Αποστολέας Θέμα: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες  (Αναγνώστηκε 41393 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #150 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 18:38 »
Να ρωτήσω κάτι Μύθος; Αυτά τα λέγανε οι Χριστιανοί πριν ή μετά το σφάξιμο των αλλοθρήσκων; Μήπως εν τέλει τα λέγανε και από τύψεις;

Υποτίθεται το είπε ο Χριστός και όχι οι χριστιανοί που αναφέρεις.

   "Υποτίθεται" αλλά κανείς δεν ζει να το επιβεβαιώσει...
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #151 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 20:05 »
Παράθεση
   "Υποτίθεται" αλλά κανείς δεν ζει να το επιβεβαιώσει...
ρωτηστε το ΛΟΚΟ με το Χριστο στην ιδια αλανα μαθανε μπαλα

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #152 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 20:55 »
Όχι ακριβώς...Έπαιζαν στο roman world league.Απειρωτάν-Ιουδαία FC.Τώρα πως κέρδισε η Ιουδαία;Γίνονται και θαύματα...Γύρισε και η παναγία το κουμπί..

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #153 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 20:59 »
Ο Χριστός επαιζε μπάλα με τον Μητσοτάκη. (γιαυτο σταυρωθηκε κιολας)

Ο Λοκο ειναι μεταγενέστερος

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #154 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 21:05 »
κανόνισε να κρασάρει το φόρουμ με αυτά που λες...

Αποσυνδεδεμένος rusis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #155 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 21:30 »
dk και οποιος αλλος , την κριτικη σας και τις αποψεις σας τις εχω γραμμενες .Φωτοβολιδες προς αυτους δεν ειδαμε , δε μπορει μια απ τις 3 που λεει θα βλεπαμε , μαλλον το γραφουν στα φορουμ οι βαζελοι αυτα για να πεσουν στα μαλακα ,η για να τιμωρηθουμε κι εμεις , οι δικες τους ηταν ευδιακριτες κι εφευγαν και προς την 9 και προς τη μεγαλη πιο λιγες ,στο κατω κατω οταν σε φιλοξενει καποιος στο σπιτι του δεν περνεις μαζι σου και πολεμοφοδια και δεν δικαιολογεισαι λεγοντας οτι του πεταξα δεκα αλλα μου εριξε κι εκεινος δυο .

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #156 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 23:25 »
DIFFERENT DRUG..................OUR DRUG !






Υγ.ειναι το πρώτο πανί που γίνεται με δίχτυ.Το πανί που σηκώθηκε με σχοινιά ειναι ραμμένο πάνω σε δίχτυ.Ελπίζουμε να το καθιερώσουμε .
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 06 Ιαν 2015 23:35 από ΑΠΕΙΡΟΣ »
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #157 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 23:43 »
dk και οποιος αλλος , την κριτικη σας και τις αποψεις σας τις εχω γραμμενες .Φωτοβολιδες προς αυτους δεν ειδαμε , δε μπορει μια απ τις 3 που λεει θα βλεπαμε , μαλλον το γραφουν στα φορουμ οι βαζελοι αυτα για να πεσουν στα μαλακα ,η για να τιμωρηθουμε κι εμεις , οι δικες τους ηταν ευδιακριτες κι εφευγαν και προς την 9 και προς τη μεγαλη πιο λιγες ,στο κατω κατω οταν σε φιλοξενει καποιος στο σπιτι του δεν περνεις μαζι σου και πολεμοφοδια και δεν δικαιολογεισαι λεγοντας οτι του πεταξα δεκα αλλα μου εριξε κι εκεινος δυο .

