Αποστολέας Θέμα: γαύρος - ΠΑΣ  (Αναγνώστηκε 35905 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Νίκος Καρλόβασι

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #175 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 22:55 »
Ακόμα περιμένω να πει τι να κάνουμε.

τα έχω γράψει στα περι ελληνικού πρωταθλήματος, σε κάποια φάση που ένας συνοπαδός σου μου έλεγε πως στον ΠΑΣ δεν λειτουργεί τίποτα σωστά, ούτε καν το site της ομάδας. ανέφερα πως πρέπει να γίνει προσέγγιση των τοπικών επιχειρήσεων, να ξαναλειτουργήσει σωστά το εμπορικό τμήμα της ομάδας, να έρθουν χορηγοί από την Ήπειρο γιατί είναι αδύνατο να πιστέψω πως μια ομάδα με την δυναμική που συγκεντρώνει ο ΠΑΣ να μη μπορεί να βρει χορηγό και να βλέπω στο σορτσάκι την εταιρία του Χριστοβασίλη (ανταποδοτικό όφελος προφανώς)

ακόμα και για έναν μεγαλομέτοχο χαμηλού οικονομικού στάτους αν του δώσεις οικονομικά κίνητρα θα τον αναγκάσεις να επανεπενδύσει στην επιχείρηση του, ο οπαδός, ο συνδεσμίτης δεν είναι μόνο για το "τι φοβερή κερκίδα κάναμε πάλι" αλλά και για να σπρώχνει την ομάδα του σε όλα τα επίπεδα, πόσο μάλλον όταν τίποτα δεν λειτουργεί σωστά.

θες κι άλλα; ή θες να παραμείνουμε μόνο στο φτωχό αγωνιστικό τμήμα;

Αποσυνδεδεμένος Νίκος Καρλόβασι

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #176 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 23:00 »
Έλα, καφενές είναι, απόψεις λέμε και συζητάμε, γελάμε και κανείς δεν προσβάλει κανέναν.

Όλες οι γνώμες σεβαστές, υπάρχει χώρος για όλους που έχουν επίπεδο και δεν προσβάλουν τον άλλον.


 :mono:

αν κρίνω από το τι μπινελίκι επικρατεί και στα καφενεία τότε πραγματικά δεν διαφέρει η κουβέντα κι εδώ  8)

λέμε αυτά που πιστεύουμε, χωρίς να κάνουμε τους εξυπνάκηδες και χωρίς διάθεση να πατήσουμε πάνω στην πληγή του άλλου, χρησιμοποιώ πρώτο πληθυντικό γιατί θέλω να τα βλέπω καλοπροαίρετα τα πράγματα πως όπως σκέφτομαι τα πράγματα εγώ με τον ίδιο τρόπο τα βλέπουν κι οι συνομιλητές μου. και μπορώ να καταλάβω πως υπάρχει καχυποψία απέναντι μου, τι ήρθε να μας την πει τώρα κι ο ΠΑΟΚτζής και μπλα μπλα μπλα. λογικό ως ένα σημείο, ώσπου ν αρχίσει να λιώνει η καραμέλα για 3αρες και ΠΟΘ και λοιπά στείρα επαναλαμβανόμενα επιχειρήματα

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #177 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 23:08 »
Παράθεση
τα έχω γράψει στα περι ελληνικού πρωταθλήματος, σε κάποια φάση που ένας συνοπαδός σου μου έλεγε πως στον ΠΑΣ δεν λειτουργεί τίποτα σωστά, ούτε καν το site της ομάδας. ανέφερα πως πρέπει να γίνει προσέγγιση των τοπικών επιχειρήσεων, να ξαναλειτουργήσει σωστά το εμπορικό τμήμα της ομάδας, να έρθουν χορηγοί από την Ήπειρο γιατί είναι αδύνατο να πιστέψω πως μια ομάδα με την δυναμική που συγκεντρώνει ο ΠΑΣ να μη μπορεί να βρει χορηγό και να βλέπω στο σορτσάκι την εταιρία του Χριστοβασίλη (ανταποδοτικό όφελος προφανώς)

ακόμα και για έναν μεγαλομέτοχο χαμηλού οικονομικού στάτους αν του δώσεις οικονομικά κίνητρα θα τον αναγκάσεις να επανεπενδύσει στην επιχείρηση του, ο οπαδός, ο συνδεσμίτης δεν είναι μόνο για το "τι φοβερή κερκίδα κάναμε πάλι" αλλά και για να σπρώχνει την ομάδα του σε όλα τα επίπεδα, πόσο μάλλον όταν τίποτα δεν λειτουργεί σωστά.

