Αποστολέας Θέμα: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)  (Αναγνώστηκε 23539 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #100 στις: Κυρ 30 Νοέ 2014 21:31 »
Πως γινεται να εισαι για αυτο κοιμωμενος γιγαντας? Σημερα σχεδον ολο το γηπεδο φωναζε οφη καριολη γαμω την κρητη ολη. Θες να μου πεις οτι υπαρχουν ΠΑΣολεδες που καθονται σπιτι επειδη ξενερωνουν που βριζουμε στο γηπεδο? και επειδη γινονται καφριλες 1-2 φορες το χρονο?  %-| Ημαρτον.
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #101 στις: Κυρ 30 Νοέ 2014 21:32 »
  Το 66 που λες οτι ιδρυθηκε ο ΠΑΣ ο κοσμος στα γηπεδα καθοταν διπλα διπλα χωρις ματ. Οποτε ΑΛΛΕΣ εποχες εντελως ΑΚΥΡΗ η συγκριση σου με την σημερινη εποχη.

Στις κερκίδες κάθονταν οι ασφαλίτες, οι ΕΣΑτζήδες και οι υπάλληλοι του κτιρίου αριστερά προς Ίτς Καλέ ... και αρκετοί Γιαννιώτες που στήριξαν τη δημιουργία του ΠΑΣ 1966, έλλειπαν από το γήπεδο, για αυτονόητους λόγους...

Siatrovouni, με όλη μου την αγάπη και την αλήθεια... αν σου λέει ο πατέρας σου ότι φταίει ο Πανιώνιος στο μπαράζ, ψέματα σου λέει... χοντρά ψέματα με το τσουβάλι.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.037
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #102 στις: Κυρ 30 Νοέ 2014 21:35 »
Δεν με καταλαβαίνεις.Άστο.

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #103 στις: Κυρ 30 Νοέ 2014 21:53 »
Απλό ποδόσφαιρο, και πάρτε 3 μπαλάκια.Η καλύτερη εκδίκηση.Τους έχουμε κάνει πελάτες.Λυπάμαι μόνο που δεν είχαν στο τέρμα φέτος εκείνο το αποτυχημένο το ταγάρι που μας έδειχνε τα 4.Αν έπαιζε αυτός βέβαια, δε θα μιλάγαμε για 3-0 σήμερα, αλλά χαλαρά για 4 ή και 5-0.
Το σημαντικό είναι ότι μαζεύουμε βαθμούς, η άμυνα λειτουργεί σωστά και μάθαμε να παίρνουμε τα ματς εντός.Αυτά πιστώνονται στον Πετράκη.
Νίκη με Λεβαδειακό τώρα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #104 στις: Κυρ 30 Νοέ 2014 22:14 »
Παράθεση
Ο ΟΦΗ ήταν ασορτί με την περίοδο της διακοπής, νωθρός και βαρύς, έχασε στα Γιάννενα με 2-0 από τον ΠΑΣ και πλέον θέλει το απόλυτο κόντρα σε Εργοτέλη, Λεβαδειακό για να μην μπλέξει περισσότερο.

http://www.gentikoule.gr/podosfairo/94201-live-pas-giannena-ofh-2

Ακόμα δεν έχει καταλάβει ότι έφαγε τρίτο ο Μανωλάκης ο Σαρρής! Δεν πειράζει κ. Σαρρή, ξυδάκι! Δεν ξεχνάμε τα γραφόμενα σου, το 2010!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #105 στις: Κυρ 30 Νοέ 2014 22:21 »
Πέμπτη καλύτερη επίθεση...
Πέμπτη καλύτερη άμυνα...
Πέμπτη θέση βάση βαθμών...

Την Τετάρτη πάμε για ψηλότερα...
χμ...

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #106 στις: Κυρ 30 Νοέ 2014 22:24 »
Καλημέρα σας κ. Τοπούζη

a.    Το διέσωσες, πάνω που ακύρωνα... http://www.pas.gr/forum/index.php?topic=4121.msg107662#msg107662
b.    Οι μεταφράσεις κοστίζουν... http://oi59.tinypic.com/2zjji3k.jpg
w.    Να χάναμε από τον Τσάτσο για να χαρούμε 2πλά αν μας βάλει το κερασάκι ο Γαύρος?... κομματάκι δύσκολο για φέτος.
z.    Θα έρθει και η ώρα του Αναστασίου...


Υ.Γ.: Για ποιο πέταλο πανί και άλλα τέτοια, τσίριζαν τα μωρά εκεί στη στροφή του πετάλου ?...

Κατ' αρχήν, συγνώμες στον Geopasoles και 5 εξηγήσεις.

a.     Έκανα autocut στο ποστ μου... αυτολογοκρίθηκα, γιατί ξέρω καλά από λυτά ζωνάρια...
b.     Υπήρχε παραπομπή στη μετάφραση...
w.    Ο Γαύρος και κομμάτι ο Βάζελος, παίρνουν τον ΠΑΣ μόνο με τις σφυρίχτες... όπερ και "Καλημέρα σας κ. Τοπούζη".
z.    Ο Βάζελος όμως θα χορέψει στο ταψί κανονικά και κομμάτι ο Γαύρος...

Υ.Γ.: Το Υ.Γ. είναι άσχετο με το νταραβέρι μας (ας ζητήσουν το λόγο άλλοι)... και μη με ξαναπασχολήσετε με μαλακίες και μη μου ξαναπείς αν θέλω να γράφω μόνος μου εδώ μέσα. Χέστηκα και για τα γραπτά και για τις συζητήσεις εδώ μέσα. Και μην ανάψω τώρα τίποτα λαμπάκια  και γκαζώσουν τα βανάκια στην Τσιμισκή βραδιάτικα, γιατί άλλα γράφω εγώ και άλλα θέλει η πιάτσα... το ξέρω αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 30 Νοέ 2014 22:54 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #107 στις: Κυρ 30 Νοέ 2014 23:29 »
Αν η ομάδα είχε δείξει χαρακτήρα και λίγη τσίπα στα ματς με Κέρκυρα (Χ όξω) και Καλλονή μέσα (1) ενώ είχε και λίγη περισσότερη τύχη στα ματς με Ξάνθη (1) και Κομοτηνή (2) σήμερα θα είχε όσους βαθμούς κι ο γαύρος και θα πηγαίναμε για ματς τίτλου στο λιμάνι την Κυριακή.


 :mono:
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος Geopasoles

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.057
  • ΠΟΥΛΑ ΕΦΥΓΕΣ....ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΕΣ ΕΒΓΑΛΕΣ...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #108 στις: Κυρ 30 Νοέ 2014 23:53 »
Δεκτες  New Pas. Pas... δεν ηθελα να θιξω κανεναν απλα την γνωμη μου ειπα...ισως να μην γραφω οσο εγραφα, ισως τα προβληματα που εχω να ειναι παραπανω απο τον ΠΑΣ μας...τελος παντον...ας μην ξεσπαμε ο ενας στον αλλον διχως λογο... :mono:
:pas: και  :mono:   :flag:

Αποσυνδεδεμένος αντι-ΟΦΗ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 642
  • saludar al comandante Fidel Castro
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #109 στις: Δευ 01 Δεκ 2014 01:40 »
Το πιο σημαντικό σήμερα ήταν η σοβαρότητα που έδειξαν σχεδόν όλοι όσοι αγωνίστηκαν , δεν είδαμε λάθη , δεν είδαμε γιόμες ,  δεν είδαμε φάση απ τον αντίπαλο που ήταν ένα πραγματικό συνονθύλευμα αναξιοπαθούντων , ένας θίασος που δεν μπορούσε να αλλάξει τρίτη πάσα !  ο σημερινός Γκατούζο θα βοηθούσε πιο πολύ σαν ποδοσφαιριστής παρά σαν προπονητής!
Πιστεύω θα μετρηθούμε καλύτερα στα μεγάλα παιχνίδια που έρχονται ( Ατρόμητο ΠΑΟΚ ΠΑΟ ) νομίζω ότι πάμε καλά !

Τώρα θα αναφερθώ στον ποδοσφαιριστή της ομάδας μας κύριο Ευριπίδη Γιάκο που υπέπεσε σε 4 πολύ μεγάλα λάθη !

Πρώτο λάθος: Εκνευρίζετε που δεν εκτελεί το πέναλτι!

Κύριε Γιάκο είσαι επαγγελματίας ποδοσφαιριστής , παίζεις στο κορυφαίο εγχώριο επίπεδο , η ομάδα έχει κανόνες δεν είναι σκορποχώρι , απ τη στιγμή που δόθηκε εντολή (τουλάχιστον έτσι φάνηκε ) να εκτελέσει το πέναλτι ο Ίλιτς το εκτελεί χωρίς μα και μου !

Δεύτερο λάθος: πριν εκτελεστεί το πέναλτι ανοίγεις διάλογο με τη κερκίδα (που για άλλους καλώς για άλλους κακώς σε βρίζουν)

Αλήθεια που είναι το μυαλό σου ? στο παιχνίδι που εξελίσσετε ή στη κερκίδα ? Δεν έχεις την αγωνία να γίνει το 3-0 και να κλειδώσει οριστικά το ματσάκι ?

Τρίτο λάθος:Δεν συμμετέχεις στους πανηγυρισμούς και συνεχίζεις να μιλάς με τη κερκίδα παρα το γεγονός ότι συμπαίχτης σου προσπαθεί να σε ηρεμήσει!

Τέταρτο λάθος:Φεύγεις τρέχοντας με το σφύριγμα της λήξης και δεν ανταποδίδεις το χειροκρότημα ολόκληρου του γηπέδου!

Δεν θα μπω στη διαδικασία να κρίνω αυτούς που στα χώσαν , απαιτώ όμως σεβασμό στο κόσμο που πληρώνει εισιτήριο , απαιτώ σεβασμό σ αυτούς που ταξίδεψαν σήμερα για να δουν από κοντά αυτή τη ριμάδα την ομάδα και απαιτώ σεβασμό σ αυτή τη φανέλα ! 


ΣΑΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.598
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #110 στις: Δευ 01 Δεκ 2014 01:44 »
 

   Δεν μου αρέσει να είμαι political correct, δεν είμαι υποκριτής άλλωστε γι' αυτό θα πω ότι αισθάνομαι: Καύλωσα σήμερα με αυτήν τη νίκη. Όχι γιατί ο Φ.Ο.Φ.Η.Σ. είναι τίποτα το σημαντικό ούτε ότι παίξαμε καμιά μπαλάρα, στο ρελαντί ήμασταν. Χάρηκα που νικήσαμε τη μισητή και βρωμερή ομάδα τσι Κρήτης που με, άγνωστο πόσες προσφυγές, ήρθε στα Γιάννενα με τσάρτερ παρακαλώ. Η υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο. Βρωμερή και μισητή ομάδα μέχρι το μεδούλι. Αυτή και ο Πανιώνιος, που πάλι σήμερα πήρε ανύπαρκτο πέναλτι με τη κακομοίρα Νίκη για να νικήσει 2-1 τελικά.

   Λυπάμαι για μερικούς εδώ μέσα. Με τη νοοτροπία που επιδιώκουν να επιβάλλουν θέλουν να μας κάνουν αυτιστικούς οπαδούς. Μην βρίσεις λέει ο άλλος, μην κλάσεις, μην φωνάξεις να έχουμε επίπεδο. Το γήπεδο είναι έκφραση λαϊκής κουλτούρας, κακής ή καλής δεν έχει σημασία, αυτό είναι. Και θα βρίσουμε και θα σιχτιρίσουμε και θα πούμε πόσο τσάτσος και καριόλης είναι ο Φ.Ο.Φ.Η.Σ.. Μετά από κάποιο καιρό εδώ μέσα πιστεύω ότι όσοι επιμένετε σε αυτές τις, κατ'εμέ, ανοησίες έχετε πολύ καιρό να πατήσετε το πόδι σας σε κάποιο εντός ή εκτός έδρας παιχνίδι. Κρατήστε τις συμβουλές σας για τα παιδιά σας καλύτερα.

   Στα του παιχνιδιού: Μεγάλη νίκη χωρίς ιδιαίτερα μεγάλη εμφάνιση. Δεν μου άρεσε ένα πράγμα μόνο: η αντίδραση του Γιάκου στις αποδοκιμασίες της πλειοψηφίας του κόσμου που καθόταν σε εκείνη τη θέση. Απαράδεκτες μεν οι αποδοκιμασίες (τουλάχιστον τόσο φανερά) απαράδεκτος όμως δύο φορές ο Γιάκος που σας επαγγελματίας αθλητής έπρεπε να σκύψει το κεφάλι και να ακούσει την απόφαση της δημοκρατίας της κερκίδας!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.598
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #111 στις: Δευ 01 Δεκ 2014 01:49 »
Πέμπτη καλύτερη επίθεση...
Πέμπτη καλύτερη άμυνα...
Πέμπτη θέση βάση βαθμών...

Την Τετάρτη πάμε για ψηλότερα...
χμ...

  Άρχισες πάλι τα ουτοπικά σου όνειρα που έχουν διαψευστεί πολλάκις από τη διεύθυνση!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #112 στις: Δευ 01 Δεκ 2014 02:38 »
  Το 66 που λες οτι ιδρυθηκε ο ΠΑΣ ο κοσμος στα γηπεδα καθοταν διπλα διπλα χωρις ματ. Οποτε ΑΛΛΕΣ εποχες εντελως ΑΚΥΡΗ η συγκριση σου με την σημερινη εποχη.


Siatrovouni, με όλη μου την αγάπη και την αλήθεια... αν σου λέει ο πατέρας σου ότι φταίει ο Πανιώνιος στο μπαράζ, ψέματα σου λέει... χοντρά ψέματα με το τσουβάλι.

Οχι δεν ειπα αυτο. Νομιζω οτι ολοι οι ΠΑΣολεδες γνωριζουν ποσο στημενο ηταν εκεινο το ματς και οτι δεν εφταιγε ο Πανιωνιος.

Απλα και οι μεγαλυτεροι που εζησαν την χρυση 10ετια του ΠΑΣ εχουν συνδεσει τον Πανιωνιο με την ομαδα που μας εριξε στο ασανσερ-ιλικι που ακολουθησε τα επομενα χρονια.
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #113 στις: Δευ 01 Δεκ 2014 09:22 »
Παράθεση από: Mpakoulieros=topic=4121.msg107688#msg107688 date=1417391358
Πέμπτη καλύτερη επίθεση...
Πέμπτη καλύτερη άμυνα...
Πέμπτη θέση βάση βαθμών...

Την Τετάρτη πάμε για ψηλότερα...
χμ...

  Άρχισες πάλι τα ουτοπικά σου όνειρα που έχουν διαψευστεί πολλάκις από τη διεύθυνση!


Για όσο ζω Mpakoulieros,για όσο ζω!
Δεν πιστεύω να ενοχλήθηκες...

Οι λίίίίίγο παλαιότεροι πηγαίνουμε στο γήπεδο
για να προσκυνήσουμε τα τσιμέντα του "Οι Ζωσιμάδες" και συνεχίζουμε
να ονειρευόμαστε ουτοπικά,όπως λες.
Άλλοι πηγαίνουν στο γήπεδο για καφριλίκια...
Όπως μάθει ο καθένας φίλε μου,όπως μάθει...
Δεν πιστεύω να ενοχλήθηκες...

Παρεμπιπτόντως...το σύνθημα για το τι κάνει η Κρήτη όλη,
ΠΑΡΟΝΤΟΣ του ΚΥΡΙΟΥ Πετράκη,ήταν υπέροχο και πάλι...
Όπως μάθει ο καθένας φίλε μου,όπως μάθει...
Δεν πιστεύω να ενοχλήθηκες...

Υ.Γ.1 Λυπήσου μας,σε παρακαλώ,
εμάς τους αυτιστικούς και τους ανόητους...

Υ.Γ.2 Η ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορα προς τον Γιάκο ξεκίνησε πολύ πριν τη φάση του πέναλτι.
Όχι ότι αυτό δικαιολογεί τις ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ αντιδράσεις του...


« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 01 Δεκ 2014 09:45 από Crimson Glory »

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #114 στις: Δευ 01 Δεκ 2014 10:12 »
To καλό με τα πηγαδάκια μετά τον αγώνα με άλλο κόσμο. Τι μαθαίνεις λοιπόν (επειδή δεν τα είδες εσύ) και τα είδαν αυτοί επειδή καθόντουσαν από την απέναντι μεριά?
-1ον. Στο πρώτο πέναλτι έκανε μανούρα ο Τσουκαλάς για να το εκτελέσει και μάλιστα κάνει λάθος από την τσαντίλα του μετά από 2-3 λεπτά και παραλίγο να βγάλουν φάση οι άλλοι.
-2ον. Στο δεύτερο πέναλτι εκτός από τον Γιάκο που τα κάνει πουτάνα, νευριάζει και ο Λίλα, που ζητάει να κάνει το πέναλτι αυτός. Ο Πετράκης δίνει εντολή στον Ίλιτς και ο Λίλα παίρνει τούφα από το χορτάρι και την πετάει νευριασμένος. Στα καπάκια ζητάει από τον πάγκο αλλαγή αλλά αυτοί του τονίζουν οτι έχουν γίνει και οι 3 αλλαγές.
Δεν ξέρω τι τρέχει μέσα στην ομάδα. Είναι προφανές οτι κάτι έχει χαλάσει το κλίμα ανάμεσα στους παίχτες. Δεν ξέρω αν φταίνε τα όποια οικονονικά προβλήματα, αλλά κοιτάξτε να χαλαρώσετε και να αφήσετε τους βεντετισμούς για να μην χύσετε την καρδάρα. Αν έχετε οικονομικά προβλήματα να βγείτε να τα πείτε, αλλιώς αν δεν έχετε τότε λο και φερθείτε σαν επαγγελματίες.
Υ.Γ. Ωρέ Καρύτσα, ωρέ Χριστοβασιλόπουλο, τον Γκατούζο βραβεύετε. Φορέστε ένα χαμόγελο ωρέ. Σαν θλιμμένες χήρες βγήκατε.
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος PTOLEMEOS11

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #115 στις: Δευ 01 Δεκ 2014 11:46 »
σε όλους δεν αρεσαν μερικες αντιδρασεις κάποιων παικτων, πρέπει να ηρεμίσουν να τα βρουν για το καλό της ομάδας , που δειχνει οτι της πάει το συστημα αυτό εντος εδρας.
Ο Λίλα ήταν και αυτος  πολυ καλός σήμερα αν και ξενερωμενοι όλοι με αυτον.

μην ξεχνατε ο Οφη είχε 5 σημαντικότατες απουσίες και αυτο επηρέασε πολύ σε αυτούς.
( και φυσικά δεν θα τον αφήσουν ποτε να πέσει όπως ο Πανιωνιος είναι καθεστώς)
Η Νίκη Βόλου και να θέλει είναι ήδη στην Β. μετά φαβορί νομίζω είναι ο Εργοτέλης , απο εκει και πέρα  ΌΛΑ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ.

Για εμένα κάναμε το αυτονοητο με αυτην την νίκη μετά απο τα στραπατσα εντός εδρας , ειδικά αν πάρουμε και την νίκη με τον ανταγωνιστή μας Λεβαδειακό, έχοντας στο μυαλό μας το πολύ δύσκολο προγραμμα που έρχεται.

Κάτω το κεφάλι  , πρέπει να πάρουμε το επόμενο παιχνίδι οπωσδήποτε με Λειβαδειά έστω και με μισό 0.

.

 

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #116 στις: Δευ 01 Δεκ 2014 11:51 »
Παράθεση
Υ.Γ. Ωρέ Καρύτσα, ωρέ Χριστοβασιλόπουλο, τον Γκατούζο βραβεύετε. Φορέστε ένα χαμόγελο ωρέ. Σαν θλιμμένες χήρες βγήκατε.

εγω απορω....το τζαλακωστα γιατι δεν τον βραβευσαμε??αυτος εφαγε και ενα παραπανω... :P :P :P :P.......επαιξε μ φαινεται και στο ολντ τραφορντ(δεκτες οι διορθωσεις....εχω ψιλοαλτσχαιμερ ποδοσφαιρικο)

πολυ καλη η ομαδα .........το φχαριστηθηκαμε ολοι και νομιζω αυτο εχει τη μεγαλυτερη αξια

στο θεμα γιακου θεωρω και το εχω ξαναγραψει ειναι απαραδεκτη η συμπεριφορα του κοσμου........φτανει στα ορια της εμπαθειας........και στην τελικη εκει ειναι ο ιδιοκτητης να τον ρωτησουν γιατι δεν παιζει εκει ενας λατιν και παιζει ο γιακος..........

κατα δευτερον........θεωρω λογικο να θελει να δωσει ο γιακος μια απαντηση με ενα γκολ...........αλλα ρε ανθρωπε μου......αυτα που εκανες χθες δεν εχουν συνηθως γυρισμο στις σχεσεις ποδοσφαιριστη κερκιδας.........

κατα τριτον θεωρω λογικο και ο λιλα να θελει να βαλει ενα γκολ να καλυψει τα σκατα κατω απ το χαλι......αλλα να τ πουν οτι τα σκατα βρωμαν οπ και να τα βαλεις.........τοχω γραψει δεν υπαρχει για μενα πλεον λιλα......ας γινει και γκατουζο..........

ο τσουκαλας τι ηθελε??να μεινουμε παλι με το πουλι στο χερι οπως με την ξανθη??

δεν ξερω τι παιζει.....βλεπω ενα εκνευρισμο που μπορει ναναι τυχαιες οι αιτιες να να βγηκαν τυχαια ολες μαζι....μπορει και ναχουν υποβαθρο........ελπιζω το πρωτο

παντως χθες ηταν ενα ωραιο απογευμα..........τετοια θελουμε

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #117 στις: Δευ 01 Δεκ 2014 11:56 »
Το τελευταιο διαστημα τα νευρα ολων απο των παιχτων μεχρι των φιλαθλων  ειναι τεντωμενα
για τους παιχτες δεν μπορω να ξερω τι φταιει. Αλλα η μονη επιλογη που εχουν ειναι αυτο που λεει ο chilly..
η βγαινουν και λενε μας πειραζει αυτο και αυτο ή ΣΚΑΣΜΟΣ. τα κεφαλια κατω και δουλεια. αν δεν τους αρεσει τους περιμενει η μικτη κοσμου ολους.

για εμας τωρα επειδη ξερω τι φταιει και επειδη δεν διορθωνεται σε μια μερα
καλο ειναι να κατεβασουμε τους τονους ολοι
να σταματησουμε να τσακωνομστε μεχρι και για τον γκατουζο
να ριξουξε (ολοι ομως) λιγο νερο στο κρασι μας και να δουμε που μπορει να μας βγαλει αυτη η χρονια
και το κυριοτερο να κανουμε την καρδια μας πετρα
να προσποιηθουμε οτι δεν εγινε τιποτα και να γυρισουμε ολοι στο γηπεδο
να γεμισουμε το γηπεδο και ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ και οχι απο το ιντερνετ και τους καναπεδες να παλεψουμε για ενα καλυτερο αυριο για την αγαπημενη μας ομαδα


Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.598
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #118 στις: Δευ 01 Δεκ 2014 14:23 »
Παράθεση από: Mpakoulieros=topic=4121.msg107688#msg107688 date=1417391358
Πέμπτη καλύτερη επίθεση...
Πέμπτη καλύτερη άμυνα...
Πέμπτη θέση βάση βαθμών...

Την Τετάρτη πάμε για ψηλότερα...
χμ...

  Άρχισες πάλι τα ουτοπικά σου όνειρα που έχουν διαψευστεί πολλάκις από τη διεύθυνση!


Για όσο ζω Mpakoulieros,για όσο ζω!
Δεν πιστεύω να ενοχλήθηκες...

Οι λίίίίίγο παλαιότεροι πηγαίνουμε στο γήπεδο
για να προσκυνήσουμε τα τσιμέντα του "Οι Ζωσιμάδες" και συνεχίζουμε
να ονειρευόμαστε ουτοπικά,όπως λες.
Άλλοι πηγαίνουν στο γήπεδο για καφριλίκια...
Όπως μάθει ο καθένας φίλε μου,όπως μάθει...
Δεν πιστεύω να ενοχλήθηκες...

Παρεμπιπτόντως...το σύνθημα για το τι κάνει η Κρήτη όλη,
ΠΑΡΟΝΤΟΣ του ΚΥΡΙΟΥ Πετράκη,ήταν υπέροχο και πάλι...
Όπως μάθει ο καθένας φίλε μου,όπως μάθει...
Δεν πιστεύω να ενοχλήθηκες...

Υ.Γ.1 Λυπήσου μας,σε παρακαλώ,
εμάς τους αυτιστικούς και τους ανόητους...

Υ.Γ.2 Η ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορα προς τον Γιάκο ξεκίνησε πολύ πριν τη φάση του πέναλτι.
Όχι ότι αυτό δικαιολογεί τις ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ αντιδράσεις του...

  Το σχόλιό μου δεν ήταν επιθετικό. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το εξέλαβες έτσι. Απλά είπα ότι τα όνειρα για Ευρώπη είναι από πολύ μακρινά έως απίθανα για τους γνωστούς λόγους, διοικητικούς και αγωνιστικούς. Δεν πιστεύω ότι έχουμε ομάδα για 5αδα αλλά για 10άδα.

  ΥΓ: Δεν κάνω καφριλίκια στο γήπεδο απλά είμαι οπαδός με τα καλά του και τα κακά του. Θα ασχοληθώ περισσότερο με τι πανιά ανεβάσαμε παρά με τι πανιά κατέβασε ο Λίλα. Δεν νομίζω ότι αυτό με κάνε περισσότερο χειραγωγίσιμο ή "πρόβατο" από άλλους...
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #119 στις: Δευ 01 Δεκ 2014 19:01 »
Το σχόλιό μου δεν ήταν επιθετικό.

Οκ Mpakoulieros,κατάλαβα λάθος :)

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #120 στις: Δευ 01 Δεκ 2014 20:38 »
Παράθεση από: Mpakoulieros=topic=4121.msg107688#msg107688 date=1417391358
τα ουτοπικά σου όνειρα
να ονειρευόμαστε ουτοπικά,όπως λες.

Και πριν κλειδώσει το θέμα στην αίσια έκβασή του, να πω 2 πράματα...
 
Κατ΄ αρχάς και “Χτυπώντας” την λέξη “ουτοπία” στην μηχανή αναζήτησης του Pas.gr, βρίσκω να γίνεται χρήση αυτής από  τους Συνταύρους...  ayuto1966, Davelis, Αnton (παλιό forum), mike71,  SirBak, New Pas. Pas, Pappas7, lemorsero ( “φρουτοπία”) και βέβαια  από τον Harmpas (“ζωσιμαδική ουτοπία”). 

Ας μου επιτρέψει ο Σύνταυρος  Χάρης  να παραθέθω την “ουτοπία”  του,  σαν επικαιροποιημένη άποψη σε μια συζήτηση που θεωρείται πια αισίως συντελεσμένη:
 
Παράθεση
διοτ ως πιστος οπαδος τσ ουτοπιας
κι σταθερος στσ ιδεες μ κι στς μνημες μ
αλλαζω ευκολα τα πραματα απ δε μαρεσνε
- εξον ομαδα -
 εγω ειμ οπαδος  τ εφιχτου κι τ αναποφευκτου
κι τ απανταχου κοσμ

Παράθεση
ταξιδευντας  απ το χωριο μ αιωνες τωρα προς τν αυτογνωσία
εγκατασταθκα  εντελει στν αριοκατκημενη ουτοπια  των Ζωσμαδων
κι επ ελπίδι να φτιακω μια παραγκουλα στα νταμαρια τσ εγνατιας

απ εκεινον το κοσμο δε κρατσα τιπτα
διοτ τιπτα δε άντεξε σ αυτηνη τν τραχια περπιπλανση κι τ μαθτεια μ
μον ο  Πας

ειν ωραιο να ταξιδευς στα σκοταδια μι τον Κιτσιομπιλι
κι γητευς τα φαντασματα κι τσ  νυχτιρίδες των μακαβριων γηπεδων

http://oi57.tinypic.com/2v36fbk.jpg
Χάρη, σ΄ ευχαριστώ που είμαι φίλος σου, σ’ ευχαριστώ που με οδήγησες στην ουτοπία του ΠΑΣ και  :mono:
 
Υ.Γ.: Θα σου έλεγα να πεις 2 λόγια για το ματς, μια και το παρακολούθησες, αλλά...   
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 01 Δεκ 2014 20:43 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #121 στις: Δευ 01 Δεκ 2014 21:25 »
Γενικα πραγματα εως την μεχρι τωρα πορεια του ΠΑΣ

1)Ο ΠΑΣ ειναι φανερο πως εχει ακομα ενα σχετκα πολυ καλο υλικο
2)Ο Πετρακης εχει κανει καλη δουλεια και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο αλλους αντιστοιχους προπονητες
3)Ο ΠΑΣ ειναι ομαδα που αμα  δεν υπηρχε προβλημα με αδειοδοτησεις και τα οικονομικα προβληματα θα ηταν σε θεση να χτυπαει τουλαχιστον την 6 θεση
4)Η προσελευση του κοσμου οσο παει και χειροτερα.............1798 εισητηρια και μαλιστα με Οφη!!!!!!!!!!Οι μαλακιες του ΧΒ πληρωνονται
5)Η ομαδα και ο κοσμος δεν εχει οραμα...........Μονο στην ιδεα οτι και π.χ οτι και πεμπτοι να καταληξουμε παλι τα @@@@@ του καραμπελα θα παρουμε στο τελος


Γενικο συμπερασμα

Ομαδα με αρχιδια και αρχιδια προεδρο εχουμε


ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #122 στις: Δευ 01 Δεκ 2014 22:00 »
ayuto1966...

Διοικητικό Συμβούλιο ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα... για να μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια.

http://www.pasgiannina.gr/dioikisi

Βγάζω πρόεδρο και υιό... οι υπόλοιποι καψουροΠΑΣάδες σε ομηρία βρίσκονται?
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #123 στις: Δευ 01 Δεκ 2014 22:03 »
Παράθεση
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-οφη 3-0

Ε ρε γλέντια...

Χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια ο ΠΑΣ καθάρισε τον ανύπαρκτο οφη μέσα στους Ζωσιμάδες.
Η αλήθεια είναι οτι το ματς θα μπορούσε να είναι και 5-0 και 6-0 αλλα οι παίχτες μας είχαν μια μικρή αστοχία και ο οφη έναν τερματοφύλακα που τον έσωσε από το διασυρμό.
Μέχρι το 30' το ματς δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο, ώσπου ήρθε η ασταθής απόκρουση σε σουτ του ιλιτς ,ο τσάβες ήρθε με φόρα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και ήρθε να το πανηγυρίσει στην κερκίδα των οργανωμένων, τη θύρα 10. Κάπου εκεί ο ΠΑΣ πήρε μπροστά και στο 45 κερδίσαμε πέναλτι σε ανατροπή του ακόστα. Ο τσάβες ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ο οφη δεν κατάφερε να αντιδράσει στην επανάληψη και δέχθηκε άλλο ένα γκολ λίγο πριν τη λήξη σε εκτέλεση πέναλτι του ιλιτς.

Πολύ καλή η κερκίδα στη 10 με καπνογόνα και κορεό που είχαν ετοιμάσει οι azzurra. Αν βοηθούσε λίγο και η "sold out'' 9αβγδ θα μιλάγαμε για το τέλειο...καλή η ''sold out" προπαγάνδα αλλα και λιγο φωνούλα δε βλάπτει.. Πάμε τώρα για τη νίκη με τη λειβαδειά την τετάρτη και βλέπουμε..

υγ: ζητάς εισιτήριο στα εκδοτήρια για τη θύρα 10 και σου δίνουν για την 9...
έτσι γίνονται τα "sold out" όταν ελέγχεις μέχρι και την καθαρίστρια. Θα έρθει η μέρα που θα τρέχετε να κρυφτείτε... 
υγ 2: βραβεύεις γκατούζο(!!!) και στις φωτογραφίες είσαι λες και έχεις πιει πρέζα..ήμαρτον!!


υγ 3: κρεμάσαμε πανί αλληλεγγύης για τους οπαδούς της αταλαντα που συνελήφθησαν στο ματς με τη ρομα όπου κάποια μέλοι του συνδέσμου μας είχαν τη τύχη να παρακολουθήσουν απο κοντά.

http://sfapeirotan.blogspot.gr/2014/12/3-0.html
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ - τσάτσος (Γκατσίπουρος - Γκατούζος)
« Απάντηση #124 στις: Τρι 02 Δεκ 2014 09:02 »
Υ.Γ. Ωρέ Καρύτσα, ωρέ Χριστοβασιλόπουλο, τον Γκατούζο βραβεύετε. Φορέστε ένα χαμόγελο ωρέ. Σαν θλιμμένες χήρες βγήκατε.

Αμ το άλλο! " Όπως ΞΑΝΑεπανέλαβα..." :P :P :P :P :P :P

Γαμώ το φελέκι μου για "Ελληνικά"!

Πλησιάζει στον.....

https://www.youtube.com/watch?v=vHb0wFUNfH0
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!