Αποστολέας Θέμα: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar  (Αναγνώστηκε 76603 φορές)

Αποσυνδεδεμένος vagge-lakis-buffon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.090
    • Προφίλ
    • http://oi42.tinypic.com/x0scud.jpg
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #225 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 00:41 »
Με εκανες να ονειρευτώ σαν μικρο παιδι.
Με εκανες να ταξιδεψω μεχρι την ακρη του κοσμου.
Με έκανες να πανηγυρισω τα γκολ σου και να κλαιω απο χαρα.
Με εκανες να πιστευω για κατι πιο μεγάλο.
Με εκανες να μου σηκωνετε η τριχα κάγκελο απο υπερηφάνεια.
Με εκανες να σηκωνω το κεφαλι ψηλα.
Με εκανες ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ τον πιο ευτυχισμενο ανθρωπο στον κοσμο.
Και γιαυτο γιατι, τι εισαι για μενα κανεις δεν ξέρει.
Γιαυτο τα χιλιόμετρα ειναι λιγα.
Γιαυτο δεν σε αφησαμε μονο ποτε.
Γιαυτο εισαι ο ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ.
Γιαυτο εχεις λαο που και στην Γ και στην Δ παλι ΠΑΣ θα ειναι.
Γιαυτο ΠΑΣ στα ευκολα, ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ στα δυσκολα
Γιαυτο.......

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ.

Υ.Γ. 1 Εκλαιγα σαν μικρο παιδι στο 1-0 για 5 λεπτα, υπερηφάνεια τρελη. Γερμανοι με κοιτουσαν και νομιζαν οτι κατι επαθα, η κοπελα μου να προσπαθεί να με συνεφερει.

Υ.Γ. 2 Οταν ηρθε το τέλος του ματς, ολοι ειδαν τι εστι ΠΑΣ Γιάννινα και να εισαι ΠΑΣολες. Παοκτζιδες που ηταν στον καφενε γαυροι και γερμανοί να εχουν μεινει μαλακες με τν κοσμο του ΠΑΣ. Να λενε ειδικα οι γερμανοι που ηταν 10 ατομα "καλα αυτοι χανουν 1-2 και πανηγυριζουν λες και κερδισαν καποιο κύπελλο, ειναι τρελοι; αλλα μα αρεσουν" και τους λεω γιαυτο είμαι υπερήφανος που ειμαι ΠΑΣ Γιάννινα γτ αυτοι ολοι ειναι τα ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ.
 
Υ.Γ.3 Μαζευτήκαμε καμια 10 ΠΑΣοπουλα σε καφενε τς Στουτγκάρδης και χαζεχαν τα Παοκια.

Υ.Γ4 δυο παιχτες κεντρου Θέλουμε και δεσαμε οι ομαδα βγαζει φωτιες.

Υ.Γ 5 :mono: ΠΑΣ θρησκεια και στην Γερμανία.

Υ.Γ. 6 ολα τα παρα πανω .
Υ.Γ 7 Σας χαρηκε η ψυχη μου ολους. Κοσμο παιχτες προπονητη χορταρι μπολμπουι κτλ.
 :mono:

« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 05 Αύγ 2016 00:44 από vagge-lakis-buffon »
Απογονοι των Σουλιωτων Γιαννιωτες λεονταρια, δειξτε και στο ποδοσφαιρο πως ειστε παλικαρια

Αποσυνδεδεμένος pas7_menidi

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #226 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 00:49 »
Εφυγα απο το περιστερι με μια πικρια απο το αποτελεσμα γιατι το πιστευα πολυ!Αλλα απο την αλλη ημουν περηφανος και αισιοδοξος για το μελλον αυτης της ομαδας ...εχει χαρακτηρα ,εχει κοσμο που δεν την αφηνει ποτε ,ειναι δεμενη και σιγουρος οτι φετος θα κανουμε πολυ καλη πορεια στην Ελλαδα και μακαρι να δω τον αγιαξ μου στον τελικο κυπελλου,μπορει!οσο για το πρωταθλημα πιστευω δεν θα περασει κανεις απο Ζωσιμαδες και παλι θα μαστε μεσα στους 5 και πιο ψηλα!Πηραμε μια γευση απο ευρωπη..πραγματικα το συναισθημα οταν μπηκε το γκολ του κοντε δεν ξερω αν εχω νιωσει ποτε ετσι ξανα!αυτη η ομαδα εχει να μας προσφερει πολλα ακομη!Αρκει και μεις να την στηριζουμε και στα ευκολα και στα δυσκολα και να μαστε ενωμενοι!Ηπειρωτες ειμαστε δεν εχουμε να φοβηθουμε τιποτα!Ευχαριστω τους παιχτες και αυτον τον προπονητατα που λεγεται ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΑΚΗΣγια αυτα που μου χαρησαν και που θα μου χαρησουν...ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΝΩ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ Σ ΑΓΑΠΑΩ!

Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #227 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 00:57 »
Ας με συμπαθάει η ευγένειά σας αλλά αυτό που κρατάω μέσα μου σα φυλαχτό. ...

Τα τελευταία 10 λεπτά....

Τα λεπτά του ΠΑΣ....
Τα λεπτά του κόσμου του....
Τα λεπτά τα δικά μου....
Τα λεπτά του γιου μου....
Τα λεπτά όλων μας....

Νοιώθω γεμάτος
Είμαι υπερήφανος
Είμαι ΠΑΣ

 :mono: :pas: :mono: :pas: :mono: :pas: :mono: :pas:
"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Αποσυνδεδεμένος pas7_menidi

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #228 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 01:02 »
Παιδες και admin δεν ξερω νταξει εδω γραφουμε τωρα για το περιστερι τι εγινε αν μπορεις να κανουμε αλλο τοπικ αλλα με την ατμοσφαιρα σημερα και για την διψα των Ηπειρωτων στην Αθηνα πως θα σας φαινοταν να ανακοινωνε ενα ματς τον χρονο με χαμηλη προσελευση πχ  με κανεναν κομποτιακο κτλ να γινεται στην Αθηνα να πηγαινει ο κοσμος που δε μπορει να βγει εκτος λογω οικονομικων...απλα θελω την αποψη σας θεμα ανοιγω...εγβ πιστευω θα ταν καλο

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #229 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 01:15 »
Παιδες και admin δεν ξερω νταξει εδω γραφουμε τωρα για το περιστερι τι εγινε αν μπορεις να κανουμε αλλο τοπικ αλλα με την ατμοσφαιρα σημερα και για την διψα των Ηπειρωτων στην Αθηνα πως θα σας φαινοταν να ανακοινωνε ενα ματς τον χρονο με χαμηλη προσελευση πχ  με κανεναν κομποτιακο κτλ να γινεται στην Αθηνα να πηγαινει ο κοσμος που δε μπορει να βγει εκτος λογω οικονομικων...απλα θελω την αποψη σας θεμα ανοιγω...εγβ πιστευω θα ταν καλο

Με τίποτα. Να γίνονται όλοι οι αγώνες στους Ζωσιμάδες.
Είδα και με την Καλλονή στο ΟΑΚΑ όταν πήγα (πρόπερσυ δε θυμάμαι) είμασταν τρεις και ο κούκος. Ήταν όταν η Καλλονή έπαιζε όλα τα εντός έδρας εκτός Μυτιλήνης.

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #230 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 01:30 »
Παράκληση προς τους mods:
Μετά και το σημερινό, προτείνω να μην ανοιχτεί ψηφοφορία για MVP, θα ήταν άδικο.
Ή, αν δεν γίνεται αλλιώς, τότε ας γίνει μια ψηφοφορία για όλο το Europa και να δοθεί η δυνατότητα να ψηφιστούν ΟΛΟΙ.
Από τον πρόεδρα μέχρι και τον τελευταίο φροντιστή της Ομάδας.
Προσωπικά τους ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ!
ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #231 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 01:36 »
Παράθεση
Παράκληση προς τους mods:
Μετά και το σημερινό, προτείνω να μην ανοιχτεί ψηφοφορία για MVP, θα ήταν άδικο.
θηωρω πως υπαρχουν παιχτες που ξεχωρισαν σημερα
και θα ηταν αδικο να μην υπαρξει η καθιερωμενη ψηφοφορια
η οποια μαλιστα θα ανεβει σε λιγο


Το οτι συνεβαλαν ολοι στην επιτυχημενη πορεια της ομαδας
ειναι δεδομενο
αλλα απο τη στιγμη που βγαλαμε mvp στο 0-4 με το Λεβαδειακο θα ηταν αδικο για ολους να μην βγαλουμε μετα απο ενα τοσο ιστορικο ματς
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 05 Αύγ 2016 01:49 από pagourenko1966 »

Αποσυνδεδεμένος midnight

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 635
  • Once in a BLUE moon
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #232 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 02:39 »
- Ευχαριστώ για κάθε στιγμή, για κάθε λεπτό, κάθε φυσικό πρόσωπο που αγάπησε τον ΠΑΣ και δεν τον πρόδωσε στην πορεία, ώστε να αντλεί αυτή την ενέργεια από την θρυλική εποχή των Αργεντίνων, που μας δείξαν το δρόμο, ως και αυτή την βραδιά!

- Σας Ευχαριστώ όλους, ξεχωριστά έναν - έναν, όλους εσάς που μοχθήσατε, που θελήσατε, που πιστέψατε, που κουραστήκατε, που δώσατε και την ψυχή σας, ώστε να ζήσουμε αυτό το μοναδικό, μαγικό, καλοκαίρι: Παίκτες, παράγοντες, γυμναστές.
Τον Πρωτομάστορα Πετράκη.

- Όλους τους φίλους μου Γιαννιώτες, αλλά και τους λιγότερο γνωστούς, που όλα τα χρόνια μοιραστήκαμε τα κρύα σκαλιά των γηπέδων, τα χιλιόμετρα, τις βροχές, τις στεναχώριες, τις ελπίδες και τα όνειρά μας.

Ευχαριστώ διαχρονικό και ετεροχρονισμένο, διότι όλοι και κάθε ένας στην πορεία του χρόνου, συντελούσε κόντρα σε κάθε εμπόδιο, στο να παραμένει ζωντανή η ΟΝΤΟΤΗΤΑ που λέγεται ΠΑΣ, ώστε να βρεθεί επιτέλους εκεί για όπου ήταν απ' την αρχή φτιαγμένος!!

Ένα βαθύ ταξίδι στο χρόνο, που με τράβηξε απ' το χέρι σαν ήμουν παιδί, με ιδιαίτερη σημασία συγκεκριμένα για 'μένα, ενώ πολλά άλλα πράγματα θα μπορούσαν να μου έχουν τραβήξει την προσοχή...

- Ευχαριστώ τον Θεό που μου επέτρεψε να το ζήσω!

- Όλους σας Ευχαριστώ, αυτούς που υπάρχουν και όλους Εκείνους που "λείπουν"...
«Δώδεκα και μισή. Πώς πέρασεν η ώρα.
 Δώδεκα και μισή. Πώς πέρασαν τα χρόνια.»

Αποσυνδεδεμένος pas7_menidi

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #233 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 03:24 »
ανεβηκαν τα στηγμιοτυπα

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #234 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 08:07 »
Δυστυχως αμα δεν εχεις 10αρι να κανει μια δυο καθετες θα αναγκαστεις να παιξεις απο τα πλαγια με σεντρες και να βγαλεις το λαδι του καημενου Φονσι. Καπως ετσι εβαλε το πρωτο γκολ ο Conde-κοσμος. Ρισκαρε ο Πετρακης με τον Conde του βγηκε και βρηκαμε τον επιθετικο της φετινης χρονιας. Λογικο ρισκο παντως αφου ο Φερφελης ουτε ψυχολογια εχει, ουτε φορμα. Αααα ρε Γιακο! Δεν κανει ουτε σε αυτην τη θεση και δεν ξερω γενικα αν κανει πια. Θα προτιμουσα να τον δω σαν box to box να μοιραζει πιο ευκολες κοντινες πασες παρα πισω απο την επιθεση για την τελικη πασα. Δεν ξερω αν εχει δωσει ποτε ασσιστ στα 7-8 χρονια που παιζει σε εμας. Στην τελικη βαλε Δωνη πιο μπροστα και ας ειναι ακομα χοντροκωλης, ενα 80λεπτο το βγαζε.

Η τριπλετα που εχει η ΑΖ μπροστα ειναι δολοφονικη και με την δικια μας αμυντικη τριαδα σε κακη μερα ηταν θεμα χρονου να το δεχθουμε. Μιλαμε για μια ομαδα που συνηθως φτανει προημιτελικα και πανω στο συγκεκριμενο θεσμο και την παιξαμε στα ισια. Χθες αξιζαμε τουλαχιστον το Χ, αυτο που εχασε ο Μιχαηλ δε χανεται ρε γαμωτ.
 
Πολλαπλα τα κερδη απο τη φετινη Ευρωπαικη πορεια. Νεα γενια σε Γιαννενα και Αθηνα φτιαχτηκε ηδη. Εμφανιστηκαμε δειλα δειλα στον Ευρωπαικο χαρτη ως ομαδα και ως οπαδοι. Φραγκα μπηκαν στα ταμεια και περιμενουμε κινησεις και υποδομες. Βρηκαμε ευκαιρια να γιορτασουμε τα 50 χρονια με εικονες που θα μεινουν. Η πιο χρυση σελιδα γραφτηκε και δε θα λεμε πια ιστοριες για τους Αργεντινους που δε ζησαμε καν. Θα λεμε για τους Ισπανους, για τον Τιτανα Μπεριο, για τον Αλεξακη, για το Γιακο, για τον Τσουκαλα που μας προδωσε, για τον Αλβανο που εκοβε ποδαρια, για το Σερβο που πηγε στον Αρη για καριερα, για τον Τζημοπουλο, για το Μανια και για τον μαεστρο Πετρακη.

Μονο ευχαριστω για αυτους τους παιχτες. Μιλαμε για απιστευτη υπερβαση.

ΤΩΡΑ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ
ΟΤΑΝ ΜΕ ΚΟΥΠΑ ΘΑ ΣΕ ΔΩ
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος pagouras83

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 947
    • Προφίλ
    • http://4.bp.blogspot.com/-1XCSOdv_LKg/UcNVHujz3sI/AAAAAAAAe-s/etdLVi6cSfk/s1600/pistepseto.net.gif
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #235 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 09:16 »
Καλημερα και απο εμενα, συγχαρητηρια στην ομαδα, στους παιχτες, στον προπονητη και κυρίως στον κοσμο για την απίστευτη του παρουσία.Η ομαδα μας εκανε υπερηφανους η ομαδα φέτος εκανε το βήμα παραπανω.
Όμως για να εχει αντίκρισμα ολο αυτό και να μην θεωρηθεί τυχαιο γεγονος χρειάζονται οπωσδήποτε:
1ον:  Λυση στο γηπεδικο και δεν λέω καινουργιο γηπεδο, τα απαραιτητα απλά για να γινουν κατάλληλες οι ζωδιμαδες και του χρόνου να μην τρεχουμε και δεν φτανουμε.
2ον: Ενισχυση ωστε φέτος η ομαδα να διεκδικησει και παλι εξοδο στην ευρώπη, κανει κρα απο μακρύα οτι θελει δυο χαφ μπαλαδορους , να κρατανε μπαλα και να πασαρούν, ισως και ενα σεντερ μπακ.
Με τα δυο παραπάνω η ομαδα θα γραψει ιστορια τα επόμενα χρονια, θα σταθεροποιηθουμε στην πενταδα και θα ερθουν και αλλα ευρωπαικα ταξιδια.
Κιτσο η σπίθα αναψε, μενει η φωτια..
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 05 Αύγ 2016 09:22 από pagouras83 »
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία - pagouras83

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #236 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 10:29 »
Κωστήδες, Δημήτρηδες, Γιάννηδες, Μιχάληδες και άλλοι πολλοί, χάρηκα που σας γνώρισα.
Τα νικνέϊμς πήραν επιτέλους σάρκα και οστά και μετουσιώθηκαν σε οντότητες που για για 90 λεπτά, έδωσαν την ψυχή τους για την ιδέα που αντιπροσωπεύει ΑΥΤΟΣ ο ΠΑΣ.

Το ματς; ΜΠΑΤΑΚΛΑΝ!!! Το καλύτερο που μπορούσε να συμβεί...σε μία ξένη έδρα, που ο κόσμος του ΠΑΣ έκανε δική του έδρα, πετύχαμε πρώτοι το γκολ, που όλοι φανταζόμαστε ότι θα ήταν η αφετηρία της πρόκρισής μας. Η απειρία, η κούραση, η ποιότητα του αντιπάλου συντέλεσαν στην μετέπειτα ανατροπή του σκορ. Οι φατσούλες των ΠΑΣολέδων, παρόλα αυτά ήταν χαρούμενες...όλοι ενοιωθαν ότι η ομάδα έκανε την υπέρβασή της...ήταν ήδη πάρα πολλά όσα πέτυχε μέχρι χθες βράδυ.

Την μεγαλύτερη υπέρβαση θεωρώ όμως, ότι την έκανε ο κόσμος του ΠΑΣ. Δεν νομίζω, ότι θα μπορούσε στην Ελλάδα άλλη ομάδα και μάλιστα επαρχιακή, να κινητοποιήσει Αύγουστο μήνα, τόσο κόσμο, με συνεχόμενες μετακινήσεις στην Ευρώπη και Ελλάδα, και μάλιστα ο κόσμος αυτός να γίνει αντικείμενο κολακευτικού σχολιασμού από αντιπάλους. ΠΑΘΟΣ, ΣΥΝΕΧΕΣ ΣΠΡΩΞΙΜΟ της ομάδας, ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ και ΤΕΛΟΣ. Το κορυφαίο ποδοσφαιρικό καλοκαίρι της ζωής μας πήρε τέλος...θα μας συντροφεύει όμως μέχρι το τέλος του προσωπικού μας δρόμου, τα παιδιά και τα εγγόνια μας θα το ακούν σαν παραμύθι... "Ο Ταύρος και οι Βίκινγκς", κλείνοντας γλυκά τα ματάκια τους.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ!!!
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος giannis-penteli

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 89
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #237 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 10:41 »
Στο ημίχρονο, μιλάω με τον γιο μου (μπαίνει στα 9, παίζει να κερδίσαμε έναν παγουρά ακόμα) για τις τακτικές κτλ. "Αν δεν πάρουμε σεντερ-φορ, ούτε στο πρωτάθλημα θα είναι εύκολα τα πράγματα" του λέω, με ύφος δάσκαλου (πάναθεμά με). Δίπλα κάθεται ένας κύριος, 70+. "Ας μην πάρει κανέναν άλλον για φέτος. Γήπεδο μπορεί να γίνει; Από εκεί ξεκινάνε όλα"... "Ηρθατε από πάνω", ρωτάω. "Ναι. Δεν με βαστάνε πια τα ποδάρια μου αλλά δεν γινόταν αλλιώς παιδί μου".

Κατέβασα τα γυαλιά του ηλίου, και ας ήταν πια βραδάκι...

Αποσυνδεδεμένος RABO

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 364
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #238 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 11:13 »
Ένα πολύ μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον ΠΑΣ ξανά κι από μένα.Είχα πει από το πρώτο παιχνίδι ότι η διαφορά των ομάδων σε όλα τα επίπεδα είναι ΧΑΩΔΗΣ και η πρόκριση του ΠΑΣ θα ήταν στα όρια του παράλογου.Παρ όλα αυτά,ο ΠΑΣ πάλεψε,σκόραρε,έζησε το όνειρο της ανατροπής έστω και για 20 λεπτά!!Έκανε τα πάντα κι έφυγε με το κεφάλι στα ύψη.
Ένα άλλο στοιχείο ΟΜΩΣ που προέκυψε χθες κι είναι άξιο λόγου,είναι η παρουσία του κόσμου!!!
-Σε ουδέτερο γήπεδο.
-Σε μια χώρα ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ ΠΤΩΧΕΥΜΕΝΗ
-Σε μια Αθήνα που ΛΙΜΟΚΤΟΝΕΙ!!
-Σε μια χώρα που το μέλημα του κάθε νοήμονα ανθρώπου είναι πως ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΚΛΕΨΟΥΝ τα χρήματα,τη δουλειά του,το σπίτι του,τη γυναίκα του,τα παιδιά του!!

Σε ένα τέτοιο περιβάλλον ο ΠΑΣ κατάφερε να συγκεντρώσει 6.000!!!!!!! κόσμο,κόσμο με παλμό,με ήθος,με αγάπη στην ομάδα τους,με ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ!!!Σε μια χώρα που το μέλημα των πολιτικών και των διεθνών οικονομικών δολοφόνων είναι να κλέψουν την ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ των ανθρώπων της,οι οπαδοί του ΠΑΣ τους έδωσαν ένα ηχηρό χαστούκι σε όλα τα επίπεδα!!

ΜΠΡΑΒΟ στον ΠΑΣ!!!!
ΜΠΡΑΒΟ στον κόσμο του!!!!!

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #239 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 11:19 »
Genk (BEL)
BATE Borisov* (BLR)
Midtjylland (DEN)
Rapid Wien (AUT)
Slovan Liberec (CZE)
Saint-Étienne (FRA)
Austria Wien (AUT)
Anderlecht* (BEL)
West Ham United (ENG)
Krasnodar (RUS)
Maribor (SVN)
Fenerbahçe* (TUR)
Shakhtar Donetsk* (UKR)
Sparta Praha* (CZE)
Maccabi Tel-Aviv (ISR)
Gent (BEL)
Sassuolo (ITA)
Qarabağ* (AZE)

Με αυτές θα παιζαμε   :-? 
Κομματακι δυσκολο....

Αποσυνδεδεμένος αντι-ΟΦΗ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 642
  • saludar al comandante Fidel Castro
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #240 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 11:58 »
Το καλύτερο ποδοσφαιρικό καλοκαίρι που είχα ποτέ , ξεκίνησε αρχές Ιουνίου και τελείωσε 4 Αυγούστου !

Η πιο γλυκιά ήττα που θυμάμαι απ το 1966 και μετά , μεγάλες στιγμές , ένα ατελείωτο γλέντι που κράτησε 93 λεπτά ! Θέλω πολλά να γράψω αλλά δεν ξέρω από που να το πιάσω !

Γροθιά στη σαπίλα του ελληνικού ποδοσφαίρου ήταν η χθεσινή γιορτή των οπαδών μας , ένοιωσα πραγματικά πολύ τυχερός που είμαι οπαδός αυτής της ομάδας , ένοιωσα πολύ τυχερός που ήμουνα στο Περιστέρι , Ολυμπιακοί Παναθηναϊκοί Αεκτζήδες και λοιποί μακάρι κάποτε να γίνετε σαν εμάς , μακάρι κάποτε να καταλάβετε κι εσείς τι σημαίνει αγάπη για την ομάδα !

ΥΓ Κόουτς Π - ποδοσφαιριστές χβ , σας ευχαριστώ για το ταξίδι , σας ευχαριστώ και για τα 5 γκολ !
ΥΓ Ευχαριστώ και τους ηρωικούς 45 που συμμετείχατε στην εκδρομή που διοργανώσαμε σαν παρέα !
ΥΓ Πολλές γυναίκες πασολέδων ήταν χθες φανατικά με την Αλκμααρ και τις καταλαβαίνω απόλυτα !
ΥΓ Πολλά μπράβο στους Αθηναίους !
ΥΓ Πολλά μπράβο και σε όσους κατέβηκαν από Γιάννενα και κάναμε κόλαση το Περιστέρι !     


ΣΑΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος triokoupakis

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #241 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 12:39 »
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!!!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!!!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!!!!!!
ΕΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ, ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!!!!
ΜΟΝΟ ΠΑΣ!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος vourbiani

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.277
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #242 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 13:04 »
Τελικα το μαγικο ταξιδι και η Ευρωπη δε αλλαζει τους ανθρωπους.
Ηθελα πολλα ομορφα να γραψω για την χθεσινη μαγικη βραδια αλλα οταν μπαινεις στο τοπικ του μεγαλυτερου αγωνα της ιστοριας της ομαδας μετα την ληξη αυτου και τα πρωτα σχολια που διαβαζεις ειναι για τα λαθη και την "ανυπαρξια" του προεδρου, του προπονητη κλπ σκεφτεσαι οτι δε εχει νοημα να μοιραστεις τις στιγμες που εζησες.
Ευχαριστω την ομαδα για οσα μου χαρησε τουτο το καλοκαιρι.
Ευχαριστω τον προεδρα που τους τελευταιους 6-7 μηνες ειναι ΑΨΟΓΟΣ και ας ενοχλει πολλους...
Σιγουρα δε ξεχναμε τα λαθη του, αλλα δε ισοπεδωνουμε τα παντα.
Ευχαριστω τους συνταυρους που μου χαρησαν μια απο τις ομορφοτερες βραδιες της ζωης μου ως τωρα. Θα αισθανθω ευλογημενος αν μου ξαναδωθει η ευκαιρια να ζησω κατι αναλογο.
Για οσους ξεκινησαν ηδη την κριτικη, τα αναθεματα και την μιζερια απο το 1 λεπτο που σφυριξε ληξη το πιο ομορφο ευρωπαικο παραμυθι της ομαδας μας, θα τους ελεγα να δουνε τα βιντεο που θα ανεβουν συντομα απο την αντιδραση του κοσμου σε ολο το χθεσινο ματς και ειδικοτερα τα 10 τελευταια λεπτα...
Ειμαι σιγουρος οτι θα καταλαβουν τι εχασαν και ποια ειναι η ψυχολογια του κοσμου του ΠΑΣ τουτη τη στιγμη γιατι σιγουρα καποιοι σοβαροι λογοι δεν τους αφησαν να χαρουν την χθεσινη γιορτη....

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.724
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #243 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 13:55 »
ενταξει ειναι 2-3 εκτος τοπου και κλιματος

το καλοκαιρινο ταξιδι τελειωσε.......εχει πολλα παρακλαδια.....κερκιδικα...επιστροφης κοσμου στο γηπεδο....εκδρομικα.....εχει ομως και αγωνιστικα.....χαλαρα σε σχεση με τις ΟΝΤ ΚΑΙ ΑΛΚΜΑΑΡ  γιατι πρεπει να ειναι τρελος καποιος να μην καταλαβε με ποιους και που παιζαμε....ομως βγαινουν και συμπερασματα αγωνιστικα σε σχεση με το πρωταθλημα

καθε τι βεβαια με τη σειρα του

Αποσυνδεδεμένος PAStoras

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #244 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 14:38 »
Ήταν η πρώτη μου εκδρομή με την ομάδα.
Μέσα στο λεωφορείο είδα όσες γενιές θα μπορούσα να φανταστώ ότι υποστήριζαν τον ΠΑΣ.
Γέμισα εμπειρίες και, παρά το γεγονός ότι πήγαινα γήπεδο τόσα χρόνια, πρώτη φορά ένιωσα ότι ο ΠΑΣ δεν ήταν μόνο ένα κομμάτι μου, αλλά πολλά παραπάνω, μια αρρώστια, μια τρέλα, μια ιδέα, που λύγισε τον ρεαλισμό και με έκανε να πιστεύω σε όνειρα.
Όταν φτάσαμε στο Περιστέρι, μπήκα στο γήπεδο. Ευρωπαικό γήπεδο, αλλά το Ζωσιμάδες με κάποιες προσθήκες μπορεί να το φτάσει. Ανυπομονούσα για το μάτς να αρχίσει και μόλις οι ομάδες βγήκαν για προθέρμανση τα όνειρα μου είχαν θηριέψει μέσα μου και μαζεύονταν όλα σε μια σκέψη ''Αυτός είναι ο ΠΑΣ μου! Αυτός είναι ο Άγιαξ μας!''. Η ίδια σκέψη ξύπνησε και πάλι στο 10'. Στο 29' δεν σταμάτησε, ούτε στο 36'. Συνέχισε να ζεί μέχρι το τέλος. Και εκεί από το 75'-80', η σκέψη μου έγινε βρυχηθμός, ένας βρυχηθμός ενός ολόκληρου λαού, που κατάπιε τα χιλιόμετρα για να βρεθεί κοντά σου. Με περηφάνια και δύναμη, ο ταύρος  βρυχήθηκε και πάλι. Όπως και στην Ολλανδία, όπως και στην Νορβηγία, όπως και σε κάθε άλλη άκρη του κόσμου, που ο ΠΑΣ και ο λαός του κατέκτησαν. Αυτή η ομάδα ξεκινάει πρώτα και από εμάς και φέτος πάει για μεγάλα πράγματα, μακάρι να βγώ σωστός, αλλά μπορεί και πιο μεγάλα από τα φετινά. Οι παίκτες πείσμωσαν, ο πρόεδρος έμαθε, ο κόσμος έμαθε και τώρα ήρθε η στιγμή...
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΣ
Υ.Γ.1: Άν ήμουν πολύ γραφικός, σύνταυροι, συγνώμη...
Υ.Γ.2: Η Αλκμάαρ με την Βοιβοντίνα...
Τι ωραία εκδρομή θα κάναμε!
 :mono: :mono: :mono: :mono:

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #245 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 14:42 »
Παράθεση
Η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα στο χθεσινό επαναληπτικό αγώνα με την ΑΖ 67 για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa cup έδειξε το κοινωνικό της πρόσωπο.

Συγκεκριμένα παιδάκια Σύρων προσφύγων φιλοξενήθηκαν στη θύρα 5 του γηπέδου του Περιστερίου ώστε να παρακολουθήσουν τον αγώνα και να περάσουν ξένοιαστες στιγμές 

http://www.olaballa.gr/2016/08/05/mpravo-stin-pae-pas-giannina/

Ακόμη ένα μπράβο στην ΠΑΕ.
Δεν ξεχνάμε τίποτα ΑΛΛΑ να τά θυμόμαστε και ΟΛΑ,
όταν έρθει η ώρα.

