέτοιον  :pas:.
ΕΝΑΣ-ΕΝΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ.

Αποσυνδεδεμένος PizzAS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 483
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #857 στις: Τρι 23 Απρ 2024 10:33 »
Η θεληση ολων μα πιστευω οτι ειναι να παραχωρησουν την ομαδα οπως ειπαν τα αδερφια και να ερθει ενας σοβαρος(οσο γινεται) επιχειρηματιας και να τρεξει την ομαδα.
Διερευνητικες επαφες εχουν γινει, ειναι δεδομενο. Αλλα απο το να ρωτησει καποιος τι παιζει με την ομαδα μεχρι να κανει προταση και να προχωρησει η μεταβιβαση υπαρχει μεγαλη διαφορα.
Μεχρι λοιπον να γινουν ολα αυτα, μας αρεσει δεν μας αρεσει, τα αδερφια διοικουν την ομαδα και εχουν χρεος να τρεξουν την επομενη μερα στα αγωνιστικα.
Ουτε εγω εχω καμια εμπιστοσυνη στο ποδοσφαιρικο τους ματι, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να παρατησουν την ομαδα στην τυχη τους, μην παμε στο αλλο ακρο και εμεις απο τα νευρα και την στεναχωρια μας.
Για τον Σιοντη μιλανε οι παντες πλεον στην πολη οτι θελει να μπει, αλλα οχι μονος του, μονο με συμπαικτη.
Ας ελπιζουμε οτι θα προχωρησει συντομα κατι απο οσα ακουγονται και να χτισουν αυτοι ή αυτος την νεα ομαδα που θα διεκδικησει αμεσως την ανοδο

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #858 στις: Τρι 23 Απρ 2024 11:16 »
....δημοσιεύθηκε και επιστολή Βήτα....μετά τον ΧΒ το χάος
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος PASsenger

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 444
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #859 στις: Τρι 23 Απρ 2024 11:33 »
Όπως αναφέρει και ο "αξιοσέβαστος" κύριος Βήτας πρέπει να είμαστε ευγνώμονες που έχουμε ιδιοκτήτη τον Παναγιωτάκη Χρηστοβασίλη.Συνεχίζεται λοιπόν η προσπάθεια από τους γνωστούς κύκλους να αποδεχθούμε την συνέχεια της υπάρχουσας κατάστασης.
Όλα καλά όλα ανθηρά

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #860 στις: Τρι 23 Απρ 2024 11:37 »
Παράθεση
Άρθρο Γιώργου Βήτα στο super-fm.gr : Ποιος επενδυτής;

Του δικηγόρου Γιώργου Βήτα

Όταν ο μακαρίτης Γιώργος Χριστοβασίλης αγόρασε την ομάδα του ΠΑΣ, ήταν προφανές ότι θα σπαταλούσε τα λεφτά του. Δεν αγόρασε για να κερδίσει. Δεν επένδυσε. Είχε δουλειά και μάλιστα πολύ προσοδοφόρα. Αγόρασε, γιατί ήταν ένας επίμονος  Ηπειρώτης, που ήθελε να προσφέρει στην πατρίδα  του. Έτσι ξεκίνησε, έδωσε αρχικά (και αργότερα) έναν σκασμό λεφτά για μεταγραφές, και έκτοτε ακολουθούν κάποιες από τις τότε δημιουργηθείσες οφειλές  την ομάδα, ως σήμερα.

Στην πορεία, ασφαλώς και πούλησε παίκτες, δεν μπορούσε και δεν έπρεπε να τους κόψει την καριέρα και φυσικά έβαλε στο ταμείο της ομάδας χρήματα. Δεν είχε σκάουτιγκ, δεν έψαχνε ταλέντα, δεν επένδυε σε ποδοσφαιριστές. Αν του έβγαιναν έχει καλώς, αλλιώς δεν πήρε ούτε έναν παίκτη από την Ήπειρο, λόγου χάρη, με προοπτική εξέλιξης και πωλήσεως. Δεν είχε ακαδημίες της προκοπής ποτέ, και φυσικά αν έλεγε ότι είχε πρότυπο τις ακαδημίες  του Ολυμπιακού ή του ΠΑΟΚ, θα ήταν αστείο.

Αυτοί έχουν σκάουτερ, παίρνουν ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί, φιλοξενούν τον παίκτη  σε εγκαταστάσεις, πληρώνουν σχολεία, φροντιστήρια και μισθό και περιμένουν  με δουλειά να  πάρουν κάτι. ΤΙΠΟΤΕ από αυτά δεν έκανε ο ΠΑΣ, ουδέποτε.

Φυσικά είναι αστείο να περιμένετε να επενδύσει κάποιος  σε Π.Α.Ε. με τρεις χιλιάδες εισιτήρια, χωρίς περιουσιακά στοιχεία και χωρίς σοβαρό προπονητικό κέντρο.

Κατηγορήθηκε άδικα ο τότε πρόεδρος ότι δεν πουλάει και δεν φεύγει. Έτσι ζητούσαν κάποιοι σε περιόδους κρίσης. Ο  Γιώργος Χριστοβασίλης, πολλάκις είπε,  ότι ΚΑΝΕΙΣ και ποτέ δεν του πρότεινε οτιδήποτε για αγορά της ομάδας, αλλά δεν άκουγε κανείς. Ήταν όμως αλήθεια.

Συνεπώς, η λύση δεν είναι να φύγει σήμερα ο Παναγιώτης Χριστοβασίλης. Διότι κανείς δεν θέλει να έρθει στη θέση του. Έκανε λάθη προφανώς, αδράνησε αναμφισβήτητα, αλλά κανείς μας δεν ξέρει τι άλλο είχε προτεραιότητα να διορθώσει να κουμαντάρει και να σώσει, από την απώλεια του πατέρα του. Το μαγαζί είναι δικό του. Τέτοιο θα μείνει, όσο κανείς δεν έχει κανένα λόγο και κίνητρο να το αγοράσει, δεν έχει το μεράκι (γιατί τέτοιο χρειάζεται) και φυσικά χρήματα για να το κάνει. Η οικογένεια Χριστοβασίλη,  αν βρει μόνη της αγοραστή θα το πράξει. Άλλως, δεν υπάρχει φως αγοραστή. Οπότε ο Παναγιώτης Χριστοβασίλης, είναι η μόνη λύση για τη συνέχιση της προσπάθειας.

Να σημειώσω, (γιατί θα υπάρξουν καλοθελητές),  ότι κανένα τηλέφωνο δεν είχα εδώ και δύο μήνες με κανέναν τους και το κείμενο αυτό δεν είναι σε γνώση τους.

Εν κατακλείδι και ως προβληματισμός. Ο Ηρακλής πωλείται,  με περιουσία εγκαταστάσεων αξίας εκατομμυρίων Ευρώ, πολύ κόσμο και άλλο όνομα και ειδικό βάρος. Βλέπετε να γίνεται κάτι; Να παλεύουν στη σειρά υποψήφιοι για να αγοράσουν; Άρα, υπομονή και έχει ο Θεός. Στο στήσιμο της νέας ομάδας.
super-fm.gr

Ας κοπεί αυτή η καραμέλα ότι δεν βρέθηκε κανείς να αγοράσει.Η ομάδα βρέθηκε να έχει παραχωρηθεί και γλύτωσε την τιμωρία εξαιτίας παραγραφής.
Επίσης το άρθρο Χβ ή χάος κάπου έλεος.Η ανθρωπότητα προχωράει παρακάτω.Το ίδιο γίνεται σε κάθε τομέα της ζωής.Το ίδιο και στον ΠΑΣ.
Εξυμνεί τον Χβ γιατί δεν έφτιαξε τίποτα.Απλά έκανε μεταγραφές.Ουάου.Τι να πουν ο Σπανός και οι μπακοκαυμενάκηδες που φτιάχνουν και είναι συγγενείς και φίλοι στο γήπεδο.Ο συγκεκριμένος ξεχνάει ότι ο Χβ έφτασε να έχει 5000 διαρκείας.Τώρα γιατί μετά έπεσαν,μάλλον έχει ένα μεγάλο κενό μνήμης.Γιατί αν είσαι σωστός το 5000 το ανεβάζεις.Αλλιώς το κατεβάζεις.Έτσι πάνε αυτά.Το ίδιο καλοκαίρι που ο Σπανός κλαιγότανε και έλεγε ότι ο ΠΑΣ έχει 5000 διαρκείας.
Κανένας που να δώσει τον ουρανό με τα άστρα στον Χβ δεν υπάρχει.Αυτό είναι σίγουρο.Αυτό όμως είναι διαφορετικό από το αν υπάρχει ενδιαφέρον για την ομάδα.
Άντε και αγιογράφος

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #861 στις: Τρι 23 Απρ 2024 11:47 »
Επειδή πλέον είναι ξεκάθαρη η προσπάθεια από διάφορους "κύκλους" να δεχθούμε τους αποτυχημένους κληρονόμους, τη χειρότερη διοίκηση από καταβολής της ομάδας ένα έχουμε να τους πούμε:

Είμαστε πολλοί, πάρα πολλοί που στην ιδέα της παραμονής των αποτυχημένων κληρονόμων κάνουμε εμετό.

Προτιμούμε την οριστική διάλυση παρά την παραμονή των αποτυχημένων κληρονόμων.

Ο Π.Α.Σ. δεν είχε 3.000 εισιτήρια όπως αναφέρεται στο άρθρο που μου προκάλεσε γέλια. Ο συγχωρεμένος πλέον ΧΒ, βρήκε την ομάδα, στην πρώτη χρονιά του στη Α΄ με 4.500 διαρκείας, με 5.500 εισιτήρια μέσο όρο και ένα γήπεδο που νομίζω ήταν το πιο γεμάτο σε ποσοστό στη Σούπερ λίγκα.

Οι κληρονόμοι θα βυθίσουν την ομάδα σε μεγαλύτερη κρίση με την παραμονή τους στη διοίκηση γιατί πολύ απλά δεν είναι αποδεκτοί από τη συντριπτική πλειονότητα των φιλάθλων.

Ο ίδιος με τα τεράστια λάθη του, τον τεράστιο εγωισμό του και την αλαζονεία του έδιωξε τον κόσμο από το γήπεδο και κατάφερε, γιατί περί κατορθώματος πρόκειται να κόψει η ομάδα λιγότερα από 1.000 εισιτήρια σε αγώνα πρωταθλήματος Σουπερ λίγκας (με Πλατανιά).

Ο συγχωρεμένος ΧΒ, διορθώστε με αν κάνω λάθος, ήταν άγνωστος στο ποδοσφαιρικό πανελλήνιο, πριν γίνει γνωστός από την ενασχόλησή του με τα του Π.Α.Σ..

Με λίγα λόγια αν και ασχολούταν με το ποδόσφαιρο ουδέποτε πέτυχε κάτι το ιδιαίτερο εκτός του Π.Α.Σ. , ενώ ο Π.Α.Σ. ότι πέτυχε με αυτόν στο τιμόνι το είχε πετύχει ξανά στο παρελθόν και αναμφίβολα θα το πετύχει ξανά.

Μπροστά στο διοικητικό αδιέξοδο που υπάρχει αν δεν βρεθεί αγοραστής η ομάδα πρέπει να παραχωρηθεί στον Ερασιτέχνη και ας αναλάβει ο ερασιτέχνης τη διοίκηση καθώς και την προσπάθεια εύρεσης αγοραστή.

Οι κληρονόμοι δεν μπορούν αν βοηθήσουν την ομάδα όπως αποδείχθηκε επί έναν χρόνο και επιπλέον δεν είναι αποδεκτοί από τη συντριπτική πλειονότητα των φιλάθλων.
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 23 Απρ 2024 11:53 από Mpakoulieros »
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #862 στις: Τρι 23 Απρ 2024 13:06 »
Όλοι περιμένουμε με αγωνία αλλά και ελπίδα την επόμενη ημέρα στη διοίκηση.

Ωστόσο όσο οι μετοχές δεν μεταβιβαζονται το ελάχιστο που μπορεί να κάνει η τρέχουσα διοίκηση είναι να μην εγκαταλείψει (ξανα) την ομάδα.

Ασ μην τρώνε κράξιμο κ για αυτό, το αντίθετο να την παρατήσουν θα είναι ακόμη πιο τραγικό.

Λόγο ψυχραιμία, υπομονή (αυτές οι αλλαγες δεν γίνονται από τη μια μέρα στην αλλη) κ ενέργειες προσ τον τον τελικό στόχο απαιτούνται, δηλαδή να μην παραμείνουν οι ίδιοι

Ωστόσο όσο είναι ακόμη εδώ το ελάχιστο που έχουν να κάνουν είναι να μην έγκαταλειψουν το καράβι και ας μην τα ακούνε και γι αυτό
Μιλάς πολύ λογικά, σύνταυρε. Υπό άλλες συνθήκες θα έλεγα το ίδιο ακριβώς.
Αλλά εδώ δεν έχουμε να κάνουμε με ανθρώπους που λειτουργούν με τη λογική. Αυτό με φοβίζει, αυτό με τρελαίνει και γι' αυτό πρέπει να την κάνουν σήμερα κιόλας. Ούτε να τους βλέπω δεν θέλω. Και κάθε μέρα που παραμένουν στο τιμόνι της Ομάδας, εξοργίζομαι πιό πολύ.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #863 στις: Τρι 23 Απρ 2024 13:25 »
Σας είχα πει πριν ημέρες ότι δεν φαίνεται να υπάρχει ενδιαφέρον! Ο Θεός βοηθός!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #864 στις: Τρι 23 Απρ 2024 13:34 »
ΠΑΣ Γιάννινα: Έχει δρόμο

Πριν καν πέσει ο πρώτος που πήδηξε από το καράβι ήταν ο Παναγιώτης Χριστοβασίλης. Τη στιγμή που ανακοίνωνε την πρόθεσή του να πουλήσει, ουσιαστικά σφράγιζε τον υποβιβασμό του ΠΑΣ Γιάννινα αδειάζοντας μεγαλοπρεπώς όλο το ποδοσφαιρικό τμήμα. Εύλογα άπαντες άρχισαν να εξετάζουν τις επόμενες επιλογές τους. Ο Μιχάλης Γρηγορίου αποτελεί παρελθόν. Και πολύ έκατσε με τους ερασιτεχνικούς χειρισμούς της διοίκησης. Άλλα του έταξαν, άλλα βρήκε μπροστά του σε όλα τα επίπεδα. Το ματς με τον Πανσερραϊκό ήταν το τελευταίο του. Αργά ή γρήγορα θα βρει τον επόμενο πάγκο.

Εντός της εβδομάδας, πάντως, υπήρχαν και παίκτες που κούνησαν μαντίλι. Ορισμένοι, βέβαια, είναι σαν να μην πήγαν ποτέ στα Ιωάννινα, όπως ο Ντεμίρ. Το μερίδιο ευθύνης των ποδοσφαιριστών δεν είναι μικρό για όσα έγιναν φέτος. Όσο για την επόμενη ημέρα; «Ξεκίνησε η αναζήτηση του επόμενου προπονητή, όπως και ο σχεδιασμός εν όψει της νέας αγωνιστικής χρονιάς», βγήκε από την ΠΑΕ. Τρολάρισμα από τα λίγα, αν αναλογιστεί κανείς ότι οι διοικούντες παλεύουν να πουλήσουν, κάνουν επαφές και ελπίζουν να μη μείνουν μέρα παραπάνω. Το μοναδικό πλάνο της νυν διοίκησης για την ώρα είναι η πώληση. Επομένως, το κύμα των αποχωρήσεων θα έχει και συνέχεια. Ακόμη και αυτοί που δεν μένουν ελεύθεροι, μιλούν με άλλες ομάδες. Κάποιοι εξ αυτών, άλλωστε, με το κασέ που έχουν, είναι απίθανο να παίζουν στη Super League 2 του χρόνου.


https://www.sportime.gr/podosfairo/super-league-nea-22-4-vgeni-diazigio-se-panserraiko-ke-astera-tripolis-i-epomeni-mera-ston-pas-giannina/
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #865 στις: Τρι 23 Απρ 2024 14:14 »
Σας είχα πει πριν ημέρες ότι δεν φαίνεται να υπάρχει ενδιαφέρον! Ο Θεός βοηθός!
Ενδιαφερόμενοι να δώσουν 10 εκ σίγουρα δεν υπάρχουν.Γιατί πολύ εύκολα μπορούν να καταστρέψουν την όποια πρόταση τα αδέρφια και μετά να βγαίνουν και να λένε τα δικά τους.

Αποσυνδεδεμένος SirBak

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #866 στις: Τρι 23 Απρ 2024 14:23 »
Καποιοι ρωτησαν αν τα χρεη ακολουθουν τους ΧΒ και μετα απο μια πχ Πτωχευση.....

Εψαξα λιγο στο ιντερνετ και βρηκα το εξης

΄΄Τέλος σε περίπτωση που το ιδρυτικό αθλητικό σωματείο αποφασίσει τη
σύσταση νέας ΠΑΕ, η τελευταία αναλαμβάνει εξ ολοκλήρου τις υποχρεώσεις της
προηγούμενης ΠΑΕ προς το δημόσιο και τους ασφαλιστικούς οργανισμούς και κατά
το ήμισυ τις υποχρεώσεις από αγωνιστική αιτία. Οι λοιπές υποχρεώσεις παραμένουν
στην υπό εκκαθάριση ΠΑΕ για κάλυψη από τα ρευστοποιήσιμα περιουσιακά στοιχεία.
Αν δεν καλυφθούν – πριν την ανάληψη της ευθύνης από την νέα ΠΑΕ σειρά έχει
υποχρεωτικά η έναρξη δικαστικής διαδικασίας για την διεκδίκηση του υπολοίπου των
απαιτήσεων από τον εκκαθαριστή και τα πρόσωπα των διοικητικών συμβουλίων που
δημιούργησαν τις σχετικές οφειλές


Σύμφωνα με τον Ν.4605/2019, άρθρο 106΄΄

Νομικος δεν ειμαι ,αλλα αν μια ομαδα πτωχευσει δεν ξερω αν μπορει να παρει αλλο αφμ οπως εκανε η αεκ και να ξεκινησει απο το μηδεν  ,αλλα σιγουρα τα χρεη προς το δημοσιο θα απαιτηθουν απο αυτους που τα δημιουργησαν.Αρα οι Χβδες ειτε θα παραμεινουν ,ειτε θα βρουν διαδοχο που θα αποδεχτει τα χρεη .
Πιστευω οι μπιλιδες δεν θα επενδυσουν στην ασχετοσυνη τους με ρισκο να βουλιαξουν ακομα πιο πολυ στα χρεη (μαζι με αυτους και η ομαδα μας φυσικα).


Αποσυνδεδεμένος antreas

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #867 στις: Τρι 23 Απρ 2024 14:29 »
Δεν μου άρεσε καθόλου η ανακοίνωση που κλείνει με την αναζήτηση νέου προπονητή και μιλάει για το σχεδιασμό της χρόνιας που έρχεται...
 Κατά τα άλλα από ιαματική πηγή που δεν επιδέχεται αμφισβήτησης έμαθα για ενδιαφέρον από Χήτο.
Μακάρι και να είναι ο σοβαρός Χήτος που τρέχει την επιχείρηση του. Μαζί με Σιόντη νομίζω θα είναι δυνατό δίδυμο!
Έτσι ναι πάμε για κάτι δυνατό!

Αλλος τεμπελχανας κληρονομος αυτος..χαχα

Αποσυνδεδεμένος Black_Freighter

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 579
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #868 στις: Τρι 23 Απρ 2024 14:44 »
Καποιοι ρωτησαν αν τα χρεη ακολουθουν τους ΧΒ και μετα απο μια πχ Πτωχευση.....

Εψαξα λιγο στο ιντερνετ και βρηκα το εξης

΄΄Τέλος σε περίπτωση που το ιδρυτικό αθλητικό σωματείο αποφασίσει τη
σύσταση νέας ΠΑΕ, η τελευταία αναλαμβάνει εξ ολοκλήρου τις υποχρεώσεις της
προηγούμενης ΠΑΕ προς το δημόσιο και τους ασφαλιστικούς οργανισμούς και κατά
το ήμισυ τις υποχρεώσεις από αγωνιστική αιτία. Οι λοιπές υποχρεώσεις παραμένουν
στην υπό εκκαθάριση ΠΑΕ για κάλυψη από τα ρευστοποιήσιμα περιουσιακά στοιχεία.
Αν δεν καλυφθούν – πριν την ανάληψη της ευθύνης από την νέα ΠΑΕ σειρά έχει
υποχρεωτικά η έναρξη δικαστικής διαδικασίας για την διεκδίκηση του υπολοίπου των
απαιτήσεων από τον εκκαθαριστή και τα πρόσωπα των διοικητικών συμβουλίων που
δημιούργησαν τις σχετικές οφειλές


Σύμφωνα με τον Ν.4605/2019, άρθρο 106΄΄

Νομικος δεν ειμαι ,αλλα αν μια ομαδα πτωχευσει δεν ξερω αν μπορει να παρει αλλο αφμ οπως εκανε η αεκ και να ξεκινησει απο το μηδεν  ,αλλα σιγουρα τα χρεη προς το δημοσιο θα απαιτηθουν απο αυτους που τα δημιουργησαν.Αρα οι Χβδες ειτε θα παραμεινουν ,ειτε θα βρουν διαδοχο που θα αποδεχτει τα χρεη .
Πιστευω οι μπιλιδες δεν θα επενδυσουν στην ασχετοσυνη τους με ρισκο να βουλιαξουν ακομα πιο πολυ στα χρεη (μαζι με αυτους και η ομαδα μας φυσικα).

Μετά τις περιπτώσεις του Άρη και της αεκ άλλαξε ο νόμος και δεν σε αφήνει πλέον να κάνεις τέτοια hacks. Για αυτό και τα ζόρια του Πανιωνίου, του Ηρακλή κλπ

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #869 στις: Τρι 23 Απρ 2024 14:48 »
Συγγνώμη δηλαδή αν πάρω εγώ την Κατσικά, ξεκινήσω από την Α΄ ερασιτεχνική και την ονομάσω σε Π.Α.Σ.Γιάννινα- Απειρωτάν, ποια χρέη θα με κυνηγάνε;

Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος nakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.141
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #870 στις: Τρι 23 Απρ 2024 14:55 »
Μέχρι και ΑΛΦΑΣ,ΒΗΤΑΣ,ΓΑΜΑΣ,επανεμφανίστηκε.

Βρυκολακες από παντού επανακάμπτουν για να πείσουν λίγους αφελείς πως η οικογευενδιαφερεται ,είναι η μόνη λύση...

Για μένα και πιστεύω για το συνολο- ας μεινου και 100,200 ΠΑΣ και ΧΒδες τέλος,δεν υφίσταται τέτοια συνθήκη.
Θα βλέπω κρίκετ,τένις,Μούκα ,οτιδήποτε άλλο.


Αποσυνδεδεμένος Black_Freighter

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 579
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #871 στις: Τρι 23 Απρ 2024 14:56 »
Επίσης να προσθέσω κάτι και συγνώμη αν φαίνεται διδακτικό ή οτιδήποτε άλλο, δεν είναι αυτός ο σκοπός μου.

Όλοι είμαστε ανήσυχοι και ο καθένας το βιώνει αυτό με τον δικό του τρόπο. Άλλος από το άγχος τσεκάρει όλη μέρα ό,τι άρθρο υπάρχει προσπαθώντας να βρει μια πληροφορία, άλλος μιλάει με γνωστούς, πηγές κλπ προσπαθώντας να βρει κάτι, άλλος έχει χάσει τον ύπνο του. Δεν μπορώ καν να φανταστώ το άγχος όσων είναι εκτός ιωαννίνων, πόσο μάλλον εκτός Ελλάδας.
Παρόλα αυτά, δυστυχώς, το μόνο που μπορούμε να κάνουμε μέχρι στιγμής είναι να παραμείνουμε ψύχραιμοι. Το ενδιαφέρον για την ομάδα είναι επιτέλους δεδομένο (ακόμα και αν δεν ξέρουμε με σιγουριά από ποιους και με ποιους όρους) και τα πράγματα αργά ή γρήγορα θα αλλάξουν.
Όσο και να ψειρίζουμε και να προσπαθούμε να βρούμε μια πληροφορία χάνουμε τον χρόνο μας και τρώμε τζάμπα άγχος. Ό,τι είναι να γίνει, είτε μεταβίβαση είτε αποτυχία συμφωνίας, θα το μάθουμε αφού γίνει και με τίποτα πριν (σε αυτό βέβαια βοηθάνε και οι ανίκανοι "δημοσιογράφοι" της πόλης).

