Αποστολέας Θέμα: ΑNEΚΔΟΤΑ  (Αναγνώστηκε 285207 φορές)

Αποσυνδεδεμένος jesPAS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 645
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #375 στις: Πεμ 24 Μάι 2012 23:20 »
Αν ήμασταν έξυπνοι θα στέλναμε στην Γιουροβιζιον τη Ζωζώ Σαπουντζάκη.

 Και γιαγιά και ξέκωλο ;)

Πώς την λένε ακριβώς????

Σαν πουτσάκι????? :P :P :P :P :P
Χαμογελάτε!!!  Κάνετε τους άλλους ν' ανησυχούν....

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #376 στις: Πεμ 24 Μάι 2012 23:33 »
Ρωτάει ο βοηθός το μάστορα (που δούλευαν μαζί σε κάποιο σπίτι) για το όνομα της νοικοκυράς:
- Μάστορα, ξέρεις από που βγαίνει το χαϊδευτικό της αφεντικίνας, Πότα?
- Απ' το Καπότα βγαίνει ρε μαλλί και τράβα  πάρε μου ένα κουτάκι, ξέχασα.
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 24 Μάι 2012 23:44 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #377 στις: Σαβ 26 Μάι 2012 09:56 »
Αποφασίζει ένας τύπος να μονάσει και μετά απο πολύ ψάξιμο βρίσκει και αυτός μια μονή να αποσυρθεί. Εγκαταλείπει τον κόσμο και τελικά μια μέρα μπαίνει μέσα στην μονή. Βρίσκει πολλούς ακόμα μοναχούς που όλοι τον βλέπαν και του κουνούσαν το κεφάλι χαμογελώντας.
- "Γειά σας", "Καλημέρα", έλεγε αυτός και πάλι οι μοναχοί του κουνούσαν το κεφάλι συγκαταβατικά, χωρίς να μιλάνε.
Με τα πολλά βρίσκει τον υπεύθυνο της μονής ο οποίος τον καλωσόρισε θερμά. Με την κουβέντα λοιπόν ο τύπος δεν κρατήθηκε και ρώτησε τον ηγούμενο γιατί κανείς δεν του μιλάει και ο ηγούμενος απάντησε:
- "Α, ναι. Λοιπόν τέκνον μου, στην μονή μας πιστεύουμε ότι η πραγματική γαλήνη έρχεται με την απόλυτη σιωπή. Να ξέρεις λοιπόν ότι εδώ πέρα αφού αποφάσισες να μονάσεις σου επιτρέπονται μόνο 3 λέξεις κάθε 5 χρόνια. Είσαι έτοιμος να δεχθείς αυτήν την δοκιμασία;"
Τι να κάνει και ο τύπος δέχτηκε και έτσι ξεκίνησε να μην μιλάει καθόλου.
Πέντε χρόνια αργότερα πλησιάζει τον ηγούμενο και του λέει:
- "Κρεβάτι... Πολύ σκληρό..."
- "Ααααα..." λέει ο ηγούμενος, ""ο δρόμος για την σωτηρία σου είναι δύσκολος και επίπονος. Αλλά συνέχισε τέκον μου. Τα πας πολύ καλά..."
Τι να κανει και ο τύπος συνέχισε...
Πέντε χρόνια αργότερα πλησιάζει πάλι τον μοναχό και του λέει:
- "Φαγητό... Πολύ χάλια..."
Ξανα τα ίδια ο ηγούμενος...
- "O δρόμος για την σωτηρία σου είναι δύσκολος και επίπονος. Αλλά συνέχισε τέκον μου. Τα πας πολύ καλά..."
Πέντε χρόνια αργότερα ο τύπος ξαναπλησιάζει τον ηγούμενο και του λέει αγανακτισμένος:
- "Την κάνω... Γειά..."
Οπότε ο ηγούμενος απαντάει...
- "Το περίμενα. Όλο παράπονα ήσουν..."
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #378 στις: Σαβ 26 Μάι 2012 12:19 »
Σε κάποια υπηρεσία...

-Επίθετο;
-Παπαπαπαπαπαπαπαπακώστας
-Δηλαδή Παπακώστας
-Όοοοοοοχι όχι Παπαπαπαπαπαπαπαπακώστας όπως το ακούτε και όχι δεν είμαι κεκές, ο πατέρας μου ήταν κεκές ...και ο ληξίαρχος ΜΑΛΑΚΑΣ

Αποσυνδεδεμένος vagge-lakis-buffon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.090
    • Προφίλ
    • http://oi42.tinypic.com/x0scud.jpg
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #379 στις: Σαβ 26 Μάι 2012 22:31 »
ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΥΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ.
ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ
ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ ΠΑΝΤΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΣΑΣ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΑ.
ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΠΩ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ
ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΑΝΩΦΕΛΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΕΝΑΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΑΘΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΟΥΝ TON ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ!

Απογονοι των Σουλιωτων Γιαννιωτες λεονταρια, δειξτε και στο ποδοσφαιρο πως ειστε παλικαρια

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #380 στις: Σαβ 26 Μάι 2012 23:09 »
ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΑΝΩΦΕΛΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΕΝΑΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΑΘΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΟΥΝ TON ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ!

ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ
ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ … ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ …
ΟΜΩΣ  ΚΑΛΟΥ – ΚΑΚΟΥ ΥΠΟΓΡΑΨΕ ΡΕ ΕΝΑ  ΕΝΤΥΠΟ ΔΟΤΗ ΟΡΓΑΝΩΝ
ΤΕΣΣΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΨΑΧΝΩ   ΜΟΣΧΕΥΜΑ  ΚΑΡΔΙΑΣ  ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΚΑΙ  ΓΡΑΨΕ  «Η  ΚΑΡΔΙΑ  ΠΑΕΙ  ΜΠΙΣΔΟΥΝΙ ΣΕ ΒΑΓΓΕΛΗ  ΣΓΑΡΑ»
ΒΑΛΕ  ΚΑΙ  ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ 0904406966
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #381 στις: Σαβ 26 Μάι 2012 23:48 »
Ο καινούριος παπάς της ενορίας ήταν τόσο νευρικός στην πρώτη του λειτουργία, που δε μπορούσε να μιλήσει. Πριν την επόμενη λειτουργία ρωτάει τον Αρχιεπίσκοπο, τι θα μπορούσε να κάνει για να χαλαρώσει. Ο Αρχιεπίσκοπος τον συμβουλεύει ως εξής:
- Την επόμενη φορά ρίξε μερικές σταγόνες βότκα στο νερό που θα πιεις και θα δεις πώς θα χαλαρώσεις.
Την Κυριακή ο παπάς ακολουθεί τη συμβουλή και πραγματικά νιώθει ότι θα μπορούσε να κάνει κήρυγμα χωρίς άγχος. Μετά τη λειτουργία επιστρέφει στο σπίτι του, όπου μετά από λίγο εμφανίζεται ο Διάκος του Αρχιεπισκόπου και του παραδίδει ένα σημείωμα που έγραφε τα εξής:
"Αγαπητέ πάτερ, την επόμενη φορά να ρίξετε μερικές σταγόνες βότκα στο νερό, κι όχι, μερικές σταγόνες νερό στη βότκα. Σας παραθέτω μερικές παρατηρήσεις, για να μην επαναληφθούν τα σημερινά:
*Δε χρειάζεται να τοποθετείτε φέτα λεμονιού στο χείλος του δισκοπότηρου.
*Το κουβούκλιο στην αριστερή πλευρά είναι το εξομολογητήριο, όχι το μπάνιο.
*Ο Αρχάγγελος είπε στη Παρθένο: "Χαίρε κεχαριτωμένη", όχι "Γεια σου πιπίνι".
*Καλό θα είναι να μην ακουμπάτε στο άγαλμα της Παναγίας, πόσο μάλλον να το αγκαλιάζετε και να το φιλάτε με τέτοιο πάθος.
*Οι εντολές είναι 10 και όχι 12.
*Οι απόστολοι ήταν 12 και όχι 7. Κανείς δεν ήταν νάνος.
*Δεν αναφερόμαστε στον Ιησού Χριστό και στους αποστόλους ως "Ι. Χ και Σία ".
*Ο Ιούδας ήταν προδότης, όχι "σκατορουφιάνος του κερατά" που είπατε εσείς.
*Ο Χριστός μας, είπε στον Πέτρο ότι "πριν αλέκτωρ λαλήσει τρίς, θα με αρνηθείς", δε του είπε: "Μέχρι να λαλήσουν τα κοκόρια θα με έχεις γράψει στα αρ**δια σου".
*Δεν επιτρέπετε να αποκαλούμε την κεφαλή της εκκλησίας μας "Νονό".
*Το καθαγιασμένο ύδωρ είναι για να ευλογούμε, όχι για να δροσίζουμε τον σβέρκο μας.
*Ποτέ δε κηρύττουμε καθισμένοι στα σκαλιά του ιερού και σε καμία περίπτωση δεν ακουμπάμε το πόδι μας πάνω στη Βίβλο.
*Ο άρτος χρησιμεύει για τη Θεία Ευχαριστία, όχι ως απεριτίφ που συνοδεύει το κρασί.
*Η παρότρυνση να χορέψει το ποίμνιο ήταν ενδιαφέρουσα, δε χρειαζόταν όμως και να χορέψει γιάνκα γύρω από την εκκλησία.
*Τη λειτουργία την τελειώνουμε με "Αμήν", όχι με "Όλε"!
*Αυτός που καθόταν στην άκρη του Ιερού και τον οποίο αποκαλέσατε "αδελφάρα" και "τραβεστί με μάξι" ήμουν εγώ!
*Τις σκάλες του άμβωνος τις κατεβαίνουμε κανονικά, όχι τσουλήθρα στο κάγκελο.
Ελπίζω αυτά τα λάθη να διορθωθούν την ερχόμενη Κυριακή!
Με τιμή,
Ο Αρχιεπίσκοπος"
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #382 στις: Τετ 30 Μάι 2012 09:57 »
Επί δικτατορίας είναι κάποιος νυχτιάτικα έξω από το σπίτι του και φωνάζει:
-Μωρήηηηηη... μωρήηηηηηηη..

Περιμένει λίγο, δεν του απαντάει κανείς οπότε συνεχίζει:
-Μωρήηηηηηηηηη..... μωρήηηηηηηηηηη...

Κάποιος περαστικός πλησιάζει από περιέργεια και ρωτάει:
-Με συγχωρείτε, αλλά ποιον φωνάζετε;
-Τη γυναίκα μου να μου ανοίξει επειδή ξέχασα τα κλειδιά.
-Δεν θέλω να σας κάνω παρατήρηση, αλλά το βρίσκετε πρέπον να φωνάζετε μωρή τη γυναίκα σας;
-Αν θες φώναξέ την εσύ... Ελευθερία τη λένε...

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #383 στις: Πεμ 31 Μάι 2012 10:20 »
Ηταν ενας Αραβας, ενας Κινεζος και ενας Ελληνας σε ενα αεροπλανο που ολως παραδοξως πεφτει!
Βγαινει που λετε μεσα απο τα συντριμια ο Αραβας εχοντας χασει χερια ποδια κτλ και λεει:" Σε ευχαριστω μεγαλε Αλαχ που μας εσωσες την ζωη, θαυμα θαυμα κτλ".
Βγαινει μετα ο Κινεζος τερμα ακρωτηριασμενος και αυτος και λεει τα ιδια:"Ω μεγαλε Βουδα θα σε ευγνωμωνω για παντα".
Βγαινει και ο Ελληνας, ατσαλακωτος χωρις γρατζουνια και λεει:"Πωω θα σκοτωνωμασταν γ**ω τον Χριστο μου"
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #384 στις: Πεμ 31 Μάι 2012 19:09 »
- Ο Τσακ Νορις έφαγε πόρτα στο "Ζωσιμάδες".

- Ο Τσακ Νορις εγκατέλειψε την ενεργό δρά;ση όταν έμαθε για την ύπαρξη του Λοκο.

- Ο Λοκο ήξερε για το Τσερνομπιλ πριν το μπαραζ της Λάρισας.

- Ο Λοκο ξέρει γιατί φωνάζει ο μαλάκας που διαφημίζει μπάλες που πλένουν χωρίς απορρυπαντικό ( %-|) στο τελεμαρκετινγκ.

- Ο Λοκο είναι οπαδός του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ απ' το 1934.
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #385 στις: Παρ 01 Ιούν 2012 09:39 »
Η προσευχή μιας μικρής.
Θεουλη μου,σε παρακαλώ, στείλε ρουχαλακια να ντυθούν ολα αυτα
τα φτωχα κορίτσια που είναι στον υπολογιστη του μπαμπά μου.
Αμην!!!!

Αποσυνδεδεμένος CPAS1

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 517
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #386 στις: Παρ 01 Ιούν 2012 17:05 »
Αίιτηση απαλλαγής από το στρατό!!

 
«Κύριε Υπουργέ Άμυνας, επιτρέψτε μου να σας εκθέσω το πρόβλημά μου και να σας ζητήσω να τακτοποιήσετε το θέμα μου…Περιμένω να μου «έρθει το χαρτί» για να παρουσιαστώ στο στρατό. Είμαι 24 χρονών και έχω παντρευτεί μια χήρα 44 χρονών, η οποία έχει μια κόρη 25 χρονών, την οποία παντρεύτηκε ο πατέρας μου. Επομένως ο πατέρας μου, αφού παντρεύτηκε την κόρη μου, είναι γαμπρός μου. Επιπλέον η κόρη μου, αφού είναι σύζυγος του πατέρα μου, έγινε και μητριά μου.Η γυναίκα μου κι εγώ αποκτήσαμε τον περασμένο Ιανουάριο ένα γιο.
 
Κατά συνέπεια εκείνος, είναι αδερφός της συζύγου του πατέρα μου και κουνιάδος του πατέρα μου. Είναι όμως και θείος μου, αφού είναι αδερφός της μητριάς μου. Άρα ο γιος μου είναι θείος μου.
 
Η σύζυγος του πατέρα μου απέκτησε τα Χριστούγεννα ένα γιο, ο οποίος είναι ταυτόχρονα αδερφός μου, αφού είναι γιος του πατέρα μου, και εγγονός μου, αφού είναι γιος της κόρης της γυναίκας μου. Τότε εγώ είμαι αδερφός του εγγονού μου και, επειδή ο σύζυγος της μητέρας κάποιου είναι πατέρας του, αυτό έχει ως αποτέλεσμα εγώ να είμαι πατέρας της κόρης της γυναίκας μου και αδερφός του γιου της.
 
Επομένως είμαι ο παππούς μου.Δεδομένου αυτού, σας παρακαλώ να με απαλλάξετε, αφού ο νόμος απαγορεύει πατέρας, γιος και εγγονός να υπηρετούν ταυτόχρονα στον στρατό.»

Αποσυνδεδεμένος CPAS1

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 517
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #387 στις: Τρι 05 Ιούν 2012 16:00 »
Εχουν περάσει στο τελικό ενος διαγωνισμού ποίησης ενας παπας και ενα πρεζάκι!
 Η τελευταία τους δοκιμασία είναι να φτιάξουν ένα ποιημα στο οποίο να υπάρχει η λέξη Timbuktu.
 
Μετα απο λιγη ωρα ειναι και οι δυο έτοιμοι...
 
Διαβάζει πρώτος ο παπάς
 
I was a father all my life
 have no children, no wife
 I read the Bible through and through
 on my way to Timbuktu !!!
 
Χαμός απο κατω χειροκροτήματα και τέτοια!
 
Σκάει και το πρεζάκι και λέει :
 
Tim and I to england went
 cheap girls for us to rent
 they were three and we were two
 so I booked one and TimBookedTwo .....!

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #388 στις: Τρι 05 Ιούν 2012 18:39 »
Αρθρο στην προχτεσινή Καθημερινή

"Ο Συριζα αντιπροσωπευει οτι πιο σαπιο υπαρχει στην πολιτική σκηνη τα τελευταια σαραντα χρόνια"

Υπογραφή
Κωστας Μπακογιαννης (Δημαρχος Καρπενησίου)  :P :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος jesPAS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 645
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #389 στις: Παρ 08 Ιούν 2012 17:08 »
Σ' ένα χωριό της Κρήτης γίνεται ένα προξενιό.
Την υποψήφια νύφη την έχουν βάλει να καθίσει δίπλα στον γαμπρό.
Η μάνα της μάλιστα την είχε νωρίτερα παροτρύνει να είναι ομιλητική
προς τον νέο και να ανοίγει θέματα για συζήτηση.
 
Τον ρωτάει λοιπόν:

-Τα φασόλια τα τρως;
-Τα τρώω λέει εκείνος.
-Ααα, να σου κάνω εγώ φασόλια να κουζουλαθείς ,ανταπαντάει η νέα.

-Τσι φακές τσι τρως;
-Τσι τρώω.
-Ααα, να σου κάνω εγώ φακές να κουζουλαθείς.

Την πάει πιο κει η μάνα της και της λέει:

-Μα πες και κάτι πιο πικάντικο να του κεντρίσεις το ενδιαφέρον.

Κάθεται κι εκείνη δίπλα του ξανά και γυρίζει και τον ρωτάει.

-Το γ@μ..σι σ' αρέσει;
-Μ' αρέσει, λέει εκείνος.
-Αααα, να σε γ@μ..σει ο ξάδερφος μου ο Σταύρος να κουζουλαθείς..............
Χαμογελάτε!!!  Κάνετε τους άλλους ν' ανησυχούν....

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #390 στις: Σαβ 09 Ιούν 2012 12:24 »
Είναι ο Χριστοβασιλης σε ένα μαγαζί και περναει από μπροστά του μια πολύ όμορφη γυναίκα
-Χριστοβασιλης:Πςςς!!
-Γυναίκα:Τι έγινε χοντρουλη? ξεφουσκωνεις!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #391 στις: Παρ 15 Ιούν 2012 10:05 »
Ο Τιτανικος προσκρουει στο παγοβουνο και αρχιζει να βουλιαζει, ο καπετανιος καλει το πληρωμα και τους επιβατες, για να τους το ανακοινωσει:

- Λοιπον, ο Τιτανικος χτυπησε σε ενα παγοβουνο, πριν απο λιγο. Ως εκ τουτου σας εχω δυο νεα, ενα ευχαριστο και ενα δυσαρεστο! Απο ποιο θελετε να ξεκινησω;

Απανταει ενας επιβατης:

- Απο το δυσαρεστο!

- Το πλοιο θα βυθιστει και θα πνιγουμε οοοοοοολοι!

- Και το ευχαριστο;;;;

- Θα γινουμαι ταινια στο Χολιγουντ και θα παρουμε 11 Οσκαρ!!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος CPAS1

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 517
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #392 στις: Τετ 20 Ιούν 2012 16:37 »
Subject: Γιατί οι άνδρες δεν δίνουν συμβουλές στις στήλες των περιοδικών
 
 
 
 
 
 
Αγαπητέ Γιώργο,
Ελπίζω να μπορείς να με βοηθήσεις! Τις προάλλες, έφυγα για τη δουλειά μου αφήνοντας τον σύζυγό μου στο σπίτι να βλέπει τηλεόραση όπως συνήθως. Δεν είχα απομακρυνθεί πάνω από 500 μέτρα όταν το αυτοκίνητο άρχισε να κάνει διακοπές και έσβησε. Το πάρκαρα στην άκρη και πήγα με τα πόδια πίσω στο σπίτι για να ζητήσω βοήθεια από τον σύζυγό μου.
Όταν μπήκα στο σπίτι δεν πίστευα στα μάτια μου! Τον βρήκα στην κρεβατοκάμαρά μας με την κόρη των γειτόνων μας. Εγώ είμαι 52, ο σύζυγός μου 54 και η κόρη των γειτόνων μας 22. Είμαστε χρόνια παντρεμένοι. Όταν άρχισα να τον ρωτάω, μου αποκάλυψε ότι έχει σχέση μαζί της τους τελευταίους 6 μήνες. Του είπα να διακόψει αλλιώς θα έφευγα. Είναι άνεργος τους τελευταίους 6 μήνες και νιώθει άχρηστος και θλιμμένος. Τον αγαπώ πάρα πολύ, αλλά από τη μέρα που του έθεσα το τελεσίγραφο γίνεται όλο και πιο απόμακρος. Δε θέλει να πάει σε σύμβουλο γάμου και φοβάμαι ότι δεν αντέχω άλλο αυτή τη κατάσταση. Μπορείς να με βοηθήσεις?

Μαρία
 
------------------------------------------------------
 
Αγαπητή Μαρία,

Όταν ένα αυτοκίνητο κάνει διακοπές και σβήνει μετά από τόσο μικρή απόσταση, αυτό μπορεί να οφείλεται σε διάφορους λόγους. Ξεκίνα ελέγχοντας αν υπάρχουν σκουπίδια στο σωληνάκι του καυσίμου. Αν είναι καθαρό, έλεγξε την πολλαπλή εισαγωγής και επίσης τα καλώδια της γείωσης. Αν τίποτε από αυτά δε σου λύνει το πρόβλημα, τότε μπορεί να είναι ελαττωματική η αντλία βενζίνης, δημιουργώντας χαμηλή παροχή πίεσης στα μπεκ ψεκασμού.
Ελπίζω να σε βοήθησα

Γιώργος

Αποσυνδεδεμένος CPAS1

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 517
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #393 στις: Τετ 27 Ιούν 2012 14:36 »
ίναι βράδυ και το ζευγάρι μόλις έχει κάνει έρωτα και χαλαρώνει. Η γυναίκα λέει στον άντρα της: - 'Πεινάω, τι θα έλεγες για κανένα σουβλάκι;' - 'Και γω πεινάω, λέει ο άντρας, 'θα πεταχτώ να πάρω από τον κυρ Μήτσο'. Μια και δυο, φοράει πρόχειρα κάποια ρούχα και ξεκινά για το σουβλατζίδικο. Την ώρα που ετοιμαζόταν να μπει στο αμάξι του, σταματάει δίπλα του ένα αυτοκίνητο και βγαίνει από μέσα μια κουκλάρα - δίμετρη - ξανθιά - η φαντασίωση κάθε άντρα - κλπ και λέει: - 'Σας παρακαλώ, μήπως ξέρετε πως θα πάω στην οδό ΤΑΔΕ 15;' Κόκαλο ο τύπος της ψελλίζει: - 'Θα πάτε ίσια, δύο στενά μετά δεξιά και στο τρίτο αριστερά.' Η κούκλα: - 'Αχ, δεν μπορώ να προσανατολιστώ εύκολα τη νύχτα, σας παρακαλώ μπορείτε να με πάτε, θα σας ήμουν υπόχρεη.' Αν και ο δρόμος δεν είχε καμιά σχέση με το σουβλατζίδικο, δέχτηκε (χωρίς πολλά-πολλά) να την εξυπηρετήσει. Φτάνοντας στην οδό ΤΑΔΕ 15 του λέει η κούκλα: - 'Ξέρετε, είναι μερικές μέρες που έχω μετακομίσει εδώ και δεν βρίσκω εύκολα το σπίτι τα βράδια. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την εξυπηρέτηση, θα ήθελα να έρθετε πάνω να σας κεράσω κάτι, οπωσδήποτε.' - Όχι, ε εευχαριστώ, είναι αργά μια άλλη φορά ίσως', είπε ο τύπος. - 'Όχι, επιμένω να έρθετε', είπε αυτή. Με τα πολλά ανεβαίνουν επάνω, το σπίτι ήταν τεράστιο και όμορφο και η κοπέλα του προτείνει να βάλει κάτι να πιει μέχρι να φορέσει κάτι πιο άνετο!! Ο τύπος δεν κατάλαβε πότε έβαλε το ποτό να πιει, πότε είδε την τύπισσα να εμφανίζεται σας θεά, πότε βρέθηκαν στο κρεβάτι για τα ακατονόμαστα... Κάποια στιγμή, μέσα από την γλυκιά χαύνωση, άνοιξε το μάτι του και είδε από το παράθυρο να μπαίνει το πρώτο φως της ημέρας (τον είχε πάρει ο ύπνος). 'ΩΧ, Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ', είπε και έφυγε τρέχοντας ψάχνοντας για μια ΚΑΛΗ δικαιολογία. Στον δρόμο της επιστροφής, έκανε παράκαμψη και μπήκε σε ένα χαρτοπωλείο και αγόρασε ένα τεμπεσίρι με το οποίο και έτριψε τα χέρια του. Φτάνοντας στο σπίτι βρήκε την γυναίκα του να ωρύεται. - 'Που ήσουνα βρε παλιοτόμαρο, που στο διάολο πήγες παλιοαλήτη, πες μου, που κοπροσκύλιαζες όλο το βράδυ και πήγα να τρελαθώ!' - 'Που να στα λέω, δεν θα το πιστέψεις αγάπη μου. Την ώρα που έφυγα από εδώ και πριν μπω στο αμάξι, σταματά ένα αυτοκίνητο δίπλα μου και κατεβαίνει μία θεογκόμενα που με ρώτησε για κάποια οδό. Της είπα πως ακριβώς θα πάει μα δεν κατάλαβε και με παρακάλεσε να την συνοδεύσω μέχρι εκεί για να μην χαθεί.' - 'Και μετά, τι έγινε;' ρώτησε η γυναίκα του, διατηρώντας κάποια αμφιβολία για τα λεγόμενα του άντρα της. - 'Την συνόδευσα μέχρι το σπίτι της και μου ζήτησε να ανέβω επάνω για ένα ποτό για να με ευχαριστήσει. Δέχτηκα και την ώρα που έπινα το ποτό μου αυτή πήγε να αλλάξει και γύρισε με ένα ημιδιάφανο ρούχο και μου την έπεσε, εγώ δεν μπορούσα να αντισταθώ και βρεθήκαμε στο κρεβάτι να κάνουμε έρωτα, μετά με πήρε ο ύπνος... Έτσι έγιναν τα πράγματα γλυκιά μου και γι αυτό άργησα.' - 'Βρε αλήτη', είπε η γυναίκα του, 'θες να πιστέψω αυτές τις μαλακίες που μου λες; Για να δω τα χέρια σου!' - 'Ορίστε', κάνει αυτός... - 'Α ρε χαμένο κορμί, όλο ψέματα μου λες, πάλι για μπιλιάρδο είχες πάει...'

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #394 στις: Τετ 04 Ιούλ 2012 12:42 »
Κατεβαινει ενας μπαρμπας απο το χωριο του στην πολη, για να αγορασει μια φωτογραφικη μηχανη. Μπαινει μεσα στο καταστημα και λεει:

- Θιλου μια φουτουγραφικι μηχανη να μ΄δωσιτι.

Η υπαλληλος;

- Με φλας;

Και απανταει ο μπαρμπας:

- Γιατι αμα σε φλισου, θα μ ΄την δωσεις τζαμπα;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #395 στις: Παρ 13 Ιούλ 2012 10:30 »
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #396 στις: Σαβ 14 Ιούλ 2012 10:29 »
Ζήτησα από τον διπλανό μου στο παγκάκι να μου δώσει την εφημερίδα του
και εκείνος μου είπε:
"Φίλε έχεις μείνει πίσω. Πάρε το iPad μου"

Η αράχνη δεν θα καταλάβει ποτέ τι την χτύπησε!  :P :P :P :P



Ο Ιωσήφ και Μαρία περπατάγανε. Ρωτάει η Μαρία
- Τι ειναι αυτο που κρατας στο χερι σου?
Απαντάει ο Ιωσήφ
- Κρίνος ειναι... μύρισε... γαμάει!

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #397 στις: Δευ 30 Ιούλ 2012 13:55 »
Δεν ξέρει κανείς τι να κάνει, να κλάψει ή να γελάσει! Που να ήξερε ο χριστιανός (προφανώς μουσουλμάνος!) ότι θα γινόταν διάσημος μετά θάνατον… Πρόκειται για τον Νιγηριανό Ουρόκο Ονόγια, ο οποίος άφησε την τελευταία του πνοή κατά τη διάρκεια… του βιασμού του από τις έξι συζύγους του!
 
Ο Νιγηριανός Ονόγια, αφού «έπιασε τη καλή» αποφάσισε να αποκατασταθεί αναλαμβάνοντας όμως βάρη μεγαλύτερα – προφανώς – από τις… μη οικονομικές αντοχές του! Έτσι, σύμφωνα με τις έως τώρα πληροφορίες ο… φιλότιμος σύζυγος αναγκάστηκε να ικανοποιήσει τις ορέξεις των πέντε συζύγων του (υποχρέωσή του σύμφωνα με το Ισλάμ, αφού τις πήρες, έχεις και καθήκοντα!) όταν αυτές τον απείλησαν με μαχαίρια πως εάν δεν το έκανε θα τον σκότωναν!

Μία μικρή λεπτομέρεια: Η σκηνή αυτή εκτυλίχτηκε στο δωμάτιο της έκτης – και μικρότερης σε ηλικία συζύγου – στο οποίο είχε πάει ο άτυχος άντρας για να εκπληρώσει τα συζυγικά του καθήκοντα. Στην ουσία λοιπόν πρόκειται για σκηνή ζηλοτυπίας των πέντε γυναικών προς την έκτη!
 
Ο Ονόγια σύμφωνα με τις… αυτόπτες μάρτυρες σταμάτησε να αναπνέει ενώ βρισκόταν στη διαδικασία εκπλήρωσης των καθηκόντων του, στη πέμπτη κατά σειρά σύζυγο, αφού είχε πρώτα ικανοποιήσει τις ορέξεις των προηγούμενων τεσσάρων.
Σύμφωνα λοιπόν με την έκτη και μικρότερη σύζυγο, δηλαδή την «πέτρα του σκανδάλου», ξαφνικά ο Ονόγια «σταμάτησε να αναπνέει, και όλες [οι σύζυγοι] έφυγαν από το δωμάτιο γελώντας. Όταν όμως διαπίστωσαν πως δεν μπορούσα να τον συνεφέρω έφυγαν τρέχοντας προς το δάσος».
 
Παρά τις ακόρεστες ορέξεις του, μετά από τέτοια περιπέτεια, μπορεί να τον λυπηθεί ο καλός Θεός και να τον στείλει στον Παράδεισο! Και για όσους αισθάνονται την επιθυμία να ανάψουν… κεράκι στη μνήμη του, δηλώνουμε απερίφραστα ότι τους κατανοούμε!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #398 στις: Δευ 30 Ιούλ 2012 14:44 »
Δυο ξανθιες συζητανε για σεξουαλικα θεματα:

- Ασε με ειμαι πολυ στεναχωρημενη σημερα!

- Γιατι τι επαθες;

- Ακουσα οτι απαγορετηκαν τα προφυλαχτικα!

- Για ποιο λογο;

- Γιατι ειναι για τον π@#$%ο!!!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος CPAS1

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 517
    • Προφίλ
Απ: ΑNEΚΔΟΤΑ
« Απάντηση #399 στις: Δευ 30 Ιούλ 2012 16:02 »
Εκπαιδεύει ο μπαμπάς καρχαρίας το νεαρό καρχαρία:...
- Βλέπουμε τον άνθρωπο, απομακρυνόμαστε, σηκώνουμε πτερύγιο, πάμε αργά προς τα πάνω του, κάνουμε 2 περιστροφές αριστερόστροφες, απομακρυνόμαστε, επιστρέφουμε για άλλες 2 δεξιόστροφες, απομακρυνόμαστε και κάνουμε επίθεση, κατάλαβες; πες τα και εσύ.
- εεε, ναι, τον βλέπουμε, σηκώνουμε πτερύγιο, 1 στροφή αριστερά. 1 δεξιά και τρώμε!
- όχι, όχι.. πρόσεχε τα βήματα είναι σημαντικό! Βλέπουμε τον άνθρωπο, απομακρυνόμαστε, σηκώνουμε πτερύγιο, πάμε αργά προς τα πάνω του, κάνουμε 2 περιστροφές αριστερόστροφες, απομακρυνόμαστε, επιστρέφουμε για άλλες 2 δεξιόστροφες, απομακρυνόμαστε και κάνουμε επίθεση, κατάλαβες τώρα; πές τα και εσύ.
- μμμ, ναι, τον βλέπω, σηκώνω πτερύγιο, 2 στροφές γύρω του και τρώμε!
- ΟΧΙ, ΟΧΙ! προσπάθησε ξανά..
- Τον βλέπω.., πλησιάζω αργά.., κάνουμε.. 2 στροφές προς τα δεξιά… δεν τα θυμάμαι ρε μπαμπά είναι πολλά…
- E, τι να σου πώ… φάτον με τα σκατά!