θες κι άλλα; ή θες να παραμείνουμε μόνο στο φτωχό αγωνιστικό τμήμα;
Το πρώτο κομμάτι είναι καθαρά θέμα της ΠΑΕ.Φτιάχνεις τμήμα μάρκετινγκ και ξεκινάς επαφές με τοπικούς παράγοντες.Απλό είναι.Μόνο που μήνας μπαίνει,μήνας βγαίνει πρέπει να πληρώνεις μισθούς.Όσα άτομα είναι.Όσο καλύτεροι,τόσο μεγαλύτερο το κασέ.
Κίνητρα ο Χβ είχε.Ουκ ολίγα.Ξεκίνησε με 5000 διαρκείας και ένα γεμάτο γήπεδο.Βρήκε χορηγό το Ζαγόρι και τον Χήτο που έβαλαν ουκ ολίγα λεφτά.Πολύ παραπάνω από τις χορηγίες.Κατέληξε σε ένα άδειο γήπεδο με λίγες χορηγίες και βασική χορηγία τον ΟΠΑΠ.Επίσης βγήκαν τόσοι παίχτες και έκανε πολύ καλές πορείες η ομάδα.Βγήκε Ευρώπη.Πόσα κίνητρα πια;
Πετάς έναν συνδεσμίτη εκεί.Τι να κάνει ο συνδεσμίτης;Για πες μας.Γιατί περάσαν συνδεσμίτες από την ΠΑΕ και η ΠΑΕ ήταν το ίδιο ανοργάνωτη.Στο μαύρο της το χάλι.Γιατί δεν έχουν σχέση με το πως λειτουργεί σωστά μια ΠΑΕ.Για πες μας λοιπόν τι άλλο να κάνει ο κοσμάκης και όχι μόνο ο συνδεσμίτης.

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.220
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #178 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 23:13 »
Ρε ayuto σε ενοχλει η αληθεια δηλαδη?
Τοσο πολυ ποναει τα αυτακια μας?
Δεν ειναι φυσιολογικο να κερδιζουμε τον ολυμπιακο πως να το κανουμε
Ειναι αλλα τα μεγεθη τα τελευταια χρονια θελουμε δεν θελουμε
Το οτι το κανουμε και το ξανακανουμε δεν ειναι εργο προπονητη?
Δηλαδη θες να σου λεει θα τους κερδισουμε και να μην κερδιζει ποτε?
Αυτος λεει την πραγματικοτητα και κανει το κουμαντο του για να φερει τις νικες
Και τις φερνει ο μπαγασας χωρις πολλα λογια
Τις ακουσες τις δηλωσεις στο βιντεο η δεν τις ακουσες?
Δεν μοιαζει με αφελη ο πετρακης να λεει οτι ναναι
Εγω καμπανακι προς τους παιχτες το εξελαβα


 :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος Νίκος Καρλόβασι

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #179 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 23:19 »
Παράθεση
τα έχω γράψει στα περι ελληνικού πρωταθλήματος, σε κάποια φάση που ένας συνοπαδός σου μου έλεγε πως στον ΠΑΣ δεν λειτουργεί τίποτα σωστά, ούτε καν το site της ομάδας. ανέφερα πως πρέπει να γίνει προσέγγιση των τοπικών επιχειρήσεων, να ξαναλειτουργήσει σωστά το εμπορικό τμήμα της ομάδας, να έρθουν χορηγοί από την Ήπειρο γιατί είναι αδύνατο να πιστέψω πως μια ομάδα με την δυναμική που συγκεντρώνει ο ΠΑΣ να μη μπορεί να βρει χορηγό και να βλέπω στο σορτσάκι την εταιρία του Χριστοβασίλη (ανταποδοτικό όφελος προφανώς)

ακόμα και για έναν μεγαλομέτοχο χαμηλού οικονομικού στάτους αν του δώσεις οικονομικά κίνητρα θα τον αναγκάσεις να επανεπενδύσει στην επιχείρηση του, ο οπαδός, ο συνδεσμίτης δεν είναι μόνο για το "τι φοβερή κερκίδα κάναμε πάλι" αλλά και για να σπρώχνει την ομάδα του σε όλα τα επίπεδα, πόσο μάλλον όταν τίποτα δεν λειτουργεί σωστά.

θες κι άλλα; ή θες να παραμείνουμε μόνο στο φτωχό αγωνιστικό τμήμα;
Το πρώτο κομμάτι είναι καθαρά θέμα της ΠΑΕ.Φτιάχνεις τμήμα μάρκετινγκ και ξεκινάς επαφές με τοπικούς παράγοντες.Απλό είναι.Μόνο που μήνας μπαίνει,μήνας βγαίνει πρέπει να πληρώνεις μισθούς.Όσα άτομα είναι.Όσο καλύτεροι,τόσο μεγαλύτερο το κασέ.
Κίνητρα ο Χβ είχε.Ουκ ολίγα.Ξεκίνησε με 5000 διαρκείας και ένα γεμάτο γήπεδο.Βρήκε χορηγό το Ζαγόρι και τον Χήτο που έβαλαν ουκ ολίγα λεφτά.Πολύ παραπάνω από τις χορηγίες.Κατέληξε σε ένα άδειο γήπεδο με λίγες χορηγίες και βασική χορηγία τον ΟΠΑΠ.Επίσης βγήκαν τόσοι παίχτες και έκανε πολύ καλές πορείες η ομάδα.Βγήκε Ευρώπη.Πόσα κίνητρα πια;
Πετάς έναν συνδεσμίτη εκεί.Τι να κάνει ο συνδεσμίτης;Για πες μας.Γιατί περάσαν συνδεσμίτες από την ΠΑΕ και η ΠΑΕ ήταν το ίδιο ανοργάνωτη.Στο μαύρο της το χάλι.Γιατί δεν έχουν σχέση με το πως λειτουργεί σωστά μια ΠΑΕ.Για πες μας λοιπόν τι άλλο να κάνει ο κοσμάκης και όχι μόνο ο συνδεσμίτης.

η "δουλειά" του αγνού οπαδού-συνδεσμίτη-κοσμάκη είναι να στηρίζει την ομάδα του. ξεκίνησε όπως λες με 5000 διαρκείας, πόσα είναι φέτος;
αν ξεκίνησε με χορηγία τον Χήτο που είναι φέτος ο Χήτος; φέτος που αντάλλαξε μετοχές με την Karlsberg και πήρε μερίδιο κι από την Green Cola το γήπεδο έπρεπε να είναι full χορηγίες πανελλήνιου ενδιαφέροντος. δεν είναι έξοδο το Marketing για να φοβάται κανείς να επενδύσει σε αυτό. καταλαβαίνω πως θεωρητικά μοιάζει σαν να μην μπορεί να κάνει πολλά ο κόσμος αλλά το να παραιτείται της προσπάθειας είναι η αρχή για να αφεθεί το "μαγαζί" στη σκόνη του χρόνου. είμαι της παραγωγικής γκρίνιας όπως καταλαβαίνεις, δεν κράζω για να πω ότι έκανα το κουμάντο μου, γκρινιάζω κι έχω απαιτήσεις από την ομάδα μου κι αυτό θέλω να βλέπω κι από τους αντίπαλους οπαδούς. μόνο έτσι θα πάμε μπροστά

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #180 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 23:36 »
Παράθεση
η "δουλειά" του αγνού οπαδού-συνδεσμίτη-κοσμάκη είναι να στηρίζει την ομάδα του. ξεκίνησε όπως λες με 5000 διαρκείας, πόσα είναι φέτος;
αν ξεκίνησε με χορηγία τον Χήτο που είναι φέτος ο Χήτος; φέτος που αντάλλαξε μετοχές με την Karlsberg και πήρε μερίδιο κι από την Green Cola το γήπεδο έπρεπε να είναι full χορηγίες πανελλήνιου ενδιαφέροντος. δεν είναι έξοδο το Marketing για να φοβάται κανείς να επενδύσει σε αυτό. καταλαβαίνω πως θεωρητικά μοιάζει σαν να μην μπορεί να κάνει πολλά ο κόσμος αλλά το να παραιτείται της προσπάθειας είναι η αρχή για να αφεθεί το "μαγαζί" στη σκόνη του χρόνου. είμαι της παραγωγικής γκρίνιας όπως καταλαβαίνεις, δεν κράζω για να πω ότι έκανα το κουμάντο μου, γκρινιάζω κι έχω απαιτήσεις από την ομάδα μου κι αυτό θέλω να βλέπω κι από τους αντίπαλους οπαδούς. μόνο έτσι θα πάμε μπροστά
1000 και αν είναι.Πολύ κάτω από 1000 λογικά.Με διάφορα τρικ φτάνουν τα 1000.Αλλά αυτό έπρεπε να προβληματίσει την ΠΑΕ.Ο κόσμος θέλει να πάει στο γήπεδο αλλά κάτι τον σταματάει.Άλλωστε οι καφετέριες κόσμο έχουν στα παιχνίδια του ΠΑΣ.Άρα πάλι θέμα της ΠΑΕ είναι να βρει το πρόβλημα και να το λύσει.Δεν είναι θέμα του συνδεσμίτη και του απλού κοσμάκη.Τι να κάνει ο κόσμος;Τι άλλο να κάνει;
Ο Χήτος την έκανε εδώ και χρόνια.Κάποια πράγματα δεν ήταν καλά μέσα στην ΠΑΕ.Πάλι.Εσωτερικά θέματα.Άλλωστε ο Χήτος συνεχίζει τις χορηγίες στον ερασιτέχνη ΠΑΣ αλλά και σε πολλές άλλες δραστηριότητες στην πόλη και όχι μόνο.Πάλι καταλήγουμε σε θέμα ΠΑΕ.
Το μάρκετινγκ αλλά και η γενικότερη οργάνωση της ΠΑΕ είναι από τα βασικότερα αιτήματα των περισσότερων που γράφουν εδώ μέσα.Αλλά τελικά είναι οι γκρινιάρηδες της πόλης.Οι αγνοί συνδεσμίτες καθαρίζουν για τον πρόεδρο.Για να βγει λάδι.Οι γκρινιάρηδες που κάνουν κακό στην ομάδα.Χρόνια ολόκληρα τα ίδια και τα ίδια.Οπότε;;;
Επίσης για πες μου καμιά σοβαρή ομάδα που να κάνουν κουμάντο οι συνδεσμίτες;Γιατί κάτι τέτοια παραδείγματα έχουμε δει που κατέληξαν.Τόσο στον ΠΑΣ όσο και αλλού.Να μην σου πω και στον ΠΑΟΚ.

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #181 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 23:38 »
Ηττοπαθης χεστης και μαλακας αυτος που εριξε τριμπαλο στον δικο σου προπονητη?
Αυτος που περυσι δεν εχασε απο καμια βαρια φανελα?
Ειναι προσβλητικο να μιλας τοσο ασχημα για καποιον ενω ξερεις και εσυ οτι δεν ισχυει κατι τετοιο


στον επαγγελματικό αθλητισμό κάθε επόμενη χρονιά που δεν συντηρεί (τουλάχιστον) τα κεκτημένα της προηγούμενης είναι αποτυχημένη χρονιά. καλά και άγια όσα έκανε πέρυσι ο Πετράκης αλλά ήδη ρίχνει την πήχη.

στον περσινό αγώνα στο τηγάνι ο ΠΑΣ έπαιξε μπαλάρα με σαφές αγωνιστικό πλάνο. το ίδιο και μ εμάς στους Ζωσιμάδες. φέτος από σπόντα κερδίσατε κι ας φαίνεται το τελικό 3-1 σαν διασυρμός γιατί το σκορ ήταν τελείως πλασματικό και στο Καραϊσκάκης το 5-1 ήρθε στο ρελαντί, δεν πειράζει όμως, ο Πετράκης είναι καλός άνθρωπος...και τι να λέει κιόλας ένας ΠΑΟΚτσής; δεν έχει λόγο στα του ΠΑΣ

παρεπιπτώντος, ήδη ακούγονται φωνές για Βελλίδη στην Τούμπα, καλός προπονητής, φανατικοί οπαδοί, σπουδαία ομάδα...το όραμα που είναι;; ωεω; πάλι στον Χριστοβασίλη θα ρίξετε το φταίξιμο; σας το χω ξαναπεί, ένας στοιχειωδώς καριερίστας ποδοσφαιριστής δεν έχει λόγο να παραμείνει στα Γιάννενα, θα πρότεινα ν αλλάξετε λίγο νοοτροπία μπας και αλλάξει ρότα η ομάδα αλλά στην τελική, σιγά μη θέλετε συμβουλές από ένα "εξυπνάκια"!!
  ρε παιδες,ειναι λογικο οι παοκτσηδες να εναποθετουν τις οποιες ελπιδες τους για φετος στη δυναμικη και την αντισταση που θα προβαλει η ομαδα μας στο gay.
  εξαλλου μεσες ακρες το παραδεχεται κι ο ιδιος κανοντας αναφορα στα περσινα παθηματα του gay απ την ομαδα μας και ειδικα μετα την καλοκαιρινη σφαλιαρα που φαγαν οι ιδιοι,το θεωρουσαν σχεδον υποχρεωση μας να το ξανακανουμε..
  τι να κανουμε ρε φιλε ,καθε μερα δεν ειναι ΠΑΣχαλια..αλλα και περσι που ο παγουρας ξημερωσε για σας ΠΑΣχαλια, εσεις την κανατε ξανα Μεγαλη Παρασκευη,οποτε προς τι τα ζορια κ οι χαρακτηρισμοι?υπογραψαμε καμια εργολαβια οτι θα κηδευουμε το γαυρο καθε χρονο μες το σπιτι του και δεν το ξερω?
 ως προς το προχτεσινο εγω να τονισω μονο 2-3 πραματακια που δεν ειδα να τα προσεχει κανεις...
1.το να παιζεις Τεταρτη και καπακι Σαβββατο με την ιδια ενδεκαδα,αφαιρει απ τις δυναμεις της ομαδας ενα 20-30% και ειδικα αν το δευτερο ματς ειν εκτος...γι αυτο και καποιοι κανανε μνεια για <φυσικη κατασταση >πραμα που δεν ισχυει σε καμμια περιπτωση,ισα ισα ειναι ενα απ τα δυνατα μας σημεια...
  ομως προχτες φανηκε καθαρα η ελλειψη φρεσκαδας και με την τροπη που πηρε το ματς με τα δυο απανωτα γκολ ,οι παιχτες το ψιλοπαρατησαν ...να θυμισω οτι ο gayρος επαιξε μια μερα νωριτερα στην Ξανθη και οτι δεν ειχε στο ενδιαμεσο μετακινηση συν το γεγονος οτι διαθετει πληθωρα παιχτων με οτι συνεπαγεται αυτο σε λυσεις και επιλογες
 2.ειναι φανερες πλεον οι αδυναμιες της ομαδας σε συγκεκριμενες θεσεις λογω σωματοτυπων κι ο κοουτς πρεπει να το δουλεψει και να βρει λυσεις απεναντι σε γρηγορους κι ευελικτους αντιπαλους
 3.οι αγωνες παιζονται στις λεπτομερειες κι ο μονος τροπος για να φυγουμε απ το τηγανι με ψηλα το κεφαλι ηταν να προηγηθουμε και δεν το καναμε αν και μας δοθηκε η ευκαιρια ..αν εμπαινε το ματς θα πηγαινε σε αλλη ροτα ..
...αυτα...
   βαρυ μεν το ταληρο αλλα πρεπει το επιτελειο να το κανουνε λιανα και στη ρεβανς να επιστρεψουνε τα ρεστα...εξακολουθω να πιστευω οτι ειμαστε απ τις καλυτερες ομαδες στο πρωταθλημα και οι βλεψεις μας με καποιες προσθηκες στο ροστερ θα πρεπει να ναι ψηλες..
 ...συνεχαμε... :mono:
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 29 Σεπ 2015 00:29 από paspaliars »
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #182 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 00:07 »
Το μέταλλο (...)

Συμφωνώ γενικά, αλλά και περί "μετάλλων" καθότι εδώ και 2 αγωνιστικές στις φανέλες υπάρχει το λογότυπο "ΑΜ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΞ ΟΡΕΞΗ ΜΕΤ ΑΛΛΩΝ"

Συνεχίζουμε με τεταρτολογίες στις εισηγήσεις του Νίκου Καρλοβασίτη... και ας αφήσουμε τις Γριές να κάνουν  lifting.
Καλός ο φίλος Νίκος Καρλόβασι (χωριανός του Βαγγέλη), αλλά αποπροσανατολίσει, φως φανάρι ότι ψάχνει επικοινωνιακά υπακατάστατα Σκουληκιών.
Το είπε ο Γούμενος, το είπε και ο Άγγελος... άσε ρε Νίκο τους ετεροπροσδιορισμούς και τον Χήτο ήσυχο, αυτός γνωρίζει που πάει και τι κάνει το χέρι του όταν βγαίνει από την τσέπη... κοιτάξτε να μπείτε στη 5αδα και παρατήστε τα μαξιμαλιστικά σας για 2τιτλα και τα απλωμένα σεντόνια που τα ξέβραζε η θάλασσα στον Άγιο Παντελεήμονα...

 
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 29 Σεπ 2015 00:19 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Νίκος Καρλόβασι

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #183 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 01:13 »
ε ανοίξτε τόπικ για το ματς με τη γριά, δεν σας φταίω εγώ!!! εδώ κούρασε η κουβέντα....όσο για το αν ψάχνω υποκατάστατα σκουληκιών τι να σου πω, έπεσες μέσα. τώρα που βρήκαν νερό στον Αρη θ αρχίσουν να χουν μεγάλες προσδοκίες κι αυτοί  :P

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #184 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 03:36 »
   Δυστυχώς η αλήθεια πονάει. Και πονάει όταν λέγεται από ξένους παρά από τον μπακουλιέρο, τον παγουρένκο, τον ντρέβεν, τον, τον τον...

   Η εταιρεία Π.Α.Σ Γιαννινα λειτουργεί σε επίπεδο 5ης εθνικής Γερμανίας. Όλα μα όλα είναι αστεία. Οι άνθρωποι, το μαρκετινγκ, οι εγκαταστάσεις, η επαρχιώτικη νοοτροπία που μας στοιχειώνει, οι βρυκολακαίοι που ακόμα παλεύουν να πάρουν πίσω τα "κεκτημένα". Όλα στη λειτουργία της ομάδας θυμίζουν ομάδα που πέφτει κατηγορία. Όλα πλην της αγωνιστικής μας παρουσίας.

   Νομίζω αυτή η αντίφαση και η ασυμμετρία, χτυπάει σε όλους τους άλλους οπαδούς που βλέπουν ή μαθαίνουν τι γίνεται στα Γιάννενα.

   Όλα είναι πεθαμένα: Οπαδοί, φιλοδοξίες, στόχοι, όνειρα, άδειες, Ευρώπες. Κανένας δεν πιστεύει ότι ο Χοντρός μπορεί να κάνει ένα Restart όχι στην εταιρεία απλά, αλλά στον Π.Α.Σ..

    Καλό θα ήταν να μην ξοδεύετε την ενεργητικότητά σας προσπαθώντας να αποδομήσετε έναν άγνωστο που προσπαθεί να ψελίσει αλήθειες, τουλάχιστον όπως τις βλέπει από τη Θεσσαλονίκη. Τον Μάϊο στη συνέντευξη ήταν 30 άτομα, στο παιχνίδι με Εργοτέλη έβριζαν μόνο 200.

   Με τη λάσπη ως το γόνα στο ΠΕΑΚΙ, με 15 παίχτες ρόστερ και σε πλήρη απαξία σε επίπεδο μαρκετινγκ, απλά πας να σωθείς. Ότι πας καλά αγωνιστικά δεν σημαίνει ότι έχεις χτίσει πραγματικές βάσεις για μια μονιμότητα. Σημαίνει ότι κάποιοι μέσα στην ομάδα προσπαθούν πάρα πολύ σκληρά για να είμαστε, παρά τις αντιξοότητες, σε αυτή τη θέση εδώ και μια 5ετία. Σημαίνει ότι το σκάουτινγκ πάει πολύ καλά. Σημαίνει πολλά παρόμοια πράγματα.

   Με αυτά όμως κερδίζεις κάποια χρόνια. Φτιάχνεις μια κάποια ιστορία μετά το θρυλικό και συγκλονιστικό ποδοσφαιρικό αφήγημα των Αργεντίνων (πρόδρομο της επιτυχίας της Α.Ε.Λ.), που εξακολουθεί να μας στοιχειώνει όλους.
    Δεν γίνεσαι όμως μεγάλη ομάδα, φόβητρο, δεν παράγεις ιστορική υπεραξία.
   Για το τελευταίο (μάλλον) απαιτείται ή αλλαγή ιδιοκτησίας ή κανόνι και πάλι από την αρχή ή ξεσηκωμός από τα κάτω!   
   Τίποτα από τα τρία δεν φαίνεται στον ορίζοντα! 
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 29 Σεπ 2015 04:19 από Mpakoulieros »
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #185 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 09:07 »
Παράθεση
Με αυτά όμως κερδίζεις κάποια χρόνια. Φτιάχνεις μια κάποια ιστορία μετά το θρυλικό και συγκλονιστικό ποδοσφαιρικό αφήγημα των Αργεντίνων (πρόδρομο της επιτυχίας της Α.Ε.Λ.), που εξακολουθεί να μας στοιχειώνει όλους.

Αλλες εποχές τότε, ο κοσμος δεν ειχε αλλη διέξοδο-διασκέδαση, καθόλου ή πολυ λιγα προβλήματα.
Αλλη εποχή τωρα.

Στα αλλα συμφωνω, με την παρατήρηση οτι ο προεδρας ειναι ή μεγάλος καταφερτζής (που απο το μπαχαλο κονομάει) ή μεγάλος κωλόφαρδος.

Αποχώρηση του μάλλον με το τέλος της χρονιάς ;)

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.220
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #186 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 13:11 »
Ε αυτο λεμε ρε μπακουλιερο τοση ωρα
Ειναι ετσι οπως τα ειπες τα πραγματα
Και κατεληξες στο οτι το μοναδικο κομματι που ειναι υγιες ειναι το αγωνιστικο
Ε λοιπον ο αγνωστος που λες απο ολα τα στραβα του ΠΑΣ(τα οποια τα λεμε συνεχεια)επελεξε να ασχοληθει και να βρισει το μοναδικο υγιες κομματι μας
Και εβγαλε λαδι στον χριστοβασιλη
Τι παραπανω πρεπει να πουμε δηλαδη?
Kαθομαστε και ασχολουμαστε με ανοησιες



 :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #187 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 13:56 »
Παράθεση
Αποχώρηση του μάλλον με το τέλος της χρονιάς ;)

εννοεις της ποδοσφαιρικης χρονιας η της ημερολογιακης?
γιατι ειχαμε πει γεναρη. μη μας παει για μαη γιατι θα κλαινε και τα τσιμεντα
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 29 Σεπ 2015 14:10 από pagourenko1966 »

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #188 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 14:54 »
συγνωμη ρε παιδια τι ειπε ο πετρακης???ειπε δεν ειναι φυσιολογικο να εχουμε εμεις την υπεροχη των αποτελεσματων με τον ολυμπιακο........

τι το αστοχο ειπε δηλαδη??
ο μη αδειοδοτουμενος καμμια τρακοσαρια χρονια δεν ειναι φυσιολογικο να εχει υπεροχη στα αποτελεσματα με ομαδα πρωταθλητη και του τσαμπιονς λιγκ........αυτο λεγεται υπερβαση....(τουλαχιστον)

ο προπονουμενος στο βοηθητικο παραχωρησης χοιροστασιου δεν ειναι φυσιολογικο να εχει υπεροχη στα αποτελεσματα με αυτον που προπονειται στα χαλια..........αυτο ειναι υπερβαση(τουλαχιστον)

ο χρωσταω της μιχαλους δεν ειναι φυσιολογικο να εχει υπεροχη στα αποτελεσματα με τον πλαιρωνω τοις μετρητοις....αυτο ειναι υπερβαση(τουλαχιστον)


Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #189 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 15:31 »
Παράθεση
Αποχώρηση του μάλλον με το τέλος της χρονιάς ;)

εννοεις της ποδοσφαιρικης χρονιας η της ημερολογιακης?
γιατι ειχαμε πει γεναρη. μη μας παει για μαη γιατι θα κλαινε και τα τσιμεντα
Αμ εγώ το βλέπω αυτό να πάει από καλοκαίρι σε καλοκαίρι.Έχει βάλει πλώρη να γίνει ο μακροβιότερος στον ΠΑΣ.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #190 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 20:01 »
   (...)
    1. Έχουμε φάει την ... του ελέους από το Γαύρο(...)

Με κάθε επιφύλαξη της πρόσληψης που θα τύχουν τα σχόλια μου στην διαπίστωσή σου και ο λόγος ότι οι συσχετισμοί και οι περιοχές είναι τέτοιοι/ες σήμερα που δεν αφήνουν περιθώρια για ευθύ λόγο... λέω όσο πιο ξεκάθαρα γίνεται και στο κομμάτι  που με ενδιαφέρει σχετικά με την αίσθηση που σου αφήνει το 1-5 στον και από τον ερμαφρόδιτο έφηβο …

Πιστεύω ότι για την φας (αυτήν όπως την λες και την εννοείς (?) π.χ., χυλόπιτα), θα πρέπει να την προσδοκείς, να την ορεχτείς, να την βρεις, να την προκαλέσεις και να στηθείς κατάλληλα… γεγονός που δεν συνάδει με την ΠΑΣολέδικη θεώρηση για την ήττα και την διαχρονική άποψη για τον ΠΑΣ που… γεννήθηκες για τους…
Αν φίλε μου εκτιμάς ότι έχει συμβεί κάτι τέτοιο ("1. Έχουμε φάει την ... του ελέους από το Γαύρο"), ας την πάρει και ας την κάνει κουμάντο ο Αρχηγός, του οποίου τις επιδόσεις  δεν έχω  καμία όρεξη να αναλύσω, όσο να τον σε ατομικό πρόγραμμα του μαρκάρειν στην βούλα… όπως έκανε την άλλη στην τσατσόγρια την Κούλα.

Ο Βελλίδης, ναι να παίξει στα μπακ, αλλά και στα χαφ δεν γίνεται... πώς να το κάνουμε??? 

... γι' αυτό λέω   :mono: και κλείνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 29 Σεπ 2015 20:14 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #191 στις: Τετ 30 Σεπ 2015 09:27 »
3  στην Άρσεναλ ο γαύρος...ελπίζω τώρα να έγιναν κατανοητές οι δηλώσεις Πετράκη.
Όντως δίκιο είχε ο Σύνταυρος παραπάνω τζάμπα ξοδέψαμε την ενεργητικότητά μας ;)

Αποσυνδεδεμένος vagge-lakis-buffon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.090
    • Προφίλ
    • http://oi42.tinypic.com/x0scud.jpg
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #192 στις: Τετ 30 Σεπ 2015 10:08 »
Λοιπον, ειναι δικαιο το αποτέλεσμα που ηρθε στο Φάληρο. Φανηκε ψες τι εκαναν στο Λονδίνο.  Οποτε μπορούμε να πουμε οτι τυχερη ειναι η ομαδα μας διοτι αν επαιζε με Καμπιασο κ.τ.λ τοτε ισως να το εχαναν το παιχνίδι απο εμας επίσης και κανα παιχτη.
Οσο για τν προπονητή του.... διαρκεια ζωης του δινω μετα τους ομίλους 1 μηνα. Μεχρι να ερθει η σφαλιάρα κ στο πρωτάθλημα ειναι. Ειναι χαμηλων τόνων τουλάχιστον.
Απογονοι των Σουλιωτων Γιαννιωτες λεονταρια, δειξτε και στο ποδοσφαιρο πως ειστε παλικαρια

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #193 στις: Τετ 30 Σεπ 2015 13:33 »
Επανέρχομαι στο "θέμα" ...Πετράκη

Αυτά που είπε για γαύρο και ποιο είναι το λογικό, δεν μ άρεσαν μεν, δεν με πολυενόχλησαν δε. Ίσως ήταν για να δώσει αξία στις επιτυχίες μας εναντίον του γαύρου και να σταθεί στο πλευρό των παιχτών.
Από την άλλη κ´ουτς, θάθελα να συνειδητοποιήσεις, ότι εναντίον της ΜπάρτσοΜπάγιερν, το σύνηθες είναι να κερδίζει ο ΠΑΣ, ασχέτως τελικού αποτέλεσματος ...να ξηγιόμαστε.

Εκείνο π καθόλου δεν μ' άρεσε  είναι όταν πιάκαν συζήτηση για τους παίχτες μας, για τους οποίους έπλεξε εγκώμια, με ειδική αναφορά στο ποιόν των Βελλίδη, Τσουκ, Τσάβες.
Λέει όμως για τα σενάρια πώλησης Βελλίδη:

Σαν προπονητής, όταν προκύπτει ένα θέμα που αφορά την εξέλιξη ενός παίχτη, ποτέ δεν είμαι ανασταλτικός παράγοντας όσο αφορά την εξέλιξη του παίχτη.
Αν είναι για το καλό του Μάρκου και προκύψει μια μεγάλη ομάδα...
Το εννοώ αυτό που λέω, μακάρι να προκύψει κάτι καλό...
Θα βρούμε κι εμείς τη λύση, κάτι θα κάνουμε.
Έχει ο Θεός και για μας
.


Κύριε με Κ κεφαλαίο Προπονητά (με Π κεφαλαίο πίσης):
Δεν είναι εξέλιξη το να πάει στον όποιον ΠΑΟΚ.
Ο ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ.
Τα υπόλοιπα υπογραμμισμένα μ κάνουν για φτωχό συγγενή και καθόλου δεν χρειάζεται να μιλάμε έτσι δημόσια για την ομαδάρα ΜΑΣ.

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #194 στις: Τετ 30 Σεπ 2015 16:47 »
Επανέρχομαι στο "θέμα" ...Πετράκη
Κύριε με Κ κεφαλαίο Προπονητά (με Π κεφαλαίο πίσης):
Δεν είναι εξέλιξη το να πάει στον όποιον ΠΑΟΚ.
Ο ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ.
Τα υπόλοιπα υπογραμμισμένα μ κάνουν για φτωχό συγγενή και καθόλου δεν χρειάζεται να μιλάμε έτσι δημόσια για την ομαδάρα ΜΑΣ.

  Ποιος να τους μάθει ρε παιδιά τι σημαίνει prestige και πως πρέπει να μιλάνε; Δεν το λέω μόνο για τον Πετράκη αλλά για τον καθένα. Ο Πιτογυράς; Που μας κοροϊδεύει τόσα χρόνια;
   Γίναμε δοκιμαστήριο του ΠΟΚ μου φαίνεται, χωρίς να προκύπτει τίποτα σχεδόν θετικό για τον Π.Α.Σ. (μόνο παραμονή στη Σκουπρολιγκ) παρά μόνο για τον Πιτογυρά.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #195 στις: Τετ 30 Σεπ 2015 20:22 »
Έχω την εντύπωση ότι στην προϊστορία είμαστε επιλεκτικοί… ιδιαίτερα με τον Νιώνιο που την δεχόμαστε  σαν “κισμέτ”.

Πάντως στο θέμα Γαύρος – Πετράκης ή Πετράκης – Γαύρος, η προϊστορία  απαντά με ντοκουμέντα.
6 Ν εντός από 1974-2015 σε 20 ματς… 2 ο Κόουτς Πετράκης 
4 Ι εκτός από 1974-2015 σε 21 ματς… 1 ο Κόουτς Πετράκης

Και  επειδή κάποιοι στο παρελθόν τις θεώρησαν Ν αμφιβόλου… νομίζω ότι στο βαθύτερο παρελθόν ήταν  κυριολεκτικά Ν αμφιβόλου…
Ωστόσο, αν κάνω και ασΠΑΣστώ αυτές  ή μία από αυτές τις 2 εκδοχές παρελθόν και βαθύτερο παρελθόν, τότε σίγουρα δεν είμαι ΠΑΣ, απλά συχνωτίζομαι με τον ΠΑΣ φορουμικά και μη παρέκει…

Ο Μάρκος... ο Χριστοβασίλης έρχεται, ο Μάρκος φεύγει. Αλλά όχι στυλ "χαϊβανακίου" ρε...
Γιατί φεύγει ο Μάρκος?
Γιατί ο Μάρκος είναι "φτασμένος" και η ομάδα "γεράζει", ο κορμός ξεφλουδίζεται, ρουτινιάζει και θα είναι σχεδόν προβλέψιμη με τους μόνιμους και ας έχεις προπονητή και τον σύντροφο Λίνεν... τι να κάνει ο Μάρκος, τέρμα να παίξει η μπακ - χαφ???

Ο Βελλίδης, ναι να παίξει στα μπακ, αλλά και στα χαφ δεν γίνεται... πώς να το κάνουμε??? 
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 30 Σεπ 2015 20:25 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #196 στις: Τετ 30 Σεπ 2015 20:46 »
  ο Μάρκος φεύγει. Αλλά όχι στυλ "χαϊβανακίου" ρε... Γιατί φεύγει ο Μάρκος?Γιατί ο Μάρκος είναι "φτασμένος" και η ομάδα "γεράζει", ο κορμός ξεφλουδίζεται, ρουτινιάζει και θα είναι σχεδόν προβλέψιμη με τους μόνιμους και ας έχεις προπονητή και τον σύντροφο Λίνεν... τι να κάνει ο Μάρκος, τέρμα να παίξει η μπακ - χαφ???
 
Παράθεση

  μαζι με το Μαρκο δεν αμπαλαρετε και το Μπρανα? εδω και κανα χρονο < απανω στο γιατακι του φιδι νωθρο κοιμαται>...θυμιζει πλεον δημοσιο υπαλληλο λιγο πριν τη συνταξη που του χουν κοψει το εφαπαξ...
:P :(     
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 30 Σεπ 2015 20:52 από paspaliars »
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #197 στις: Τετ 30 Σεπ 2015 20:51 »
(...)Ωστόσο, αν κάνω και ασΠΑΣστώ αυτές  ή μία από αυτές τις 2 εκδοχές παρελθόν και βαθύτερο παρελθόν, τότε σίγουρα δεν είμαι ΠΑΣ, απλά συχνωτίζομαι με τον ΠΑΣ φορουμικά και μη παρέκει… (...)

ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ-ΑΛΗΘΕΙΑ σύντροφε New!!
Στις λεπτομέρειες της αμφιβολίας κρύβεται και η απάντηση
στο αν και ο κόσμος του ΠΑΣ ήταν ποτέ φτιαγμένος
από μέταλλο.
Είναι??

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #198 στις: Τετ 30 Σεπ 2015 21:49 »
(...) αν και ο κόσμος του ΠΑΣ ήταν ποτέ φτιαγμένος
από μέταλλο.
Είναι??

Η απάντηση έχει προκαταβληθεί στο 190 και μη ξεφλουδίζεται τα φιστίκια. Οι Πασολέδες τα μασάνε με τις φλούδες, με αλάτια...
Ποιός Γαύρος ρε  %-| ... ο Γαύρος ο μια ζωή συνεξούσιος των εξουσιών (πολιτικών - οικονομικών) και μέλος της 3κομματικής του ΠΟΚ.
Στην Ελλάδα δεν παίχτηκε ποτέ ποδόσφαιρο. Ποτέ.
Οι παράγοντες και οι διαιτητές έπαιζαν... και δίπλα οικοδομούσαν το προφίλ των ποδοσφαιρικών μορφών και αξιών... τις γλάστρες του ημιεπαγγελματικού ποδοσφαίρου π.χ., Δομάζος, Σιδέρης, Παπαϊωάννου που φάνταζαν στα γήπεδα και στα μπισκότα με τις εικόνες...  γιατί δεν πιάσαμε ποτέ μπογιά έξω ούτε σε επίπεδο πρωταθλητών ούτε εθνικής???
Ποια μπάλα και πότε?

Στην Ελλάδα δεν παίχτηκε ποτέ ποδόσφαιρο. Ποτέ.
Μόνο στον ΠΑΣ του Τσουκανέλη!

 :mono:
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 30 Σεπ 2015 21:57 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: γαύρος - ΠΑΣ
« Απάντηση #199 στις: Τετ 30 Σεπ 2015 22:24 »
Η απάντηση έχει προκαταβληθεί στο 190 και μη ξεφλουδίζεται τα φιστίκια.Οι Πασολέδες τα μασάνε με τις φλούδες, με αλάτια...

Ίσως επειδή είναι πιό νόστιμα έτσι
και ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει?   ;)