Αποστολέας Θέμα: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016  (Αναγνώστηκε 390576 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #825 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:29 »
http://www.uefa.org/disciplinary/index.html

Να χετε το νου σας εδω καθημερινα. Στο λινκ αυτο (στο Latest news) βαζουν ποιες υποθεσεις απο ομαδες θα εξεταστουν.
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #826 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:35 »
http://www.uefa.org/disciplinary/club-financial-controlling-body/cases/index.html
Μάλλον αυτό μας ενδιαφέρει.Παραδίπλα δηλαδή.

Αποσυνδεδεμένος mandrakoukos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.418
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #827 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:35 »
Είναι βέβαιο πως αφορά ελέγχους τύπου αυτού που μας ενδιαφέρει;
Διότι κάτι πειθαρχικά γράφει βάσει συμβάντων κατά την διάρκεια αγώνων.

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #828 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:36 »
Ελα ανεξαρτητε Πανιωνιε. Δε βρεχει σας φτυνουν.

Παράθεση
Ο κόουτς Ελευθερόπουλος!

Ο Βαγγέλης Μαρινάκης και ο διευθύνων σύμβουλος της ΠΑΕ Ολυμπιακός Γιάννης Βρέντζος προωθούν τον Δημήτρη Ελευθερόπουλο στον πάγκο του Πανιωνίου.

Γ.Β.: Θα κάνουν μια συνάντηση με τον Δερμιτζάκη (σ.σ.: πρώην τεχνικός του ΠΑΟΚ) αύριο και θα του κάνουν μια αστεία πρόταση ώστε μετά αυτός να πει όχι...
Β.Μ.: Και πες του άμα θέλει, τον μισόοοο... μισθό τον δίνουμε εμείς για δώρο.

Ο Βρέντζος παίρνει τηλέφωνο τον παράγοντα του Πανιωνίου για να του ανακοινώνει την απόφαση Μαρινάκη και ακολουθεί ο παρακάτω σπαρταριστός διάλογος:

Γ.Β.: Γι' αυτό που συζητάμε για τον προπονητή...
Ν.: Ναι.
Γ.Β.: Θα σας κάνουμε και δώρο το μισό συμβόλαιο του Δημήτρη!

Οι γνωστες συνομιλιες του πακιστανου Μαρινακη πριν κανα χρονο.
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος BlueCrazy-PaS

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #829 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:37 »
Φίλε Πανιωνιε.
Σεβόμαστε και την αγάπη  για την ομάδα σου αλλά είμαι σίγουρος ότι σ αρέσει που ξαφνικα θα ασχοληθούμε και όλοι μαζι σου αυτή τη στιγμή.
 
Έχω βαρεθεί προσωπικά να ακούω για ομάδες που στο όνομα της προσφυγιάς κοιτάνε να γίνουν συμπαθητικες και να έχουν εύνοια. (Βλέπε και αεκ.)και στην πρώτη στραβη να βγαίνει η Μάρθα Βουρτση από μέσα σας.

Όσον αφορά το 84 και τα όργια που έγιναν.
Προσωπικά αν ο ΠΑΣ έκανε αυτά τα αισχη σε βάρος άλλης ομάδας ίσως και να μην τον υποστήριζα ποτέ.

Είσαι η μοναδική ομάδα ίσως που αλλαξες ΑΦΜ με το Ν.Νιονιος και δεν επεσες ούτε μία θέση στη βαθμολογία όσο άλλο κατηγορία.

Θυμαμαι το 2001 όταν εδινες απλόχερα διπλό στον Φοφη για να τον σπρωξεις στα μπαράζ.και να γλυτώσει τον φούντο.

Θυμαμαι ότι στο γήπεδο σου σπρερνουν κ καρφιά εκτός από λίπασμα.λεπτομέρεια αλλά μία αναφορά σχετικά με το πώς βλέπουν το άθλημα κάποιοι από εσάς.

Θυμάμαι πάντα να πλευριζεις ομάδες του ποκ.
Και πάντα να παίζεις βρώμικο ρόλο στην πορεία του πρωταθλήματος.
Όπως κλειδωνω την παραμονή και μετά δίνω βαθμουλακια δεξιά κ αριστερά

Τώρα για Γκαγκατση κ για τις νομικές του γνώσεις ακόμα κ εσύ μέσα σου το γνωρίζεις ότι λες μπαρουφες.

Αν και προϊστορικός με τα 80000000 χρόνια ιστορία σου ειχες σαν έδρα την Δράμα. Θα έπαιζες στην Γ εθνική.

Δεν με ενοχλεί να παίξεις ευρωπη αγωνιστικά βγηκες 5ος.
Με ενοχλεί που σε εμένα εφαρμόστηκαν οι νόμου και σε εσένα όχι.
Με ενοχλεί που εγώ προ τριετίας ημουν το μαύρο πρόβατο και εσύ ο αδικημένος φέτος.

Εδώ πήρες δανικό ακόμα κ τον Ιμπαγασα.
Τέλος πάντων.αυτά εν ολιγης.
Δεν φταις κάτι απλά πρεπει να ρίξεις πολλές ματιές σε αυτό το φορουμ και να δεις ότι εμείς πρώτα μιλάμε για εμάς και μετά για τους άλλος.

ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΒΓΕΙ ΑΡΚΕΙ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΓΡΟΘΙΑ.

« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 21 Απρ 2016 20:41 από BlueCrazy-PaS »

Αποσυνδεδεμένος Serpents on paradise

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 613
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #830 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:38 »
Καλα ρε σεις,ειναι δυνατόν να καταθέσει μια ομάδα έφεση,να σκάσει 25,000 σε παράβολα κτλ και να μην έρθει η ουεφα να κάνει ελεγχο?Απλα δεν τα πε καλα η αδυναμία του lemorsero ο Δημητρίου και ο κόσμος μπερδεύτηκε.

Προφανώς αναφερόταν στην περίπτωση οικιοθελούς επέμβασης της ουεφα και
οχι σε προσφυγή.

Αποσυνδεδεμένος vourbiani

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.277
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #831 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:40 »
2 δανεικοι φετος....
Ανδρεας Γιαννιωτης... ο πρωην δικος μας τερμας δανεικος απο τον γαυρο δε ειναι...επισημα
Nικος Παπαδοπουλος...τερματοφυλακας...απο ολυμπιακο και αυτος...μπορει και να μην ειναι δανεικος
Καραμανος...δανεικος επισημα...απο γαυρο ολο τυχαιως
Χαλκιαδακης....δανεικος επισημα...απο γαυρο ολο τυχαιως
Κωστας βλαχος απο την κ-20 του γαυρου ολο τυχαιως...αλλα οχι δανεικος...
Μανωλης σιωπης απο τον γαυρο, ολως τυχαιως....αλλα οχι δανεικος ή μηπως ναι
Φανης Τσανδαρης...δανεικος επισημα....απο  γαυρο και αυτος...
Νικοσ Καθαριος...δανεικοσ επισημα....κ ως δια μαγειας απο γαυρο και αυτος...

ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ ΣΤΟ ΓΑΥΡΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ...
Αν μετραω καλα 8 τους βγαζω και οχι 2...
Αν ενημερωνομαστε καλα απο σουπερλιγκ κ τον γαυρο 5 ειναι επισημα δανεικοι....

Μετα αναρωτιομαστε πως ολα ειναι μια χαρα και αξιοκρατικα...

Αν μου ξεφυγε κατι απο δανεικους στο ρεντη με ενημερωνεις...Απορω οι αγνοι οπαδοι του Πανιωνιου πως μπορουν κ τα βλεπουν τοσο κοντοφθαλμα... και δε ειναι σ κανενα αρμα... Ρε οχι σε αρμα εχει ανεβει...η βασιλισσα του καρναβαλιου ειναι και πεταει σοκολατες.... :P :P
 
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 21 Απρ 2016 20:44 από vourbiani_30 »

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #832 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:44 »
Απορώ πως δεν έχει αναφερθεί ακόμα ο Μπέος.Αυτό το λουλούδι του ποδοσφαίρου και της πολιτικής.
Όσο για τις παλιές ιστορίες για μπαράζ (83,84) υπάρχει ένα βίντεο με Κούγια νομίζω που εξηγεί τι και πως.
Ducks για τον δήμο Ν. Σμύρνης ας μην το πιάσουμε καλύτερα.

Αλήθεια υπάρχει καμιά αντίδραση από κανέναν Πανιώνιο;Έστω και για τα μάτια του κόσμου..

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #833 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:44 »
Καλησπέρα στο φόρουμ.Συμπαθω τον πας και παρακολουθώ το φόρουμ καιρό.Είμαι φίλος του "εχθρου", δηλαδή Πανιώνιος.Μπήκα για να γράψω και εγώ την άποψη μου.Βλέπω πολύ μένος για την ομάδα μου και στεναχωριεμαι.καταρχήν
1)Κανένας Πανιώνιος δεν έχει κόντρα με τον πας,είναι συμπαθητικη ομάδα με καλό κόσμο

Συμ παθητικος εισαι και φαινεσαι σουπια του λεκανοπεδιου που μπηκες να χυσεις το μελανι σου να διαστρεβλωσεις τα πραματα και να στρεψεις αλλου την οργη μας ...δε θελουμε ουτ επαινους ουτε παρηγοριες απο σας ρε γυμνοσαλιαγκα της χαβουζας...
καλη ηταν η ομαδα σας φετος συμ παθητικη θα λεγα αλλα σε ποιο αθλημα δεν ξερω...μαλλον χαντμπωλ
παιζετε στην παρακατω εικονα...






τι εχεις να πεις τωρα ρε γατακι του καναπε ?


αν ησουν ντεκλαρατος θα λεγες ...


  ΝΑΙ ΡΕ ΗΤΑΝ ΧΕΡΙ, ΜΠΑΙΝΑΛΤ ΚΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ,ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΑΝΤΙΔΙΚΙΑς αυτη τη στιγμη που μιλαμε μιας και θα σας πηδουσαμε κανονικα στη βαθμολογια...αντι γι αυτο δικιολογιες του κωλου και ψευτοπαινεματα...
  αυτη η κολονια κραταει χρονια σιχαμενοι ποκιτες,που με το ετσι με το θελω εχετε καταντησει το ποδοσφαιρο μπουρδελο...
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 22 Απρ 2016 14:29 από Achilleas »
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος apnea73

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.605
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #834 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:53 »
Αφήστε τους "Πανιώνιους"-γαύρους. Δεν είναι αυτοί το θέμα μας.
Οτι και να πούνε τα στοιχεία (8 δανεικοί που αυτός τους βλέπει 2) τα δείχνουν.

Το θέμα μας εδώ είναι η αδειοδότηση που έχει πάρει ο ΠΑΣ μας και το αν θα κάνει ένσταση στην Ευρώπη.
....

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.724
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #835 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:55 »
παντως αν θυμαστε ο γκαγκατσης ειχε παει ουεφα πριν αρχισουν οι διαδικασιες αδειοδοτησης
την ειχε φαινεται στρωμενη τη δουλεια στην Ελλαδα....και πηγε κατα κει μερια

Αποσυνδεδεμένος nkats_99

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 616
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #836 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:57 »
Λοιπόν ##### του νιονιου! επειδή από το 84 που ήμουν 10 χρονών στο μπαράζ της λάρισας άκουγα και ακούω τις ίδιες μαλακίες τέλος τα ψέματα!
Όλο τα ίδια και τα ίδια μας συμπαθήτε αλλά μας γαμάτε. καλή ομάδα ο ΠΑΣ αλλά με τα κονέ μας σας ρίχνουμε! Συμπαθείς ομάδα ο ΠΑΣ αλλά σας τρώμε την θέση στην ευρώπη!

ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ

####### ΠΟΥ ΜΕ ΠΙΕΣΗ ΣΤΟ 30 ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕ ΣΥΜΠΑΘΕΙΣ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ! Δεν θέλω να με συμπαθεί κανείς! Δεν είμαι ζήτουλας ούτε λαμόγιο σαν εσένα! Θέλω δικαιοσύνη και όχι γλυψιες!

 Ζητω συγνώμη από τους υπεύθυνους του φορουμ αλλά τέτοιες μαλακίες δεν αντέχω άλλο! Χαϊδεματα στην πλάτη και στο τέλος μας τον φοράνε!

ΥΓ: ##### νιονιε μόλις με έκανες και έσπασα το πληκτρολόγιο!!!!!!!!!!!

« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 21 Απρ 2016 21:01 από fon7 »

Αποσυνδεδεμένος vourbiani

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.277
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #837 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 20:58 »
Ρε εδω εχει ζουμι το πραγμα αμα το ψαξεις...
Συνολο του ροστερ 26 παικτεες
Δανεικοι επισημοι και ανεπισημοι απο γαυρο:8
Δανεικοι απο παοκ : 1 ποζατζιδης
Δανεικοι απο μπριζ :1  διουδης
Υποθετω οτι Ρισβανης και Βαλεντινος Βλαχος ηρθαν ως ελευθεροι απο βαζελο και μπριζ

Οπως υποθετω οτι δε θα δουμε το καλοκαιρι το δρομολογιο νεα σμυρνη-πειραια για διουδη, μπακασετα, ανσαριφαντ....

Απο τους 26 παικτες, 10-12 ειναι δανεικοι που αν περασει του Κοντονη -τερμα οι δανεικοι-πρεπει να γυρισουν πισω, 2-3 θα παρουν μεταγραφη για να βγει η σεζον και 4-5 που ειναι απο τις πολυ καλες ακαδημιες κατα γενικη ομολογια του νιονιου, παει του χρονου με ροστερ 11 παικτων....και χωρις αδεια πως θα κανει μεταγγραφες...εμ ετσι εξηγειται γιατι καιγεται για την αδεια...ποια ευρωπη ρε...αν δε παρουν αδεια αυτη πανε για μεικτη ομαδα ακαδημιων και λιγων παικτων του χρονου

Αποσυνδεδεμένος vaggelis-pas

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 158
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #838 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 21:19 »
Το κρυφό χαρτί του Πανιωνίου για την άδεια
Η εγγυητική επιστολή που έπαιξε καθοριστικό ρόλο.

Το μεσημέρι της Πέμπτης η Επιτροπή Εφέσεων απεφάνθη υπέρ των Πανιωνίου, που είχε προσφύγει σε αυτή μετά την απόρριψη του φακέλου του σε πρώτο βαθμό από την Επιτροπή Αδειοδοτήσεων της ΕΠΟ.

Αυτό σημαίνει πως οι Νεοσμυρνιώτες θα παίξουν στα playoffs (και πιθανότατα στην Ευρώπη).

Σύμφωνα με πληροφορίες από την ΕΠΟ ο Πανιώνιος έφτασε στην τελική δικαίωση αφού φέρεται να κατέθεσε και εγγυητική επιστολή τραπέζης για τις οφειλές από απόλυτα αξιόπιστο και φερέγγυο οικονομικά πρόσωπο, κάτι που φυσικά μέτρησε καθοριστικά στην ετυμηγορία της δευτεροβάθμιας επιτροπής.

Αυτή η εγγυητική επιστολή ήταν και το βασικό στοιχείο για την Επιτροπή Εφέσεων ώστε να προχωρήσει στην ακύρωση της πρωτοβάθμιας απόφασης και να δώσει στον Πανιώνιο την άδεια συμμετοχής στο πρωτάθλημα.

sport-fm.gr

Δηλαδη δεχθηκαν καινουρια στοιχεια στον φακελο.
Ρε στην Ουεφα κ οπου βγει.

Ντροπη της προσφυγιας,ομαδουλα της πουστιας

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #839 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 21:41 »
Και ετσι να ειναι

Eγγυητικη επιστολη...


Και τι δεσμευσαν τους 32 ποδοσφαιριστες στους οποιου χρωσταει ο Πανιωνιος



Οσκαρ παπαρας στον  γιο του Γκαγκατση λοιπον






ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #840 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 21:51 »
Μαλάκα μου τι λένε οι νιόνιοι θα μου στρίψει.
'Έλα μωρέ δεν είμαι παράρτημα 2 δανεικούς έχω από το γαύρο(που βγηκαν ΟΚΤΩ!!!) και στήνω λίγο κώλο στην πράσινη μαιμού και λίγο στον βαρβάτο το Ρώσο?"
Μαλάκα μου ζουν στην κοσμάρα τους ή μας δουλεύουν κανονικά?

Ένας άλλος καμάρωνε που η διοίκηση τακτοποίησε οικονομικά την ομάδα..."ευχαριστώ στον Γκαγκά... είπες?"
του έλεγε ο φαφούτης...τίποτε αυτός το χαβά του έκανε τον ανίδεο.
Έχει βρωμίσει η πιάτσα για το ρόλο Γκαγκά... στην ανατροπή της απόφασης, όλοι το λένε φόρα παρτίδα.
Εγώ είχα πει από νωρίς ότι για να απειλεί μέχρι κι ο αστέρας τρίπολης για προσφυγή στην ουέφα, σημαίνει ότι παίζεται
μεγάλο παρασκήνιο.
Κι ο δικός μας το κατάλαβε και είπε να παίξει το χαρτί ουεφα από νωρίτερα μπας και μαζευτούν ώστε να μην πάρει τόση έκταση το θέμα. Αλλά δεν υπολόγιζε ότι αυτοί δεν έχουν ιερό και όσιο, έχουν αφηνιάσει από την αλλαζονεία τους, την ατιμωρησία και την κακοδικία που επικρατεί, δεν υπολογίζουν τίποτε.

5 ευρώ έχει το εισιτήριο την Κυριακή ας θεωρήσουμε το ποσό ως συνεισφορά  για τα έξοδα της προσφυγής
το οφείλουμε στην αξιοπρέπεια μας. Μέχρι κ ο γέρος μου θα πάει 80 χρονών άνθρωπος!!!

VAMOS ΠΑΣΟΛΕΔΕΣ
 ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΑ ΟΛΟΙ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΜΟΥ
ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΗΧΗΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΙΣ ΠΟΥΣΤΑΡΕΣ ΤΗΣ  ΠΛΑΤΕΙΑΣ
 ΣΤΟ ΠΟΥΣΤΑΡΙΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ
ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΣΟΝΟΜΙΑ

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #841 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 21:52 »
Έχω 2-3 χρόνια να γράψω, αλλά δεν κρατιέμαι....

Δεν είμαι αισιόδοξος σχετικά με την ΟΥΕΦΑ. Μετά την αποπομπή Πλατινί και την μετακόμιση Ινφαντίνο στην ΦΙΦΑ, κουμάντο κάνει ο γιος του Σάββα. Με αυτόν Γκαγκάτσηδες, Πιλάβιοι, Φαταούλ κλπ είναι κολλητοί. Οπότε .....

Θυμηθείτε την διαιτησία του γαύρου εδώ με Άντερλεχτ, καθώς και τους λεονταρισμούς του κυρ Σάββα ότι δεν τον νοιάζει να έρθουν ξένοι διαιτητές.
Ο Γκαγκάτσης (πατήρ, ο υιός είναι στα ΠΑΟΚια) δεν πήγε για πλάκα στην ΟΥΕΦΑ εδώ και 1 μήνα. Μάλλον ήξερε που θα πάει η υπόθεση.

Μακάρι να είμαι κακός μάντης, παρά μάντης κακών!!!!!

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #842 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 22:15 »
Έλα ρε μάγκες...έχουν γράψει όλοι, ακόμα και κάποιοι παλιοί, που είχαν χρόνια να φανούν... :)

Ένας νομίζω, μένει ακόμα... έλα ρε Άστραλον αγόρι μου!!!
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #843 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 22:19 »
Η ΚΑΕ Πανιώνιος εξασφάλισε τη συμμετοχή στην Α1 Εθνική κατηγορία, έστω στο… και πέντε, καθώς η Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού έδωσε τελικώς άδεια συμμετοχής στους «κυανέρυθρους», παρότι είχε παρέλθει διάστημα μίας εβδομάδας από την καταληκτική ημερομηνία.

Ο μεγαλομέτοχος της νεοσμυρνιώτικης ομάδας, Ηλίας Λιανός, εμφανίστηκε στην ΕΕΑ και δήλωσε έτοιμος να καταβάλει την εγγυητική των 100.000 ευρώ, καθώς και πλήρη φάκελο για την αδειοδότηση.

Ο κ. Λιανός έγινε δεκτός από τη διοίκηση της Επιτροπής, η οποία εξέτασε το φάκελο και με ψήφους 4-3 τον ενέκρινε, επιτρέποντας στον Πανιώνιο να παραμείνει στην ανώτατη κατηγορία.

Η εξέλιξη, όπως είναι φυσικό, ήταν αρνητική για την Καβάλα, οι παράγοντες της οποίας βρίσκονταν από το πρωί στην Επιτροπή καθώς ήλπιζαν σε άνοδο στην Α1 ως η πρώτη επιλαχούσα ομάδα από την Α2.

Αυτό που αναμένεται είναι η αντίδρασή τους, καθώς δεν φέρονται διατεθειμένοι να εγκαταλείψουν την υπόθεση επειδή θεωρούν ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν τηρήθηκαν οι χρονικές προθεσμίες.


liberty.gr


Μιας και μιλαμε για το υγιες σωματειο του Πανιωνιου και παλι για εγγυητικες

Πριν 2 χρονια στο πρωταθλημα μπασκετ.....Και για αλλη μια φορα πατησε επι πτωματων....Αποτελεσμα ψηφοφοριας 4-3



Και επειδη θυμαμαι καλα παλι ολοι οι δημοσιογραφοι ητανε υπερ το να μην πεσει ο Πανιωνιος,και ειναι ιστορικη ομαδα και τετοιες μπουρδες

Ρε αιστα διαλα





ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ παντου

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #844 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 22:35 »
Γεια σας παιδια (θα γραψω και γω)
Θα παρακαλεσω καταρχας από τους φιλους της ομαδας μας, να σταματησουν να γραφουν στα αθηναικα site και ειδικα στο gazzetta, φυσικα για να τους πικαρουμε και γιατι δεν τους αποδεχόμαστε (αλλα όμως ολοι μαζι)
Ακομη θα ηθελα να επεξεργαστούμε την αποψη, αποσυρσης της ομαδας μας από την λιγκα (είναι κρισιμο το ζητημα και φυσικα μπορει να επιφερει καρπους η την διαλυση με κάθε κοστος για μας) αν όμως αποφασιστεί ... την υποστηριξη μας στον προεδρο προς αυτή την κατευθυνση.
Προσωπικα εχω πεσει μεσα σε όλα δηλαδή ότι γινεται χρονιως  πολεμος στον χριστοβασιλη (ως το εξιλαστηριο θυμα) ακομη ότι παντα πιστευα στο αγωνιστικο του πλανο (διορισμος προπονητών, επιλογες νεων παικτων). ότι ακομη ακομη δεν εχασα ποτε την πιστη μου στην ομαδα και αυτά που μπορει να διεκδικησει (όπως ευρωπη) και τελος  περιμενα ότι θα δικαιωσουν τον πανιωνιο στην 2βαθμια (από μηνυματα δημοσιογραφων στα βρωμοσαιτ ηδη από τις 2 απριλη). όπως και τωρα περιμενω απορριψη μας από την ουεφα (ευχομαι για πρωτη φορα να εχω κανει λαθος).
Όπως και να χει πρεπει να ειμαστε συσπειρωμένοι και να τους ξεσκισουμε στην κυριολεξια.
Σας ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 21 Απρ 2016 22:40 από ΠΑΣ παντου »

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #845 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 22:44 »
Παράθεση
Δηλαδη δεχθηκαν καινουρια στοιχεια στον φακελο.
Σαφώς εξοργιστικό αφού για τον ΠΑΣ αυτό αποτέλεσε αιτία απόρριψης του φακέλου.

Όμως να μην πιστεύετε τίποτε από όλες αυτές τις πληροφορίες.
Ή μάλλον να μην πιστεύετε ότι μπορεί να παίξουν κάποιον θετικό για μας ρόλο.
Το μαγείρεμα έγινε όμορφα κι ωραία
Και πρωτόκολλα ανοικτά έχουν για την  εκ των υστέρων κατάθεση στοιχείων
και ο Αδέκαστος βγαίνει ατσαλάκωτος
και ομερτά υπάρχει
και μίζα κυκλοφορεί
και εκβιασμοί πέφτουν
και όλα  good. :stop:

Eκεί που το πήγαν τα λαμόγια εγώ, ακόμη κι ένα κόμμα να έγραψαν λάθος, απαιτώ απόρριψη
έστω κι αν κριθούν με  το γράμμα του νόμου
Κανένα ηθικό δίλημμα ποτέ πια. >:(

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #846 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 22:46 »
(...)
Καλησπέρα στα παιδιά, που έλεγαν τον ΠΑΣ υποκατάστημα του Γαύρου.
(...)
Λίγοι το πρόσεξαν...
Προσωπικά, δεν θέλω να το αφήσω να περάσει έτσι.
Τα νεύρα μας για τον πρόεδρα δεν τα βγάζουμε μ' αυτόν τον τρόπο,
απευθύνομαι σε όσους το είπαν τα τελευταία χρόνια,
παρουσιάζοντας τον ΠΑΣ σαν πουτάνα του συστήματος...
Χαίρομαι πολύ που πλέον είμαστε ΟΛΟΙ στο πλευρό της Ομάδας!  :)

Ξαναγράφω, ξέρω ποιόν έχω,
αλλά ξέρω και ποιούς έχει να αντιμετωπίσει...

Υ.Γ.: Μετά τη σημερινή ΑΘΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ...
Και την προσφυγή του ΠΑΣ στην ΟΥΕΦΑ,
κίνηση την οποία ο πρόεδρας είχε γνωστοποιήσει ΠΡΙΝ τον τελικό της περασμένης Κυριακής...
ΕΤΣΙ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ Η ΛΥΣΣΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ ΤΗΣ ΞΑΝΘΗΣ!  8)

Αποσυνδεδεμένος David gilmour

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #847 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 22:49 »
3 είναι δανεικοι από γαβρο (γιαννωτης ,τζανδαρης,και καραμανος) για να τελειώνει το παραμύθι.Ότι ήμουν παράρτημα του γαβρου διοικητικα για 2 χρόνια δεν το αρνούμαι.Όπως και ο χριστοβασιλης είναι στο άρμα.Δεν είμαι περήφανος γι αυτό και πάω σπάνια γήπεδο πλεον.Για τον μπεο έγινε μεγάλος αγώνας για να φύγει.
Φέτος είναι κατόρθωμα με μόνο έλληνες και χωρίς εύνοια.
Ότι ο Πας είναι πιο αδικημένους από εμένα το δέχομαι ίσως και λόγω γεωγραφικής θέσης και εγώ καταγωγή από ήπειρο έχω.
Υπάρχουν και πανοπουλοι κομποτηδες και μποροβηλοι όμως.Όταν επί Τσακίρη είχαμε ανεξαρτησία το γήπεδο είχε γεμίσει

Τώρα λέει ο άλλος για το μπάσκετ(που τώρα είμαστε στη Β) ο άλλος για τον κουγια!ο άλλος λέει ότι ελέγχω τη διαιτησία!
Οφη ,λαρισα,ξανθή,Αστέρας δεν έχουν τίποτα παραπάνω από τον πας και αυτοί έπαιξαν.ευρωπη επειδή είχαν κάποια διοίκηση .που φροντιζε
Σε ένα σάπιο σύστημα δεν μπορείς να.κανείς.επανάσταση
Υπάρχουν και κάποιοι mandrakoukos kai mike που είναι   ψύχραιμοι.Καληνύχτα από τη χαβούζα!


Αποσυνδεδεμένος FanaticPaS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 898
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #848 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 22:54 »
Γαμω τον σαπιο ακρατητο της νεας σμυρνης και την κωλοέπο του.

Μαζι με τον γαυρο εισαι οτι ποιο σαπιο υπαρχει.

Εδω βλεπεις τον μπακασετα να κανει τον πελαργο στη φωτο και λες δν ειναι πεναλτυ
Μεγαλωσα δν εβαλα μυαλο

Αποσυνδεδεμένος THIMIOS

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 151
    • Προφίλ
Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016
« Απάντηση #849 στις: Πεμ 21 Απρ 2016 22:54 »
3 είναι δανεικοι από γαβρο (γιαννωτης ,τζανδαρης,και καραμανος) για να τελειώνει το παραμύθι.Ότι ήμουν παράρτημα του γαβρου διοικητικα για 2 χρόνια δεν το αρνούμαι.Όπως και ο χριστοβασιλης είναι στο άρμα.Δεν είμαι περήφανος γι αυτό και πάω σπάνια γήπεδο πλεον.Για τον μπεο έγινε μεγάλος αγώνας για να φύγει.
Φέτος είναι κατόρθωμα με μόνο έλληνες και χωρίς εύνοια.
Ότι ο Πας είναι πιο αδικημένους από εμένα το δέχομαι ίσως και λόγω γεωγραφικής θέσης και εγώ καταγωγή από ήπειρο έχω.
Υπάρχουν και πανοπουλοι κομποτηδες και μποροβηλοι όμως.Όταν επί Τσακίρη είχαμε ανεξαρτησία το γήπεδο είχε γεμίσει

Τώρα λέει ο άλλος για το μπάσκετ(που τώρα είμαστε στη Β) ο άλλος για τον κουγια!ο άλλος λέει ότι ελέγχω τη διαιτησία!
Οφη ,λαρισα,ξανθή,Αστέρας δεν έχουν τίποτα παραπάνω από τον πας και αυτοί έπαιξαν.ευρωπη επειδή είχαν κάποια διοίκηση .που φροντιζε
Σε ένα σάπιο σύστημα δεν μπορείς να.κανείς.επανάσταση
Υπάρχουν και κάποιοι mandrakoukos kai mike που είναι   ψύχραιμοι.Καληνύχτα από τη χαβούζα!

Πήγαινε να γιορτάσεις και άσε μας ρε φίλε. Βρήκες μέρα να μας κάνεις μαθήματα κατά του συστήματος.