Αποστολέας Θέμα: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις (2010-11)  (Αναγνώστηκε 32841 φορές)

Αποσυνδεδεμένος PAGOURASourdias

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Superleague - Σχόλια και προβλέψεις (2010-11)
« στις: Τρι 04 Μάι 2010 19:49 »
Σε συζητήσεις με την Ένωση Β’-Γ’ Εθνικής για το ενδεχόμενο να καθιερωθούν πλέι άουτ από την επόμενη σεζόν, βρίσκεται η Σούπερ Λίγκα, σύμφωνα με τον γενικό διευθυντή της, Πατρίκ Κομνηνό. Όπως αποκάλυψε ο ίδιος, οι οριστικές αποφάσεις θα παρθούν το προσεχές καλοκαίρι.

Μιλώντας στον Athletic Radio, ο κ. Κομνηνός αναφέρθηκε σε θέματα όπως τα οικονομικά της λίγκας σε σχέση με τη διακοπή της χορηγίας του ΟΠΑΠ, τη διαιτησία, τα ύποπτα ματς και πολλά άλλα.

Αναλυτικά:

Για τα οικονομικά προβλήματα:
«Τα τηλεοπτικά παραμένουν ως έχουν. Θεωρώ ότι το πρόβλημα είναι πιο γενικευμένο και να δούμε τι συμβαίνει στην πατρίδα μας. Όλος ο επιχειρηματικός κόσμος βρίσκεται σε ένα μούδιασμα. Οι ομάδες δυσκολεύονται να βρουν χορηγούς, εν αντιθέσει με το παρελθόν όπου το ποδόσφαιρο αποτελούσε ένα πιο ελκυστικό προϊόν. Όπως και να έχει μια οικονομική ύφεση δημιουργεί προβλήματα, όμως εμείς έχουμε εξασφαλίσει οικονομικά έσοδα για τα επόμενα χρόνια».

Για την διακοπή της χρηματοδότησης:
«Αυτή τη στιγμή υπάρχουν αρκετές πολιτικές αποφάσεις, όπως η επιλογή του ΟΠΑΠ να σταματήσει την χρηματοδότηση. Το ίδιο συμβαίνει με την αύξηση της φορολόγησης και γενικά εμείς οφείλουμε να ακολουθήσουμε αυτήν την κατάσταση. Αυτήν την στιγμή, ο ΟΠΑΠ έχει μια υποχρέωση προς εμάς και ουσιαστικά αυτές οι αποφάσεις πλήττουν τις μικρές ομάδες που δεν δημιουργούν αυτά τα προβλήματα. Αυτό που έχουμε αντιπροτείνει στον ΟΠΑΠ είναι να υπάρχει μια κύρωση για τις ομάδες που δημιουργούν προβλήματα και μια ανταμοιβή για αυτές που δεν δημιουργούν κανένα απολύτως πρόβλημα».

Για τη διαιτησία:
«Είναι σαφές ότι η διαιτησία δεν βρίσκεται στο επίπεδο που θα θέλαμε. Από την άλλη, ο διαιτητής είναι αυτός που βρίσκεται πάντα στο στόχαστρο. Ο διαιτητής είναι μέρος του παιχνιδιού. Όλοι κάνουν λάθη, το θέμα είναι να μην γίνονται τα λάθη από πρόθεση. Νομίζω ότι όλα ξεκινούν από την καχυποψία γιατί όταν γίνεται ένα λάθος τότε αρχίζουμε να σκεφτόμαστε από που προέρχονται αυτά τα λάθη».

Για την υπόθεση των ύποπτων αγώνων:
«Είναι μια υπόθεση που έχει πάρει τον δρόμο της και θα δούμε τι εξέλιξη θα υπάρχει από εδώ και στο εξής».

Για την Σούπερ Λίγκα:
«Για εμένα βασικό κριτήριο ανάπτυξης του ποδοσφαίρου αποτελεί η ανάμειξη με το ποδόσφαιρο νέων παραγόντων και δεν εννοώ ηλικιακά αλλά παρουσίας τους στο ποδόσφαιρο. Παράγοντες που θέλουν να κατασκευάσουν νέα γήπεδα, να βελτιώσουν τα προπονητήρια τους και γενικά να προοδεύσουν εκείνοι και οι ομάδες τους».

Για τη θέση του προέδρου της Σούπερ Λίγκας:
«Η κυρίαρχη άποψη που επικρατεί είναι ότι πρόεδρος της λίγκας πρέπει να είναι ο πρόεδρος της ομάδας γιατί υπάρχει ένα κύρος στις συζητήσεις με τους αρμόδιους φορείς. Ο πρόεδρος που έρχεται δεν πρέπει να έρχεται μόνο με την παρουσία του κύρους του, αλλά και να βοηθάει τον συνεταιρισμό σε όλα όσα χρειάζονται».

Για τα πλέι οφ:
«Το γεγονός ότι πολλές ομάδες διεκδικούν τη δεύτερη θέση μέσω των πλέι οφ είναι επειδή δίνεται κίνητρο σε όλες τις ομάδες που βρίσκονται στην πέμπτη και την έκτη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος. Όλοι γνωρίζουν τους κανονισμούς των πλέι οφ και μάλιστα από την αρχή του πρωταθλήματος».

Για τα πλέι άουτ:
«Εξετάζουμε το πλαίσιο των πλέι άουτ για την επόμενη αγωνιστική περίοδο και για αυτόν τον λόγο βρισκόμαστε σε συζητήσεις με την Ένωση Β’-Γ’ Εθνικής ώστε να δούμε όλα τα πιθανά σενάρια. Μέσα στο καλοκαίρι θα γνωρίζουμε τι θα γίνει και ποιες θα είναι οι αποφάσεις που θα παρθούν».

ΠΗΓΗ:SPORT-FM.GR


ΤΩΡΑ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ..!!! :-? :-?
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 08 Μάι 2017 18:33 από fon7 »
PAS GIANNINA KOZANI-GROUP
ΚΑΙ Η ΣΟΥΡΔΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕ Ο ΠΑΣ ΟΛΕ ΟΛΕ
ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ..ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΩΣ ΤΑ ΠΕΡΑΤΑ ΤΗΣ ΓΗΣ..!!!

