Αποστολέας Θέμα: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες  (Αναγνώστηκε 41399 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #125 στις: Δευ 05 Ιαν 2015 21:57 »
Παράθεση

αλυσιδες οχι αστεια.
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #126 στις: Δευ 05 Ιαν 2015 22:00 »

μεγαλη εμφανιση στο δευτερο ημιχρονο με χαριση τρελο κοφτη στο κεντρο......

Τί πλεμόνια Θεέ μου!!
Μου θυμίζει (ας με συγχωρέσετε) Γκλασμάνη στο τρέξιμο!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #127 στις: Δευ 05 Ιαν 2015 22:02 »
Παράθεση

αλυσιδες οχι αστεια.

Μη σου πω γκρέιντερ και αλατιέρα!!

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #128 στις: Δευ 05 Ιαν 2015 22:04 »
Παράθεση
-Εμείς ακολουθούμε το παράδειγμα του λεβαδειακού:
α) Στην αρχή (80s) γέμιζαν στο γήπεδο.
β) Μετά έγιναν 1.500... αλλά με το ΠΟΚΠΟΘ εξακολουθούσαν να γεμίζουν το γήπεδο.
γ) Στη συνέχεια έγιναν 500...αλλά με το ΠΟΚΠΟΘ μαζεύονταν 1.500.
δ) Τώρα μαζεύονται 500 σε όλα τα ματς ανεξαρτήτως αντιπάλου.
Τώρα είμαστε στο στάδιο β) ...απομένουν άλλα δύο ρεκόρ στον πρόεδρο. :(
Πρέπει να αντιστραφεί η πορεία αυτή γιατί ο ΠΑΣ είναι μεγάλη ομάδα και δεν αξίζει να Κομποτοποιηθεί.

Αλλα τρία ρεκόρ.
Αν κι εκτός του ίδιου, δεν ξέρω πόσους και ποιούς θα μπορούσε να νοιάζει πόσα χρόνια έχει ο Κομπότης στην Α εθνική
Εχει όμως σαφώς περισσότερα απ τον Κιτσιομπίλη, ο οποίος κι όπως είναι φυσικό, καλείται να σπάσει και αυτό το ρεκόρ..

50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος rusis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #129 στις: Δευ 05 Ιαν 2015 22:04 »
Τη γλυτωσαν παλι τα ασυλα , με καποιον Χουχουμη , Μπουρμπο , Καρελη λεει πανε για πρωταθλημα , χαλασια σας ! Της πουτανας τα παιδια χθες γυρισαν στη μπασταρδουπολη , πληρωσαν , ταλαιπωρηθηκαν , κρυωσαν και ματς δεν ειδαν , αυτο λεγεται και θεια δικη ! Σημερα στην κερκιδα τους ηρθαν τα κομπλεξικα της Πρεβεζας να φωναξουν ,ο καθε παγουρας κλπ. Οποιος δεν εχει ομαδα στο χωριο του , ζηλευει του κοντοχωριανου ! Τυμπανιστη , αν εγινε ετσι σιγουρα καταδικαζουμε και τις δικες μας , αλλα ηταν και ανταποδοτικες ..ξερουμε κι εμεις σημαδι , αν εσυ οταν σε χτυπανε γυριζεις και το αλλο μαγουλακι , μπραβο σου , εισαι καλο παιδι , ευγενης ,κουλτουριαρης , εμεις δεν ..Παντως πολυ καουρα ειχες να μπεις να γραψεις για να βαλεις τα πραγματα στη θεση τους κι εμας που ειμαστε στην εννια , οτι το διαφημιζουμε για να παρουμε το βραβειο του μεγαλου Πασολε , εσυ καθισε εκει στη ζεστουλα με το pc  , κυκλοφορουν και ιωσεις .

Αποσυνδεδεμένος GAVOS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 631
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #130 στις: Δευ 05 Ιαν 2015 22:07 »
Ας κανω και εγω με την σειρα μου μια γενικη σουμα
Καταρχας αν δεν ηταν η ομιχλη χθες δεν γλίτωναν οι ζελες. Οσο μπάλα παίχτηκε μόνο ο ΠΑΣ ηταν στο γήπεδο.
Σήμερα θα μπορούσαμε να το πάρουμε θα μπορούσαμε και να το χάσουμε. Αρα δίκαιο το Χ.
Νομιζω πως πήρες απάντηση Αλασκουζε για ποιον λόγο δεν έπαιρνες τα προηγούμενα χρονιά εισιτήρια.
Μπράβο σου όμως που καταδίκασες τα επεισόδια και δεν τους αποκάλεσες και εσύ <<αγνά παιδιά>> σαν τον Πατέρα πριν μια 4ετια.
Η ομάδα εχει πολλες δυνατότητες αγωνιστικά. Διοικητικά πάλι ζητείται ελπις...
Οσο για την ωρα του αγωνα δεν τρώμε κουτοχορτο βαζελες. Ολοι καταλαβαν οτι ήθελαν να προλαβει η αποστολη την τελευταία πτηση για Αθηνα. Γι αυτο φαγωθηκατε απο χθες τα γινει 3 η ωρα σημερα...
Το έλεγα απο το Σεπτέμβριο και εξακολουθώ να το λεω. Το Κύπελλο και τα μάτια μας. Κατι μου λεει πως θα ειναι η χρονια μας στον συγκεκριμένο θεσμο. 1-2 καλες κληρώσεις ειναι ολο το κολπο. Μας τις χρωστάει η τύχη ρε γαμώτο.

Αποσυνδεδεμένος αντι-ΟΦΗ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 642
  • saludar al comandante Fidel Castro
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #131 στις: Δευ 05 Ιαν 2015 22:11 »
Καθόμουν στην 9 ακριβώς εκεί που έσκαγαν τα βεγγαλικά των πράσινων οπαδών , εκεί που έσπασε η πόρτα και επιχείρησαν να μπουν στην κερκίδα μας , τότε τη λύση έδωσαν τα ΜΑΤ (α είναι καλή τώρα η χωροφυλάκα). Αυτό ήταν και το πιο λυπηρό οπαδοί να μην μπορούν να συνυπάρξουν για 90 λεπτά , προβοκάτορες και φασιστοειδή έκανα για μια ακόμα φορά την ελληνική αστυνομία να μοιάζει απαραίτητη (α είναι καλή τώρα η χωροφυλάκα) καμένα μυαλά παντού , ένθεν και ένθεν...

Ευτυχώς η ομίχλη ήταν πυκνή και δεν είχαμε επέκταση των επεισοδίων !


  Από ότι είδα μόνοι τους χωρίς καμία πρόκληση προσπάθησαν να σπάσουν την πόρτα. Που βλέπεις εσύ λοιπόν καμένα μυαλά και σε εμάς;

  Και κάτι άλλο. Τον βαζέλα που πιάσαν τα ΜΑΤ έκλαιγε και σαν να παρακαλούσε να τον αφήσουν... Έτσι θα είχε μάθει στη Λεωφόρο....

Με κάλυψε 100% ο timpanistis toreros αυτά ήθελα χθες να γράψω, δε ξέρω που καθόσουν Mpakoulieros αλλά μάλλον απ τα γραφόμενά σου ήσουν πολύ μακριά απ την 9 γι αυτό δεν είδες τα μπλε καμένα μυαλά αλλά μόνο τα πράσινα! Να θυμίσω ότι πριν 25-28 χρόνια δε θυμάμαι ακριβώς ο Λαρισαίος Χαράλαμπος Μπλιώνας βρήκε τραγικό θάνατο από ναυτική φωτοβολίδα ! Όσο για το βάζελο που αναφέρεις που έκαναν ασήκωτο τα ΜΑΤ μέσα σε χειροκροτήματα είμαι 1000% σίγουρος ότι στο επόμενο γήπεδο που θα πάει θα ξανακάνει τα ίδια! ο θρασύδειλος δολοφόνος που ρίχνει στυλό με κουκούλα όταν στριμωχτεί θα βάλει τα κλάματα και θα παρακαλάει είτε είναι απ τη λεωφόρο είτε είναι απ το Πειραιά είτε είναι απ τα Γιάννενα !

ΥΓ πως τη γλίτωσε πάλι έτσι η βαζέλα , πως ξεγλίστρησε ... βάλ΄το ρε Κοροβέση , βάλ΄το ρε Τσουκαλά γαμώ τη πουτάνα μου !
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 05 Ιαν 2015 22:24 από αντι-ΟΦΗ »


ΣΑΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #132 στις: Δευ 05 Ιαν 2015 22:25 »
με τις υπεραναλυσεις για ναυτικες, αεροπορικές,στυλο,πινελα,παγους,ομιχλες,αναβολες,αλαφουζους,αγνα παιδια,καφρους κτλ κτλ....περασε στα πολυ ψιλά εως στα καθολου μια παρα πολυ ομορφη δημιουργία των ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ.....ενα πολυ ωραιο πανί που σηκωθηκε στη 10 κατα την εισοδο των ομαδων.

Απλα μερικοι επιλεξανε πριν απο το ματς ,αντι να αρματώνονται ......να δημιουργουνε.Οπως επισης επιλέξανε μετα απο το ματς , αντι να αναλύουν (τα γνωστα παγκοσμίως πλεον) .......να ετοιμάζουν φωτογραφιες και βιντεο.

δε πεσαμε απο τα συννεφα.........δε μας ειναι κατι απο ολα αυτα αγνωστο........δε θα βγει τπτ αν βρισουμε απο τα pc μας.....ουτε αν τα αναλυσουμε ποιος πεταξε πρωτος και το πιο ισχυρό βόλι............δε μενουμε άπραγοι αλλα δεν αναλωνόμαστε σε μαλακιες!!!

ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΜΕ ΧΡΩΜΑ -ΜΕΡΑΚΙ-ΦΩΝΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΟΥΜΕ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ.


ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΜΕΤΑΛΛΟ .............ΚΑΙ ΘΑ ΣΚΟΥΡΙΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΠΕΤΑΛΟ!!!


υγ. πολλα μπραβο στα παιδια που δουλεψανε για ολο αυτο μεσα στις γιορτες!!
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.794
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #133 στις: Δευ 05 Ιαν 2015 22:37 »
Φωτογραφία από το πανί υπάρχει ΑΠΕΙΡΕ;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #134 στις: Δευ 05 Ιαν 2015 22:42 »
Παράθεση
Φωτογραφία από το πανί υπάρχει ΑΠΕΙΡΕ;

συντομα.

ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος kokolpas

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #135 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 00:22 »
ο ΠΑΣ μπορει να μην καταφερε να κερδισει την κωλοφαρδη βαζελα του
 χουχουμη κ του λουκουμη αλλα κερδισε για ακομα ενα παιχνιδι τον χαριση, ανερχομενο ταλεντο πολλων δυνατοτητων. η μπαλα πουλαει ασχημα θα μπορουσε να ηταν το σκορ 1-0 θα μπορουσε 1-1 η και 0-1 στο σουτ του αφιλτρου καρελια στο 93.χτες η ομιχλη εμφανιστηκε για να εξαφανιστουν οι καφροι βαζελοπουστες σημερα. πολλοι γαυροβαζελοι αναμεσα στους πασολεδες. γαντακι panathinaikos φοραγε ο διπλανος γιαλαντζι πασολες. αυτοι ειστε ρε αλλοθρησκοι και καναπεδατοι. εγω την αλλη φορα που θα ερθουν καφροι στους ζωσιμαδες θα παρω μαζι μου ουζι για να απαντησω στις προκλησεις. δια βιου απαγορευση ελευσης βαζελοπουστων στα γιαννενα. ακους παε? τουλαχιστον αρνησου το. κανενας λαιμος δεν αξιζει 15 ευρω.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #136 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 02:29 »
Τα βαζέλια είναι μπάνικα.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #137 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 02:39 »
Καλό θα είναι να βλέπουμε και την καμπούρα μας...

Όσοι από εδώ πάνω επικαλείστε την παρουσία σας στη θύρα 9 για να τεκμηριώσετε την άποψη ότι οι βάζελοι είναι δολοφόνοι, για κάποιο περίεργο λόγο, δεν κάνετε καμία αναφορά στα 3 δολοφονικα αντικείμενα που φύγανε από δική μας πλευρά.

Το εύκολο είναι να λες πως "οι άλλοι φταίνε". Το δύσκολο είναι να αναγνωρίσεις πως η δικιά σου πλευρά ρίχνει λάδι στη φωτιά. Δε θα πω λοιπόν για τους βάζελους, διότι εγώ κοιτάω την καμπούρα της δικιάς μου κερκίδας. Σαφώς λιγότερα -σε σχέση με την κερκίδα των φιλοξενούμενων- στιλό εκτοξεύτηκαν και από τη δικία μας κερκίδα. Όπως έγραψε και ο siatrovouni, από την 9 "έφυγε" η ΑΚ που ευτυχώς κατέκαψε το ταρτάν. Υπενθυμίζω ότι πριν κάποια χρόνια 2 ΑΚ είχανε δεχτεί και οπαδοί της ΑΕΚ στο πέταλο. Επίσης από την κερκίδα μας έφυγαν 2 ναυτικές φωτοβολίδες. Αν κάποιος λέει ότι τα στιλό σκοτώνουν, σας διαβεβαιώ ότι ναυτικές φωτοβολίδες τεμαχίζουν...

Το συμπέρασμα λοιπόν προκύπτει αβίαστα: κάποιοι ξεκίνησαν για το ματσάκι φορτωμένοι σαν αστακοί, για πόλεμο. Αυτοί οι "κάποιοι" υπήρχαν και στις 2 κερκίδες. Όποιος δεν το βλέπει είναι συνειδητός ψεύτης.

Και απέναντι σε αυτά; Τι;
Είναι αλήθεια πως η βία είναι το κυρίαρχο συστατικό των σύγχρονων κοινωνιών. Όλα τα πρότυπα βασίζονται στη βία, στην επιβολή, στην κυριαρχία. Δείτε τις πωλήσεις ομοιομάτων όπλων στα παιχνιδάδικα τις γιορτές και θα καταλάβετε τι εννοώ. Απέναντι σε αυτό πρέπει να αντιταχθεί μια άλλη κουλτούρα. Στην περίπτωση των γηπέδων υπάρχει το φωτεινό παράδειγμα των Radikal Fans United σε εγχώριο επίπεδο. Ας το μελετήσουμε κι ας διδαχτούμε από αυτό.

υ.γ. Ας πάψουμε επιτέλους να είμαστε αστείοι. Η πόλη έχει 5 συνδέσμους άλλων ομάδων. Για πόσο καιρό θα τραγουδάμε το σύνθημα "κουμάντο ρε κότες κάνουν οι γιαννιώτες". Επίσης, από τη στιμή που εμείς για τους χ ή ψ λόγους δεν πάμε στη λεοφώρο, γιατί αποκαλούμε τους βάζελους λαγούς? Η χρήση των 2 λέξεων "κότες" και "λαγοί" θέλει να υποδηλώσει πως εμείς όχι μόνο αποδεχόμαστε το στίβο της βίας, αλλά ότι μάλιστα βγήκαμε και πρώτοι...

υ.γ.2. ώρες μετά το ματς προσπαθούσα ακόμα να συνειδητοποιήσω ότι περάσαμε ξυστά από το να θρηνήσουμε νεκρό μέσα στους ζωσιμάδες, ας όψεται η αστοχία των 2 πυροβολαρχιών...

   Λοιπόν θα προσπαθήσω να απαντήσω για να αποδομήσω όσα λές και κυρίως όσα μου φάνηκαν υπερβολικά και μη αληθινά. Ξέρω ότι πολλοί θα πείτε όχι πάλι αυτός ο μαλάκας, ξέρω ότι το θέμα είναι ταμπού για το πας.γρ αλλά είναι δυστυχώς πολύ επίκαιρο να συζητηθεί πολιτισμένα και ήρεμα από εμάς που μοιραζόμαστε την ίδια αγάπη και τους ίδιους κινδύνους...

  α) Φίλε τυμπανιστή για να κοιτάξω την καμπούρα μου πρέπει να έχω ήδη καμπούρα, τουτέστιν να έχω οργανωμένο χουλιγκανισμό και οργανωμένη βία. Ρωτώ: Υπάρχει τέτοιο πράγμα στα Γιάννενα και δεν το ξέρω; Απάντηση: Δεν υπάρχει!

  β) Δεν ξέρω αν ήταν ναυτική η φωτοβολίδα ή οι φωτοβολίδες που εκτοξεύτηκαν από την πλευρά μας. Δεν έχω τη γνώση να το κρίνω και γι' αυτό δεν θα διαφωνήσω. Αλλά: Όταν έχεις δεχθεί καταιγισμό πυρών από την άλλη μεριά τι πρέπει να κάνεις; Να το βουλώσεις ή να απαντήσεις; Εγώ όπως και πολλοί άλλοι λέω να απαντήσεις όσο πιο δυναμικά μπορείς. Από τη στιγμή που δεν υπάρχει κράτος σοβαρό ή αστυνομία να σταματήσει τους επαγγελματίες δολοφόνους του Παναθηναϊκού τότε σαν απλός και μεσήλικας Πασολές και παρά τα χρόνια μου θα πω: Μπράβο στα κομάντα μας που απάντησαν με τις μικρές τους δυνάμεις στις βάρβαρες ορδές της αθηναϊκής λουμπεναρίας! Για μένα αυτό είναι αντιβία όπως καλύτερα θα το ξέρεις εσύ. Απάντηση στη πρωτογενή και σχεδόν θεσμική βία της πράσινης αλητείας.

  γ) Αν κάτσουμε ήσυχοι πιστεύεις πραγματικά ότι θα σταματήσουν οι δολοφόνοι του Παναθηναϊκού; Απάντηση: Όσο πιο προσκυνημένους μας βλέπουν τόσο θάρρος παίρνουν. Είδες τι έγραψε ο φίλος παραπάνω για τα γεγονότα στην Ανατολή. Δύο πουσταράδες βάρεσαν ανύποπτο κόσμο γιατί έτσι. Αυτούς εσύ αν ήσουν εκεί τι θα τους έκανες; Θα φώναζες την αστυνομία, θα τις έτρωγες και θα έλεγες δεν πειράζει ή θα καθόσουν ΝΟΜΙΜΩς ΚΑΙ ΗΘΙΚΩΣ να δώσεις τη μάχη; Μράβο ξανά στα παλικάρια που τους έδωσαν ένα μάθημα.

  δ) Ένας φίλος μου με το παιδάκι του φορώντας σκούφο του Π.Α.Σ. πέρασε έξω από τη Μπιζανίου πριν από κανά μήνα. Ξέρεις τι του απάντησαν οι θρσύδειλοι δοσίλογοι παναθηναϊκοί των Ιωαννίνων; Αν ξαναπεράσεις από εδώ θα σε γαμήσουμε Και ερωτώ: Όταν δέκα τραμπούκοι συστηματικά σε τρομοκρατούν έξω από ένα δρόμο που έχουν σύνδεσμο, και ανήκουν σε ομάδα άλλης πόλης και είσαι με το γιο σου τι κάνεις; Και πας στην αστυνομία και σου λένε κοφτά μην ξαναπεράσεις από εκεί έτσι είναι τα πράγματα. Άμα όμως είσαι λίγο τρελαμένος ξέρεις τι λές; Ρε πουσταράδες εγώ είμαι Π.Α.Σ. και θα κυκλοφορώ όπως θέλω με όποια μπλούζα θέλω γιατί εδώ γεννήθηκα, εδώ είναι η πόλη μου, εδώ είναι η ομάδα μου και αν ξαναβρεθείτε μπροστά μου θα σας τσακίσω και θα σας σπάσω πόδια και χεριά κωλοφασιστάκια.

 ε) Οι Βάζελοι δεν παίρνουν από λόγια. Έχουν οργανωμένους δολοφόνους που δεν σταματάνε και δεν θα σταματήσουν. Απόδειξη τα γεγονότα του 2009, του 2011 και του χθες. Όταν ο νόμος δεν εφαρμόζεται και κινδυνεύει η σωματική σου ακεραιότητα, η ακεραιότητα των φίλων σου, των παιδιών σου τότε μπορεί να πάρεις και τα απαραίτητα μέτρα αυτοπροστασίας και άμυνας. τα γεγονότα της Ρόδου έδειξαν με τραγικό τρόπο πόσο απαραίτητο θα ήταν κάτι τέτοιο.

 ΥΓ: Με συμπάθεια και συγνώμη αν ήμουν επιθετικός! Και πάντα:  :mono:!

 ΥΓ: Μιας και το ανέφερες και για να μην δοθεί η εντύπωση ότι δεν το αναφέρουμε: Το γεγονός που ανέφερες με Α.Ε.Κ. είναι απολύτως καταδικαστέο και δολοφονικό απέναντι σε ανυποψίαστους φιλάθλους που δεν έχουν προκαλέσει στο ελάχιστο. Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο!

   
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 06 Ιαν 2015 02:46 από Mpakoulieros »
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #138 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 03:52 »
Δικαιο το Χ βασει ευκαιριων. Αξιζαμε νικη βασει υπεροχης κ πιεσης.

Καρφωσε την ρε Νικολακη τη βαζελα...

Περιμενουμε απο τωρα το νιωνιο.

Χαρης Χαρισης - Πατριωτικη Αριστερα.
Μου θυμισε λιγο απο Γιανναρο Τατση.
Μακαρι στο μελλον περισσοτερο.

Υ.Γ. Εγω δεν μπορω να πατησω τη σκανδαλη γιατι δε θελω να αναρωτιεμαι αυριο αν απο το δικο μου οπλο ξεκινησε η μοιραια που εκανε κακο. Δεν το αντεχω. Δε με νοιαζει αν δικαιολογειται απο την αυτοαμυνα ή την ανεπαρκεια της αστυνομιας.
Οσους μπορουν δεν νομιζω πως τους ζηλευω.
 Θα περιμενω (κ ως τοτε θα προσπαθω προς αυτη την κατευθυνση) να ζησω σε μια ευνομουμενη πολιτεια που η χωροφυλάκα δε θα ναι καλη τωρα κ κακη μετα, αλλα σωστη κ υπευθυνη ολες τις ωρες. Και που οποιος εχει τη θεσμικη ευθυνη να μην περασουν παρανομα αντικειμενα θα παραιτειται επειδη απετυχε ή θα συλλαμβανει τους παραβατες, χωρις να τους ξυλοφορρωνει.

Υ.Γ. 2 Δυστυχως η κουλτουρα, η ευγενεια κι ο καλοπαιδισμος  δεν ειναι ιωσεις που μεταδιδονται  μεσω PC...

Υ.Γ.3 ΜΠΡΑΒΟ ΑΠΕΙΡΩΤΑΝ

ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος dk

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.978
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #139 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 10:37 »
ξερουμε κι εμεις σημαδι , αν εσυ οταν σε χτυπανε γυριζεις και το αλλο μαγουλακι , μπραβο σου , εισαι καλο παιδι , ευγενης ,κουλτουριαρης ,
ασφαλώς δικαιώνεις τα γραπτά σου κανείς δεν διεκδικεί μονοπώλιο στην ηλιθιότητα... Δυστυχώς έχουμε και εμείς κάφρους που δεν έχουν μάθει τα στοιχειώδη και πάνε οπλισμένοι στο γήπεδο ... εμπρός να φθάσουμε σε αριθμό τους ... εχθρούς ...

... Τυμπανιστη , ...
...εισαι καλο παιδι , ευγενης ,κουλτουριαρης , εμεις δεν ..Παντως πολυ καουρα ειχες να μπεις να γραψεις για να βαλεις τα πραγματα στη θεση τους κι εμας που ειμαστε στην εννια , οτι το διαφημιζουμε για να παρουμε το βραβειο του μεγαλου Πασολε , εσυ καθισε εκει στη ζεστουλα με το pc  , κυκλοφορουν και ιωσεις .
το να γράφει κάποιος τέτοιο σχόλιο ειδικά για τον τυμπανιστή  και να τον χαρακτηρίζει "κουλτουριάρη ο οποίος κάθεται στη ζεστούλα του με το pc" δείχνει  την αναγκαιότητα να αποφεύγουμε να γράφουμε όταν είμαστε επιεικώς ΑΣΧΕΤΟΙ ... Καλό είναι πριν γράψουμε , ειδικά μάλιστα κρίσεις προσωπικές, να ενημερωνόμαστε έτσι ώστε να αποφεύγουμε να εκτειθέμεθα ... Αν μη τι άλλο αποφεύγοντας τα σχόλια δεν δείχνουμε και στους υπόλοιπους το υπό του μηδενός επίπεδο iq μας ... 

Προσωπική άποψη ενός κουλτουριάρη: ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΒΙΑΣ ή ΑΝΤΙΒΙΑΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΡΟΦΥΛΑΣΣΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ, ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ...  ΣΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΣ ΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΣ
 :mono:
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 06 Ιαν 2015 10:48 από dk »

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #140 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 12:29 »
Πιθανώς πολλοί να αποδεχόμαστε σημεία και των δύο απόψεων που εκφράστηκαν
και να δυσκολευόμαστε να τοποθετηθούμε:

Η κάθε είδους βία είναι ανεπιθύμητη για αυτούς που την εισπράττουν και όταν ασκείται έχει παράγωγα,
με κυριότερο την εκδίκηση.
Σκοπός των ιδεατών πολιτισμένων κοινωνιών είναι να παρέχουν τις κατάλληλες διδαχές (νόμοι, κράτη, θρησκείες,
πολιτισμός παιδεία) στα μέλη τους ώστε να αποφεύγουν να βγάζουν στην επιφάνεια τα ένστικτα που
έτσι κι αλλιώς υπάρχουν στο "ζώον-άνθρωπος".
Επιτυχία στην παραπάνω διεργασία αποτελεί και η αποφυγή έκφρασης της αντι-βίας...τα συναισθήματα όμως
δύσκολα χαλιναγωγούνται.

Όποιος έχει δεχτεί βία και δεν κυριεύτηκε από το αίσθημα της αδικίας και της εκδίκησης
σίγουρα αποτελεί φωτεινό παράδειγμα.
Όμως σε μια παρεκκλίνουσα  κοινωνία που έχει δομημένη βία(κοινωνική, θρησκευτική, πολιτική, οικογενειακή κλπ)
αυτό αποτελεί χαρακτηριστικό σπάνιο για τα μέλη της.

Όποιος ήταν στο ΟΑΚΑ και δεν ένιωσε ειλικρινά τίποτε(ούτε καν συναισθηματική αντίδραση)
απέναντι στην απρόκλητη βία αποτελεί για μένα ή η μοναδική εξαίρεση ή μεγάλος ψεύτης.
Δυστυχώς είναι αναπόφευκτο το αίσθημα της αδικίας να σε δηλητηριάζει και όταν αυτό επαναληφθεί
μέσα στο σπίτι σου σε οπλίζει με πιο βάρβαρα αισθήματα.

Δεν θέλουμε στην κερκίδα μας οπαδούς-κάφρους...σκοπός των ΠΑΣολέδων πρέπει να είναι
η δυναμική και ειρηνική υποστήριξη της ομάδας μας...αλλά όταν δεν μπορούμε να επιλέξουμε
την αποχή από το γήπεδο,πως θα δεχθούμε απαθείς την απρόκλητη βία και ακόμη χειρότερα
την επαναλαμβανόμενη απρόκλητη βία? Στις οποιαδήποτε είδους συγκεντρώσεις όταν
δεχόμαστε απρόκλητη βία,την αποδεχόμαστε αδιαμαρτύρητα?
όλοι θα αντιδράσουν ενεργά, είτε έμπρακτα είτε λεκτικά.

Είναι δύσκολο για ένα απλό οπαδό να σταθεί πιστά στη μια ή στην άλλη άποψη...
πιστεύω πως οι περισσότεροι είναι υποστηρικτές της ιδέας που θέλει το γήπεδο γιορτή
και τον απέναντι οπαδό, συνοδοιπόρο και αυτό θέλω και πρέπει να είμαστε οι ΠΑΣολέδες.
Άλλωστε όλοι είμαστε μάρτυρες της ΠΑΣολέδικης κερκίδας κατά το παρελθόν
που χειροκροτεί αβίαστα τον αντίπαλο που αγωνίστηκε καθαρά και γενναία.
Αυτή ήταν και αυτή την κουλτούρα πρέπει να διαφυλάσσουμε.
Όμως όταν στο ΟΑΚΑ η φωτοβολίδα έχει περάσει ξυστά απ το μάτι σου και αυτό επαναλαμβάνεται
στο σπίτι σου, είναι δύσκολο να συγκρατηθείς.
Δεν αναφέρομαι στους κάφρους που γουστάρουν τη βια έτσι για την πλάκα,
αλλά στο αίσθημα αδικίας ενός φιλήσυχου οπαδού.

Θέλω να καταλήξω λοιπόν πως και οι δύο απόψεις έχουν στοιχεία που δύσκολα απορρίπτεις
και για το λόγο αυτό υπήρχε και η δική μου παρέμβαση.

Αποσυνδεδεμένος prwtevousianos1966

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #141 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 13:51 »
Επειδη δεν ειμαι σιγουρος: ανεβηκε πανο στην 10 με τον Φυσσα; Ή καποιο αλλο παρομοιο; Υπαρχει φωτογραφια;
ΠΑΣ ΘΥΜΗΣΟΥ ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #142 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 14:01 »
Την καλημέρα μου σε όλους!

Τους στρατούς (εθνικούς-οπαδικούς κλπ) και τις βίαιες & επιθετικές ενέργειές τους δεν μπορεί παρά να τις κατακρίνουμε.
Ειδικά όσοι έχουν βιώσει στο πετσί τους την βιαιότητα και τον κίνδυνο ακόμα και της ζωής τους (όπως στο αλήστου μνήμης ματς στο ΟΑΚΑ πριν 3-4 χρόνια).

Οι ειρηνικές φωνές, όταν πρόκειται για συνύπαρξη οπαδών και κοινές στρατηγικές τακτικές επικροτούνται.
Δεν καταλαβαίνω την παθητικότητα χριστιανικού τύπου "με βαρείς που με βαρείς, δώσε μου κι άλλο να το καταλάβω"!

Όχι επιθετικές κινήσεις λοιπόν και κυρίως σε μάζες που πιθανόν να υπάρχουν και γυναικόπαιδα. Σεβασμός στη ζωή και στο αθλητικό πνεύμα!
Όμως τη βία και τον τσαμπουκά, όταν σου ασκείται τακτικά, πρέπει να βρεις τρόπο να τον αντιμετωπίσεις, όχι αντεκδικητικά, αλλά αμυνόμενος.
Δεν νοείται να σέβεσαι τη ζωή άλλων και να μην σέβονται -οι άλλοι- τη δική σου. Σ΄αυτή την περίπτωση πρέπει να φερθείς σκληρά... γιατί στο τέλος θα σε πούνε και μαλάκα!

Όχι στην οργανωμένη και απρόκλητη βία...λοιπόν!
ΝΑΙ στη απάντηση, της βίας όμως!

Να είστε καλά!
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #143 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 14:02 »
Επειδη δεν ειμαι σιγουρος: ανεβηκε πανο στην 10 με τον Φυσσα; Ή καποιο αλλο παρομοιο; Υπαρχει φωτογραφια;

Ναι. Εχει ανεβει ξανα. Τον Παυλο εννοεις, οχι τον Τακη ετσι?

Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος prwtevousianos1966

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #144 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 14:31 »
Ναι φιλε τον Παυλο εννοω. Εχω την εντυπωση ομως οτι αυτο που ειδα την Κυριακη ηταν πολυ μεγαλυτερο απο αυτο και ηταν κρεμασμενο ψηλα και αριστερα απο τους ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ. ευχαριστω πολυ παντως και μπραβο μπραβο μπραβο για τετοια πανο αλλα και γενικα για αυτα που κανουν οι ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ στην κερκιδα και της δινουν χρωμα!
ΠΑΣ ΘΥΜΗΣΟΥ ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #145 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 14:42 »
Δεν καταλαβαίνω την παθητικότητα χριστιανικού τύπου "με βαρείς που με βαρείς, δώσε μου κι άλλο να το καταλάβω"!

Όπως το να αγαπάς και τον εχθρό σου;
Παράθεση
Ακούσατε ότι ειπώθηκε: «Θα αγαπάς τον πλησίον σου», και θα μισείς τον εχθρό σου.
Εγώ, όμως, σας λέω: Να αγαπάτε τούς εχθρούς σας, να ευλογείτε εκείνους που σας καταρώνται, να ευεργετείτε εκείνους που σας μισούν, και να προσεύχεστε για εκείνους που σας βλάπτουν και σας κατατρέχουν,
για να γίνετε γιοι τού Πατέρα σας που είναι στους ουρανούς, επειδή αυτός ανατέλλει τον ήλιο του επάνω σε πονηρούς και αγαθούς, και βρέχει επάνω σε δικαίους και αδίκους.
Επειδή, αν αγαπήσετε αυτούς που σας αγαπούν, ποιον μισθό έχετε; Και οι τελώνες δεν κάνουν το ίδιο;
Και αν χαιρετήσετε μονάχα τους αδελφούς σας, τι περισσότερο κάνετε; Και οι τελώνες δεν κάνουν έτσι;
Να είστε, λοιπόν, εσείς τέλειοι, όπως ο Πατέρας σας, που είναι στους ουρανούς, είναι τέλειος.

(Ματθαίος 5: 43-48)

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #146 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 14:47 »
Παράθεση
και βρέχει επάνω σε δικαίους και αδίκους.

Εγώ νόμζα οτι βρέχει μαναχά πάνω απ' τα Γιάννενα.
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #147 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 15:48 »
Φτάσαμε στο 2015 για να ακούσουμε να αποκαλούνε τον Τυμπανιστή καναπεδάτο....
Δεν υπάρχει σωτηρία σε αυτή την ομάδα και σε αυτή την κερκίδα.
φορεβερ

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #148 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 16:31 »
Επειδη δεν ειμαι σιγουρος: ανεβηκε πανο στην 10 με τον Φυσσα; Ή καποιο αλλο παρομοιο; Υπαρχει φωτογραφια;

   Έτσι που το είπες και μάλιστα σε αυτό το ματς κατάλαβα και εγώ το Τάκη το Φύσσα και λέω τι λέει τώρα ο άνθρωπος; Κουζουλάθηκε;

   Ακούσατε ότι ειπώθηκε: «Θα αγαπάς τον πλησίον σου», και θα μισείς τον εχθρό σου.
Εγώ, όμως, σας λέω: Να αγαπάτε τούς εχθρούς σας, να ευλογείτε εκείνους που σας καταρώνται, να ευεργετείτε εκείνους που σας μισούν, και να προσεύχεστε για εκείνους που σας βλάπτουν και σας κατατρέχουν,
για να γίνετε γιοι τού Πατέρα σας που είναι στους ουρανούς, επειδή αυτός ανατέλλει τον ήλιο του επάνω σε πονηρούς και αγαθούς, και βρέχει επάνω σε δικαίους και αδίκους.
Επειδή, αν αγαπήσετε αυτούς που σας αγαπούν, ποιον μισθό έχετε; Και οι τελώνες δεν κάνουν το ίδιο;
Και αν χαιρετήσετε μονάχα τους αδελφούς σας, τι περισσότερο κάνετε; Και οι τελώνες δεν κάνουν έτσι;
Να είστε, λοιπόν, εσείς τέλειοι, όπως ο Πατέρας σας, που είναι στους ουρανούς, είναι τέλειος.
(Ματθαίος 5: 43-48)


  Να ρωτήσω κάτι Μύθος; Αυτά τα λέγανε οι Χριστιανοί πριν ή μετά το σφάξιμο των αλλοθρήσκων; Μήπως εν τέλει τα λέγανε και από τύψεις;
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 vs βαζελες
« Απάντηση #149 στις: Τρι 06 Ιαν 2015 18:35 »
Να ρωτήσω κάτι Μύθος; Αυτά τα λέγανε οι Χριστιανοί πριν ή μετά το σφάξιμο των αλλοθρήσκων; Μήπως εν τέλει τα λέγανε και από τύψεις;

Υποτίθεται το είπε ο Χριστός και όχι οι χριστιανοί που αναφέρεις.