Κάτι τελευταίο. Πήρε το μάτι μου ένα άρθρο ή ποστ (δεν θυμάμαι σίγουρα) το οποίο έλεγε ότι εδώ δεν πουλήθηκε ο Ηρακλής με μεγαλύτερο brand name και κόσμο από τον ΠΑΣ (εδώ γελάμε), πως θα πουληθεί ο ΠΑΣ. Αγνοεί το γεγονός ότι στον Ηρακλή έχει χωθεί ο μονεμβασιωτης και ότι διοικητικές και οικονομικές αλλαγές υπήρχαν μόλις πριν ένα μήνα και στον Πανιώνιο. Αν κάποιος νομίζει ότι αυτές οι ταλαιπωρες πλέον εταιρείες (το είπα και σε άλλο ποστ μου να μην ξεχνιόμαστε ότι μιλάμε πάντα για εταιρείες) μπόρεσαν να αλλάξουν το στάτους τους και ότι ο ΠΑΣ δεν μπορεί γιατί ακόμα και με τα λεφτά του στοιχήματος είναι λιγότερο ελκυστικός, κάνουν τρομερό λάθος.

Αποσυνδεδεμένος Black_Freighter

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 579
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #872 στις: Τρι 23 Απρ 2024 15:03 »
Συγγνώμη δηλαδή αν πάρω εγώ την Κατσικά, ξεκινήσω από την Α΄ ερασιτεχνική και την ονομάσω σε Π.Α.Σ.Γιάννινα- Απειρωτάν, ποια χρέη θα με κυνηγάνε;
Θα πρέπει να αλλάξεις σημαντικά το όνομα αλλά και το σήμα και τα χρώματα της ομάδας ώστε να μην παραπέμπουν στον ΠΑΣ. Και όλοι ξέρουμε ότι όταν μιλάμε για μη αθηναϊκές ομάδες οι κανονισμοί τηρούνται χωρίς πολλά πολλά.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #873 στις: Τρι 23 Απρ 2024 15:07 »
Ο αλφαβήτας πουλάει και την κακομοιριά την ίδια και την μιζέρια.Αυτό είναι ακόμα χειρότερο.Που να πας και τι να κάνεις.Κάτσε εκεί με τον Παναγιωτάκη.Αηδία.
Κάποια γαμημένη στιγμή παίρνεις τις τύχες στα χέρια σου διάολε.Ναι μπορεί να αποτύχεις κάποιες φορές.Κάποτε όμως θα πετύχεις.Αν δεν προσπαθήσεις,τότε είναι σίγουρο ότι δεν θα πετύχεις.
Ο Ηρακλής πέρασε πολλά.Βρίσκει τον δρόμο του.Ο Πανιώνιος το ίδιο.Επανακάμπτει.Από αυτούς έφυγαν όντως πρόεδροι ογκόλιθοι με οικονομική επιφάνεια.Δεν άρχισαν τις πλερέζες και την κακομοιριά.Προχωράς.Υπάρχουν και σκαμπανεβάσματα,υπάρχουν όλα.Προχωράμε όμως.
Για να μην πιάσουμε περιπτώσεις από το εξωτερικό.Κάπου έλεος με την μιζέρια τους.
Ο Παναγιωτάκης,ο Γιαννάκης,η κυρά Χαρίκλεια και οι συμπαθούντες ας το καταλάβουν ότι ανήκουν στο παρελθόν.Ο ΠΑΣ πρέπει να κάνει το επόμενο βήμα μπροστά και θα το κάνει.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #874 στις: Τρι 23 Απρ 2024 15:10 »
Συγγνώμη δηλαδή αν πάρω εγώ την Κατσικά, ξεκινήσω από την Α΄ ερασιτεχνική και την ονομάσω σε Π.Α.Σ.Γιάννινα- Απειρωτάν, ποια χρέη θα με κυνηγάνε;
Ο Πανιώνιος νομίζω απλώς περίμενε στην Γ εθνική μέχρι να βρεθεί επενδυτής.Τώρα που βρέθηκε ανεβαίνει και θα κάνει ΠΑΕ.

Ο Ηρακλής νομίζω έχει αλλάξει πόσα ΑΦΜ,ονόματα κτλ.Δεν νομίζω ότι έχει σχέση με το αρχικό σωματείο πλέον.Αυτοί είχαν θέματα επίσης γιατί ο ερασιτέχνης είχε φιλέτα αξίας εκατομμυρίων.Δεν έχω παρακολουθήσει όλη την διαδρομή και δεν ξέρω ακριβώς τι και πως.