Αποστολέας Θέμα: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη  (Αναγνώστηκε 16741 φορές)

Αποσυνδεδεμένος dk

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.978
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #50 στις: Κυρ 01 Φεβ 2015 18:56 »
0 - 0 στό 71
Βαρύς αγωνιστικός χώρος.
προφανώς 1-1
για όσους δεν είναι Γιάννενα ο καιρός είναι εξωφρενικός ακόμα και για τα μέτρα των Ιωαννίνων


ΓΚΚΚΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ  Μανιάς 2-1

 Ο Ίλιτς κόρνερ από δεξιά, η μπάλα κόλλησε στη λάσπη και ο Μανιάς από κοντά πλάσαρε και ... 2-1

Στο 82 Χαρίσης στη θέση του Chaves
και στο 83 Σιόντης στη θέση του Cardoso
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 01 Φεβ 2015 19:11 από dk »

Αποσυνδεδεμένος dk

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.978
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #51 στις: Κυρ 01 Φεβ 2015 19:08 »
Ντάσιος στη θέση Ναδάλες (τραυματίστηκε)

Penalty δικό μας στο 93 ...
εκτελεί ο Κοροβέσης και αποκρούει ο Κουτζαβασίλης

ε ρε πόσες συγκινήσεις θα είχε το παιχνίδι αν δεν είχαν καταφέρει τα μιάσματα που απομυζούν την ομάδα μας να μας κάνουν σχεδόν αδιάφορους ...


2-1 τελικό άλλοι 3 πόντοι ...  χωρίς στόχο

Αποσυνδεδεμένος vourbiani

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.277
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #52 στις: Κυρ 01 Φεβ 2015 19:23 »
Καποιες πρωτες σκεψεις κ αργοτερα τα υπολοιπα.
1. Ανασταση Ιλιτς...Πραγματικα χορευε στη βροχη.Μεγαλη διαθεση κ ορεξη απο τον Σερβου.Μακαρι να συνεχισει ετσι.
2. Θα ηταν αδικο οποιοδηποτε αλλο αποτελεσμα απο την νικη για μας. Η Κερκυρα μετα το 20 δε εκανε φαση στην εστια του Βελλιδη και στο δευτερο η μπαλα ηταν στην μερια του τερμα της Κασσιοπης μονιμα.
3. Πολυ καλο ματς απο την ομαδα παρολο που το τερεν δε βοηθουσε. Αχ ρε ηπιε αν ησουν προεδρος σοβαρος δε μπορεις να φανταστεις που θα μπορουσες να φτασεις με αυτην την ομαδα.
4. Πολυ καλο ματς απο τερμα Κασσιοπης...Τους γλιτωσε 2-3 γκολ σιγουρα.
5. ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ προστιμο στο Κοροβεση...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η ενεργεια του να βαρεσει με το ετσι θελω το πεναλτυ...Μικρε εισαι σε ομαδα που εχει καποιους κανονες και οχι στο χωραφι σου να κανεις οτι γουσταρεις. Σοβαρη διοικηση-σοβαρος προπονητης=τετοιες συμπεριφορες τιμωρουνται ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ.

Περισσοτερα αργοτερα

Αποσυνδεδεμένος dk

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.978
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #53 στις: Κυρ 01 Φεβ 2015 19:25 »
Το ρευμσ προς Αρτα δεν υπαρχει το πήρε ο Λουρος

Ρε Μητσο από την άλλη δεν είναι ο Λούρος; Μπήκε απαχπκάτ πηρε το ρεύμα κι έφκε;

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.559
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #54 στις: Κυρ 01 Φεβ 2015 19:33 »
Πρόεδρα,
καλά τα λεφτά της 6άδας...
αλλά ακόμα καλύτερα της 5άδας. ;)

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #55 στις: Κυρ 01 Φεβ 2015 20:00 »
Οι παίκτες μας σήμερα έπαιξαν με πάθος, δύναμη και θέληση και δίκαια έκαναν την ανατροπή παίρνοντας το 3ποντο.
Είναι αυτό που είπα πριν τον αγώνα πως έχω εμπιστοσύνη σ αυτούς γιατί μπορούν να ανατρέπουν προγνωστικά
και δύσκολες καταστάσεις
Μπορεί στόχος να μην υπάρχει για παραπάνω αλλά καλό είναι τον Απρίλη που το πρόγραμμα
θα είναι δύσκολο και πιθανόν οι αντίπαλοι(ποκ ποθ και νεες δυνάμεις) να είναι εντός στόχων,
εμείς να έχουμε εξασφαλίσει την παραμονή.

Ευτυχώς που προηγήθηκαν τα παγανέλια ώστε να μην επικαλούνται εκ των υστέρων τον κακό αγωνιστικό χώρο.
Ευτυχώς που προηγήθηκαν τα παγανέλια γιατί έτσι η ήττα ήταν πιο βαριά και πιο πικρή.
Ευτυχώς που ισοφαρίσαμε πριν το ημίχρονο γιατί για τα πονηρά μυαλά το 2 ημίχρονο 1 τελικό δεν χωνευόταν
ενώ για όσους κοιτούν μόνο τα αγωνιστικά, ήταν το κατάλληλο σημείο ώστε να έχουμε όλο το 2ο 45λεπτο δικό μας για την ανατροπή.

Η κασσιόπη έβγαζε και έμπαζε όλη την προ 5ετίας  αφρόκρεμα του ελληνικού ποδοσφαίρου
σαφώς παίκτες με υψηλές απολαβές, αυτοί τα βρίσκουν τα χρήματα, εμείς ένα συμβόλαιο του ζαιρί δεν μπορούμε ακόμη να το ξεπληρώσουμε.

Δεν ζηλεύω τέτοιες μεταγραφές (τέτοιες μεταγραφές εμάς μας έκαψαν)προτιμώ παίκτες σαν τον Χαρίση,
απλά απορώ πως ομάδα με λιγότερα έσοδα μπορεί και κάνει όχι μόνο τα αυτονόητα,
αλλά και κάτι παραπάνω...να ξέρουν τα παγανέλια όμως πως όποτε γουστάρει ο μαρινάκης,
θα τους φτύσει και θα πάνε άπατοι.

Στενοχωρήθηκα για το χαμένο πέναλτι μόνο και μόνο για τη συμπεριφορά του Κοροβέση.
Ευτυχώς δεν υπήρξαν συνέπειες βαθμολογικές(θα μου πείτε ε! και?)
Εγώ στο παρελθόν τον υποστήριξα αλλά αυτός δείχνει απειθαρχία και καλαμοκαβάλημα.
Είναι φως φανάρι ότι τα αποδυτήρια είναι χάλια, τα κρούσματα είναι επαναλαμβανόμενα και χονδροειδή.
Τέτοιες συμπεριφορές φανερώνουν ότι προτεραιότητα έχει η πάρτη μας και όχι η ομάδα.

Σαφώς ο υπεύθυνος είναι ένας και δεν θα τα βάλω με τους παίκτες.
Πάντα τη χαρά μας κάτι θα την επισκιάζει, όπως γίνεται χρόνια τώρα
και δεν μπορούμε να χαρούμε με την ψυχή μας ανόδους, Play off, Ευρώπη, σημαντικές νίκες κλπ

Στα της προσέλευσης κόσμου ο χβ σπάει το ένα ρεκόρ μετά το άλλο δυστυχώς το βαρέλι δεν έχει πάτο.


Αποσυνδεδεμένος Geopasoles

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.057
  • ΠΟΥΛΑ ΕΦΥΓΕΣ....ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΕΣ ΕΒΓΑΛΕΣ...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #56 στις: Κυρ 01 Φεβ 2015 20:07 »
Τα παγανελια πρεπει να ειναι ευχαριστημενα με αυτα που φαγανε λογο καιρικων συνθηκων...αν οι συνθηκες ηταν ιδανικες θα τρωγανε κανα πενταμπαλο.... :mono: τωρα για την φαση του πεναλτι....δεν σχολιαζω...ο πετρακης επρεπε να το παρει πανω του και να αποφαση αυτος...και αυτην την μαγκιτσα την πληρωσε μαζι με την ομαδα μας...αφου δεν ηταν μοιραιο το αφηνω στους αρμοδιους... ΠΡΟΣ ΠΑΙΧΤΕΣ : αμα βλεπετε ρε παιδια κανεναν που ειναι ξερμακαριστος....δωστε την μπαλιτσα εκει...καλες οι φιλοδοξιες αλλα πρωτα η ομαδα...αλλα εγω προσωπικα ποιο πολυ θαυμαζω αυτον που μοιραζει ασιστ παρα τον γκολτζη.
Ακομα σκασμενος απο το κυπελλο ειμαι :(
:pas: και  :mono:   :flag:

Αποσυνδεδεμένος nakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.141
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #57 στις: Κυρ 01 Φεβ 2015 20:31 »
Οι αγωνιστικές ικανοτητες της ομαδας ειναι μεγαλες και δε χρειαζεται το συγκεκριμενο παιχνιδι για να επιβεβαιωθουν!

Αλλου δυστυχως βρισκεται το προβλημα και το γνωριζουμε απαντες!

Θα αλλαζαμε πολλα αποτελεσματα με μια προκριση με τα χανια.Ετσι ειναι ομως η μπαλα και η ζωη και παμε παρακατω.που;;;

Οι παλαιοτεροι θα θυμουνται πως μας ελεγαν οι αλλες ομαδες ΛΑΣΠΑΔΕΣ. Δυσκολα χανουμε σε τετοια τερεν!

Εμεις αντι για κανα μεταγραφικο νεο,περιμενουμε κανα διοικητικο!!

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #58 στις: Κυρ 01 Φεβ 2015 20:47 »
Κέρδισε η ομάδα, ανατροπή κόντρα στα καιρικά, έδειξαν πάθος τα παιδιά, δικαίωσαν τον πρόεδρα, όλα καλά, πολλή χαρά
και δώστου συνέχεια στα θετικά, σήμερα κοντά μας θα είναι κι οι κιτσιολέδες που εξαφανίστηκαν μετά το κάζο με τα Χανιά.
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.794
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #59 στις: Κυρ 01 Φεβ 2015 20:49 »
Η ψυχή στη Κούλουρη μας πήγε! Δύσκολα αλλά τους κερδίσαμε τους πελάτες! Με ανατροπή που έδειξε ψυχή!

Συνεχίζουμε με Βέροια (αν θυμάμαι καλά).

Αποβολή κ. Καμπαξή στο πέναλτι;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #60 στις: Κυρ 01 Φεβ 2015 20:51 »
Ομάδα χωρίς ευκαιρία μπορούσε να πάρει διπλό.Πάλι καλά πήραμε το ματς.Για το πέναλτι ο Κοροβεσης στον δρόμο που χάραξε ο Γιάκος.Από εκεί και πέρα συγγενείς και φίλοι.Κανένα ενδιαφέρον.Να δούμε την Τετάρτη.

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #61 στις: Κυρ 01 Φεβ 2015 21:21 »
Φέτος (και τα τελευταία χρόνια γενικά) τα καφέ σκίζονται στη δουλειά κάθε που παίζει ο ΠΑΣ. Τίγκα το μαγαζί στο Ξάνθη - ΠΑΣ, μισά τραπέζια στο βάζελος-γαύρος. Πήγα σε καφέ σήμερα να το δω. Αν το χάναμε, την Τετάρτη δε θα το έβλεπα ούτε τηλεοπτικό. Αυτό είναι "σπάω κάθε ρεκορ" κι όχι αστεία.

Και γαμώ η εικόνα της κερκίδας σήμερα. Ακόμα καλύτερα, όταν είμαστε 3.000 απόξω στο επόμενο ματς και γκαρίζουμε δύο ώρες να ξεκουμπιστεί ο πούστης.


Υ.Γ. Λίγη ώρα πριν το ματς πρόσφερα το διαρκείας σε κόσμο να πάει γήπεδο. Ναι καλά...

Υ.Γ.1 ΣΗΚΩ ΦΥΓΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #62 στις: Κυρ 01 Φεβ 2015 22:45 »
Ορίστε το 2/πλό… αν δεν σκοράρει ο Ίλιτς (πόσο μάλλον άλλος)… τότε το γκολ του στο 74' ήταν μούφα.

(...)
Μακάρι να νικήσουμε και να πρηστώ στην κωλοτούμπα.



* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος rusis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #63 στις: Κυρ 01 Φεβ 2015 22:47 »
Μπραβο , στοχος μας ειναι η πεμπτη θεση .

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #64 στις: Κυρ 01 Φεβ 2015 22:58 »
Ασχετο.. δε μου λες εσύ μεσιέ New Pas. Cas που παρακολουθάς και τας εξελίξεις τας πολιτικάς,
συγχαρητήριο τηλεγράφημα ως μπαε Κιτσιομπιλάρας, στείλαμαν στον Τσίπρας, για περιμένουμε
να πέσει κλωτσιά από τας ευρώπας και να γυρίσει καβάλα στ άλογο ο Σαμαράς να μας σιάξει αυτός
καλά τας εφορίας;
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #65 στις: Κυρ 01 Φεβ 2015 23:27 »
Οκ...

Πήρα την αντιβίωση για τα νεύρα μου. ..

Λίγο στη δοσολογία δε μου βγήκε. ..
έπρεπε 3-1 αλλά ας όψεται το... κάνω του κεφαλιού μου

Αλλη μία την  Τετάρτη για να αρχίσω να έρχομαι στα ίσα μου. ..

 :mono: :mono: :mono:
"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #66 στις: Δευ 02 Φεβ 2015 00:03 »
Ασχετο.. δε μου λες εσύ μεσιέ New Pas. Cas που παρακολουθάς και τας εξελίξεις τας πολιτικάς,
συγχαρητήριο τηλεγράφημα ως μπαε Κιτσιομπιλάρας, στείλαμαν στον Τσίπρας, για περιμένουμε
να πέσει κλωτσιά από τας ευρώπας και να γυρίσει καβάλα στ άλογο ο Σαμαράς να μας σιάξει αυτός
καλά τας εφορίας;

Ως κοντοπατριώτες που είναι με τον Τσίπρα, θα στείλει… 

Πληροφορίες μου, λένε ότι έστειλε νικηφόρους  χαιρετισμούς  πριν την κάλπη… τώρα, να έστειλε και στον άλλον, τον Σαμαρά, δεν νομίζω… 
Δεν το νομίζω γιατί, ο άλλος, ο Σαμαράς, που είχε και τον άλλο εδώ τον Υπουργό Πολιτικαντισμού,  δεν του τελείωσαν τη δουλειά… .

Και λες να μην κατάλαβε ο “πρόεδρος” ότι τις εκλογές τις προκάλεσε ο Σαμαράς και ότι ο Δήμας ΠτΔ ήταν εντελώς TAS CAS υπόθεση?
Τότε... ποιόν να περίμενε τον Ιανουάριο και ποιόν Ιανουάριο να περίμενε ο “πρόεδρος”, με τις δημοσκοπήσεις να χτυπάνε καμπάνες ΣΥΡΙΖΑ?
Σαμαρά δεν περίμενε... 

Το είπε  στις 26/12/14… διπλωματικά.
Παράθεση
«Αν και περνάμε δύσκολες εποχές, πρέπει να είμαστε αισιόδοξοι για κάτι καλό»… 
«δεν μπορέσαμε να μπούμε στην προηγούμενη ρύθμιση για τις μικρές οφειλές.
Ας ελπίσουμε να συμβεί κάτι καλό, και μέσα στον Ιανουάριο να έχουμε κάποιες λύσεις»

Δεν κατονόμασε τον χώρο  “το καλό που συμβεί”… αλλά, περίμενε την ελπίδα και τις κάποιες λύσεις...
Τηλεγράφημα εστάλη… 100%
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #67 στις: Δευ 02 Φεβ 2015 00:10 »
Tι ειχα Γιαννη τι ειχα παντα μια Ε 30.......
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #68 στις: Δευ 02 Φεβ 2015 00:27 »
Οκ, αλλά δεν κάνουμε και πολλά με τν κρυψίνοια όμως πε τ. Αυτά θεν να βγεις μπροστά και να τα πεις καθαρά
Να, σαν τον άλλο τον πρόεδρα, που τάπε πριν μιλήσει κι η κάλπη ακόμα και τάπε... π ε ν τ α κ ά θ α ρ α !!!

Δήλωση Β. Μαρινάκη για τις εκλογές 2015 25/1/15

  ::)  8)

50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.559
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #69 στις: Δευ 02 Φεβ 2015 00:41 »
Σάμπως μίλησε και ποτέ πεντακάθαρα ο δικός μας...
Εδώ μετά βίας καταλαβαίνεις τι λέει...
πουθενά να ανοίξει ο στόμας... :P...υπάρχει μία δυσκολία...

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #70 στις: Δευ 02 Φεβ 2015 02:28 »


   Λίγα λόγια και από εμένα. Για το ματς θα πω μόνο πόσο αρνητική εντύπωση μου έκανε για άλλη μια φορά ο Κοροβέσης που αγνόησε επιδεικτικά τον αρμόδιο προπονητή του και αποφάσισε να κάνει του κεφαλιού του για να το παίξει ιστορία. Πραγματικά πολύ αρνητικό γεγονός! :(

   Δεν θέλω να πω τίποτα άλλο για το παιχνίδι. Είμαστε όλοι τραγικά ξενερωμένοι με αυτά που έχουν συμβεί. Έχουν κόψει πάρα πολλοί πέρα. Αυτό είπα ότι θα κάνω και εγώ αλλά δεν αντέχω μακρυά από το γήπεδο. Είμαι αρρωστάκι και έχει γίνει πλέον τρόπος ζωής για εμένα.

    Θέλω να πω σε όλους τους απογοητεύμενους Πασολέδες, μικρούς και μεγάλους, παλιούς και νέους πως σε αυτές τις πολύ άσχημες στιγμές για την ομάδα και την κερκίδα μας μόνο ένα πράγμα μένει: Να κρατήσουμε ζωντανή την αγάπη για την ομάδα μας με όποιον τρόπο μπορούμε. Να πάμε γήπεδο, να βοηθάμε όσο μπορούμε τους οργανωμένους ακόμα και να γράφουμε στους τοίχους και να κολλάμε αυτοκόλλητα! :P

  Εμείς είμαστε ο Π.Α.Σ.. Ο Χρηστοβασίλης και ο κάθε Χρηστοβασίλης χωρίς εμάς δεν είναι τίποτα εμείς χωρίς αυτόν θα εξακολουθούμε να είμαστε αυτό που είμαστε.

   Ψηλά τη σημαία! "Οι Ζευγάδες φεύγουν η σπορά μένει".   
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 02 Φεβ 2015 02:38 από Mpakoulieros »
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #71 στις: Δευ 02 Φεβ 2015 11:38 »
Για το ματς δεν θα πω πολλά
Μονο να αναλογιστούμε οι οπαδοί πως απαιτούμε οι παικτες να ξεσκιστούν, όταν οι συνθήκες είναι πραγματικά άθλιες.
Η χτεσινή νεροποντή ηταν τεραστίων διαστάσεων...

Με χαροποιεί το οτι κερδίσαμε, οι άλλοι ήταν ακίνδυνοι, δώρο του Μπεριου το γκόλ.
Ακούω οτι θα τιμωρηθούν οι Τσάβες, Κοροβέσης
Και ναι μεν για τον Κορο σωστά, γιατι τσακώνονται με τον Ιλιτς και τον Ντάσιο.
Τον Τσάβες όμως να θυμίσω οτι σε προηγούμενο αγώνα, τον έβγαλε ο κόουτς με την δικαιολογία πως έχουμε παιχνίδι κυπέλλου, και στο ματς του κυπέλλου δεν ηταν ούτε αποστολή.
Αρα...

Επίσης να θυμίσω πως με την σύνθεση Στρουνα, Τζιμο, Μιχαήλ, Ναδάλες η αμυνα πετούσε...
Δεν καταλαβαίνω γιατί το αλλάζουμε..

Αυτά
Νίκη με βεροια (να θυμίσω τα περυσινά?)




Συνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #72 στις: Δευ 02 Φεβ 2015 12:46 »
Ενταξει το σκοτωσαμε το θηριο που λεγεται κερκυρα
Σειρα εχει το μεγαλυτερο θηριο η βεροια
Αν βρουνε αναλογη διαθεση οπως χτες με γαυρο δεν ξερω πως δεν θα φαμε 1-2 γκολ
Αλλα δεν καταλαβαινω πως ολοι οταν παιζουνε με εμας δεν σταυρωνουνε γκολ
Τοσο γαματη αμυντικη λειτουργια εχουμε τελικα?
Το μονο σιγουρο ειναι οτι εχουμε υποτιμησει τις δυνατοτητες μας σαν ομαδα και πεταμε βαθμους συνεχως
Ενω οι αλλοι εκμεταλλευονται και τη παραμικρη ευκαιρια( βλεπε αγρινιο χτες)


 :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.726
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #73 στις: Δευ 02 Φεβ 2015 12:50 »
μεγαλη ψυχωμενη νικη μεση στη λασπη σε συνθηκες απο τις πιο ασχημες που εχω δει(οσον αφορα και τον ογκο βροχης των προηγουμενων ημερων)

η ομαδα με τις μηδεν ευκαιριες.....χαρη στη λουμπα αρλουμπα της αποψιλωμενης αμυνας εδω και 2 χρονια .......και των μηδεν αντικαταστατων........του πουλαω ξεπουλαω  οτι καλο υπαρχει στην αμυνα .......και μετα προχωραω για το κεντρο-ειχε την τυχη να προηγηθει........δεν φταιει κανενας παιχτης.....ενας ειναι ο φταιχτης...........

απο κει και περα σε τετοιο γηπεδο, πολυ δυσκολο να γυρισεις αγωνα,.....και ευτυχως ο ιλιτς το καρφωσε καπου εκει.....γιατι τοβλεπα για ισοπαλια παλι.........

το νικητηριο γκολ ....παλι ο "αμπαλος" μανιας.........τι λε ρε παιδι μου....φερτε κι αλλους τετοιους αμπαλους.......ελπιζω καποιοι να σταματησουν να λεν μπαρουφες......πολυτιμος παιχτης

μεγαλο παιχνιδι και ο τσουκαλας.........

βλεπω βριζετε τον κοροβεση.......γιατι??.....αν η παλιοσειρα τσουκαλας δικαιολογουσε καπως το....."χτυπαω εγω"........η περιπτωση του κοροβεση ειναι καραμπινατη του μπατε σκυλοι αλεστε στο μυαλο του κοουτς και κατ επεκταση των αποδυτηριων

κοουτς.....μου θυμιζεις ολιγο απο καθηγητη σε κολεγιο των ηπα......που στα νεανικα χρονια εκανε "γαρα" ....περασε απο το γουντστοκ.....κανει μαθημα στα κολεγιοπαιδα στο πατωμα ως ενδειξη απελευθερωσης απ τα τετριμενα.......και παρακινει να λενε ολοι τη γνωμη τους ας ειναι και μαλ.....α............

συγνωμη αλλα τι μαλ....ες ειν αυτες???????
ενας χτυπαει τα πεναλτι κι αν τολμησει αλλος το πρωι θα καν παρεα στο μπλογκερ στη σαουδικη αραβια......και θαχει την τυχη του καζιραβι(για τους παλαιους ενθυμουντες) που τολμησε να παει σε οικο....και τον ταραξαν στη λωριδα(οχι της γαζας).........

τι αλλο να πεις.....και τι ορεξη να εχεις με μια ομαδα .....που εχει μετατραπει σε κρεοπωλειο........που θελει πελατες και οχι οπαδους.....και που οπως ειν το αφεντικο....μονο οπαδοι μπαινουν μεσα οι πελατες δεν ειν τρελοι

πουλαω αμυνα και προχωραω......ενα κιλο κιμα λαπα μοσχαρισιο απ το κεντρο και βλεπουμε.........

μεχρι χθες δεν υπηρχε οραμα.......σημερα και απο αυριο δεν υπαρχει ΟΡΑΜΑ.....με κεφαλαια πλεον

με μια κεφαλη που δεν μιλαει δεν λαλαει........που μας γραφει κανονικοτατα.......που δεν λεει ουτε ρε μ......κες........εκανα λαθη .......σορυ να πουμε εχουν ετσι κι ετσι τα πραγματα.......βοηθατε και συγνωμη.........ποιος θαλεγε κουβεντα????

αλλα μηπως συμφερει.....η μαλλον συμφερε....το γηπεδο ναναι ψιλοαδειο????
γιατι οπως το κοβω το θες η γεματο με μ.....κες........η αδειο ωστε να μην ακουγονται φωνες...........


δεν εχω τι αλλο να πω........ευχαριστουμε που μας εχεις αφαιρεσει το αγχος των μεταγραφων.......πλεον καθε καλοκαιρι και χειμωνα ειμαστε ηρεμοι ....οτι τιποτα δεν θα γινει......το παραμικρο..........

να παρακαλαμε να σταματησει και το φυτωριο???γιατι ποιο πολυ σφαγειο μοιαζει.......ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω......ακομα δεν τον ειδα γιαννη τον φωναξα..........

ευτυχως αγοραζοντας την ομαδα δεν αγοραζεις προς πωληση και τους οπαδους.......ποιος ξερει που θαμασταν σημερα

υ.γ θα παρακαλεσω καπως.......ανακοινωσεις συνδεσμων να ειναι πιο εμφανεις στο φορουμ........τωρα διαβασα μια των azzura στο θεμα clubs......τι clubs και μπαρ.........κοτσαρετε το στο θεμα του καθε αγωνα και παντου........αλλοι μπαινουν στα γρηγορα να διαβασουν δεν μπορουν να κοβουν ωρες βολτες στα αλλα θεματα......

« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 02 Φεβ 2015 13:05 από thodoris »

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα - Κασσιόπη
« Απάντηση #74 στις: Δευ 02 Φεβ 2015 13:11 »
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...