Αποστολέας Θέμα: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ  (Αναγνώστηκε 162801 φορές)

Αποσυνδεδεμένος tauri_7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 531
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #50 στις: Τρι 07 Σεπ 2010 13:05 »
Tι μου θύμησες ρε φίλε...

Ά ρε γίγαντα Πρεντόμ, μεγάλος keeper ο τύπος. Πιτσιρικάς είχα σημαδέψει τα γόνατα και τους αγκώνες (σε άσφαλτο και τσιμέντο όμως και όχι γκαζόν) θέλοντας να του μοιάσω, μέχρι που η μάνα μου πήγε μόνη της και μου αγόρασε επιγονατίδες......

 :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος Kradas

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #51 στις: Τρι 07 Σεπ 2010 15:06 »
Πω ρεεε! Αναμνήσεις! Ήμουν πολύ πιτσιρικάς τότε αλλά θυμάμαι που μαζεύαμε τα αυτοκόλλητα με τα παιδιά από τη γειτονιά.

Άσχετο αλλά ο κάτω δεξιά (δίπλα από τον The Mall) είναι φτυστός ο Κώτσιος. :P
Βάλτε στη φανέλα πιεσόμετρα για χορηγό!  :mono:

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #52 στις: Τρι 07 Σεπ 2010 15:07 »
Εγώ δεν ξεχνώ τη ματσάρα του Mundial του 1986 στο Μέξικο. Σοβιετική Ένωση εναντίον Βελγίου στο 2ο γύρο.
Τα υπερηχητικά του Λομπανόφσκυ μένουν στο 2-2 στον κανονικό αγώνα. Στην παράταση με γκολ του αμυντικού Ντε Μολ και του Νίκο Κλάσεν το Βέλγιο κάνει το 4-2 και απλά με πέναλτυ ο Μπελάνοφ μειώνει στο τελικό 4-3!!!
Από τα καλύτερα ματς όλων των εποχών σε Παγκόσμιο Κύπελλο, θα πρέπει να τελείωσε κατά τις 5.30 το πρωί και κατά τις 9.00 δίναμε μάθημα στο Πανεπιστήμιο στη Πάτρα. Χατ τρικ ο Μπελάνοφ σε κείνο το ματς.
Ωραίες εποχές, ωραία μπάλλα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος bulux

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 539
    • Προφίλ
    • Βούτυρο στο ψωμί σας
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #53 στις: Τρι 07 Σεπ 2010 15:54 »
Διπλα απο τον Ντε Μολ, δεξιά... Ο Γκατούζο έπαιζε απο τότε μπάλα;
'ΠΑΣ μην μας λυπασαι'... και κάποιοι το πήραν τοις μετρητοις και μας έχουν γονατίσει
ΠΑΣ και ξερό βατραχοπόδαρο

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #54 στις: Τρι 07 Σεπ 2010 16:26 »
Παράθεση
Χαμένοι στη μετάφραση

Είναι γνωστό το ότι πολλοί ξένοι προπονητές που εργάζονται χρόνια στην Ελλάδα, προτιμούν να δίνουν συνεντεύξεις στη μητρική τους γλώσσα και να χρησιμοποιούν μεταφραστή. Σ’ αυτή την κατηγορία ανήκει και ο Στεφάν Ντεμόλ, που ωστόσο και να καταλάβει τα ελληνικά μπορεί και να τα μιλήσει. Κάποιες φορές δημιουργούνται, όμως, και ευτράπελες καταστάσεις, όπως το Σάββατο μετά τη λήξη του αγώνα με τον Άρη. Η συνέντευξη ξεκίνησε στα αγγλικά, αλλά από κάποιο σημείο συνεχίστηκε σε μισά ελληνικά και μισά αγγλικά, τόσο από τον Βέλγο προπονητή, όσο και από τους δημοσιογράφους. Σε βαθμό που να καταφέρουν να μπερδέψουν και τον μεταφραστή, ο οποίος σε κάποιο σημείο της κουβέντας άρχισε να μεταφράζει στα ελληνικά τις ερωτήσεις που υπέβαλαν οι δημοσιογράφοι στα αγγλικά.
ele.gr
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος SATSI

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #55 στις: Τετ 08 Σεπ 2010 08:48 »
Ρε φίλε boo bit,είσαι απλά απίστευτος!!!!!Με γύρισες σε πολύ αγαπημένες κι αξέχαστες εποχές!!!!!!

-Ντε Μόλ,μοντελάκι της εποχής,με το παραδοσιακό μαλί χαίτη και το γλυκό προσωπάκι.ΑΡΑΓΕ ΠΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ;;;;;;Έχει κανείς να ανεβάσει σημερινή φωτό;;;;;;
-Φοβερό το σχόλιο σύνταυρου περί Γκατούζο!!!!!!!!!!!Ο τύπος είναι εντελώς copy/paste!!!!!!
Καμιά σχέση φυσικά με ........Κώτσιο που αναφέρει κάποιος άλλος σύνταυρος.
-Απίστευτα για την εποχή εκείνη τα ύψη των παικτών του Βελγίου!!!!Τότε το ποδόσφαιρο ήταν κυρίως υπόθεση των....κοντών!!!Οι ψηλοί ήταν συνήθως κοντά στο 1,80,ενώ οι άνω του 1,80 ήταν συνήθως οι άμπαλοι που παίζαν, κατά βάσει,σέντερ μπάκ η σέντερ φόρ.Υπήρχαν βέβαια κι οι εξαιρέσεις,αλλά από το Βέλγιο στην φωτό ήταν όλοι 1,78 με 1,90!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ELTORO