Αποσυνδεδεμένος bulux

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 539
    • Προφίλ
    • Βούτυρο στο ψωμί σας
Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #1 στις: Δευ 18 Οκτ 2010 00:10 »
Είπα να ανοίξω ένα θέμα - μιας και δεν υπάρχει - για τις αγωνιστικές εξελιξεις στην σουπερλιγκ,
αφού και έχουμε πρόσφατους γνωστούς, απο πέρυσι αλλά και απο Β πιο παλιά, αλλά και γιατί ευχόμαστε να παίζουμε εκεί του χρόνου.

Ποιός θα παρει το πρωτάθλημα καθόλου δεν με ενδιαφέρει, καθώς θα είναι ένας απο τους γνωστούς.
Καλά φαίνεται να κρατιέται ο Μπέος που έχει κάνει μια μαχητική ομάδα. Μπορεί να μην τον χωνεύουμε
(ή και να τον κοροιδεύουμε) αλλά ξέρει πως να στήσει μια ομάδα, όπως και BigMac, που είναι αποδυναμωμένος απο πέρυσι,
αλλά πάλι δύσκολα θα πέσει. Σίγουρο για φούντο έχω τον Πανσερραικό (δυστυχώς) που φαίνεται πως και αυτή
τη φορά δεν μπορεί... Ελπίζω επιτέλους η ξάνθη να πέσει καθώς και ο Ηρακλής, που απλά ήταν τυχερός και με έναν
καλό επιθετικό. Αλλά τον μάθανε τώρα όλοι τον Σολτάνι... και να δούμε ποιός θα σκοράρει αν μαρκάρεται καλά.
Η ΑΕΛάρα πάλι κάνει πρωταθλητισμό και είναι κρίμα για μια ομάδα με τόσο κόσμο και καινούριο γήπεδο να
παλεύει για την σωτηρία (μπέλλου).

Ωραίο είναι και που μπήρε μπρος η ΑΕΚ (γκολάρα σκόκο), και περιμένω και τον ΠΑΟΚ να πάρει μπρος και να πάρει πρωτάθλημα :-)
'ΠΑΣ μην μας λυπασαι'... και κάποιοι το πήραν τοις μετρητοις και μας έχουν γονατίσει
ΠΑΣ και ξερό βατραχοπόδαρο

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #2 στις: Κυρ 28 Νοέ 2010 19:49 »
σκουπρολιγα απ ολα
τσ εικοστης ογδοης τρεχοντα


το φαε ο τελς το τυρι
τα χανουμια τον ντγανσαν το γαυρο
η σκοντα τον πηγε κουρσα τον αστερα τριπολς
η καβαλα εκαμε τραμπαλα με το βωλλο
ο πανιωνιος τσ χαπακωσε στ μαυρογριες
οι γιουφτοι εκαμαν κωλλτουμπα στον ατρομτο
- τοιμαζντε για το κυπλο -
τα σερρας  τσ φαρμακωσαν κι τσ καμπιες

αμα δεματιασνε κι το βαζελοτρεφλλο τα παγανελια

τοτες

ΤΡΕΜΕ σκουπρολιγα
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 28 Νοέ 2010 20:07 από HarMPas »

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #3 στις: Δευ 29 Νοέ 2010 11:45 »
Συναρπαστικό το πρωτάθλημα της σουπρολιγκ.
Τα ματς βεβαια δεν βλέπονται, αλλα απο 16 ως 13 βαθμους ειναι σχεδον ολοι.
Προβλεψη για πτωση (με αυτη την σειρα και χωρις να ξερουμε τι γινεται τον Γενάρη)

Κερκυρα, Ηρακλης, Εργοτελης, Πανιώνιος, Σερρες.

 :mono:

Αποσυνδεδεμένος todo

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #4 στις: Δευ 29 Νοέ 2010 11:53 »
ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΕΙ Η ΛΑΡΙΣΑ ΦΕΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #5 στις: Δευ 29 Νοέ 2010 12:02 »
Eχει και ενδιαφέρον πρόγραμμα η Αελ τς επόμενες αγωνισκές ...κατά σειρά:

Παοκ μέσα, χανούμια όξω, γαύρο μέσα, χελιδονοπερίστερο όξω, νεομάκαρο όξω.

Αποσυνδεδεμένος ELTORO

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 526
    • Προφίλ
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #6 στις: Δευ 29 Νοέ 2010 12:21 »
Εχω τοποθετηθεί επι του θέματος στο ποστ για το νεο γήπεδο της ΑΕΛ.

Παράθεση
Απ: ΑΕΛ: Η ψηφοφορία για το όνομα του νέου γηπέδου
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 12, 2010, 12:50:10 μμ »
Παράθεση
Θα είναι το πιο γαμάτο γήπεδο στην Β' του χρόνου πάντως !

 :P

Ακούγεται ήδη απο κάποιους στα ράδια και στις "φυλλάδες" πως δεν πρέπει να πέσει η ΑΕΛ γιατι έχει καινούργιο γήπεδο κι αναβαθμίζει το πρωτάθλημα και πελέ ολε !

Ειναι σαν το δικό μας επιχείρημα πως πρέπει να σωθούμε γιατί έχουμε γεμάτο γήπεδο ενω ο Εργοτέλης παίζει με 500 άτομα κι  η Τρίπολη με 1000 κλπ

Παπάρια μάντολες !

Αμα δεν μπορείς (αγωνιστικά και μη  ;)) πέφτεις ή πρέπει να πέφτεις.

Χατήρια δεν υπάρχουν.

Αντε του χρόνου να φιλοξενούν την Ηλιούπολη τα τυριά.

ΟΥΣΤ

ΥΓ Αν και πιστεύω πως ο Πηλαδάκης θα την "σώσει" ΚΑΙ φέτος την ομάδα. Προσοχή ! Ο Πηλαδάκης. Οπως πέρσι για παράδειγμα...

