Αποστολέας Θέμα: Ένας "προεδρικός"...  (Αναγνώστηκε 6686 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Ένας "προεδρικός"...
« στις: Τρι 04 Ιούλ 2017 00:54 »
Το θέμα "προεδρικός" έχει φορεθεί άπειρες φορές σαν ωραίο κουστουμάκι τα τελευταία χρόνια και τείνει να επανέλθει...
Προσωπικά, επειδή το έχω σιχαθεί, δυο λογάκια μόνο και τελειώνω:
Τον ΧΒ μπορεί κάποιος να τον κατηγορήσει για πολλά πράγματα.
Προσωπικά τον έχω ξεσκίσει για θέματα εσωστρέφειας,
θέματα επικοινωνιακής τακτικής της ΠΑΕ,
θέματα οργάνωσης της ΠΑΕ,
παλιότερα για θέματα οικονομικής πολιτικής, που τα είχε κάνει σαν τα μούτρα του,
θέματα τιμών στα εισιτήρια,
θέματα αδειοδότησης, εκεί κι αν έχει ακούσει,
και προφανώς θέματα αγωνιστικά μέχρι πριν 5 περίπου χρόνια.
ΕΥΤΥΧΩΣ τα γραπτά μένουν και μπορεί ο καθένας να τα δει,
ο καθένας για τον καθένα.
Για το μόνο που δεν μπορώ να τον κατηγορήσω είναι για την πορεία της Ομάδας τα τελευταία χρόνια.
Την καλύτερη πορεία στην 50χρονη ιστορία της Ομάδας.
Εννοείται ότι εχθρός του καλού είναι το καλύτερο,
αλλά για τα οικονομικά δεδομένα της εποχής θεωρώ ότι τα πάμε άψογα.
Εάν λοιπόν, το ότι έχει τη στήριξή μου στο αγωνιστικό κομμάτι, με κάνει "προεδρικό",
τότε συγχαρητήρια στους εμπνευστές του χαρακτηρισμού και να τους υπενθυμίσω ότι κάτι τέτοια έλεγαν οι Blue Vayeros, αλλά από την ανάποδη βέβαια...
Αυτά, γιατί το κακό έχει παραγίνει και γιατί, προσωπικά μιλώντας,
τους χαρακτηρισμούς και τις ταμπέλες τις έχω βαρεθεί.
Τις απόψεις μου, ειδικά όσοι με έχουν γνωρίσει, τις ξέρουν.
Εντούτοις σας ευχαριστώ όλους.
Δεν θα επανέλθω.

 :mono:  ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!
Ένας "προεδρικός" εχθρός του ΠΑΣ...

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #1 στις: Τρι 04 Ιούλ 2017 03:36 »
Κάτι τελευταίο:
Για το ότι μείναμε περίπου 2000 στο γήπεδο,
έχω γράψει πολλάκις ότι δεν είναι έργο αποκλειστικά του ΧΒ,
αλλά ότι φταίμε κι εμείς.
Το λέω διότι μου αρέσει να έχω μάτια και αυτιά ανοιχτά και να μην αποποιούμαι των ευθυνών μου.
Έχω δει λοιπόν, ΠΑΣολέδες να χτυπιούνται και να αλληλοβρίζονται στο γήπεδο επειδή ένας κάποτε πολλά υποσχόμενος σύνδεσμος οπαδών είχε αρχίσει και έβλεπε παντού εχθρούς κι έβαζε ΠΑΣόμετρα...
Όσους έδιωξε ο πρόεδρας από το γήπεδο,
άλλους τόσους έδιωξε και η νοοτροπία του συγκεκριμένου συνδέσμου.
Κι επειδή η Ιστορία κύκλους κάνει και όποιος δεν μαθαίνει από αυτήν την πατάει άσχημα...
Κι επειδή η όλη φάση αρχίζει και θυμίζει τις "ένδοξες μέρες" που αναφέρω πιο πάνω...
Το "είσαι προεδρικός" δεν απέχει πολύ από το "εσύ δεν είσαι ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" και το "είσαι εχθρός της Ομάδας". Κάτι σαν μίασμα ένα πράγμα...
Κι επειδή το πτώμα του φίλαθλου όγκου του ΠΑΣ έχει αρχίσει και βρωμάει σαπίλα,
κανονίστε εσείς που δεν είστε "προεδρικοί",
να διώξετε και όσους πιστούς απέμειναν στο "ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ"...
Άτιμο πράγμα ο "εμφύλιος".
Just saying...

 :mono: ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!

Αποσυνδεδεμένος vourbiani

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.277
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #2 στις: Τρι 04 Ιούλ 2017 09:28 »
Aν συνεχισουμε ετσι σε 10 μερες το πολυ θα παιζουμε μπουνιες εδω μεσα οι "προεδρικοι" με τους "αντιπροεδρικους", αν ο ηπιος δε εχει κανει καμια κινηση.
Ρε συνειδητοποιειτε τι γινεται? Θα φαγωθουμε μεταξυ μας....?
Τι κατασταση ειναι αυτη ρε?
Ο καθενας εχει το δικαιωμα να πιστευει οτι γουσταρει, σεβαστειτε εδω μεσα την αποψη του καθενος.
Ειρωνιες, κραξιματα και διαδικτυακο μπουλινγκ σε γνωμη διαφορετικη απο την δικη μας, δε γινεται να γινει αποδεκτη.
Ας προσεξουμε λιγο γιατι βλεπω την πρωτη αγωνιστικη να παιζουμε μπουνιες μεταξυ μας στις εξεδρες ή και εξω απο αυτες...
Το νου σας μαγκες, ο εμφυλιος δε απεχει πολυ αν το συνεχισουμε ετσι...

Ας κανει οτι θελει ο ηπιος στο φιναλε...Αυτος θα γ@μησει την επενδυση του που ειναι η μονη προσωδοφορα τουτη την στιγμη.
Εμεις μονο μην τσακωθουμε γιατι δεν υπαρχει επιστροφη μετα!!!

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #3 στις: Τρι 04 Ιούλ 2017 10:19 »
Θα συμφωνησω με τον vourbiani
Ας σταματησουμε, ολοι ομως γιατι γινεται εκατερωθερεν ολο αυτο, να κρινουμε σε τοσο εντονο βαθμο τη γνωμη του αλλου.

Πχ εμενα η γνωμη μου ειναι οτι αν δεν γινουν αμεσα ποιοτικες μεταγραφες η χρονια θα παει χαμενη και ισως εχουμε και προβληματα.
Καποιος αλλος μπορει να θεωρει οτι με τους συγκεκριμενους παιχτες θα παρουμε το τσαμπιονς λιγκ. Δικαιωμα του.

Να γινει διαλογος αλλα διαλογος σωστος. Οχι να προσπαθει ο καθενας με το ζορι να πεισει την αλλο. Ξαναλεω: εκατερωθεν.
 Και επειδη ειναι και καλοκαιρακι και δεν εχουμε και πολυ κινηση γυρω απο την ομαδα ας κανουμε και λιγο αυτοκριτικη ολοι μας εδω μεσα. Σταματησαν να γραφουν στο φορουμ ατομα τα οποια ειχαν καθημερινη παρουσια. Και σταματησαν, θελω να πιστευω προσωρινα , λογω των παραπανω που αναφερω.
Πας να κανεις κριτικη στον προπονητη βγαινει καποιος και σε λεει αμπαλο. Πας να κανεις κριτικη στον προεδρο εισαι εχθρος. Πας να υπερασπιστεις τον προεδρο τα παιρνεις. Πας να πεις κατι καλο για το προπονητη εισαι γλυφτης. Αλλαζουν τα δεδομενα αλλαζει και η αποψη σου εισαι κωλοτουμπας.

Λοιπον απο εδω και περα χαρακτηρισμοι τελος.  εμφυλιο ΔΕΝ θα ξεκινησουμε εδω μεσα. Οποιος μπορει να συζητησει (και να τσακωθει ακομη πολιτισμενα) ας μεινει. Οποιος νομιζει οτι θα μπαινει εδω για να επιβαλλει την ΟΠΟΙΑ γνωμη ειναι γελασμενος. 18 χρονια τωρα το φορουμ αυτο ειναι χωρος ελευθερης εκφρασης αποψεων και ετσι θα παραμεινει.

Ας σοβαρευτουμε λοιπον ΟΛΟΙ μας

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #4 στις: Τρι 04 Ιούλ 2017 10:24 »
Πόσο να συμφωνήσω με τον παγουρένκο από πάνω.Μα πόσο.

Ας ξεκολλήσουμε από το κακό παρελθόν και να δούμε το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #5 στις: Τρι 04 Ιούλ 2017 10:42 »
καλα το εχετε χαμενο μου φαινεται

τι προεδρικοι και αντιπροεδρικοι?παιρνουμε τιποτα καμμια μιζα και δεν το ξερουμε?

θεωρω απαραδεκτο να χαρακτηριζονται ετσι ατομα του φορουμ.....και μαλιστα καποιοι που ηταν απεναντι στον κιτσο απ την αρχη

στον κιτσο σαν προεδρο....γιατι καποιοι χοντρο τον ανεβαζουν χοντρο τον κατεβαζουν.....φαινεται ο αντιρατσισμος διοχετευεται σε συγκεκριμενα "καναλια"

ελεος

Αποσυνδεδεμένος GIWRGIS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.121
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #6 στις: Τρι 04 Ιούλ 2017 16:50 »
Σταματησαν να γραφουν στο φορουμ ατομα τα οποια ειχαν καθημερινη παρουσια.
Και σταματησαν, θελω να πιστευω προσωρινα , λογω των παραπανω που αναφερω.
Πας να κανεις κριτικη στον προπονητη βγαινει καποιος και σε λεει αμπαλο.
Πας να κανεις κριτικη στον προεδρο εισαι εχθρος.
Πας να υπερασπιστεις τον προεδρο τα παιρνεις.
Πας να πεις κατι καλο για το προπονητη εισαι γλυφτης.
Αλλαζουν τα δεδομενα αλλαζει και η αποψη σου εισαι κωλοτουμπας.

Λοιπον απο εδω και περα χαρακτηρισμοι τελος.  εμφυλιο ΔΕΝ θα ξεκινησουμε εδω μεσα.
Οποιος μπορει να συζητησει (και να τσακωθει ακομη πολιτισμενα) ας μεινει.
Οποιος νομιζει οτι θα μπαινει εδω για να επιβαλλει την ΟΠΟΙΑ γνωμη ειναι γελασμενος.
18 χρονια τωρα το φορουμ αυτο ειναι χωρος ελευθερης εκφρασης αποψεων και ετσι θα παραμεινει.

Ας σοβαρευτουμε λοιπον ΟΛΟΙ μας

Πόσο να συμφωνήσω με τον παγουρένκο από πάνω.Μα πόσο.

Κάτι έγραψε για αυτοκριτική ο pagourenko στο κείμενό του, με το οποίο συμφωνώ.
Βλέπω κι από κάτω ότι κι άλλος συμφωνεί με τον pagourenko.

Και μπαίνω στα επίκαιρα θέματα και βλέπω,
ΚΑΘΕ ΤΡΙΑ-ΤΕΣΣΕΡΑ ΠΟΣΤ,
ένα ακόμα ποστ του Fon7 που απολογείται, δικαιολογεί, αιτιολογεί, ωραιοποιεί  ότι κι αν έχει γράψει κάποιος χρήστης που δεν του αρέσει κάτι που έκανε η ΠΑΕ.
"Δεν είναι ο Πετράκης στις προπονήσεις"                 - Υπάρχουν και τηλέφωνα
"Δεν έχουμε σκάουτινκ"                                       -Δεν υπάρχουν λεφτά να πληρώνουμε
"Είναι μικρό το ρόστερ"                                         -Μικρό κι ευέλικτο καλύτερα (ξερωγω)
"Χέστηκε η Φατμέ στο Γενί Τζαμί" -                          -Καλά έκανε αφού της ήρθε
 :P
 
Ο,τι κι αν γράψει κάποιος ως παράπονο, ή κριτική για την ΠΑΕ, θα βρεθεί μια ωραία ανάρτηση του Fon7 να πείσει ότι "δεν είναι έτσι".
Μια, δυο, τρεις, το εμπεδώσαμε...
Και υπάλληλος της ΠΑΕ να ήσουν, τόσο προσπάθεια δεν θα έκανες ρε φίλος.
Μπάστα. Λίγο εγκράτεια.
Άσε να γράψει και κάνας άλλος τη γνώμη του χωρίς να έχει άμεση αντίδραση "για το πόσο λάθος κάνει".

Το ίδιο ισχύει και για όποιο ποστ αναφέρεται στον Πετράκη ή σε κάποιο αγωνιστικό θέμα.
Τσουπ, κατ'ευθείαν ο PASas_ να μας γράψει (για 450η φορά) πόσο θαυμάζει τον Πετράκη και τι εμπιστοσύνη του έχει.

Ένα ποστ αρκεί για να καταλάβει κάποιος την άποψή σας.
Τι προσφέρετε να γράφετε τα ίδια κάθε τρεις και λίγο;

Πρέπει σώνει και ντε να συμφωνούμε όλοι με όλους;
Και πρέπει να "πεθάνουμε" απ τη βαρεμάρα διαβάζοντας κάθε λίγο και λιγάκι τα ίδια ένθεν κακείθεν;

Συμφωνούμε ότι είμαστε μόνο ΠΑΣ.
Ως εκεί.


Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #7 στις: Τρι 04 Ιούλ 2017 16:59 »
Δεν εμπόδισα κάποιον να γράψει την άποψη του.Το αν κάποιοι δεν γράφουν δεν είναι δικό μου πρόβλημα.Όποιος θέλει ας έρθει να γράψει την άποψη του.Αντί λοιπόν να πεις το τίποτα εδώ,γράψε τις απόψεις σου για την ομάδα στα κατάλληλα τόπικς.

Το πως βλέπει κάποιος το ποδόσφαιρο είναι δικό του θέμα.Έχω διαφορετική οπτική για το ποδόσφαιρο.Το ποδόσφαιρο έχει αλλάξει.Το οικονομικό στοιχεία παίζει μεγάλο ρόλο.
Δεν ζήτησα από κάποιον να συμφωνήσει μαζί μου.Δεν ήξερα ότι δεν μπορούμε να διαφωνούμε.Τι μαθαίνει κανείς μεγαλώνοντας.

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #8 στις: Τρι 04 Ιούλ 2017 17:22 »
Τί λες ρε GIWRGI???
Ώστε βαρέθηκες αυτά που γράφουν οι fon και PASas?

Παράθεση
    Ένα ποστ αρκεί για να καταλάβει κάποιος την άποψή σας.
Έλα ρε φίλος, δεν μπορείς να πιστέψεις το πόσο σε χαρακτηρίζουν τα ίδια σου τα λόγια...
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ, όπως πάντα!

Είχε βάλει ο Αχιλλέας ή ο Θέμης κανένα όριο ποσταρίσματος?
Για να το ξέρουμε δηλαδή, μη μας κόψεις και κανένα πρόστιμο...

Παράθεση
Σταματησαν να γραφουν στο φορουμ ατομα τα οποια ειχαν καθημερινη παρουσια.     

Παράθεση
  Κάτι έγραψε για αυτοκριτική ο pagourenko στο κείμενό του, με το οποίο συμφωνώ.   
Έχεις καμιά ιδέα το πόσοι φύγανε εξαιτίας σου?
Ωραίος όπως πάντα στην αυτοκριτική σου...

Άσε ρε μεγάλε...  :stop:
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 04 Ιούλ 2017 17:26 από Crimson Glory »

Αποσυνδεδεμένος GIWRGIS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.121
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #9 στις: Τρι 04 Ιούλ 2017 17:28 »
Αντί απάντησης από εμένα:
Δεν εμπόδισα κάποιον να γράψει την άποψη του.
Το αν κάποιοι δεν γράφουν δεν είναι δικό μου πρόβλημα.
Όποιος θέλει ας έρθει να γράψει την άποψη του.
Αντί λοιπόν να πεις το τίποτα εδώ,γράψε τις απόψεις σου για την ομάδα στα κατάλληλα τόπικς.

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #10 στις: Τρι 04 Ιούλ 2017 17:45 »
Το ότι είσαι ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΤΡΟΠΟΣ, GIWRGI, μου το έκανες γνωστό στα πμ.
Από εκεί και μετά,
θα ήθελα να με ενημερώσεις ανοιχτά,
εάν τα αδέρφια Τούμπα σου έχουν παραδώσει τα κλειδιά του φόρουμ.
Εάν ναι, τότε τα μπράβο σ' αυτούς...

Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #11 στις: Τρι 04 Ιούλ 2017 17:56 »
Λοιπόν...

Η αφεντιά μ έχει την ά άποψη....
Η ευγένεια σας κε κριμσον τη β....

Μπορούμε  να τη συζητάμε και να την υποστηρίζουμε ο καθείς την άποψή του...τη γνώμη του...την ιδεοληψία του ρε αδερφέ στον πάτο της γραφής...

Νομίζω πως ναι...και νομίζω πως μπορούμε να επανερχόμαστε όσες φορές θέλουμε κι αντέχουμε  να λέμε το ίδιο πράμα...

Επειδή υποστηρίζετε το β κε κριμσον είστε ηλίθιος?
Κι η αφεντιά μ βλαξ επειδή υποστηρίζει το α?...

Ερωτησις.... :-?
Και θα πρέπει να φάμε τα μουστάκια μας και να αλληλοβριστούμε και να μη ξαναμιλήσουμε?

Ερωτησις ..... :-?

Εκτός κι αν οι υποδέλοιποι βαριούνται ...οπότε να σταματήσουμε να γράφουμε...και δεν πάμε κε κριμσον για καμιά μπύρα? ;)
"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #12 στις: Τρι 04 Ιούλ 2017 18:23 »
crimson δεν θα κρυφτω η απολυτη αντιπαθεια κατά του ΧΒ που του φταινε τα παντα και όταν γινεται κατι καλο το παιζει αμερικανακι(fanatic PAS)αλλα και η απολυτη συμπαθεια στον ΧΒ που στα παντα όλα του τα βλεπει όλα ανθηρα σε καταφανεστατα προβλήματα(Pasas) είναι το ιδιο και το αυτό για εμενα....Προσωπικα με εκνευρίζουνε τα μαλλα για αυτό και μερικες φορες ερχομαι σε προστριβή χωρις όμως να καταλογισω την ηλιθια εκφραση προεδρικοι και αντιπροεδρικοι

Εγω προσωπικα περσι ενώ ειδα αρκετα  λαθη στο ροστερ και στην αντιμετωπιση της ομαδας μας στον δευτερο γυρο ειδες ότι δεν εγραψα τιποτα γιατι εκτιμησα αυτά που εκανε ο ΧΒ προπερσι και ειπα και μπραβο του


Και επειδή μιλαμε για μια εντελως νεκρη περιοδο σαν αυτή που δεν κινειται φυλλο στα μεταγραφικα ενώ εχουμε φτασει 5 Ιουλιου ,και με μεταγραφες των 3χιλιαρικων ευρω όπως φαινεται ,ενώ υπηρχε μπολικο χρημα από ουεφα,πωλησεις και τα λοιπα είναι φυσιολογικο να υπαρχει γκρινια.......Αυτή την στιγμη βλεπω ότι κατεβαίνουμε level και βλεπω πως το μονο που μας ενδιαφερει είναι να πουλήσουμε κανενα ποδοσφαιριστη(λογικο μεν) από το ξαναφτιάξουμε την ομαδα σε σταθερες βασεις
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος PASas_

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 727
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #13 στις: Τρι 04 Ιούλ 2017 18:58 »
Το ίδιο ισχύει και για όποιο ποστ αναφέρεται στον Πετράκη ή σε κάποιο αγωνιστικό θέμα.
Τσουπ, κατ'ευθείαν ο PASas_ να μας γράψει (για 450η φορά) πόσο θαυμάζει τον Πετράκη και τι εμπιστοσύνη του έχει.

Ένα ποστ αρκεί για να καταλάβει κάποιος την άποψή σας.

325 post έχω συνολικά στο forum από το 2010. 7-8 το τελευταίο δίμηνο. Ένα (1) στο topic του Πετράκη που έγινε σήριαλ. Ζέστη υπάρχει βέβαια, ο καθένας μετράει με τον τρόπο του.
Προφανώς και δεν θα σου το αναλύσω παραπάνω γιατί θα ήταν σαν να αποδέχομαι ότι γράφω σε ένα forum με καταμετρητές και πορτιέρηδες. Τέτοιο δεν ήταν ποτέ το συγκεκριμένο, ούτε πρόκειται να το κάνεις εσύ.

Στα υπόλοιπα:
Δεν ξέρω αν αληθεύει το γεγονός ότι έχουν φύγει άτομα επειδή δεν μπορούσαν να ακούνε συνεχώς αντίθετες με τις δικές τους απόψεις. Αν όντως συνέβη, χωρίς να υπάρχουν άλλοι λόγοι (όπως π.χ. προσωπικές προσβολές), τότε το θεωρώ λυπηρό μεν, σημάδι αυτοκαθαρισμού του forum δε. Γιατί αν δεν ανέχεσαι να ακούς μια αντίθετη άποψη σε ένα χώρο ανταλλαγής απόψεων, τότε είσαι ακατάλληλος για τον χώρο αυτό. Πήγαινε κάπου αλλού. Αλλιώς μείνε, πείσε τους και αντιμετώπισέ τους.
Αν η σωστή στάση ήταν αυτών που φεύγουν και το πρόβλημα το έχουν όσοι γράφουν απλώς την άποψή τους, τότε όλα τα forum θα ήταν είτε άδεια, είτε αυστηρά μονοθεματικά.

Πάντα έγραφα και θα συνεχίσω να γράφω αυτό που πιστεύω και μόνο. Διπλωμάτης ποτέ δεν ήμουν, ούτε σκοπεύω να γίνω. Αλίμονο αν στόχος μας ήταν να γράφουμε για να αρέσουμε σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #14 στις: Τρι 04 Ιούλ 2017 19:11 »
Θα σου απαντησω εγω....

Γραφεις συνεχεια ότι κανεις και αυστηρη κριτικη προς τον ΧΒ σε υπολοιπα μελη αλλα ουδέποτε ειδα σε τοπικ να καταλογίζεις το ελαχιστο κατά του,αλλα προσπαθεια συνεχεια να ωραιοποιείς τα πραγματα και το κανεις με αβασιμα επιχειρηματα  που πραγματικα με εντυπωσιαζει

Τον crimson π.χ που είναι φυση και θεση υπεραισιοδοξο ατομο,τουλαχιστον τον εχω δει να βαλλει αρκετες φορε ς κατά της διοικησης σε πραγματα που δεν του αρεσουνε και αυτό για εμενα είναι υγιεια...Αμα ηταν όλα ασπρα η μαυρα τοτε να ξερεις ότι κατι δεν παει καλα

ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #15 στις: Τρι 04 Ιούλ 2017 20:20 »
Το ότι έχουν φύγει άτομα από το φόρουμ εξ αιτίας διαφωνιών και προστριβών, δεν το πιστεύω.
Το ότι έχουν φύγει, επειδή βαρέθηκαν, κουράστηκαν, έχασαν το ενδιαφέρον τους ΝΑΙ...

Το ότι πολλοί από αυτούς που έχουν φύγει, μπαίνουν ανελλιπώς και ενημερώνονται, το θεωρώ βέβαιο.

Το να κάθονται μερικοί και να δημιουργούν ζητήματα με κάποιους άλλους, επειδή τυγχάνει να έχουν διαφορές στις απόψεις τους, αυτό με χαλάει. Ας μη το συνεχίσουν.
Δεν μπορώ να παραβλέψω, παρά τις διαφορές που έχω στα τεκταινόμενα, την προσπάθεια μερικών παιδιών, όπως είναι ο PASas, ο PASαρις και πολλοί άλλοι, να ενημερώσουν τον κόσμο, για συστήματα, μεταγραφές, προπονήσεις κλίμα στην ομάδα κλπ.
Μην τσογλανοποιείτε το φόρουμ. Γράψτε τη γνώμη σας και μη "τη λέτε" στους άλλους επειδή γράφουν διαφορετικά. Το έχω κάνει κι εγώ, πάντα όμως αμυνόμενος.

Συνεχίστε όμορφα!!!
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #16 στις: Δευ 12 Φεβ 2018 10:11 »
Σαν να μειώθηκαν οι προεδρικοί μετά το συμβάν με τον ΠΑΟΚ και όσα προηγηθηκαν και ακολούθησαν. Τα οποία είπαμε ότι είναι ξεκάθαρο ότι φταίει ο ΧΒ. Με καμία διακαιολογία δεν σώνεται. Η πλέον μαύρη σελίδα στην ιστορία μας!

Το κλίμα για τον ΧΒ είναι μη αναστρέψιμο κατ΄ εμε! Μιας και θεωρώ βέβαιο ότι θα συνεχίσει στην ίδια τακτική του. Σε αυτή που μας έχει συνηθίσει όλα αυτά τα χρόνια. Δεν πρόκειται να αρχίσει να γίνεται δυναμικός, να κάνει μεταγραφές, να φτιάξει τη σχέση του με τον κόσμο, να καθαρίσει τα λαμόγια. Δεν αλλάζει ο άνθρωπος.

Το μόνο που οφείλει να κάνει είναι να αναζητήσει αγοραστή αφού φτάσει τα χρεή της ομάδας στα πόσα που ήταν το 09.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος OV1950

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.467
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #17 στις: Δευ 12 Φεβ 2018 10:41 »
Σε αυτού του τύπου την κατηγοριοποίηση (προεδρικός-αντιπροεδρικός) εγώ πάντως δηλώνω προεδρικός και μάλιστα μετά από κάποιες λογικές (;) που είδα σε κάτι σχόλια της τελευταίας εβδομάδας το δηλώνω με πάθος ειδικά για τη περίοδο του οικονομικού συμμαζέματος και μετά. Βεβαίως και έκανε λάθη, δε θα μειώσω την κριτική μου στην εντελώς λάθος τιμολογιακή πολιτική τόσο στο γήπεδο (κυρίως) όσο και στη μπουτίκ (δευτερευόντως) ούτε και θα δηλώσω ότι τα όσα συνέβησαν στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ ήταν καλώς καμωμένα και δεν πίκραναν (σε συμβολικό περισσότερο επίπεδο), δε θα μηδενίσω όμως τα θετικά της περιόδου. Θεωρώ ότι το κλίμα όντως μπορεί να αντιστραφεί, το καλοκαίρι όμως είναι κομβικό. Στη συνέντευξη μου δημιούργησε την εντύπωση ότι βλέπει τη σωστή κατεύθυνση και θα προσπαθήσει να την ακολουθήσει. Μακάρι. Κινήσεις ουσίας και όχι εντυπωσιασμού όσον αφορά το αγωνιστικό, παραμονή Πετράκη βεβαίως και απόλυτη κινητοποίηση να έρθει κόσμος στο γήπεδο και ειδικά νέοι σε ηλικία.
Αν υπάρχει επίσης κάποιος μεγαλύτερης οικονομικής επιφάνειας με διάθεση να αναλάβει την ΠΑΕ, πάλι μακάρι θα πω.     

Αποσυνδεδεμένος drakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #18 στις: Δευ 12 Φεβ 2018 10:48 »
Το μόνο που οφείλει να κάνει είναι να αναζητήσει αγοραστή αφού φτάσει τα χρεή της ομάδας στα πόσα που ήταν το 09.
Σὲ ποιὸν τό ὀφείλει γιὰ νά καταλάβω; Ποιὸς σᾶς δίνει τὸ δικαίωμα νὰ ζητᾶτε νὰ καθορίσετε ἐσεῖς τοὺς κανόνες μιᾶς ἐπιχειρήσεως; Ὁ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ δὲν ξέρω ἐὰν τὸ ἔχετε προσέξει, πέραν ἀπό ἰδέα, εἶναι καί  ΑΕ, ἀνώνυμος ἐπιχείρηση μέ στὸχο τὸ κέρδος. Τοὺς κανόνες τοὺς βάζει ὁ ἰδιοκτήτης. Ἐὰν σᾶς ἀρέσει ἀγοράζετε τό προϊὸν, παἰρνετε φανέλλες, πηγαίνετε στὸ γήπεδο κοκ. Ἐὰν ὄχι καθῆστε στὸ σαλόνι σας ἀναπολώντας τὶς ἔνδοξες στιγμές τοῦ Χρηστίδη, τοῦ Γκλίναβου, τοῦ Κολέμπα, τοῦ Κούγια. Τό μπαράζ τοῦ Βόλου, μὲ τὸ Αἰγάλεω στὴ Φιλαδέλφεια, τό 0-3 ἀπό τὴν Καλαμάτα καί κάτι τέτοια.
'Υπάρχουμε καί κάποιοι ποὺ μᾶς ἀρέσει ὁ τρόπος τοῦ Χριστοβασίλη.
Προτιμοῦμε Οὐντινέζε στὴν Α' παρά Γιουβέντους στήν Β΄καὶ στὴν Γ΄ Ἐθνικὴ.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #19 στις: Δευ 12 Φεβ 2018 10:55 »
Από τη στιγμή που επι διοικησής του έγιναν τα χρέη, είναι υποχρεωμένος να τα επαναφέρει εκεί που τα πήρε. Και φυσικά με νοιάζει, γιατί με νοιάζει η ομαλή συνέχεια της ομάδας μου και με το σημερινό χρεός δεν μπορεί να υπάρξει συνέχεια.

Υ.Γ. Ο ΧΒ θα φύγει αργά ή γρήγορα, εμείς θα μείνουμε. Φυσικά και  θα έχουμε λόγο.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος OV1950

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.467
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #20 στις: Δευ 12 Φεβ 2018 11:00 »
Από τη στιγμή που επι διοικησής του έγιναν τα χρέη, είναι υποχρεωμένος να τα επαναφέρει εκεί που τα πήρε
Aν μιλάς για υποχρέωση από ηθικής σκοπιάς δε θα διαφωνήσω καθόλου.
Αν όμως το βάζεις από νομικής σκοπιάς τότε δεν υπάρχει καμιά τέτοια υποχρέωση.
Αν πάντως δεχόμαστε την ηθική υποχρέωση να μειωθεί το χρέος θα πρέπει τότε να 'μαστε υπερ του να μην κινείται στα μεταγραφικά με σκοπό τον εντυπωσιασμό αλλά με γνώμονα την αγωνιστική ουσία και την αρμονία στις σχέσεις μεταξύ των παικτών

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #21 στις: Δευ 12 Φεβ 2018 11:08 »
Δεν με ενδιαφέρει εμένα η νομική άποψη φίλος. Αλλά και σαν επιχείρηση να το δεις, για την καλή της συνέχεια δεν γίνεται να υπάρχουν υπέρογκα χρέη.

Ο Χβ και κάθε επιχειρηματίας κερδίζει έχοντας μια ΠΑΕ. Αν χάνει ας φύγει Εμείς τον κρίνουμε.

Και μη μου πεις κανείς "Πάρε μετοχές στην ΠΑΕ..." . Δεν είναι δουλεια του οπαδου αυτη.




ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος OV1950

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.467
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #22 στις: Δευ 12 Φεβ 2018 11:29 »
και σαν επιχείρηση να το δεις, για την καλή της συνέχεια δεν γίνεται να υπάρχουν υπέρογκα χρέη.
Κοίτα θεωρητικά κι αυτόν τον συμφέρει να μην υπάρχουν υπέρογκα χρέη αφού έτσι η εταιρεία του μπορεί να πουληθεί σε υψηλότερο αντίτιμο.
Στην πράξη όμως υπάρχουν πολλά παραδείγματα εταιρείων (και δε μιλώ μόνο για την Ελλάδα) που έμειναν κουφάρια χρεών και οι ιδιοκτήτες τους με περιουσία και χωρίς κανένα νομικό πρόβλημα.
Αυτός είναι ο λόγος που λέω ότι η οικονομική εξυγίανση αν ενδιαφέρει μια φορά τον ΧΒ, εμάς πρέπει να μας ενδιαφέρει δέκα φορές γι' αυτό και η πίσεσή μας πρέπει να είναι προς την κατεύθυνση της εξυγίανσης και όχι πίεση για μεταγραφάρες και συμβολαιάρες, ούτε για άλματα στο κενό (δε λέω ότι έχεις ζητήσει εσύ κάτι από αυτά) 

Αποσυνδεδεμένος sothrios

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #23 στις: Δευ 12 Φεβ 2018 12:04 »
Σε αυτού του τύπου την κατηγοριοποίηση (προεδρικός-αντιπροεδρικός) εγώ πάντως δηλώνω προεδρικός και μάλιστα μετά από κάποιες λογικές (;) που είδα σε κάτι σχόλια της τελευταίας εβδομάδας το δηλώνω με πάθος ειδικά για τη περίοδο του οικονομικού συμμαζέματος και μετά. Βεβαίως και έκανε λάθη, δε θα μειώσω την κριτική μου στην εντελώς λάθος τιμολογιακή πολιτική τόσο στο γήπεδο (κυρίως) όσο και στη μπουτίκ (δευτερευόντως) ούτε και θα δηλώσω ότι τα όσα συνέβησαν στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ ήταν καλώς καμωμένα και δεν πίκραναν (σε συμβολικό περισσότερο επίπεδο), δε θα μηδενίσω όμως τα θετικά της περιόδου. Θεωρώ ότι το κλίμα όντως μπορεί να αντιστραφεί, το καλοκαίρι όμως είναι κομβικό. Στη συνέντευξη μου δημιούργησε την εντύπωση ότι βλέπει τη σωστή κατεύθυνση και θα προσπαθήσει να την ακολουθήσει. Μακάρι. Κινήσεις ουσίας και όχι εντυπωσιασμού όσον αφορά το αγωνιστικό, παραμονή Πετράκη βεβαίως και απόλυτη κινητοποίηση να έρθει κόσμος στο γήπεδο και ειδικά νέοι σε ηλικία.
Αν υπάρχει επίσης κάποιος μεγαλύτερης οικονομικής επιφάνειας με διάθεση να αναλάβει την ΠΑΕ, πάλι μακάρι θα πω.     
        Τι μου μελλε ο καψερος να διαβασω πρωινιατικα και να πεσω απο τα συννεφα!! Εσυ προεδρικος ; Απο ποτε; Πως και ετσι;  Καλα εσυ ΠΑΣ εγινες λογω χβ και μολις την κανει θα αλλαξεις και εσυ ομαδα, . Το να διαβαζω απο οπαδους ομαδας οτι ειναι προεδρικοι ( σαν να ειναι καποιο πολιτικο κομμα)και με φανατισμο μαλιστα, με ξεπερναει ...Εγω αντιθετα δεν εχω τετοια κουσουρια και δηλωνω με ΠΑΘΟΣ ΠΑΣ και οχι προεδρικος η οχι. Οι προεδροι ειναι το αναγκαιο( ειναι η ευγενικη λεξη για να μην βρισω ) κακο των ομαδων, αλλα η ομαδα ειναι το ιδιο το ΠΑΘΟΣ ΠΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΜΙΑ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ, ΙΣΤΟΡΙΑ , ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΚΤΛΠ.ΚΤΛΠ.

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Ένας "προεδρικός"...
« Απάντηση #24 στις: Δευ 12 Φεβ 2018 12:12 »
Όταν θέλουμε να βάλουμε ερωτηματικό σε παρένθεση αφήνουμε κενά μεταξύ παρένθεσης κι ερωτηματικού αλλιώς προκύπτει ένας τυπάκος που μας κλείνει το μάτι ;)  αντί ( ; )



Στη συνέχεια

εμάς πρέπει να μας ενδιαφέρει δέκα φορές γι' αυτό και η πίσεσή μας πρέπει να είναι προς την κατεύθυνση της εξυγίανσης και όχι πίεση για μεταγραφάρες και συμβολαιάρες

Αυτό που το είδες; Έχουμε χρόνια που όλοι ακόμη και οι πιο απαιτητικοί, ζητάν απλώς να κλείνουν οι τρύπες που προκύπτουν και δεν είναι και λίγες. Μεταγραφάρες και συμβολαιάρες έχει να ζητήσει ο οπαδός του ΠΑΣ κάτι αιώνες, αν έχει και ποτέ ζητήσει δηλαδή.
Πίεση προς οικονομική εξυγίανση. Τινι τρόπω κατά τη γνώμη σου;


Επίσης, μπαράζ στο Βόλο μπορεί να έδωσε ο σκατόγαυρος, ο κωλοβάζελος, ή τα σκουλήκια, ο ΠΑΣ ποτέ.