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 526
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #56 στις: Τετ 08 Σεπ 2010 10:04 »
Παράθεση
Εγώ δεν ξεχνώ τη ματσάρα του Mundial του 1986 στο Μέξικο. Σοβιετική Ένωση εναντίον Βελγίου στο 2ο γύρο.
Τα υπερηχητικά του Λομπανόφσκυ μένουν στο 2-2 στον κανονικό αγώνα. Στην παράταση με γκολ του αμυντικού Ντε Μολ και του Νίκο Κλάσεν το Βέλγιο κάνει το 4-2 και απλά με πέναλτυ ο Μπελάνοφ μειώνει στο τελικό 4-3!!!
Από τα καλύτερα ματς όλων των εποχών σε Παγκόσμιο Κύπελλο, θα πρέπει να τελείωσε κατά τις 5.30 το πρωί και κατά τις 9.00 δίναμε μάθημα στο Πανεπιστήμιο στη Πάτρα. Χατ τρικ ο Μπελάνοφ σε κείνο το ματς.
Ωραίες εποχές, ωραία μπάλλα!!!!!!!!

Billy stam πασιάμ' ξέχασες να αναφέρεις πως το συγκεκριμένο μάτς ειναι μία απο τις μεγαλύτερες -αν οχι η μεγαλύτερη - διαιτητική σφαγή ομάδας σε Παγκόσμιο κύπελλο.

Τα 3 γκολ των Βέλγων ήταν καρα-οφσάιντ !

Ο Λομπονόφσκι μετά το μάτς ήταν έτοιμος να σκάσει !

Αλλά τότε τους Σοβιετικούς - για πολιτικούς λόγους - τους πελεκούσαν όπου τους έβρισκαν...
Podrán imitarnos, pero igualarnos jamás

Αποσυνδεδεμένος boo bit

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #57 στις: Τετ 08 Σεπ 2010 10:43 »
Παράθεση
Εγώ δεν ξεχνώ τη ματσάρα του Mundial του 1986 στο Μέξικο. Σοβιετική Ένωση εναντίον Βελγίου στο 2ο γύρο.
Τα υπερηχητικά του Λομπανόφσκυ μένουν στο 2-2 στον κανονικό αγώνα. Στην παράταση με γκολ του αμυντικού Ντε Μολ και του Νίκο Κλάσεν το Βέλγιο κάνει το 4-2 και απλά με πέναλτυ ο Μπελάνοφ μειώνει στο τελικό 4-3!!!
Από τα καλύτερα ματς όλων των εποχών σε Παγκόσμιο Κύπελλο, θα πρέπει να τελείωσε κατά τις 5.30 το πρωί και κατά τις 9.00 δίναμε μάθημα στο Πανεπιστήμιο στη Πάτρα. Χατ τρικ ο Μπελάνοφ σε κείνο το ματς.
Ωραίες εποχές, ωραία μπάλλα!!!!!!!!

Billy stam πασιάμ' ξέχασες να αναφέρεις πως το συγκεκριμένο μάτς ειναι μία απο τις μεγαλύτερες -αν οχι η μεγαλύτερη - διαιτητική σφαγή ομάδας σε Παγκόσμιο κύπελλο.

Τα 3 γκολ των Βέλγων ήταν καρα-οφσάιντ !

Ο Λομπονόφσκι μετά το μάτς ήταν έτοιμος να σκάσει !

Αλλά τότε τους Σοβιετικούς - για πολιτικούς λόγους - τους πελεκούσαν όπου τους έβρισκαν...

όπως και στο eurobasket του 87 έτσι;

δυστυχώς άλμπουμ για το Μεξικό το 86 δεν υπάρχει ..

Αποσυνδεδεμένος Kradas

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #58 στις: Τετ 08 Σεπ 2010 10:44 »
-Φοβερό το σχόλιο σύνταυρου περί Γκατούζο!!!!!!!!!!!Ο τύπος είναι εντελώς copy/paste!!!!!!
Καμιά σχέση φυσικά με ........Κώτσιο που αναφέρει κάποιος άλλος σύνταυρος.
Δηλώνω ένοχος. Εγώ τον είπα Κώτσιο.:(
Όντως μοιάζει πολύ περισσότερο με Γκατούζο. Αλλά εμένα τον Κώτσιο μου θύμισε στην αρχή, ίσως είδα το ίδιο ταλέντο και με μπέρδεψε.
Βάλτε στη φανέλα πιεσόμετρα για χορηγό!  :mono:

Αποσυνδεδεμένος ELTORO

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 526
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #59 στις: Τετ 08 Σεπ 2010 10:53 »
Παράθεση
όπως και στο eurobasket του 87 έτσι;

Ετσι.  ;)
Παράθεση
δυστυχώς άλμπουμ για το Μεξικό το 86 δεν υπάρχει ..

Υπάρχει αλλά δεν εχει τον Ντεμόλ.
Podrán imitarnos, pero igualarnos jamás

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #60 στις: Πεμ 09 Σεπ 2010 19:11 »
Ναι, αλλά στη θέση του Προυντόμ έχει τον Ζαν Μαρί Πφαφ και τον Σιφο ππιτσιρικά  :P

Το πρώτο μου άλμπουμ της Πανινι  ::) το ξαναπήρα φέτος συμπληρωμένο, καλά να 'ναι αυτοί στην "Εξέδρα".
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος Proctor

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #61 στις: Πεμ 09 Σεπ 2010 19:52 »
Και για το φίλο SATSI, ο Δεμόλ σήμερα


*Παρακαλώ, μη γράψει κανείς μλκια για τον Ήπιο... :P
ΕΝΑΣ-ΕΝΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ.

Αποσυνδεδεμένος bulux

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 539
    • Προφίλ
    • Βούτυρο στο ψωμί σας
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #62 στις: Τρι 26 Οκτ 2010 14:36 »
Συνθετικό χλοοτάπητα ζήτησε ο ντε μολ. Άντε να προετοιμαζόμαστε για παράσχους που δεν έχουν απαιτήσεις πάλι.

Απο dokari.gr
'ΠΑΣ μην μας λυπασαι'... και κάποιοι το πήραν τοις μετρητοις και μας έχουν γονατίσει
ΠΑΣ και ξερό βατραχοπόδαρο

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #63 στις: Τρι 26 Οκτ 2010 14:48 »
κι εγω στην αρχη νομιζα πως εγραφε
"οργη λαου για τον χλοοταπητα" :P

Αποσυνδεδεμένος PASteli

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 303
  • "You don't wanna know"
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #64 στις: Πεμ 18 Νοέ 2010 15:51 »
Δηλώσεις του Στεφάν Ντεμόλ σε Βελγικά ΜΜΕ αναπαράχθηκαν από Ελληνικά μέσα  ενημέρωσης χτες και αφορούσαν μεταξύ άλλων την ανανέωση του συμβολαίου του με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Βέλγος τεχνικός σύμφωνα με δηλώσεις του έχει δεχτεί πρόταση ανανέωσης συνεργασίας για ακόμη δύο έτη και μάλιστα μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα θα υπάρξουν εκ νέου επαφές των δύο πλευρών. Από την πλευρά του ΠΑΣ τηρείται στάση σιγής αφενός διότι οι όποιες συζητήσεις έγιναν ή θα γίνουν θα δημοσιοποιηθούν εφόσον υπάρξει κάτι οριστικό και αφετέρου δεν θέλουν να αποπροσανατολιστεί κάποιος στο ποδοσφαιρικό τμήμα από τα γραφόμενα στον τύπο από τον βασικό στόχο που είναι η άνοδο στα σαλόνια της Σούπερ Λιγκ και φυσικά από τον αγώνα της Κυριακής.

Αυτό που απασχολεί άπαντες αυτή την στιγμή στο ποδοσφαιρικό τμήμα είναι το παιχνίδι με τον Ιωνικό εκεί όπου ο ΠΑΣ καλείται να διατηρήσει τα κεκτημένα και να συνεχίσει το σερί των αήττητων παιχνιδιών απέναντι σε έναν αντίπαλο που προέρχεται από εντός έδρας νίκη επί του Πιερικού και αναμφίβολα δεν θα έχει να χάσει τίποτα στο Ζωσιμάδες.

Οι δηλώσεις του Στεφάν Ντεμόλ σε Βελγικα ΜΜΕ

«Εχουμε την καλύτερη ομάδα της κατηγορίας και πρέπει να ανέβουμε στη Σούπερ Λίγκα. Η διοίκηση είναι ικανοποιημένη από μένα και για αυτό μου πρότεινε να ανανεώσουμε τη συνεργασία μας για δύο ακόμα χρόνια. Σύντομα θα μιλήσουμε και για το οικονομικό σκέλος της συμφωνίας. Θα ήθελα να παραμείνω στον ΠΑΣ Γιάννινα. Αν και το περασμένο καλοκαίρι ήθελα να εργαστώ σε ομάδα α’ κατηγορίας, νομίζω ότι έκαναν την πιο σωστή επιλογή».

Πηγη : www.sportsioannina.gr

Αποσυνδεδεμένος SATSI

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #65 στις: Πεμ 18 Νοέ 2010 16:21 »
φίλε Proctor
σε ευχαριστώ πολύ ,έστω και καθυστερημένα,για την ανάρτηση της φωτό,σήμερα την είδα.
Βέβαια,στο ενδιάμεσο τον είδα ξανά τον κόουτς στις τηλεοπτικές καλύψεις των αγώνων της ομάδας μας.Φυσικά,απογοήτευση καθώς βλέπεις πώς πέρασε πάνω του ο χρόνος και συνειδητοποίηση ότι το 1990 είναι πια πολύ πολύ μακρυνό,καθώς ο κόουτς δεν έχει πια καμιά σχέση με το αδύνατο,γλυκοπρόσωπο μοντελάκι του τότε!Πάντως είναι προπονηταράς κι ελπίζουμε να μείνει μαζί μας για πολλά χρόνια!!

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #66 στις: Πεμ 18 Νοέ 2010 16:32 »
ΚΑΤ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠ ΤΟ ΣΤΕΦΟ ΔΙΜΟΛΗ


"Θα ήθελα να παραμείνω στον ΠΑΣ Γιάννινα."

το "Θα" σαν πολυ ευχητικο μ ακουεται
ποιος τ το κολσε τ ανθρωπ αυτο το "Θα";

απο αλλη ομαδα ... αποκαικλειεται

ποια ειν ομως αυτηνη η διοικησ που τραβαει για σουπερ λι
απ κανει προτασ για δυο χρονια συμβολαιο στο ΔΙΜΟΛΗ ΤΟ ΣΤΕΦΟ
κι αφηνει εξω απ τη κβεντα το οικονομκο αυτηνου τ ανθρωπου;

κι λεω γω: μπορει να τουειπαν οι διοικητικοι θα ειδουμε ως μεθαυριο το οικονομικο

αυτος τωρα γιατι το δηλωνει ανχτα; κι λεει: "Σύντομα θα μιλήσουμε και για το οικονομικό σκέλος της συμφωνίας."

αρα υπαρχνε τριβες ---- που σημαινει οτ: ή  ο ΔΙΜΟΛΣ ειν εν Καλαμω ή η διοικησ εν Παρακαλαμω

αστα δια  μια απ τα δια

τ καν-νε προταση τ ανθρωπ ... κι για το οικονομκο .... θα ειδουμε

 μπορει ναχνε κι δικιο
διοτ ειν ακομα πισω η περιοδος των εξετασεων

αλλα μη τον προγκατε κιολι βρε κωλλι

http://2.bp.blogspot.com/_NrSK1onL2Lc/RqfCqUpredI/AAAAAAAAAco/zYmoG9F7emY/s320/Demol.bmp[/img]]


http://www.7sur7.be/static/FOTO/pe/0/2/8/large_346598.jpg[/img]][/url]

http://www.clubbrugge.be/oudspelers/images/stories/broos%205.jpg[/img]]

αυτηνη η κοπελα απ κραταει τν ταμπελα BELGICA ειν απο τν Αρτα κι εχει διπλωμα  προπονητη ποδοσφαιρου

« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 18 Νοέ 2010 17:10 από HarMPas »

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #67 στις: Σαβ 20 Νοέ 2010 10:15 »
epirusonline.gr
Παράθεση
Δε θέλει μεταγραφές ο Ντεμόλ- Συνέντευξη στο ITV

Συνέντευξη στη ΔΑΝΑΗ ΡΑΠΤΗ και τον ΒΛΑΣΗ ΝΤΟΚΑ για το ITV

Σίγουρη άνοδο στη Σούπερ Λίγκα υπόσχεται στους φιλάθλους του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ο προπονητής της ομάδας Στεφάν Ντεμόλ, σε συνέντευξη εφ’ όλης της ύλης που έδωσε στο ITV, στη Δανάη Ράπτη και στον Βλάση Ντόκα. Ο κ. Ντεμόλ παράλληλα δήλωσε ότι θέλει να μείνει στον ΠΑΣ και μετά τον Ιούνιο, που λήγει το συμβόλαιό του, και είπε ότι αυτό το διάστημα συζητά με τον πρόεδρο της ομάδας το θέμα, ενώ όταν ρωτήθηκε για τις μεταγραφές του Ιανουαρίου, είπε ότι ο ΠΑΣ δεν χρειάζεται τώρα καινούριους παίκτες. «Ίσως 2-3 παίκτες να έρθουν από την ομάδα κάτω των 21 του ΠΑΣ».

Πώς ήρθατε στα Γιάννινα; Πώς έγινε η πρόταση και πώς το αποφασίσατε;
Όχι, δεν ήταν δύσκολη απόφαση. Ήμουν στην Ελλάδα πριν οκτώ χρόνια στο Αιγάλεω και πέρασα πολύ ωραία στην Ελλάδα. Ήθελα μάλιστα να έρθω και νωρίτερα, έχω και φίλους στην Ελλάδα που θέλουν να με βοηθήσουν και το καλοκαίρι, τον Ιούνιο υπήρχαν πολλές καλές εναλλακτικές για να έρθω στην Ελλάδα και από αυτές διάλεξα τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ.  Ήμουν στην Κύπρο για δύο χρόνια, αλλά ήθελα να έρθω στην Ελλάδα, αυτός ήταν ο στόχος μου.

Δεν το μετανιώσατε;
Όχι δεν το μετάνιωσα. Έκανα την επιλογή να έρθω στα Γιάννενα γιατί ο ΠΑΣ είχε συγκεκριμένες ανάγκες και ήθελε να γυρίσει στη Super League και μου άρεσε αυτή η μεγάλη πρόκληση.

Η ομάδα πηγαίνει πάρα πολύ καλά. Πού οφείλεται αυτό;
Το πιο σημαντικό ήταν να ξεκαθαρίσουμε ότι υπάρχει μόνο ένας στόχος και αυτός είναι η Super League και ξεκινήσαμε να δουλεύουμε πάνω σε αυτή τη φιλοσοφία. Επίσης βρήκαμε και ένα πολύ καλό ρόστερ και καταφέραμε οι βοηθοί προπονητές και εγώ να έχουμε μια καλή ομάδα. Αυτή τη στιγμή λοιπόν όλα πάνε πολύ καλά.

Ποιο ήταν μέχρι τώρα το πιο σημαντικό ματς, το πιο δύσκολο;

Ίσως το πρώτο ματς με τον Πανθρακικό. Επειδή το πρώτο ματς είναι πάντα ιδιαίτερο, είτε είναι με κάποια μικρή, είτε με κάποια μεγάλη ομάδα. Ο πρώτος αγώνας είναι πάντα «ο πρώτος» και φυσικά υπάρχει μεγάλη πίεση. Έτσι μάλλον αυτός ήταν ο πιο δύσκολος αγώνας μέχρι τώρα.

Φοβάστε κάτι στην πορεία του πρωταθλήματος;
Είναι πολύ ιδιαίτερη η δουλειά φέτος στον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ γιατί πρέπει να βελτιωνόμαστε και να γινόμαστε καλύτεροι κάθε εβδομάδα. Νομίζω μάλιστα πως είμαστε η καλύτερη ομάδα στην Β’ Εθνική και ο στόχος είναι να είμαστε πρώτοι αυτή τη χρονιά και να μένουμε στο ίδιο καλό επίπεδο κάθε εβδομάδα. Έτσι λοιπόν έχει πολύ δουλειά.

Φοβάστε μήπως η ομάδα κάνει «κοιλιά»;
Δε νομίζω. Έχουμε ένα καλό και μεγάλο ρόστερ και είμαστε έτοιμοι να κάνουμε μικρές αλλαγές όταν το χρειαστούμε.

Ποια είναι η φιλοσοφία σας για το ποδόσφαιρο;
Λοιπόν εγώ προέρχομαι από την Άντερλεχτ, η οποία είναι για το Βέλγιο, ότι είναι ο Ολυμπιακός για την Ελλάδα.  Δηλαδή ήμασταν πάντα η καλύτερη ομάδα και παίζαμε επιθετικά αλλά είμαι πολύ χαρούμενος που μπορώ να δουλέψω με αυτή τη φιλοσοφία στον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ. Στην δουλειά, βέβαια, και τη ζωή ενός προπονητή είναι σημαντικό να μπορεί να προσθέσει κάτι στη φιλοσοφία της ομάδας και είμαι τυχερός που και ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ θέλει πάντα να κερδίζει, να είναι πρώτος στο πρωτάθλημα, να πάει στη Σούπερ Λίγκα. Αυτή είναι πολύ καλή δουλειά, γατί παλιότερα ο προπονητής έπρεπε να δουλέψει αλλιώς, έπρεπε να μην πέσει η ομάδα, να τη σώσει και απαιτεί πολύ δουλειά αυτό. Είμαι πάντως πολύ χαρούμενος που δουλεύω στον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ και αυτή τη στιγμή μπορούμε να παίξουμε πολύ επιθετικά και με αυτή τη φιλοσοφία. Η φιλοσοφία μου είναι να δημιουργήσω ευκαιρίες με καλό ποδόσφαιρο από πίσω, όχι με μακρινές μπαλιές, ούτε με επιθέσεις, όλα αυτά είναι μέρος του ποδοσφαίρου, αλλά μου αρέσει περισσότερο να παίζουμε καλά από πίσω, από τον τερματοφύλακα και τους αμυντικούς, να παίζουμε γενικά καλό ποδόσφαιρο.

Οι νέοι παίκτες τι θέση πρέπει να έχουν σε μια ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό;
Ξεκίνησα να παίζω στη Σούπερ Λίγκα όταν ήμουν 18 ετών. Άμα είσαι έτοιμος στα 18 τότε πρέπει να παίξεις. Βέβαια πρέπει και ο προπονητής και η ομάδα σου να σου δώσουν την ευκαιρία να παίξεις, αλλά αυτή είναι η φιλοσοφία. Κάναμε μία συμφωνία πριν την αρχή της σεζόν, τον Ιούνιο, όταν ήμουν με τον πρόεδρο στη Γλυφάδα, μιλήσαμε για αυτό και πρώτος στόχος είναι η Σούπερ Λίγκα και δεύτερος είναι να βάλουμε νέους παίκτες στην ομάδα για το μέλλον του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ.

Έχετε εικόνα για πιτσιρικάδες Γιαννιώτες παίκτες που αγωνίζονται στο Ερασιτεχνικό;

Είμαστε εδώ μόνο 5 μήνες και μέσα σε αυτούς τους μήνες το πρώτο πράγμα ήταν να γνωρίσω καλά το ρόστερ μου και έπειτα να ξεκινήσω να παίρνω νεαρούς παίκτες μαζί μου όπως για παράδειγμα αύριο στην προπόνηση θα πάρω παίκτες από την κατηγορία των κάτω των 21.
Νομίζω πως από τον Ιανουάριο, Φεβρουάριο θα πάμε και στην περιφέρεια των Ιωαννίνων να ψάξουμε να βρούμε κάποια ταλέντα.

Κεϊτά- Ντε Βισέντι έχουν προκαλέσει το ενδιαφέρον μεγάλων ελληνικών ομάδων. Πώς βλέπετε το ενδεχόμενο να φύγουν από τον ΠΑΣ σε λίγο;
Δεν ξέρω αν θα φύγουν τώρα, νομίζω θα μείνουν στον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ σίγουρα μέχρι το τέλος της σεζόν και μετά νομίζω ότι θα είναι καλό για τους δύο αυτούς παίκτες να μείνουν άλλη μια χρονιά στην ομάδα. Αν κάνουν κάποια άλλη συμφωνία με άλλη ομάδα, δεν το ξέρω. Θα το δούμε τον Ιούνιο, αλλά αυτή τη στιγμή νομίζω ότι οι δύο αυτοί παίκτες είναι πολύ καλοί και να μείνουν λίγο καιρό ακόμα μαζί μου να γίνουν ακόμα καλύτεροι.

Τι μεταγραφές πρέπει να γίνουν τον Γενάρη στον ΠΑΣ;
Νομίζω πως ίσως φύγουν δύο παίκτες από τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ, αλλά ίσως αν βρούμε μια καλή ευκαιρία σε κάποιον νεαρό παίκτη ίσως το κάνουμε, αλλά δε νομίζω ότι θα κάνουμε πολλές αλλαγές. Ίσως 2-3 παίκτες να φύγουν και 2-3 να έρθουν από την ομάδα κάτω των 21 του ΠΑΣ. Δε χρειάζομαι καινούριους παίκτες τώρα. Ίσως αν φύγουν κάποιοι, τότε θα κοιτάξουμε να τους αντικαταστήσουμε με νεαρούς παίκτες.

Ποια ήταν η καλύτερη στιγμή της ποδοσφαιρικής σας καριέρας;
Τα πρώτα χρόνια της ποδοσφαιρικής μου καριέρας ήταν πολύ καλά. Τρεις τίτλοι με την Άντερλεχτ και δύο κύπελλα. Μετά το παγκόσμιο κύπελλο στο Μεξικό παίξαμε στην Ιταλία να γίνουμε πρωταθλητές με την Πόρτο. Έγιναν πολλά καλά πράγματα στην αρχή της καριέρας μου οπότε δεν μπορώ να διαλέξω ένα. Αν πρέπει να διαλέξω κάτι πάντα λέω το πρώτο μου παιχνίδι όταν ήμουν 18 σαν επαγγελματίας παίκτης στο πρωτάθλημα.

Ποια ήταν η καλύτερη στιγμή της προπονητικής σας καριέρας μέχρι τώρα;
Ήταν καλά στο Βέλγιο, αλλά δυστυχώς η ομάδα είχε οικονομικά προβλήματα. Μετά ήρθα στην Ελλάδα και ήταν πολύ καλά με το Αιγάλεω για έξι μήνες, αλλά ο κ. Μητρόπουλος και εγώ αποφασίσαμε να μην συνεχίσουμε τη συνεργασία μας και αυτή τη στιγμή νομίζω ότι διανύω μια πολύ ωραία περίοδο και πρέπει να πετύχουμε το στόχο μας.

Σας αρέσουν τα Γιάννινα;
Ναι μου αρέσουν αλλά αυτή τη στιγμή δεν είχα το χρόνο να γνωρίσω πολύ καλά τα Γιάννενα γιατί έχουμε πολλή δουλειά με την ομάδα. Μου αρέσει η δουλειά και δουλεύω πολύ βέβαια στον λίγο ελεύθερο χρόνο μου που είδα τα Γιάννενα μου αρέσουν πολύ.

Θα μείνετε στον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ και μετά τον Ιούνιο;
Ίσως ναι. Μου αρέσει πολύ που είμαι εδώ. Νομίζω ότι είναι καλό να μείνω λίγο παραπάνω εδώ, αλλά φυσικά θα πρέπει να συμφωνήσουμε και για τα οικονομικά ζητήματα. Έχουμε μιλήσει ήδη δύο φορές, μίλησα πριν από δέκα μέρες με τον πρόεδρο στην Αθήνα, μίλησα ξανά την Παρασκευή το βράδυ στο ξενοδοχείο, πριν τον αγώνα για 2-3 ώρες σχετικά με το μέλλον, τους παίκτες, την ομάδα, την οργάνωση της ομάδας για του χρόνου, οπότε τα πάμε καλά. Πρέπει να τακτοποιηθούν και τα οικονομικά ζητήματα πρώτα και θα ξεκινήσουμε με αυτό την επόμενη εβδομάδα.

Πότε θα κλείσει αυτό το θέμα;
Στην αρχή συμφωνήσαμε να μιλήσουμε τον Ιανουάριο, αλλά εξαιτίας κάποιων πραγμάτων ο πρόεδρος θέλει να μιλήσουμε τώρα. Θέλει να μιλήσουμε νωρίτερα ίσως σε μια εβδομάδα, ίσως σε ένα μήνα, δεν ξέρω.

Έχετε πρόταση από άλλη ομάδα;
Έμαθα μια πολύ ωραία λέξη στα ελληνικά: «ίσως».

Δόξα ή χρήμα;
Νομίζω και τα δύο, αλλά αν θέλεις πολλά λεφτά και πολύ γρήγορα είναι δύσκολο. Καλύτερα είναι πολύ δουλειά και καλή και λίγα λεφτά στην αρχή και μετά περισσότερα λεφτά και μεγάλο όνομα.

Το ποδόσφαιρο είναι κοινωνικό φαινόμενο με σημαντική επιρροή στον κόσμο. Τι άποψη έχετε γι’ αυτό;
Νομίζω ότι στη δύσκολη οικονομικά συγκυρία στην Ευρώπη και στον κόσμο, το ποδόσφαιρο μπορεί να δώσει λίγη χαρά στους οπαδούς και έτσι οι παίκτες πρέπει να καταλάβουν ότι έχουμε υποχρέωση απέναντι στους οπαδούς. Για παράδειγμα πρέπει να δίνουμε το 100% κάθε εβδομάδα, να συμπεριφερόμαστε καλά, να κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε, γιατί αυτοί οι άνθρωποι μπορεί να έχουν κάποια προβλήματα στη ζωή τους και πρέπει να τους κάνουμε να περνάνε καλά με τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ.

Είστε πολιτικοποιημένος; Τι γνώμη έχετε για την πολιτική;
Ναι, μου αρέσει να παρακολουθώ τα νέα μέτρα, μου αρέσει να μαθαίνω για την πολιτική κατάσταση στο Βέλγιο και στην Ιταλία, γιατί έμεινα καιρό εκεί. Επίσης προσπαθώ να καταλάβω την πολιτική κατάσταση στην Ελλάδα, αλλά δεν είναι εύκολο. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί πάντα μαλώνει η μία πλευρά με την άλλη. Σε αυτή τη δύσκολη οικονομική και πολιτική συγκυρία στην Ευρώπη, είναι καλύτερα να υπάρχει συνεργασία. Το να παλεύει ο ένας με τον άλλον είναι στο ποδόσφαιρο. Στην πολιτική πρέπει να δουλεύουνε μαζί.

Προτιμάτε κάποιο κόμμα;
Μου αρέσει ένα κόμμα περισσότερο από τα άλλα, αλλά αυτό αφορά στο Βέλγιο, όχι εδώ.

Κεντροδεξιά ή κεντροαριστερά;
Σίγουρα όχι δεξιά

Ποιό θα είναι το σημαντικότερο κοινωνικό πολιτικό πρόβλημα το επόμενο διάστημα στην Ευρώπη και στην Ελλάδα;

Δεν έχει σημασία αν οι πολιτικοί είναι από το χώρο της αριστεράς ή της δεξιάς αυτό που πρέπει να γίνει είναι να βοηθήσουν τους ανθρώπους στη δύσκολη αυτή περίοδο στην Ελλάδα και παντού. Οι πολιτική ψηφίστηκαν για να βοηθούν τους ανθρώπους και καμιά φορά το ξεχνάνε αυτό. Η κατάσταση είναι δύσκολη και πρέπει όλοι να συνεργαστούν για να βγούμε από αυτή. Δεν ξέρω τα πάντα για την Ελλάδα αλλά αυτό που βλέπω είναι ότι τα πράγματα χειροτερεύουν διαρκώς μέρα με τη μέρα και στην Ελλάδα περιμένουμε πολύ για να αντιμετωπίσουμε το πρόβλημα.

Έχετε οικογένεια, παιδιά;
Ναι, έχω τρία παιδιά.

Είναι εδώ μαζί σας;
Όχι, δεν είναι εδώ, ήταν παλιά, τώρα η κόρη μου και ο γιος μου είναι στο Πανεπιστήμιο και έρχονται όταν δεν έχουν μαθήματα.

Θα φέρετε την οικογένειά σας εδώ;
Όχι είναι δύσκολο γιατί όταν ήμουν ποδοσφαιριστής και έπαιζα στον Πανιώνιο τα παιδιά ήταν μαζί μου γιατί ήταν μικρά και πήγαιναν σε ένα Αμερικάνικο σχολείο στην Αθήνα και ήταν εύκολο. Τώρα μεγάλωσαν και πρέπει να πάνε πανεπιστήμιο. Θα ήθελα να ήταν εδώ αλλά δεν είναι δυνατό αυτό.

Τι μουσική ακούτε;
Δεν είμαι και πολύ μουσικόφιλος. Μου αρέσει η μουσική που άκουγα όταν ήμουν νέος, κυρίως «μαύρη μουσική».

Έχετε χόμπυ;
Έχω χόμπυ, μου αρέσει να βλέπω τηλεόραση, μια καλή ταινία, αλλά κυρίως μου αρέσει να μαγειρεύω γιατί έμενα μόνος μου σε ξένες χώρες σαν ποδοσφαιριστής και έτσι έμαθα να μαγειρεύω αλλά όπως βλέπετε πρέπει να χάσω μερικά κιλά οπότε δεν είναι και πολύ καλό χόμπυ.

Η ελληνική κουζίνα;
Ναι επίσης και η Γαλλική και η Ιταλική. Μου αρέσει γενικά το φαγητό όπως μπορείτε να δείτε.

Έχετε σπουδάσει προπονιτική;
Η άδειά μου από την UEFA τελειώνει τον Ιούνιο και πρέπει να παρακολουθήσω μαθήματα 3 μέρες για να την ανανεώσω για 3 χρόνια.

Ποιος είναι ο μεγαλύτερος ποδοσφαιριστής όλων των εποχών;
Για μένα είναι ο Κρόιφ.

Πελέ ή Μαραντόνα;
Δεν ξέρω για τον Πελέ γιατί τον έχω δει μόνο στην τηλεόραση αλλά με τον Μαραντόνα έχω παίξει 5 φορές εναντίον του και εκείνος σκόραρε 5 φορές έτσι ήταν δύσκολο να παίξεις εναντίον του. Βέβαια όλοι μου λένε ότι ο Πελέ ήταν καλύτερος αλλά εγώ δε μπορώ να διαλέξω γιατί δεν τον ξέρω αλλά ο Μαραντόνα ήταν φανταστικός.

Τι πρέπει να προσέξουμε στο ματς με τον Ιωνικό;

Θέλω να μείνουμε στην ίδια φιλοσοφία, να παίξουμε επίθεση, άμυνα και καλό ποδόσφαιρο από την αρχή, να προσπαθήσουμε να κάνουμε πολλές ευκαιρίες και να παίξουμε καλά για την ομάδα και τον κόσμο. Πρέπει να καταλάβουμε ότι κάθε βδομάδα τώρα θα είναι και πιο δύσκολο γιατί όλες οι ομάδες βλέπουν ότι ο ΠΑΣ είναι ο πρώτος στο πρωτάθλημα και θέλουν να κάνουν κάτι ιδιαίτερο, θέλουν να κάνουν την έκπληξη και το Σαββατοκύριακο να κερδίσουν τον ΠΑΣ. Έτσι δυσκολεύουν τα πράγματα αλλά είμαστε δυνατοί.

Τι ζητάτε από τους φιλάθλους του ΠΑΣ;
Αυτή τη στιγμή όλα πάνε καλά. Έχουμε μεγάλη υποστήριξη μέσα και έξω από τα Γιάννενα και ίσως όταν είμαστε σε κάποια φάση πιο πεσμένοι να μας βοηθήσουν να πετύχουμε το στόχο μας. Θέλω οι οπαδοί μας να είναι κάθε βδομάδα μαζί μας.  Μέχρι στιγμής είναι εύκολο γιατί όλα πάνε πολύ καλά αλλά άμα σε κάποια φάση δεν πάμε πολύ καλά να συνεχίσουν να είναι μαζί μας γιατί στο τέλος μαζί θα πάμε στη Super League.

Τι άποψη έχετε για τον πρόεδρο του ΠΑΣ Γιώργο Χριστοβασίλη;
Είναι ο καλύτερος πρόεδρος της Ελλάδος.

Γιατί;

Γιατί μου πρότεινε δύο ακόμη χρόνια συμβόλαιο (γελώντας). Από την αρχή είχα καλό προαίσθημα για αυτόν τον άνθρωπο. Κάναμε κάποιες συμφωνίες και μέχρι σήμερα και εγώ και αυτός κρατήσαμε το λόγο μας 100% και δεν είναι εύκολο αυτό για έναν πρόεδρο στην Ελλάδα, υπάρχουν πολλοί περίεργοι πρόεδροι εδώ.

Ποιο είναι το δικό σας προπονητικό πλεονέκτημα;
Είναι δύσκολο να μιλήσεις για τον εαυτό σου αλλά νομίζω ότι προσπαθώ να είμαι ειλικρινής και ξεκάθαρος. Έχω μια ευθύνη, πρέπει να κάνω κάποιες επιλογές και δεν μπορούν όλοι να συμφωνούν και πάντα με τις επιλογές μου. Έχω 26 παίχτες και είμαι ξεκάθαρος για να καταλαβαίνουν τι κάνω. Δεν καταλαβαίνουν πάντοτε αλλά εγώ προσπαθώ να είμαι ξεκάθαρος.

Με τις εγκαταστάσεις του ΠΑΣ υπάρχουν προβλήματα;
Αυτό είναι το πρόβλημα στα Γιάννενα, με τον καιρό, προσπαθούμε να το λύσουμε, χρησιμοποιούμε διάφορα γήπεδα, σήμερα είμασταν στην Ανατολή για προπόνηση. Εντάξει, ο πρόεδρος το ξέρει πολύ καλά ότι χρειαζόμαστε κανούργια γήπεδα εδώ για να κάνουμε τις προπονήσεις γιατί αν θέλουμε να παίξουμε πολύ καλό ποδόσφαιρο στους «Ζωσιμάδες», το οποίο τώρα είναι πολύ καλό γήπεδο, πρέπει να κάνουμε προπονήσεις μέσα στη βδομάδα και για αυτό σίγουρα χρειαζόμαστε ένα νέο γήπεδο, ίσως και παραπάνω από ένα.

Τι υπόσχεστε στους φιλάθλους του ΠΑΣ; Σούπερ  Λίγκ;
Σίγουρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 20 Νοέ 2010 10:44 από PAS-o-media »
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #68 στις: Σαβ 20 Νοέ 2010 11:53 »
[Ποιο ήταν μέχρι τώρα το πιο σημαντικό ματς, το πιο δύσκολο;
Ίσως το πρώτο ματς με τον Πανθρακικό.
Κεντροδεξιά ή κεντροαριστερά;
Σίγουρα όχι δεξιά
Έχετε πρόταση από άλλη ομάδα;
Έμαθα μια πολύ ωραία λέξη στα ελληνικά: «ίσως».
Έχετε οικογένεια, παιδιά;
Ναι, έχω τρία παιδιά.
Τι μουσική ακούτε;
Δεν είμαι και πολύ μουσικόφιλος. Μου αρέσει η μουσική που άκουγα όταν ήμουν νέος, κυρίως «μαύρη μουσική».
Τι άποψη έχετε για τον πρόεδρο του ΠΑΣ Γιώργο Χριστοβασίλη;
Είναι ο καλύτερος πρόεδρος της Ελλάδος.
Τι υπόσχεστε στους φιλάθλους του ΠΑΣ; Σούπερ  Λίγκ;
Σίγουρα.]

 %-| %-| %-| %-| %-| %-| %-| %-| %-| %-| %-|

Από σήμερα πετάω πέρα τα χάπια και κόβω τις καλημέρες με τους γιατρούς :pashat: :mono: :mono: :mono:

« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 20 Νοέ 2010 12:06 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #69 στις: Τρι 23 Νοέ 2010 00:07 »
Παράθεση
Γιατί μου πρότεινε δύο ακόμη χρόνια συμβόλαιο (γελώντας). Από την αρχή είχα καλό προαίσθημα για αυτόν τον άνθρωπο. Κάναμε κάποιες συμφωνίες και μέχρι σήμερα και εγώ και αυτός κρατήσαμε το λόγο μας 100% και δεν είναι εύκολο αυτό για έναν πρόεδρο στην Ελλάδα, υπάρχουν πολλοί περίεργοι πρόεδροι εδώ.

Κρατάμε λοιπόν την κίνηση που έκανε ο ΧΒ να κρατήσει τον προπονητή.
Βέβαια ο Ντεμόλ αφήνει να ανέβουν οι μετοχές του πριν αποφασίσει τι θα κάνει...

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #70 στις: Παρ 03 Δεκ 2010 12:07 »
Πρωινός Λόγος

Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος tauri_7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 531
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #71 στις: Παρ 03 Δεκ 2010 16:52 »
Τι έγινε ορε παιδιά;;;; Άρχισαν τα όργανα; Μήπως άρχισαν τα προεόρτια μιας ηρωϊκής εξόδου;;;; Μήπως δεν παίρνουμε τους παίκτες του γνωστού μάνατζερ και χαλάμε τη σούπα;;;; Μήπως βλέπουμε οτι κουτσά στραβά θ' ανέβουμε και θέλουμε να του κόψουμε το βήχα, μη τυχόν και πάρει αέρα και ζητάει πολλά μπικικίνια και λαγούς με πετραχήλια;;; Τι μου θυμίζει να δεις αυτή η κατάσταση;;;; Τον Αργεντίνο τον μαλλιά μήπως;;;; Δεν μου αρέσει και δεν είμαι καχύποπτος, αλλά όταν δημοσιεύεται κάτι τέτοιο σε μια τοπική εφημερίδα και όχι στο χ,ψ,ζ σαϊτ ή αθηναϊκή εφημερίδα, δεν μπορεί να είναι εντελώς τυχαίο!!!!!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #72 στις: Παρ 03 Δεκ 2010 18:02 »
Υπήρξε και μια διάψευση για το παραπάνω.Για να δούμε τελικά τι ισχύει...

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #73 στις: Παρ 03 Δεκ 2010 18:10 »
05.06.10

«Ποιος είπε ότι μόνο οι πρόεδροι δίνουν το περιβόητο «χαρτάκι» στους προπονητές;
Στον ΠΑΣ Γιάννινα συνέβη το αντίθετο. Το «χαρτάκι» το έδωσε ο Ντεμόλ στον Χριστοβασίλη, αλλά σ' αυτό εμπεριέχονταν όλες οι ελλείψεις του προπονητικού κέντρου στο Πανηπειρωτικό.»


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Όποιος πήρε το «χαρτακι» με τις  αγωνιστικές ελλείψεις και τα περί Σουπερ Λι πάω κι αράζω,
να το φέρει στον Τσιοκάνη.

Επίσης

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος pasajax

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 318
  • Αξιοπρέπεια ρεε
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #74 στις: Παρ 03 Δεκ 2010 19:26 »
Ωχ....ελπίζω ο έρμος ο Ντε Μόλ (έρμος από την άποψη των προκατόχων του...και της παραφιλολογίας που αναπτύχθηκε γιαυτους κατά τη διάρκεια της πορείaς τους προς την πόρτα αλλά και μετά) να βρεί καλό και έμπιστο μεταφραστή.
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 03 Δεκ 2010 19:41 από pasajax »
Μην σκύβεις το κεφάλι...