Αποστολέας Θέμα: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016  (Αναγνώστηκε 390515 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Serpents on paradise

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 613
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #500 στις: Παρ 08 Απρ 2016 17:09 »
Παράθεση
Δεν έδιωξε ο κόσμος του ΠΑΣ το Ζαγόρι.Ούτε ο κόσμος μίλαγε για όχλο.Οπότε ας κοιτάξει να τα φτιάξει ο ίδιος.Ας μην πάει προς αλλού η ευθύνη ή να θεοποιούμε γιατί άκουσον άκουσον πλήρωσε όπως θα έπρεπε να κάνει.

Το ζαγορι όπως το λες,επι προεδριας Χριστοβασιλη εχει δώσει τις μεγαλύτερες χορηγίες στον ΠΑΣ Γιάννινα.
Επικεντρώνεις στο ότι τον έδιωξε βέβαια ενώ φυσικά κανεις δν έδιωξε κανεναν.Νομιζω συνεργάζονται
σε κάποιο βαθμο ακόμα κατά πρώτον και κατά δεύτερον για να σε ενδιαφέρει μια χορηγία πρεπει να εχεις
αντισταθμιστικά οφέλη και το κάθε Ζαγορι σε αδειο Ζωσιμαδες είναι λογικο να μην εχει κανα νταλκα.

Παράθεση
Μπράβο του αλλά δεν έκανε το κάτι παραπάνω.Έκανε το αυτονόητο.Πήρε καθαρή ΠΑΕ αν θυμάμαι καλά.Μέσα στην συμφωνία ήταν για τα όποια χρέη με Κούγια.Οπότε χρέη που δημιούργησε ας τα πληρώσει.Μπράβο του αλλά και πάλι δεν βλέπω κάτι ξεχωριστό.Απλώς το αυτονόητο.

Αγορασε ΠΑΕ 5 εκατομμύρια ευρω,δεν πηρε τσίχλες.Παρ όλα αυτά συμφωνώ ότι τα ανοίγματα είναι δικα του
οποτε προβλήμα του να τα μαζεψει.Βλεπουμε όμως και λιγο Αρη Λαρισα Οφη Ηρακλή ΑΕΚ κτλ κτλ κτλ
και σταματάμε να τα θεωρούμε όλα αυτονόητα.Με αλλα λογια επανερχόμαστε στην πραγματικότητα.

Παράθεση
Οι περισσότεροι πληρώνουν κανονικά το εισιτήριο τους και μάλιστα πανάκριβο.Πολλές φορές ενώ έχουν και διαρκείας.Αφού δεν είναι υποχρεωμένος,τότε σε τι είναι υποχρεωμένος;Στο τίποτα;Εμείς από έξω δεν βάζουμε πουθενά τον πήχη;Μονίμως στο υπόγειο;Μήπως να μην έχουμε και απαιτήσεις;Μήπως να πάψουμε να ασχολούμαστε;Οπότε δια μαγείας λύνονται όλα τα προβλήματα.Δεν υπάρχει καν ομάδα.Οπότε ο πρόεδρος δεν κάνει και οικονομικές θυσίες.Μια χαρά.

Εμεις και μονο εμεις βαζουμε τον πήχη και τον έχουμε βάλει πολύ χαμηλά για να μπορούμε να ζητάμε
οτιδήποτε από οποιονδήποτε.Αν είχαμε στο Ζωσιμαδες κοσμο που αναλογεί στην ιστορία μας τοτε ισως
να χαμε και προεδρο στο υψος των περιστάσεων πολύ νωρίτερα.Ο πηχης δεν μπαίνει με κείμενα στο pas.gr
πάντως.Το γνωρίζεις ότι η ομαδα δεν εχει σύνδεσμο φίλαθλων στην πολη εδρα της?

Παράθεση
Τι να σου πω εγώ είδα και έναν Βαγγελάκη οκλαδόν.Είδα και ποδαράκια στο Καραισκάκη.Είδα δυο φορές την ομάδα στους 4.Είδα πλέι οφ.Από εκεί και πέρα γυρνάμε στο που θέτει ο καθένας τον πήχη.Στο δέκατο υπόγειο κάτω από την γη ή προς τα ψηλά.

Μπερδεύτηκες εδώ,τα μισά από αυτά που λες ότι είδες τα ειδες επι προεδρίας Χριστοβασιλη.

Παράθεση
Αυτοαναιρείς αυτά που γράφεις παραπάνω.Δεν είναι μικρομεσαία αλλά ένα Αιγάλεω νικήσαμε.Τελικά να κοιτάμε προς τα πάνω και να απαιτούμε ή να μην έχουμε απαιτήσεις για άδειες κτλ;Το τι συμμάζεμα έκανε θα το δούμε στο μέλλον.Ειδικά όταν φύγει.Με βάση τον ισολογισμό πάντως είναι κάπως δύσκολα τα πράγματα.Να δούμε να μηδενίζεται το χρέος στην εφορία.Σημαντικό από κάθε άποψη.

Καθολου,ισως θα σε βοηθούσε να ξαναδιαβάσεις οσα εγραψα.Ο ΠΑΣ φυσικα και δεν είναι μικρομεσαία ομάδα
και αυτό μπορούν να το δουν ολοι αν σκεφτούν λιγο τι εκπροσωπεί.Παρ όλα αυτά αγωνιστικά δεν εχεις να
δείξεις τπτ και καμία επαρση δεν δικαιολογείται από μέρους σου.Ξεχνας ότι προσπαθούμε ακόμα με ζόρια
και με χτικιά να σπάσουμε παραδόσεις ντροπής με ομάδες όπως ο Βάζελος και ο Πανιώνιος?Ποιος τις εχει
φτιαξει αυτές τις ομαδες?Ποια ροστερ του ΠΑΣ χτυπήσαν για τρίτη συνεχομένη σχεδόν χρονιά Ευρώπη?
Τα ροστερ του Κολεμπα?

Σαν οπαδοι αλάνι που πάντα έχουμε καθήκον να κοιταμε το καλύτερο και να το θελουμε.Αν η ερώτηση σου
είναι προσωπική λοιπον,στον ουρανο βαλ τον τον πήχη και καθόλου παρακάτω αλλά καν το βήμα βήμα
και προπάντων ΒΟΗΘΗΣΕ.Γινε ενεργος και όλα θα ρθουν.ειτε με αυτόν τον πρόεδρο ειτε με καναν αλλον.


Αποσυνδεδεμένος fire_pas

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #501 στις: Παρ 08 Απρ 2016 17:36 »
  Τελικά τον πήχη που θα τον ορίσουμε; Σε Λάρισες και Όφηδες...;

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #502 στις: Παρ 08 Απρ 2016 17:42 »
Παράθεση
Το ζαγορι όπως το λες,επι προεδριας Χριστοβασιλη εχει δώσει τις μεγαλύτερες χορηγίες στον ΠΑΣ Γιάννινα.
Επικεντρώνεις στο ότι τον έδιωξε βέβαια ενώ φυσικά κανεις δν έδιωξε κανεναν.Νομιζω συνεργάζονται
σε κάποιο βαθμο ακόμα κατά πρώτον και κατά δεύτερον για να σε ενδιαφέρει μια χορηγία πρεπει να εχεις
αντισταθμιστικά οφέλη και το κάθε Ζαγορι σε αδειο Ζωσιμαδες είναι λογικο να μην εχει κανα νταλκα.
Δεν συνεργάζονται πουθενά.Στον ερασιτέχνη είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.Δεν ήταν λόγος το άδειο Ζωσιμάδες.Δεν ήταν καθαρά επαγγελματικά το θέμα.Πήγαιναν χρήματα πολύ πάνω από την χορηγία.Ήταν στο ΔΣ της ΠΑΕ.Δεν φταίει το άδειο Ζωσιμάδες για την φυγή.Ακόμα και για αυτό πάλι η ευθύνη γυρνάει στον Χβ.Από τα 5000 διαρκείας.Όπως και να το δεις γυρνάει το θέμα σε αυτό που είπα εξαρχής.Οπότε τα δάκρυα για τον μοναχούλη Χβ αλλού.

Παράθεση
Αγορασε ΠΑΕ 5 εκατομμύρια ευρω,δεν πηρε τσίχλες.Παρ όλα αυτά συμφωνώ ότι τα ανοίγματα είναι δικα του
οποτε προβλήμα του να τα μαζεψει.Βλεπουμε όμως και λιγο Αρη Λαρισα Οφη Ηρακλή ΑΕΚ κτλ κτλ κτλ
και σταματάμε να τα θεωρούμε όλα αυτονόητα.Με αλλα λογια επανερχόμαστε στην πραγματικότητα.
Εγώ για 3 ξέρω.Τώρα πήγαμε στα 5;Όλους τους βλέπουμε να γυρνάνε στην Α με απαιτήσεις.Δεν είδα κανέναν να χαρίζεται στον εκάστοτε πρόεδρο.Η πατέντα του καλού προεδρούλη είναι γιαννιώτικη.Επίσης υπάρχουν και άλλα παραδείγματα να δούμε.Ξάνθη,Παναιτωλικός,Αστέρας,Ατρόμητος,Πανιώνιος μέχρι πρόσφατα.Έχουμε δει τι υποδομές έχουν αυτές οι ομάδες;Πραγματικότητα όλα.

Παράθεση
Εμεις και μονο εμεις βαζουμε τον πήχη και τον έχουμε βάλει πολύ χαμηλά για να μπορούμε να ζητάμε
οτιδήποτε από οποιονδήποτε.Αν είχαμε στο Ζωσιμαδες κοσμο που αναλογεί στην ιστορία μας τοτε ισως
να χαμε και προεδρο στο υψος των περιστάσεων πολύ νωρίτερα.Ο πηχης δεν μπαίνει με κείμενα στο pas.gr
πάντως.Το γνωρίζεις ότι η ομαδα δεν εχει σύνδεσμο φίλαθλων στην πολη εδρα της?
Θυμάμαι 10000 στην Φιλαδέλφια.4000 στην Πάτρα.1000 στον Εθνικό Αστέρα.5000 διαρκείας.Δεν μιλάω για εποχές πριν το 84.Τις είδαμε όλες αυτές τις εποχές.Τις ζήσαμε.Ο κόσμος τον πήχη τον βάζει ψηλά από αυτήν την άποψη.Αν έχουν παράπονο οι πρόεδροι του ΠΑΣ τότε τι να πουν και άλλοι.Επειδή υπάρχουν απαιτήσεις,υπάρχει και το θέμα της άδειας,το θέμα των υποδομών κτλ.Κάποιοι λένε για γκρίνια.Κάποιοι απαιτήσεις κοιτώντας ψηλά.
Όσο για τον σύνδεσμο κάποιοι έκαναν καλά και μοίραζαν ξύδια.Έπαιζαν με εισιτήρια.Έκαναν τσιφλίκι τους την κερκίδα.Όσο για τις δηλώσεις ας μείνουμε και 5 στο γήπεδο ή για όχλο είναι επίσης γνωστές.

Παράθεση
Μπερδεύτηκες εδώ,τα μισά από αυτά που λες ότι είδες τα ειδες επι προεδρίας Χριστοβασιλη.
Μισά ξεμισά πάντως δεν είναι η μεγαλύτερη μου στιγμή το Αιγάλεω.Θα περίμενα από κάποιον που υποστηρίζει τον ΠΑΣ να μην το πετάει έτσι εύκολα αυτό.Πρωτάθλημα Β εθνικής σήκωσα.

Παράθεση
Καθολου,ισως θα σε βοηθούσε να ξαναδιαβάσεις οσα εγραψα.Ο ΠΑΣ φυσικα και δεν είναι μικρομεσαία ομάδα
και αυτό μπορούν να το δουν ολοι αν σκεφτούν λιγο τι εκπροσωπεί.Παρ όλα αυτά αγωνιστικά δεν εχεις να
δείξεις τπτ και καμία επαρση δεν δικαιολογείται από μέρους σου.Ξεχνας ότι προσπαθούμε ακόμα με ζόρια
και με χτικιά να σπάσουμε παραδόσεις ντροπής με ομάδες όπως ο Βάζελος και ο Πανιώνιος?Ποιος τις εχει
φτιαξει αυτές τις ομαδες?Ποια ροστερ του ΠΑΣ χτυπήσαν για τρίτη συνεχομένη σχεδόν χρονιά Ευρώπη?
Τα ροστερ του Κολεμπα?
Από την μια λες δεν είναι μικρομεσαία αλλά από την άλλη μας καλείς να φερθούμε λες και είναι το χωριό στα τοπικά.Να μην έχουμε αυτονόητη την άδεια.Να μην ζητάμε το ένα ή το άλλο γιατί γινόμαστε γκρινιάρηδες.Δεν γίνεται.Ή έχεις απαιτήσεις και κοιτάς ψηλά ή απλά πας στον πάτο.Το καθένα έχει κάποιες παρενέργειες.Το να έχεις απαιτήσεις και κάποιος να σε κάνει να νιώθεις ενοχές για αυτό είναι ότι χειρότερο.Επειδή έχεις απαιτήσεις να είσαι εχθρός της ομάδας,μοδάτος,γιαννενάρας κτλ.Το δηλητήριο φτάνει μέχρι σήμερα και θα μας ακολουθεί.Ότι σπείρεις θερίζεις.

Παράθεση
Σαν οπαδοι αλάνι που πάντα έχουμε καθήκον να κοιταμε το καλύτερο και να το θελουμε.Αν η ερώτηση σου
είναι προσωπική λοιπον,στον ουρανο βαλ τον τον πήχη και καθόλου παρακάτω αλλά καν το βήμα βήμα
και προπάντων ΒΟΗΘΗΣΕ.Γινε ενεργος και όλα θα ρθουν.ειτε με αυτόν τον πρόεδρο ειτε με καναν αλλον.
Βήμα βήμα το πάμε.Δεν του ζητήσαμε ούτε το πρωτάθλημα,ούτε το νταμπλ,ούτε το τσάμπιονς λιγκ.Παραμονή στην Α με άδεια.Χτύπημα για Ευρώπη όταν μπορούμε.Χτυπάμε κύπελλο επίσης όταν μπορούμε.Δημιουργία υποδομών και οργάνωσης ΠΑΕ.Φαίνονται υπερβολικά;Από την στιγμή που βλέπει ότι πάει ψηλά η ομάδα,να φροντίσει για τον φάκελο.Χάθηκαν δυο ευκαιρίες.Να μην λέμε για τον ημιτελικό στο κύπελλο με τα βαζέλια ή την δήλωση η Ευρώπη θέλει άλλα πράγματα.Φτάνεις στην πηγή και φεύγεις χωρίς νερό.
Δεν θα ήθελα να πω το τι έχω κάνει για την ομάδα.Δεν έχει νόημα.Οι περισσότεροι εδώ μέσα όμως έχουν την ιστορία τους στο γήπεδο.Δεν θα έλεγα ότι είναι οι ανενεργοί.Οπότε αυτό το τελευταίο δεν θα ταίριαζε εδώ μέσα.

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #503 στις: Παρ 08 Απρ 2016 18:12 »
Δεν είναι τυχαιο το γεγονός ότι η ακρόαση μας δεν κράτησε παραπάνω απο ένα τέταρτο.
Ο τριαντάχρονος Κωστάκης απο τα Γιάννενα που απο τα 30 χρονια τα 32 είναι άνεργος
και ζει με την σύνταξη της μάνας του,εκείνος που δεν εχει πληρωσει εισιτήριο ποτε βέβαια
διαφωνεί με όλα αυτά και θεωρεί ότι ο Ταδε πρόεδρος είναι υποχρεωμένος να παίρνει αδειες
επειδή τον θεωρεί εργοδότη του που του χρωστάει μηνιάτικα.

Και για να μην πλατειάζουμε,ναι, ανεπαρκής ηταν ο Χριστοβασιλης και ανεπαρκής μπορει να μείνει
για μια ζωη αλλα άλλο αυτό και άλλο πράγμα η ανοχή στον στόμφο και στην επαρση κάποιου
που ως οπαδος τα τελευταία 30 χρονια η μεγαλύτερη χαρά που χε δει ηταν ότι νίκησε το Αιγάλεω
και ανέβηκε στην πρώτη εθνική.
Δεν με λένε Κωστάκη. Κατά τ΄άλλα, όλα τα άλλα τα πέτυχες.

Τα τελευταία 30 χρόνια η μεγαλύτερη χαρά που είχες ήταν μια νίκη με 2-0 και μετά το γκολ του Κοντογουλίδη. Το χάρηκε όλη η πόλη και η μισή ελλάδα. Τις επόμενες φορές που πέτυχες κάτι ανάλογο σε κράζαν όλοι. Σε κράζαν οι γαύροι για στημένο κ στοίχημα και οι άλλοι μισοί σε κράζαν οτι σαν παράρτημα του, ο γαύρος στο έδωσε για να σωθείς.
Για να μην επεκταθούμε και σε άλλα πικάντικα παρασκήνια και ποινικά κολάσιμα.
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος Serpents on paradise

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 613
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #504 στις: Παρ 08 Απρ 2016 18:19 »
Το χάσες,άστο.

Μου μιλάς για αγωνιστικά επιτεύματα,τελικά τα μισά ειναι του προέδρου που κράζεις
σου λεω οτι η ομαδα δεν εχει σύνδεσμο,εκει το κολλημα σου στην λέσχη εσυ.
Μου λες για κοσμο και μου βαζεις μεσα εποχες Νεας Φιλαδέλφιας και Πάτρας,κοινώς μήλα συν μανταρίνια.
Μας λες οτι υπάρχει Γιαννιώτικη πατέντα του καλού προεδρούλη(μαλλον δεν ζεις Ελλαδα)
και γενικά λες ασυναρτησίες απλώς και μονο επειδή δεν καταλαβαίνεις τι γράφω και ποιο
το πνεύμα των οσων γράφω.

Το να λες εγω δεν φταίω σε τπτ φταίνε πάντα οι άλλοι σε ολα ειναι δοκιμασμένη τακτική
αλλα νταξει,κουρασε.Το δαχτυλο και λιγο στον καθρεέφτη γιατι μονο τα άτομα που το κάνουν
εχουν την υπόσταση και το ύψος μετα να κρινουν τους καθε λογης χριστοβασιληδες.
Οι υπόλοιποι ειναι απλα μπλαμπλαδες ανευ περιεχομένου.

Οσο για το τι θα γραψω αλλού και τι εδω,επέτρεψε μου να το κρίνω εγω και μόνο.
Αυτα απο μένα.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #505 στις: Παρ 08 Απρ 2016 18:36 »
Παράθεση
Το χάσες,άστο.
Ή απλά δεν έχω τι να πω και πετάω την μπάλα στην κερκίδα..

Παράθεση
Μου μιλάς για αγωνιστικά επιτεύματα,τελικά τα μισά ειναι του προέδρου που κράζεις
Άρα να του δώσουμε συγχωροχάρτι του καημένου του προεδρούλη.Αυτό που τόνισα είναι ότι εσύ ξεχνάς τις όποιες επιτυχίες της ομάδας.Απλά σου τις θυμίζω.Για να μην ξεχνιόμαστε.

Παράθεση
σου λεω οτι η ομαδα δεν εχει σύνδεσμο,εκει το κολλημα σου στην λέσχη εσυ.
Σου εξήγησα κάποια πράγματα.Αν εσύ θέλεις να τα παραβλέπεις είναι δικό σου πρόβλημα.Όχι δικό μου.Πάντως έπαιξαν και παίζουν μεγάλο ρόλο.Δεν είναι τα μοναδικά.

Παράθεση
Μου λες για κοσμο και μου βαζεις μεσα εποχες Νεας Φιλαδέλφιας και Πάτρας,κοινώς μήλα συν μανταρίνια.
Τωρινές εποχές είναι.Δεν μιλάμε για πριν 30 χρόνια.2000-20015.Έβαλα μόνο μερικά.Όπως είπα αν είναι να κλαίγονται στον ΠΑΣ για τον κόσμο...

Παράθεση
Μας λες οτι υπάρχει Γιαννιώτικη πατέντα του καλού προεδρούλη(μαλλον δεν ζεις Ελλαδα)
Βεβαίως.Αυτό που γίνεται εδώ πρέπει να το κατοχυρώσουμε σαν πατέντα.Σε τέτοιο βαθμό δεν γίνεται πουθενά.

Παράθεση
και γενικά λες ασυναρτησίες απλώς και μονο επειδή δεν καταλαβαίνεις τι γράφω και ποιο
το πνεύμα των οσων γράφω.
Αρχίσαμε και δεν με καταλαβαίνεις τι γράφω.Η μπάλα στην κερκίδα.

Παράθεση
Το να λες εγω δεν φταίω σε τπτ φταίνε πάντα οι άλλοι σε ολα ειναι δοκιμασμένη τακτική
αλλα νταξει,κουρασε.Το δαχτυλο και λιγο στον καθρεέφτη γιατι μονο τα άτομα που το κάνουν
εχουν την υπόσταση και το ύψος μετα να κρινουν τους καθε λογης χριστοβασιληδες.
Οι υπόλοιποι ειναι απλα μπλαμπλαδες ανευ περιεχομένου.
Το αν έχω κάνει αυτοκριτική ή έχω κριτικάρει και άλλα κακώς κείμενα μάλλον δεν το ξέρεις.Οπότε εικάζεις.Α ναι και καταλήγουμε πάλι να μην κρίνουμε τον καημένο τον προεδρούλη.Πάλι καταλήγουμε στον καημένο τον προεδρούλη που μάχεται μόνος του με όλους εμάς τους κακούς που θέλουμε το κακό της ομάδας.Οι γκρινιάρηδες,οι μοδάτοι,οι γιαννενάρες.

Παράθεση
Οσο για το τι θα γραψω αλλού και τι εδω,επέτρεψε μου να το κρίνω εγω και μόνο.
Αυτα απο μένα.
Δεν έκρινα κάπου τι γράφεις εδώ και τι αλλού.Εσύ βλέπω να με κρίνεις όλη την ώρα χωρίς καν να με ξέρεις.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #506 στις: Παρ 08 Απρ 2016 19:06 »
Ατάκα και επιτρόπου 7/5/19 - 20:30' με  20:45'   

Παράθεση
“Η λογιστική ορθότητα και η χρονολογική κανονικότητα του συνόλου των προσκομισθέντων στοιχείων εξετάζεται με την ενδελεχή ματιά της ευρωπαϊκής αρχής. Και αυτό σχετίζεται άμεσα με την παρελθούσα εικόνα σας.  Έτσι ώστε η όποια απόφαση προκύψει εδώ να ευθυγραμμίζεται πλήρως στις απαιτήσεις της και για οιαδήποτε στιγμή απαιτηθεί από τα στελέχη της τυχόν έλεγχος.  Όπως κατανοείται, ο έλεγχος  ξεπερνάει το τυπικό μέτρο της εγχώριας αρχής, για μια και μόνο κανονική συμμετοχή σας ή μη στο επόμενο πρωτάθλημα. ”
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Serpents on paradise

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 613
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #507 στις: Παρ 08 Απρ 2016 19:24 »
Αυτο το παιχνιδάκι,που οριζεις τον συνομιλητη σου ως απολογητή του Χριστοβασίλη
για να το παίξεις εσυ ακέραιος κριτής και δικαστής δεν το χεις βαρεθεί ακόμα?
Εγω παντως πλήττω αφόρητα και μόνο στην σκέψη,άλλαξε το το τροπάριο σε παρακαλώ
γιατι δν κανεις κ τπτ σπουδαίο,την πεπετημένη ακολουθείς και μάλιστα τοσες φορές που
χουν γραφτει εδω μεσα αυτα που λες,παίζει και απλά να τα κάνεις κόπι πειστ.

Αφου δεν βγαίνει συννενόηση,με το ζόρι?

θες μήπως να συνεχίσω και γω να βάζω σε κουτάκια μια μια τις προτάσεις σου και να παίζουμε
το παιχνιδι αυτο μέχρι το βράδυ για να χαρείς ντεμέκ οτι δεν υπεκφευγω και οτι σ απαντάω?
Πρωτον ειναι βαρετό και δεν εχει πλάκα και δεύτερον ο Λοκος παλι εμένα θα παίρνει και θα βρίζει
στα τηλεφωνα μετα. :P

Παράθεση
Δεν με λένε Κωστάκη. Κατά τ΄άλλα, όλα τα άλλα τα πέτυχες.

Ο παραλληλισμός σου με τα μηνιάτικα ηταν άκυρος και γ αυτο και τον χρησιμοποίησα.
Τα υπόλοιπα του παραδείγματος ειναι ενδεικτικά της νοοτροπίας
και δεν εχουν να κανουν με σενα,και πως θα μπορούσαν άλλωστε απο την στιγμή που δεν σε γνωρίζω.

υγ Κάνας άλλος?Τώρα που γυρίζει.





Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #508 στις: Παρ 08 Απρ 2016 19:30 »
Παράθεση
Δεν με λένε Κωστάκη. Κατά τ΄άλλα, όλα τα άλλα τα πέτυχες.

Ο παραλληλισμός σου με τα μηνιάτικα ηταν άκυρος και γ αυτο και τον χρησιμοποίησα.
Τα υπόλοιπα του παραδείγματος ειναι ενδεικτικά της νοοτροπίας
και δεν εχουν να κανουν με σενα,και πως θα μπορούσαν άλλωστε απο την στιγμή που δεν σε γνωρίζω.
Aν ο παραλληλισμός γίνει με την γκόμενα που μας έχει απατήσει 4 φορές και εμείς πανηγυρίζουμε επειδή δεν μας κεράτωσε και 5η φορά είναι καλύτερος? Πάντως όλα τα άλλα που έγραψες σε εκείνο το ποστ σου ήταν σωστά.
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος Sven

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 199
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #509 στις: Παρ 08 Απρ 2016 19:31 »
Καταρχήν να πώ ένα μπράβο στον ΧΒ, τόσα που του σέρνω, που έπραξε τα αυτονόητα και πήρε άδεια η ομάδα...
Είναι στο χέρι μας πλέον να εκμεταλλευτούμε αυτή την ευκαιρία.
Επίσης να ζητήσω συγνώμη απ' όσους πασολέδες, ενδεχομένως απογοητεύονταν, διαβάζοντας τοποθετήσεις μου...
Ωστόσο  δεν αναιρώ τίποτα και θεωρώ ότι τα όσα έχω γράψει για τα οικονομικά της ΠΑΕ είναι απόλυτα ορθά, όπως αυτά εμφανίζονται στις οικονομικές καταστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.724
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #510 στις: Παρ 08 Απρ 2016 19:34 »
Παράθεση
Ωστόσο  δεν αναιρώ τίποτα και θεωρώ ότι τα όσα έχω γράψει για τα οικονομικά της ΠΑΕ είναι απόλυτα ορθά, όπως αυτά εμφανίζονται στις οικονομικές καταστάσεις.

τσ τσ.....αμετανοητος......... :P

νομιζω θα γυριστει ταινια με θεμα αυτη την αδεια...μιλαμε για τρομερη υποθεση.....

τιτλος...."ο εργοδοτης,ο κερατωμενος, και ο αμετανοητος".........γινεται και γουεστερν κατα το...."ο καλος ο κακος και ο ασχημος"..... :P

τσου ρε sven......ξερς εσυ καλυτερα απ τον δημητριου???(με το φουρνο) :P
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 08 Απρ 2016 19:38 από thodoris »

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #511 στις: Παρ 08 Απρ 2016 19:38 »
Παράθεση
Αυτο το παιχνιδάκι,που οριζεις τον συνομιλητη σου ως απολογητή του Χριστοβασίλη
για να το παίξεις εσυ ακέραιος κριτής και δικαστής δεν το χεις βαρεθεί ακόμα?
Εγω παντως πλήττω αφόρητα και μόνο στην σκέψη,άλλαξε το το τροπάριο σε παρακαλώ
γιατι δν κανεις κ τπτ σπουδαίο,την πεπετημένη ακολουθείς και μάλιστα τοσες φορές που
χουν γραφτει εδω μεσα αυτα που λες,παίζει και απλά να τα κάνεις κόπι πειστ.

Αφου δεν βγαίνει συννενόηση,με το ζόρι?

θες μήπως να συνεχίσω και γω να βάζω σε κουτάκια μια μια τις προτάσεις σου και να παίζουμε
το παιχνιδι αυτο μέχρι το βράδυ για να χαρείς ντεμέκ οτι δεν υπεκφευγω και οτι σ απαντάω?
Πρωτον ειναι βαρετό και δεν εχει πλάκα και δεύτερον ο Λοκος παλι εμένα θα παίρνει και θα βρίζει
στα τηλεφωνα μετα. :P
Δεν σε όρισα σε κάτι.Αν ορίζεις εσύ από μόνος σου τον εαυτό σου σε κάτι είναι δικό σου θέμα.Σχολιάζω πάνω στα λεγομένα σου και τίποτα άλλο.
Επίσης ούτε κριτής ούτε δικαστής ούτε τροπάρια ούτε όλα τα υπόλοιπα.Έχεις μια οπτική,έχω μια οπτική.Κάποιοι μπορεί να συμφωνούν μαζί σου,κάποιοι μαζί μου.Κάποιοι μπορεί να έχουν μια άλλη οπτική.
Μπορεί να σε κουράζει η δική μου οπτική αλλά φαίνεται ότι υπάρχει σε σημαντικό βαθμό στον κόσμο του ΠΑΣ.Το γιατί νομίζω το αναλύσαμε παραπάνω.Θα μπορούσαν να γραφτούν και περισσότερα.Μπορεί κάποιος να παραβλέψει αυτήν την οπτική αλλά στο τέλος υπάρχουν και συνέπειες.Τις οποίες τις βλέπουμε κάθε Κυριακή.
Το φόρουμ εδώ είναι για συζητήσεις.Για αυτό υπάρχει.Το τι θα βγει από μια συζήτηση είναι άλλο θέμα.Αρκετά πράγματα έχουν ξεκινήσει από εδώ μέσα.
Όσο για τον Λόκο δεν είσαι ο μοναδικός που τα ακούει.Οπότε... :P

Αποσυνδεδεμένος Sven

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 199
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #512 στις: Παρ 08 Απρ 2016 19:43 »
Παράθεση
Ωστόσο  δεν αναιρώ τίποτα και θεωρώ ότι τα όσα έχω γράψει για τα οικονομικά της ΠΑΕ είναι απόλυτα ορθά, όπως αυτά εμφανίζονται στις οικονομικές καταστάσεις.

τσ τσ.....αμετανοητος......... :P

νομιζω θα γυριστει ταινια με θεμα αυτη την αδεια...μιλαμε για τρομερη υποθεση.....

τιτλος...."ο εργοδοτης,ο κερατωμενος, και ο αμετανοητος".........γινεται και γουεστερν κατα το...."ο καλος ο κακος και ο ασχημος"..... :P

τσου ρε sven......ξερς εσυ καλυτερα απ τον δημητριου???(με το φουρνο) :P

ας ελπίσουμε ότι θα βγούμε ευρώπη, μπας και καλύψει καμμια τρύπα ο χονδρος... :P

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.724
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #513 στις: Παρ 08 Απρ 2016 19:54 »
Παράθεση
"ο εργοδοτης,ο κερατωμενος, και ο αμετανοητος

 κατα το...."ο καλος ο κακος και ο ασχημος".


Το αμετανοητος της μιας ταινιας δεν πηγαινει στο ασχημος της αλλης....να εξηγουμαστε μην εχουμε  ιστοριες με τιποτα νυφες και μετα ξεφκε η δουλεια

επισης επειδη πηραμε αδεια ....και ο εχθρος δημητριου εγινε σκετο δημητριου....θα ηθελα παρακαλω πιο ευπρεπη χαρακτηρισμους για τον αμπη.....  :P

π,χ το χονδρος δεν ειναι εκφραση για τον αμπη μετα τα νεα δεδομενα.....ισως το βαν νταμ των ζωσιμαδων....στηβεν σιγκαλ του πεακι....τιμωρος του δημητριου   να ταιριαζουν καλυτερα....νομιζω

Αποσυνδεδεμένος αντι-ΟΦΗ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 642
  • saludar al comandante Fidel Castro
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #514 στις: Παρ 08 Απρ 2016 20:01 »
την πήραμε την άδεια ναι , είναι αλήθεια , την πήραμε και βάζουμε πλώρη για Ευρώπη , γιατί δεν πανηγυρίζουμε ? γιατί δεν πάμε στο αεροδρόμιο να υποδεχθούμε τους λογιστές δικηγόρους και πρόεδρο ?

Η αδειοδότηση μου θυμίζει τον κλασικό πατέρα που υπόσχεται κάτι ( δώρο) στο μικρό γιο του απ τα ξένα  , που την πρώτη χρονιά του μικρού του τρέχουν τα σάλια το περιμένει πως και πως , ακούει κλειδιά στη πόρτα , τρέχει του σκοτωμού χτυπάει σ όλες τις γωνίες του σπιτιού ... η πόρτα ανοίγει και ο πατέρας του είναι με άδεια χέρια ! η πίκρα ατελείωτη , το στομάχι πέτρα , το κιβώτιο με τις σόδες (τις γνωστές ) δεν φτάνει πέφτει για ύπνο με την υπόσχεση ότι του χρόνου ο γελοίος και ανάξιος πατέρας του θα του εκπληρώσει την υπόσχεση ! Η χρονιά περνάει κι ο μικρός πάλι περιμένει τον πατέρα του ο οποίος για μια ακόμη φορά δεν μπορεί να μπει στη ψυχολογία του παιδιού και έρχεται πάλι με άδεια χέρια με τη δικαιολογία ότι έφταιγε ο ταξιτζής κτλ ! τα χρόνια περνάνε ο μικρός βλέπει τον πατέρα του να πηγαινοέρχεται ... το έχει συνηθίσει πλέον , δεν στεναχωριέται ... ώσπου ένα ωραίο πρωινό μπαίνει ο πατέρας του αγκαλιά με το καλύτερο δώρο του κόσμου , το παιδί σκάει ένα χαμόγελο παίρνει το πελώριο κουτί το ανοίγει κ παίζει ! ο πατέρας κοιτάζει απορημένος , σκέφτεται , το μαλακισμένο ούτε ένα ευχαριστώ !

Θέλεις και ευχαριστώ ρε γελοίε , ντενεκέ :

που άφησες ένα μικρό παιδί να σε περιμένει χρόνια ολόκληρα !
που δεν έκανες το αυτονόητο!
που μας άφησες να ζούμε με την ελπίδα !
που κερδίσαμε όλους πέρσι και με 3αρες !
που καθόμασταν έξω απ το γήπεδο της Ξάνθης !
που ήμασταν πρώτοι στα play off  και μας έλεγες ότι δεν είμαστε έτοιμοι για champions league !
που βλέπουμε οπαδούς - φιλάθλους με το 1/1000 της ιστορίας μας να ταξιδεύουν στο εξωτερικό!
που βλέπουμε το Ζωσιμάδες , το δεύτερο σπίτι μας , με λιγότερο κόσμο  κι απ την περίβλεπτο !

Μπορώ να γράφω κατεβατά ολόκληρα για τη πάρτη σου ... αλλά το σταματάω εδώ γιατί με πατάς στο αδύνατο σημείο μου , στη μεγάλη αγάπη που έχω και έχουμε όλοι μας γι αυτή τη ριμάδα την ομάδα ...

Τραβάω μια γραμμή , ότι έγινε έγινε : Μπράβο που έκανες το αυτονόητο

Καταλαβαίνω απόλυτα αυτούς που έχουν ξενερώσει , προσωπικά (λόγω χαρακτήρα πανηγυρτζή) περιμένω πως και πως τη Κυριακή !


ΣΑΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #515 στις: Παρ 08 Απρ 2016 20:12 »
Παράθεση
ΠΗΓΗ: «ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΟΔΟΤΗΣ» - «ΩΡΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ» (2/4)

http://www.marca-sl.gr/templates/marcasl/images/logo.png


Για ξυλ(δ)οκόπους πριονιστές... ροκανίστε.

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #516 στις: Παρ 08 Απρ 2016 20:23 »
Καταρχήν να πώ ένα μπράβο στον ΧΒ, τόσα που του σέρνω, που έπραξε τα αυτονόητα και πήρε άδεια η ομάδα...
Είναι στο χέρι μας πλέον να εκμεταλλευτούμε αυτή την ευκαιρία.
Επίσης να ζητήσω συγνώμη απ' όσους πασολέδες, ενδεχομένως απογοητεύονταν, διαβάζοντας τοποθετήσεις μου...
Ωστόσο  δεν αναιρώ τίποτα και θεωρώ ότι τα όσα έχω γράψει για τα οικονομικά της ΠΑΕ είναι απόλυτα ορθά, όπως αυτά εμφανίζονται στις οικονομικές καταστάσεις.

Συμφωνώ απολύτως. Το ενδεχόμενο να αποκτήσουμε την πολυπόθητη άδεια δεν αλλάζει την κακή οικονομική κατάσταση της  ΠΑΕ. Ας ελπίσουμε η ενδεχόμενη αδειοδότηση να συμβάλει και στην αναγκαία οικονομική εξυγίανση μέσα από μία χρηστή, με όραμα και στόχους διοίκηση.

Αποσυνδεδεμένος lemorsero

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.433
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #517 στις: Παρ 08 Απρ 2016 20:59 »
Καταρχήν να πώ ένα μπράβο στον ΧΒ, τόσα που του σέρνω, που έπραξε τα αυτονόητα και πήρε άδεια η ομάδα...
Είναι στο χέρι μας πλέον να εκμεταλλευτούμε αυτή την ευκαιρία.
Επίσης να ζητήσω συγνώμη απ' όσους πασολέδες, ενδεχομένως απογοητεύονταν, διαβάζοντας τοποθετήσεις μου...
Ωστόσο  δεν αναιρώ τίποτα και θεωρώ ότι τα όσα έχω γράψει για τα οικονομικά της ΠΑΕ είναι απόλυτα ορθά, όπως αυτά εμφανίζονται στις οικονομικές καταστάσεις.

Αυτό που προσπαθούσα να σου πω τα προηγούμενα χρόνια φίλε μου, σε σένα και στο φίλο pasgiannina1967 (που φαίνεται οτι κατέχετε από οικονομικά στοιχεία) είναι οτι κακώς εκφέρατε άποψη επί της ουσίας και με σοβαρά επιχειρήματα και παράθεση αληθινών στοιχείων σε μια αστεία διαδικασία οπως η αδειοδοτήσεις της επο η οποία είναι ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΟΥΤΣΟ.
ΜΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΟΥΤΣΟ! Και απευθύνεται σε διανοητικά καθυστερημένους (δηλαδή σε μας τους οπαδούς).
Κάτι που αποδείχτηκε και σήμερα. Πήραμε άδεια ενώ τα οικονομικά μας είναι χειρότερα! Και όλα αυτά επειδή υποτίθεται οτι έγινε διακανονισμός με παίχτες που χρωστάμε. Σώπα ρε Δημητρίου! Μιλάμε για φοβερό κριτήριο αδειοδότησης!

Στους άλλους συνφορουμίτες που τον αποκαλούσανε ΚΥΡΙΟ Δημητρίου  %-| τον σφαγέα του ΠΑΣ δεν έχω να απαντήσω τίποτα. Απλά σκεφτείτε οτι με την ηλίθια λογική σας αυτή τη στιγμή πρέπει να αποθεώσετε τον Χριστοβασίλη αφού ακόμα και ο αδέκαστος ΚΥΡΙΟΣ δημητρίου του έδωσε την άδεια.

Έλα ρε θηρίο Δημητρίου, μιλάμε οτι είσαι τόσο ακριβοδίκαια αδέκαστος που έχω πάθει πλάκα. Τρέμουν όλα τα λαμόγια τον αδέκαστο Δημητρίου!
Ο κάθε άσχετος που την είδε φωστήρας και σωτήρας κάνει κουμάντο..
Που σε μια πτωχευμένη χώρα και στο χειρότερο και βρωμερότερο πρωτάθλημα στον κόσμο ξεκίνησε πριν 3 χρόνια να κάνει κάθαρση από ... τον ΠΑΣ! Και σταμάτησε εκεί!
Και καταδίκασε ένα ποδοσφαιρικό θαύμα όπως η ομάδα του Χριστόπουλου.
Που δίνει κάθε χρόνο άδεια σε όλους αυτούς που πτωχεύσανε 30 φορές.
Που δε μας εξήγησε κανενας τι έκανε ο βάζελος και πήρε άδεια 1 χρόνο μετά.
Που έδωσε άδεια στη Νίκη Βόλου, τον όφη και τον εργοτέλη που χρωστάγανε σε 50 παίχτες και διαλύθηκαν μετά.
Που έδωσε άδεια τώρα στην αεκ ενώ πριν από 1 μήνα σε συνέντευξη το έπαιζε δύσκολος και αδέκαστος.
Γειά σου ρε Δημητρίου αδέκαστε! ΕΣΥ καθάρισες το ποδόσφαιρο και το οδήγησες στα χρυσά μονοπάτια που είναι τώρα!
Για να σε δω και με τη λάρισα του κούγια που έλεγες και εκεί λογάκια. Θα δώσεις ή δε θα δώσεις και θα σε ξεμπροστιάσει ο άλλος ο μυστήριος μετά; Και ποιός ξεβολεύεται από την καρέκλα του προέδρου μετά..
Έλεος με το κάθε στραβόξυλο στην Ελλάδα που γίνεται πρόεδρος και νομίζει πως θα σώσει τον κόσμο. Και στους αδύναμους το παίζει εξουσία και στους δυνατούς κάνει μόκο. Άι σιχτίρ!
(χειροκροτώ ειρωνικά)
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 08 Απρ 2016 21:02 από lemorsero »

Αποσυνδεδεμένος αντι-ΟΦΗ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 642
  • saludar al comandante Fidel Castro
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #518 στις: Παρ 08 Απρ 2016 21:18 »
lemo κερδίζουμε Πλατανιά , δεν κερδίζει η Τρίπολη , έχουμε άδεια και δεν έχει ο αιώνιος ... νομίζω είναι ότι πρέπει για ένα γκαντό στο ΔΙΕΘΝΕΣ


ΣΑΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #519 στις: Παρ 08 Απρ 2016 21:25 »
(...)
Στους άλλους συνφορουμίτες που τον αποκαλούσανε ΚΥΡΙΟ Δημητρίου  %-| τον σφαγέα του ΠΑΣ δεν έχω να απαντήσω τίποτα. Απλά σκεφτείτε οτι με την ηλίθια λογική σας αυτή τη στιγμή πρέπει να αποθεώσετε τον Χριστοβασίλη αφού ακόμα και ο αδέκαστος ΚΥΡΙΟΣ δημητρίου του έδωσε την άδεια.
(...)

Τον είπα κ. Δημητρίου... πώς θα έπρεπε?

(...)
Ανάμεσα από το χριστιανικό «ελπίζω και πιστεύω και περιμένω» να πάρω την αδειοδότηση, υπάρχει τελικά ο κ. Δημητρίου και από τις 31/05  μεσολάβησε 1 και 1/2 μήνας «αυτοελέγχου», ως την 1η απόφαση (θετική) της ΕΑ … και μετά 1  ικανό διάστημα χρόνου 15 ημερών «βελτίωσης» του Φακέλου για τη 2η φάση (αρνητική).
(...0

Πάντως φίλε μου lemo, δεν θα σε προσφωνούσα ποτέ με την συνήθη "ηλίθια λογική" και τακτική που διέπει κ.τ.λ.,...

Όσο για την Άδεια του ΧΒ, ούτε τον αποθεώνω, ούτε κωλοτούμπες του κάνω.   

Παράθεση
Τέλος πάντων … δε σκοπεύω να χρωστάω συγνώμες στον κ. Χριστοβασίλη.

http://www.pas.gr/forum/index.php?topic=2893.msg76705#msg76705

Όταν εμείς πιέζαμε για αδειοδότηση εσείς αλλάζατε ΠΑΣούλες με τον Καρύτσα*

* ραδιοφοωνική αθλητική εκπομπή "ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ" (Φεβρουάριος)
 όπου ο Καρύτσας σχολιάζει ερώτηση του NP.P για την Αδειοδότηση 2013-14.
Όποιος τη βρει θα πάρει 10.000 ευρώ


Παράθεση
Αγαπητή Νίτσα μου Νίτσα μου Νίτσα μου
(...)
(Ως μνεία στα αποκριάτικα 2013, του lemorsero... πριν από το ματς με Πλατανιά)

Υ.Γ.: Παρακαλώ μην τα διαγράψετε από τη μνήμη σας


Υ.Γ.: Γιατί πήραμε (θα παίρναμε) Άδεια, το εξορθολογίσαμε μήνες πριν...
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 08 Απρ 2016 21:33 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #520 στις: Παρ 08 Απρ 2016 22:44 »
sport24.gr
Παράθεση
Πήρε άδεια η Βέροια
Επιμέλεια: Δημήτρης ΣαμόληςΔημοσίευση: 08 Απρ. 2016 21:51

Η εισήγηση του Γιώργου Δημητρίου για τη Βέροια σχετικά με την αδειοδότηση ήταν αρνητική, ωστόσο η επιτροπή αποφάσισε να χορηγήσει άδεια στην ομάδα της Ημαθίας, όπως διαρρέεται από την ΠΑΕ.

Εξαιρετικά νέα έφτασαν το βράδυ της Παρασκευής (8/4) στα γραφεία της ΠΑΕ Βέροια. Όπως διέρρεαν οι άνθρωποί της, κατάφεραν να περάσουν με επιτυχία τη διαδικασία της αδειοδότησης, παρότι η εισήγηση του διευθυντή του τμήματος αδειοδοτήσεων της ΕΠΟ, Γιώργου Δημητρίου, ήταν αρνητική.

Όπως ανέφεραν οι κυανέρυθροι: "Δεν ήμασταν αρχικά σωστοί σε κάποιες προθεσμίες, αλλά στα οικονομικά κριτήρια ήμασταν πάρα πολύ σωστοί. Ήμασταν βέβαιοι ότι θα παίρναμε άδεια όπως και έγινε...". Η εξέλιξη αυτή είναι ιδιαίτερα σημαντική για τον ιδιοκτήτη της ΠΑΕ, Θόδωρο Καρυπίδη, αφού αν απεμπλακεί οριστικά από την ομάδα της Ημαθίας, πλέον πολύ πιο εύκολα θα μεταβιβάσει τις μετοχές.

Θα ήταν όλα διαφορετικά εάν δεν είχε εξασφαλιστεί άδεια, αφού ο εκάστοτε ενδιαφερόμενος δύσκολα θα αποφάσισε να επενδύσει σε μια μη αδειοδοτημένη ΠΑΕ.
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος lemorsero

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.433
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #521 στις: Παρ 08 Απρ 2016 22:55 »
New εννοώ το ηλίθιο τριπάκι "ο εχθρός του εχθρού μου είναι φίλος μου" που μπήκανε πολλοί με το δημητρίου και που πάντα γυρνάει μπούμερανγκ. Για να μην πω για τους άλλους που τώρα τον θεωρούν σωστό και πριν το έβριζαν. Απολύτως καμία σχέση με τα δικά σου γραφόμενα. Ίσα ίσα που η δική σου προσέγγιση ("Όσο για την Άδεια του ΧΒ, ούτε τον αποθεώνω, ούτε κωλοτούμπες του κάνω")  είναι σωστή.


Παράθεση
lemo κερδίζουμε Πλατανιά , δεν κερδίζει η Τρίπολη , έχουμε άδεια και δεν έχει ο αιώνιος ... νομίζω είναι ότι πρέπει για ένα γκαντό στο ΔΙΕΘΝΕΣ
πήγα τσάκισα μια πάστα μόκα το μεσημέρι μετά την υπερένταση της αδειοδότησης. Η μόκα είναι ΜΑΚΡΑΝ το καλύτερο προϊόν του μαγαζιού εδώ και δεκαετίες, αλλά μετά από πίκρες του ΠΑΣ (τύπου πανιωνίου, λεβαδειακού πρόσφατα) η πάστα gateaux είναι μονόδρομος..
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 08 Απρ 2016 22:58 από lemorsero »

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #522 στις: Παρ 08 Απρ 2016 23:19 »
πήγα τσάκισα μια πάστα μόκα το μεσημέρι μετά την υπερένταση της αδειοδότησης. Η μόκα είναι ΜΑΚΡΑΝ το καλύτερο προϊόν του μαγαζιού εδώ και δεκαετίες, αλλά μετά από πίκρες του ΠΑΣ (τύπου πανιωνίου, λεβαδειακού πρόσφατα) η πάστα gateaux είναι μονόδρομος..
Θα με αφήσεις να στην κεράσω εγώ.
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #523 στις: Παρ 08 Απρ 2016 23:23 »
epo.gr
Παράθεση
Αποφάσεις Πρωτοβάθμιου Οργάνου Αδειοδότησης
Παρασκευή, 08 Απριλίου 2016 11:16

Το Πρωτοβάθμιο Όργανο Αδειοδότησης της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας κατά την διήμερη συνεδρίασή του εξέτασε όλους τους φακέλους των ΠΑΕ της Α΄ Εθνικής Κατηγορίας (Super League) και έλαβε τις παρακάτω αποφάσεις.

Χορηγεί την άδεια στις ΠΑΕ: ΑΕΚ, ΑΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ, ΑΠΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 1923, ΓΑΣ ΒΕΡΟΙΑ, ΑΠΟ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ, ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΓΦΣ, ΠΑΟΚ, ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966, ΑΟ ΠΛΑΤΑΝΙΑ και SKODA ΞΑΝΘΗ ΑΟ.

Δεν χορηγεί την άδεια στις ΠΑΕ: ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ 1908, ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ, ΑΠΣ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ και ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ.

Κατά των ανωτέρω αποφάσεων μπορεί να ασκηθεί έφεση εντός προθεσμίας πέντε ημερών από την κοινοποίησή τους.
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #524 στις: Παρ 08 Απρ 2016 23:42 »
Έγραφαν σε καθημερινή βάση μέχρι χτες το απόγευμα όλα τα αθηναϊκά αθλητικά site και άλλα επαρχιώτικα από Ξάνθη μέχρι Άκτιο κουρδισμένα σε 1 γενικό τίτλο “Δεν παίρνει άδεια ο ΠΑΣ” (περίπου) και σε 1 βαθμό εξηγούσαν, αλλά μετά τις 23:00΄σλάμα.
ΣκοτΑδεια… 

… και ανέκαμψαν βραδέως τα Παπαγάλια του ΠΟΚ με το  “Δεν το βάζει κάτω ο Πανιώνιος”.

Αναδημοσιεύστε τις φυλλάδες του ΠΟΚ και των Τζήλων.

Φάγανε μεγάλη τάπα... και τα σπικεράκια της nova.   
Πουλούσαν το παραμύθι της ωραίας μπάλας του Νιώνιου με τα κοράκια αγκαζέ στη σέντρα.

 :mono:

« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 08 Απρ 2016 23:47 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς