Αποστολέας Θέμα: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)  (Αναγνώστηκε 12255 φορές)

Αποσυνδεδεμένος trollit

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 312
  • never thinking always drinking
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #50 στις: Τετ 26 Οκτ 2016 20:40 »
Τα ξαναείπαμε: Δεν είναι θέμα του ΠΑΣ το χορτάρι...
[/quote]

τι δεν είναι θέμα του ΠΑΣ ρε αδερφέ?
εγώ ξέρω όταν δεν στα δίνει το χρεωκοπημένο δημόσιο …
τα βάζεις εσύ…
πελάτες θέλεις…
όπως έκαναν πολύ άνθρωποι!!!




but our life’s are so cool...

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #51 στις: Τετ 26 Οκτ 2016 20:56 »
Πήραμε το 3ποντο με κατεβασμένη ταχύτητα στο πολύ χαλαρό, απέναντι σε μια ομάδα που έφερε δύο συνεχόμενα 2πλα
σε έδρες ομάδων που εκθείαζαν τα μμε...τώρα μόκο τα μμε έριξαν τους τόνους κι άρχισε η γκρίνια.
Για τον κολοβάζελο και τον πλάτανο λέω.
Το γκολ του Μαμπουλού ήταν σαν αυτά που βάζει η Μπαρτσελόνα σε ανάλογα διαδικαστικά ματς και σπάει από νωρίς
τον τσαμπουκά των μικρών ομάδων που την επισκέπτονται.
Αξιολύπητη η ξάνθη που 40 χρόνια στην Α Εθνική δεν έχει αποτινάξει από πάνω της τα κόμπλεξ και την νοοτροπία της μικρής ομάδας και ούτε πρόκειται.
Μ' αρέσει πολύ αυτός ο ΠΑΣ, πολύ γουστάρω βλέπω μπαλίτσα και ονειρεύομαι.
Ζούμε τις καλύτερες στιγμές μας! :mono:

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #52 στις: Τετ 26 Οκτ 2016 21:00 »
Τα ξαναείπαμε: Δεν είναι θέμα του ΠΑΣ το χορτάρι...

τι δεν είναι θέμα του ΠΑΣ ρε αδερφέ?
εγώ ξέρω όταν δεν στα δίνει το χρεωκοπημένο δημόσιο …
τα βάζεις εσύ…
πελάτες θέλεις…
όπως έκαναν πολύ άνθρωποι!!!
[/quote]


Και πού τα είδες αυτά γραμμένα ρε αδερφέ?
Το γνωρίζεις ότι υπεύθυνη για την κατάσταση του αγωνιστικού χώρου είναι συγκεκριμένη εταιρεία???
Γνωρίζεις εάν υπάρχει τρόπος να την παρακάμψει η ΠΑΕ???
Ή μήπως πρέπει να της βάλει το πιστόλι στον κρόταφο?
Τέλος πάντων, να 'χαμε να λέγαμε κουβέντα...
Παράθεση
πελάτες θέλεις… 
Δηλαδή μου λες τώρα ότι για την αποχή του κόσμου φταίει το γήπεδο???
Έλα τώρα...
Έχω ξαναγράψει πρόσφατα ότι οι δικαιολογίες τελείωσαν...
Δεν μας αξίζει ο εκπληκτικός ΠΑΣ που απολαμβάνουμε...

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #53 στις: Τετ 26 Οκτ 2016 21:01 »
Πέραν των τριών βαθμών, που είναι το ζητούμενο σε ένα μεσοβδόμαδο παιχνίδι
με rotation
Πιστεύω πως σημαντικό είναι το γκολ του Μαμπουλού για την συνέχεια..

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #54 στις: Τετ 26 Οκτ 2016 21:16 »
(...)
με rotation
Πιστεύω πως σημαντικό είναι το γκολ του Μαμπουλού για την συνέχεια..



OXI και rotation... η βασική σύνθεση του β'  γύρου.

Πασχαλάκης, Καρανίκας, Κούτρης, Μιχαήλ, Σκόνδρας, Μπέριος, Κοζορώνης (73’  Ναδάλες), Γαρουφαλιάς, Δώνης (61’ Γιάκος), Ζάιρο (80’ Κόντε), Μαμπουλού

 
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #55 στις: Πεμ 27 Οκτ 2016 09:46 »
Το υπεροχο γκόλ του Μαμπουλου
Μερικά γκόλ αξιζει να μενουν στην μνήμη για τον εξαιρετικό τρόπο που επιτευχθηκαν

Αλλά και για τον πανηγυρισμό  :P :P :P



Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #56 στις: Πεμ 27 Οκτ 2016 10:25 »
Παράθεση
η βασική σύνθεση του β'  γύρου.

"Βλέπεις" πώληση Κόντε, Λίλα, Τζημόπουλου ή έστω κάποιων απ' αυτούς, το Γενάρη;

Από μένα, λίγα σχόλια γενικά, αφού ματς δεν είδα.

- Το πιο ενοχλητικό απ' όλα, για όλους μας εδώ, είναι η απουσία του κόσμου απ' το πλευρό της Ομάδας. Αλλά, όσοι είμαστε εδώ, πάμε γήπεδο, οπότε μεταξύ μας τα λέμε και άδικα τα χώνει ο ένας στον άλλο.

- Η Ομάδα που βλέπω ΜΟΥ αξίζει (και ΜΑΣ αξίζει) γιατί φάγαμε πολύ χιλιόμετρο, πολύ άγχος και μεγάλες στενοχώριες, σε όχι καλά χρόνια. Χωρίς να διεκδικούμε τίποτα σοβαρότερο από μια συμμετοχή σε τελικό (2 φορές σε τσακιρ κέφι) και μια άνοδο κατηγορίας. Το αν οι άλλοι το έκοψαν και δε βλέπουν αυτή την Ομάδα από κοντά, δε με ενδιαφέρει πλέον. Αδικούν τους εαυτούς τους γιατί τράβηξαν πολλά και ο καθένας για τους λόγους του απέχει πλέον. Κρίμα, αλλά όσοι πάνε ακόμα γήπεδο έχουν κάθε δικαίωμα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να βλέπουν μια Ομάδα που μπορεί να κερδίζει παντού και να διεκδικεί τίτλους, ευρωπαϊκή έξοδο κλπ.

- Η χτεσινή νίκη ήταν σημαντική γιατί ήρθε απέναντι σε αντίπαλο που προέρχεται από συνεχόμενα διπλά σε λεωφόρο και Κρήτη. Απέναντι σε αντίπαλο που μοιραζόμαστε τους ίδιους στόχους (ψηλά σε πρωτάθλημα, πρωτιά στον όμιλο του κυπέλου). Σημαντική γιατί ήρθε μετά από εμφατική νίκη στο πρωτάθλημα, χωρίς να σνομπάρουμε αυτό το ματς. Σημαντική γιατί προπονητής και παίχτες, έδειξαν οτι δε βλέπουν το θεσμό σαν απλή υποχρέωση. Ήταν σημαντική γιατί μας δίνει κατά ΠΑΣα πιθανότητα πρωτιά στον όμιλο και ευνοϊκότερη κλήρωση στη συνέχεια.


 :mono:   

Υ.Γ. Είμαι από εκείνους που προτιμάνε Ζωσιμάδες-καμίνι και εκδρομές ολέθρου κι ας μην είναι τόσο μεγαλεπήβολοι οι στόχοι κάθε φορά, αρκεί να είμαστε όλοι μαζί και να περνάμε καλά. Απλά όσοι γράφουμε εδώ πάμε ακόμα οπότε ας μη γκρινιάζουμε γι' αυτό ο ένας στον άλλο. 
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 27 Οκτ 2016 10:30 από Mikkael_Sin »
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος Pablo Pascobar

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 760
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #57 στις: Πεμ 27 Οκτ 2016 10:36 »
Σύνταυροι , γκρινιάξτε για την απουσία του κόσμου στα ματς του Σ/Κ όχι σε αυτά μιας εργάσιμης μέρας, που γίνεται το παιχνίδι 3 η ώρα του μεσ'μέρ'.
Πότε είχε κόσμο καθημερινή μεσ'μέρ' οποιοδήποτε ελληνικό γήπεδο σε ματς κυπέλλου ;
Μην του βγάζουμε τα μάτια λοιπόν !
Αν πάρουμε αποτέλεσμα στο Αγρίνιο, με κάτω από 3000 με τον Αστέρα, τότε ναι, θα έχουμε αποτύχει ως πασολέδες.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #58 στις: Πεμ 27 Οκτ 2016 10:54 »
Παράθεση
η βασική σύνθεση του β'  γύρου.
(...)
"Βλέπεις" πώληση Κόντε, Λίλα, Τζημόπουλου ή έστω κάποιων απ' αυτούς, το Γενάρη;
(...)

Βλέπω τίτλους Ιανουαρίου, πριν ματς με Βάζελο...  :P

"Βλέπει Κούτρη ο ... "
"Γλυκοκοιτάζει Κόντε ο..."
"Στο μάτι του ... ο Λίλα"
"Τζιμόπουλος... κάτοικος ... εκτός απροόπτου"
"Χριστοβασίλης: Ρίξτα και πάρτον" 
"ΟΧΙ! Μπέριου σε Ολυμπιακό" 



« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 27 Οκτ 2016 10:57 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος vourbiani

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.277
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #59 στις: Πεμ 27 Οκτ 2016 11:11 »
Παράθεση
η βασική σύνθεση του β'  γύρου.
(...)
"Βλέπεις" πώληση Κόντε, Λίλα, Τζημόπουλου ή έστω κάποιων απ' αυτούς, το Γενάρη;
(...)

Βλέπω τίτλους Ιανουαρίου, πριν ματς με Βάζελο...  :P

"Βλέπει Κούτρη ο ... "
"Γλυκοκοιτάζει Κόντε ο..."
"Στο μάτι του ... ο Λίλα"
"Τζιμόπουλος... κάτοικος ... εκτός απροόπτου"
"Χριστοβασίλης: Ρίξτα και πάρτον" 
"ΟΧΙ! Μπέριου σε Ολυμπιακό"

O Mπεριος το οχι το ειπε μια φορα ήδη αλλά οχι στον Ολυμπιακο...
Εκπληκτικο πρωταθλημα ως τωρα ο Θοδωρας, δικαιουται νεο συμβολαιο...
Αν δε το πάρει πωληση το χειμωνα γιατι το καλοκαιρι παει στους γειτονες στο τσαμπα.

Ο Μαμπουλου ξερει πολλα κανταρια μπαλα, αλλα σαν να βαριεται μου φαινεται..
Ισως και να ειναι το στυλ του, ισως και να μην βρισκει κινητρο σε ματς κυπελλου μεσοβδομαδα αλλα θα πρεπει να καταλαβει οτι εκει μπροστα υπαρχουν πολλοι καλοι παικτες και μονο οποιος προσπαθει πολυ παιζει...

Επαγγελματικη νικη, συνεχιζουμε για το κρας τεστ του Αγρινιου

Αποσυνδεδεμένος PASas_

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 727
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #60 στις: Πεμ 27 Οκτ 2016 11:35 »
Σύνταυροι , γκρινιάξτε για την απουσία του κόσμου στα ματς του Σ/Κ όχι σε αυτά μιας εργάσιμης μέρας, που γίνεται το παιχνίδι 3 η ώρα του μεσ'μέρ'.
Πότε είχε κόσμο καθημερινή μεσ'μέρ' οποιοδήποτε ελληνικό γήπεδο σε ματς κυπέλλου ;

Παίζαμε στη Γ' Εθνική το 2004-2005 μόνο Τετάρτες μεσημέρι, με τον ψυχάκια πρόεδρο, με προπονητή έναν κατά κύριο επάγγελμα αποσπασμένο αστυνομικό από το Αγρίνιο, με ρόστερ τον Μελαναρκίτη, τον Κεφαλίδη, τον Παναγιωτόπουλο και αντιπάλους τον Παύλο Μελά και τον Πανδραμαϊκό και δεν πέφταμε κάτω από τις 3-4 χιλιάδες κόσμο. Για να μην αναφέρω κάτι παρολίγον sold-out με την Καβάλα. Τους 700-800 νοματαίους που είχαμε χθες (με 10 ευρώ γενική είσοδο και 1.500 διαρκείας πουλημένα), δεν τους είχαμε ποτέ.
Οι δικαιολογίες έχουν πεθάνει όλες. Είτε δεν έχουμε πραγματικό κόσμο πέραν αυτών που πάμε κάθε βδομάδα, είτε δεν έχουν εντελώς ιδέα από μπάλα όλοι όσοι απέχουν για να εκτιμήσουν αυτό που ζούμε τα τελευταία χρόνια, είτε (η βολικότερη δικαιολογία) έχουν αποχωρήσει οι "είμαι ΠΑΣ κι από τις μεγάλες είμαι τάδε" επειδή τελευταία έχουμε μεγαλώσει πολύ αγωνιστικά, τους πικραίνουμε συχνά και μας βλέπουν ως ανταγωνιστές. Οι τελευταίοι ας παραμείνουν σπίτια τους γιατί οι πίκρες θα συνεχιστούν.
Ίσως είμαι λίγο αυστηρός και απόλυτος, αλλά δεν με πείθει τίποτα άλλο πλέον. Ούτε με ενοχλεί να μας διάβάζουν άλλοι ενώ βγάζουμε τα μάτια μας. Η τηλεοπτική εικόνα κάθε αγωνιστική είναι αμείλικτη και δεν "μακιγιάρεται" ό,τι κι αν κρύψουμε μεταξύ μας. Το θέμα είναι να βρεθεί η αιτία και μετά η γιατρειά.

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #61 στις: Πεμ 27 Οκτ 2016 11:41 »
Παράθεση
O Mπεριος το οχι το ειπε μια φορα ήδη αλλά οχι στον Ολυμπιακο...
Και πολύ καλά έκανε...O Μπέριος δεν πρέπει να φύγει από τον ΠΑΣ, γιατί εδώ θα κάνει τα κορυφαία πράγματα στην καριέρα του Έ!!!? Βελλίδη?
Ανήκει  στη συνομωταξία των παικτών που γεννήθηκαν για να κάνουν καριέρα μόνο σε μια ομάδα (Γιάκος, Γαρουφαλλιάς, Σκόνδρας κ.α.).
Για πολλούς ευνόητους λόγους και χωρίς καμιά υποτίμηση στην προσπάθεια και την πρόοδο που καταβάλει-ουν.
Βέβαια ίσως να είναι και η "κατάρα" του ΠΑΣ, αφού όποιος κατέβει από το Πειρατικό τον τρών οι καρχαρίες ;)
(Μιχαλόπουλος, Σαιτιώτης, Κοροβέσης, Βελλίδης, Γεωργίου, Στάθης κλπ κλπ κλπ)...Κι έπονται κι άλλοι...Έ!!!? Τσουκαλά?

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #62 στις: Πεμ 27 Οκτ 2016 12:01 »
Παίζαμε στη Γ' Εθνική το 2004-2005 μόνο Τετάρτες μεσημέρι, με τον ψυχάκια πρόεδρο, με προπονητή έναν κατά κύριο επάγγελμα αποσπασμένο αστυνομικό από το Αγρίνιο, με ρόστερ τον Μελαναρκίτη, τον Κεφαλίδη, τον Παναγιωτόπουλο και αντιπάλους τον Παύλο Μελά και τον Πανδραμαϊκό και δεν πέφταμε κάτω από τις 3-4 χιλιάδες κόσμο. Για να μην αναφέρω κάτι παρολίγον sold-out με την Καβάλα. Τους 700-800 νοματαίους που είχαμε χθες (με 10 ευρώ γενική είσοδο και 1.500 διαρκείας πουλημένα), δεν τους είχαμε ποτέ.
Οι δικαιολογίες έχουν πεθάνει όλες. Είτε δεν έχουμε πραγματικό κόσμο πέραν αυτών που πάμε κάθε βδομάδα, είτε δεν έχουν εντελώς ιδέα από μπάλα όλοι όσοι απέχουν για να εκτιμήσουν αυτό που ζούμε τα τελευταία χρόνια, είτε (η βολικότερη δικαιολογία) έχουν αποχωρήσει οι "είμαι ΠΑΣ κι από τις μεγάλες είμαι τάδε" επειδή τελευταία έχουμε μεγαλώσει πολύ αγωνιστικά, τους πικραίνουμε συχνά και μας βλέπουν ως ανταγωνιστές. Οι τελευταίοι ας παραμείνουν σπίτια τους γιατί οι πίκρες θα συνεχιστούν.
Ίσως είμαι λίγο αυστηρός και απόλυτος, αλλά δεν με πείθει τίποτα άλλο πλέον. Ούτε με ενοχλεί να μας διάβάζουν άλλοι ενώ βγάζουμε τα μάτια μας. Η τηλεοπτική εικόνα κάθε αγωνιστική είναι αμείλικτη και δεν "μακιγιάρεται" ό,τι κι αν κρύψουμε μεταξύ μας. Το θέμα είναι να βρεθεί η αιτία και μετά η γιατρειά.
Εισάγεις "καινά δαιμόνια", φίλε μου...  8)
Δεν πάει πάει πολύς καιρός που έγραψα τα ίδια και πέσαν να με φάνε...
Και θα συμφωνήσω με τον  deceiver και τον GIWRGIS ότι είμαστε για τον μπούτσο στο συγκεκριμένο θέμα...

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.598
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #63 στις: Πεμ 27 Οκτ 2016 12:52 »
Σύνταυροι , γκρινιάξτε για την απουσία του κόσμου στα ματς του Σ/Κ όχι σε αυτά μιας εργάσιμης μέρας, που γίνεται το παιχνίδι 3 η ώρα του μεσ'μέρ'.
Πότε είχε κόσμο καθημερινή μεσ'μέρ' οποιοδήποτε ελληνικό γήπεδο σε ματς κυπέλλου ;

Παίζαμε στη Γ' Εθνική το 2004-2005 μόνο Τετάρτες μεσημέρι, με τον ψυχάκια πρόεδρο, με προπονητή έναν κατά κύριο επάγγελμα αποσπασμένο αστυνομικό από το Αγρίνιο, με ρόστερ τον Μελαναρκίτη, τον Κεφαλίδη, τον Παναγιωτόπουλο και αντιπάλους τον Παύλο Μελά και τον Πανδραμαϊκό και δεν πέφταμε κάτω από τις 3-4 χιλιάδες κόσμο. Για να μην αναφέρω κάτι παρολίγον sold-out με την Καβάλα. Τους 700-800 νοματαίους που είχαμε χθες (με 10 ευρώ γενική είσοδο και 1.500 διαρκείας πουλημένα), δεν τους είχαμε ποτέ.
Οι δικαιολογίες έχουν πεθάνει όλες. Είτε δεν έχουμε πραγματικό κόσμο πέραν αυτών που πάμε κάθε βδομάδα, είτε δεν έχουν εντελώς ιδέα από μπάλα όλοι όσοι απέχουν για να εκτιμήσουν αυτό που ζούμε τα τελευταία χρόνια, είτε (η βολικότερη δικαιολογία) έχουν αποχωρήσει οι "είμαι ΠΑΣ κι από τις μεγάλες είμαι τάδε" επειδή τελευταία έχουμε μεγαλώσει πολύ αγωνιστικά, τους πικραίνουμε συχνά και μας βλέπουν ως ανταγωνιστές. Οι τελευταίοι ας παραμείνουν σπίτια τους γιατί οι πίκρες θα συνεχιστούν.
Ίσως είμαι λίγο αυστηρός και απόλυτος, αλλά δεν με πείθει τίποτα άλλο πλέον. Ούτε με ενοχλεί να μας διάβάζουν άλλοι ενώ βγάζουμε τα μάτια μας. Η τηλεοπτική εικόνα κάθε αγωνιστική είναι αμείλικτη και δεν "μακιγιάρεται" ό,τι κι αν κρύψουμε μεταξύ μας. Το θέμα είναι να βρεθεί η αιτία και μετά η γιατρειά.

Πολύ επιπόλαια ανάλυση που μάλλον συσκοτίζει παρά διευκολύνει τα πράγματα.
Λοιπόν πάμε στο δια ταύτα:
Παρακολουθούσα χθες το ματς ΠΑΟΚ-Λάρισα. Και εκεί η ίδια κατάσταση. Ψυχή στο γήπεδο. Και αυτοί είναι μαλάκες;
Τα γήπεδα γεμίζουν με διαρκείας όχι με εισιτήρια. Δυστυχώς ο κόσμος πρώτα και μετά η ΠΑΕ δεν δούλεψε πολύ αυτό το σενάριο το καλοκαίρι λόγω ευρωπαϊκών παιχνιδιών. Σου λέει ο άλλος έδωσα 30 για ΟΝΤ, μπορεί να σκέφθηκε και το ταξίδι στο εξωτερικό, τις διακοπές, σου λέει άστο το διαρκείας τώρα, πάει για μετά... Το μετά σημαίνει μάλλον ακύρωση της αγοράς λόγω πολύ στενών οικονομικών.
Η τηλεόραση κάνει πάρα πολύ κακό. Ο κόσμος, όχι μόνο του Π.Α.Σ., αλλά και όλων των άλλων ομάδων προτιμά την καφετέρια γιατί απλά του κοστίζει λιγότερο κατά 7 ευρώ. Και επαναλαμβάνω ο κόσμος δεν έχει λεφτά.
Επίσης έχει κοπεί εντελώς το τσάμπα, το καγκελάκι, ο γνωστός στη θύρα κτλ. Πολύ καλό αυτό που έκανε ο Χονδρός για εμένα, γιατί έβαλε μια τάξη σε αυτό το ζήτημα. Θυμάστε παλιά που είχαμε 4.000-5.000 κόσμο και κομμένα εισιτήρια 3.000;
'Έχω πάει Τούμπα με ΠΑΟΚ σε διάφορα ματς όπως και Καραϊσκάκη και στη Λάρισα. Το τι κόσμος τσάμπα μπαίνει δεν λέγεται... Σε εμάς όχι, Και καλά κάνει ο Χονδρός για εμένα.

Ο κόσμος είναι περίπου κατά 30% αυξημένος από πέρυσι στα αντίστοιχα ματς που έχουμε παίξει. Θα το δείτε και στην πορεία αυτό. Δεν λέω ότι είναι αρκετό. Είναι όμως μια ικανοποιητική αύξηση, πολύ μεγάλη για μια χρονιά.

Επιμένω: Όλα τα λεφτά είναι στα διαρκείας. Εκεί πρέπει να δοθεί βάρος. Γιατί αν μπει το δίλημμα δεκάρικο ή καφετέρια, ο πολύς κόσμος θα διαλέξει το δεύτερο ειδικά αν πρόκειται για ματς με Πλατανιά, Ξάνθη κτλ.ή ματς Κυπέλλου.
 
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Συνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.724
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #64 στις: Πεμ 27 Οκτ 2016 12:55 »
Αναρωτιεμαι πραγματικα ποσοι παικτες του ελληνικου πρωταθληματος θα χτυπουσαν την μπαλα με αυτο τον τροπο .

Δεν ηταν απλα ενα γκολ πχ με σουτ απο 30 μετρα η απο πολυ πλαγια , το οποιο θα μπορουσαν ολοι να το κανουν 1-2 φορες στην καριερα τους .
Ουτε καν ενα εντυπωσιακο ψαλιδακι , που και αυτο μπορει να πετυχει εστω μια φορα .
Το χθεσινο γκολ ηταν κατι αλλο .

Περα απ'αυτο ομως, εξακολουθω επισης να αναρωτιεμαι σε τι κατασταση βρισκεται αυτο το παιδι ...

Αποσυνδεδεμένος horizonz4

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #65 στις: Πεμ 27 Οκτ 2016 13:13 »

τσιγκολελέτα

Αποσυνδεδεμένος fadomas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.076
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #66 στις: Πεμ 27 Οκτ 2016 13:17 »
Στα του κόσμου θεωρώ πως φταίει και το γενικότερο κλίμα ξενέρας που υπάρχει στον κόσμο...πολλά τα προβλήματα που τον ταλανίζουν κι ο άλλος δε θα έχει τη διάθεση αλλά και τα χρήματα για Κυριακή παρα Κυριακή...άλλο 1-2-3 ματσάκια κι άλλο 15 πόσα είναι...υπάρχει γενικότερη ξενέρα και το βλέπω και σε άλλες ασχολίες...δε ξέρω αν μπορεί να αλλάξει αυτό αν δεν αλλάξει η κατάσταση της χώρας...δεν έχει να κάνει με τον ΠΑΣ...έχει να κάνει με την ψυχολογία του κόσμου πιστεύω...

Κάποια στιγμή σε μια κίνηση του Ζάιρο που πέταξε την μπάλα από δεξιά κι άρχισε να σπριντάρει απο αριστερά και να μπει για σέντρα σηκώθηκα από την καρέκλα και χειροκρόταγα μόνος μου στο σπίτι...  :P

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #67 στις: Πεμ 27 Οκτ 2016 13:19 »
Αναρωτιεμαι πραγματικα ποσοι παικτες του ελληνικου πρωταθληματος θα χτυπουσαν την μπαλα με αυτο τον τροπο .

Δεν ηταν απλα ενα γκολ πχ με σουτ απο 30 μετρα η απο πολυ πλαγια , το οποιο θα μπορουσαν ολοι να το κανουν 1-2 φορες στην καριερα τους .
Ουτε καν ενα εντυπωσιακο ψαλιδακι , που και αυτο μπορει να πετυχει εστω μια φορα .
Το χθεσινο γκολ ηταν κατι αλλο .

Περα απ'αυτο ομως, εξακολουθω επισης να αναρωτιεμαι σε τι κατασταση βρισκεται αυτο το παιδι ...

Για ποιον λες; Μαμπουλού;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Tsimendos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.514
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #68 στις: Πεμ 27 Οκτ 2016 13:19 »
Και το γκολ το έβαλε με αυτό τον τρόπο ατο 0-0. Δεν ήμασταν 3-0 και έκανε μια κίνηση κι αν του πιάσει. Ένδειξη αυτοπεποιθησης. Το στυλ του είναι γενικώς τεμπέλικο αλλά όταν αποφασίζει να πατήσει γκάζι γίνεται αστραπή. Και με τη λαρισα έδειχνε να βαριέται αλλά έκανε δυο σπριντάρες και τον πούλησαν οι σέντρες του Φονσι που δεν ήταν καλές.

Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #69 στις: Πεμ 27 Οκτ 2016 13:23 »
μου φαίνεται θα γεμίζουν τα άλλα γήπεδα για να δούνε τον ΠΑΣ, κι εμείς θα το γεμίζουμε για να δούμε το ... ΠΟΚ... >:( :( :takataka:
"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Αποσυνδεδεμένος Pablo Pascobar

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 760
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #70 στις: Πεμ 27 Οκτ 2016 13:28 »
Mυστήριος παίχτης πράγματι ο Μαμπουλού, όπως όμως και πολλοί άλλοι θκοί μας.
Αυτό όμως αποτελεί κι ένα από τα βασικά όπλα μας φέτος και για πρωτη φορά στα χρονικά :
Οι πολλοί μυστήριοι παίχτες δηλαδή !
Και βασικά ίσως και μεγάλος πονοκέφαλος για τον Πετράκη οι πολλοί ικανοί να προσφέρουν !
Αν όλα πάνε καλά, ΟΚ.
Αν στραβώσει όμως, τι γίνεται ; Γκρίνιες ;
Ας αποφύγουμε όμως καταστάσεις δε γαμ@#$% κι εσύ κι ο γρύλος σου από τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Tsimendos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.514
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #71 στις: Πεμ 27 Οκτ 2016 13:46 »
Σκέψου πονοκέφαλο που θα έχουν οι αντίπαλοι που δεν θα ξέρουν με ποιούς θα κατέβεις να παίξεις. Πας για τον Κοντε σου βγαίνει ο Μαμπουλου. Λες αντε δυο είναι θα τα καταφέρουμε βγαίνει κι ο Ζαιρο, έρχεται ο Βιδάλ ανεβαίνει ο Γιάκος. Έχουμε για όλα τα γούστα.

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιαννινα - Ξανθη (Κυπελλο 1η αγων.)
« Απάντηση #72 στις: Πεμ 27 Οκτ 2016 15:12 »
Σκέψου πονοκέφαλο που θα έχουν οι αντίπαλοι που δεν θα ξέρουν με ποιούς θα κατέβεις να παίξεις. Πας για τον Κοντε σου βγαίνει ο Μαμπουλου. Λες αντε δυο είναι θα τα καταφέρουμε βγαίνει κι ο Ζαιρο, έρχεται ο Βιδάλ ανεβαίνει ο Γιάκος. Έχουμε για όλα τα γούστα.

Μην ξεχνας και τον Α-Κώστα.
...και τα γκολ θα τα βάζει ο Ναδάλες μόλις ο Πετράκης του μάθει τα τελειώματα.