Αποστολέας Θέμα: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ  (Αναγνώστηκε 162685 φορές)

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #700 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 13:40 »
Τραγικη αποφαση οσον αφορα το χρονικο της σημειο,
οπως ειχα πει πριν κανα μηνα+,ο Ντεμολ επρεπε να φυγει ειτε μετα τον αγωνα με ατρομητο ειτε στο τελος της σαιζον.
Τωρα απλα επαναλαμβανονται τα ιδια λαθη με προπερσι κ αιτια ειναι η αναποφασιστικοτητα του Χρηστοβασιλη,που στα ποδοσφαιρικα δειχνει οντως να μην σκαμπαζει κ πολλα μιας κ επιχειρηματικα καλα τα εχει παει γενικως.


Αποσυνδεδεμένος Anton

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 401
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #701 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 13:44 »
Certains sont tout simplement trop peu de dire qu'ils appartiennent à la famille de PAS, bonne chance Stephane




 :mono:

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #702 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 13:51 »
Πάντως θάταν καλύτερα αντί οι διαδόσεις και τα ψέματα για το άτομο μου και τη δουλειά μου, να μεγαλοποιούνται, να σχημάτιζαν όλοι οι αρμόδιοι φορείς ένα προστατευτικό κλοιό γύρω από την ομάδα

Φεύγει ο De Mol για να έρθει De Small ?

Ανεξάρτητα από το ποιος θα έφευγε και ποιος θα έρχονταν,  ειλικρινά  λυπάμαι  που μας συμβαίνουν αυτά, στον ΠΑΣ και εμένω στην αποψή μου που λέει ότι, το πρόβλημα του ΠΑΣ δεν είναι  τεχνικής φύσης, αλλά σκωληκοειδούς απόφυσης.

Και μας συμβαίνουν αυτά, όταν ο ΠΑΣ βρίσκεται  ήδη στη SL με στόχους για παραμονές και  με αξιώσεις για διακρίσεις μετά από αγώνες και αγωνίες  δρόμου, μετά από στάνταρ επαναδιαπραγματεύσεις και επαναστοχεύσεις σε τεχνικό - αγωνιστικό επίπεδο παικτών - συνεργατών συμφωνημένου ετήσιου πλάνου  και  να φτάνει τώρα τέλη Νοέμβρη, να  παλινδρομεί  υπαρξιακά, να πειραματίζεται τεχνικά και να παραπαίει  αγωνιστικά.

Πάντος, έπαψα να «θεωρώ» και στο εξής θα λέω «πιστεύω» και θέλω να πιστεύω ότι, αν  ο νέος προπονητής είναι ο Ιησούς ο Ναζωραίος:
- που θα θεραπεύσει τους  χωλούς  και  δαιμονισμένους  παίκτες  του ΠΑΣ (ευπάθειες γονάτων,   
  χαλαρά μυϊκά συστήματα και καλοπληρωμένες χαλαρές συνειδήσεις, απειθαρχίες,   
  παραβατικότητες, ιδιορρυθμίες, κόντρες  κ.ά.).
- που θα κάνει την τυφλή  και αμαρτωλή διοίκηση του ΠΑΣ  να αναβλέψει (ηλεκτρικά,
  επικοινωνιακά, φημολογίες, αμφιλεγόμενα, εσωστρέφεια, μυστικισμός, παρασιτισμός,     
  σταυλισμός κ.ά.)
- που θα μεταστρέψει  τους  «διώκτες»  τελώνες  των  αθλητικών υποδομών σε συνεργάτες  του
  ΠΑΣ (έργα, υποδομές, χρήσεις, σχέσεις, διαφορές, οφειλές, ξεβρακώματα, διακόπτες, 
  τιμολόγια κ.ά.).
- που θα επιφοιτήσει  τους  φαρισαίους  των αθλητικών μέσων ενημέρωσης από λασπωδούς  σε
  υμνωδούς του ΠΑΣ (κανάλια, ραδιοαρβύλες, κόλακες, αυλοκόλακες, βρικόλακες κ.ά.).
- …

Ας έρθει τότε ο θαυματουργός αυτός και  ας μνήσετε  άφεση αμαρτιών και στην πόρνη:
- που στήνεται  και  κάνει  ταμείο  σουτιέν στο κάγκελο των αποδυτηρίων   
- που  κουνάει  το παράμεσο δακτυλάκι  για να υποδείξει ποιος θα περάσει τη φυσούνα
- που πληροφορεί  τους  γατογράφους  για  γεγονότα   πριν καν αυτά συμβούν
- ...

Αν είναι αυτός ο νέος προπηνητής,  ας καλέσει το απολωλόν πλήθος στους Ζωσιμάδες και ας απολαύσουμε  την επουράνια χριστοβασιλεία του.

Αμίν.

ΥΓ: Αισθάνομαι εξαπατημένος και μανιωμένος ... μΠΑς και είμαι ΠΑΣ??? :pashat: :mono:

ΥΓ1:


ΥΓ3: Ζητάω συγνώμη από τους ΛΟΚΟ, sellos, Anton, Kun_Aguero επειδή η φωτο ανέβηκε μετά τη συμφωνία τους με το κείμενο.
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 23 Νοέ 2011 14:54 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #703 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 13:59 »
Στέφανε μια χαρά τα κατάφερες μπαγασάκο...

φεύγεις από τα Ιωάννινα, αφήνοντας κάποιο σχετικό έργο και μένεις στην συνείδηση της πλειοψηφίας των πασολέδων σαν επιτυχημένος...

και επειδή σε διώχνουν και δεν φεύγεις οικειοθελώς,θα γεμίσεις και τις τσέπες σου...

αυτό που μας απομένει είναι να σου τραγουδάμε τον στοίχο που λέει " βρε μπαγάσα,περνάς καλά  κει πάνω"

Αποσυνδεδεμένος Steve-ToRosLoCosS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #704 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 14:12 »
Guillermo Ángel Hoyos :mono:
Αναστασιάδης: «Θα κάνω μια έκκληση, κοιτάξτε να τα βρείτε στα Γιάννινα και να ενωθείτε.» .

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #705 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 14:19 »
Επιτελους εφυγε.

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #706 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 14:24 »
Guillermo Ángel Hoyos :mono:
συνταυρε κ εσυ κ εγω κ πολλοι αλλοι θελουμε να τον ξαναδουμε σ τς Ζωσιμαδες...
ο ιδιος ομως θελει να ξαναδει τς ιδιες σκ@.οφατσες που τον εστειλαν σπιτι του χωρις καμμια εμφανη δικιολογια , μετα απο  μεγαλειωδεις εμφανισεις κ τρελλη πορεια πρωταθλητισμου?
εκει ειν το θεμα φιλε μου ...στο σκ@τ.κουμαντο των υπευθυνων... :( :( :(
μην ξεχνας οτι ποτε το ιδιο νερο δεν κυλλαει στο ιδιο ποταμι...
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος pagouras83

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 947
    • Προφίλ
    • http://4.bp.blogspot.com/-1XCSOdv_LKg/UcNVHujz3sI/AAAAAAAAe-s/etdLVi6cSfk/s1600/pistepseto.net.gif
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #707 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 14:28 »
Ντε Μολ τελος....

Μεγαλη χαρα θα εχουν σημερα ολοι αυτοι που εσκαβαν εδω και καιρο.
Δικαιωθηκαν οι κοποι τους.
Μόνος του τον έσκαψε τον λάκκο του, αλλά επειδή αν έμενε θα έσκαβε και τον δικό μας τον λάκκο ευτυχώς τον έδιωξε ο Χ.Β και θεωρώ ότι και πολύ τον κράτησε.ΛΕΜΟΝΗΣ η καλύτερη δυνατή επιλογή.
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία - pagouras83

Αποσυνδεδεμένος pasopoulo

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #708 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 14:29 »
Καλή συνέχεια Ντεμολ.
Νομίζω πλήρωσες εσύ για γενικότερα προβλήματα της ομάδας. Έκανες και εσύ βέβαια κάποια λάθη, αλλά νομίζω φεύγεις με θετικό απολογισμό. Εγώ πάντως δεν ήθελα να φύγει.

Αποσυνδεδεμένος john-PAS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.487
  • Ενας οχτρός...
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #709 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 14:45 »
Ντε Μολ τελος....

Μεγαλη χαρα θα εχουν σημερα ολοι αυτοι που εσκαβαν εδω και καιρο.
Δικαιωθηκαν οι κοποι τους.
Μόνος του τον έσκαψε τον λάκκο του, αλλά επειδή αν έμενε θα έσκαβε και τον δικό μας τον λάκκο ευτυχώς τον έδιωξε ο Χ.Β και θεωρώ ότι και πολύ τον κράτησε.ΛΕΜΟΝΗΣ η καλύτερη δυνατή επιλογή.


Έχω τις επιφυλάξεις-αμφιβολίες μου και για το σκάψιμο και για την "καλύτερη δυνατή επιλογή"  8)
Keep Walking...

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #710 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 14:48 »
Είμαι από αυτούς που στήριξαν (λεκτικά εδώ μέσα -γιατί άλλη δύναμη δεν έχω-) τον ΝτεΜολ.
Είμαι από αυτούς που πίστευαν ότι έπρεπε να βγάλει τη χρονιά, και μάλιστα -πιο προχωρημένα- ότι θα πρεπε να μείνει ακόμα κι αν πέσουμε!!
Όμως άλλος βάζει(;;;;) τα λεφτά και συνεπώς κάνει κουμάντο, άρα και αποφασίζει και λογικά θα πληρώσει(;;;) και την αποζημίωση και το νέο κόουτς.
Είναι αλήθεια ότι οι γνώμες (και εδώ μέσα) για τον ΝτεΜολ διίστανται. Θα επισημάνω τούτο: Πέρυσι προσελήφθη με σκοπό να οδηγήσει τον ΠΑΣ στη S.L  και πάλι. Ο στόχος επιτεύχθηκε. Τώρα αν ανεβήκαμε από τα Χριστούγεννα, αν βγήκαμε 2οι, αν παίξαμε καλή ή κακή μπάλα, αυτά είναι δευτερεύουσας σημασίας.
Για φέτος ο στόχος ήταν η παραμονή. Δυστυχώς δεν θα κριθεί γι αυτό ο ΝτεΜολ. Είτε μείνουμε, είτε πέσουμε, αυτός είχε τις τύχες της ομάδας για περίπου στο 1/3 του πρωταθλήματος, οπότε δεν μπορεί να χρεωθεί, ούτε την σωτηρία, ούτε τον υποβιβασμό. Δυστυχώς το ίδιο ισχύει και για τον ή τους διαδόχους του, μιας και τίποτε δεν εξασφαλίζει ότι και ο νέος κόουτς (π.χ Λεμονής) θα βγάλει όλη τη σαιζόν. Πολλάκις στο παρελθόν ο ΠΑΣ άλλαξε και 3 προπονητές την ίδια χρονιά!!!!
Έγραψε πιο πάνω ένας σύνταυρος, τι θα γίνει άμα ανοίξει το στόμα του ο ΝτεΜολ. Για μένα δεν έχει καμιά αξία πια να γίνει αυτό και δεν πρέπει κατά τη γνώμη μου να το κάνει. Θα είναι σαν τους πολιτικούς που μιλάνε μόνο όταν φεύγουν από ένα κόμμα ή τους υπουργούς που βγαίνουν από την κυβέρνηση.
Αν είχε να πει κάτι ο ΝτεΜολ έπρεπε να το είχε κάνει στις συνεντεύξεις που έδινε κάθε εβδομάδα. Να λεγε π.χ ότι αυτός ήθελε παίκτες από Βόλο και Καβάλα και όχι ότι δεν κάνουμε μεταγραφές για να μην διαταράξουμε το κλίμα κλπ. Να λεγε π.χ. ότι είναι απλήρωτος αυτός και οι παίκτες (αν συνέβαινε αυτό). Να λεγε ότι ζήτησε εκείνον κι εκείνον και όχι αυτόν και τον άλλον που του "φέρανε".
Τώρα η ομάδα χρειάζεται ηρεμία και σ' αυτό πρέπει να συμβάλλουν ο πρόεδρος, οι παρατρεχάμενοι, οι βοηθοί, ο νέος κόουτς, οι παίχτες και προπαντός εμείς οι φίλαθλοι!!!  Οφείλουμε να στηρίξουμε το νέο προπονητή (όποιος κι αν είναι), ασχέτως αν αρέσει ή όχι προσωπικά στον καθέναν μας, ασχέτως και τι γνώμη είχαμε για τον ΝτεΜολ.
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ Ο ΧΒ ΕΝΟΨΕΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΉΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΤΟΥ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΚΟΟΥΤΣ ΤΙΣ ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΣΕ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΩΣ ΘΑ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙ ΑΥΤΟΣ ΩΣΤΕ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙ  ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ.
Τίποτε δεν έχει κριθεί ακόμη, χρόνος υπάρχει και προφανώς καμιά κατηγορία δεν χάνεται από το Νοέμβριο.
Και οι παίκτες θα πρέπει (ακόμα κι αν δεν είναι πλήρως εξοφλημένοι σε δόσεις κλπ) να υπερβάλλουν εαυτούς, και να δώσουν λίγη χαρά στο κόσμο, αρχής γεννομένης από το Σάββατο στη Κρήτη, έστω κι αν στον πάγκο είναι υπηρεσιακός προπονητής π.χ. Χριστόπουλος.

ΥΓ1. Ο Μαμαντού που την έπαθε τη θλάση;;;; Στα VIP μπροστά μου που καθότανε την Κυριακή χτύπησε στο κάθισμα;;;;

ΥΓ2. Επίσης ο Ζαϊρί τράβηγμα στην ..... τσέπη έχει;;;;

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #711 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 15:38 »
Ίσως ο Ντε Μολ θα έπρεπε να μιλήσει πιο πριν για τα θέματα που αναφέρει κ όχι τώρα.Θα ανάγκαζε έτσι τον Χριστοβασίλη να τον διώξει κ θα ήταν κ καλύτερα κ για τον ίδιο κ στα μάτια των φιλάθλων που του δίναμε όλα τα δίκαια με το μέρος του.
Τώρα για το ότι αφήνει την ομάδα σε καλό δρόμο κ δυνατή δεν το νομίζω μην τρελλαθούμε κιόλας.Αν δεν υπήρχε Δράμα κ Λεβαδειακός θα ήμασταν βαθμολογικά χάλια.
Πάντως δεν φταίει μόνο ο Ντε Μολ κ ίσως έχει απλά ένα μέρος της ευθύνης.Ο καιρός θα δείξει αν η απομακρυνσή τουθα κάνει καλό ή δεν θα αλλάξει κ πολλά
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #712 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 15:44 »
Παράθεση
Εγω νομιζω οτι ειναι καλυτερο για καποιους (και ειναι πολυ περισσοτεροι απο οσοι νομιζετε αυτοι), να μην ανοιξει στο στομα του ο Ντε Μολ. Γιατι τοτε αλλοι θα κλαινε και αλλοι θα γελανε....

Υ.Γ. Εγω παντως ειμαι στους δευτερους!

να το ανοιξει και να πει τι??μην βλεπεις φαντασματα...
αμα ειχε να πει κατι θα το ελεγε,αλλα ουτε τσιπα ο ιδιος να παραιτηθει....εδω ειμαι με τον χοντρο.καλα εκανε και τον σουταρε,απλα με ζωνουν τα φιδια μην φερει κανα γεωργουλη παλι....τακης ο καλυτερος αυτη την στιγμη
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος Anton

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 401
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #713 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 15:45 »
Πριν από 2 ακριβώς χρόνια όταν ξανατέθηκε το ίδιο δίλημμα στον χοντρό, δηλαδή ή μεταγραφές ή προπονητή, η απάντηση ήταν μουστάκιας και φτηνές μεταγρφές. Τώρα που ο Ντεμόλ είναι να πάρει αποζημίωση(μεγάλη σχετικά) και ο λεμονής είναι δεδομένα ακριβός μην περιμένετε και μεταγραφές το Γενάρη......Εξ άλλου συνεχίζει να ακούει τους ίδιους και να ΜΗΝ μαθαίνει από τα λάθη του..... :stop:

Αποσυνδεδεμένος VAMOS PAS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 994
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #714 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 16:23 »
Κοινο ολων μας στην κουβεντα για τον Ντεμολ κ για το αν πρεπει να μεινει η οχι, ειναι η αγαπη μας για την ομαδα. Αυτος εφυγε λοιπον κ αν αυτο ειναι σωστο, θα το δουμε στο τελος της σεζον. Κατα τα φαινομενα ερχεται Λεμονης. Υποχρεωση ολων μας να τον στηριξουμε οσο μπορουμε για να πετυχουμε τον στοχο της παραμονης κ το οσο δυνατον καλυτερο πλασαρισμα στη βαθμολογια.

Αποσυνδεδεμένος Geopasoles

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.057
  • ΠΟΥΛΑ ΕΦΥΓΕΣ....ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΕΣ ΕΒΓΑΛΕΣ...
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #715 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 16:40 »
Μια ζωή τα ίδια και τα ίδια μια κασέτα που επαναλαμβάνεται συνεχώς...ζούμε κάθε μέρα την μέρα της μαρμοτας....περαστικά μας λοιπόν...να που θα ζήσουμε να δούμε και Λεμονή στον πάγκο της ομάδας μας....
:pas: και  :mono:   :flag:

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 622
  • Same old city, same old tale
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #716 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 17:31 »
Σοβαρο προπονητη θα φερει ...  >:(

Αποσυνδεδεμένος GEROKSEKOYTIS

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #717 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 17:47 »
Ρε παιδες τι να κανουμε τωρα?
Ο συμπαθης (κατα τα αλλα) Ντεμολ επαιξε και εχασε...
Πηρε μια ομαδα απο τα περυσι ,και δεν καταφερε να την κανει οικογενεια μεχρι και την 8η αγωνιστικη
Δηλαδη ειδε κανενας απο εσας μια μπαλα της προκοπης φετος?Μονοι μας παιζαμε και ειμαστε στις τελευταιες θεσεις της βαθμολογιας.
Σε λιγο θα μας περναγαν και οι τελειωμενες Λιβαδεια - Δοξα...
Επιθεση δεν εφτιαξε
Αμυνα μπαζει
Κεντρο ''τραλαλιμ τραλαλομ'',,,,εμ πως να το κανουμε.Εχει αυτος την ευθυνη
Αν δεν του εκαναν οι μεταγραφες και αν τον πειραζε η παρουσια Αγγελη,ας το δηλωνε δημοσια.....
Για εμενα το μονο λαθος ειναι οτι επρεπε να τον σουταρει απο πριν 20 μερες που ειχαμε κενο
Και το μεγαλυτερο λαθος θα ειναι να παρουμε κανεναν 3τοκλασσατο προπονητη η' να κρατησει για αρκετο καιρο τον βοηθο...
Ο Λεμονης η' Αναστασιαδης οι πιο σωστες λυσεις για εμενα
Ψυχολογια και πειθαρχια χρειαζεται
Ας σωσουμε φετος την παρτιδα με καθε μεσο και ας παμε απτου χρονου να δημιουργησουμε γερη ομαδα...

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #718 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 19:17 »
Η αναποφασιστικοτητα,η αναβλητικοτητα,η ελλειψη γνωμης, γνωσης και αποψης περι της οργανωσης κ λειτουργιας της ομαδας που χαρακτηριζουν τον χρηστοβασιλη ειναι δεδομενα κ απλα σε καθε κρισιμη στιγμη το αποδεικνυει.
Ετσι κ τωρα υπεπεσε στα ιδια λαθη με προ 2ετιας κ το θεμα παρασχου...στο ιδιο εργο θεατες.

Ετσι αφου πλεον γνωριζουμε πια πολυ καλα τον τροπο σκεψης του προεδρα,δικαιουμαστε να κανουμε κ τις αναλογες προβλεψεις για το τι μελλει γεννεσθαι στην ομαδα.

Ξεκιναμε απο τις παραπλευρες απωλειες κ αυτες εχουν να κανουν με την μειωση ισως κ μηδενισμο του μπατζετ για μεταγραφες το  γεναρη,αναλογως τις αποζημιωσεις κ το νεο προπονητη

Επειδη αγαπημενο σπορ του προεδρα ειναι να διαπραγματευεται με βαρια ονοματα κ στο τελος να κλεινουν τα ατσουαιντερ ας μη θεωρησουμε δεδομενο τον λεμονη,υπαρχει κ ο βλαχος με το χαβο που ουτε απαιτησεις εχουν για  επιτελεια,ισως ουτε καν για συμβολαιο.

Ας μην παραξενευτουμε (αν τσιμπησουμε κανα χηναρι στον τελη) να δουμε να παιρνει παραταση ο Χριστοπουλος στον παγκο.
Μακαρι να αλλαξει συνηθειες ο ηπιος κ να μας εκπληξει θετικα αν κ δεν το βλεπω.
 

Αποσυνδεδεμένος tauri_7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 531
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #719 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 19:30 »
Το σίγουρο είναι οτι πρέπει να στηρίξουμε τον νέο προπονητή όποιος κι αν είναι, μας αρέσει δεν μας αρέσει. Βέβαια, είμαι απολύτως σίγουρος οτι αυτό δεν πρόκειτε να γίνει, και οι γνωστοί άγνωστοι εδώ μέσα που σήμερα πανυγηρίζουν για τον Χ νέο προπονητή -φημολογείτε οτι θα είναι ο Λεμονής -  και που τον θεωρούν καλύτερο απο αυτόν που φεύγει, θα είναι οι πρώτοι που θα τον περιμένουν στην γωνία σε 2-3 αγωνιστικές για να τον λιθοβολήσουν και να απαιτήσουν την απομάκρυνσή του επειδή δεν έκανε 3 σερί νίκες παίζοντας διαστημικό ποδόσφαιρο. Έτσι κι αλλιώς τον Βέλγο τον κρίνουν σύμφωνα με αυτά που θα θέλανε να είναι οι στόχοι της ομάδας και όχι σύμφωνα με αυτούς που είναι στην πραγματικότητα. Και η πραγματικότητα είναι οτι ο στόχος για φέτος ήταν η παραμονή και σύμφωνα με αυτόν ο Βέλγος είχε την ομάδα εντός στόχων, άσχετα αν πολλοί εδώ μέσα υποβιβάσατε την ομάδα απο την 8η αγωνιστική. Δεν πειράζει, ίσως η ηλικία των περισσοτέρων εδώ μέσα δεν τους επιτρέπει να γνωρίζουν τις "ένδοξες" στιγμές του ΠΑΣ στο παρελθόν, με Γκλίναβο, Χρηστίδη, αποστολών στο Άργος με ταξί, απεργείες, απίθανους προπονητές, επιταγές Καλαμάτας και 0-3 και πολλά άλλα.

Αποσυνδεδεμένος VAMOS PAS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 994
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #720 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 19:48 »
Α ρε φιλε tauri ποσο δικιο εχεις... Στην πρωτη γκελα ξερεις τι εχουν να φτιαξουν.

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #721 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 20:06 »
Παράθεση
Επειδη αγαπημενο σπορ του προεδρα ειναι να διαπραγματευεται με βαρια ονοματα κ στο τελος να κλεινουν τα ατσουαιντερ ας μη θεωρησουμε δεδομενο τον λεμονη,υπαρχει κ ο βλαχος με το χαβο που ουτε απαιτησεις εχουν για  επιτελεια,ισως ουτε καν για συμβολαιο.

Το αγαπημενο σπορ του προεδρα ειναι πως να μην σπαει φραγκο.
Πως τον εδιωξε τον Ντεμολ ενω ηταν στην Κυπρο και ποιος συζηταει σημερα με τον Λεμονή ειναι ενα παραδοξο.
Επισης παντελως ακατανόητο ειναι να μενει το τσοπανόσκυλο ενω ολοι του λενε οτι αυτη ειναι η πληγη της ομάδας.
 Προεδρε ο εκβιασμος ειναι ποινικό αδικημα αν δεν το ξερεις.

Παράθεση
Ας μην παραξενευτουμε (αν τσιμπησουμε κανα χηναρι στον τελη) να δουμε να παιρνει παραταση ο Χριστοπουλος στον παγκο.
Μακαρι να αλλαξει συνηθειες ο ηπιος κ να μας εκπληξει θετικα αν κ δεν το βλεπω.

Μπορει, αλλα στο ματς με τον Παοκ, θα φαει ο προεδρος, το κραξιμο της αρκουδας.
Οποτε μεχρι τοτε θα εχει λυθει το προβληματου προπονητη.
Και επειδη ισχυει το "Το αγαπημενο σπορ του προεδρα ειναι πως να μην σπαει φραγκο" θα ειναι μεγαλη εκπληξη για μενα να ερθει ο Λεμονής που ολοι λετε. Εστω κιαν ταζονται διετή συμβολαια αν μεινουμε.

Δεν μαρεει το ντεζαβου. >:( >:( >:( >:(
 
Μεγα λαθος η αποχωρηση του προπονητή Ντεμολ, κατα την αποψη μου. Ελπιζω να μην την πληρωσουμε.
Αν πεσουμε και φετος θα μεινουμε ( ; ) 300.

« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 23 Νοέ 2011 20:15 από davelis »

Αποσυνδεδεμένος lemorsero

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.433
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #722 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 20:25 »
Το αν θα βγει θετική η απομάκρυνση του Ντε Μολ θα το δούμε και θα το κρίνουμε αργότερα.

Μέχρι στιγμής το μόνο θετικό της απομάκρυνσης του βέλγου από τα Γιάννενα, είναι οτι θα βρίσκουμε επιτέλους  μπύρες Carlsberg στα ράφια των σουπερμάρκετ! :joker:

Επιτυχημένος σίγουρα ο Ντε Μολ στον πάγκο του ΠΑΣ, παρολο που λίγοι τον πιστέψανε όταν ήρθε (ούτε εγώ τον πίστευα). Η περσινή ομάδα είναι η πιο ουσιαστική που εχουμε δει τα τελευταία 20+ χρόνια. Ομάδα που κέρδιζε 2-0 άνετα, χωρίς φρου-φρου κι αρώματα, γυμνασμένη, μια γροθιά χωρίς ψευτοεπαναστάτες ήρωες κοιλαράδες παίχτες ή προπονητές. Ομάδα που οι αντίπαλοι δεν πατούσαν περιοχή και δεν μπορούσαν να τις κάνουν ούτε φάση. Ίσως να μην έχει ξαναυπάρξει πιο ουσιαστικός ΠΑΣ. Εντάξει μετά την 20η αγωνιστική τα παράτησε και ο ίδιος και έκανε πειράματα. Φέτος δεν ήθελε να πάρει ευθύνη σε μεταγραφές, κάπου κρύφτηκε κ ο ίδιος. Ήταν και λίγο πονηρούλης.

Ένα άλλο θετικό του Ντε Μολ είναι οτι δεν ασχολήθηκε με διάφορες κλίκες, παρέες και συμφέροντα γύρω από την ομάδα. Έμεινε μακρυά από δημοσιογραφικές, παραγοντικές και οπαδικές κλίκες και φάνηκε οτι δεν τον ενδιέφεραν. Αυτό τον έκανε να έχει είτε συμπάθειες, είτε αντιπάθειες σε όλα τα αντίπαλα στρατοπεδα που δεν είχαν σχέση με τα "θέλω" της κάθε ντόπιας βλαχο-κλίκας.

Κάτι μου λέει οτι θα υπάρξει και επιστρoφή του, οχι στο πολύ αμεσο μέλλον...


Στο ερώτημα Λεμονής ή Αναστασιάδης επιλέγω τον δεύτερο. Ο Λεμονής έχει καεί σε μικρομεσαίες ομάδες (Ομόνοια, Πανιώνιο κλπ). Αχώνευτος.

Ο Αναστασιάδης όσο "καμένος" χαρακτήρας και να είναι, θα είναι μεταγραφή βόμβα. Εχει να προπονήσει μικρομεσαία ομάδα από τότε που ήταν στον εδεσσαικό και το διαγόρα, πριν από 15-20 χρόνια. Μετά ήταν στο μπαοκ, στο μπαο και την εθνική Κύπρου. Με τον παοκ είχε πολλές επιτυχίες, με τον παο είχε και επιτυχίες και μεγάλες εμφανίσεις. Όσοι θυμάστε την εθνική Κύπρου πριν τον Αγγελο, θα θυμάστε μια ομάδα τύπου Λιχτενστάιν που τερμάτιζε με 0 βαθμούς στους ομίλους και με δεκάδες γκολ παθητικό. Εδώ και 5-6 χρόνια η εθνική Κύπρου όχι μόνο κάνει και νίκες, αλλά κάνει και κηδείες και τερματίζει ψηλά.
Εκτος των άλλων, επειδή είναι και θρήσκος, θα τους γαμήσει τον αντιχριστό! :pashat:


Φερ' τον. Θα είναι υπέρβαση.
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 23 Νοέ 2011 20:43 από lemorsero »

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #723 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 20:43 »
Παράθεση
Εκτος των άλλων, επειδή είναι και θρήσκος, θα τους γαμήσει τον αντιχριστό
γιαυτο μερικοι δεν τον θελουμε :P

για μενα ο λεμονης ειναι ιδανικος κυριως λογο εμπειριας,λογο προσωπικοτητας που επιβαλλεται και δεν του κουνιετε κανεις και οτι στον πανιωνιο με τοσα προβληματα τα τελευταια 2 χρονια ενω ηταν απληρωτος δεν δημιουργουσε θεματα και εκανε οτι μπορουσε να κρατησει την ομαδα ενωμενη..θυμιζει στρατιωτη ;)

κριμα ο ντε μωλ,καλος χρυσος αλλα την φετινη πορεια στο θεμα κοουτσαρισματος την εκανε και ο τατης και ο λαδιας και ο παπαχρηστου....δεν εκανε την διαφορα γιαυτο και εφυγε...κακη εντυπωση μου κανει πως εκατσε πανω στα λεφτα της αποζημιωσης και δεν εφευγε,δεν εθετε ουτε την παραιτηση του στην διοικηση ετσι τυπικα να φανει οτι αναλαμβανει τις ευθυνες του.
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος President

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #724 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 20:56 »
Ρε παιδιά, αν διαβάσετε όλο το θέμα, θα δείτε την κολοτούμπα της κολοτούμπας ... κρίμα ...
πιστεύω τελικά πως εδώ μέσα ένα μεγάλο μέρος των γραπτών τοποθετήσεων είναι στημένες και κατευθύνονται από συμφέροντα όχι οπαδικά ...

Α ρε κατακαημένε ΠΑΣ ... ΣΕ ΤΈΝΤΩΣΑΝ ...
President speaking ...