Αποστολέας Θέμα: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ  (Αναγνώστηκε 162684 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #725 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 21:06 »
Παράθεση
Εγω νομιζω οτι ειναι καλυτερο για καποιους (και ειναι πολυ περισσοτεροι απο οσοι νομιζετε αυτοι), να μην ανοιξει στο στομα του ο Ντε Μολ. Γιατι τοτε αλλοι θα κλαινε και αλλοι θα γελανε....

Υ.Γ. Εγω παντως ειμαι στους δευτερους!

να το ανοιξει και να πει τι??μην βλεπεις φαντασματα...
αμα ειχε να πει κατι θα το ελεγε,αλλα ουτε τσιπα ο ιδιος να παραιτηθει....εδω ειμαι με τον χοντρο.καλα εκανε και τον σουταρε,απλα με ζωνουν τα φιδια μην φερει κανα γεωργουλη παλι....τακης ο καλυτερος αυτη την στιγμη

Ε ολο και κατι θα εχει να πει....κατ παραπαν θα ξερ...κατ θα ακουσι...κατι θα΄δε. Ουτε κουφος, ουτε αοματος ειναι!

Σωστα ομως λες ας βγει να μιλησει, για το καλο της ομαδας, αλλιως θα μπει και αυτος στο χρονοντουλαπο της ιστοριας μαζι με ολους τους ολους που βιωσε οσα βιωσε μεσα στην ομαδα προτιμησε να φυλαξει τον κ..ο του και ακολυθησε την τακτικη του ωχαδελφισμου!

Ο Ντε Μολ τελειωσε σαν προπονητης δεν ειμαι ειδικος αλλα θεωρω οτι για να μας σωσει την κατηγορια καλος ηταν.

Ως προς την συμπεριφορα του δεν εδωσε ποτε δικαιωματα, δεν εγινε ρεντικολο, δεν εγινε allenatore, ηταν αξιοπρεπης ανθρωπος τουλαχιστον ετσι φαινοταν!

Ο Λεμονης ως προπονητης δεν ειναι κακος συτη ειναι η αποψη μου. Εχουνε περασει τρισχειροτεροι. Αλλα αυτα που προβλαμτιζει, κανει δυσπιστους και αντιθετους πολλους ειναι η θητεια του στο γαυρο!

Φοβουνται μην μας πουν παραρτημα του γαυρου και φοβουνται το ματς που ερχετε μην πιασουν οι συναισθηματισμοι τον Τακη και δεν μπορει να κοουτσαρει καλα και "πεταξει" το ματς!

Εγω λεω οτι οσα ματς "πεταξαν" για εμας μεχρι τωρα σε κανενα δεν ειχε αναμιξη ο Λεμονης!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #726 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 21:12 »
κοιτα ο ντε μωλ,μεχρι και το ματς στο αγρινιο ηταν τελειως.απο κει και περα το χαος.αδιορθωτος και τα γιαννενα ειναι μικρα,πολλοι εχουν δει τα νυχτερινα καμωματα του...αλλα το θεμα ειναι πως εχασε τον ελεγχο στα παντα.

ο ντε μωλ πλεον δενε χει δικαιωμα να πει τιποτα.οταν επρεπε να μιλησει εφοσον υπαρχουν δηθεν προβληματα δεν το εκανε.εβγαινε και εσταζε μελια για χβ και αγγελη και σου λεω και παλι καπακι ηταν ολο αγκαλιες και γελακια στο γηεπδο της ανατολης μαζι τους.σου δειχνει αυτο ανθρωπο που εχει προβλημα??τι να πω,ο τυπος σαν να σαλεψε απ την μια μερα στην αλλη.εγω τον υποστηριζα φανατικα αλλα απλα δεν παει αλλο.η ομαδα θελει ενα ισχυρο σοκ.δεν γινεται ακομα ο ζαιρι να προπονηται 2 μηνες και ο μπαγκαγιοκο και να ειναι ανετοιμοι...πως παιξαν 30 λεπτα με πανιωνιο και  εκτος αποστολης με ατρομητο??εχω την αισθηση πως κατι τετοια τον φαγανε...οπως τον φαγαν τα ''λαμογια'' της δημοσιογραφιας που μαζι με διορισμενους και ισοβιους προεδρους πινουν το αιμα της αγαπημενης μας ομαδας και δεν την αφηνουν να ηρεμησει.
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #727 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 21:12 »
Παράθεση
Φοβουνται μην μας πουν παραρτημα του γαυρου και φοβουνται το ματς που ερχετε μην πιασουν οι συναισθηματισμοι τον Τακη και δεν μπορει να κοουτσαρει καλα και "πεταξει" το ματς!


Το θέμα είναι ότι και οι υπόλοιποι προπονητές που ακούγονται τα ονόματά τους είναι συναισθηματικά δεμένοι με τις παλιές ομάδες τους.

Αποσυνδεδεμένος dimitris_kzn_pas7

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #728 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 21:21 »

Δεν μαρεει το ντεζαβου. >:( >:( >:( >:(
 

Ξετυλιγεται η προηγουμενη χρονια στην α'  μωρ μαν μ :(
Αχχχχ....
ΥΓ:
Pou Pas - Basilis Karras - YouTube

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #729 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 21:33 »
Θα παραθέσω τον 11λογο του Μπίρμπα γιατί πιστεύω ότι συμπυκνώνει την αλήθεια ή το ψέμα του Ντεμόλ ή της διοίκησης.

ξεψειρίζντας τ συνεύντευξ τ Ντιμόλη, γιατί τα λέει ωραία ο τζες, Γιαννιώτκα κι Ελληνκά,
αλλά η διοίκησ μιλάει Σπανικά κι λίγο Βλάχικα

τι ζήτσε ο Ντιμόλης, απούειπε αυτήνο το ωραίο «η Σούπερ Λίγκα είναι δύσκολη κατηγορία, αλλά είναι ωραίο να είσαι εκεί».

1.   να φύγνε οι ρουφιάν κι άσκετοι, θα μιλάω εγώ πέδω πέρα
2.   επιδιώκμε φέτος γλήγορ άνοδο μι πρωτιά κι τ χρόν τν άνετ παραμονή
3.   θέλμε γρήγρο προγραμματζμό για τ χρόν, με βασ τα προειπωθεντα κι προϋποθέντα
4.   γι ταύτο, όσο γληγορότρα φτάκουμε το στόχο πρωτιάς, τόσο γληγορότρα θα σκεδιάσμε  για τ χρόν δυνατά
5.   θέλμε δικλείδες ασφαλείας για τη δλειά μας κι για τν ηρεμία τσ ομάδας, όπως είχαμαν ειπεί κι επέρς
6.   θέλμε πολλή δλειά κι πολλούς ανθρώπς στν ομάδα  για τ SL
7.   θέλμε ιδανκές συνθήκες προπόνσης κι αγωνστικό χώρο για καλή απόδοσ τσ ομάδας
8.   θέλμε ποιοτκούς παίχται  (όπως φέτο) ετς θέλω κι για τ χρόν για να κρατθούμε
9.   θέλμε πολύ παραπάν ώρες δλειάς και ποιότ-τα δλειάς, για να παραμείνμε, αλλά με τί;
10.   θέλμε καλές εμφανίσεις απ θα φέρνε τον κόσμο στο γηπδο
11.   αυτήνα χαλεύω γω ως  Ντιμόλς κι όχι τ Σκλανιαρίκοβα απ χαλεύνε μερκοί μερκοί φαντασματκοί τυποι
[/i]

«Πρώτα απ’ όλα θα ήθελα μετά το τέλος αυτού του μήνα να ευχαριστήσω τον πρόεδρο και τον κ. Αγγελή γιατί κράτησαν το λόγο τους. Είχαμε βάλει κάποιες δικλείδες ασφαλείας για τη δουλειά μας τις οποίες τηρήσανε και διατηρώντας σε πολύ καλή κατάσταση την ηρεμία της ομάδας όπως είχαμε συμφωνήσει στην αρχή και μια σημαντική παράμετρος είναι η συνέπεια στις οικονομικές τους υποχρεώσεις, γιατί για έναν προπονητή είναι πολύ σημαντικό αυτό».

νομίζω ότ εδώγιας, δυσκολεύται η μετάφρασ ::)



www.passports.gr Ντεμόλ 23/11/2011

Προς το παρόν το μπαλάκι μπαίνει στην τσέπη ... αν συμβολίζει κάτι.
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 23 Νοέ 2011 22:48 από mh_per_ »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος fadomas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.076
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #730 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 11:40 »
Κλείνει ο Λεμονής!

Μόνο λίγες ημέρες θα μείνει ο ΠΑΣ Γιάννινα χωρίς προπονητή. Νέος της τεχνικός –εκτός συγκλονιστικού απροόπτου- πρόκειται να είναι ο Τάκης Λεμονής.

Ο Έλληνας προπονητής είχε συνάντηση χθες με τον κ.Χριστοβασίλη, τον πρόεδρο της ομάδας στην Αθήνα. Σε αυτή οι δύο άνδρες συζήτησαν τα βασικά σημεία της συνεργασίας τους, καταλήγοντας σε συμφωνία στα περισσότερα από αυτά. Εκτιμάται ότι οι διαφορές που υπάρχουν δεν είναι… ικανές να χαλάσουν τον «γάμο» μεταξύ ΠΑΣ Γιάννινα και Λεμονή, ο οποίος πολύ σύντομα θα αναλάβει και επίσημα τα ηνία της ομάδας.

Χθες κυκλοφόρησαν και αρκετές φήμες περί ενδιαφέροντος των ανθρώπων της ομάδας για τον Μάκη Χάβο, ο οποίος φέρεται πως ήταν η επόμενη επιλογή της διοίκησης.

novaspor

Αποσυνδεδεμένος microsurfer

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Μηνύματα: 207
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #731 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 11:56 »
Παράθεση
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ - Λύση συνεργασίας με Στεφάν Ντεμόλ (24/11/11)

Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας της με τον προπονητή Στεφάν Ντεμόλ.

Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ευχαριστεί τον κ. Ντεμόλ για τα όσα προσέφερε στην ομάδα και του εύχεται καλή επιτυχία στην συνέχεια της προπονητικής του καριέρας.

Από το επίσημο site της ΠΑΕ http://www.pasgiannina.gr

Αποσυνδεδεμένος jesPAS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 645
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #732 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 12:13 »
Ο Τάκης Λεμονής έμεινε για λίγες ημέρες χωρίς δουλειά αφού έχει ουσιαστικά κλείσει στον ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο Χριστοβασίλης συναντήθηκε με τον Τάκη Λεμονή στην Αθήνα και όλα δείχνουν ότι οι δύο άντρες θα συνεργαστούν. Κάποιες μικροδιαφορές που υπήρξαν δεν είναι ικανές να χαλάσουν... τον γάμο.
 
Έτσι μετά την απομάκρυνση του Ντεμόλ ο ΠΑΣ Γιάννινα εμπιστεύεται Έλληνα τεχνικό, αφού ακόμη κι αν δεν προχωρήσει με τον Τάκη Λεμονή η επόμενη λύση είναι ο Μάκης Χάβος.

Newsit.gr

Μετάφραση της τελευταίας πρότασης: Ο Χάβος θα είναι ο επόμενος προπονητής του ΠΑΣ. :stop: :stop: Αλήθεια, δεν παίρνουμε και τον άλλον παλιό παίχτη τον Βούζα, για να έχουμε τεχνικό δίδυμο ...ΧαΒούζα :P :P :P

Υ.Γ.: Υποτίθεται ότι ο ΧΒ είναι από προχθες στην Κύπρο για δουλειές. Πώς συναντήθηκε με τον Sir??


Χαμογελάτε!!!  Κάνετε τους άλλους ν' ανησυχούν....

Αποσυνδεδεμένος Tsimendos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.514
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #733 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 13:18 »
Μήπως κάποιος έτρεξε να προλάβει τις εξελίξεις στα ΜΜΕ λεω εγώ...
Οχι τιποτ'άλλο, μη κάνει καμμία μακακία από τις γνωστές ο χοντρός και φέρει κανέναν Αγγελο και χαλάσει τη μαγιά του συνεργάτη του...
Υ.Γ. Τον Αγγελο σε καμμία περίπτωση δεν τον θεωρώ μακακία

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #734 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 13:21 »
τριαντρια,  α λα φιν ντε  Νοβεμπρ  το 11
 
προεδερε  Χστοβασιλη  πο τα Τζιουμερκα
ξερς  ποιος ειν ο Μπιρμπας κι αυτηνο με τμαει  ιδγιαιτρα
απ οντες κεκαρφωσα το μπισνο μ απ το πεταλο

να παμε στο ψτο
το Ντιμολ το εφαες  --- τον φαταν καλυτρα---ναηταν κιαλλος :( :( :( :( :( :(

Πας παρεκεια τωρα :joker:
καμε αυτητα  απ  σ λεει  κι χαλεβει ο χστιανος  ο Αναστασιαδς (αναστασ --- αδς) ::)
κι δε γεν’τε  ζητμα για λεφτα, για το πιτελειο κβεντιαζμε
συνοηεμεστε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

δγιοτ ως να σουρπωσει
αμανε  δε ανβασεις το χστιανο απ βγανει τα τσίπρα τ  τωρα
(σκολναει οπ ναναι οχτω ενια καζανια θελ ακομα)
Πας να ειπεις πως θα τν κατβασεις τν ομαδα

κι κατως  μουειπε γαυροΤακς ;)
μητ ο λεμονοκουπας  δγιαφερτε  λογον ταξιδγιαρ  κι καψουρ δγιαμεσολαβτη σ
τοποιον δε θα σ βγει σι καλο αυτηνο τ αγκαθ 8) 
κι τοποιον λεμονοκουπες δε ειν κι οτ καλυτρο να ειπουμε
 :(
μη τνε χαλνας τη δλεια
κι θυμα τν κβεντα μ

ααα γειασ  ετσ >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Χαριλαος  Μπιρμπας   πο τν  Κλειδονιαδοστα   

Αποσυνδεδεμένος John

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #735 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 13:27 »
Αφου λοιπόν είναι και επίσημο ας πούμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Βέλγο για αυτά που προσέφερε στην ομάδα.

Μπορεί να μην τα έκανε όλα καλά και ο καθένας να έχει πάρα πολλές διαφωνίες με την τακτική και το κοουτσάρισμά του όπως και γω.

Οφείλουμε ωστόσο να αναγνωρίσουμε πως είναι ένας άνθρωπος ο οποίος δούλεψε με αξιοπρέπεια, ήθος και θέλω να πιστεύω αξιοκρατικά κριτήρια όσον αφορά τους παίχτες. Πέρασε μια φιλοσοφία στην ομάδα όσον αφορά τον τρόπο ανάπτυξης και τον τρόπο παιχνιδιού της που είχαμε πολλά χρόνια να δούμε. Έστω και αν δεν είχε την απαιτούμενη διάρκεια. Είδαμε απο τον Δεμόλ πολύ καλά παιχνίδια με καλά αποτελέσματα και υψηλή απόδοση. Αυτό που θα μου λείψει περισσότερο είναι το επίπεδο του σαν άνθρωπος...η ευγένια που τον διέκρινε....Το οτι είχε αυτή την ευρωπαϊκή αύρα η οποία σε έκανε να νιώθεις οτι ξεφεύγεις απο τον βούρκο της ελληνικής κατσαπλιαδιστικης νοοτροπίας και την μιζέρια που έχει ποτίσει το μυαλό μας.

ΩΣΤΟΣΟ....ο Βέλγος έχασε το παιχνίδι μόνος του. Έχασε τα αποδυτήρια και φυσικά έκανε γκέλες που δεν έπρεπε. Όπως επίσης του χρεώνεται η μεγάλη αστάθεια που είχε η ομάδα και ο Β' περσινός γύρος.
Απο εκεί και πέρα δεν ξέρω αν έχασε το παιχνίδι με τα ΜΜΕ μόνος του η αν τον έθαψαν γνωστά σε όλους συμφέροντα και οι συν αυτά. Το μονο που θέλω πλέον απο τον Στεφάν Ντεμόλ είναι να βγεί να μιλήσει για τις γάτες και τα.....ποντίκια....να ονοματίσει...να καταδείξει το πρόβλημα. Να ρίξει φως στο βούρκο...

Να σαι καλά ρε Στέφανε και θα κρατήσουμε τα καλά σου μόνο. Ο ΠΑΣ πήρε πράγματα απο εσένα.

ΥΓ: Καλό είναι να αλλάξει και ο τίτλος του θέματος σε....ΝτεΜολ ο παλιός προπονητής.
ΥΓ2: Εύχομαι η διάδοχη κατάσταση να μην έχει να κάνει με γραφικούς τύπους και χαρτάκιδες όπως οι ΧαβοΔερμιτζάκιδες...και δημοσιοσχεσίστες όπως ο ΒαγγέλΒλάχος...
ΥΓ3: Λέμονιτς η μόνη αξιόπιστη λύση στην αγορά αυτή την στιγμή...
3η Πτέρυγα Ψυχιατρικής Κλινικής CLUB[/size]


Αποσυνδεδεμένος tauri_7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 531
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #736 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 13:39 »
ΥΓ2: Εύχομαι η διάδοχη κατάσταση να μην έχει να κάνει με γραφικούς τύπους και χαρτάκιδες όπως οι ΧαβοΔερμιτζάκιδες...και δημοσιοσχεσίστες όπως ο ΒαγγέλΒλάχος...

Όσο γι' αυτό μείνε...                                                                     

                                                                                                                                                      ...ανήσυχος!!!

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #737 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 13:46 »
συμφωνσα ρα

yg- κι να ειπω δγιοτ ταχω ανβασ τα σκατα στο κεφαλ παιδοτοπο το φκιακαμαν δω μεσα μ φαιν'τε αντις να ζντρωχιαστε τν διοικησ κβεντιαζτε για τν καλυτρο χειροτρο

θλμε εκειο απ  ειν ανταξιο τ δκου μας Πας Γιανν'να οχι τ  μασκαραδων
κι αυτηνο δε το κβεντιαζεις  πλεο
το επιβανς ντιφακτο κι βανς τερμα  τα τσιαμπασλικια τσ παε


και φέρει κανέναν Αγγελο και χαλάσει τη μαγιά του συνεργάτη του...
το πιακες
θε παρω στο πιτελειο μ  :P
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 24 Νοέ 2011 14:47 από mh_per_ »

Αποσυνδεδεμένος nakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.141
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #738 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 15:11 »
οσον αφορα τον αγγελο-ευλογησον- πολυ δυσκολο το βλεπω:
1.με τον Αγγελο στο τιμονι , δεν κουνιεται κανεις στα αποδυτηρια,ακομη και αν ειναι κοντοχοντρος και ντιτζει!
2. θελει τα παντα εν λευκω και σε παει ουεφα,οποτε ειναι πολλα τα πριμ!
Επομενως: δεν ερχεται,παροτι ενας ξαδερφος απο σαλονικη μερια μου ελεγε χτες πως ειναι κοντα,εχοντας αριστα κονε με προσωπα και πραγματα της νυφης του θερμαικου!
συμπερασματικα: θα ηταν τεραστια επιτυχια για το συλλογο να φερει τον αγγελο στην ομαδα,πιστευω πως θα υπηρχε τεραστια συσπειρωση του κοσμου,προοπτικη,πολυς κοσμος στο γηπεδο , φοβερα ματς με τους μεγαλους και μεγαλα αποτελεσματα!!!
Τα θελουμε αυτα προεδρε;;;

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #739 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 16:28 »
Ντεμόλ  θα βρίσκεται στον πάγκο του ΠΑΣ  για 541 μερες     
01.06.10 


Παράθεση
εγραψε το κοουστομτρο ----- πως λεν πασομτρο;;;;;;;;;
24.11.11
σημαδγιακια ηταν η 11.11.11

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #740 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 16:46 »
Παράθεση
εγραψε το κοουστομτρο ----- πως λεν πασομτρο
Ετσι οπως παμε, ειναι ωρα σιγα σιγα να αφηνουμε τα ΠΑΣκοουτσομετρα και τα ΠΑΣομετρα και να πιανουμε τα...


ΠΑΣκαουνταουνομετρα
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος bulux

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 539
    • Προφίλ
    • Βούτυρο στο ψωμί σας
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #741 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 17:57 »
Αν και δεν μου άρεσε η μπάλα που είδα μέχρι στιγμής ημουν από αυτούς που δεν ήθελαν να φύγει ο Ντεμολ. Ετσι γιατί ήθελα να δω ένα σενάριο επιστημονικής φαντασίας να γίνεται πραγματικότητα: Τον ΠΑΣ να τελειώνει χρονιά στην Α χωρίς αλλαγή προπονητή.

Εγώ περίμενα περισσότερα (και όχι απλά την παραμονή) απο τον Ντεμολ γιατί είδαμε μπαλίτσα την μισή περσινή χρονιά και γιατι μου άρεσε και η νοοτροπία του. Επιτρέψτε μου να πω πως ο στόχος της παραμονής σε αυτή τη συγκεκριμένη χρονιά και με αυτές τις συγκυρίες ειναι γελοίος και υποτιμητικός. Δεν γίνεται να πέφτουν 3 και να υπάρχουν ηδη 2 ομάδες που έχουν μπει ουσιαστικά κατεστραμένες στο πρωτάθλημα και να βάζεις τέτοιους στόχους. Δλδ η πρόκληση ποια είναι; να μην βγεις τελευταίος; ΑΛΛΑ ακόμα και αν είναι αυτός, εντός στόχων δεν ήταν κυρα-διοίκηση ο ντεμολ; Κακώς έφυγε λοιπόν.

Οποιος και να είναι ο επόμενος θα πρέπει να του πάρουν το δίπλωμα σε περίπτωση που πέσει.

Καλή συνέχεια λοιπόν στον Στέφανο και εύχομαι να μας φωνάξουν όλους και στη φιέστα όταν σωθούμε στο τέλος της χρονιάς για να βαρέσουμε και παλαμάκια για την επίτευξη των στόχων από τον νέο προπονητή.
'ΠΑΣ μην μας λυπασαι'... και κάποιοι το πήραν τοις μετρητοις και μας έχουν γονατίσει
ΠΑΣ και ξερό βατραχοπόδαρο

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #742 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 18:25 »
http://www.gigafm.gr/?page_id=37

ντε μολ live..

μολις τα ριξε στον αγγελη λεγοντας πως αυτος τον εδιωξε.. και επισης ειπε πως τις μεταγραφες τις εκανε ολες ο αγγελης.
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #743 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 18:48 »
passports.gr
Παράθεση
Ντεμόλ: «Ξέρω γιατί έφυγα»

Ο Στεφάν Ντεμόλ μίλησε για όλους και για όλα αποκλειστικά στο passports.gr και τον Θανάση Μυριούνη λίγη ώρα μετά την επισημοποίση της λύση της συνεργασίας του με τον ΠΑΣ, αποκαλύπτοντας ότι υπάρχουν απλήρωτοι ποδοσφαιριστές και κατονομάζοντας τον Βαγγέλη Αγγελή ως τον κύριο υπαίτιο της απομάκρυνσης του από τον πάγκο του "Άγιαξ της Ηπείρου" ενώ εξήγησε και τους λόγους για τους οποίους δεν τοποθετήθηκε νωρίτερα για τα συγκεκριμένα θέματα.

Η αρχική τοποθέτηση του 45χρονου Βέλγου τεχνικού ήταν η εξής:

«Πιστεύω ότι από όλους τους ανθρώπους που βρίσκονται στην ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, εγώ είμαι αυτός που βρίσκεται τα περισσότερα χρόνια στον χώρο του ποδοσφαίρου είτε ως ποδοσφαιριστής είτε ως  προπονητής. Είμαι αισιόδοξος και πιστεύω στους ανθρώπους  αλλά δυστυχώς ζω στον μαγικό κόσμο του ποδοσφαίρου.  Από την μία λοιπόν μένω έκπληκτος που ο ΠΑΣ Γιάννινα σταμάτησε το συμβόλαιο μαζί μου αν κρίνουμε από τα αποτελέσματα αλλά και το κλίμα στα αποδυτήρια αλλά και το γενικότερο κλίμα εργασίας. Από την άλλη όμως,  δεν μου προκάλεσε τόσο έκπληξη καθώς  είμαι έμπειρος στον χώρο του ποδοσφαίρου και ξέρω ακριβώς τι γίνεται. Τις τελευταίες 4-6 εβδομάδες άρχισε να «μυρίζει η φυγή μου. Αυτή η μυρωδιά άρχισε πριν το ματς με τον Ατρόμητο αλλά  μετά από αυτό το παιχνίδι έγινε εντονότερη. 'Οσα χρόνια και να μείνω στο ποδόσφαιρο, πάντα θα αρνούμαι να συμμετάσχω σε υπόγειες διαδρομές. Πιστεύω ότι λόγω της καλής κατανόησης με τους ποδοσφαιριστές μου και της καλής σχέσης που έχω με τους κατοίκους της πόλης των Ιωαννίνων, ήταν πολύ δύσκολο για κάποιους να πείσουν τον πρόεδρο να λύσει το συμβόλαιο μαζί μου γιατί είχα καλή συνεργασία με τον κ. Χριστοβασίλη. Τις τελευταίες 6 εβδομάδες  πραγματοποιήθηκε μια ενορχηστρωμένη σχέδιο για να γίνει η ζωή του προπονητή πιο δύσκολη κι αυτό είναι πολύ δυστυχές. Θέλω να ευχαριστήσω  τους κ.κ. Καχριμάνη, Χήτο, Κολόκα και Σουκοβέλο για την υποστήριξη τους όλο αυτόν τον καιρό».

Σε ερώτηση για τις εντυπώσεις του από τους 17 μήνες συνολικής παρουσίας του στην πόλη και τον ΠΑΣ Γιάννινα, απάντησε: «Πέραν αυτών των 6 εβδομάδων, πέρασα πολύ όμορφα στα Γιάννενα και απέκτησα πολλούς φίλους εδώ, όπως ο Λάκης Παπαγγέλης και  ο Γιάννης Τάτσης που μπήκαν πλέον στον κύκλο των πολύ στενών μου φίλων και σίγουρα θα παραμείνουν εκεί. Θέλω να πω κάτι πολύ σημαντικό: αυτές οι 6 εβδομάδες με επηρέασαν αρνητικά στη δουλειά παρά την εμπειρία μου. Πέρα από μένα όμως, θεωρώ ότι αυτές οι κακές εβδομάδες επηρέασαν χειρότερα τους ποδοσφαιριστές. Δεν είναι μόνο δικό μου συμπέρασμα αυτό αλλά και των ποδοσφαιριστών με τους οποίους μιλούσα καθημερινά. Είναι φυσιολογικό όσοι δεν παίζουν να έχουν παράπονα. Βεβαίως αυτή η σεζόν είναι εντελώς διαφορετική από την προηγούμενη στην οποία όλα ήταν σχεδόν τέλεια. Όμως φέτος που ανεβήκαμε κατηγορία , η ομάδα σε όλους τους τομείς δούλεψε σαν να είχαμε πέσει κατηγορία αντί να ανεβούμε. Φυσικά αυτό δεν εξηγείται μόνο από την οικονομική κρίση στην Ελλάδα. Στην ομάδα άρχισαν από το καλοκαίρι τα οικονομικά προβλήματα  αλλά και προστριβές με την πόλη και τους φορείς της όπως με την Επιτροπή Σταδίου.  Είτε το πιστέυετε είτε όχι, είμαι σε θέση να γνωρίζω  ότι όλα αυτά επηρεάζουν πάρα πολύ τους ποδοσφαιριστές».

Σε ερώτηση για τα περίφημα ποντίκια που ανέφερε σε συνέντευξη Τύπου και αν πρέπει πλεόν να τα κατονομάσει, σχολίασε: «Αυτή η φράση χρησιμοποιείται παντού, όχι μόνο στην Ελλάδα. Όταν τη χρησιμοποιείς λοιπόν, υπάρχει κάποιος λόγος. Ο πρόεδρος δεν μου έχει κάνει ούτε ένα τηλεφώνημα μέχρι τώρα  παρότι ξέρω ότι είναι στην Κύπρο και ότι μιλάει συνεχώς με τους συνεργάτες του. Ήταν τόσο δύσκολο να μου το πει αυτός  σε ένα τηλεφώνημα, έστω για 2 λεπτά; Γνωρίζω κι εγώ αλλά και οι ποδοσφαιριστές μου,  ότι η απόφαση για την απομάκρυνσή μου δεν είναι του κ. Χριστοβασίλη αλλά του Βαγγέλη Αγγελή. Όλοι γνωρίζουμε, εγώ, οι ποδοσφαιριστές,  εσείς οι δημοσιογράφοι , ο κόσμος της πόλης ότι ο Βαγγέλης Αγγελής έχει το ελεύθερο από τον πρόεδρο να κάνει και να αποφασίσει ότι θέλει στο ποδοσφαιρικό τμήμα. ο Αγγελής λοιπόν είναι υπεύθυνος για τα πάντα: για τη σύνθεση του τεχνικού επιτελείου, για τον μεταγραφικό σχεδιασμό και την υλοποίησή του, επομένως και υπεύθυνος για τη λύση του δικού μου συμβολαίου. Το ήξερα από την αρχή όμως και δεν  ήταν πρόβλημα για μένα, καθώς γνώριζα εκ των προτέρων πως λειτουργεί ο ΠΑΣ και δέχτηκα να δουλέψω υπό αυτές τις συνθήκες. Θεωρώ ότι ο κ. Αγγελής θα έχει τους λόγους του που πήρε αυτή την απόφαση ή μάλλον καλύτερα να πείσει τον πρόεδρο να υπογράψει αυτή την απόφαση. Ας ελπίσουμε για τον ΠΑΣ Γιάννινα ότι θα είναι η σωστή απόφαση. Το εύχομαι ολόψυχα γιατί δεν υπήρξα ποτέ χαιρέκακος  στη ζωή μου. Αγαπώ αυτή την ομάδα και θέλω να πηγαίνει καλά, έστω και χωρίς εμένα».

Σε ερώτηση για τον μεταγραφικό σχεδιασμό και το ποιοι παίχτες ήταν δικές του εισηγήσεις, αποκάλυψε ότι: «Ο μοναδικός  ποδοσφαιριστής που έφερα εγώ σε 17-18 μήνες παραμονής μου εδώ είναι ο Πολ Κεϊτά. Δέχτηκα να δουλέψω σε μια ομάδα στην οποία το μεταγραφικό σχεδιασμό δεν τον υλοποιεί ο προπονητής.  Βεβαίως για να είμαι απολύτως ειλικρινής, κανένας δεν ανακατεύτηκε με τις προπονήσεις ή τον καταρτισμό της ενδεκάδας. Εκεί ήμουν το απόλυτο αφεντικό. Ο πρόεδρος είναι το γενικό αφεντικό, εγώ ήμουν υπεύθυνος για την καθημερινή προπόνηση και τους αγώνες και ο Αγγελής για τις μεταγραφές και το τεχνικό επιτελείο».

Για το αν αυτό υποβαθμίζει τον ρόλο του προπονητή, δήλωσε: «Δεν καταλάβετε τι ακριβώς εννοώ: φυσικά και είχα άποψη και ερωτήθηκα για τις μεταγραφές και σε ποιες θέσεις χρειαζόμουν ενίσχυση αλλά δεν ήμουν αυτός που έκανε τις επιλογές και έπαιρνε τις τελικές αποφάσεις. Η μοναδική δική μου επιλογή αυτούς τους μήνες ήταν ο Πολ Κεϊτά»

Σε ερώτηση για το αν όντως είναι απλήρωτοι ποδοσφαιριστές του ΠΑΣ για μεγάλο χρονικό διάστημα, τόνισε: «H πληροφόρηση από το δικό μου περιβάλλον αλλά και από την πλευρά των παιχτών είναι ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Για να μάθετε όμως λεπτομέρειες του τι πραγματικά ισχύει, πρέπει να μιλήσετε με κάποιους ποδοσφαιριστές. Για μένα μπορώ να σας πω ότι έλαβα τον μισθό του Ιουλίου και έκτοτε τίποτα. Για τους ποδοσφαιριστές μπορώ να το επαληθεύσω, όχι όμως και να το αποδείξω. Για την περίπτωσή μου μπορώ να το αποδείξω ότι δεν έχω πληρωθεί έκτοτε

Σε ερώτηση για ποιον λόγο δεν βγήκε να μιλήσει για όλα αυτά νωρίτερα όντας προπονητής του ΠΑΣ, ξεκαθάρισε: «Νομίζω ότι όλες οι πληροφορίες που δίνω σήμερα δεν είναι πολύ κακές για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εξαιτίας της κατάστασης τη φετινή χρονιά που τα πράγματα είναι πολύ πιο δύσκολα από πέρσι, θεώρησα καλύτερο να μην ρίξω περισσότερο λάδι στη φωτιά. Ακόμια κι αν πολλοί φίλοι με συμβούλευσαν να το κάνω νωρίτερα, έθεσα ως προτεραιότητα το καλό της ομάδας και δεν ήθελα να προσθέσω προβλήματα στα αποδυτήρια. Πίστευα και πιστεύω ότι παρόλα τα προβλήματα ο ΠΑΣ Γιάννινα του Στεφάν Ντεμόλ θα παραμείνει στην Super League. Μετά από τόσο χρονικό διάστημα ξέραμε όλοι τα δυνατά και τα αδύνατα σημεία της ομάδας και ήμασταν πεπεισμένοι ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε

Σχετικά με την τελική αποψη του για τον Χριστοβασίλη, είπε: «Μια μέρα μετά την απομάκρυνσή μου και βλέποντας το ψύχραιμα μπορώ να πω ότι είχα 15 μήνες πολύ καλής συνεργασίας μαζί του αλλά τους τελευταίους 2 μήνες ένιωθα λίγο εγκαταλελειμμένος από τον πρόεδρο».
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #744 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 18:54 »

Η διαπροσωπική επικοινωνία σχετίζεται με την ικανότητα που έχει ο προπονητής να αναπτύσσει επαγγελματικές σχέσεις, τόσο με τους ποδοσφαιριστές και τη διοίκηση της ομάδας, όσο και με άτομα έξω από την ομάδα (φιλάθλους, άλλες ομάδες, διαιτητές, οργανωτικές αρχές της λίγκας του ποδοσφαίρου, χορηγούς, κράτος και άλλους κοινωνικούς φορείς). Αν και η ικανότητα διαπροσωπικής επικοινωνίας είναι, πολλές φορές, έμφυτη, υπάρχουν συγκεκριμένες πτυχές της επικοινωνίας, όπως η ικανότητα γραπτού και προφορικού λόγου, που μαθαίνονται μέσα από την τυπική εκπαίδευση και την εμπειρία.
Η οξυδέρκεια είναι το σπάνιο προσόν που πρέπει να έχει ένας προπονητής. Η οξυδέρκεια περιλαμβάνει την αναλυτική σκέψη, δηλαδή την ικανότητα να προσδιορίζει κανείς ποια είναι σημαντικά απ’ αυτά που συμβαίνουν σήμερα και πώς θα εξελιχθούν στο μέλλον. Η ανάλυση της παρούσας κατάστασης βοηθά στον προσδιορισμό των αιτιών που οδήγησαν στην αποτυχία ή στην επιτυχία της ομάδας. Η διάγνωση των μελλοντικών εξελίξεων οδηγεί στην καλύτερη δυνατή εκμετάλλευση των ευκαιριών που δημιουργούνται στην αγορά του ποδοσφαίρου.
Η αποφασιστικότητα αναφέρεται στην ικανότητα που θα πρέπει να έχει ένας προπονητής να λαμβάνει αποτελεσματικές αποφάσεις. Φυσικά, οι αποφάσεις αυτές θα πρέπει να αφορούν τις δικές τους αρμοδιότητες. Ένας αποφασιστικός προπονητής καθορίζει το πρόβλημα, προσδιορίζει τις εναλλακτικές λύσεις και επιλέγει την πιο συμφέρουσα λύση για την ποδοσφαιρική ομάδα. Ο σχεδιασμός, που αποτελεί την πρώτη λειτουργία της αποτελεσματικής διοίκησης, καθοδηγεί τα στελέχη των προπονητών στη σωστή λήψη αποφάσεων. Δεν είναι τυχαίο, άλλωστε, που πολύ συχνά γράφεται και ακούγεται η έκφραση «σχεδιασμός της επόμενης αγωνιστικής περιόδου». Το σωστό θα ήταν ο σχεδιασμός αυτός να αφορούσε μεγαλύτερο χρονικό διάστημα, π.χ. πενταετία ή ακόμη και δεκαετία.
Η αποτελεσματική διαχείριση του χρόνου αφορά την ικανότητα που έχει ο προπονητής να χρησιμοποιεί το χρόνο του όσο γίνεται πιο παραγωγικά. Στη σημερινή εποχή, το στέλεχος μιας επιχείρησης διαθέτει πολλούς τρόπους για να  μπορέσει να διοικήσει αποτελεσματικά και ταυτόχρονα, να εξοικονομήσει χρόνο για οποιαδήποτε άλλη επιχειρηματική ή προσωπική δραστηριότητα.

τι γίνεται, ακόμη να εξηγήσει ο ντεμόλ τα ανεξήγητα στον αγώνα με τον ατρόμητο;

αυτό είναι που σέβεται την ομάδα και τους φιλάθλους;

μήπως του αρέσουν τα παιχνίδια με τους δημοσιογράφους και τους αφήνει να κεντάνε;


εμείς ενημέρωση δεν θα έχουμε Κύριε Ντεμόλ; μόνο το χέρι που σε ταΐζει;



ΕΊΜΑΙ ΣΊΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ Η ΠΡΏΤΗ ΕΛΛΗΝΙΚΉ ΛΈΞΗ ΠΟΥ ΈΜΑΘΕΣ ΕΊΝΑΙ Η ΜΑΛΆΚΑΣ...

ΤΥΧΑΊΟ;ΔΕΝ ΝΟΜΊΖΩ!

ΥΓ:Ετοιμάστε τα σεντόνια σύνταυροι!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 24 Νοέ 2011 19:39 από Μολοσσός »

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #745 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 18:59 »
που να έμπαινε και σε λεπτομέρειες...για γέλια και για κλάματα....αν κλαίνε τα πλαστικά καθίσματα...

Αποσυνδεδεμένος Steve-ToRosLoCosS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #746 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 19:18 »
Ειπε μεγαλες αληθειες ο Ντεμολ! :mono:
Αναστασιάδης: «Θα κάνω μια έκκληση, κοιτάξτε να τα βρείτε στα Γιάννινα και να ενωθείτε.» .

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #747 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 19:20 »
Γιατι η ομαδα εχει να παιξει καλο ποδοσφαιρο απο το περσινο παιχνιδι με τον ΠΑΟΚ στο κυπελλο?
Γιατι η επιθεση χτιστηκε γυρω απο τον Μπακαγιοκο?
Γιατι δεν ζητησε αριστερο μπακ?
Γιατι η ομαδα δεν εχει σωστη αναπτυξη και αυτοματισμους?

Ποιος εχει την ευθυνη για αυτα και αλλα αγωνιστικα?

Αποσυνδεδεμένος Geopasoles

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.057
  • ΠΟΥΛΑ ΕΦΥΓΕΣ....ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΕΣ ΕΒΓΑΛΕΣ...
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #748 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 19:23 »
Αντίο ρε Ντεμολ...σε ευχαριστούμε που μας ανεβασες αλλά όπως κατάλαβες εμείς δεν θέλουμε να αλλάξουμε θα μείνουμε πάντα μετριοκακοι γιατί έτσι έχουμε μάθει...σε ευχαριστούμε για την ευχαριστη παρένθεση που μας έδωσες...είσαι ωραίος...
:pas: και  :mono:   :flag:

Αποσυνδεδεμένος Filosofos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • ID Collector's Big Fan
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #749 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 19:29 »

Γιατι η επιθεση χτιστηκε γυρω απο τον Μπακαγιοκο?




Παράθεση από: demol
ερωτήθηκα για τις μεταγραφές και σε ποιες θέσεις χρειαζόμουν ενίσχυση αλλά δεν ήμουν αυτός που έκανε τις επιλογές και έπαιρνε τις τελικές αποφάσεις.