Podrán imitarnos, pero igualarnos jamás

Αποσυνδεδεμένος todo

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #7 στις: Δευ 29 Νοέ 2010 12:57 »
ΟΠΩΣ ΠΕΡΣΥ ΠΟΥ ΤΙΣ ΤΟ ΕΔΩΣΕ Ο ΠΑΟΚ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ,ΜΠΟΡΕΙ ΦΕΤΟΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΤΣΙΣΟΥΝΕ
Κ ΕΝΑ ΔΙΠΛΑΚΙ ΣΤΗΝ Ν ΣΜΥΡΝΗ ΠΕΡΣΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ (0-3),ΕΙΔΑΜΕ ΤΙ ΕΓΝΕ ΤΗΝ ΠΡΟΓ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ.
ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ Η ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ ΣΤΗΝ Α
ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ Ο ΠΗΛΑΔΑΚΗΣ ΤΗΝ ΣΩΝΕΙ ΣΤΟΝ Β ΓΥΡΟ ΑΛΛΑ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.061
    • Προφίλ
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #8 στις: Δευ 29 Νοέ 2010 17:24 »
Φέτος γίνεται σφαγή...Ακόμα και οι τελειωμένοι κέρκυρα και σέρρες το παλεύουν.Βέβαια πλέον αρχίζουν να δυσκολεύουν τα πράγματα για όλους και δεν θα έρχονται εύκολα τα αποτελέσματα..σφαγή...

Αποσυνδεδεμένος bulux

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 539
    • Προφίλ
    • Βούτυρο στο ψωμί σας
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #9 στις: Τρι 30 Νοέ 2010 15:31 »
Δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν βλέπω τη λαρισα να πέφτει. Θα φορτσάρει λίγο στο τέλος, άντε και λίγες πλάτες και έμεινε. Για μένα ο Ηρακλής και η Ξάνθη είναι πιό σίγουρες απο τις άλλες. Ο Ηρακλής έκανε ένα καλό ξεκίνημα και αυτό ήταν. Πάπαλα. Η ξάνθη έχει αλλάξει περισσότερους προπονητές απο παίκτες. Και δεν υπάρχει πιά θείος. Από την άλλη βλέπω με σειρά πιθανοτήτων Κέρκυρα (την κατάλαβαν και αυτή...) ή Πανσερραικός ή Εργοτέλης. Πανιώνιος δεν υπάρχει περίπτωση να μην ανεβάσει απόδοση. Μπέος και ψωμιάδης έχουν στρωμένες ομάδες. Και οι ομάδες του δώνη συνήθως φορτσάρουν στο δεύτερο γύρο.
'ΠΑΣ μην μας λυπασαι'... και κάποιοι το πήραν τοις μετρητοις και μας έχουν γονατίσει
ΠΑΣ και ξερό βατραχοπόδαρο

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #10 στις: Τετ 01 Δεκ 2010 11:05 »
contra.gr
Παράθεση
Αλλαγή πλεύσης στο θέμα της τεχνικής ηγεσίας έκανε η ΑΕΛ, η οποία δεν προχώρησε τη διαδικασία της πρόσληψης του Παύλου Δερμιτζάκη.

Η λαρισινή ΠΑΕ προσδοκούσε να φέρει τη συσπείρωση της ομάδας εν όψει της δύσκολης συνέχειας αλλά το τελευταίο 24ώρο οι εξελίξεις έδειξαν ότι η συσπείρωση δεν πρόκειται να επιτευχθεί με τον Έλληνα τεχνικό.

Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι κατά την παραμονή του Παύλου Δερμιτζάκη στην θεσσαλική πόλη και συγκεκριμένα το βράδυ, υπήρξε παρουσία φιλάθλων της ΑΕΛ στο ξενοδοχείο όπου διέμεινε ο πρώην προπονητής του ΠΑΟΚ και του Πανθρακικού. Μάλιστα μία αντιπροσωπεία οργανωμένων οπαδών του παρέδωσε μια επιστολή, το γενικό νόημα της οποίας έλεγε ότι οι τελευταίοι δεν επιθυμούν την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας από εκείνον. Όλα αυτά είχαν ως αποτέλεσμα να μην ολοκληρωθεί η καταρχήν συμφωνία μεταξύ των δύο πλευρών.

Με βάση τα μέχρι τώρα δεδομένα, οι "βυσσινί" θα έχουν στον πάγκο τους τον Κώστα Κατσάρα για το ματς με τον ΠΑΟΚ, ενώ πολλά περισσότερα θα γίνουν γνωστά κατά τη διάρκεια της ημέρας.

monsters-larissa.gr
Παράθεση
Ο σύνδεσμος ενημερώνει τον φιλαθλο κόσμο της ΑΕΛ πως, σύμφωνα και με επιστολή που επιδόθηκε στον Παύλο Δερμιτζάκη απόψε το βράδυ, είναι αντίθετος στην πρόσληψή του έστω και με την ιδιότητα του υπηρεσιακού προπονητή. Συμμεριζόμενος τη δύσκολη συγκυρία και την ανάγκη για συσπείρωση και σεβόμενος την ιστορία της ΑΕΛ και την επιθυμία του κόσμου της στο συγκεκριμένο θέμα, ο σύνδεσμος επιθυμεί ν'αντιμετωπίσει η ΑΕΛ τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ με τον βοηθό του πρώην προπονητή στον πάγκο της και τον ΛΑΟ της ενωμένο στις κερκίδες.
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #11 στις: Τετ 01 Δεκ 2010 11:15 »
aokerkyra.com
Παράθεση
ΤΕΝΝΕΣ: «Με “έφαγε” ο Λυράκης»!

Δριμύ κατηγορώ κατά του τεχνικού διευθυντή του ΑΟ Κέρκυρα εξαπέλυσε ο Μπάμπης Τεννές. Ο τέως προπονητής των «κυανέρυθρων» χρέωσε στο Νίκο Λυράκη την απομάκρυνσή του από την ομάδα, κατηγορώντας τον για παρέμβαση στη δουλειά του και για άλλα πράγματα.

Ο έμπειρος τεχνικός χθές Τετάρτη το απόγευμα παραχώρησε συνέντευξη Τύπου στο Εθνικό Στάδιο Κέρκυρας, με σχεδόν αποκλειστικό θέμα τη συμπεριφορά του Λυράκη. Ο Τεννές ξεκίνησε λέγοντας:
«Θεώρησα απαραίτητο να πω κάποια πράγματα πριν φύγω. Κατ’ αρχάς θα αναφερθώ στο οικονομικό. Συμφωνήσαμε με τον κ. Λιμπάντση να μην μου καταβληθεί η αποζημίωση, παρά μόνο τα δεδουλευμένα».

Στη συνέχεια, ο Αθηναίος προπονητής ανέφερε:
«Η αφορμή του “διαζυγίου” μου με την ομάδα έχει να κάνει με τον κ. Λυράκη, διότι –σύμφωνα με αυτόν- εγώ δεν πίστευα στο ρόστερ. Κατά την άποψή μου η αιτία ήταν πως ήμουν εμπόδιο σε όποιες ενέργειες ή πράξεις ήθελε να κάνει. Είπα πως η ομάδα θέλει τρεις–τέσσερις παίκτες, χωρίς να με ενδιαφέρει από ποιόν και από πού θα προέρχονταν. Ένα χαρακτηριστικό θα σας πω. Μετά το παιχνίδι με τον Άρη, όταν πήγαμε στην Αθήνα, ο κύριος αυτός είχε πάει στα μπουζούκια με δύο-τρεις παίκτες. Πριν το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό, μου έλεγαν πολλοί φίλοι μου εδώ στην Κέρκυρα (και επιτρέψτε μου να σας πω ότι έχω πολλούς γνωστούς) ότι αν θα χάσουμε αυτός ο κύριος θα με διώξει. Ο κ. Λιμπάντσης έχει εγκλωβιστεί μαζί του, πιστεύοντας πως είναι σούπερ απαραίτητος και πουλώντας του φούμαρα και φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Έχουμε παίξει 13 παιχνίδια, μαζί με αυτό του Κυπέλλου, και μόνο δύο ήταν στην έδρα μας. Έχουμε μαζέψει 13 πόντους, που κατά τη γνώμη μου είναι αρκετά καλή συγκομιδή. Ο κ. Λυράκης έχει καταφέρει να διώξει από κοντά του όποιον έχει άποψη και γνώση. Στεναχωριέμαι που φεύγω με αυτό τον τρόπο, αλλά ανήθικος δεν υπήρξα ποτέ. Θέλω να ευχαριστήσω για τη συνεργασία τον κ. Λιμπάντση, αλλά δυστυχώς έχει εγκλωβιστεί και δεν μπορούσε να κάνει διαφορετικά. Θέλω επίσης να ευχαριστήσω τους ποδοσφαιριστές της ομάδας για τη συνεργασία που είχαμε όλο αυτό τον καιρό, καθώς και τον φίλαθλο κόσμο της Κέρκυρας ο οποίος σε αυτό τον ενάμιση χρόνο με βοήθησε πολύ. Εύχομαι στην ομάδα να έχει πολλές επιτυχίες, γιατί την αγαπάω».

Σε ερώτηση που του έγινε για ποιο λόγο οι ελλείψεις που έχει η ομάδα σε διάφορες θέσεις δεν καλύφθηκαν το καλοκαίρι, ο Μπάμπης Τεννές απάντησε:
«Για να πάρουμε το καλοκαίρι ξανά πίσω τον Γκουστάβο έδωσα μεγάλη μάχη. Οι παίκτες που θα αποκτηθούν θα πρέπει να είναι από το γραφείο του κ. Λυράκη, όπως και ο προπονητής που θα με διαδεχθεί θα είναι από το γραφείο του κυρίου αυτού. Έτσι πιστεύω».

Σε άλλη ερώτηση που του τέθηκε, για το ποιοι ποδοσφαιριστές της ομάδας είναι από το γραφείο του Νίκου Λυράκη, ο τέως τεχνικός του ΑΟΚ απάντησε ως εξής:
«Αυτό μπορείτε να το μάθετε. Δεν μπορώ να σας το πω εγώ. Η ομάδα πήρε αποτελέσματα, εγώ όμως έλεγα πως πρέπει να ενισχυθούμε. Ο κ. Λιμπάντσης δεν έχει τον χρόνο, έχει και τις δουλειές του. Αλλά δεν έχει και τις γνώσεις και λογικό είναι αυτό. Εκείνος που κινούσε τα νήματα ήταν ο κ. Λυράκης. Το καλοκαίρι πήραμε πολλούς παίκτες στο τέλος της μεταγραφικής περιόδου. Το μπάτζετ υπήρξε περιορισμένο».

Όταν ο Τεννές ρωτήθηκε αν πιστεύει πως υπάρχει στην ομάδα οικονομική συναλλαγή μεταξύ Λυράκη και ποδοσφαιριστών, είπε:
«Δεν νομίζω ότι υπάρχει οικονομική ή άλλη συναλλαγή του κ. Λυράκη με τους παίκτες που φέρνει στην ομάδα. Δεν το νομίζω αυτό. Το “πριόνισμα” ξεκίνησε για εμένα εδώ και ενάμιση μήνα. Κάποια στιγμή ο κ. Λυράκης θα πει “γειά σας” και θα φύγει από την ομάδα. Αυτοί που θα την “πληρώσουν” θα είναι ο κ. Λιμπάντσης και ο κόσμος της ομάδας. Τον Λυράκη τον γνώρισα εδώ. Εγώ συνέχισα το καλοκαίρι διότι δεν είχα πρόβλημα με τον κ. Λιμπάντση και γιατί κατάλαβα πως μου έχει εμπιστοσύνη. Είχα διαφωνίες με τον κ. Λυράκη και ο κ. Λιμπάντσης πήρε την απόφαση να φύγω εγώ. Ο νέος προπονητής έχει τον χρόνο να αξιοποιήσει το ρόστερ και να κάνει αυτό που πρέπει. Ο κ. Λυράκης δεν μπορούσε να αξιολογήσει τί παίκτες έπρεπε να πάρουμε, αυτό ήταν δουλειά δική μου».

Παράθεση
Ο Μπάντοβιτς στον πάγκο του ΑΟΚ
Ο Μπόζινταρ Μπάντοβιτς αποτελεί από σήμερα Τρίτη το απόγευμα τον νέο προπονητή της ομάδας του ΑΟ Κέρκυρα, αντικαθιστώντας τον Μπάμπη Τεννέ που απολύθηκε χθες βράδυ.
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #12 στις: Τετ 01 Δεκ 2010 12:03 »
λεν οι προφητειες
οτ
για να στεριωσ
η φι σι αρενα
πρεπ η αελ
να αλλαξ κατγορια

κι τσι που να παν;

δεν εχει παραπαν :)

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #13 στις: Σαβ 18 Δεκ 2010 21:17 »
Πήγαν να πλακωθούν στις μπουνιές... Μαρινάκης με Κωνσταντινίδη (ΑΕΚ) και Πατέρας με Μπέο...
Παράθεση
Σκηνές απείρου κάλους το απόγευμα της Παρασκευής στο ΔΣ της Superleague.

Ο Μαρινάκης πήγε να πιάσει από το σβέρκο τον Κωνσταντινίδη της ΑΕΚ. Ο Πατέρας αποκάλεσε λαμόγιο τον Μπέο, που μετά από... ένα οξύτατο επεισόδιο, όπου πήγαν να πέσουν μπουνιές, τον απέβαλαν από την αίθουσα.

Την αφήγηση των γεγονότων την έχουμε από τον κολλητό του Μαρινάκη, Κουρτάκη ως εξής:

"Έκρηξη" Μαρινάκη στο Δ.Σ. της Superleague, "θα σε πιάσω από τον σβέρκο", είπε στον εκπρόσωπο της ΑΕΚ, ενώ ο Μπέος είπε στον Πατέρα: "Eίσαι Φιλιππίδης και Μήτσου μαζί". Απίστευτες καταστάσεις συνέβησαν στο Δ.Σ. της Superleague το απόγευμα της Παρασκευής (17/12), καθώς ο Βαγγέλης Μαρινάκης ήρθε σε αντιπαράθεση με τον εκπρόσωπο της ΑΕΚ, Γιώργο Κωνσταντινίδη, ενώ στη συνέχεια ήρθαν σε κόντρα οι Νικόλας Πατέρας και Αχιλλέας Μπέος, με απίστευτες ατάκες να φεύγουν από τα στόματα των τεσσάρων εκπροσώπων, που λίγο έλειψε να έρθουν στα χέρια.

Ο κ. Κωνσταντινίδης προκάλεσε τον μεγαλομέτοχο της ΠΑΕ Ολυμπιακός με τα λεγόμενα του, καθώς όταν ο κ. Μαρινάκης του έκανε αναφορά για τους τραμπουκισμούς που συνέβησαν στην αναμέτρηση ΑΕΚ-Ολυμπιακός στο ΟΑΚΑ, ο εκπρόσωπος της κιτρινόμαυρης ΠΑΕ χαμογέλασε και απάντησε με ειρωνικό ύφος πως δεν συνέβη απολύτως τίποτα στο παιχνίδι, προκαλώντας τον θυμό του κ. Μαρινάκη, ο οποίος εκνευρισμένος αποκάλεσε τον εκπρόσωπο της ΑΕΚ "φαιδρό υποκείμενο".

"Από τον σβέρκο θα σε πιάσω, όπως οι μπράβοι σου τον Φουστέρ"

Στη συνέχεια ο Γιώργος Κωνσταντιδίδης απάντησε με απαξιωτικό τρόπο στον πρόεδρο της Superleague: "Έχεις ρίξει πολύ το επίπεδο και σου επιστρέφω όλους τους χαρακτηρισμούς που μου είπες". O Βαγγέλης Μαρινάκης σε εκείνο το σημείο "εξερράγη", σηκώθηκε όρθιος και φανερά οργισμένος φώναξε δυνατά στην αίθουσα με απειλητικές διαθέσεις προς τον εκπρόσωπο της ΑΕΚ: "Θα έρθω εκεί και θα σε πιάσω από το σβέρκο, όπως έπιαναν οι μπράβοι σας τον Φουστέρ στο ΟΑΚΑ".

Μάλιστα, ο κ. Κωνσταντινίδης προκάλεσε τον κ. Μαρινάκη να πλησιάσει προς το μέρος του σχολιάζοντας "έλα πάμε έξω, αλλά χωρίς τους μπράβους". Με το που άκουσε αυτό ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός έγινε "μπουρλότο" και βγήκε ο... Πειραιώτης από μέσα του, καθώς έκανε αμέσως την κίνηση να πλησιάσει τον εκπρόσωπο της ΑΕΚ με "άγριες" διαθέσεις. Εκείνη την στιγμή, όμως, ο Πατρίκ Κομνηνός μαζί με τους υπόλοιπους παράγοντες κατάφεραν να ηρεμήσουν την κατάσταση, καθώς ήταν φανερό πως αν δεν επέμβαιναν οι ψυχραιμότεροι, οι δύο άνδρες θα είχαν έρθει σίγουρα στα χέρια.

Τεταμένες οι σχέσεις Ολυμπιακού και ΑΕΚ

Στη συνέχεια τα πνεύματα ηρέμησαν στην αίθουσα, ύστερα από παρότρυνση των κ. Πατέρα και κ. Ψωμιάδη, αλλά είναι ολοφάνερο πως οι σχέσεις ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΑΕΚ είναι τεταμένες, καθώς ο κ. Μαρινάκης δεν έχει ξεχάσει τα προκλητικά σχόλια που έκανε ο κ. Αδαμίδης προς το πρόσωπο του, ύστερα από το τέλος της αναμέτρησης μεταξύ των δύο ομάδων στο ΟΑΚΑ.

"Όχι σαν εκπρόσωπος της Θύρας 7"

Ο Βαγγέλης Μαρινάκης, στη συνέχεια του Δ.Σ. της Superleague, έκανε λόγο και για ανυπαρξία της αθλητικής δικαιοσύνης, με αφορμή την δίχως προηγούμενο πτώση της ποινής του Παναθηναϊκού. "Να μιλάς σαν πρόεδρος της Superleague και όχι σαν εκπρόσωπος της Θύρας 7" ήταν η αντίδραση του Νικόλα Πατέρα. Η παρεμβολή του Αχιλλέα Μπέου άναψε τα λαμπάκια του προέδρου της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, που άρχισε να φωνάζει: "Τι θες εσύ εδώ; Είσαι υπόδικος και λαμόγιο"!

"Είσαι Φιλιππίδης και Μήτσου μαζί"

Ο κ.Μπέος με το χαρακτηριστικό του στυλ στη συνέχεια, απάντησε, με τον δικό του τρόπο: "Είσαι Φιλιππίδης!", κάνοντας έξαλλο τον κ.Πατέρα που ανταπάντησε: "Τι θες εσύ; Ούτε το 10% των μετοχών του Ολυμπιακού Βόλου δεν έχεις". Η απάντηση του κ.Μπέου ήταν άμεση στο ίδιο μήκος κύματος: "Είσαι Φιλιππίδης και Μήτσου. Μπροστινός! Να μας πεις εσύ πόσες μετοχές έχεις";

"Ευτυχώς που δεν έχω το όνομα Μπέος στην κοινωνία, να με κυνηγάει κάθε μέρα η αστυνομία και τα δικαστήρια" είπε με τη σειρά του ο Νικόλας Πατέρας, ενώ ο Αχιλλέας Μπέος αποβαλλόταν από την αίθουσα....
http://nonews-news.blogspot.com/2010/12/blog-post_18.html
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος bulux

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 539
    • Προφίλ
    • Βούτυρο στο ψωμί σας
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #14 στις: Σαβ 18 Δεκ 2010 22:04 »
Παλιά καραβάνα ο Μπέος στο χώρο. Ξεβράκωσε και τον Παναθηναικό στο ΟΑΚΑ απλά και μόνο για το τρίψει στην μούρη του πατέρα, μετά το επεισόδιο στο ΔΣ.

http://dai.ly/gaTu3L το τρέξιμο των παικτών του παναθηναικού


Κατα τα άλλα φαίνεται πως η Λάρισα θα τερματίσει πολύ εύκολα, και με αρκετούς πόντους απο τον πρωτελευταίο στη τελευταία θέση.
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 18 Δεκ 2010 22:08 από bulux »
'ΠΑΣ μην μας λυπασαι'... και κάποιοι το πήραν τοις μετρητοις και μας έχουν γονατίσει
ΠΑΣ και ξερό βατραχοπόδαρο

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #15 στις: Σαβ 18 Δεκ 2010 22:36 »
Στη συνέχεια τα πνεύματα ηρέμησαν στην αίθουσα, ύστερα από παρότρυνση των κ. Πατέρα και κ. Ψωμιάδη, αλλά είναι ολοφάνερο πως οι σχέσεις ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΑΕΚ είναι τεταμένες, καθώς ο κ. Μαρινάκης δεν έχει ξεχάσει τα προκλητικά σχόλια που έκανε ο κ. Αδαμίδης προς το πρόσωπο του, ύστερα από το τέλος της αναμέτρησης μεταξύ των δύο ομάδων στο ΟΑΚΑ.

"

O .κ. Μ. Πουροματσιαλας δεν ειπε τιποτα;
(εκτος απ το να ηρεμαει τα πνεματα)
Ποτε σκοπευει να τσ καταπονισει τσ Αργοναυτες τ; 8)

Οποιος δεν εχει κανει σε κατεργο, δε μπορει να καταλαβει τι θα πει κουπι κι βουρδουλα. %-|

Πουροματσιαλας περιμενε τν ομΑδα μια φορα στα προαστεια αθηνων για παιγνιδ.
Απο Καβαλα με το λεφορειο.
Μολις κατεβκαν τσ λεει αυτηνος:
 ::)- Φαγατε ταλαι;
- Οχι κ προεδρε, του ειπε ενα ςπαιχτσ, απο ενα σαντουιτσ φαγαμε κι απο ενα νερο!  >:(

Κατακαπνισμενη Καβαλα τι σε περμενει να ξερες ... :mono:

 

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #16 στις: Κυρ 19 Δεκ 2010 09:02 »
panathinaikos ντου opadon sto gipedo. apodokimasies

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!
καλη η επαρχιωτικη pu cha βαζελακια
19-12-2009 ακριβως ενα χρονο πριν ειχαμε τα επεισοδια εναντιον των οπαδων του ΠΑΣ στο ημιχρονο του αγωνα κ ενω το σκορ ηταν 0-0.
Τα μεγαφωνα προετρεπαν τους βαζελους να μην απαντουν στις προκλησεις %-|
Κ ο διαιτητης φροντισε με δυο οφσαιντ κ ενα μαιμου πεναλτυ να αποκαταστησει την "ισορροπια".
Μεχρι τοτε η ομαδα μας ειχε την μεγαλυτερη ευκαιρια να προηγηθει κ οι 800+ οπαδοι ειχαμε κερδισει τις εντυπωσεις απεναντι στους παγωμενους βαζελους.
Γνωστο το στορι...
 οι δηλωσεις περι αγνων παιδιων κ λοιπες μαλακιες
τωρα τι εγινε ρε πατερα?τι εχεις να πεις? τωρα τα αγνα παιδια εβαλαν εσενα στοχο,ειδες τι κανει η υποθαλψη εγκληματιων οπαδων κ το ψεμα? γυριζει μπουμεραγκ κυριε πατερα.
κ αυτα τα αγνα παιδια τι υψηλο επιπεδο οπαδων %-|κυνηγαν τον καραγκουνη κ τους λοιπους λαγους σαν τα κοπροσκυλα την κοτα :P
αει στα σκατα ΟΛΟΙ
γαμιεται το Π.Ο.Κ
 :mono: :mono: :mono: :mono: ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.061
    • Προφίλ
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #17 στις: Κυρ 19 Δεκ 2010 10:16 »
είχαν και επέτειο τα αγνά παιδιά και το γιόρτασαν ανάλογα.....έτσι εξηγείται....Την μια ο Αλέξης....την μια αναρχικοί....την μια εκτεταμένα....την άλλη μεμονωμένα.....την άλλη ευρείας κλίμακας.....την άλλη δεν πήραμε εισιτήρια.....να δούμε τώρα τι θα είναι.......θα βρούμε κάτι να πούμε......

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #18 στις: Δευ 20 Δεκ 2010 11:32 »
novasports.gr
Παράθεση
Αισιόδοξος για την εξέλιξη των διαπραγματεύσεων με τον ΠΑΟΚ εμφανίστηκε ο εκπρόσωπος των Αράβων. Ο επενδυτικός όμιλος από το Κατάρ επισημοποίησε την Κυριακή το ενδιαφέρον του για την αγορά της ΠΑΕ, ορίζοντας μάλιστα και το χρονικό πλαίσιο μέσα στο οποίο θα ολοκληρωθεί η διαδικασία. Τις προθέσεις του ομίλου επιβεβαίωσε ο Οντάι Αλ Σαμαρί με  δηλώσεις του στην εφημερίδα «Goal News».

«Πιστεύω ότι θα συμφωνήσουμε. Έχω εμπιστοσύνη στο Θόδωρο Ζαγοράκη  και πιστεύω ότι εδώ που φτάσαμε θα υπάρχει θετικό τέλος σε αυτή την υπόθεση» είπε. Οι Άραβες έχουν δεσμευτεί ότι μέχρι τις 20 Ιανουαρίου θα έχουν «μπει» στον ΠΑΟΚ.
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #19 στις: Τετ 05 Ιαν 2011 11:57 »
sportlarissa.gr
Παράθεση
Σε κατάσταση πολιορκίας για πέντε ώρες



Η ήττα από τον Ατρόμητο ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι της αγανάκτησης του φίλαθλου κόσμου της ΑΕΛ για τις κακές εμφανίσεις της ομάδας. Η «υποδοχή» της αποστολής προμηνυόταν «καυτή», αλλά σίγουρα κανείς δεν περίμενε αυτή την εξέλιξη. Οι παίκτες της ΑΕΛ σχεδόν μέχρι τις επτά το πρωί παρέμειναν εγκλωβισμένοι εντός του λεωφορείου της ομάδας έξω από το ξενοδοχείο «Imperial».

Όλα ξεκίνησαν με το σφύριγμα της λήξης που βρήκε την ΑΕΛ να χάνει 3-0 με «κατεβασμένα χέρια» από τον Ατρόμητο. Αυτή η ήττα ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι κι έτσι ίγο πριν τα μεσάνυχτα άρχισε να καταφτάνει κόσμος έξω από το ξενοδοχείο, όπου αναμενότανε να φτάσει η αποστολή των «βυσσινί», απουσία του Άντερσεν ο οποίος έμεινε στην Αθήνα για να συναντηθεί με τον Κώστα Πηλαδάκη. Η αγανάκτηση του κόσμου, που συνεχώς αυξανότανε, ξεχείλιζε και όλα έδειχναν πως η νύχτα θα είναι… μεγάλη. Με τα λεωφορεία των οργανωμένων, που είχανε ταξιδέψει στο Περιστέρι για να ενισχύσουν την ομάδα, να καταφθάνουν, περισσότεροι από 500 φίλαθλοι περίμεναν τους «βυσσινί» να κάνουν την εμφάνιση του.

http://www.youtube.com/watch?v=dqQqnJTn-hw

Έτσι κι έγινε, λίγο μετά τις 2 τα ξημερώματα το λεωφορείο που μετέφερε την αποστολή έκανε την εμφάνιση του μπροστά από το ξενοδοχείο εκεί όπου είχε συγκεντρωθεί το αγανακτισμένο πλήθος. Μόλις έγινε αντιληπτό οι αγανακτισμένοι φίλαθλοι το υποδέχτηκαν με καταιγισμό γιαουρτιών και αυγών, χωρίς όμως να λείπουν και οι πέτρες, με αποτέλεσμα να σπάσουν 3 από τα πλαϊνά τζάμια αλλά και να ραγίζει το παρμπριζ. Αυτό όμως ήταν η αρχή. Το σύνθημα «παίκτες γαμ…νοι η ΑΕΛ δεν πεθαίνει» δονούσε την ατμόσφαιρα με το πλήθος να ζητά από τους ποδοσφαιριστές να κατέβουν από το λεωφορείο. Φυσικά, κάτι τέτοιο δεν ήταν και η καλύτερη επιλογή, καθώς η ατμόσφαιρα «μύριζε μπαρούτι» και κανείς δεν μπορούσε να εγγυηθεί για τη σωματική ακεραιότητα των παικτών.

Οι ώρες περνούσανε με τους φιλάθλους να έχουν περικυκλώσει και ακινητοποιήσει το λεωφορείο επί της οδού Φαρσάλων, με αποτέλεσμα και τη διακοπή της κυκλοφορίας. Το περασμένο της ώρας και το κρύο που επικρατούσε στην πόλη της Λάρισας δεν πτόησε τους αγανακτισμένους φιλάθλους της ΑΕΛ, που έστησαν οδοφράγματα μπροστά και πίσω από το λεωφορείο ανάβοντας φωτιές. Κι αν τον 1988 οι φωτιές στους δρόμους της Λάρισας ήταν για «καλό σκοπό», αυτή τη φορά μόνο για «καλό» δεν ήτανε. Η αγανάκτηση ξεχείλιζε με τον αρχηγό της ομάδας να βρίσκεται στο επίκεντρο του μένους.

http://www.youtube.com/watch?v=bk9ju4cBQ4U

Η πρώτη προσπάθεια για να ανοίξει η πόρτα του λεωφορείου, έτσι ώστε να ξεκινήσει η αποβίβαση των παικτών δεν στέφθηκε με πλήρη επιτυχία, καθώς ο μοναδικός, από τους παίκτες, που κατάφερε να φύγει ήταν ο Σάββας Σιατραβάνης μέσα σε αποδοκιμασίες αλλά και χειροκροτήματα από μερίδα των φιλάθλων, όπως επίσης κατάφερε να «Αξίζει να αναφερθεί πως καθ’ όλη τη διάρκεια της «πολιορκίας» ήταν παντελώς απούσα η διοίκηση της ΑΕΛ με τον Κώστα Κατσάρα αλλά και τον Χάρη Γεωργούλα, οι οποίοι καθότανε στα πρώτα καθίσματα του πούλμαν να αναλαμβάνουν ρόλους «διαπραγματευτή» με τους φιλάθλους.

Μετά από παρέμβαση της Αστυνομίας  λίγο μετά τις 5 το πρωί το λεωφορείο που μετέφερε την αποστολή των «βυσσινί» κατάφερε να κάνει λίγα μέτρα και να μπει στο πάρκινκ του ξενοδοχείου. Έτσι μετά και την παρέμβαση της Πυροσβεστικής, οι φωτιές σβήστηκαν και ο δρόμος καθαρίστηκε ώστε να δοθεί και πάλι στην κυκλοφορία. Η συνεχόμενη απαίτηση των φιλάθλων, που όσο περνούσε η ώρα η αλήθεια είναι πως λιγόστευαν και λογικό ήτανε αυτό, να μιλήσουν με τον Νίκο Νταμπίζα απέδωσε και έτσι στις 6 το πρωί ο αρχηγός έκανε την εμφάνιση του στη μπροστινή πόρτα του λεωφορείου. Τα «πυρά» που δεχότανε από τους συγκεντρωμένους φιλάθλους ήταν «συνεχόμενα» με τον αρχηγό των «βυσσινί» να προσπαθεί να τους πείσει ότι τόσο αυτός όσο και οι συμπαίκτες του θα κάνουν ότι μπορούνε για τη σωτηρία της ομάδας. Φυσικά, τα λόγια του δεν θα μπορούσαν επ’ ουδενί να «σβήσουν» τη φωτιά με αποτέλεσμα μετά από λίγη ώρα να αποχωρήσει και πάλι για τα πίσω καθίσματα του λεωφορείου.

http://www.youtube.com/watch?v=r4hcIypviHs

Η αγανάκτηση που έφερε όχι μόνο η ήττα από τον Ατρόμητο, αλλά και η εμφάνιση των «βυσσινί», είχε ως αποτέλεσμα η «πολιορκία» να λήξει λίγο πριν το ρολόι δείξει επτά το πρωί, με τους παίκτες της ΑΕΛ να εξέρχονται από το λεωφορείο και να αποδοκιμάζονται έντονα από τους 100 περίπου φιλάθλους της που είχανε μείνει μέχρι εκείνη την ώρα.  Για περίπου πέντε ώρες η αποστολή της ΑΕΛ, απουσία του Γίερν Άντερσεν ο οποίος είχε μείνει στην Αθήνα για να συναντηθεί με τον Κώστα Πηλαδάκη, παρέμεινε σε «κατάσταση πολιορκίας» έξω από το ξενοδοχείο «Imperial» με τα σημάδια όλη αυτής της «πολιορκίας» εμφανώς αποτυπωμένα στο λεωφορείο της, το οποίο θα χρειαστεί μια γερή επισκευή.
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος bulux

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 539
    • Προφίλ
    • Βούτυρο στο ψωμί σας
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #20 στις: Τετ 05 Ιαν 2011 14:29 »
Κι ο Δώνης γελά κάτω απ' τα μουστάκια του... Πως κατάφεραν να κάνουν την ομάδα τόσο χάλια στη Λαρισα ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω
'ΠΑΣ μην μας λυπασαι'... και κάποιοι το πήραν τοις μετρητοις και μας έχουν γονατίσει
ΠΑΣ και ξερό βατραχοπόδαρο

Αποσυνδεδεμένος mfbrinkmann

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 566
  • ΤΩΝ ΗΠΕΙΡΩΤΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #21 στις: Τετ 05 Ιαν 2011 20:05 »
Τα τυριά είναι ήδη Β', ψάξτε τς άλλους 2  8)
Της Πίνδου το μεγαλείο - του Πύρρου η αθάνατη γή...

ΜΚΚΕΓ ΣΛΚ

Αποσυνδεδεμένος Blue_Nec_777

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • pas7peiraiasfans reee
    • Προφίλ
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #22 στις: Πεμ 06 Ιαν 2011 12:15 »
Τα τυριά είναι ήδη Β', ψάξτε τς άλλους 2  8)
νιώνιος, άντε βρείτε τον τρίτο..!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος mfbrinkmann

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 566
  • ΤΩΝ ΗΠΕΙΡΩΤΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #23 στις: Πεμ 06 Ιαν 2011 13:34 »
Τα τυριά είναι ήδη Β', ψάξτε τς άλλους 2  8)
νιώνιος, άντε βρείτε τον τρίτο..!!!  :)

Σωστόοος...!!!  :pashat:
Της Πίνδου το μεγαλείο - του Πύρρου η αθάνατη γή...

ΜΚΚΕΓ ΣΛΚ

Αποσυνδεδεμένος bulux

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 539
    • Προφίλ
    • Βούτυρο στο ψωμί σας
Απ: Superleague - Σχόλια και προβλέψεις
« Απάντηση #24 στις: Πεμ 06 Ιαν 2011 17:59 »
Δεν μπόρεσα να μην το βάλω!

http://voutiro.blogspot.com/2011/01/blog-post_06.html

Πάμε παικταρά μου! Κορυφαίος ο Κωσταντινέας. μόνο κανένα ποτήρι νερό δεν του πήγε που είχε κουραστεί το παιδί
'ΠΑΣ μην μας λυπασαι'... και κάποιοι το πήραν τοις μετρητοις και μας έχουν γονατίσει
ΠΑΣ και ξερό βατραχοπόδαρο