Αποσυνδεδεμένος Sven

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 199
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #246 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 15:25 »
Αδιαμφησβήτητα, το σπουδαιότερο καλοκαίρι στην ιστορία της ομάδας μας…
Τεράστια συγκίνηση για αυτή την ομάδα,
Τεράστια συγκίνηση για όλη την Ήπειρο,
 Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους που γέμισαν το γήπεδο ασφυχτικά χθες στο Περιστέρι. Η ανταπόκριση του κόσμου ήταν απίστευτη. Ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όσους ήρθαν απ’ τα Γιάννινα και έφεραν την αύρα της πατρίδας μας, στην τσιμεντούπολη. Η αρραβωνιαστικιά μου που ήρθε καθυστερημένα, στο γήπεδο είχε πάθει την πλάκα της και φανταστείτε ότι έχει παραστάσεις από τον ΠΑΣ στην Αθήνα.
Ευχαριστώ όλους ανεξαιρέτως τους παίκτες της ομάδας, που έδωσαν ό,τι είχαν και δεν είχαν για τον ταύρο στη φανέλα.
Ευχαριστώ κι εσένα ΚΥΡΙΕ Πετράκη, όχι γιατί είσαι προπονητής μας αλλά γιατί είσαι ένας άνθρωπος με σπάνιο ήθος-χαρακτηριστικό των ανθρώπων που υποστηρίζουν αυτήν την ομάδα. Μια ομάδα που αντιπροσωπεύει πολλά περισσότερα απ’ όσα γνωρίζουν μερικοί απ’ έξω.
Ευχαριστώ και σένα ρε πρόεδρε, που σου τα ψέλνω συνέχεια. Φρόντισε τα οφέλη (οικονομικά και μη-άμεσα και έμμεσα) απ’ αυτήν την εμπειρία, να τα εκμεταλλευτείς όσο καλύτερα γίνεται. Συγχαρητήρια και για την κίνηση σου, να διατεθεί θύρα για τα προσφυγόπουλα. Αυτός είναι ο ΠΑΣ, που θέλουμε. Πάνω απ’ όλα αλληλεγγύη.
Ευχαριστώ και τους Ολλανδούς παίκτες που αποχωρώντας, αρκετοί μας χειροκρότησαν :)
Δεν ξέρω ποιόν άλλον να ευχαριστήσω για όλα αυτά που ένιωσα χθες. Τους ευχαριστώ όλους (φροντιστές, υπαλλήλους στην ΠΑΕ κλπ).
Λυπάμαι, όμως, για την κατάντια των θλιβερών αθηναϊκών ΜΜΕ (έντυπα και ηλεκτρονικά) που σε εκδρομές φιλάθλων των λεγόμενων «μεγάλων» μας ζαλίζουν τα @@ για το που σταμάτησαν τα λεωφορεία για κατούρημα, πόσα τσιγάρα έκανε ο οδηγός του πούλμαν, πόσες μπύρες καταναλώθηκαν και την πληθώρα φωτο και βιντεο που υποστηρίζουν τα γραφόμενά τους. Στη μεγαλειώδη περίπτωση του ΠΑΣ, υπήρχε νεκρική σιγή. Δε πειράζει, κολακευτικά σχόλια από ανάξιους ανθρώπους δε χρειαζόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #247 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 15:39 »
Ζήσαμε κάτι πολύ μεγάλο και ευχαριστούμε την ομάδα για αυτό.Κάναμε το χρέος μας σε αυτά τα 4 παιχνίδια.Μεγάλες στιγμές που ελπίζω να αφήσουν κάτι σε όλα τα επίπεδα.Μπορεί να λέμε καλά ήταν που φτάσαμε ως εδώ και κανένα παράπονο κτλ αλλά η πίκρα του αποκλεισμού υπάρχει.Ειδικά από την στιγμή που κάναμε και το 1-0.
Από κερκίδα λέω να κρατήσω το φινάλε.Ναι εκεί ήταν απίστευτη.Μακάρι να το είχαμε αυτό 90 λεπτά.Πολλά μπορεί να ήταν διαφορετικά στον αγώνα.Πρέπει να γίνει ένας συνολικός απολογισμός.Να εξετάσουμε θετικά και αρνητικά και να χτίσουμε κάτι καλό.Όπως οφείλει ο Χβ να συνεχίζει να χτίζει,έτσι πρέπει να κάνουμε και στην κερκίδα.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣΟΛΕΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.095
  • Η αρχή του τέλους ... ή ... το τέλος της αρχής;
    • Προφίλ
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #248 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 16:19 »
Ζήσαμε και ζούμε στιγμές ονειρικές, επικές, διθυράμβους, ομάδα , διοίκηση και λαός!!!
Γράψαμε ιστορια και πάλι ώς μια ολότητα και γροθιά όλοι απέναντι στο σάπιο και το εκφυλισμένο!!!
Περήφανος που είμαι ΠΑΑΑΑΑΑΑΣΣΣΣΣΣΣ  :pas: :pas: :pas: :pas: :pas:
Κατεβάσαμε 6000 κόσμο σε μια περίοδο πενίας, φτώχειας, ανέχειας, φτωχοποίησης και ισχυρής εγκληματικότητας!!
Κερδίσαμε τα εύσημα από όλη την υγιή φίλαθλη Ελλάδα σε όλα τα επίπεδα!!!

Με καλύψατε πλήρως με αυτά που γράψατε!! Σας ευχαριστούμε όλους και όλες!! Εύγε Πετράκη, Παίχτες , διοίκηση, ΚΟΣΜΟΣ!!!
Πάμε να συμμαζέψουμε το γήπεδό μας , να βγούμε 1η 5αδα και να πάμε τελικό κυπέλλου!!! παραλίγο να το πράτταμε στην Β' εθνική ...τώρα θα κολλησουμε;;; ΠΑΜΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
 :mono: :mono: :mono:

50 years PAS GIANNINA

  • Επισκέπτης
Απ: AJAX of Epirus against AZ of Alkmaar
« Απάντηση #249 στις: Παρ 05 Αύγ 2016 18:22 »
Αδερφια να σας ρωτήσω κάτι;;;; μόνο εγώ εχω αποτρελαθεί τόσο και θέλω να φτάσω ήδη στο επόμενο ματς της ομάδας να φωνάζω ξανά;;;; μας έκλεισαν οι φωνές.. 4 μάτς φωτιά.. μάτς ζωής.. μάτς που με αρρώστησαν και καλά με έκαναν γιατί εγώ επιστρέφω στο γήπεδο.. στη θύρα 10 με διαρκείας μετά απο χρόνια.. πολλά άντεξα αποχής... αυτή η ομάδα με κάνει και ξεχνάω με κάνει χαρούμενο και με κανει να αλλαζω την καθημερινη μιζερια που κυκλοφορεί..

μια ζωη ολο ΠΑΣ.. ΠΑΣ θυμήσου.. μια ζωή μαζι ΣΟΥ..
04.8.2016, Περιστέρι
5000 παγούρια
ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ.