Αποστολέας Θέμα: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016  (Αναγνώστηκε 390548 φορές)

Αποσυνδεδεμένος vourbiani

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.277
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #800 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:02 »
Κρατα γερα προεδρε (βρε τι εφτασα να γραφω και να το πιστευω 100% κιολας)...
Εχεις ολο το κοσμο μαζι σου και να ξερεις οτι μονο σε καλο θα βγει ολο αυτο για την ομαδα...
25000 ειναι μια ανανεωση ή μια μεταγραφη νεαρου στην ομας και εσυ κυνηγας το δικιο σου....
Ειμαστε μαζι σου σε αυτον τον αγωνα....

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #801 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:03 »
από δημοσιογράφους εκτός Ιωαννίνων μόνο ο Γρηγόρης Κόκκινος που είναι δηλωμένη γριά απο metropolis μίλησε για κατάφωρη αδικία του ΠΑΣ...να ξέρουμε και ποιους ακούμε

όσο καρπετόπουλο - πανούτσο θα πω αυτό που φώναζε στα μπλόκα ο Κουλούρας ...πανούτσο-πανουτσο γλείψε μου το ....@#$τσο
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #802 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:04 »
Επειδή την άκουσα τη συνέντευξη Δημητρίου...
Κι επειδή καμιά φορά και μια λέξη έχει το ρόλο της...


Δεν είπε

Αν εγώ κάνω μια παράλειψη, θα μου ζητηθούν ευθύνες

Είπε

Αν εγώ αύριο παραμερίσω κάτι, αν δεν δω κάτι, εκτιμήσω λανθασμένα κάτι, είναι 100% υπόλογη η ΕΠΟ.

Δεν είπε

δεν έχω την πολυτέλεια για παραβλέψεις ή παρατυπίες

Είπε

δεν έχω την πολυτέλεια να κάνω παραχωρήσεις, παραβλέψεις και τέτοιου είδους πράγματα.

Απάντησε

Δεν ξέρω τι λαμβάνει υπόψη της η επιτροπή κσι κάθε φορά που καλούμαι εγώ να σχολιάσω κάτι είμαι υποχρεωμένος να σχολιάσω με βάση τον κανονισμό.

στην ερώτηση:
Η επιτροπή λαμβάνει υπόψη της τις καλές προθέσεις, ή την προσπάθεια κι έτσι να χορηγεί την άδεια, αλλιώς δεν μπορώ να το εξηγήσω... Έτσι δεν είναι;

Δεν περιλαμβάνεται ερώτηση και η απαντηση "Ναι" που δόθηκε στο:
Εσείς βάσει κανονισμού θεωρήσατε ότι ο Πανιώνιος δεν τηρεί τις προϋποθέσεις, έχει ελείψεις τέλος πάντων.

Δεν απάντησε σε ερώτηση αν η αρνητική του εισήγηση έχει να κάνει με το γνήσιο της υπογραφής κάποιων ποδοσφαιριστών.

Δεν είπε

Είναι στη διακριτική ευχέρεια της UEFA να διεξάγει επιτόπιο έλεγχο για να αποσαφηνιστεί αν κάποιες ομάδες έλαβαν καλώς άδεια.

Είπε
Είναι στη διακριτική ευχέρεια της UEFA να διεξάγει επιτόπιο έλεγχο, εάν το επιθυμεί η ίδια και αν η η ίδια εκτιμεί ότι συντρέχουνε λόγοι, για να αποσαφηνιστεί αν κάποιες ομάδες έλαβαν καλώς άδεια.

Δεν αναφέρεται η ερώτηση, αν είναι ένας επιπλέον λόγος να έρθει η UEFA, το ότι η απόφαση της επιτροπής ήταν κατά πλειοψηφεία και όχι ομόφωνη, στην οποία απάντησε

Είναι στην κρίση της ομοσπονδίας. Αν κλπ

Δεν είπε
Μέχρι που μπορεί να φτάσει όμως η παρέμβαση μιας τρίτης ομάδας είναι νομικό θέμα και δεν μπορώ να το απαντήσω

Είπε
Ενδεχομένως και μία νομική προσέγγιση, για το ποιές θα ήταν οι ενδεδειγμένες ενέργειες, δεν εννοώ για το θέμα της καταγγελίας, αυτό είναι το εύκολο που μπορείς να κάνεις, αλλά μέχρι που μπορεί να φτάσει η παρέμβαση μια τρίτης ομάδας θα σας έλεγα ότι είναι αμιγώς νομικό θέμα και δεν μπορώ να απαντήσω.

Ανέφερε ότι και για τον Ηρακλή είναι πάλι αρνητική η εισήγηση γιατί σε άλλη περίπτωση είναι σα να καταστρατηγεί ο ίδιος τον κανονισμό.

Αναφέρθηκε και στον τσάτσο στον οποίο δόθηκε άδεια και σ' ένα χρόνο πτώχευσε.

Ανέφερε ότι τέτοιες αποφάσεις ανατρέπουν δουλειά ενός χρόνου δική του.

Ότι δεν έχει προσωπικά ούτε καμία αντιδικία με καμία ΠΑΕ. Αντιλαμβάνεται την αγωνία αυτή τη στιγμή της ΠΑΕ Πανιωνιος. Έχουν μια απόφαση που τους δικαιώνει, είναι πολύ ευχαριστημένοι μ αυτή, δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Δεν προσπαθώ εγώ να αποδείξω ότι μια ομάδα δεν αξίζει την άδεια. Η ομάδα έχει το βάρος της απόδειξης. Αυτή πρέπει να αποδείξει πέραν κάθε αμφιβολίας ότι δικαιούται την άδεια. Αν όλα τα χαρτιά ήταν εκεί να την πάρει. Αν όλα δεν ήταν σύννομα θα υπήρχε αρνητική εισήγηση. Η δική μου εισήγηση και σε πρώτο και σε δεύτερο βαθμό κρίνεται από κάποια όργανα. Ο καθένας εκτελεί τα καθήκοντά του μ' ένα τρόπο που θεωρεί βέλτιστο. Εγώ αντιλαμβανομαι μ' ένα τρόπο α, κάποιοι άλλοι κύριοι ή κυρίες με έναν β.

Αποσυνδεδεμένος THIMIOS

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 151
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #803 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:06 »
1.Έχουμε επίσημη θέση της ομάδας ότι θα προσφύγουμε στην ΟΥΕΦΑ μετά την αλλαγή της απόφασης?2.
2.Υπάρχει η δυνατότητα αν κάνουμε άμεσα καταγγελία στην ΟΥΕΦΑ να ξεκινήσουν τα play-off χωρίς εμάς?

Αποσυνδεδεμένος pasyrak

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #804 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:07 »
εμείς είχαμε παίξει play off και μετά ήρθε η uefa . (νομίζω)

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #805 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:12 »
Εμεις ειμαστε μονο για να γινονται τα πειραματα πανω μας
Και μετα σε αναλογες περιπτωσεις να το παιζουν ολοι εξυπνοι και δικαιοι
Αν δεν υπαρξει δικαιωση και φετος προβλεπεται πολυ ενδιαφερουσα η επομενη χρονια
Μαλλον θα τελειωσει και το σερι του πανιωνιου στα γιαννενα με τετοια οργη που θα επικρατει


 :pas: :joker: :pashat:



Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #806 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:18 »
25000 ειναι μια ανανεωση ή μια μεταγραφη νεαρου στην ομας και εσυ κυνηγας το δικιο σου....

Ας πάρει από τα 100.000 πριμ που έταξε. Φαντάζομαι οι ποδοσφαιριστές θα είναι οι πρώτοι που θα πουν ΟΚ για να παίξουν Ευρώπη.

Αποσυνδεδεμένος fadomas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.076
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #807 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:22 »
Αυτο που τώρα μου κάνει εντύπωση είναι ότι μπορεί να πάει δικός μας ΟΥΕΦΑ κι αν δε το κρίνουν αυτοί άξιο λόγου δε θα έρθουν να ελέγξουν.Και ποιος μου λεει εμένα ότι δεν θα μιλήσει ο λιμανίσιος χοντρός μαζί τους...εδώ δεν έχουν έρθει ακόμα για άλλα και άλλα θέματα γιατί να έρθουν για αυτό...χμ...δε μου αρέσει η δουλειά... >:(

Αποσυνδεδεμένος lemorsero

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.433
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #808 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:27 »
Είπε:

Παράθεση
....
Αναλυτικά όσα είπε ο Δημητρίου στην εκπομπή «Αποκάλυψη τώρα»

Για τους λόγους που έγινε δεκτή η έφεση του Πανιωνίου: «Πρέπει να ρωτήσετε την επιτροπή. Απείχα παντελώς από τη διαδικασία, δεν ήμουνα καν στην αίθουσα κατά την εκδίκαση. Και σε β’ βαθμό ήμουν αρνητικός. Τώρα, σε ποια στοιχεία βασίστηκε η επιτροπή για να βγάλει την απόφαση, ειλικρινά σας το λέω δεν το γνωρίζω.

Εγώ είμαι υπόλογος για όσα γράφω στις εισηγήσεις μου. Για τα πεπραγμένα άλλων δεν θα απολογηθώ εγώ. Η επιτροπή αποφάσισε ενάντια στη δική μου εισήγηση, καλά έκανε κι εγώ δεν θα το κρίνω»....

+

Παράθεση
... Η δική μου εισήγηση και σε πρώτο και σε δεύτερο βαθμό κρίνεται από κάποια όργανα. Ο καθένας εκτελεί τα καθήκοντά του μ' ένα τρόπο που θεωρεί βέλτιστο. Εγώ αντιλαμβανομαι μ' ένα τρόπο α, κάποιοι άλλοι κύριοι ή κυρίες με έναν β....

Γειά σου ρε Δημητρίου άτεγκτε! Αδέκαστε!
Που απείχες παντελώς!
Τι έγινε τώρα ΚΥΡΙΕ Δημητρίου; Βγάζεις την ουρά σου απ' έξω; Παριστάνεις τον Πόντιο Πιλάτο;
Όταν πριν από 3 χρόνια ούρλιαζες μέχρι την τελευταία στιγμή δε σε είδα τόσο χαλαρό..
Όταν το πρώτο πράγμα που δήλωσες το 2013 ήταν οτι παρά την άδεια σε Β βαθμό, οι φάκελοι ΘΑ ΕΛΕΓΧΘΟΥΝ ΞΑΝΑ από την Ουέφα, τώρα γιατί δεν το λες;
Γιατί τώρα πετάς αετό;

Αναδρομή στο 2013, τυχαία από tovima.gr 30/05/2013:

Παράθεση
...Οι βελτιώσεις που έγιναν στους φακέλους τους από τις ΠΑΕ Παναθηναϊκός, ΠΑΣ Γιάννινα και Πανθρακικός, έπεισαν εν τέλει το δευτεροβάθμιο όργανο αδειοδοτήσεων της ΕΠΟ, που μετά από πολύωρη συνεδρίαση (και παρά την αρνητική εισήγηση του διευθυντή αδειοδότησης), αποφάσισε λίγο μετά τα μεσάνυχτα να δώσει άδεια συμμετοχής στις τρεις ομάδες.

Ως εκ τούτου, ο ΠΑΣ θα συμμετάσχει για πρώτη φορά στην ιστορία του στα Κύπελλα Ευρώπης (εκκρεμεί ωστόσο ο έλεγχος του φακέλου και από την UEFA)...

Αδέκαστε Δημητρίου, τώρα δε σου κάνει εντύπωση πως δίνει τις άδειες η δευτεροβάθμια. Τώρα εσύ το αντιλαμβάνεσαι με Α και οι άλλοι με Β τρόπο.
Τώρα απέχεις παντελώς!
Το 2012 όμως ΣΚΥΛΙΑΣΕΣ! Και εκεί που πήρε άδεια ο ΠΑΣ, πήγες μόνος σου, ΕΣΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, και έκανες έφεση! Και ανέτρεψες την άδεια που πήρε ο ΠΑΣ (και στην ουσία ΤΟΤΕ ξεκίνησαν όλα από το δικό σου στιγματισμό)

Αναδρομή και στο 2012, τυχαία από passports.gr 31/05/2012:

Παράθεση
Σοκ και αμηχανία έχει προκαλέσει στον ΠΑΣ Γιάννινα η αρνητικότατη εξέλιξη που αφορά την απόφαση της Eπιτροπής Eφέσεων της ΕΠΟ η οποία έκανε δεκτή την έφεση του διευθυντή του Τμήματος Αδειοδότησης, κ. Δημητρίου, κατά της πρωτόδικης απόφασης με την οποία ο ΠΑΣ Γιάννινα έπαιρνε την αδειοδότηση για το νέο πρωτάθλημα της Super League.

Η απόφαση της Επιτροπής Εφέσεων είναι ΟΡΙΣΤΙΚΗ και προσβάλεται μόνο στο CAS και αυτό σημαίνει οτι οι ιθύνοντες του ΠΑΣ θα πρέπει στην κυριολεξία να τρέξουν για να προλάβουν να εκδικαστεί το γρηγορότερο δυνατόν.

Από τις 7 ομάδες των οποίων οι φάκελοι παραπέμφθηκαν στην Επιτροπή Εφέσεων (σ.σ. μοναδική ομάδα ο ΠΑΣ που ο φάκελός του εγκρίθηκε στο Πρωτοβάθμιο Όργανο) μόνο ο Παναθηναϊκός πήρε κατά πλειοψηφία 2-1 την αδειοδότηση για τη νέα χρονιά. Εκτός του ΠΑΣ απορρίφθηκαν οι φάκελοι των ΑΕΚ, Άρη, Πανιωνίου, Κέρκυρας και ΟΦΗ...

Τώρα, αδέκαστε Δημητρίου, δε θα ασκήσεις έφεση, ΕΣΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ; δε σου έκανε εντύπωση η άδεια του Πανιωνίου; Μόνο του ΠΑΣ σου κάνει;

Γειά σου άτεγκτε Δημητρίου!

Αποσυνδεδεμένος Enas_Tzes_stin_Kypro

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #809 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:29 »
Megali apogoitefsi!!

1200km makria kai de xanw oute match ola ta xronia pou leipw apo tin poli mou.

Fetos pira tetoia xara pou eixa na parw ap' otan o pateras mou me pige gia prwti fora sto gipedo......mono kai mono gia na erthei auti i apofasi na mou katastrepsei olo afto pou ezisa me to goal tou Stavrou sta pigadia!!

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #810 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:37 »
a-sports.gr
Παράθεση
Πέμπτη 21 Απριλίου 2016 - 17:15
Καταγγελία στην ΟΥΕΦΑ ο ΠΑΣ Γιάννινα

Άμεση η αντίδραση των Ηπειρωτών μετά την αδειοδότηση του Πανιωνίου * Αναμένεται κλιμάκιο της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας για τους «κυανέρυθρους»

Δεν πρόκειται να μείνουν με σταυρωμένα χέρια οι άνθρωποι του ΠΑΣ Γιάννινα μετά τις εξελίξεις στην υπόθεση του Πανιωνίου, ο οποίος εξασφάλισε άδεια σε δεύτερο βαθμό.

Ο Γιώργος Χριστοβασίλης είχε προϊδεάσει, άλλωστε, για τις κινήσεις που θα έκαναν οι Ηπειρώτες, οι οποίοι ήδη έχουν έτοιμες τις επόμενες κινήσεις τους.

Ο νομικός εκπρόσωπος της ΠΑΕ, Μηνάς Λυσάνδρου, θα βρεθεί την Παρασκευή (21/4) στη Νιόν προκειμένου να επισκεφτεί τα γραφεία της ΟΥΕΦΑ και να καταθέσει τον φάκελο που έχει ετοιμάσει.

Άμεση αναμένεται να είναι η αντίδραση της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας, η οποία εκτός απροόπτου θα στείλει κλιμάκιο προκειμένου να εξετάσει τον φάκελο του Πανιωνίου. Αξίζει να σημειωθεί ότι αυτό έχει γίνει και το 2013, όταν ΠΑΣ Γιάννινα και Παναθηναϊκός κόπηκαν και στο Γιουρόπα Λιγκ έπαιξε η Ξάνθη.

Τέλος, μέχρι να υπάρξει οριστική απόφαση από την ΟΥΕΦΑ, δεν θα μπορεί να επικυρωθεί η βαθμολογία και να ξεκινήσουν τα πλέι οφ. Δεδομένου ότι ο χρόνος πιέζει λόγω του Euro, το πιο πιθανό είναι οι διαδικασίες να τρέξουν γρήγορα.
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος David gilmour

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #811 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:38 »
Καλησπέρα στο φόρουμ.Συμπαθω τον πας και παρακολουθώ το φόρουμ καιρό.Είμαι φίλος του "εχθρου", δηλαδή Πανιώνιος.Μπήκα για να γράψω και εγώ την άποψη μου.Βλέπω πολύ μένος για την ομάδα μου και στεναχωριεμαι.καταρχήν
1)Κανένας Πανιώνιος δεν έχει κόντρα με τον πας,είναι συμπαθητικη ομάδα με καλό κόσμο

2)Πολλοί γράφουν λες και ο Πανιώνιος είναι το χαϊδεμένο σωματείο που πάντα ευνοείται και γλείφει το ποκ.Μόνο να σκεφτει κάποιος τη ζημιά μας έχουν κάνει οι 3 σιχαμενες ομάδες και αγωνιστικα και οπαδικα(κλοπές παιχτών,διαιτησίας,εκμετάλευση προσφυγιάς).Και μας έχουν καταντήσει να έχουμε εξαρτήσεις με δανεικους να έχουμε 1500 εισιτήρια μ.ο. και να προσπαθούμε χωρίς άδεια τα τελευταια να επιβιώσουμε πουλώντας κάνα παίχτη.και προέδρους λαμογια είχαμε όπως όλες οι ομάδες  αλλά να θεωρείται ο Πανιώνιος ευνοημένος είναι αστείο αν δεις τη γενική εικόνα.Ο Αστέρας π.χ είναι.
Σαφώς και πρέπει να παίξει όμως πλει οφφ όπως και ο πας το 13.Στα δικαστήρια είναι ντροπή να πανηγυρίζει.
Τώρα με λαμογια γκαγκατσηδες δημητριου κλπ δεν ασχολουμαι,τε με πολύ νοιάζει αν θα παίξουμε ευρωπη.έχουμε παίξει 6-7 φορες.
Μακάρι να κάνει ο χριστοβασιλης προσφυγή κατά της αεκ και να παιζαμαι και οι δύο ευρωπη.
Φιλικά πάντα δεν είναι ο Πανιώνιος ο εχθρός σας


Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #812 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:38 »
Ότι και να γίνει δεν τελειώνουν εδώ τα πράγματα.
Αν και η Ουέφα αρνηθεί να κάνει έλεγχο ε, τότε ρε παιδιά τι άλλο να πούμε;
Η λέρα φτάνει πολύ μακρυά και όλοι ξέρετε ποιος είναι από πίσω.
Το ξαναειπά: Ομάδα Νιόνιος δεν υπάρχει. Ανατρέχω σε ένα ποστ μου για το μεταξύ μας ματς: Όσοι υποστηρίζετε ότι ο διαιτητής δεν ήταν μιλημένος για να πάει το ματς Χ2, τι πιστεύετε θα γινόταν στο 85 αν επαναλαμβανόταν μια φάση τύπου 5' λεπτού (χέρι αλλά Πανιωνίου);
Θα το έδινε;


Το πράμα είχε φανεί από εκεί. Ο Νιονιος είναι η ΕΠΟ. Δεν μπορείς να τα βάλεις με αυτούς. Ελπίζουμε στην Ουέφα.
Από εκεί και πέρα μόνο οι νεκροί είδαν το τέλος του πολέμου. Και εμείς σίγουρα δεν είμαστε νεκροί...
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #813 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:45 »
Καλησπέρα Γκίλμουρ.
Δικαίωμα σας η έφεση.Δικαίωμα μας όμως να πάμε στην ουέφα.Ο καθένας ασκεί τα δικαιώματα του.

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #814 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:47 »
(...)
2)Πολλοί γράφουν λες και ο Πανιώνιος είναι το χαϊδεμένο σωματείο που πάντα ευνοείται και γλείφει το ποκ.Μόνο να σκεφτει κάποιος τη ζημιά μας έχουν κάνει οι 3 σιχαμενες ομάδες και αγωνιστικα και οπαδικα(κλοπές παιχτών,διαιτησίας,εκμετάλευση προσφυγιάς).Και μας έχουν καταντήσει να έχουμε εξαρτήσεις με δανεικους να έχουμε 1500 εισιτήρια μ.ο. και να προσπαθούμε χωρίς άδεια τα τελευταια να επιβιώσουμε πουλώντας κάνα παίχτη.
(...)
Καλησπέρα...
Πότε γελάμε ρε φίλε?
Τώρα? Μετά? Αύριο?
Άσε ρε φιλαράκι τώρα... Μόνος σου αυτοαναιρείσαι...
Δεκανίκι του ΠΟΚ ήταν, είναι και θα είναι η βρωμιάρα η ομαδούλα σου...
Άσε τώρα...

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #815 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:49 »
Καλησπέρα στο φόρουμ.Συμπαθω τον πας και παρακολουθώ το φόρουμ καιρό.Είμαι φίλος του "εχθρου", δηλαδή Πανιώνιος.Μπήκα για να γράψω και εγώ την άποψη μου.Βλέπω πολύ μένος για την ομάδα μου και στεναχωριεμαι.καταρχήν
1)Κανένας Πανιώνιος δεν έχει κόντρα με τον πας,είναι συμπαθητικη ομάδα με καλό κόσμο

2)Πολλοί γράφουν λες και ο Πανιώνιος είναι το χαϊδεμένο σωματείο που πάντα ευνοείται και γλείφει το ποκ.Μόνο να σκεφτει κάποιος τη ζημιά μας έχουν κάνει οι 3 σιχαμενες ομάδες και αγωνιστικα και οπαδικα(κλοπές παιχτών,διαιτησίας,εκμετάλευση προσφυγιάς).Και μας έχουν καταντήσει να έχουμε εξαρτήσεις με δανεικους να έχουμε 1500 εισιτήρια μ.ο. και να προσπαθούμε χωρίς άδεια τα τελευταια να επιβιώσουμε πουλώντας κάνα παίχτη.και προέδρους λαμογια είχαμε όπως όλες οι ομάδες  αλλά να θεωρείται ο Πανιώνιος ευνοημένος είναι αστείο αν δεις τη γενική εικόνα.Ο Αστέρας π.χ είναι.
Σαφώς και πρέπει να παίξει όμως πλει οφφ όπως και ο πας το 13.Στα δικαστήρια είναι ντροπή να πανηγυρίζει.
Τώρα με λαμογια γκαγκατσηδες δημητριου κλπ δεν ασχολουμαι,τε με πολύ νοιάζει αν θα παίξουμε ευρωπη.έχουμε παίξει 6-7 φορες.
Μακάρι να κάνει ο χριστοβασιλης προσφυγή κατά της αεκ και να παιζαμαι και οι δύο ευρωπη.
Φιλικά πάντα δεν είναι ο Πανιώνιος ο εχθρός σας
Ποιος είναι ο Πρόεδρος σας φίλε Γίλμουρ;
Τι δουλειά έχει Γκαγκάτσης στα του Πανιωνίου; Ο Δάρας;
Πόσους δανεικούς έχετε από το Γαύρο;
Πώς πήρατε άδεια ενώ ως πέρυσι δεν καταθέτατε ούτε φάκελο;
Τι έγινε με τον Μπέο και σβήστηκαν τα χρέη σας με αλλαγή ΑΦΜ χωρίς να πέσετε στη Δ';
Να μην σε πάω στο 84...
Φίλε δεν έχετε κόσμο γιατί ο κόσμος της Νέας Σμύρνης ξέρει ποιος είναι ο ρόλος σας στο πρωτάθλημα.
Ξέρει ότι είστε τσιράκι του κατεστημένου.
Δεν έχετε το ηθικό έρεισμα του Π.Α.Σ..
Δεν έχετε καν ηθικό έρεισμα.
Είστε μια ομάδα γειτονιάς που αργά ή γρήγορα θα σβήσει όπως τόσες άλλες στο λεκανοπέδιο.

Φιλικά πάντα.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος mandrakoukos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.418
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #816 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:55 »
Παράθεση
Βλέπω πολύ μένος για την ομάδα μου και στεναχωριεμαι

Σέβομαι την αγάπη κάθε οπαδού για την ομάδα του (πλην των γαύρων ίσως).
Όμως αυτή η ωραία συμμορία που λυμαίνεται το ελληνικό ποδόσφαιρο, όχι μόνο δεν σέβεται αλλά περιγελά τη δική μου ομάδα. Δεν φαντάζομαι ότι ο Πανιώνιος είναι μέλος της συμμορίας, απλά πάει με τα νερά της για να επιβιώσει, σχεδόν σεβαστό είναι αυτό.
Να όμως που στην παρούσα συγκυρία υπάρχει μια σύγκρουση συμφερόντων, η οποία εκπορεύεται από τη ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ αντιμετώπιση δύο ομάδων. Το να τα βάλω με την ΑΕΚ, τον Αστέρα ή τον Χαραυγιακό δεν είναι της ώρας.

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #817 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:58 »
Οπως πικρα διαπιστωνουμε ολοι αυτοι που επαινουσαν το 2013 τη σταση των οπαδων τουΠΑΣ,δηλ.
το να στραφουν κατα της διοικησης της ομαδας τους,θεωρωντας το νομο πανω απ ολα δηλ ολους εμας
ειναι υποκριτες , απατεωνες και λαμογια μας παραπλανησαν, μας εξαπατησαν,εκμεταλλευτηκαν την υγιη αποψη περι ποδοσφαιρου ,το ευ αγωνιζεσθαι που πρεσβευει η συντριπτικη πλειοψηφια των Ηπειρωτων οπαδων του ΠΑΣ και που το εχουν αποδειξει με τη σταση τους.
Ειμαστε θυματα γιατι νομισαμε οτι με την αντικειμενικοτητα θα αλλαξουμε τον κοσμο.
Δεν υπαρχουν λογια να περιγραψουν το αισθημα αδικιας που νιωθουμε.
Αυτο που εγω θα εφαρμοσω απο δω και περα ειναι να γινω περισσοτερο πραγματιστης.
Οφθαλμον αντι οφθαλμου ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΓΙΑ ΜΑΛΑΚΕΣ ΡΕΕΕ!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #818 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 19:59 »
Το ξαναειπά: Ομάδα Νιόνιος δεν υπάρχει. Ανατρέχω σε ένα ποστ μου για το μεταξύ μας ματς: Όσοι υποστηρίζετε ότι ο διαιτητής δεν ήταν μιλημένος για να πάει το ματς Χ2, τι πιστεύετε θα γινόταν στο 85 αν επαναλαμβανόταν μια φάση τύπου 5' λεπτού (χέρι αλλά Πανιωνίου);
Θα το έδινε;



Με το ρίσκο να κριθούν off topic,  μια και το θέμα είναι “ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ”... απορώ πως δεν συμπέσαμε!!!

Ο Νιώνιος χωρίς διαιτησία είναι για μπάτσες στα Γιάννινα...
ΑΔΕΙΑ – ΞΑΔΕΙΑ 1-1
Απορώ τόσα χρόνια πως δεν ανακοίνωσαν την ντροπή τα οπαδά που τα λένε "πάνθηρες"!!!

Το θέμα... έχει κοντά ποδάρια.
Αυτή είναι η ΚΕΔ του Πανιώνιου

Υ.Γ.: Αγωνιστική Προϊστορία με τον Πανιώνιο δεν υπάρχει. Ποτέ δεν παίξαμε με τον Πανιώνιο. Παίζαμε με τις παράγκες των διαιτητών και των παραγόντων. Σβήστε από τις Προϊστορίες αυτήν την βδέλλα ...

Βλέπε ημερομηνίες και συμφωνίες… συγχρόνως κάποιος άλλος, παπαγάλος ομάδας του ΠΟΚ με γαλάζια φτερά, εξηγούσε τα της καλής διαιτησίας  Τζήλου και το μπαίναλτυ που δεν ήταν μπαίναλτυ… "οι διαιτησίες είναι το τελευταίο που σας φταίνε" έλεγε ο παπαγάλος και ο κόσμος τον καμάρωνε.

Καλησπέρα στα παιδιά, που έλεγαν τον ΠΑΣ υποκατάστημα του Γαύρου. 


Υ.Γ.: Ερώτημα που έθεσε προ ολίγου Φίλος: Αν στη θέση μας ήταν ο Αστέρας, πώς θα ήταν τα πράματα? (ο Αστέρας έμεινε πίσω...!?)
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 21 Απρ 2016 20:07 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος David gilmour

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #819 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:06 »
Απαντώ στις ερωτήσεις
Πρόεδρος είναι ο δαρας μαζι με τον ζαμανη
Ο Δαρας ήταν γιατρός στον Ολυμπιακό και παλαιος αθλητης και διευθυντής στο ιατρικό κέντρο που είχε χορηγό ο Πανιώνιος και μετά έγινε γιατρός και έπειτα πρόεδρος.Ο χριστοβασιλης τι ομάδα.ήταν?
Ο Γκαγκατσης ήρθε μεσούσης της χρονιάς όταν είδαν στη διοίκηση ότι παίζει να.μπούμε πεντάδα για να βοηθήσει νομικά να πάρουμε την αδέια.
Δανεικους έχουμε 2 από τον γαβρο καραμανο και χαλκιαδακη όπως είχαμε και από τον βαζελο το ρισβανη.Τώρα πια δεν είμαστε στο αρμα του γαβρου έχουμε καλές σχέσεις με βαζελο και παολ(μπουμαλ χατζηησαιας)
Πήραμε άδεια γιατί πληρωσαμε εφορία,ικα.είχαμε μηδενικά σχεδον συμβόλαια και διακανονισαμε οφειλές σε όλους τους παίχτες και πουλησαμε αρκετούς.
Με τον Μπελ εκμεταλευτηλαμε το νόμο βενιζελου που είχε κάνει για να βοηθήσει το μπασκετ και πτωχευσαμε.με αλλαγή αφμ
.
Το 84 τα κάστρα πέφτουν από μέσα.Ομάδα γειτονιάς που θα σβήσει τα ακούμε τα τελευταία 126 χρόνια
2 κύπελλα,προημιτελικός ευρωπης 98 ,βαλκανικό κύπελλο,πρωτάθλημα αθηνων.6 φορές ευρωπη.
Τέλος πάντων δεν γράφω άλλο γιατί δεν είναι καλό  timing.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #820 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:08 »
 
Το ξαναειπά: Ομάδα Νιόνιος δεν υπάρχει. Ανατρέχω σε ένα ποστ μου για το μεταξύ μας ματς: Όσοι υποστηρίζετε ότι ο διαιτητής δεν ήταν μιλημένος για να πάει το ματς Χ2, τι πιστεύετε θα γινόταν στο 85 αν επαναλαμβανόταν μια φάση τύπου 5' λεπτού (χέρι αλλά Πανιωνίου);
Θα το έδινε;



Με το ρίσκο να κριθούν off topic,  μια και το θέμα είναι “ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ”... απορώ πως δεν συμπέσαμε!!!

Ο Νιώνιος χωρίς διαιτησία είναι για μπάτσες στα Γιάννινα...
ΑΔΕΙΑ – ΞΑΔΕΙΑ 1-1
Απορώ τόσα χρόνια πως δεν ανακοίνωσαν την ντροπή τα οπαδά που τα λένε "πάνθηρες"!!!

Το θέμα... έχει κοντά ποδάρια.
Αυτή είναι η ΚΕΔ του Πανιώνιου

Υ.Γ.: Αγωνιστική Προϊστορία με τον Πανιώνιο δεν υπάρχει. Ποτέ δεν παίξαμε με τον Πανιώνιο. Παίζαμε με τις παράγκες των διαιτητών και των παραγόντων. Σβήστε από τις Προϊστορίες αυτήν την βδέλλα ...

Βλέπε ημερομηνίες και συμφωνίες… συγχρόνως κάποιος άλλος, παπαγάλος ομάδας του ΠΟΚ με γαλάζια φτερά, εξηγούσε τα της καλής διαιτησίας  Τζήλου και το μπαίναλτυ που δεν ήταν μπαίναλτυ… "οι διαιτησίες είναι το τελευταίο που σας φταίνε" έλεγε ο παπαγάλος και ο κόσμος τον καμάρωνε.

Καλησπέρα στα παιδιά, που έλεγαν τον ΠΑΣ υποκατάστημα του Γαύρου. 


Υ.Γ.: Ερώτημα που έθεσε προ ολίγου Φίλος: Αν στη θέση μας ήταν ο Αστέρας, πώς θα είχαν τα πράματα? (ο Αστέρας έμεινε πίσω...!?)


Υ.Γ.2: Δώστε 2-3 λεπτά επιπλέον για αποθηκεύσεις...
 
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 21 Απρ 2016 20:11 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #821 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:11 »
Lemo, η γραπτή απόδοση τον αδικεί τον τζε.

Φαινόταν καθαρά, σα να έλεγε ότι η δευτεροβάθμια καταστρατήγησε το νόμο.

Επίσης, γιατί με ξένισε κι εμένα που ...δεν, ο Δημητρίος έχει δικαίωμα έφεσης στην πρωτοβάθμια απόφαση, όχι στη δευτεροβάθμια.

Το ανακάτεμα τότε με την γιουέφα τόκανε ο αλασκούζως.

Η οποία UEFA αν γίνει καταγγελία (ή δεν κατάλαβα και τι άλλο υποννοούσε ο Δημητρίου) αναγκαστικά θα ελέγξει το φάκελλο ρε παίδες, τι συζητάμε;



Στο ψάξμο έπεσα και σε τούτο (για τς τριμελείς 1βάθμια και 2βάθμια):

Σε περίπτωση ισοψηφίας, ο Πρόεδρος έχει την υπερισχύουσα ψήφο   %-|.



O αιώνιος Ομάδα της προσφυγιάς ξεκίνησε, αλλά έμπλεξε με διάφορους που τον κατάντησαν όπως τον κατάντησαν.
Gilmour ρώτα τον Μητσάρα τον Μαυρίκη να σου πει τι έγινε το '84 στη Λάρισα και θα σου λυθούν οι απορίες, τουλάχιστον ο Μήτσος είναι ντόμπρος και τα λέει.

Παρασκευή, μη ξεχάσεις να πεταχτείς από του Ρέντη, έχετε πάλι οικογενειακό διπλό...



Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #822 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:11 »
Απαντώ στις ερωτήσεις
Πρόεδρος είναι ο δαρας μαζι με τον ζαμανη
Ο Δαρας ήταν γιατρός στον Ολυμπιακό

Τα είπες όλα φίλε. Όντως δεν χρειάζεται να πεις κάτι άλλο.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #823 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:16 »
Παράθεση
Ο Δαρας ήταν γιατρός στον Ολυμπιακό και παλαιος αθλητης και διευθυντής στο ιατρικό κέντρο που είχε χορηγό ο Πανιώνιος και μετά έγινε γιατρός και έπειτα πρόεδρος.Ο χριστοβασιλης τι ομάδα.ήταν?
κατι ειχε πει σε μια συνεντευξη αλλα επειδη δεν τον ακουγα ποτε δεν θυμμαι.. υπαρχει παντως δηλωση

Παράθεση
Ο Γκαγκατσης ήρθε μεσούσης της χρονιάς όταν είδαν στη διοίκηση ότι παίζει να.μπούμε πεντάδα για να βοηθήσει νομικά να πάρουμε την αδέια.
το γαμησες και ψοφησε

Παράθεση
Δανεικους έχουμε 2 από τον γαβρο καραμανο και χαλκιαδακη όπως είχαμε και από τον βαζελο το ρισβανη.Τώρα πια δεν είμαστε στο αρμα του γαβρου έχουμε καλές σχέσεις με βαζελο και παολ(μπουμαλ χατζηησαιας)
ε ποσους ηθελες να εχεις 25 οπως ο τσατσος παλιοτερα?

Παράθεση
Πήραμε άδεια γιατί πληρωσαμε εφορία,ικα.είχαμε μηδενικά σχεδον συμβόλαια και διακανονισαμε οφειλές σε όλους τους παίχτες και πουλησαμε αρκετούς.
Το σχεδον τι το θελες. μηδενικα ειναι τα συμβολαια, για την ψυχη της μανας τους παιζουν τα παιδια. Για την αγαπη τους στον ιστορικο  :stop:

ποιους πουλησατε?

Παράθεση
Το 84 τα κάστρα πέφτουν από μέσα.Ομάδα γειτονιάς που θα σβήσει τα ακούμε τα τελευταία 126 χρόνια
για τα καστρα συμφωνω εν μερη με επιφυλαξη ομως γιατι τοτε δεν ημουν καν γεννημενος. Για τα 126 χρονια κλαιω απ τα γελια.
πριν 126 χρονια δεν παιζαν ποδοσφαιρο ουτε στην Αγγλια. Αμα ειναι τωρα να μετραμε τα χρονια που παιζουν τα σωματεια στιβο συζητα με κανεναν του πανελληνιου

Παράθεση
Τέλος πάντων δεν γράφω άλλο γιατί δεν είναι καλό  timing.
γραψε δεν λιντσαρουμε κανεναν. κουβεντα κανουμε. απλα η πιεση ειναι στο 25

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #824 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:25 »
Απορώ με τους δικούς μου που κάθονται και ξεγλεντάν τη μαλακία που έγραψες.

ο γκαγκατσης ειναι λαμογιο.....αλλα ηρθε ναβοηθησει νομικα
εξαρτιόμαστε απο δανεικους......αλλα εχουμε μονο δυο
ο δαρας ειναι ολυμπιακος ......αλλα το ποκ μας κανει ζημια

λοιπον,πήρες το βήμα....είπες τις μαλακίες σου.....τις διαβάσαμε......οκ........τα λεμε

υγ.κάτι συμπάθειες και κάτι τέτοιες μαλακίες να λείπουν.Λες και είμαστε η ομαδουλα,ο κοσμάκης ,ο φτωχος συγγενης και το κριμα.

« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 21 Απρ 2016 20:29 από ΑΠΕΙΡΟΣ »
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !