Αποστολέας Θέμα: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016  (Αναγνώστηκε 390551 φορές)

Αποσυνδεδεμένος mandrakoukos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.418
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #475 στις: Παρ 08 Απρ 2016 12:03 »
Παράθεση
Εσύ μετά από τόσα χρόνια πιστεύεις ότι υπάρχει κανένας που να μην έχει καταλάβει ακόμα τί ρόλο βαράνε?

Εγώ κύριε!
Βασικά, δεν έχω την παραμικρή ιδέα τι ρόλο βαράει ο καθένας, είναι και τα 420 χιλιόμετρα.
Αλλά, ο ΠΑΣ να κερδάει και οι κόντρες είναι δευτερεύουσας σημασίας.

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #476 στις: Παρ 08 Απρ 2016 12:08 »

Εγω ειπα:
Παράθεση
Ο καθενας πρατει οπως νομιζει.
Δεν ειναι προβατο ο λαος του ΠΑΣ να του πουμε ποτε θα παει γηπεδο. Διαχρονικα εχει αποδειξει οτι εχει σωστα αντανακλαστικα και ποδοσφαιρικη παιδεια.
Τωρα για το τι σχολιαζει ο καθενας δικαιωμα του παλι. Επισης δεν θα κρινω εγω κανεναν.

και βλεπω μια απαντηση
Παράθεση
Υ.Γ.: Ο κόσμος του ΠΑΣ, pagourenko,
δεν χαρακτηρίζεται σαν πρόβατο εάν θα πάει την Κυριακή στο γήπεδο να στηρίξει τον ΠΑΣ.
Λάθος το κατάλαβες και ακόμα πιό λάθος το είπες. :stop:
Ίσα ίσα που κατηγορείται ότι πηγαίνοντας στο γήπεδο, βάζει πλάτη στον ΧΒ...

Crimson,
επειδη τωρα το ειδα αυτο
σε πιο σημειο ακριβως ειπα εγω αυτο που λες?

θα σε παρακαλουσα να εισαι λιγο προσεκτικος αν εγινε καταλαθος
και να αλλαξεις τακτικη αν εγινε εσκεμενα
. και -
 

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #477 στις: Παρ 08 Απρ 2016 12:12 »
Παράθεση
Εσύ μετά από τόσα χρόνια πιστεύεις ότι υπάρχει κανένας που να μην έχει καταλάβει ακόμα τί ρόλο βαράνε?

Εγώ κύριε!
Βασικά, δεν έχω την παραμικρή ιδέα τι ρόλο βαράει ο καθένας, είναι και τα 420 χιλιόμετρα.
Αλλά, ο ΠΑΣ να κερδάει και οι κόντρες είναι δευτερεύουσας σημασίας.

Εσύ τον Σεπτέμβριο, παιδί μου  :P

Είναι πολλά, πίστεψέ με θα χρειαστούν τόμοι!
ΑΛΛΑ δεν είναι της ώρας.

Υ.Γ.: Pagourenko, θα σε συμβουλέψω να κάνεις ακριβώς το ίδιο.
Τακτικές και άλλα τέτοια αλλού ή μάλλον καλύτερα πουθενά.
Γιατί θα μπορούσε να εκληφθεί και σαν νταηλίκι, από τη θέση στην οποία βρίσκεσαι.
Όσο για τα υπόλοιπα, γραμμένα είναι παραπάνω. Κατάλαβε ό,τι νομίζεις.
Πάντως εγώ τη λέξη "πρόβατο" για να περάσω την άποψη μου δεν την χρησιμοποίησα ποτέ, ούτε καν σαν παράδειγμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 08 Απρ 2016 12:19 από Crimson Glory »

Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #478 στις: Παρ 08 Απρ 2016 12:26 »
παίδες

ας με συμπαθάει η ευγένειά σας,

ειρήνη ημίν...

σήμερα είναι μέρα χαράς για τους απανταχού πασολέδες...

 :mono: :mono: :mono: κύριοι!!!
"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Αποσυνδεδεμένος vourbiani

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.277
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #479 στις: Παρ 08 Απρ 2016 12:32 »
Δεν μου αρεσει ποτε να βλεπω το δεντρο αλλα το δασος..
Φτασαμε λοιπον να πανυγηριζουμε για τα αυτονοητα..
Για το γεγονος οτι η ομαδα μας πηρε την αδεια και μπορει να κανει προγραμματισμο χωρις περιορισμους.
Αυτο και μονο ειναι πισωγυρισμα σαν ομαδα, σαν διοικηση, σαν κοσμος..
Δεν με ενδιαφερει τι κανει η λεσχη, ο λεσχαρχης και αν υπαρχει αντιπολιτευση εδω μεσα...
Σιγουρα σε πολλα εχει βαλει το χερι η λεσχη, σε αλλα τοσα φταιει και η οποια "αντιπολιτευση" που καποιες φορες ξεπερνουσε τα ορια της κριτικης και εφτανε στα ορια της μιζεριας.
Το θεμα ειναι οτι πλεον μπαινουμε στο πιο κρισιμο καλοκαιρι για την ομαδα μας...
Πολλες προκλησεις μπροστα, πολυ δουλεια ενοψει και το "δασος" λεει οτι χρειαζομαστε κοσμο με εμπειρια να τρεξει τα πολλα καλοκαιρινα projects και κοσμο δε εχουμε.
Το οτι περνουμε αδεια μας ανοιγει δυο δρομους για το πως θα κινηθεις μεταγραφικα...Η συνεχιζεις την επιτυχημενη συνταγη των νεων και ελπιδοφορων παικτων και κανεις λιγες ουσιαστικες μεταγραφες ή αρχιζεις να ψωνιζεις  εμπειρια. Προτιμω το πρωτο που αποδεδειγμενα εχει αποδωσει.
Χρειαζεται προβλεψη για να ανανεωσεις σε οσους απο το κορμο λιγουν κοντα σιμα τα συμβολαια...Τσουκαλας πρωτη προτεραιοτητα.... Το φρονιμων τα παιδια πριν πεινασουν μαγειρευουν...
Επεκταση συμβολαιων σε οσους βλεπεις προοπτικη... Γιατι φετος πηρες άδεια του χρονου θα παρεις?
Ολα τα παραπανω θελουν λεφτα...Μεγαλο αγγουρι στο προεδρο...Πρεπει να κινηθει σε 3 αξονες που ολοι χρειαζονται λεφτα και λεφτα δε υπαρχουν...
Εκτος αν το "δασος" βλεπει σημαντικες προοπτικες για συμπαικτη με την αδεια πλεον...Με Ευρωπη και αποφυγη grexit οι προοπτικες αυξανονται δραματικα...

Υ.Γ Ευελπιστω να μην αλλαξει η αποφαση για τον Πανιωνιο... Και οχι γιατι  το "δεντρο" λεει οτι θα παρουμε την θεση του για τα πλει οφ αν κανουμε δυο νικες, αλλα γιατι το "δασος" λεει οτι το καλοκαιρι φευγουν ενα σκασμο απο νεους και ελπιδοφορους παικτες απο αυτον που κανουν ιδανικα για αυτο που εμεις ψαχνουμε...Καποτε μας αφανιζε στα μπαραζ του Αλκαζαρ, ευκαιρια για την πιο γλυκεια "εκδικηση"...

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #480 στις: Παρ 08 Απρ 2016 12:38 »
Ρε παλικάρια να σας κάνω μια ερώτηση?Σας χρώστανε 4 μηνιάτικα. Σας δίνουν μετά από 4 μήνες το ένα από τα πέντε. Πανηγυρίζετε που το παίρνετε?
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #481 στις: Παρ 08 Απρ 2016 12:38 »
Εννοειται δεν λεμε μπραβο σε κανεναν για τα αυτονοητα.
Μονο στους παιχτες και προπονητη για τη προσπαθεια.

50 χρονια ΠΑΣ με τουρ στην Ευρωπη. οι οι οι. Το καλυτερο δωρο :mono:
Stile di vita

50 years PAS GIANNINA

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #482 στις: Παρ 08 Απρ 2016 13:07 »
Ρε παλικάρια να σας κάνω μια ερώτηση?Σας χρώστανε 4 μηνιάτικα. Σας δίνουν μετά από 4 μήνες το ένα από τα πέντε. Πανηγυρίζετε που το παίρνετε?
Σου λενε οτι αν κερδισεις 2 ματς.. θα παρεις και τα υπολοιπα... και μια ευρωπη δωρο δεν το δοκιμαζεις? Εγω παντως θα το δοκιμαζα!!!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #483 στις: Παρ 08 Απρ 2016 13:28 »
Μπορει καποιος αντικειμενικα και με στοιχεια να μου πει γιατι δε δικαιουται αδεια ο Πανιωνιος φετος?

Για να ασχοληθεί κάποιος και να απαντήσει πρέπει να αποζημιωθεί. 
Φιλικά παραθέτω 1 λόγο που ο Νιώνιος δεν υπήρχε περίπτωση να δικαιούται Άδεια... 

Έως 31/12/2015 δεν είχαν δημοσιεύσει ισολογισμό η ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΠΑΕ...

Παίζει από 2011 με ελλείπουσα εγγυητική επιστολή  και  με μερική κατάπτωση το 2015 για οφειλές…  δηλ., 4 χρόνια δεν κατέθετε καν Φάκελο…  τουλάχιστον ο ΧΒ πήγαινε 2-3 χαρτιά.
 
Ο δε Γκαγκάκης ή Γκαγκάτσης … ανέλαβε να τρέξει...
… και η μεν ΟΥΕΦΑ θα του πει OK! παραμάγκα μου, πέρνα και ας μην κατέθετες Φάκελο στην ΕΠΟ.

Το ΠΟΚ μπορεί να εξασφαλίζει βαθμούς για τον Νιώνιο χειρουργώντας τον ΠΑΣ, αλλά χειρουργείο για την Άδειά του, δύσκωλλο...

Χαιρετίσματα στα Οπαδά Πάνθηρες... μαζί στη βρόχα, χώρια στη μπόχα.


Υ.Γ.:
... γιορτάζει ο Τανάσης.

... Καρακούσης, Θοδωρής και λοιποί σάλιαροι φερέφωνοί τους, ρεπορταζάκηδες και αβανταδόροι του Νιώνιου.



 :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono:
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #484 στις: Παρ 08 Απρ 2016 13:39 »
Ρε παλικάρια να σας κάνω μια ερώτηση?Σας χρώστανε 4 μηνιάτικα. Σας δίνουν μετά από 4 μήνες το ένα από τα πέντε. Πανηγυρίζετε που το παίρνετε?
Σου λενε οτι αν κερδισεις 2 ματς.. θα παρεις και τα υπολοιπα... και μια ευρωπη δωρο δεν το δοκιμαζεις? Εγω παντως θα το δοκιμαζα!!!
Άλλο το ένα θέμα και άλλο αυτό που λες. Κανείς δεν είπε πως δεν θα πάμε γήπεδο. Θα πάμε γήπεδο και θα πάμε και Ξάνθη μπας και πάμε και κανά Ευρωπαικό ταξίδι. Αλλά, δεν θα πανηγυρίσω που πήρα άδεια μετά από 5 χρόνια, όταν έχω χάσει άλλα δυο ταξίδια στην Ευρώπη. Δηλαδή μας δίνουν ένα και ξεχνάμε τα δυο που χάσαμε?Όχι βέβαια.
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #485 στις: Παρ 08 Απρ 2016 13:51 »
Ρε παλικάρια να σας κάνω μια ερώτηση?Σας χρώστανε 4 μηνιάτικα. Σας δίνουν μετά από 4 μήνες το ένα από τα πέντε. Πανηγυρίζετε που το παίρνετε?
Σου λενε οτι αν κερδισεις 2 ματς.. θα παρεις και τα υπολοιπα... και μια ευρωπη δωρο δεν το δοκιμαζεις? Εγω παντως θα το δοκιμαζα!!!
Άλλο το ένα θέμα και άλλο αυτό που λες. Κανείς δεν είπε πως δεν θα πάμε γήπεδο. Θα πάμε γήπεδο και θα πάμε και Ξάνθη μπας και πάμε και κανά Ευρωπαικό ταξίδι. Αλλά, δεν θα πανηγυρίσω που πήρα άδεια μετά από 5 χρόνια, όταν έχω χάσει άλλα δυο ταξίδια στην Ευρώπη. Δηλαδή μας δίνουν ένα και ξεχνάμε τα δυο που χάσαμε?Όχι βέβαια.

τπτ δεν πρέπει να ξεχνάμε...

αλλά ρε γμτ από την άλλη δε μπορώ, κατουριέμαι, πως το λένε?  στην ιδέα ότι μπορεί να "πάμε και κανά Ευρωπαικό ταξίδι." 8) ;) :) :pas:
"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #486 στις: Παρ 08 Απρ 2016 13:51 »
Πω πω πω.Τι διαβάζω σήμερις πάλι.
Μπράβο στην ομάδα για τη διαφαινόμενη άδεια. Ελπίζω να είναι έτσι όπως πιστεύουμε γιατί ποτέ δεν ξέρεις τ γίνεται με δαύτους.
Ο ΧΒ έκανε το αυτονόητο. Αυτό που είναι υποχρεωμένος να κάνει και δεν έκανε τρία χρόνια.
Πανηγυρίζω για το αυτονόητο.
Δυστυχώς πανηγυρίζω. Γιατί έχω δει το αδιανόητο.

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να συγχωρέσει ο υγιής κόσμος του Π.Α.Σ. τις τεράστιες ευθύνες που έχει συγκεκριμένο Κλαμπ φιλάθλων για την κατάντια της ομάδας μας. Οι ευθύνες τους είναι γνωστές και χιλιοδιατυπωμένες.
Κάποιοι γραφικοί και απόντες του γηπέδου και του αγώνα που απαιτεί ο Π.Α.Σ. κρατάνε υποκριτικά ίσες αποστάσεις. Πάντα αυτό γινόταν σε στιγμές χαράς για την ομάδα μας. Βρίσκουν ευκαιρία να πάρουν μια σύντομη επικοινωνιακή revenge. Αφήστε τους. Μην απαντάτε.

ΥΓ: Αν υποψιαστώ ότι θα βγούμε έκτοι, ο Νιόνιος δεν θα βγεί και ο Κοντονής θα επιμείνει και θα έχουμε Grexit θα κρεμαστώ από τα παράθυρα στο γραφείο του Κοντονή και θα απιτήσω να παίξει τουλάχιστον η ομάδα μας ένα σκατοματς στο Γιουρόπα. Αλλιώς θα πατήσω το κουμπί!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #487 στις: Παρ 08 Απρ 2016 14:23 »
Όπως έχω πει επανειλημμένα ... η ζωή πλάι στον πρόεδρο είναι ήταν μέλι.

Αποτέλεσμα να τρώγονται τα οπαδοπατερά, siteκόδουλα και siteύπουλα, επειδή τρώει το 1 και το άλλο κοιτάζει σαν χάχας.
Αυτός είναι ο "πας" τους.
Το παραδιοικητικό προνόμιο... ποιος!?

Ε, όχι... σαν πολύ δεν τράβηξε αυτή αποπροσανατολιστική διαμάχη?
Από τον καιρό της "σωτηρίας" που βγήκε ο δίσκος, του Βασίλη Καρρά...
 
Κατάντια για την Ομάδα... να ταυτίζεται με τα οπαδοπατερούλια και τις διαφορές τους.
Κόψτε το γήπεδο το 1... ράψτε το άλλο.
7 χρόνια και τώρα την πέσαν σαν κοράκια στην Άδεια.
 
Καλώς εχούσης της αδειοδότησης,το  επόμενο βήμα της ΠΑΕ οφείλει να είναι η μη αδειοδότηση, δηλ., η μη έγκριση ή αλλιώς μη υιοθέτηση Συνδέσμου (ων)


Υ.Γ.: "scripta manet" και "μηδένα προ του τέλους ξεμαρκάριζε"

 
 
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 08 Απρ 2016 14:27 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #488 στις: Παρ 08 Απρ 2016 14:32 »
Αν οπως φαινεται παρουμε αδεια συζηταμε σε τελειως διαφορετικη βαση για την επομενη χρονια
Ειναι ενα πολυ θετικο γεγονος το οποιο αυξανει τις απαιτησεις μας αυτοματα
Δεν ειπε κανενας να πανηγυριζουμε για το αυτονοητο που μας στερησε την ευρωπη πριν 3 χρονια
Αλλα οποιος θελει να πανηγυρισει δεν θα του το στερησουμε με μαλακισμενη συμπεριφορα
Οσο για ευρωπες φετος ας κερδισουμε τον πλατανια πρωτα και βλεπουμε τι θα συμβει στην συνεχεια


 :pas: :joker: :pashat:






Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #489 στις: Παρ 08 Απρ 2016 14:33 »
Θα σας αποκαλύψω τι γράφει ο καζαμίας 2016 του lemorsero αν τον διαβασεις ανάποδα (γραμμα-γραμμα)

Παράθεση
Ο πανιωνιος δεν παιρνει αδεια.
Με δυο νικες εκαστος βγαίνει ο Αστηρ 6ος κ ο ΠΑΣ 7ος.
Ο πρόεδρος των ρεκόρ φέρνει την ουεφα για τη βαζελα γιατι ολα ειναι δανεικά και "καθαρος ουρανος αστραπες δε φοβαται"
Κοβει η ουεφα τη βαζελα
Δικαιωνει ιστορικα κ πανηγυρικα τον ΠΑΣ των ρεκόρ.
ΟΛΟΙ στην πλατεια με τα διαβατήρια στα δόντια.
Την επόμενη μέρα ο υπουργός ανακοινώνει ποδοσφαιρικό grexit.


ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!!
ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #490 στις: Παρ 08 Απρ 2016 14:41 »
Chilly δόξα τω Θεώ θα πω, π τουλάχιστον πήρα ένα μνιάτικο και θα κάνω κανα μερεμέτι γιατί το σπίτι θα κατέρρεε αν ...δεν.

Να σ πω και τη θκιαμ version - παραλαγή.
Σα νάχς ένα μπουμπούνα πιδί που μένει ζν ίδια τάξη 3-4 φορές! Και σε ποιά; Στη πρώτη δημοτικού!
Ε άμα με τα πολλά το πάρει το περιβόητο ενδεικτικό, ένα μπράβο θα τ πεις, δεν θα τ πεις;
Μια χαρά θα την πάρεις, γιατί ξέρεις, ότι αν και αυτή τη φορά δεν το έπαιρνε, πάει το σχολειό τέλος.

Μέχρι κει.

Με τς φαιδρούς που ο μόνος που έφταιγε ήταν ο δάσκαλος, που άφηνε το σαϊνι ζν ίδια, δεν αξίζει να ασχοληθεί και κανένας.

Αδειαστική είχε καταντήσει η ιστορία, άι μπας κι αλλάξει ρότα το καράβι.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #491 στις: Παρ 08 Απρ 2016 15:15 »
aek365.com
Παράθεση
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 08 ΑΠΡ 2016 - 12:57

Θετική η εισήγηση της επιτροπής αδειοδότησης όπως ήταν αναμενόμενο

Κανονικά θα συμμετάσχει η ΑΕΚ στο Τσάμπιονς Λιγκ ή το EUROPA LEAGUE όπως ήταν αναμενομενο. Σύμφωνα με πληροφορίες ο υπεύθυνος αδειοδότησης της ΕΠΟ έκανε θετική εισήγηση στην επιτροπή αδειοδοτησης της ΕΠΟ και έτσι η ΑΕΚ θα πάρει κανονικά άδεια συμμετοχής στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Βέβαια δεν υπήρχε καμία αμφιβολία για αυτό όταν το έχει προαναγγείλει ακόμη και ο... Μανώλης Γαβαθιώτης.
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος pagourix37

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 79
  • hasta la victoria..
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #492 στις: Παρ 08 Απρ 2016 15:21 »
Συμφωνώ απόλυτα με τον συνταυρο εδω. Δεν εχω προβλημα με τα παιδιά των BV αλλα νοοτροπίες του στυλ "μας κυνηγάνε, δεν μας θέλουν, ειναι κακός ο κ. τάδε" νομιζω οτι εχουν να κάνουν με εμμονές άλλης εποχής που δεν ταιριάζουν στην ψυχοσύνθεση των Γιαννιωτων φιλάθλων που παντα ειχαν αξιοπρέπεια και δεν ηταν στα στρατόπεδα του ΠΟΚ-ΠΟΘ.
Δεν μ αρεςει αυτο που βλέπω στην εκπομπή τους, κ όπως είπα δεν εχω προβλημα με τα παιδιά νομιζω πως υπαρχει λιγο μιζέρια δεν με εκπροσωπούν
Φίλοι Crimson Glory, Seprnts on Paradise,

Όλοι χαρήκαμε με την αδειοδότηση της ομάδας.

Αν δεν παίρναμε την αδειοδότηση τα πράγματα ήταν πάρα πολύ δύσκολα για του χρόνου. Και θα είναι πάλι αν η ομάδα δεν ενισχυθεί αγωνιστικά.

Πάμε στα της Λέσχης. Νομίζω ότι έξυπνα παιδιά είστε και καταλάβατε και οι δύο τι εννοούμε.

Δεν παίρνει άδεια ο ΠΑΣ; Τι μας σερβίρουν; Φταίει κακός Δημητρίου, ο κακός Πανόπουλος, ο κακός Αλαφούζος, το ότι ο ΠΑΣ είναι έξω από το κατεστημένο και τον πολεμάνε και λοιπές μαλακίες.

Τώρα που ο ΠΑΣ παίρνει άδεια; Τι παίζει; Για πείτε μου; Είναι οι καλοί όλοι αυτοί; Είναι κύριος ο Δημητρίου; Συνεχίζει ο ΠΑΣ να είναι ενάντια στο κατεστήμενο που ήταν ο μόνος λόγος όπως μας έλεγαν που δεν έπαιρνε.

Φίλε Crismnon Glory, ΚΑΚΩΣ, ΚΑΚΙΣΤΑ δεν σε νοιάζει τι κάνει η Λέσχη; Γιατί όταν προσπαθούν να προπαγανδίσουν ότι τόσα χρόνια μη αδειοδότησης δεν έφταιγε ποτέ ο ΧΒ αλλά οι άλλοι κακό έκαναν στην ομάδα μας. Το να κρύβεις τα σκουπίδια κάτω από το πατάκι δεν είναι λύση.

Δεν μας κυνηγάει κανένας, αν είσαι σωστός όπως φέτος παίρνεις άδεια, αν όχι δεν πάιρνεις. Όταν παίρνεις άξιος συγχαρητηρίων είναι ο Πρόεδρος, όπως και όταν δεν παίρνεις ο μοναδικός υπεύθυνος είναι ο Πρόεδρος.

Αυτό που κάνει η Λέσχη και αυτό ενοχλεί είναι ότι για να καλύψει τα λάθη του ΧΒ μεταβιβάζει ετσιθελικά τις ευθύνες αλλού για τον βγάλει λάδι. Αυτό το πράγμα κάνει μεγάλο κακό στην ομάδα, αυτό το πράγμα δημιουργεί προβλήματα στην ομάδα, δεν σε αφήνει να γίνεις καλύτερος, να πας μπροστά και αυτός είναι ο στόχος της Λέσχης να κάνουν κακό στην ομάδα.

Υ.Γ. Νομίζω ότι και εσείς το ίδιο βλέπετε, αλλά η επανάληψη αληθινών συμβάντων είναι πάντα διδακτική.

Αποσυνδεδεμένος vagge-lakis-buffon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.090
    • Προφίλ
    • http://oi42.tinypic.com/x0scud.jpg
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #493 στις: Παρ 08 Απρ 2016 15:32 »
Να ρωτησω εγω τωρα κάτι.

Αυτοι οι 15 δλδ το 24,4% στο γκαλοπ που ψηφσαν οτι θα παρουμε με την πρωτη άδεια.... τι κερδίζουν;

Κοιταω για πηγαινελα Στουτγκάρδη-Σαλονικη -λιοφορειο-ματς και αντιστρόφως για να γυρισω στην Ευρωπ... εκει θα σας περιμενω ολους

Νικες θελω δυο στα δυο ΔΥΟ ΣΤΑ ΔΥΟ ΔΥΟ ΣΤΑ ΔΥΟ
Απογονοι των Σουλιωτων Γιαννιωτες λεονταρια, δειξτε και στο ποδοσφαιρο πως ειστε παλικαρια

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #494 στις: Παρ 08 Απρ 2016 15:34 »
aek365.com
Παράθεση
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 08 ΑΠΡ 2016 - 12:57

Θετική η εισήγηση της επιτροπής αδειοδότησης όπως ήταν αναμενόμενο

Κανονικά θα συμμετάσχει η ΑΕΚ στο Τσάμπιονς Λιγκ ή το EUROPA LEAGUE όπως ήταν αναμενομενο. Σύμφωνα με πληροφορίες ο υπεύθυνος αδειοδότησης της ΕΠΟ έκανε θετική εισήγηση στην επιτροπή αδειοδοτησης της ΕΠΟ και έτσι η ΑΕΚ θα πάρει κανονικά άδεια συμμετοχής στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Βέβαια δεν υπήρχε καμία αμφιβολία για αυτό όταν το έχει προαναγγείλει ακόμη και ο... Μανώλης Γαβαθιώτης.

Αν βγούμε 7οι, θα το πάμε στο CAS εφόσον ισχύει ο 3ετής αποκλεισμός;   ;)

Αποσυνδεδεμένος Serpents on paradise

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 613
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #495 στις: Παρ 08 Απρ 2016 15:44 »
Κραχ τε οσο θέλετε αλλα το φαγανο παιδάκι αυτήν την αδεια την πηρε μονος του.
Θα πει κάποιος και τα προηγούμενα χρονια τα εγκλήματα μονος τ δεν τα κανε,ναι μονος
του τα κανε και μονος του κοίταξε να μαζέψει αυτά που χαλασε.Το σίγουρο είναι ότι
δεν εχει καμία βοήθεια ουτε απο λεφτάδες της πολης αλλα ουτε και απο τον κοσμο του
ΠΑΣ Γιάννινα.

Γιατι πήραμε αδεια?Γιατι έκατσαν κατω και είδαν τα 4 σημεια που κόπηκαν πέρυσι
και τα εκπλήρωσαν όλα.Το πολύ δύσκολο κομμάτι ειχε να κανει με το άνοιγμα του
εκατομμυρίου και βαλε που υπήρχε το οποίο μπορούσε να καλυφτεί μονο με αυξηση
μετοχικου κεφαλαίου 1,2 με 1,3 εκ ευρω.Λεω λοιπόν ότι την πηρε μονος του γιατι
μονος του κάλυψε το τεράστιο αυτό ποσο για τα σημερνά δεδομένα.

Δεν είναι τυχαιο το γεγονός ότι η ακρόαση μας δεν κράτησε παραπάνω απο ένα τέταρτο.
Ο τριαντάχρονος Κωστάκης απο τα Γιάννενα που απο τα 30 χρονια τα 32 είναι άνεργος
και ζει με την σύνταξη της μάνας του,εκείνος που δεν εχει πληρωσει εισιτήριο ποτε βέβαια
διαφωνεί με όλα αυτά και θεωρεί ότι ο Ταδε πρόεδρος είναι υποχρεωμένος να παίρνει αδειες
επειδή τον θεωρεί εργοδότη του που του χρωστάει μηνιάτικα.

Και για να μην πλατειάζουμε,ναι, ανεπαρκής ηταν ο Χριστοβασιλης και ανεπαρκής μπορει να μείνει
για μια ζωη αλλα άλλο αυτό και άλλο πράγμα η ανοχή στον στόμφο και στην επαρση κάποιου
που ως οπαδος τα τελευταία 30 χρονια η μεγαλύτερη χαρά που χε δει ηταν ότι νίκησε το Αιγάλεω
και ανέβηκε στην πρώτη εθνική.

Επειδή είναι μικρή η πολη λοιπόν και γνωριζόμαστε, το ξέρουμε πολύ καλα ότι πολλοί δεν θα του πείτε
μπραβο αλλα το κακο για σας είναι ότι γνωρίζουμε και τον λογο,δοξα το θεο είναι μιζέρια που την έχουμε
φαει στην μάπα τόσα χρονια.Εκτος αν ακόμα νομίζουν μερικοί ότι τα εκληματα της λέσχης θα μπορούν να
καλύπτουν την ανυπαρξία τους για πάντα.αμ δε.

ΥΓ Μπράβο σε οσους έτρεξαν,μπράβο και στον Χριστοβασιλη που συμμάζεψε το μαγαζί του.
το μεγαλύτερο πρόβλημα της διοίκησης του όμως παραμένει ακόμα αλυτο και αυτό είναι η ανύπαρκτή
επικοινωνιακή πολιτική της ΠΑΕ,ο ΠΑΣ στα χερια του Χριστοβασιλη δίνει την εικόνα μιας απολυτά
μικρομεσαίας ομάδας ενώ δεν είναι.Αν δεν καταφερει να επαναφερει τον κοσμο στο γήπεδο αυτό
δεν θα αλλάξει εύκολα.

ΥΓ 2 Χαίρομαι για τον Γιαννη τον Πετρακη και για τους παιχτες του που επιτέλους
την Κυριακή θα αγωνιστούν για πρώτη φορα με την χαρά της δικαίωσης στα πρόσωπα τους.

Αποσυνδεδεμένος gecks

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 590
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #496 στις: Παρ 08 Απρ 2016 15:51 »
Μπράβο στον προπονητή και τους παίκτες που με την απόδοσή τους μέσα στο γήπεδο, μας έχουν κάνει να διατηρούμε ελπίδες για Ευρωπαϊκό ταξίδι.


Αποσυνδεδεμένος vourbiani

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.277
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #497 στις: Παρ 08 Απρ 2016 16:06 »
Συμφωνώ απόλυτα με τον συνταυρο εδω. Δεν εχω προβλημα με τα παιδιά των BV αλλα νοοτροπίες του στυλ "μας κυνηγάνε, δεν μας θέλουν, ειναι κακός ο κ. τάδε" νομιζω οτι εχουν να κάνουν με εμμονές άλλης εποχής που δεν ταιριάζουν στην ψυχοσύνθεση των Γιαννιωτων φιλάθλων που παντα ειχαν αξιοπρέπεια και δεν ηταν στα στρατόπεδα του ΠΟΚ-ΠΟΘ.
Δεν μ αρεςει αυτο που βλέπω στην εκπομπή τους, κ όπως είπα δεν εχω προβλημα με τα παιδιά νομιζω πως υπαρχει λιγο μιζέρια δεν με εκπροσωπούν
Φίλοι Crimson Glory, Seprnts on Paradise,

Όλοι χαρήκαμε με την αδειοδότηση της ομάδας.

Αν δεν παίρναμε την αδειοδότηση τα πράγματα ήταν πάρα πολύ δύσκολα για του χρόνου. Και θα είναι πάλι αν η ομάδα δεν ενισχυθεί αγωνιστικά.

Πάμε στα της Λέσχης. Νομίζω ότι έξυπνα παιδιά είστε και καταλάβατε και οι δύο τι εννοούμε.

Δεν παίρνει άδεια ο ΠΑΣ; Τι μας σερβίρουν; Φταίει κακός Δημητρίου, ο κακός Πανόπουλος, ο κακός Αλαφούζος, το ότι ο ΠΑΣ είναι έξω από το κατεστημένο και τον πολεμάνε και λοιπές μαλακίες.

Τώρα που ο ΠΑΣ παίρνει άδεια; Τι παίζει; Για πείτε μου; Είναι οι καλοί όλοι αυτοί; Είναι κύριος ο Δημητρίου; Συνεχίζει ο ΠΑΣ να είναι ενάντια στο κατεστήμενο που ήταν ο μόνος λόγος όπως μας έλεγαν που δεν έπαιρνε.

Φίλε Crismnon Glory, ΚΑΚΩΣ, ΚΑΚΙΣΤΑ δεν σε νοιάζει τι κάνει η Λέσχη; Γιατί όταν προσπαθούν να προπαγανδίσουν ότι τόσα χρόνια μη αδειοδότησης δεν έφταιγε ποτέ ο ΧΒ αλλά οι άλλοι κακό έκαναν στην ομάδα μας. Το να κρύβεις τα σκουπίδια κάτω από το πατάκι δεν είναι λύση.

Δεν μας κυνηγάει κανένας, αν είσαι σωστός όπως φέτος παίρνεις άδεια, αν όχι δεν πάιρνεις. Όταν παίρνεις άξιος συγχαρητηρίων είναι ο Πρόεδρος, όπως και όταν δεν παίρνεις ο μοναδικός υπεύθυνος είναι ο Πρόεδρος.

Αυτό που κάνει η Λέσχη και αυτό ενοχλεί είναι ότι για να καλύψει τα λάθη του ΧΒ μεταβιβάζει ετσιθελικά τις ευθύνες αλλού για τον βγάλει λάδι. Αυτό το πράγμα κάνει μεγάλο κακό στην ομάδα, αυτό το πράγμα δημιουργεί προβλήματα στην ομάδα, δεν σε αφήνει να γίνεις καλύτερος, να πας μπροστά και αυτός είναι ο στόχος της Λέσχης να κάνουν κακό στην ομάδα.

Υ.Γ. Νομίζω ότι και εσείς το ίδιο βλέπετε, αλλά η επανάληψη αληθινών συμβάντων είναι πάντα διδακτική.

Αν δεν του εκαναν πλατες στη λεσχη...δε θα πλησιαζε καν μεχρι το Τεροβο ο ηπιος...
Δε ειναι και λιγο πραγμα να εχει δυο φορες  δυνατοτητα να παιξει Ευρωπη  για πρωτη φορα μια ομαδα απο τις πιο δυναμικες στην επαρχια και να μην περνει την γ@μωαδεια...
Αν δε εβρισκες καποιον να ριξεις την ευθυνη για την δικη σου αδυναμια και καποιους για να το προμοταρουν αυτο, θα ησουν επικυρηγμενος σε μια πολη με ομαδα που μεχρι πριν 5-6 χρονια ειχε 4000 διαρκειας  σε γηπεδο 7000.....   

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #498 στις: Παρ 08 Απρ 2016 16:19 »
Παράθεση
Κραχ τε οσο θέλετε αλλα το φαγανο παιδάκι αυτήν την αδεια την πηρε μονος του.
Θα πει κάποιος και τα προηγούμενα χρονια τα εγκλήματα μονος τ δεν τα κανε,ναι μονος
του τα κανε και μονος του κοίταξε να μαζέψει αυτά που χαλασε.Το σίγουρο είναι ότι
δεν εχει καμία βοήθεια ουτε απο λεφτάδες της πολης αλλα ουτε και απο τον κοσμο του
ΠΑΣ Γιάννινα.
Δεν έδιωξε ο κόσμος του ΠΑΣ το Ζαγόρι.Ούτε ο κόσμος μίλαγε για όχλο.Οπότε ας κοιτάξει να τα φτιάξει ο ίδιος.Ας μην πάει προς αλλού η ευθύνη ή να θεοποιούμε γιατί άκουσον άκουσον πλήρωσε όπως θα έπρεπε να κάνει.

Παράθεση
Γιατι πήραμε αδεια?Γιατι έκατσαν κατω και είδαν τα 4 σημεια που κόπηκαν πέρυσι
και τα εκπλήρωσαν όλα.Το πολύ δύσκολο κομμάτι ειχε να κανει με το άνοιγμα του
εκατομμυρίου και βαλε που υπήρχε το οποίο μπορούσε να καλυφτεί μονο με αυξηση
μετοχικου κεφαλαίου 1,2 με 1,3 εκ ευρω.Λεω λοιπόν ότι την πηρε μονος του γιατι
μονος του κάλυψε το τεράστιο αυτό ποσο για τα σημερνά δεδομένα.
Μπράβο του αλλά δεν έκανε το κάτι παραπάνω.Έκανε το αυτονόητο.Πήρε καθαρή ΠΑΕ αν θυμάμαι καλά.Μέσα στην συμφωνία ήταν για τα όποια χρέη με Κούγια.Οπότε χρέη που δημιούργησε ας τα πληρώσει.Μπράβο του αλλά και πάλι δεν βλέπω κάτι ξεχωριστό.Απλώς το αυτονόητο.

Παράθεση
Δεν είναι τυχαιο το γεγονός ότι η ακρόαση μας δεν κράτησε παραπάνω απο ένα τέταρτο.
Ο τριαντάχρονος Κωστάκης απο τα Γιάννενα που απο τα 30 χρονια τα 32 είναι άνεργος
και ζει με την σύνταξη της μάνας του,εκείνος που δεν εχει πληρωσει εισιτήριο ποτε βέβαια
διαφωνεί με όλα αυτά και θεωρεί ότι ο Ταδε πρόεδρος είναι υποχρεωμένος να παίρνει αδειες
επειδή τον θεωρεί εργοδότη του που του χρωστάει μηνιάτικα.
Οι περισσότεροι πληρώνουν κανονικά το εισιτήριο τους και μάλιστα πανάκριβο.Πολλές φορές ενώ έχουν και διαρκείας.Αφού δεν είναι υποχρεωμένος,τότε σε τι είναι υποχρεωμένος;Στο τίποτα;Εμείς από έξω δεν βάζουμε πουθενά τον πήχη;Μονίμως στο υπόγειο;Μήπως να μην έχουμε και απαιτήσεις;Μήπως να πάψουμε να ασχολούμαστε;Οπότε δια μαγείας λύνονται όλα τα προβλήματα.Δεν υπάρχει καν ομάδα.Οπότε ο πρόεδρος δεν κάνει και οικονομικές θυσίες.Μια χαρά.

Παράθεση
Και για να μην πλατειάζουμε,ναι, ανεπαρκής ηταν ο Χριστοβασιλης και ανεπαρκής μπορει να μείνει
για μια ζωη αλλα άλλο αυτό και άλλο πράγμα η ανοχή στον στόμφο και στην επαρση κάποιου
που ως οπαδος τα τελευταία 30 χρονια η μεγαλύτερη χαρά που χε δει ηταν ότι νίκησε το Αιγάλεω
και ανέβηκε στην πρώτη εθνική.
Τι να σου πω εγώ είδα και έναν Βαγγελάκη οκλαδόν.Είδα και ποδαράκια στο Καραισκάκη.Είδα δυο φορές την ομάδα στους 4.Είδα πλέι οφ.Από εκεί και πέρα γυρνάμε στο που θέτει ο καθένας τον πήχη.Στο δέκατο υπόγειο κάτω από την γη ή προς τα ψηλά.

Παράθεση
ΥΓ Μπράβο σε οσους έτρεξαν,μπράβο και στον Χριστοβασιλη που συμμάζεψε το μαγαζί του.
το μεγαλύτερο πρόβλημα της διοίκησης του όμως παραμένει ακόμα αλυτο και αυτό είναι η ανύπαρκτή
επικοινωνιακή πολιτική της ΠΑΕ,ο ΠΑΣ στα χερια του Χριστοβασιλη δίνει την εικόνα μιας απολυτά
μικρομεσαίας ομάδας ενώ δεν είναι.Αν δεν καταφερει να επαναφερει τον κοσμο στο γήπεδο αυτό
δεν θα αλλάξει εύκολα.
Αυτοαναιρείς αυτά που γράφεις παραπάνω.Δεν είναι μικρομεσαία αλλά ένα Αιγάλεω νικήσαμε.Τελικά να κοιτάμε προς τα πάνω και να απαιτούμε ή να μην έχουμε απαιτήσεις για άδειες κτλ;Το τι συμμάζεμα έκανε θα το δούμε στο μέλλον.Ειδικά όταν φύγει.Με βάση τον ισολογισμό πάντως είναι κάπως δύσκολα τα πράγματα.Να δούμε να μηδενίζεται το χρέος στην εφορία.Σημαντικό από κάθε άποψη.

Από εκεί και πέρα ο καημένος ο Χβ που πληρώνει από την τσέπη του έχει κερδίσει ουκ ολίγα από τον ΠΑΣ.Ποιος θα τον ήξερε αν δεν είχε τον ΠΑΣ;Το ότι ανοίγουν τόσες πόρτες που αλλιώς θα ήταν κλειστές;Να μην ψαχτούμε για τις συνδεμένες εταιρίες.Το ποδόσφαιρο είναι διαφήμιση και την διαφήμιση την πληρώνεις.Δεν είναι μπέχο.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #499 στις: Παρ 08 Απρ 2016 16:34 »
Μανώλης Γαβαθιώτης

Καλά ρε Μανόλη, τις 2 τις κωλοτούμπες τις πήρες, με την 3η τι θα κάνεις?
... είμαστε και κατειλημμένοι για να σε βολεύαμε σε μια γωνιά...

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς