Αποστολέας Θέμα: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ  (Αναγνώστηκε 162761 φορές)

Αποσυνδεδεμένος pas_gera-g.t.m.

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 79
    • Προφίλ
Είσαι καλά πασιά μ';

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #851 στις: Τετ 29 Φεβ 2012 12:38 »
Έστω κ αργά βρέθηκε ένας να τα πει.Ας βγει τώρα ο χοντρός να διαψεύσει κ τον Ντε Μολ όπως έκανε κ με τον Μπουζίντ.Μα όλοι να έχουν βαλθεί να λένε πως δεν πληρώνει ο πρόεδρος.Τόσο κακό να θέλουν να του κάνουν :P.
Α ρε χοντρέ εσύ θα βάλεις την ταφόπλακα του ΠΑΣ
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #852 στις: Τετ 29 Φεβ 2012 12:52 »
To ότι υπάρχουν οφειλές είναι γεγονός
το ότι μοιάζουν να είναι διαχειρισιμές, επισης μοιαζει να είναι γεγονός.

Απλά καμία φορά στην αφρισμενη μας προσπάθεια να διαψευσουμε τα πάντα
τα κανουμε χειρότερα τα πράγματα.

Η συνέντευξη Ντεμολ είναι πέρα απο τον ΠΑΣ
είναι μια σκληρη συνέντευξη που βαζει απέναντι το Ελληνικο ποδόσφαιρο
και την κοινωνια μας γενικοτερα, αλλα όσο σκληρή και να είναι..αληθειες λέει.

οκ, δεν ανακάλυψε την Αμερική, αλλα βγηκε (εστω και στην απ'εξω πλεον) να πει κάποια πραγματα.
Το πως θα τα αντιμετωπισει ο καθένας, είναι δικός του λογαριασμός
αλλωστε είναι εθνικό μας αθλημα να κρύβουμε πραγματα κάτω από το χαλί.
Το πιθανότερο είναι να λοιδωρηθει ο Ντεμολ μετά απο αυτό
η και να απειληθει ακόμη..
ποιος αλλωστε θα δεχθει οτι στηνονται αγωνές ή οτι ειχαμε (εχουμε) παραγκα.

Θα μπορουσε ας πουμε (και μετα την εκταση που παιρνει στα σιτε η συνεντευξη του) ο εισαγγελεας να τον καλεσει να εξηγησει ή αποδειξει.
Αλλα αυτό δεν θα γινει σε αυτην την χώρα.


Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #853 στις: Τετ 29 Φεβ 2012 16:39 »
Παράθεση
"Στεφάν, ψευτάκο... "

"Ψεύδεται ασύστολα", ήταν το σχόλιο του Θωμά Μητρόπουλου για όσα δήλωσε ο Στεφάν Ντεμόλ σε εφημερίδα του Βελγίου, περί επιθυμίας του προέδρου του Αιγάλεω να στήσουν αγώνα...

Την απάντησή του για τα όσα έχουν συμβεί σχετικά με την καταγγελία του πρώην προπονητή του Αιγάλεω Στεφάν Ντεμόλ έδωσε με δηλώσεις του στο ΜΕGΑ ο μεγαλομέτοχος της ομάδας Θωμάς Μητρόπουλος.
Aναλυτικά είπε: «Ο κύριος Ντεμόλ ψεύδεται ασύστολα. Ουδέποτε έχει γίνει κάτι τέτοιο. Ουδέποτε έχει συμβεί κάτι τέτοιο και αντιθέτως τα εισιτήρια για τις Βρυξέλλες έγιναν μετά από ήττα που είχε στο Ηράκλειο-που έχασε το παιχνίδι. 'Εχασε το παιχνίδι και μετά απελύθη. Αυτό έγινε.»

Θεωρείτε ότι είναι αποκύημα της φαντασίας του για να καλύψει την ήττα;

«Δεν ξέρω για ποιό λόγο, πάντως εκείνη τη φορά απελύθη, σας λέω μετά από ήττα στο Ηράκλειο. Ψεύδεται ασύστολα μ΄αυτό που είπε. Ουδέποτε του΄χω ζητήσει εγώ κάτι τέοιο. Και είμαι 30 χρόνια στην μπάλα, δεν είμαι χθεσινός. Εντάξει;»
 
Θεωρείτε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να τον έχει προσεγγίσει κάποιος άλλος παράγοντας από την ομάδα και να του έχει ζητήσει αυτήν τη μεθόδευση;
«Δεν υπάρχει περίπτωση. Κανείς δεν θα τολμούσε να κάνει
sportdog.gr

Στην χώρα της μπανανίας..
οτι δηλωσεις είσαι..
κι ο Θωμάς εχει δηλώσει
τίμιος εργατης του ελληνικου ποδοσφαίρου.

Ντροπή σας κυριε Ντεμολ..!!!

Υ.Γ.
Για την ιστορία..
η παρουσία Ντεμολ στο Αιγαλεω με τα ματια ενός Αιγαλεωτη
(όχι του Θωμά, που λεει παντα αλήθεια..πραγματικου Αιγαλεωτη)

http://www.pas.gr/forum/index.php?topic=1910.msg42614#msg42614
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 29 Φεβ 2012 16:53 από sellos »

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #854 στις: Τετ 29 Φεβ 2012 17:59 »
Από τον Θωμά προτιμώ Ντεμόλ...

Αποσυνδεδεμένος mfbrinkmann

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 566
  • ΤΩΝ ΗΠΕΙΡΩΤΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #855 στις: Τετ 29 Φεβ 2012 19:07 »
Ότι πείς θωμάκο, ά' σιαπέρα ρε...  :takataka:
Της Πίνδου το μεγαλείο - του Πύρρου η αθάνατη γή...

ΜΚΚΕΓ ΣΛΚ

Αποσυνδεδεμένος boo bit

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #856 στις: Τετ 29 Φεβ 2012 19:37 »
α τον ψεύτη τον demol!.. πα πα πα........... κακός κακός demol!.... ντα!  %-|

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #857 στις: Τετ 29 Φεβ 2012 21:39 »
Οι φίλοι του ΠΑΣ θέλω να ξέρουν ότι αυτή τη στιγμή η ομάδα είναι κάτι καλό στο μυαλό μου, όχι μια κακή εμπειρία».
Οκ!

Παράθεση
"Ψεύδεται ασύστολα"
 ... Εντάξει;»

Kαθόλου.

Γιατί, με βάση  τη lemorseriο «εις  άτροπον  απαγωγήν»:

Όταν, ∀SL/D.Θ=(0+0-0*.x) (όπου x  ανήκει σε σύνολο  πραγματικών αριθμών, τότε το γινόμενο του 0*x =1 και Β=1,5)
Τότε,  ∀SL/D.Θ =(B+B-0*.x)
         ∀/ D.Θ =(1,5+1,5-1)
         Θ =3-1
         Θ=2
         Θ=2Β

Άρα Θ<Β

Επο-μένω(ς), το ατρόπως αναληθές Β,  ως προς το ατόπως αληθές D όταν έχουν κοινό σύνολο αναφοράς  το Β+Β, το Β+Β μπορεί να ισούται και με κενό σύνολο Π-Θ=Π=1Β)
 8) 

« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 29 Φεβ 2012 22:04 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #858 στις: Τετ 29 Φεβ 2012 23:59 »
sellos, πόσα ψεματάκια είπες σήμερα???

Παράθεση
"A Greek can not go to sleep before he has had someone lie."

«Ένας  Έλληνας, αν δεν πει σε κάποιον ένα ψέμα δε μπορεί να πάει  για ύπνο το βράδυ»

Ο Ντεμόλ μπέρδεψε το 3R με 30R :P

Πάντος αν κατάλαβα, ο Ντεμόλ δεν καταγγέλλει  ευθέως το Αιγάλεω  (εμμέσως προκύπτει :P), απλά το αναφέρει  ως παράδειγμα  της  διαφθοράς των πάντων, περιγράφοντας τον αντίκτυπο της κρίσης στο ποδόσφαιρο.

Η παράγκα 1 οφείλει να κινηθεί υπο-νομικά.

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος xaris

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 141
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #859 στις: Πεμ 01 Μάρ 2012 11:36 »

ο ντε μολ ξαναμιλησε...οπως μιλησε οταν εφυγε και μας τα ειπε για το ρολο του βαγγελη....το σεναριο γνωστο...  ειναι γραφικος ,ψευτης ,αλκοολικος κλπ ...... ,θελουν το κακο της ομαδας κλπ....... :stop: :stop:

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #860 στις: Παρ 11 Μάι 2012 09:11 »
passports.gr
Παράθεση
Συγχαρητήριο μήνυμα μέσω του passports.gr έστειλε ο Στεφάν Ντεμόλ στον Άγγελο Αναστασιάδη και τους ποδοσφαιριστές του ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο 46χρονος Βέλγος πρώην προπονητής του ΠΑΣ και νυν της βελγικής FC Brussels έστειλε ηλεκτρονικό μήνυμα (e-mail) στο passports.gr μέσω του οποίου θέλησε να συγχαρεί δημόσια τόσο τον Άγγελο Αναστασιάδη που τον αντικατέστησε στον πάγκο και το υπόλοιπο τεχνικό επιτελείο όσο και τους ποδοσφαιριστές για την επίτευξη του μεγάλου στόχου της παραμονής της γιαννιώτικης ομάδας στην Super League. Επίσης δεν παρέλειψε να αναφερθεί στον κόσμο του ΠΑΣ που όπως χαρακτηριστικά είπε «τους αξίζει να βρίσκεται η ομάδα στην Super League»

Αναλυτικά το μήνυμα του Ντεμόλ αναφέρει:

«Με αυτόν τον τρόπο θέλω να συγχαρώ δημόσια τους παίχτες του ΠΑΣ Γιάννινα για την παραμονή τους στην Super League.

Μαζί με τον κ. Αναστασιάδη και τους βοηθούς του κ.κ Δημητρακόπουλο και Τερζή και τα μέλη της ιατρικής ομάδας (γιατρούς και φυσικοθεραπευτές), οι παίχτες κατάφεραν να πετύχουν τον μεγάλο στόχο αυτής της σεζόν.

Είμαι επίσης πολύ χαρούμενος για τους φανταστικούς οπαδούς του ΠΑΣ: πραγματικά τους αξίζει να βρίσκεται η ομάδα στην Super League.

Επί της ευκαιρίας, θα ήθελα να στείλω τους θερμούς μου χαιρετισμούς σε όλους τους φίλους μου στα Ιωάννινα».
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #861 στις: Παρ 11 Μάι 2012 15:47 »
Ωραιος......Μπραβο Stefan,να σαι καλα οπου και αν εισαι!!!Και που σαι περνα και καμια φορα απο Γιαννενα μιας που σου αρεσει κ το τσιπουρακι :)

ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #862 στις: Παρ 11 Μάι 2012 15:56 »
μπυρακιας ayuto...
εμφανιστηκε και ο ταβερνιαρης...τι γελιο ειχε ο τζες!!
εστειλε ο ιδιος μαιλ,βλεπετε σχεσεις δημοσιογραφων με προπονητη??μετα εφταιγε ο Αγγελος που ελεγε τα αποδυτηρια ξεφραγκο αμπελι...αλλα οταν εφυγε ο ντε μωλ,οι υποστηριχτες του τον Αγγελαρα τον ξεβαφτισαν...μην ξεχνιομαστε
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #863 στις: Παρ 11 Μάι 2012 16:23 »
Μια χαρα τα παμε απο προπονητες παντως....Πρωτα ο γουτσουνιαρης ο ερωτιλος ο Αναστοπουλος που για @@@ ετρεχε μεχρι Κερκυρα και γυρνουσε Γιαννενα με ενα μαυρισμενο ματι,υστερα  ο επιστημονας ο Παπακωστας με το υφος το σοφιστικε και τα σκευασματα του,πριν 3 χρονια ο Κιθαριστας και θαυμαστης αρρωστος του Che o Oγιος που νομιζες οτι επινε τρια τεσσερα τσιγαρα πριν το ματς και κατεβαζε την ομαδα foul attack,προπερσι ο μετρ της προπονητικης ο Μεγας Παασχος που πληροφοριες λενε οτι τον ειχε παρει ο υπνος στον παγκο,περσι κ φετος ο demall ο Μπεκροκανατας που απο την σουρα του ξεχνουσε που βρισκονταν το Ζωσιμαδες και εικαζεται πως πλεον βρισκεται σε μια ομαδα μπυραρια του Βελγιου και τελευταιος ο Αγγελος Αναστασιαδης που ητανε τακιμι με την Παναγια που αμα δεν τραβουσε εβαζε και εξτρεμ τους αρχαγγελους Μιχαηλ και Γαβριηλ οπου εκαναν την δουλεια τους,επομενη ομαδα του ισως απο οτι λενε δημοσιογραφοι της πολης η ΑΕΒ(Αλητικη Ενωση Βατοπεδιου) με προεδρα και μεγαλομετοχα της ομαδος τον Εφραιμ..Κυριε ελεησον

Ποιος ειπαμε εχει σειρα.....Α ναι

Λεπρον Τζειμς pas1966 :P
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #864 στις: Παρ 11 Μάι 2012 16:29 »
μικροι παραγωντες στην ομαδα-------> μικρους προπονητες.... πλην αγγελου.αλλα ο ντε μωλ και οι σχεσεις του με τους δημοσιογραφους που κοβαν γυρες στα αποδυτηρια ηταν το κατι αλλο...γιαυτο τους ειχε κραξει ο ΑΓΓΕΛΑΡΑΣ οταν ειχε ερθει αν θυμαστε στο πανηπειρωτικο...αλλα μερικοι μυαλο δεν βαζουν....
ayuto,ο λεπρον ειναι κρητικος αρα τρωει ακυρο :P
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #865 στις: Παρ 11 Μάι 2012 16:37 »
Τωρα που το καλοσκεφτομαι,μονο ο Αλεφαντος λειπει για να κλεισει το παζλ των ιδιοτροπων προπονητων...Βρε λες?



Συμφωναω ωρε με Αγγελο,εννοειται....Απλως το ριχνω λιγο στο χαβαλε για να μην με πιασουν παλι τα μποφορια μου και παω παλι στο τοπικ με τον Χρηστοβασιλη και αρχισω τα δικα μου τα συνηθισμενα ;)
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #866 στις: Παρ 11 Μάι 2012 16:54 »
για μενα διδυμο χριστοπουλος και τατσης και εισαι κομπλε....
απο αυτα τα σκουπρα που πλασσααρουν οι δημοσιογραφοι....100000% φορες.ειναι και νεοι και φιλοδοξοι.
οσο για αλεφα,νας πω εναν τετοιον θελουμε να ξερεις...
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #867 στις: Παρ 25 Μάι 2012 17:01 »
Παράθεση
ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΝΕ ΟΙ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ
 Ο Ντεμόλ ήρθε για να τα βρουν
 
Εκπληξη ένιωσαν όσοι είδαν χθες τον Στεφάν Ντεμόλ από το πρωί να περιφέρεται στο Πανηπειρωτικό Στάδιο.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=16331&subid=2&pubid=129049496
ΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΜΠΟΣ
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #868 στις: Παρ 25 Μάι 2012 17:15 »
δεν εξαγουν φιξ στο βελγιο? α ρε χητο.... :P
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #869 στις: Σαβ 26 Μάι 2012 11:36 »
passports.gr
Παράθεση
Ντεμόλ: «Δεν συμφωνήσαμε στο διακανονισμό»

Μια γνώριμη φυσιογνωμία συνάντησαν τις τελευταίες δύο ημέρες αρκετοί φίλοι του ΠΑΣ Γιάννινα να περπατάει στους δρόμους των Ιωαννίνων. Δεν ήταν άλλος από τον πρώην προπονητή του ΠΑΣ, Στεφάν Ντεμόλ, που βρέθηκε τις τελευταίες ημέρες στην πόλη μας για να μαζέψει όσα πράγματα είχε αφήσει τον περασμένο Νοέμβρη που έφυγε.

Το passports.gr συνάντησε τον 46χρονο Βέλγο προπονητή στο «Ιτς Καλέ», με τον τελευταίο να μιλάει για όλους και για όλα. Από την προσφυγή στη FIFA και τη διαφωνία στο διακανονισμό των οφειλών μέχρι τον Άγγελο Αναστασιάδη, τον εκπληκτικό δεύτερο γύρο του ΠΑΣ, τον Κεϊτά, τον Μαμαντού Μπαγκαγιόκο και τον Βίλα.

Καταρχήν, να σας καλωσορίσουμε στα Γιάννενα και να σας ρωτήσουμε για τους λόγους αυτού του ταξιδιού...

«Ήρθα στα Γιάννενα για να μαζέψω τα πράγματα που άφησα στο σπίτι μου όταν έφυγα από την πόλη τον περασμένο Δεκέμβριο. Αυτός είναι ο κύριος λόγος που βρίσκομαι εδώ αλλά και να δω από κοντά τους φίλους που έχω στα Γιάννενα».

Έγινε κάποια συνάντηση με τη διοίκηση του ΠΑΣ καθώς υπάρχει αυτό το θέμα με την προσφυγή σας στη FIFA; Έγιναν προσπάθειες διακανονισμού των οφειλών;

«Επισήμως δεν συνάντησα κανέναν από τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ανεπίσημα συνάντησα τον κύριο Σουκοβέλο γιατί συγκαταλέγεται στους φίλους μου. Η συνάντησή μας λοιπόν ήταν φιλική κι όχι επίσημη».

Υπάρχουν νεότερα για το θέμα του διακανονισμού;

«Όχι δεν υπάρχουν νέα πάνω σε αυτό το θέμα. Οι άνθρωποι του ΠΑΣ Γιάννινα προσπάθησαν να έρθουν σε επαφή μαζί μου στη διάρκεια του Σαββατοκύριακου. Ο πρόεδρος και η γυναίκα του μου τηλεφώνησαν αυτοπροσώπως αλλά και ο Βαγγέλης Αγγελής, αυτός όχι άμεσα αλλά μέσω τρίτων και προσπάθησαν να βρουν λύση αλλά δεν καταλήξαμε σε συμφωνία».

Ισχύει ότι στα λεφτά που διεκδικείτε από τον ΠΑΣ υπάρχει και το πριμ παραμονής;

«Όχι, δεν προβλέπονταν κάτι τέτοιο στο συμβόλαιο που είχαμε υπογράψει».

Μετά τη φυγή σας παρακολουθήσατε τους αγώνες της ομάδας; Αν ναι, ποια η άποψή σας για την πορεία της στο δεύτερο γύρο, την τελική θέση αλλά και γενικά για τη Super League;

«Νομίζω ότι έκανα μια σαφή δήλωση στο site σας πριν 2 εβδομάδες. Είμαι χαρούμενος για τους ανθρώπους του ΠΑΣ, τους ποδοσφαιριστές και τους οπαδούς. Εκτιμώ πάρα πολύ τη δουλειά που έκανε μετά από μένα ο Άγγελος Αναστασιάδης. Η παραμονή του ΠΑΣ ήταν μια λογική εξέλιξη και είμαι χαρούμενος για αυτό».

'Οταν αποχωρήσατε εσείς η ομάδα ήταν και τότε πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού αλλά δεν έπαιζε καλό ποδόσφαιρο. Με το νέο προπονητή, με μηδαμινή μεταγραφική ενίσχυση και ταυτόχρονη αποχώρηση κάποιων ποδοσφαιριστών, η ομάδα εμφανίστηκε βελτιωμένη και πήρε αποτελέσματα και εκτός έδρας. Τι πιστεύετε ότι άλλαξε ο νέος τεχνικός;

«Στο ξεκίνημα του Αναστασιάδη, ο ΠΑΣ έχασε 10 παιχνίδια (σ.σ. 5 ήττες και 1 ισοπαλία με ΟΦΗ πριν τη νίκη-ξέσπαμα με τον Παναιτωλικό). 'Ομως με τη νέα χρονιά τα πήγαν περίφημα. Άλλωστε η ποιότητα υπήρχε ήδη για να πετύχουν ό,τι πέτυχαν στο τέλος».

Ο Άγγελος Αναστασιάδης μετά την έλευσή του μιλώντας σε συνεντεύξεις Τύπου έκανε λόγο για χάος στα αποδυτήρια και πλήρη απειθαρχία. Το σχόλιό σας;

«Ο Αναστασιάδης ήρθε ένα μήνα μετά τη δική μου απομάκρυνση, οπότε δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω τι μεσολάβησε στη διάρκεια αυτού του μήνα. Να γνωρίζετε όμως ότι όταν οι παίχτες είναι απλήρωτοι, στα αποδυτήρια επικρατεί πάντα μουρμούρα και αναβρασμός».

Κατηγορηθήκατε ότι κάνατε κάποιες καταγγελίες εκ των υστέρων και όχι όντας προπονητής της ομάδας που θα είχαν και ουσιαστική βάση. Τι απαντάτε;

«Τίποτα. Οι άνθρωποι που τα λένε αυτά δεν έχουν καμία σχέση με το ποδόσφαιρο. Όταν προπονείς μια ομάδα, δεν βγαίνεις να πεις δημόσια τα κακά πράγματα. Τα φυλάς για το εσωτερικό της ομάδας και προσπαθείς να τα τακτοποιήσεις εσωτερικά. Έτσι λειτουργούν οι ομάδες και οι οικογένειες. Φαίνεται πως κάποιοι σκέφτονται διαφορετικά από μένα».

Γράφτηκε και ακούστηκε ότι ο Μαμαντού Μπαγκαγιόκο ήταν δική σας επιλογή και χρεώνεστε εσείς την αποτυχία αυτής της μεταγραφής. Ισχύει κάτι τέτοιο;

«1,5 χρόνο στον ΠΑΣ ο μοναδικός ποδοσφαιριστής που έφερα ήταν ο Πολ Κεϊτά. Σε όλες τις υπόλοιπες μεταγραφές ζητήθηκε η άποψή μου αλλά δεν αποφάσισα εγώ».

Η προσωπική σας επιλογή, ο Κεϊτά, την πρώτη χρονιά τα πήγε περίφημα. Φέτος όμως υπέπεσε σε αρκετά πειθαρχικά παραπτώματα τόσο με σας όσο και με τον Άγγελο Αναστασιάδη. Πώς το εξηγείτε;

«Ο Κεϊτά όπως και αρκετούς άλλους νέους ποδοσφαιριστές είναι πιο δύσκολο να τους προπονήσεις σε σχέση με πιο έμπειρους παίχτες. Επίσης είναι απίστευτα πιο δύσκολο να προπονήσεις παίχτες που είναι απλήρωτοι με σύγκριση με παίχτες που είναι πληρωμένοι. Στην τελική, κάθε προσωπικότητα είναι διαφορετική και έχει τις ιδιοτροπίες της».

Είπατε προηγουμένως ότι οι μεταγραφές δεν ήταν δικές σας αποφάσεις αλλά συνυπολογιζόταν η γνώμη σας. Είχατε παρεμβάσεις και πιέσεις, άμεσες ή έμμεσες, στον καταρτισμό της 11άδας για τη χρησιμοποίηση κάποιων συγκεκριμένων ποδοσφαιριστών και τον παραγκωνισμό άλλων;

«Όχι άμεσα αλλά είναι γνωστό σε όλους ότι τα προβλήματά μου άρχισαν όταν μερικοί νέοι παίχτες που αποκτήθηκαν δεν πήραν χρόνο συμμετοχής. Αυτό είναι μια έμμεση παρέμβαση στα εσωτερικά της ομάδας».

Υπάρχουν εξωδιοικητικοί παράγοντες στον ΠΑΣ που προσπαθούν να έχουν λόγο και να επιβληθούν στα τεκταινόμενα της ομάδας; Σας ρωτάω γιατί και ο κ. Αναστασιάδης φεύγοντας μίλησε για κάποιες αλλαγές που δεν ήταν έτοιμη να κάνει η διοίκηση του ΠΑΣ.

«Δυστυχώς αυτό συμβαίνει και σε άλλες ομάδες, όχι μόνο στον ΠΑΣ. Πάντα ήλπιζα ότι ο κ. Χριστοβασίλης ήταν αρκετά δυνατός για να αντισταθμίσει αυτές τις επιρροές αλλά προφανώς δεν είναι. Έχω μείνει με την απορία αν συμφωνεί τελικά ή όχι με αυτές τις επιρροές ή είναι αδύναμος να τις αντιμετωπίσει».

Υπήρξαν παίχτες όπως ο Βίλα που δεν ήταν στα αρχικά σας πλάνα στο πρώτο μισό της περιόδου, έκαναν όμως ένα εκπληκτικό δεύτερο γύρο. Πιστεύτετε ότι αδικήσατε κάποιους παίχτες;

«Συμφωνώ για τον Βίλα που έκανε φανταστικά παιχνίδια αλλά δεν είναι αλήθεια ότι αδίκησα κάποιους. Απλά υπάρχουν μερικοί παίχτες που χρειάζονται μεγαλύτερο χρόνο προσαρμογής από κάποιους άλλους γι' αυτό δεν ήταν στα βασικά πλάνα. Δεν ήταν όλοι όπως ο Λίλα ή ο Πατσατζόγλου που μπήκαν κατευθείαν στα βαθιά παίζοντας από το πρώτο λεπτό. Ο Βίλα και ο Μπεσέρα χρειάστηκαν περισσότερο χρόνο για να προσαρμοστούν. Όταν όμως μπήκαν στο κλίμα της ομάδας είδαμε ότι προσέφεραν πάρα πολλά».

Πόσο αληθή είναι τα σενάρια προπονητολογίας για το πρόσωπό σας που μιλούν για τον πάγκο ομάδας της Super League;

«Μετά τον ΠΑΣ εργάστηκα στη Brussels, ομάδα με έδρα 12 χιλιόμετρα από το σπίτι μου, στην οποία αγωνίστηκε και ο γιος μου για 2 χρόνια. Ήταν μια χάρη στον πρόεδρο της ομάδας που είναι φίλος μου. Ήταν σε άσχημη βαθμολογική θέση και τους βοήθησα να μείνουν στη Β' Εθνική. Πλέον είμαι ελεύθερος και δηλώνω ανοιχτός να συζητήσω με τον οποιονδήποτε. Μου αρέσει η χώρα σας, πέρασα πολύ ομορφα εδώ».

Θα συνεργαζόσασταν μελλοντικά με τον ΠΑΣ υπό αυτό το καθεστώς;

«Με τον ΠΑΣ Γιάννινα σίγουρα ναι. Με το υπάρχον καθεστώς όπως λέμε και στη χώρα μου, τραβάω τζόκερ, δηλαδή ούτε ναι ούτε όχι».

Επειδή προπονήσατε τον ΠΑΣ για 1,5 χρόνο και γνωρίζετε τα καλώς και τα κακώς κείμενα αυτής της ομάδας τι πρέπει να αλλάξει για να μην παλεύει  για την παραμονή της αλλά να διεκδικεί το κάτι παραπάνω που της αξίζει, δηλαδή την έξοδο στην Ευρώπη;

«Παραμένω ο μακροβιότερος προπονητής των τελευταίων 15 χρόνων στον ΠΑΣ. Όταν ήρθα στην παρουσίασή μου ο πρόεδρος εξέφρασε την επιθυμία να σταματήσει αυτή η συνεχής εναλλαγή προπονητών και να δουλεύουν αυτοί για μακρά χρονικά διαστήματα. Εγώ ήμουν προετοιμασμένος για αυτό αλλά τελικά αποδεικνύεται μετά και τη φυγή Αναστασιάδη ότι δεν πήραν την ευκαιρία να αλλάξουν τα κακώς κείμενα και να προχωρήσει η ομάδα για το κάτι παραπάνω».

Κλείνοντας ένα μήνυμα στους φίλους σας στα Γιάννενα και στους φιλάθλους του ΠΑΣ...

«Συνάντησα τους περισσότερους φίλους μου εδώ. Τον Λάκη Παπαγγέλη, τον Γιάννη Τάτση, τον Αποστόλη Παπαδημητρίου, τον Γιώργο Λαδιά και άλλους. Στους φίλους του ΠΑΣ θέλω να πω ότι έχω πολύ ευχάριστες αναμνήσεις από αυτό τον 1,5 χρόνο που πέρασα μαζί τους και θα δούμε. Πού ξέρετε, στο μέλλον μπορεί να ξανασυναντηθούν οι δρόμοι μας».

*Η δεδομένη προπαγάνδα των γνωστών παράκεντρων εξουσίας θα τεθεί και πάλι σε εφαρμογή. Κολλητιλίκια με τον Βέλγο, φαντάσματα με εχθρούς της ομάδας κτλ. Να είστε σίγουροι ότι το ίδιο θα μας προσάψουν και σε λίγες μέρες και για άλλα πρόσωπα. Είναι αδιαπραγμάτευτη υποχρέωσή μας να επιδιώκουμε συνεντεύξεις από κεντρικά πρόσωπα της θεματολογίας του ΠΑΣ Γιάννινα.

http://www.youtube.com/watch?v=1rl9O0x69FE

http://www.youtube.com/watch?v=cF4zHQOB1iQ
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος pagourix37

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 79
  • hasta la victoria..
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #870 στις: Τετ 08 Μάι 2013 17:44 »
O Stéphane Demol δεν είναι πλέον προπονητής της BEC Tero Sasanarust. Αυτό ανακοινωσε ο  σύλλογος της Ταυλανδηs στην ιστοσελίδα του. Ο Stefan Demol (47 ετων) εργάστηκε από το Δεκέμβριο του 2012 στην Ταϊλάνδη.

http://www.sporza.be/cm/sporza/voetbal/buitenland/130423_demol_weg_thailand

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #871 στις: Τετ 08 Μάι 2013 19:51 »
Ρε τον μπαγασα....Ελλαδα με τσιπουρα,Ταιλανδη με εξωτικα μερη και αφθονο sex,τωρα προβλεπω καμια Τζαμαικα

Ζωαρα κανει ο τζες :)
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #872 στις: Πεμ 09 Μάι 2013 00:54 »
Ακόμα ο Αλέκος Καρύτσας τόνισε: «Έπαιξε ποδόσφαιρο υψηλού επιπέδου, είναι προπονητής που θέλει να κάνει καριέρα και ότι γνώσεις και εμπειρίες αποκόμισε θα προσπαθήσει να τις βγάλει μέσα από τη δουλειά του. Φαίνεται αξιόλογη περίπτωση, προσέχει και την τελευταία λεπτομέρεια, θα είναι το απόλυτο αφεντικό στο ποδοσφαιρικό τμήμα και είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Χρειάζεται τη στήριξη όλων για να μπορέσει να πετύχει στο έργο του και να βρει η ομάδα μας στο πρόσωπο του κ. Ντεμόλ έναν καλό και αξιόλογο προπονητή».
gianninasports.gr
Πέρασαν χρόνια, αλλά μένω στην εκτίμηση του κ. Αλέκος Καρύτσας ...  πάλι ΟΥΕΦΑ θα βγαίναμε.

Ποάολ Κεϊτάσιος ... ο Βασίλης Καϊλας του ΠΑΣ.
 
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #873 στις: Πεμ 29 Μάι 2014 14:43 »
Παράθεση
Στασιμότητα και αναμονή στα μεταγραφικά

Η καλοκαιρινή ραστώνη συνεχίζεται στον ΠΑΣ Γιάννινα, με τους ποδοσφαιριστές να βρίσκονται ήδη σε διακοπές, ενώ για το τεχνικό επιτελείο και δη τον Γιάννη Πετράκη δεν ισχύει κάτι τέτοιο, αφού έχει αναλάβει εξ΄ ολοκλήρου την ενίσχυση της ομάδας ενόψει της νέας αγωνιστικής σεζόν.

Και μπορεί ο Ρεθυμνιώτης προπονητής μαζί με τους συνεργάτες του να συνεχίζουν το ψάξιμο για να ενισχύσουν τον ΠΑΣ σε κάποιες καίριες θέσεις, ωστόσο προς τα έξω επικρατεί απόλυτη σιγή ασυρμάτου. Οι άνθρωποι του ΠΑΣ τις τελευταίες ώρες μελετούν κάποιες περιπτώσεις ποδοσφαιριστών, συμπεριλαμβανομένου και του 22χρονου Αργεντίνου, όμως κανένα όνομα μέχρι στιγμής δεν έχει διαρρεύσει, δείγμα της απόλυτης μυστικότητας και κινητικότητας στην οποία λειτουργούν μέσα στην ομάδα.

Η ενίσχυση σε θέσεις όπως αυτή του αμυντικού, του επιτελικού μέσου, αλλά και του επιθετικού βρίσκονται σε πρώτο πλάνο, με τον Πετράκη να θέλει βρει τις καλύτερες δυνατές επιλογές. Μην ξεχνάμε ότι και φέτος ο ΠΑΣ δεν πήρε αδειοδότηση, κάτι που σημαίνει ότι και φέτος θα έχει περιορισμούς και ότι οι τρεις μεταγραφές που θα γίνουν άνω των 24 ετών, πρέπει να είναι ποιοτικές και φυσικά να προσδώσουν το κάτι παραπάνω στην ομάδα.

Στον ΠΑΣ εξετάζουν αρκετές περιπτώσεις ποδοσφαιριστών, ωστόσο δεν επιθυμούν να διαρρεύσει προς το παρόν κανένα όνομα και φυσικά όταν κλειστούν οι πρώτες μεταγραφές, η ΠΑΕ ακολούθως να τις ανακοινώσει. Μάλιστα στα γραφεία της ομάδας έχουν έρθει αρκετές προτάσεις από διάφορους μάνατζερ , ωστόσο στην παρούσα φάση οι άνθρωποι του συλλόγου βρίσκονται στο κομμάτι της διευρεύνησης.

Χθες, το βράδυ μάλιστα, στην Αθήνα πραγματοποιήθηκε σύσκεψη ανάμεσα στον  Γιώργο Χριστοβασίλη, τον Γιάννη Πετράκη και τον διευθυντή ποδοσφαιρικού τμήματος τον Δημήτρη Νιαρχάκο, προκειμένου οι τρεις άνδρες να συζητήσουν τα περί σχεδιασμού, αλλά και του οργανωτικού κομματιού.

Οι τρεις άνδρες σχεδόν καθημερινά βρίσκονται σε επικοινωνία, προκειμένου το επόμενο δεκαήμερο να φουλάρουν στα μεταγραφικά, αφού στις 23 Ιουνίου η ομάδα επιστρέφει στις αγωνιστικές επάλξεις και όπως είναι λογικό ο Γιάννης Πετράκης θέλει να έχει στην διάθεση του κάποια νέα μεταγραφικά αποκτήματα.

Βγαίνουν τα διαρκείας, ερωτηματικό ο κόσμος
Από εκεί και πέρα τις επόμενες ημέρες αναμένεται να βγουν τα νέα εισιτήρια διαρκείας ενόψει της ερχόμενης αγωνιστικής σεζόν. Οι άνθρωποι του ΠΑΣ περιμένουν πρώτα να προβούν στην πρώτη ανακοίνωση απόκτησης πποδοσφαιριστή και ακολούθως να ξεκινήσει η διάθεση των εισιτηρίων διαρκείας.

Μεγάλο ερωτηματικό θα αποτελέσει ο κόσμος και κατά πόσο το καλοκαίρι που θα διανύσουμε θα είναι διατεθειμένος να προβεί στην αγορά των εισιτηρίων. Το «ξενέρωμα» των περισσότερων φιλάθλων από την νέα αρνητική έκβαση στο θέμα της αδειοδότησης είναι αρκετά μεγάλο, κάτι που αποτελεί σαφέστατα ανασταλτικό παράγοντα στο πως θα κινηθούν τα εισιτήρια διαρκείας.

Αναμφίβολα ο φίλαθλος κόσμος της ομάδας είναι «παγωμένος» από τις εξελίξεις, ωστόσο στο στρατόπεδο του ΠΑΣ πιστεύουν ότι με τις κινήσεις που θα κάνει ο Χριστοβασίλης, ο κόσμος θα ξαναζεσταθεί… και πάλι. Άλλωστε η συμπαράσταση του κόσμου στο νέο πρωτάθλημα είναι κάτι παραπάνω από επιτακτική, κάτι που το γνωρίζει και ο ίδιος ο μεγαλομέτοχος, ο οποίος ήδη πήρε το μήνυμα της αποστασιοποίησης που δείχνουν οι φίλαθλοι από τα κοινά του «Άγιαξ της Ηπείρου» τα τελευταία χρόνια.

Του Χρήστου Λεμονιά

από PASsports.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #874 στις: Σαβ 23 Αύγ 2014 11:13 »
Τον έκοψε ο Ντεμόλ, παίζει στην Ατλέτικο
Aπό τη χώρα μας δεν είναι λίγες οι φορές που έχουν περάσει σπουδαίοι παίκτες οι οποίοι δε μας... κάνουν και στη συνέχεια τους βλέπουμε να διαπρέπουν σε μεγάλα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα.

Τα παραδείγματα ουκ ολίγα, ωστόσο θα σταθούμε σ' ένα που βγάζει μάτια. Στις 18 Νοεμβρίου 2011, στην προπόνηση του ΠΑΣ Γιάννινα εμφανίστηκε ένας 17χρονος Ισπανός, ονόματι Σαούλ Νίγκεθ Βιγιανουέβα, προκειμένου να δοκιμαστεί κι αν κριθεί καλός να παραμείνει.

Ο παίκτης αγωνιζόταν τότε στην Κογκρέσο (Δ' Ισπανίας) και έφτασε στα Γιάννενα χωρίς η ηπειρώτικη ΠΑΕ να πληρώσει ευρώ, αφού για την ομάδα του αποτελούσε μεγάλη τιμή που ένας σύλλογος σαν τον ΠΑΣ είχε επιδείξει ενδιαφέρον για παίκτη της.

Οι συστάσεις που τον συνόδευαν αρκετά καλές, με τους συνεργάτες τότε της ΠΑΕ και μάνατζερ ποδοσφαιριστών, Βαγγέλη Αγγελή και Βασίλη Στάχτιαρη, που τον ανακάλυψαν και τον έφεραν στα Γιάννενα, να επιμένουν πως πρόκειται για εξαιρετική περίπτωση.

Ο Ντεμόλ όμως είχε διαφορετική γνώμη και από ένα μόνο δίτερμα, στο οποίο ο Σαούλ δεν αγωνίστηκε ούτε καν στη φυσική του θέση στον άξονα πίσω από τον επιθετικό αλλά ταλαιπωρήθηκε σε θέση αριστερού και δεξιού μπακ, απεφάνθη ότι δεν κανει ούτε για τη... δεύτερη ομάδα.

Μάλιστα, η συγκεκριμένη απόφαση του Βέλγου αποτέλεσε πεδίο αντιπαράθεσης μεταξύ του ιδίου και του γνωστού μάνατζερ Βαγγέλη Αγγελή, με τις σχέσεις των δύο ανδρών να "παγώνουν" επ' αόριστον.

Μέχρι στιγμής η ιστορία δεν έχει κάτι το περίεργο, όμως κάπου εδώ αρχίζουν τα ωραία. Ο παίκτης στη συνέχεια δοκιμάστηκε από τη Ρεάλ Μαδρίτης και το καλοκαίρι του 2012 κατέληξε τελικά στην Ατλέτικο.

Τον πρώτο χρόνο δόθηκε δανεικός στη Βαγιεκάνο μετρώντας 19 συμμετοχές στη La Liga, ωστόσο τον περαμένο Φεβρουάριο ο σύλλογος της Μαδρίτης, εκτιμώντας προφανώς ότι πρόκειται για μια πολύ σοβαρή επένδυση, προχώρησε σε επέκταση της συνεργασίας τους για άλλα πέντε χρόνια έναντι του ποσού των 2 εκατομμυρίων ευρώ με υψηλή ρήτρα αποδέσμευσης για τους επίδοξους μνηστήρες.

Την περασμένη Τετάρτη (20/8) ο Σαούλ έπαιξε και στα 90 λεπτά του πρώτου τελικού του ισπανικού Σούπερ Καπ ανάμεσα σε Ρεάλ και Ατλέτικο, ενώ οι εμφανίσεις του με τους πρωταθλητές Ισπανίας και δευτεραθλητές Ευρώπης έχουν ήδη προκαλέσει το ενδιαφέρον πολλών ακόμα μεγάλων συλλόγων όπως η Άρσεναλ και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Συμπέρασμα; Αν και ήταν γνωστό στην πιάτσα ότι ο Στεφάν Ντεμόλ δε διακρινόταν για το...ποδοσφαιρικό του μάτι, η απόρριψη ενός τόσο ικανού, όπως αποδείχθηκε από τη μετέπειτα πορεία του, ποδοσφαιριστή, σίγουρα θα μνημονεύεται ως μια από τις μεγαλύτερες γκάφες στην προπονητική καριέρα του Βέλγου.
passports.gr