Συγνώμη, αλλά αν "έχεις γραμμένες την κριτική και τις απόψεις μας" όπως λες. Τι σκατά διάλογό κάνουμε;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος rusis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #158 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 00:29 »
Ποιον διαλογο ρε φιλε ? Μπαινει ενα τυχαιο ονομα , και μας λεει ηλιθιους , iq υπο του μηδενος ,ασχετους που δε γνωριζουμε τον μεγαλο τυμπανιστη τορερος τορος λοκος και δε συμμαζευεται  και δε θυμαμαι τι αλλο λεει κι υποννοει και να κανουμε διαλογο και να απολογηθουμε σε αυτα τα ατομα? Οχι βεβαια ,παιξτε με τιποτε αλλο να εκτονοθειτε

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #159 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 00:58 »
Ποιον διαλογο ρε φιλε ? Μπαινει ενα τυχαιο ονομα , και μας λεει ηλιθιους , iq υπο του μηδενος ,ασχετους που δε γνωριζουμε τον μεγαλο τυμπανιστη τορερος τορος λοκος και δε συμμαζευεται  και δε θυμαμαι τι αλλο λεει κι υποννοει και να κανουμε διαλογο και να απολογηθουμε σε αυτα τα ατομα? Οχι βεβαια ,παιξτε με τιποτε αλλο να εκτονοθειτε

Φίλε, έγραψες ο timpanistis δεν έχει πατήσει ποτέ γήπεδο και ότι είναι καναπεδάτος.  Και σου απάντησαν ότι μιλάς για έναν άνθρωπο χωρίς να τον γνωρίζεις και χωρίς να ισχύει.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος rusis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #160 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 01:07 »
Ωραια ας δεχτω οτι ειναι παρων σε ολα και χτυπαει το τυμπανο, αυτο σημαινει οτι η γνωμη του ειναι παντα σωστη και μετραει πιο πολυ απο αλλους? Εγω ακομη περιμενω να βγει ενας δευτερος που ηταν στην 9 η στη 10 και να πει οτι ειδε με τα ματια του 3 φωτοβολιδες δικες μας να φευγουν προς την 7 . Εμεις δεν ειδαμε καμια και δεν εχουμε προβλημα ορασης ουτε τσιπουρα ειχαμε πιει .

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #161 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 01:23 »
Ημουν στην 9 και ειδα με τα ματια μου μια ναυτικη και 1 μολοτοφ απο εμας. Το δεχεσαι?
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος PASkal

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 405
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #162 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 02:21 »
Ολοι τις ειδαμε τι να λεμε τωρα..το θεμα ειναι οτι υπαρχουν ακομα ''οπαδοι'' που ερχονται στο γηπεδο με μολοτωφ ναυτικες,στυλο,καδρονια,μαχαιρια κτλ με σκοπο σιγουρα οχι απλα να δουν ποδοσφαιρο κ να φωναξουν για την ομαδα τους..ειναι αδιανοητο μας γαμαν τις ζωες καθημερινα κ εμεις ακομα σκοτωνομαστε μεταξυ μας..λες κ ο εχθρος μας ειναι ο βαζελος οπαδος ο γαυρος και ουτω καθεξις..
our life always in blue and white...

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #163 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 02:26 »
δεν νομιζω οτι εχουν καποιο λογο τα παιδια που λενε οτι επεσαν και απο εμας φωτοβολιδες κτλ να λενε ψεματα
με τοση ομιχλη και το χαμο που γινοταν λογικο ειναι να ξεφυγε στον καθενα μας κατι


παντως σημασια εχει να μη γινονται ολα αυτα
ειναι πραγματικα τραγικο να ρισκαρονται ανθρωπινες ζωες σε ποδοσφαιρικο αγωνα


μπραβο στα παιδια των ΑΠΕΙΡΩΤΑΝ για το πανι...

Παράθεση
Υγ.ειναι το πρώτο πανί που γίνεται με δίχτυ.Το πανί που σηκώθηκε με σχοινιά ειναι ραμμένο πάνω σε δίχτυ.Ελπίζουμε να το καθιερώσουμε .
ΑΠΕΙΡΕ ποιες οι διαφορες με το διχτυ? ειναι ραμμενο το πανι και οχι βαμμενο?

Αποσυνδεδεμένος LuNaTiC7

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #164 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 02:46 »
Δεν ήμουν στο γήπεδο όμως η περιγραφή ενός συναδέλφου ήταν όλα τα λεφτά...
Είπε πως οι βάζελοι πετάξανε τα άπειρα στυλό προς αυτούς αλλά αυτό που του έκανε εντύπωση ήταν που ένας Γιαννιώτης είχε κάτι σαν όλμο... και ακούστηκε ένα φφφφφφφφσσσσσσσσσσσττττ και κάτι έφυγε σαν ρουκέτα αφήνοντας φλόγα κάτω
Χαρακτηριστικά είπε "έβαλα τα γέλια μόλις το είδα ... αλλά μέσα μου σκεφτόμουν παράλληλα... ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΕΔΩ !!!!!"


Αλήθεια τι ήταν αυτό το πράγμα ?

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #165 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 09:32 »
Δεν ήμουν στο γήπεδο όμως η περιγραφή ενός συναδέλφου ήταν όλα τα λεφτά...
Είπε πως οι βάζελοι πετάξανε τα άπειρα στυλό προς αυτούς αλλά αυτό που του έκανε εντύπωση ήταν που ένας Γιαννιώτης είχε κάτι σαν όλμο... και ακούστηκε ένα φφφφφφφφσσσσσσσσσσσττττ και κάτι έφυγε σαν ρουκέτα αφήνοντας φλόγα κάτω
Χαρακτηριστικά είπε "έβαλα τα γέλια μόλις το είδα ... αλλά μέσα μου σκεφτόμουν παράλληλα... ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΕΔΩ !!!!!"


Αλήθεια τι ήταν αυτό το πράγμα ?
Ναυτική φωτοβολίδα. Κάτι παρόμοιο με αυτό που καρφώθηκε στον Μπλιόνα. Βέβαια θα βγει ο άλλος και θα πει ''την είδαν μόνο 3 άτομα, ας βγει να το πει και άλλος για να το πιστέψω''.
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #166 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 10:07 »
Είναι αστείο να συζητάμε για το ΑΝ ρίξαμε εμείς.
Στο πάνω πέταλο ήμασταν κ κοιτάγαμαν τς Λυγκιάδες κ τα είδαμε.

Η συζήτηση περί του αν δικαιολογείται η συμπεριφορά "μας" από την αυτοάμυνα ή την ανεπάρκεια της αστυνομίας ή την περιφάνεια μας, θηωρώ πως ήταν ιδιαίτερα υψηλού επιπέδου και μπορούσε να προβληματίσει προς οποιαδήποτε κατεύθυνση όποιον έχει ανοιχτό το μυαλό του...(θα έλεγα ότι θύμισε παλιότερες εποχές του φόρουμ)

Εσύ, μετά από αυτή την ανταλλαγή απόψεων κ επιχειρημάτων, γύρισες για να μας πεις ότι την κριτική μας κ τις απόψεις μας τις έχεις γραμμένες κι ότι αυτά γράφουν οι βάζελοι στα φόρα.

Προβληματίσου αν η απάντηση σου προσβάλει εμάς, το χώρο που μας φιλοξενεί ή εσένα.


Υ.Γ. 2 Δυστυχως η κουλτουρα, η ευγενεια κι ο καλοπαιδισμος  δεν ειναι ιωσεις που μεταδιδονται  μεσω PC...
   
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 07 Ιαν 2015 10:14 από deceiver »
ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #167 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 10:36 »
Παράθεση
ήταν που ένας Γιαννιώτης είχε κάτι σαν όλμο... και ακούστηκε ένα φφφφφφφφσσσσσσσσσσσττττ και κάτι έφυγε σαν ρουκέτα αφήνοντας φλόγα κάτω

Παράθεση
Ναυτική φωτοβολίδα. Κάτι παρόμοιο με αυτό που καρφώθηκε στον Μπλιόνα.
η πλακα παντως  ειναι οτι στις εισοδους σου παιρνουν τον αναπτηρα και τα καπακια απο τα νερα...

θεωρω πως ολη η ευθυνη ειναι δικη μας ουτε της αστυνομιας ουτε των σεκιουριτι
πηγαινε στο γηπεδο, φωναξε, βρισε αμα θες
κανε την πλακα σου
αναψε τους πυρσους
αλλα ημαρτον... δεν μπορεις να σημαδευεις τον αλλο με τετοια πραγματα...
δεν ειναι πολεμος.
Εγω θυμαμαι το γιαννιωτη να λυνει τις διαφορες του στα ισα. Μη γελιωμαστε ολα τα χρονια τωρα ξυλο εχει πεσει πολλες φορες
αλλα χερια με χερια οχι αδερφιστικα με στυλο φωτοβολιδες και μολοτοφ
δεν λεω οτι το επικροτω ετσι αλλα αλλο να του καπνισεις το ματι του αλλου και αλλο να τον καψεις ζωντανο η να του κοψεις το λαιμο στα δυο
συνελθετε μερικοι γιατι θα φυγετε πετωντας απο το γηπεδο..
καλα τα σολντ αουτ στην 9αβγδ αλλα τη σαβουρα δεν την ανεχοταν ο κοσμος του ΠΑΣ. Ελπιζω να ισχυει ακομη.

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #168 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 11:42 »
Rusis, αν κοιτάξεις λίγο το τι έχει γραφεί, εσύ τα έβαλες πρώτος με τον Τυμπανιστή και μετά σου απάντησαν, όχι τ αντίστροφο.
Κάθομαι και σκέφτομαι, πάω στο γήπεδο μ ένα ολμοβόλο κάτω από το μπουφάν, όχι για να επιτεθώ πρώτος, αλλά να το έχω σε περίπτωση που δεχθώ επίθεση.
Και δέχομαι επίθεση και ευτυχώς ο όλμος του οχτρού περνάει ξυστά γιατί δε σιαπέρ από σημάδι και σκάει στο ταρτάν.
Βγάζω κι εγώ το θκομ και βροντάω μία (σε άμυνα ων). Κι επειδή εγώ ξέρω καλό σημάδι, στέλνω στα θυμαράκια 2-3 απ' αυτούς.
Όλα καλά; Έπραξα το καθήκον μου; Θα πάω σπίτι ευτυχισμένος;
Χάσαμε τη μπάλα νομίζω.
Μας πίνουνε το αίμα κι εμείς σκοτωνόμαστε μεταξύ μας, κάπως έτσι δεν είναι η ατάκα;

Στο παιχνίδι που συζητάμε...
Αν και είμαι απ' αυτούς που θέλουν τους φιλοξενούμενους στην κερκίδα, στους συγκεκριμμένους καμένους υπάνθρωπους δεν θα έδινα ποτέ εισιτήρια. Να μη κάτσω να αραδιάσω τους λόγους, τους ξέρετε τους ξέρω.
Γαμώ τα αγνά παιδιά δηλαδή ας πάνε αλλού να πουλήσουν αγνότητες.

Το ματσάκι αν και κουτσουρουμένο ήταν καλό πάντως. Αν γινότανε ολόκληρο θα ήτανε καλύτερο. Κι αν τους ρίχναμε και μια τεσσάρα ακόμη καλύτερο. Κι έτσι όπως έγινε, θα μπορούσαμε να το πάρουμε (κι αυτοί όμως).

Οι συνεχόμενες παρουσίες στην Α, σου δίνουν κι άλλον αέρα, δεν μπαίνεις στο γήπεδο σαν παρακατιανός, αλλά παίζεις στα ίσια. Σιγά τους παιχταράδες των "μεγάλων" δηλαδή, τους είδαμε.
Αυτή η ομάδα, αυτοί οι παίχτες αυτοί οι προπονητές, είναι οι πιο αδικημένοι διαχρονικά με κυριο φταίχτη την κεφαλή.
Δεν έχουν ανταμοιφθεί ούτε στο ελάχιστο για τα όσα καταφέρνουν ...κρίμα. Μια φορά 10000 παγούρια στη κερκίδα να τους χειροκροτούσαν ας πούμε.
Κι εμείς σαν φίλαθλοι επίσης αδικούμαστε κι αδικούμε τον εαυτό μας. Και πως αλλιώς, αφού είμαστε μια στο καρφί και μια στο πέταλο; Πως; Έλα μ ντε!

Υ.Γ.
Για τα σκούπρα π συμφωνούν και το αρχισκούπρο που το ξεκίνησε, ένα έχω να δηλώσω.
Τουλάχιστον τρεις ΕΣΟ πριν από μένα ήτανε, πως είναι δυνατόν να παίζουμε μπάλα μαζί;
Άσε που έχω μάθει ότι την εξαφάνιζε κατά το δοκούν κι άιντε να κάνεις παιχνίδι εσύ μετά.
Μη τα πολυλογώ ...Ασταδιάλα ρε ξουπαρμένα

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #169 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 11:55 »
(...)
Χάσαμε τη μπάλα νομίζω.
Μας πίνουνε το αίμα κι εμείς σκοτωνόμαστε μεταξύ μας, κάπως έτσι δεν είναι η ατάκα;

Στο παιχνίδι που συζητάμε...
(...)
Μη τα πολυλογώ ...Ασταδιάλα ρε ξουπαρμένα

Χάσαμε τη μπουκάλα νομίζω.
Μας πίνουνε το τσίπρο κι εμείς τσουγκρίζουμε μεταξύ μας, κάπως έτσι δεν είναι η αμάκα;

Στο τραπέζι που συζητάμε...
(...)
Μη τα μονολογώ ...Ασταδιάλα ρε ξενέρωτα


Με εκτίμηση

Ηλεκτρικό Σάρωθρο
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #170 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 12:25 »

    Να πω κάτι τελευταίο για τους βαζέλες χωρίς να ξαναπιάσω την κουραστική συζήτηση με τις φωτοβολίδες.

    Από όσα έσω δει από προηγούμενες εκδρομές τους (σε βίντεο, άρθρα κτλ) πουθενά αλλού δεν πάνε τόσο αρματωμένοι και αποφασισμένοι για ξύλο και επεισόδια όσο εδώ. Θα έλεγα και την Τούμπα και το Καραΐσκάκη αλλά εκεί δεν πάνε.

   Αυτό είναι (μάλλον) αποτέλεσμα της ήδη, πενταετούς προπαγάνδας της διοίκησής τους περί παραρτήματος. Όταν παίζουν με εμάς θεωρούν ως ένα βαθμό ότι παίζουν με τους γαύρους, τόσο καμμένοι και μαλάκες είναι. Γι' αυτό έρχεται και η 13, με το πανό της και με όλο τον εξόπλισμό της.

   Και μία άλλη παρατήρηση: Για εσάς που ζητάτε εισιτήρια για όλους και καταδικάζετε ταυτόχρονα και τη βία, μιλώντας για συνεννοήσεις οπαδών κτλ.. Αυτή τη σοβαρή αντίθεση πως την διαχειρίζεστε; Ιδίως όταν ξέρετε/ουμε πως η μετακίνηση της πράσινης λουμπεναρίας θα έχει σίγουρα βία; Πιο αντιφατικό πράγμα δεν υπάρχει. Η παρουσία των βαζέλων (αυτό που επιθυμείτε) φέρνει εγκληματική βία (αυτό που απεύχεστε).

  Όπως είπε ο Λόκο ποτε ξανά η εγκληματική πράσινη λουμπεναρία στο Ζωσιμάδες!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος αντι-ΟΦΗ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 642
  • saludar al comandante Fidel Castro
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #171 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 12:48 »
Αυτοάμυνα στο γήπεδο μάλιστα , το ακούσαμε κι αυτό , όλοι σήμερα στον αγώνα με Καλαμαριά μια ναυτική και μια μολότοφ για να αντιμετωπίσουμε τυχόν επιθέσεις ποντίων , για να μην μας πούνε και μαλάκες !!!!!!!

Τη Κυριακή λοιπόν ήρθαν στα Γιάννενα 500 600 700 (δεν ξέρω ακριβώς τον αριθμό) οπαδοί του ΠΑΟ , 50 100 από δαύτους ήταν βαριά οπλισμένοι και το τελευταίο που τους απασχολούσε ήταν το αγωνιστικό , εδώ είναι η ανυπαρξία της χωροφυλάκας και ο έλεγχος που ποτέ δεν έγινε ! Με το που άρχισε να πυκνώνει ο κόσμος στη 9 ξεκίνησαν οι ατελείωτες ριπές φωτοβολίδων από συγκεκριμένα άτομα που παρά την πυκνή ομίχλη διακρίνονταν πολύ καθαρά (από εμάς που καθόμασταν στην 9) κι εδώ φάνηκε πάλι η ανυπαρξία της χωροφυλάκας καθώς είχαμε κατέβει στα κάγκελα και τους δείχνουμε  τα άτομα που στόχευαν εναντίον μας ! αντίδραση καμία . Στη συνέχεια λοιπόν κι ενώ το κακό είχε παραγίνει ήρθαν δικοί μας οπαδοί από άλλη κερκίδα (για αυτοάμυνα ) και έγιναν αυτά που έγραψε   ο καναπεδάτος τυμπανιστής ! Δεν σας κάνει εντύπωση ότι η χωροφυλάκα  επενέβει όταν οι καμένοι των Αθηνών έσπασαν τις πόρτες ! 

Στη Ελλάδα ζούμε κι όλα αυτά που έγιναν μοιάζουν φυσιολογικά , το ερώτημα είναι πως μπορεί να αντιδράσει η πλειοψηφία , εμείς που πήγαμε για να δούμε μπάλα ! Γιατί από μόνοι μας πρέπει να βρούμε την άκρη δεν υπάρχουν αρμόδια όργανα για να το κάνουν !

Σε μια ιδανική κοινωνία που θα παρουσιάζονταν τέτοια φαινόμενα θα εκκενώνονταν οικειοθελώς το γήπεδο για να μείνουν 100 στη θύρα 7 και 15 στη θύρα 9 να βγάλουν τα μάτια τους !

Οι οπαδοί και γενικότερα οι άνθρωποι μπορούν να τα βρουν και χωρίς τη παρουσία της χωροφυλάκας κάποιοι όμως ενεργούν με τέτοιο τρόπο ώστε να μοιάζουν τα όργανα της τάξης απαραίτητα ! οι λεγόμενοι προβοκάτορες   
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 07 Ιαν 2015 12:51 από αντι-ΟΦΗ »


ΣΑΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #172 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 13:06 »

Οι οπαδοί και γενικότερα οι άνθρωποι μπορούν να τα βρουν και χωρίς τη παρουσία της χωροφυλάκας κάποιοι όμως ενεργούν με τέτοιο τρόπο ώστε να μοιάζουν τα όργανα της τάξης απαραίτητα ! οι λεγόμενοι προβοκάτορες

  Για να συνοψίσω εσύ μας λές πως όταν η πραγματικότητα διαφωνεί με τα λεγόμενά μας τόσο το χειρότερο για την πραγματικότητα όχι για τα λεγόμενά μας.

  Θες να κάνεις ένα πείραμα για να δούμε αν αυτά που λες είναι επαληθεύσιμα; Πήγαινε στη 13 στον επαναληπτικό της Λεωφόρου, χωρίς χωροφυλάκα με 10 φίλους σου και εξήγησε στα παιδιά εκεί αυτά που λες και σε εμάς. Δεν νομίζω να σε πειράξουν.

   Αρκετά με τις ανοησίες. Γι' αυτό και στην επιστήμη υπάρχει ο εμπειρικός έλεγχος για να ελέγχουμε αν αυτά που λέμε έχουν επαφή με την πραγματικότητα ή ανήκουν μόνο στη δική μας πραγματικότητα...
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος Σ.Φ. ΑΠΕΙΡΩΤΑΝ

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #173 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 14:15 »
http://sfapeirotan.blogspot.gr/2015/01/0-0.html




Π.Α.Σ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - παναθηναικος 0-0
PAS GIANNINA is different drug...



Περιμέναμε αυτό το ματς γιατί είχε την ιδιαιτερότητα μετά από 3 χρόνια να έχουμε οπαδούς του παναθηναϊκού απέναντι...
Και για να εξηγούμαστε, περιμέναμε για την οπαδική αξία του να έχεις γεμάτο πέταλο απέναντι.
Το ματς ξεκίνησε σε ομιχλώδες τοπίο, με το διαιτητή να περιμένει να καθαρίσει η ατμοσφαίρα απο τους πυρσούς όπως και έγινε. Μετά το πεντάλεπτο ήταν δύσκολο να παρακολουθήσεις τις κινήσεις των παιχτών γιατί η ομίχλη είχε καθίσει πάνω από το γήπεδο.  Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μην φανεί ούτε το πανί που φτιάξαμε για το ματς.




Μετά από δύο διακοπές ο διαιτητής αποφάσισε να διακόψει οριστικά το ματς στο 26 λεπτό.
Το παιχνίδι ορίστηκε για την επόμενη μέρα στις 3 το μεσημέρι.



Κάπου ανάμεσα στις διακοπές του παιχνιδιού οι βάζελοι άρχισαν να εκτοξεύουν στυλό προς την 9 και τη μεγάλη κερκίδα!!!! Τα στυλό απαντήθηκαν και από την απο εδώ πλευρά με ναυτικές!!!! Στη συνέχεια οι βάζελοι έσπασαν τη πόρτα απο την 7 μπήκαν στη νεκρή ζώνη και κινήθηκαν προς την 9. Όπως ήταν φυσικό με τόσες διμοιρίες ανάμεσα ήταν αδύνατο να υπάρξει επαφή. Σε εκείνο το σημείο οι βάζελοι δέχτηκαν ψέκασμα απο τα ματ με αποτέλεσμα να υποχωρήσουν στην 7. Οι χακί διμοιρία επιτέθηκε ξανά στους βάζελους (ενώ εχουν υποχωρήσει) αδειάζοντας ολόκληρη τη φυσούνα(!!!!) μέσα στη θύρα προκαλώντας πανικό. Δολοφονική κίνηση αν και δεν περιμέναμε κάτι καλύτερο απο αυτούς. Κάπου εκεί τελείωσε και το όποιο οπαδικό ενδιαφέρον είχε το παιχνίδι.



Τη δευτέρα όπως ήταν φυσικό οι οπαδοί του παναθηναϊκού δεν ήταν ούτε εκατό.
Στα καθαρά ποδοσφαιρικά τώρα, ο παναθηναϊκός ήταν καλύτερος στα 20 λεπτά που απέμειναν απο την κυριακή χάνοντας ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ.
Στο δεύτερο ο ΠΑΣ μπήκε ποιο δυνατά και έχασε τεράστια ευκαιρία  με τον κοροβέση που δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Στο τελευταίο 20 λέπτο  το ματς άνοιξε με τις δύο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες να πάρουν το ματς.Αν κάποιος έπρεπε να κερδίσει το ματς αυτός ήταν ο ΠΑΣ.
Η ομάδα μας απέδειξε οτι μπορεί να παίξει στα ίσα οποιονδήποτε αντίπαλο.
Το πάθος και η αγωνιστικότητα του χαρίση να γίνει παράδειγμα προς όλους, ένα μεγάλο μπράβο απο εμάς.

υγ: η αναίτια επίθεση των βάζελων πρός την 9 και τη μεγάλη(σε παιδιά ,απλούς φίλαθλους κλπ) μόνο ως κομπλεξική μπορούμε να τη χαρακτηρίσουμε... είναι καρμπόν με το σκάσιμο που κάναν οι παοκτζήδες πέρυσι στη λεωφόρο. Τα "θα περνάγαμε απο πάνω σας" και τα "στα Γιάννενα θα κάτσουμε να σας γ@@@ουμε" είναι για γέλια...

υγ2: ευχαριστούμε όσους βοήθησαν για να γίνει το πανί "χαραμίζοντας"την πρωτοχρονιά τους.
περισσότερες φωτογραφίες και βίντεο σύντομα.




SING LOUD STAND PROUD

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #174 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 14:24 »
... τεράστια ευκαιρία  με τον κοροβέση . ...

... τεράστια ευκαιρία  με τον Κοροβέση . ...

Υ.Γ.: Προλαμβάνω, πριν "τα πάρει"  %-| ο  pagourenko1966... Τοngue

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς