Αποστολέας Θέμα: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά  (Αναγνώστηκε 19869 φορές)

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #75 στις: Τετ 28 Ιαν 2015 22:49 »
ρε παιδιά συγνώμη κιόλας, αλλά έχουμε κερδίσει 2-1 εκτός έδρας (σε ένα παιχνίδι που ήταν για 5-1), παίζουμε με μία ομάδα β' εθνικής, μέσα στα Γιάννενα (καί κερδίζουμε καί στο ημίχρονο!), αν δε κάνεις σ' αυτήν την περίπτωση ροτεισον πότε θα κάνεις?

Φίλε Σβεν αυτό είπαμε...

Το πολύ το κυρ' ροτέισον δεν το θέλει ούτε ο ..... (εδώ βάζουμε ότι θέλουμε) 8) !
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.794
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #76 στις: Τετ 28 Ιαν 2015 22:49 »
ρε παιδιά συγνώμη κιόλας, αλλά έχουμε κερδίσει 2-1 εκτός έδρας (σε ένα παιχνίδι που ήταν για 5-1), παίζουμε με μία ομάδα β' εθνικής, μέσα στα Γιάννενα (καί κερδίζουμε καί στο ημίχρονο!), αν δε κάνεις σ' αυτήν την περίπτωση ροτεισον πότε θα κάνεις?

Όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος.

ΟΧΙ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΣΥΝΤΑΥΡΟΙ! ΣΥΓΚΡΑΤΗΘΕΙΤΑΙ!

Υ.Γ. Δεν έχει σήμερα ΠΑΣλημωτά ρουφιάνε;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #77 στις: Τετ 28 Ιαν 2015 23:00 »
ΕΜΠΡΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΞΑΝΑΒΡΟΥΜΕ ΤΑ ΕΞΙΛΑΣΤΗΡΙΑ ΘΥΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΧΡΟΝΙΑ................Απλως καθε χρονο αλλαζουμε τα επιθετα των προπονητων και των ποδοσφαιριστων

ΡΕ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΤΡΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΠΕΤΡΑΚΗ,ΤΟΝ ΓΙΑΚΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΓΙΑΚΟ



Ειναι δυνατο αυτη η ομαδα σαν τον ΠΑΣ εδω και 3 ΧΡΟΝΙΑ βαση αγωνιστικης παρουσιας στο πρωταθλημα να μην εχει κανει την υπερβαση??????????????????και να θεωρειται καλυτερη ομαδα π.χ φετος ο Παναιτωλικος η Ξανθη και η Βεροια που παλευουν για το εισητηριο της Ευρωπης,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Sorry μαγκες αλλα αρνουμαι να το πιστεψω!!!!!!!Οταν ελεγα πως δεν υπαρχει επλιδα καμια στο κυπελλο για τιποτα στο κυπελλο γινομαι γραφικος..................Απλως το παπαρι χρωσταει και σου λεει κατσε να στησω κανενα αγωνα μπας και βγαλω τα σπασμενα και δεν τρεχει ουτε γατα ουτε ζημια

Ινδαλμα και δασκαλος του πρεπει να ειναι ο Κομποτης και οσοι νομιζεται πως διαφερουμε απο Πανιωνιους ,Λεβαδειακους,και Βεροιες ειστε πολλοι γελασμενοι

ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΟ Μ@@@@@@ΠΑΝΟ Ο ΧΡΙΣΤΟΒΑΣΙΛΗΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΛΑΕΙ ΠΑΠΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΣΑΝ ΤΟΝ KOKOLPAS ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΣΑΝ ΓΚΑΙΜΠΕΛΙΣΤΕΣ ΤΟΥ



p.s)Ποσο δικιο τελικα ειχε αυτος ο ψυχασθενης που λργονταν Κουγιας Τελικα!!!!!!!!!





 
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 28 Ιαν 2015 23:11 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #78 στις: Τετ 28 Ιαν 2015 23:06 »
Sven... ροτέσιον που κλαδεύει στο 43΄αντίπαλο πάνω στη γραμμή του κέντρου και με την μπάλα να προορίζεται για πλάγιο... και με κίτρινη κάρτα στην πλάτη?
1-0... οι Νεοδημοκράτες του Χριστοβασίλη
1-1... οι Συριζαίοι των Χανίων
1-2... οι Συριζαίοι των Χανίων

... ούτε το 1-1 δεν κράτησαν.
 
 

 
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #79 στις: Τετ 28 Ιαν 2015 23:10 »
o alpha μας πηρε πρεφα και μας τρολάρει  παιζει το ξυπόλητος πριγκηψ.........

περαστικά μας
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #80 στις: Τετ 28 Ιαν 2015 23:13 »
Παράθεση
... ούτε το 1-1 δεν κράτησαν

Όπως λένε δηλαδή
... ούτε τα προσχήματα δεν κράτησαν

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.794
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #81 στις: Τετ 28 Ιαν 2015 23:13 »
o alpha μας πηρε πρεφα και μας τρολάρει  παιζει το ξυπόλητος πριγκηψ.........

περαστικά μας

Πάλι καλά! Θα μπορούσε να παίζει και το Moulin Rouge!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #82 στις: Τετ 28 Ιαν 2015 23:25 »
Η μαλακία έγινε που άφησε όλα τα χαφ στην κερκίδα. Ροτέισον ρε αλλά κρατάς παίχτες στον πάγκο, ώστε αν στραβώσει κάτι να έχεις πράμα. Τι να λέμε;

Η κατάρα της ομάδας δε θα τελειώσει ποτέ. Η συγκυρία ήταν υπέροχη, Μέχρι κι η βέροια αποκλείστηκε σήμερα, που μπροστά στο νιόνιο είναι "φόβητρο" φέτος. Και στους 16 θα ξαναΠΑΣ. Και στους 8. Αλλά ποιοι θα περιμένουν μετά και σε ποια κατάσταση;

Πάντα πίστευα οτι μια μέρα θα πάρουμε και πρωτάθλημα και κύπελο και θα παίξουμε και στην Ευρώπη και θα γουστάρουμε. Αφού δεν έγινε και τώρα, τι να πω; μάλλον έρχονται πετρελαιάδες κι αμπραμοβιτσαίοι να μας πάρουν και να μας οδηγήσουν σε μέρες δόξης λαμπρές.

Δε μου φταίει κανείς σήμερα, αλήθεια. Στενοχωριέμαι τόσο πολύ που δεν έχω διάθεση... ούτε να στενοχωρηθώ. Προφανώς και έγιναν λάθη και μπορούν να αποδοθούν ευθύνες αλλά αρκούμαι μόνο στο ότι έπρεπε να έχουμε παίχτες που μπορούν να γυρίσουν το ματς στον πάγκο.

Από εκεί κι ύστερα, είμαστε που είμαστε από μόνοι μας κι εκ φύσεως, μπλέξαμε με αυτόν το μίζερο κακομοίρη και δεν υπάρχει κανένα όραμα ή ελπίδα για το μέλλον.


Υ.Γ. Η γυναίκα μου λέει οτι αν έπαιζα εγώ θα περνούσαμε σήμερα και να μη στενοχωριέμαι για τους μαλάκες. Κι όχι γιατί μ' έχει δει να παίζω αλλά ξέρει πόσο το ήθελα το γαμημένο.   
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #83 στις: Τετ 28 Ιαν 2015 23:50 »
Να πω κι εγώ την παπαριά μου...
Ο Ίλιτς και ο Μανιάς ήθελαν να στείλουν τη μπάλα στα δοκάρια?
Ο Τζημόπουλος ήθελε να στείλει τη μπάλα στο κεφάλι του πρώην μας?
Εάν το πρώτο ματς τελείωνε 1-7,όπως έπρεπε,σήμερα θα λέγαμε άλλα...
Αυτά περί...παντελονιάσματος...
Εντελώς κακή διαχείριση του ματς από ΟΛΟΥΣ...

ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΟΡΑΜΑ ΚΑΙ Η ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ!
Πρόεδρα...όλα καλά?

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος todo

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #85 στις: Πεμ 29 Ιαν 2015 00:39 »
Το ροτεισον καλά έκανε ο πετρακης κ το έκανε,άπλα κάποιοι παίχτες μας δεν κάνουν για να παίζουν στην ομάδα μας όπως για παράδειγμα,σωτηριου,ηλιαδης και ελεος με τον ντασιο,έχουν πονέσει τα μάτια μασ να τον βλέπουμε.Αρχηγαρα δν λέω,τον ευχαριστούμε άλλα καλύτερα ν επερνε την θέση του νιαρχακου παρά να περνάει την ώρα του ασκοπα.

Πιστεύω ευκαιρία σαν τη φετινή με τόσες καλες ομάδες ν έχουν αποκλειστεί,δύσκολα θα ξαναυπαρξει κ δυστυχώς η χρονιά σήμερα τελείωσε καθώς από πρωτάθλημα δεν περιμένουμε και τπτ.

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #86 στις: Πεμ 29 Ιαν 2015 00:39 »
   Πραγματικά πολύ στενοχώρια σήμερα. Μεγάλη πίκρα!

   Το έχω πει και το ξαναλέω: Άπαξ και η ομάδα έχει εμπλακεί σε δικαστικούς αγώνες για στημένους αγώνες (άλλο το τι έγινε μετά) και έρχεται εδώ ο Λεβαδειακός και σου ρίχνει 4 και σήμερα νικάς στο α' ημίχρονο και σου έρχεται 2 στο δεύτερο με μια ομάδα ψιλοαστεία Β' Εθνικής που πριν μια εβδομάδα με τους ίδιους παίχτες τους έκανες 42 κλασσικές ευκαιρίες, ε τότε ο κάθε, στοιχειωδώς έξυπνος φίλαθλος θα υποπτευτεί παντελόνιασμα.

  Πείτε ότι θέλετε οι υπόλοιποι. Ροτέισιον ακούω και μαλακίες. Γιατί καλέ ροτέισιον;Θα βγούμε Ευρώπη;

  Η σημερινή ντροπή μετά από πολλές δεκαετίες μου κόβει το γήπεδο. Θα προσπαθήσω να μην ξαναπάω όσο είναι αυτός ο άθλιος στη διοίκηση. Πραγματικά λυπάμαι που το λέω.

  Μακάρι ο μικρός πυρήνας φιλάθλων που τον έβριζαν την προηγούμενη εβδομάδα από την κερκίδα να συνεχίσει και να ριζοσπαστικοποιηθεί. Μόνο τότε ξαναεπιστρέφω. Για να πούμε:

   ΩΣ ΕΔΩ ΚΑΘΙΚΙΑ
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #87 στις: Πεμ 29 Ιαν 2015 00:48 »
Εάν το πρώτο ματς τελείωνε 1-7,όπως έπρεπε,σήμερα θα λέγαμε άλλα...

 Crimson δεν θέλω να αντιδικήσω μαζί σου γνώστες οι απόψεις σου.

  Θέλω μόνο να σου πω να μην χρησιμοποιείς το εάν. Δεν μας ενδιαφέρει το εάν, μας ενδιαφέρει το τι έγινε. Μόνο έτσι μπορούμε να μιλάμε.

  Γιατί ειδάλλως θα σου πω και εγώ αν ερχόταν ο Πάτσης θα πηγαίναμε τελικό Τσλ.

  Αν νίκαγε ο Ξέρξης θα ήμασταν Περσία.

  Και αν ο Δράμαλης ήταν εξυπνότερος θα ήμασταν Τουρκία.

 Αφήστε τα αν.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος uaglionos

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #88 στις: Πεμ 29 Ιαν 2015 00:52 »
Η ομαδα δεν επαιξε και δικαιως εχασε σημερα... δεν ηταν πουθενα.... ΤΕΛΟΣ

Αλλα ρε γαμωτο τι ροτεσιον και παπαριες... γιατι? για να μην πεσουμε ?? αφου σωθηκαμε???

μηπως παμε για πρωταθλημα ή χτυπαμε Ευρωπη και κραταμε δυναμεις??? ΕΛΕΟΣ

Μια καλη πορεια στο κηπελο θελαμε και να σωθουμε.... αλλος στοχος δεν υπηρχε φετος....
Totti senti che gioia, mentre tu gioca tua moglie fa la TROIA

Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #89 στις: Πεμ 29 Ιαν 2015 01:04 »
Υ.Γ. Η γυναίκα μου λέει οτι αν έπαιζα εγώ θα περνούσαμε σήμερα και να μη στενοχωριέμαι για τους μαλάκες. Κι όχι γιατί μ' έχει δει να παίζω αλλά ξέρει πόσο το ήθελα το γαμημένο.


Κύριοι της ΠΑΕ κ της παρα-ΠΑΕ, κύριοι προπονηταί, κύριοι παίκται, κύριοι φροντισταί και κύριοι λοιποί - διάφοροι (αλλά και κυρίως αδιάφοροι), είστε πόλυ ντε-καβλέ και ξενέρωτοι για τα γούστα μου. :stop:

Μας έχετε κάνει χαρούμενους, ακόμα κ περήφανους, τα προηγούμενε χρόνια και φέτος ΑΛΛΑ σήμερα, μόλις το (ακριβοπληρωμένο πλην όμως εξαίρετο) στέγαστρο Καλατράβα φάνηκε στον ορίζοντα ΤΑ ΚΑΝΑΤΕ ΡΟΪΔΟ.

Οφείλατε, ακόμα κι αν δε μας σιουράτε ντιπ, που είναι σίγουρο δηλαδή, να παίξετε - για την κάβλα κ την υστεροφημία σας κ την καλή σας την κλήρωση κ γιατί αφήσαταν έξω τον ΠΑΟΚ κ γιατί δεν έχετε χάσει απ' τους "μεγάλους" φέτο κ για το γαμημένο το στέγαστρο του Σαντιάγκου του Καλατράβα -  κατ' ελάχιστον καλύτερα απ' τον Μίκαελ τον πλην.



Υστερόγραφα:
- Χαιρετίσματα στις φασκομηλιές, που λέει κι ο δημοτικός σύμβουλος.
- Πως λέγεται το γούρι στα αυστριακά?
- ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ θα φύγω.
ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος dk

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.978
    • Προφίλ
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #90 στις: Πεμ 29 Ιαν 2015 01:09 »
mpakouliero ασφαλώς και δεν αναφέρεται κανείς σε υποθετικές περιπτώσεις και αν ...
η ομάδα ήταν άθλια (δεν έχει ΑΝ ) αλλά
τα δοκάρια, η ευκαιρία στο τέλος της παράτασης  (επίσης δεν έχουν ΑΝ)...
Είναι πολύ εύκολο να πεί κανείς ή ναγράφει ότι στήθηκε αλλά το να στηθεί ένα παιχνίδι με ανατροπή και ακριβές σκορ παράτασης προϋποθέτει τη συμμετοχή ΚΑΙ των 22 παικτών ... Είναι κανείς ο οποίος νομίζει ότι η διοίκησή μας μπορούσε να οργανώσει κάτι τόσο σύνθετο;;;; Επαναλαμβάνω είμαι υπέρμαχος της άποψης ότι στήνονται παιχνίδια για το στοίχημα αλλά αυτό γίνεται με πιό ανώδυνο τρόπο (πχ με το ποιός θα κερδίσει το 1ο πλάγιο όπως έκανε ο Μενδρονός στο Άρης - Ατλέτικο).
Εδώ έχουμε καθαρή περίπτωση ΛΑΘΟΣ στόχου και έλλειψης οράματος ... Επαναλαμβάνω ας έβαζε (αν χρειαζόταν) αναπληρωματική ομάδα στο παιχνίδι με την Ξάνθη και σε αυτό με την Κέρκυρα προκειμένου να παίξουν οι καλύτεροι 11 στο παιχνίδι του κυπέλλου...
Επιπρόσθετα μία παρατήρηση η οποία ισχύει ακόμα και για όσους  αδυνατούν να καταλάβουν ότι ο στόχος έπρεπε να είναι ΠΑΝΤΑ το κύπελλο ακόμα και αν πεφταμε κατηγορία στο πρωτάθλημα: όπως έγραφα και παλαιότερα σε παιχνίδια εναντίον του θρήνου το rotation το έχουμε παρεξηγημένο ...δεν σημαίνει ότι αλλάζει όλη την ομάδα όταν κάνεις rotation αλλά απλά ακόμα και από την ετυμολογία της λέξης αφορά στην εναλλαγή κυκλικά παικτών . Το rotation δηλαδή γίνεται σε ΚΑΘΕ παιχνίδι όπου δεν βάζεις πχ έναν παίκτη στο επόμενο άλλον κλπκλπ. Προσωπικά είμαι υπέρμαχός του για τα παιχνίδια του πρωταθλήματος (και όχι κυπελλου) με εξαίρεση τα παιχνίδια ενάντια σε ολυμπιακό, παναθηναϊκό , αεκ και πάοκ... άρα το σημερινό (όπως και αυτό ενάντια στο αφεντικό του άρματος) ΔΕΝ αποτελεί rotation ...

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #91 στις: Πεμ 29 Ιαν 2015 01:31 »
mpakouliero ασφαλώς και δεν αναφέρεται κανείς σε υποθετικές περιπτώσεις και αν ...
η ομάδα ήταν άθλια (δεν έχει ΑΝ ) αλλά
τα δοκάρια, η ευκαιρία στο τέλος της παράτασης  (επίσης δεν έχουν ΑΝ)...

 dk δεν διαφωνούμε εντελώς αλλά το δοκάρι στην παράταση δεν ήταν;

  Νομίζω ότι αυτό που λέω ότι μετά το 0-4 με το Λεβαδειακό η ομάδα δεν με πείθει στο συγκεκριμένο τομέα δεν είναι εξωπραγματικό. Εκτός και αν θεωρείς ότι χάσαμε εκεί κανονικά οπότε σταματάει η κουβέντα.

  Δεν μπορώ να αγνοήσω τέτοιο αποτέλεσμα και ούτε να πω: έλα μια φορά ήταν δεν ξαναγίνεται...

Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #92 στις: Πεμ 29 Ιαν 2015 02:44 »
Γιατί ειδάλλως θα σου πω και εγώ αν ερχόταν ο Πάτσης θα πηγαίναμε τελικό Τσλ.

Ούτε κι εγώ θέλω να αντιδικήσω μαζί σου...
Αλλά όχι κι έτσι...
Ακόμη δεν καταλάβατε τί εστί Πάτσης?...

Ξαναγράφω:
Όραμα και Σοβαρότητα λείπουν από αυτό το έκτρωμα
που λέγεται διοίκηση του ΠΑΣ...
Τον ξαναήπιαμε και ησυχάσαμε...

Αποσυνδεδεμένος gecks

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 590
    • Προφίλ
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #93 στις: Πεμ 29 Ιαν 2015 02:48 »
Πέρα από το μεγάλο ξενέρωμα*, στεναχωριέμαι λίγο παραπάνω και για τους φίλους που έκαναν όνειρα πορείας στο κύπελλο μετά από 1-2 ευνοϊκές κληρώσεις.
Έτσι όπως πήγαινε το πράγμα με τα υπόλοιπα αποτελέσματα, ήμουν ένα βήμα πριν το πιστέψω και εγώ.



*Με τι κουράγιο να παει κανείς στο γήπεδο την Κυριακή;

 :pas:


Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #94 στις: Πεμ 29 Ιαν 2015 02:53 »
Γιατί ειδάλλως θα σου πω και εγώ αν ερχόταν ο Πάτσης θα πηγαίναμε τελικό Τσλ.

Ούτε κι εγώ θέλω να αντιδικήσω μαζί σου...
Αλλά όχι κι έτσι...
Ακόμη δεν καταλάβατε τί εστί Πάτσης?...

Ξαναγράφω:
Όραμα και Σοβαρότητα λείπουν από αυτό το έκτρωμα
που λέγεται διοίκηση του ΠΑΣ...
Τον ξαναήπιαμε και ησυχάσαμε...

  Επειδή καταλάβαμε τι εστί ο κύριος που ανέφερες γι' αυτό στο είπα...

  Αν υπήρχε όραμα και σοβαρότητα δεν θα χάναμε 0-4 από το Λεβαδειακό και δεν θα βγαίναμε στη σέντρα κάθε τρεις και λίγο για χειραγώγηση αγώνα.

  Ο ΧΒ έχει αποδείξει ότι δεν έχει ούτε όραμα ούτε σοβαρότητα ούτε φράγκα.

  Η ανοχή που του επιδεικνύουμε πλέον είναι ανυπόφορη. Ο άνθρωπος απλά παντελονιάζει και μας θάβει χρονιά με τη χρονιά στην ανυποληψία, τη μιζέρια και τον αργό θάνατο.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #95 στις: Πεμ 29 Ιαν 2015 03:27 »
Το εξοργιστικότερο όλων είναι ότι επειδή τα τεκταινόμενα γύρω απ' την ομάδα έχουν βαλτώσει υπερβολικά, δεν έχεις τη διάθεση ούτε να νευριάσεις και να χαλαστείς έχοντας αποκλειστεί εντός έδρας, στα πέναλτι, απ' τα Χανιά του Σούλη Παπαδόπουλου.

Το Κύπελλο ήταν το τελευταίο "ξέφωτο" που προσέβλεπε όποιος ακόμη συνεχίζει να ασχολείται, να παρακολουθεί, να (υπο)στηρίζει.
Και με δεδομένη και τη δυναμικότητα των εν δυνάμει αντιπάλων, η χαραμάδα απ' την οποία έμπαινε το φως είχε μεγαλώσει αρκετά.

Εκ των υστέρων είναι πανεύκολο να καταλογίσεις ευθύνες: Στο Πρόεδρο των ρεκόρ, στο προπονητή, στο Κρητικό, στο Ντάσιο κλπ κλπ.
Εάν όμως κάτσεις και αναλογιστείς πως σε περίπτωση που έπεφτες στον επόμενο γύρο με κανέναν Απόλλωνα ή (διαλυμένο) ΟΦΗ ήσουν 90' μακριά απ' το ΟΑΚΑ, το μόνο που σου βγαίνει να πεις είναι

ΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ.
Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος PTOLEMEOS11

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #96 στις: Πεμ 29 Ιαν 2015 08:37 »
Την μεγαλυτερη ευκαιρία να προκριθείς ήταν σήμερα και να πας χαλαρα στους 4 για πλάκα  τι να πούμε!!!!
 Ειναι δυνατόν ενα κύπελλο μας έμεινε και να μην τον έχεις πρώτο στόχο !!!

φένεται ποσο μα πόσο μικρή ομάδα μας εχει κάνει αυτή η διοικηση.
Πως να μην έχει φύγει ο κόσμος απο το γήπεδο όταν βλέπουν μια διοικηση να μην σέβεται την φανέλα της ομάδας

Υπήρχε περίπτωση να είχαμε μια σωστή διοικηση ανεξαρτητη και να μην έλεγε στους παικτες ματώστε σε κάθε μάτς για να πάμε τελικό.
 
Την Κυριακή προβλέπω το πολύ 500ατομα και αν ,
συγχαρητηρια

Αποσυνδεδεμένος RASTA

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.384
    • Προφίλ
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #97 στις: Πεμ 29 Ιαν 2015 08:53 »
απ ότι καταλαβαίνω,-με το λιγοστό μυαλό μου-,δε λέω πως δε ξέρουμε να χάνουμε,αλλά ότι μάλλον πέσαμε όλοι απ τα σύννεφα,ε?.....
" Ανυποχώρητος: σημαίνει να είναι το κεφάλι σου μέσα στο στόμα του λύκου κι εσύ να του λες άντε γαμήσου... "

Fidel Castro

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #98 στις: Πεμ 29 Ιαν 2015 09:00 »
Παράθεση
απ ότι καταλαβαίνω,-με το λιγοστό μυαλό μου-,δε λέω πως δε ξέρουμε να χάνουμε,αλλά ότι μάλλον πέσαμε όλοι απ τα σύννεφα,ε?.....
Μην το λες απόλυτα...
Οι πιθανότητες για αντίπαλο στα μέτρα μας αυξάνουν...μένει βέβαια να γίνουν τα αυτονόητα με τα χανιά.
Συνωμοτεί το σύμπαν φέτος...ας ελπίσουμε να μην γίνει καμιά συνωμοσία εντός των τειχών. :-?

Τι έγινε, μαράθηκαν τα φυτά και έμειναν οι γλάστρες?
Δύσκολα ανατρέπεται το 1-2... ?

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: Αγώνας Κυπέλλου: ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ο. Χανιά
« Απάντηση #99 στις: Πεμ 29 Ιαν 2015 09:00 »
Αυτο ειναι το πιο επικυνδυνο οτι δεν χαλιομαστε αλλο πια
Παρακολουθουμε με μια απαθεια περιμενωντας ολο και κατι χειροτερο
Ειχαμε μια προκριση 99% και η μια και μοναδικη ευκαιρια που ειχανε τα χανια την ειδαμε χτες
Δεν υπαρχει ορεξη για καταλογισμο ευθυνων
Το ξεκινησαμε απο την αρχη με τα δευτερα και το συνεχισαμε αφου μας βγηκε
Αποδειχθηκε τελικα οτι τα δευτερα του ΠΑΣ δεν ειναι σε θεση να προκριθουνε οταν εμφανιζεται ενα μαλακισμενο που παει και παιρνει ηθελημενα και σκοπιμα δευτερη κιτρινη και τιναζει το ματς στον αερα ( η πρωτη κιτρινη για μενα δεν ηταν)
Επομενως ας επικεντρωθουμε στο μεγαλο μας στοχο που ειναι ο εξης για φετος
Πως θα τερματισουμε πιο πανω στη βαθμολογια απο τα ιστορικα σωματεια της α εθνικης πλατανια και καλλονη
Οπως επισης πως θα προετοιμαστουμε καλυτερα για το μεγαλο ντερμπυ της περιοχης με την υπερομαδα κασσιοπη
Η οποια εχει αγωνα σημερα και  θα πρεπει να εκμεταλλευτουμε την επιπλεον κουραση της
Αναρωτιεμαι ποιος θα παει γηπεδο την κυριακη για να δει τι?

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΤΕΛΩΣ  ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΚΟΜΑ

2007 ΓΕΝΑΡΗΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΟΥ ΓΑΥΡΟΥ
2015 ΓΕΝΑΡΗΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΝΙΑ

ΤΙ ΩΡΑΙΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΜΟΛΙΣ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΟΤΑΝ Η ΕΛΠΙΔΑ ΗΤΑΝΕ ΟΛΟΖΩΝΤΑΝΗ




 :pas: :joker: :pashat: