Αποστολέας Θέμα: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ  (Αναγνώστηκε 162723 φορές)

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #775 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 23:45 »
Παντως απο μια γυρα σε τηλεορασεις και σαϊτς που κανα, μονο πορκι πιγκ και καψοκαυτερος δεν πηραν ταρα ακομα τιποτα ωστε να μας ...ενημερωσουν κι αυτοι.

Τυχαιο ή αποχτησατε ψυχολογικα αδιεξοδα απο τιποτα ...ενορχηστρωμενες ενοχες, "δημοσιογραφαρες" μου και τα δυο εσεις???
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #776 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 00:03 »
το βρηκα στο Onsports.gr
η απαντηση αγγελη....

Παράθεση
E-mail

Ο Βαγγέλης Αγγελής (δεξιά) με τον Αλέκο ΚαρύτσαΠΗΓΗ: Onsports.gr
Την δική του αιχμηρή απάντηση στα λεγόμενα του Στεφάν Ντεμόλ, έδωσε ο Βαγγέλης Αγγελής, μιλώντας αποκλειστικά στο Onsports.

Ο σύμβουλος του Γιώργου Χριστοβασίλη αφού εξέφρασε την έκπληξή του για τις δηλώσεις του πρώην τεχνικού του ΠΑΣ Γιάννινα, αρνήθηκε κατηγορηματικά πως αποτελεί προϊόν δικής του απόφασης η αποπομπή του Βέλγου τεχνικού, ενώ επισήμανε πως οι μεταγραφές έφεραν την συνυπογραφή του.
«Εάν δεχτούμε όλα όσα λέει ο κ. Ντεμόλ, μήπως τελικά πέρυσι εγώ ανέβασα την ομάδα στην Σούπερ Λίγκα με τους παίκτες που έστειλα στα Γιάννενα και όχι αυτός; Σε κάθε περίπτωση, πάντως, τον ευχαριστώ για τα καλά του λόγια. Με όλα όσα δήλωσε για μένα, προσβάλλει τον κ.Χριστοβασίλη, ο οποίος δεν είναι μωρό παιδί. Τις αποφάσεις τις παίρνει ο ίδιος, μαζί με την οικογένειά του και δεν επηρεάζεται ποτέ από κανέναν. Για αυτό έχει φτάσει στην ζωή του εκεί που έχει φτάσει, σε επαγγελματικό και κοινωνικό επίπεδο. Γυρίζει το... μπιφτέκι ο κ. Στεφάν με αυτά που λέει για τον Γιώργο Χριστοβασίλη, τους παίκτες της ομάδας και το τεχνικό τιμ…», τόνισε ο Αγγελής και πρόσθεσε:
«Και για να καταλάβετε την σοβαρότητα των λόγων του  κ. Ντεμόλ, δεν έχετε παρά να ανατρέξετε σε παλαιότερες συνεντεύξεις του, για να διαπιστώσετε τι έλεγε, τότε και τι λέει τώρα. Τον περασμένο Μάιο και μετά το πέρας των καλοκαιρινών μεταγραφών, στις οποίες είχε συμμετοχή, όπως πολύ καλά γνωρίζει ο ίδιος και οι παίκτες του ΠΑΣ Γιάννενα, γιατί αυτός τους μιλούσε στα γαλλικά στο τηλέφωνο και όχι εγώ»
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος spiros315

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 285
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #777 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 00:04 »
Παντως απο μια γυρα σε τηλεορασεις και σαϊτς που κανα, μονο πορκι πιγκ και καψοκαυτερος δεν πηραν ταρα ακομα τιποτα ωστε να μας ...ενημερωσουν κι αυτοι.

Τυχαιο ή αποχτησατε ψυχολογικα αδιεξοδα απο τιποτα ...ενορχηστρωμενες ενοχες, "δημοσιογραφαρες" μου και τα δυο εσεις???

Ισως πρέπει να προσεχθεί και ο ρόλος κάποιων τοπικών δημοσιογράφων και τη λογική του εν οίδα ότι ουδέν οίδα...

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #778 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 00:10 »
Παράθεση
Ισως πρέπει να προσεχθεί και ο ρόλος κάποιων τοπικών δημοσιογράφων και τη λογική του εν οίδα ότι ουδέν οίδα...
αντικειμενικοι δημοσιογραφοι στα Γιαννενα δεν υπαρχουν δυστηχως....ολοι ερασιτεχνες και χομπιστες ειναι,ο ενας χειροτερος του αλλου.
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #779 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 00:23 »
Ισως πρέπει να προσεχθεί και ο ρόλος κάποιων τοπικών δημοσιογράφων και τη λογική του εν οίδα ότι ουδέν οίδα...

Δυστυχως, το οιδα τι εποιησα πρεπει να προσεχθει φιλε μου, το οιδα τι εποιησα πρεπει να προσεχθει. Δυστυχως.


Παράθεση
Ο Βαγγέλης Αγγελής (δεξιά) με τον Αλέκο Καρύτσα
Κι οχι μια φορα αλλα τρεις απ οτι βλεπω.










Φιλος του Βαγγελη το παιδι και για αυτο τοσο συχνα ή ετσι τυχαια κι αυτος καθε φορα?
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #780 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 00:23 »
Αν υπάρχει σήμερα Έλληνας επαγγελματίας προπονητής που σέβεται τον εαυτό του, τη δουλειά του, το φίλαθλο κόσμο και ενώ διάβασε τη συνέντευξη Ντεμόλ, δε θα αναλάβει ως προπονητής αγνοώντας τους όρους Ντεμόλ ... εκτός αν πρόκειται για αντρίκελο ή για χαρτάκια.

 
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος tauri_7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 531
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #781 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 00:24 »
Τα ωραία όμως τώρα αρχίζουν γιατί σύμφωνα με το δελτίο καιρού στην πόλη των Ιωαννίνων θα έχουμε τα ακόλουθα ακραία καιρικά φαινόμενα:

Ισχυρές Γκεμπελικές καταιγίδες θα λάβουν χώρα για μέρες ίσως και βδομάδες οι οποίες θα συνοδευτούν απο ισχυρότατους Γκεμπελικούς ανέμους. Παρακαλούνται οι κάτοικοι της πόλης να έχουν αυτιά και μάτια ανοιχτά.

Άμα ψάξεις λίγο καλύτερα ανάμεσα στα παραπάνω ποστ θα δεις οτι ήδη ξεκίνησαν οι καταιγίδες!!! Για μερικούς εδώ μέσα ισχύει αυτό που λένε στο χωριό μου "κρυψ  χούιαξε..." if u know what I mean...   ;)

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #782 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 00:33 »
την 4 αρα απ τους αφρικανους

Τότε που διέταξε ο Αγγελής τη σύλληψη Μαχλά???
Τι ήταν και κείνο τότε ...
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #783 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 00:37 »
δεν ασχολουμαι με τον αγγελη,ασχολουμαι με τον ντε μωλ και αυτα που εκανε ή δεν εκανε και μας πονεσαν.
με τον αγγελη αρκετα εχουμε ασχοληθει.βαρεθηκαμε πια.μπορει να τοχε αποθημενο απο μικρος να γινει μπατσος :P ποτε δεν ξερεις :mono:
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #784 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 00:39 »
sportsioannina.gr
Παράθεση
Στον Giga Fm και και των εκπομπή των Μιχάλη Μερτζιανίδη και Έλενα Αντωνίου φιλοξενήθηκε χτες το απόγευμα ο τέως τεχνικός του ΠΑΣ Γιάννινα , Στεφάν Ντεμόλ. Είπε ο Βέλγος τεχνικός στα κυριότερα αποσπάσματα της συνέντευξης

Για τις καλύτερες και χειρότερες στιγμές: «Από την πρώτη στιγμή που συμφώνησα με την ομάδα βάλαμε κάποιους στόχους. Ο πρώτος ήταν να ανέβει η ομάδα στην Σούπερ Λίγκα και αυτόν τον πετύχαμε. Ο δεύτερος είναι να μείνει η ομάδα στην Σούπερ Λίγκα και είμαι απόλυτα πεπεισμένος ότι αυτό θα γινόταν αν συνέχιζα. Οι κακές στιγμές δεν είναι μόνο σήμερα ή χτες, αλλά τις τελευταίες 6 εβδομάδες με κάποιες διεργασίες που υπήρχαν γύρω από το όνομα μου και χάλασαν το κλίμα».

Για τους λόγους που το κλίμα χάλασε: «Πρέπει να καταλάβουμε ότι δεν είναι ίδιος ο προσανατολισμός σε όλες τις ομάδες. Στα Γιάννενα είναι ο κ. Χριστοβασίλης πρόεδρος, είναι ο κ. Αγγελής το αφεντικό στο ποδοσφαιρικό τμήμα και ο προπονητής που είναι το... αφεντικό κάθε μέρα για την ενδεκάδα και τις προπονήσεις. Δεν μπορώ να πω κάτι άλλα. Μένω σε αυτά. Όταν ήρθα στα Γιάννενα δέχτηκα αυτό το σύστημα».

Για τις μεταγραφές: «Την ευθύνη είχε μόνο ο Βαγγέλης Αγγελής. Αυτός μπορεί να μιλήσει και για τον προγραμματισμό, από την στιγμή που και ο πρόεδρος του δίνει την απόλυτη δύναμη. Πέρσι ένιωθα πολύ καλά στα Γιάννενα, αλλά αυτή την χρονιά από το καλοκαίρι υπήρχαν σημάδια που δεν έδειχναν πολύ καλά. Ειδικά τις τελευταίες έξι βδομάδες».

Για την διαμάχη ανάμεσα στον ίδιο και τον Αγγελή: «Είναι φυσιολογικό σε μια ομάδα να υπάρχουν και διαφωνίες και αντίθετες απόψεις. Το βαρύ κλίμα ξεκίνησε λίγο πριν το ματς με τον Ατρόμητο. Μετά από ένα ταξίδι στο Βέλγιο που πήγα να δω την μητέρα μου. Όταν γύρισα είπα την περίφημη φράση «όταν λείπει ο γάτος χορεύουν τα ποντίκια». Κάποιοι ίσως το παρεξήγησαν αυτό. Την πρώτη χρονιά που πηγαίναμε για άνοδο στην Σούπερ Λίγκα όλα ήταν καλύτερα από φέτος.

Όλο το κλίμα γύρω από την ομάδα ήταν πολύ καλύτερο. Δεν υπήρχε αυτό το θέμα με τα γήπεδα. Μπορούσαμε να κάνουμε προπονήσεις σε 3 γήπεδα. Όλοι οι άνθρωποι πληρώνονταν στην ώρα τους που ήταν πολύ βασικό. Από το καλοκαίρι δεν ξέρω αν είναι μόνο λόγω οικονομικής κρίσης, το κλίμα άλλαξε. Όταν ψάχνεις από το πρωί ως το βράδυ γήπεδο για να κάνεις προπόνηση, κι όταν αρχίζουν και οι παίκτες να παραπονιούνται για το οικονομικό είναι λογικό το κλίμα να αλλάζει».

Για την προπονητολογία: «Πριν μερικές βδομάδες άρχισαν να λένε ο κόουτς φεύγει έρχεται ο Χάβος, ο Βλάχος, ο «χ», ο «ψ». Αυτό δεν είναι καλό αλλά είμαι χρόνια στο ποδόσφαιρο και το καταλαβαίνω. Αλλά για τους παίκτες είναι πολύ δύσκολο αυτό. Πηγαίνουν στην προπόνηση και αναρωτιούνται τι γίνεται. Υπάρχει μεγάλη καχυποψία. Ελπίζω η απόφαση που θα πάρει ο κ. Αγγελής και μετά να πει το ναι ο πρόεδρος να είναι η καλύτερη λύση για τον ΠΑΣ Γιάννινα».

Για τα δικά του λάθη: «Όλοι κάνουμε λάθη. Αλλά όσοι με πήραν τηλέφωνο από το εξωτερικό μαθαίνονταν ότι έφυγα με ρωτούσαν γιατί; Μια ομάδα που ήρθε από την Β΄εθνική σε 9 ματς έχει 9 βαθμούς και με δύο παιχνίδια λιγότερα. Αυτό που μπορούσα να τους πω είναι ότι δεν αποφασίζω εγώ. Μακάρι αυτή η απόφαση να είναι η σωστή και μακάρι ο ΠΑΣ να μείνει στην Σούπερ Λίγκα γιατί αυτό επιθυμώ κι εγώ ακόμη και σήμερα».

Τι άλλαξε από πέρσι στις σχέσεις με τον Αγγελή: «Μπορεί να άλλαξε κάτι κι από τις δύο πλευρές. Αλλά εγώ αυτό που ξέρω ως λογικό είναι ότι από την στιγμή που κερδίσαμε την άνοδο θα έπρεπε να φωνάξει τον προπονητή και να ζητήσει την γνώμη για την νέα σεζόν. Είπα κάποια πράγματα και το 80-90% το απέρριψαν.

Το παράδοξο είναι ότι 2 ημέρες πριν ήρθε ο πρόεδρος με τον Αγγελή στα αποδυτήρια και είπε αυτός είναι ο προπονητής. Τον στηρίζουμε και συνεχίζουμε και δύο μέρες μετά φεύγω. Επειδή και εγώ υπήρξα παίκτης, ο κάθε παίκτης έχει δυνατότητα να δείξει αν δεν του αρέσει ένας προπονητής. Αναλύοντας το ματς με την Ξάνθη βλέπεις ότι οι παίκτες προσπαθούσαν ως το 93' και δεν φαίνονταν ότι είχαν πρόβλημα με τον προπονητή. Ήμασταν άτυχοι σε πολλές φάσεις».
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #785 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 00:42 »
ας κανονισει μια συνεντευξη τυπου να τα πει για ολα και ολους...
μην κανει τις χωριατιες τωρα να κλαιγεται σε καθε τοπικο site...μαλλον το συνδρομο ρουλα βροχοπουλου τον βαρεσε και αυτον και τον ειχα και για σοβαρο ανθρωπο....
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος Steve-ToRosLoCosS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #786 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 01:10 »
Δεν επαιρνα εγω αποφασεις ελεγε ο ΝΤΕΜΟΛ..........ο ντεμολ συνυπεγραφε στις αποφασεις λεει ο αλλος ...μια ετσι μια αλλιως....




στα αρχιδια μας κυριοι!

Μου γαματε την ομαδα ,φερνετε γκρινια κακομοιρια και μιζερια στον κοσμο και στους παιχτες και το ολο σκηνικο δεν βγαινει!Φτανει πια με τους τελειωμενους υπαλληλους στην ομαδα μας ειτε παιχτες ειτε μανατζερ ειτε ειτε ειτε......



ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ! :mono: :mono:

Αναστασιάδης: «Θα κάνω μια έκκληση, κοιτάξτε να τα βρείτε στα Γιάννινα και να ενωθείτε.» .

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #787 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 01:25 »
Παράθεση
Stéphane Demol moet opstappen bij Griekse Pas Giannina

De voormalige Rode Duivel moest naar eigen zeggen opstappen omdat hij een conflict had met de ploegmanager. In de media had hij geklaagd over de zomertransfers.

Ο πρώην Κόκκινος Διάβολος δήλωσε ότι οδηγήθηκε σε αναγκαστική παραίτηση  επειδή  συγκρούστηκε με την ηγεσία της ομάδας. Εν τω μεταξύ  ο Demol είχε εκφράσει τη δυσαρέσκειά του για διαρροές προς τα  μέσα ενημέρωσης.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #788 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 01:27 »
Δεν έχει σχεση με την ομαδα ο "Βαγγελης" το ειπαμε και στο δικαστηριο...
Ψευδαιστε κυριε Ντεμολ...!!!!

Υ.Γ.
Εγω ξερω ότι ο ενας ειναι (πως να το πω για να μην το κοψουν?) το "ελληνικο ποδοσφαιρο" κι ο αλλος κατι ξενο για μας..
τι να τις κανω τις συνεντευξεις για να καταλαβω...??

Υ.Γ.1
(ασχετο..μπορει και σχετικο) αυτα τα ποινικα δικαστηρια ποτε ξεκινανε να δουμε και τις διαδρομες του χρηματος??...θα χει ενδιαφερον...

Αποσυνδεδεμένος John

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #789 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 01:27 »
δεν ασχολουμαι με τον αγγελη,ασχολουμαι με τον ντε μωλ και αυτα που εκανε ή δεν εκανε και μας πονεσαν.
με τον αγγελη αρκετα εχουμε ασχοληθει.βαρεθηκαμε πια.

Φίλε μου Pas1966 στα πλαίσια του διαλόγου και της ελέυθερης ανταλλαγής απόψεων που δόξα το θεό αυτό το φόρουμ μας παρέχει απλόχερα, διαβάζοντάς σε παρατηρώ πως έχεις μια άλλη (καθ όλα σεβαστή) οπτική γωνία, θέλω να σε ρωτήσω τα ακόλουθα:

Πριν ξεκινήσω τις ερωτήσεις καταρχάς να συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου στο τεχνικό κομμάτι που αφορά τον Ντεμόλ. Έχει κάνει σημαντικά λάθη και έχασε πολύ σημαντικό μέρος απο το στήριγμα που είχε στον κόσμο γι αυτό το λόγο. Ισως για λόγους τόνωσης της ψυχολογίας της ομάδας να έπρεπε και να φύγει. Ως εδώ νομίζω συμφωνούμε.

Ερώτημα 1: Μήπως κατηγορώντας τον Ντεμόλ στην συγκεκριμένη χρονική στιγμή γιατί δεν έκανε την αυτοκριτική του σε συνέντευξη που έχει πει ΤΟΣΟ σημαντικά πράγματα βλέπουμε το δέντρο...και χάνουμε το δάσος απο πίσω που καίγεται???

Ερώτημα 2: Εσένα σε ικανοποιεί σαν οπαδό η ομάδα σου να έχει ένα μάναντζερ ποδοσφαιριστών να της κάνει κουμάντο? ΣΕ ΟΛΑ.

Ερώτηση 3: Εαν δούλευες σε μια επιχείρηση στην οποία ήξερες πως ο ανταγωνιστής σου (εν προκειμένω κάποιος παίχτης της ομάδος που παίζει στην ίδια θέση με κάποιον ο οποίος έχει μάναντζερ αυτόν που κάνει κουμάντο στην ομάδα) έχει το προϊστάμενο που δίνει τις προαγωγές κολλητό-αδερφό-ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο θα μπορούσες να είσαι το ίδιο παραγωγικός με το να γνωρίζεις οτι παιζεις επι ίσoiς όροις και αξιοκρατικά με όλους?

Ερώτηση 4: Πιστεύεις στις συμπτώσεις?? Και πόσο σύμπτωση μπορεί να είναι που όποιος φεύγει απο την ομάδα έχει έναν κακό λόγο να πεί για το συγκεκριμένο άτομο??Και πόσο μάλλον άτομα απο διοικητικά πόστα...τα οποία είναι ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ της ομάδας...

Εν κατακλείδι...μήπως πρέπει να ασχοληθούμε πιο σοβαρά και πιο δραστικά με το θέμα του DJ και ότι αυτόν ακολουθεί μπας και διορθωθούν αρκετά απο τα κακώς κείμενα της ομάδας??

3η Πτέρυγα Ψυχιατρικής Κλινικής CLUB[/size]


Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #790 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 01:52 »
Ρε ρεμαλια τι εχετε βαλει στην γωνια τον pas1966 και τον σφυροκοπατε να πουμε :P.....Τουλαχιστον αν και εχουμε διαφορετικες προσεγγισεις εως και στα παντα με τον φιλο pas1966 οπως λεει και ο pagourenko αλλα  δεν ειναι κωλοτουμπας σαν καποιους αλλους...anyway

ok lebron :)


Αυτη την δεδομενη χρονικη στιγμη ειμαστε ειμαστε κλινικα νεκροι,και για να γινει ενα θαυμα πρεπει να δεχτουμε ενα σοκ γερο μπας και επανελθουμε.......

Φιλε μου pas1966  καλως κακως κανεις δεν ειπε οτι δεν εκανε λαθη ο demall αλλα να φτασουμε στο σημειο να λεμε πως ειναι ο μοναδικος υπευθυνος με βρισκεις αντιθετο,γιατι ??γιατι η ομαδα δεν λειτουργει σαν 'ομαδα' απο την διοικηση μεχρι τον απλο φροντιστη...απο που να ξεκινησεις και μεχρι που να τελειωσεις.....................


ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #791 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 02:04 »
να τονίσω μόνο το εξής...δεν έγινε κανένα ξεβράκωμα...ο ντεμόλ το λέει ξεκάθαρα...μετά το τέλος της περσινής χρονιάς συμφώνησαν και ξεκαθάρισαν τα πόστα του καθενός, του Αγγελή και του ιδίου...μόνο που ήταν κρυφή συμφωνία...τώρα που τον έδιωξαν γιατί βγαίνει και το γνωστοποιεί;από την στιγμή που τα είχανε βρει τότε δεν θα  πρέπει να είχε κανένα πρόβλημα ακόμη και τώρα...δεν καταλαβαίνω γιατί λέτε όλοι σας 'καλά έκανε και μίλησε'...γιατί τι είπε ακριβώς;είπε ότι οι παίκτες δεν πληρώνονται...ο ίδιος όμως πρέπει να τα έχει πάρει όλα για να μην βάζει και τον εαυτό του μέσα...και η πλάκα είναι πως όλοι εδώ μέσα μιλάτε για τον Αγγελή σαν να τα έκανε όλα κρυφά και υπόγεια,ενώ ο ίδιος ο ντεμόλ μας το ξεκαθάρισε πως ήταν προ συμφωνηθέντα όλα....

μετά από όλα αυτά ο κάθε πασολές, που σέβεται πρώτα τον εαυτό του και έπειτα τον  :pas:,θα πρέπει να νιώθει Μαλάκας....

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #792 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 02:13 »
Το βίντεο της συνέντευξης Ντε Μολ στον GigaFM

http://www.ustream.tv/recorded/18719750
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #793 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 02:30 »
Παράθεση
Ντεμόλ: «Ήξερα πως λειτουργεί ο ΠΑΣ και το δέχτηκα»

Συντάκτης :Γιάννης Γιαννάκης  24/11/2011 -- 23:41

Λύθηκε και τυπικά χθες το πρωί η συνεργασία του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Στεφάν Ντεμόλ, με την ΠΑΕ να τον ευχαριστεί για την προσφορά του και να του εύχεται καλή συνέχεια. Ο κ. Ντεμόλ μετά τη λύση της συνεργασίας μίλησε στο passports.gr και στον Θανάση Μυριούνη αφήνοντας κάποιες αιχμές προς διάφορες κατευθύνσεις, με σημαντικότερες ότι ο ίδιος ήταν απλήρωτος επί 4 μήνες και ίσως αυτό να συνέβαινε και με κάποιους παίκτες, ενώ δήλωσε ότι παρέμβαση στην ενδεκάδα δεν του έκανε κανείς, όμως τις μεταγραφές και το επιτελείο του δεν τα επέλεγε εκείνος, αλλά ο κ. Αγγελής, στον οποίο επέρριψε τις ευθύνες της αποπομπής του από τον πάγκο. Πάντως, παραδέχεται ότι γνώριζε εξ' αρχής πως λειτουργεί η ομάδα και ότι δέχτηκε αυτές τις συνθήκες εργασίας, χωρίς να έχει πρόβλημα με αυτό. Μερικά από τα σημαντικότερα αποσπάσματα:

«Στην ομάδα άρχισαν από το καλοκαίρι τα οικονομικά προβλήματα αλλά και προστριβές με την πόλη και τους φορείς της, όπως με την Επιτροπή Σταδίου. Είτε το πιστεύετε είτε όχι, είμαι σε θέση να γνωρίζω ότι όλα αυτά επηρεάζουν πάρα πολύ τους ποδοσφαιριστές»...

...«Γνωρίζω κι εγώ αλλά και οι ποδοσφαιριστές μου, ότι η απόφαση για την απομάκρυνσή μου δεν είναι του κ. Χριστοβασίλη αλλά του Βαγγέλη Αγγελή. Όλοι γνωρίζουμε, εγώ, οι ποδοσφαιριστές, εσείς οι δημοσιογράφοι , ο κόσμος της πόλης ότι ο Βαγγέλης Αγγελής έχει το ελεύθερο από τον πρόεδρο να κάνει και να αποφασίσει ό,τι θέλει στο ποδοσφαιρικό τμήμα. Ο Αγγελής λοιπόν είναι υπεύθυνος για τα πάντα: για τη σύνθεση του τεχνικού επιτελείου, για τον μεταγραφικό σχεδιασμό και την υλοποίησή του, επομένως και υπεύθυνος για τη λύση του δικού μου συμβολαίου. Το ήξερα από την αρχή όμως και δεν ήταν πρόβλημα για μένα, καθώς γνώριζα εκ των προτέρων πως λειτουργεί ο ΠΑΣ και δέχτηκα να δουλέψω υπό αυτές τις συνθήκες».

Και συμπληρώνει αλλού: «Ο μοναδικός ποδοσφαιριστής που έφερα εγώ σε 17-18 μήνες παραμονής μου εδώ είναι ο Πολ Κεϊτά. Δέχτηκα να δουλέψω σε μια ομάδα στην οποία το μεταγραφικό σχεδιασμό δεν τον υλοποιεί ο προπονητής. Βεβαίως για να είμαι απολύτως ειλικρινής, κανένας δεν ανακατεύτηκε με τις προπονήσεις ή τον καταρτισμό της ενδεκάδας. Εκεί ήμουν το απόλυτο αφεντικό. Ο πρόεδρος είναι το γενικό αφεντικό, εγώ ήμουν υπεύθυνος για την καθημερινή προπόνηση και τους αγώνες και ο Αγγελής για τις μεταγραφές και το τεχνικό επιτελείο» και διευκρινίζει ακόμα για το ίδιο θέμα, «φυσικά και είχα άποψη και ερωτήθηκα για τις μεταγραφές και σε ποιες θέσεις χρειαζόμουν ενίσχυση, αλλά δεν ήμουν αυτός που έκανε τις επιλογές και έπαιρνε τις τελικές αποφάσεις».

Ο κ. Ντεμόλ αναφέρεται και σ' ένα πρόβλημα που είχε αναδειχτεί εσχάτως, καθώς υπήρχαν κάποιες φήμες για απλήρωτους παίκτες επί 2-3 μήνες περίπου σε ό,τι αφορά τις δόσεις συμβολαίων βέβαια, αφού μισθούς και ενοίκια παίρνουν πάντοτε: «H πληροφόρηση από το δικό μου περιβάλλον αλλά και από την πλευρά των παιχτών είναι ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Για να μάθετε όμως λεπτομέρειες του τι πραγματικά ισχύει, πρέπει να μιλήσετε με κάποιους ποδοσφαιριστές. Για μένα μπορώ να σας πω ότι έλαβα τον μισθό του Ιουλίου και έκτοτε τίποτα. Για τους ποδοσφαιριστές μπορώ να το επαληθεύσω, όχι όμως και να το αποδείξω. Για την περίπτωσή μου μπορώ να το αποδείξω ότι δεν έχω πληρωθεί έκτοτε».

Για τον κ. Χριστοβασίλη ανέφερε: «Μια μέρα μετά την απομάκρυνσή μου και βλέποντάς το ψύχραιμα μπορώ να πω ότι είχα 15 μήνες πολύ καλής συνεργασίας μαζί του, αλλά τους τελευταίους 2 μήνες ένιωθα λίγο εγκαταλελειμμένος από τον πρόεδρο».

Τέλος, από τους ανθρώπους που ευχαρίστησε ήταν οι κ.κ. Καχριμάνης, Χήτος, Κολόκας και Σουκοβέλος, ενώ ανέφερε ότι απέκτησε δύο πολύ καλούς φίλους τον Λάκη Παπαγγέλη και τον Γιάννη Τάτση.
http://www.neoiagones.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=805:&lang=el
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #794 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 02:42 »
Εμείς Σύνταυροι θα συζητάμε στον καφενέ μας για τον ΠΑΣ και όπως βλέπει τα πράματα ο καθένας μας.
Αυτονόητο :mono: :pashat:

Επιτρέψτε μου  όμως να πω και ως αποχαιρετισμό στο Ντεμόλ, πως αν δε κατανοήσουμε ότι, το πρόβλημά μας δεν είναι το αν έφυγε ο Ντεμόλ ή όποιος άλλος θα ήταν στη θέση του, αλλά η μεθόδευση της αναγκαστικής παραίτησης προς εξυπηρέτηση ανάλογης σκοπιμότητας της οποίας το αποτέλεσμα δε γνωρίζουμε ακόμη (εκτός τις ήττες)... αν δε κατανοήσουμε αυτό τότε θα παρελάσουν πολλοί Ντεμόλ-ηδες και εφ’  όσον θα υπάρχει ομάδα.

ΥΓ: Για όσους αγνοούν το γεγονός ότι, ο  Ντεμόλ  μετά από τον αγώνα με Πανιώνιο βρίσκονταν εντελώς τυπικά στον πάγκο ως γλάστρα και κουμάντο έκανε ο νταβάς της ομάδας βουλώνοντας στόματα παικτών, ωστόσο όμως ο Ντεμόλ δεν έλεγε να παραιτηθεί και έμενε υπομονετικά πίνοντας τα αποδιοπομπαία αποτελέσματα που του σέρβιραν οι κλόουν.  Το ότι έμενε, γίνονταν γιατί  αφ’  ενός  μεν αρχικά ήλπιζε στον υποσχετικό στηρικτικό λόγο του προέδρου, αφ’  ετέρου δε και όταν κατάλαβε το τριάρι τους  βάλθηκε να υποστηρίζει  με λύσσα το συμβόλαιό του και τα οικονομικά συμφέροντα των παικτών του που τόσο έδεσαν μαζί του. Αν έκανε αυτός το πρώτο βήμα, το διαζύγιο θα έβγαινε εις βάρος του και με υψηλή διατροφή για το μπούλη των αποδυτηρίων … για εγκατάλειψη συζυγικής εστίας και κλίνης.

ΥΓ2: Στο φιλικό με τη Δόξα νομίζω ότι δεν ήταν καν στο γήπεδο.

ΥΓ3: Τώρα για το αν στηρίζουμε ή δε στηρίζουμε Χριστοβασίλη (επειδή αναφέρθηκε) ας το φροντίσει ο ίδιος. Πάντα λέγαμε, «πάντα δίπλα στην Ομάδα και πάντα απέναντι στην Παε».

ΥΓ4: Όχι λάσπη στον Ντεμόλ, γιατί ο Ντεμόλ τις πάτησε τις λάσπες. Λάσπη στα μούτρα αυτών που μας βλέπουν για απαίδευτα πελατοκαθίσματα και μας πουλάνε ταυριλίκι με  νταβατζιλίκι μέσα στους Ζωσιμάδες.



...μετά το τέλος της περσινής χρονιάς συμφώνησαν και ξεκαθάρισαν τα πόστα του καθενός, του Αγγελή και του ιδίου...

Δόθηκε στον κ. Αγγελή???

« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 25 Νοέ 2011 10:16 από mh_per_ »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Filosofos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • ID Collector's Big Fan
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #795 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 04:30 »
μια διευκρινηση που δωθηκε για τα περιμεταγραφων ειναι οτι οι χβ,ντε μωλ,αγγελης αποφασιζαν να παρουν καποιους παιχτες σε συγκεκριμενες θεσεις,και απο κει και περα αναλογα με τα λεφτα που υπηρχαν παιρναν αρα συνηθως τον πιο οικονομικο.....
Δεν υπάρχει καμια διευκρίνηση. Υπάρχει διαφωνία. O Αγγελής λέει αυτό που αναφέρεις. Ο Ντεμόλ αντίθετα λέει ότι τις μεταγραφές τις κάνει o Aγγελής ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ χωρίς την συμφωνία του προπονητή και χωρίς να ρωτάει ούτε τον πρόεδρο.
Γιατί έτσι λειτουργει η ομάδα. Χωρίς αυτό να είναι απαραιτητα καλό η κακό.

Το πόσο πολύ θέλει να ξεκαθαρίσει ότι δεν είχε την παραμικρή συμετοχή στις μεταγραφές φαίνεται στα 3-4 πρώτα λεπτά:

www.passports.gr Ντεμόλ 24/11/2011 part2


Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #796 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 05:20 »
αλανι μου παμε ενα ενα.

Παράθεση
Ερώτημα 1: Μήπως κατηγορώντας τον Ντεμόλ στην συγκεκριμένη χρονική στιγμή γιατί δεν έκανε την αυτοκριτική του σε συνέντευξη που έχει πει ΤΟΣΟ σημαντικά πράγματα βλέπουμε το δέντρο...και χάνουμε το δάσος απο πίσω που καίγεται??
εγω δεν βλεπω τιποτα σημαντικα στα λογια του ντε μωλ που δεν ηξερα.δεν μου λενε τα λογια του απολυτως τιποτα.ισα ισα ψαχνει γινοντας μαιντανος να ριξει τις ευθυνες του αλλου. το συγκεριμενο πλανο το λεει καθαρα το συμφωνησε με την διοικηση το καλοκαιρι.αρα,πως συμφωνεις σε κατι και μετα το κατακρινεις??ας παραιτηθεις γιατι εχεις αξιοπρεπεια,οχι να κλαψομουνιαζεις αφου σε σουταρουν και παρεις αποζημιωση 140.000 ευρω.....

λεει για τους παιχτες.ο αγγελης ή εγω φταιω που ο λιλα δεν κανει για αριστερο μπακ που θελει να τον βαλει με το ζορι?? ή φταιω εγω που οι παιχτες τον γραφουν στα αρχιδια τους γιατι εχει καταντησει για αυτους κλοουν??δεν δεν μιλαμε για τζανηδες,μιλαμε για παντους,πατσα κτλ κτλ ακομα και δικα του παιδια οπως ο κειτα....

ο ρολος του αγγελη ηταν γνωστος στην ομαδα.και ξαναρωτω,εγω λεω οτι ο αγγελης ηθελε να τον φαει,γιατι δεν τον ετρωγε το καλοκαιρι που εληγε το συμβολαιο του??τωρα θυμηθηκε οτι δεν μας εκανε ο ντε μωλ??
ακομα,στην ανατολη εφοσον ο αγγελης ηταν τοοοοοσο κακος,γιατι ηταν ολο αγκαλιες και φιλια?εκει ημουν και απορησα,οπως και ολα τα παιδια που ειμασταν...λεμε δεν ειναι δυνατον.και ομως,οχι απλα αγγαλιες αλλα χαμογελα και φιλικα σπρωξηματα...αυτο δειχνει ανθρωπο με προβλημα??

Παράθεση
Ερώτημα 2: Εσένα σε ικανοποιεί σαν οπαδό η ομάδα σου να έχει ένα μάναντζερ ποδοσφαιριστών να της κάνει κουμάντο? ΣΕ ΟΛΑ
οχι και τοχω πει πολλες φορες.ομως δεν ειμαι προεδρος και δεν μπορω να κανω κατι,ουτε να κατηγορω χωρις αποδειξεις.εδω ο παναιτωλικος εχει μπατσο(μπελεβωνης) που του κανει κουμαντο,τι να λεμε τωρα....στην ελλαδα ζουμε,την χωρα του αστειου και του παραλογου...

Παράθεση
Ερώτηση 3: Εαν δούλευες σε μια επιχείρηση στην οποία ήξερες πως ο ανταγωνιστής σου (εν προκειμένω κάποιος παίχτης της ομάδος που παίζει στην ίδια θέση με κάποιον ο οποίος έχει μάναντζερ αυτόν που κάνει κουμάντο στην ομάδα) έχει το προϊστάμενο που δίνει τις προαγωγές κολλητό-αδερφό-ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο θα μπορούσες να είσαι το ίδιο παραγωγικός με το να γνωρίζεις οτι παιζεις επι ίσoiς όροις και αξιοκρατικά με όλους?
το εψαξα το ζητημα και να λοιπον τι βρηκα.ο αγγελης εχει μονο 2 παιχτες στην ομαδα σαν μανατζερ.ο ενας ειναι ο παντος..αρα ακυρο.οι μαροκινοι και αλγερινοι ειναι ολοι του κολοβου,μανατζερ απο αθηνα,καμια σχεση με αγγελη.
αρα ακυρο τα περι παιζουν παιδια του αγγελη,οπως εγινε προπερσυ...ο αγγελης εχει τον μαντζιο,ανετα τον εφερνε εδω αν ηθελε...(δεν κανω θεο τον αγγελη,ισα ισα δεδομενα λεω)

Παράθεση
Ερώτηση 4: Πιστεύεις στις συμπτώσεις?? Και πόσο σύμπτωση μπορεί να είναι που όποιος φεύγει απο την ομάδα έχει έναν κακό λόγο να πεί για το συγκεκριμένο άτομο??Και πόσο μάλλον άτομα απο διοικητικά πόστα...τα οποία είναι ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ της ομάδας...
δεν διαφωνω,αν και πχ για την οικογεννεια χητου ξερω πως αλλος ηταν ο λογος,καμια σχεση με αγγελη που βγηκαν.το οτι συμπτωσεις που επαναλαμβανονται παυουν να ειναι συμπτωσεις σιγουρα....αλλα στην προκειμενη δεν φταει κανενας αγγελης.φταει ο ιδιος ο ντε μωλ με την συμπεριφορα και τις επιλογες του.φανερο ειναι,και ψαχνει να ριξει ευθυνες σε ολους τους αλλους(που σαφως εχουν,αλλα οχι στον βαθμο τον δικο του).μονο και μονο για μενα το ματς στο περιστερι ηταν καταλυτικο.μεχρι εκει τον στηριζα γαμιωντας.απο κει και περα φανηκε επικυνδινος...

αρα για μενα η ουσια ειναι η εξης.η παε δεχετε πολεμο απο παντου.απο εφορια σταδιου,απο ερασιτεχνη που καλα εκανε ο μοσχογλου και τους τα εχωσε,τυπο γιαννιωτικο και μή.ολα αυτα για μενα ειναι κατευθυνομενα να πληξουν την ομαδα.
μεσα στην παε δεν δουλευει σωστα τιποτα,θα μου πεις,μα ποτε δουλευε.σωστα.σιγουρα η παε εχει ανθρωπους ή ανθρωπο που δημιουργει προβληματα ενιοτε αλλα ολες οι ομαδες εχουν τετοια ατομα(λυρακης κτλ κτλ) που αργει ή γρηγορα παιρνουν ποδι.το θεμα ειναι του προεδρου.
ομως σε μια εποχη που πρεπει να σταθει ορθια η ομαδα,και επειδη την αγαπαω οσο λιγα πραγματα στην ζωη μου,για μενα κανεας κλοουν ντε μωλ ή οποιοσδηποτε αλλο θα με ξευτυλιζεις χωρις λογο.για στην ουσια χωρις λογο τα κανει ολα.αμα δεν εφευγε ολα θαταν καλα με αγγελη και ποσο καλος ειναι και βοηθαει κτλ κτλ.αλλα επειδη εφυγε βρισκει τους τοπικους χομπιστες και κανει περιοδεια στα σαιτ και τα καναλια.ε οχι,αν ειχε τσιπα θα εφευγε με ψηλα το κεφαλι,μαγγας.οχι κλαψομουνης.δεν μου αρεσουν οι ανθρωποι που ριχνουν τις ευθυνες τους αλλου.ειδες πουθενα ο ντε μωλ να αναλαμβανει ευθυνη για το μπουρδελο που αφηνει πισω??ΟΧΙ ΦΥΣΙΚΑ και αυτο με ενοχλει.

και ακομα,μερικοι προσπαθουν να μειωσουν την αξια του ροστερ του ΠΑΣ.ναι,εχει ελλειψεις.ομως εχεις πολυ καλους παιχτες,εμπειρους και ανερχομενους.παμε για σωτηρια μην ξεχνατε,και η ομαδα ειναι τελεια για αυτο.δεν νομιζω ο οφη,ο παναιτωλικος,ο εργοτελης,τριπολη,κερκυρα να εχουν καλυτερους....αυτοι στηριζουν την ομαδα τους σαν μια γροθια,εδω την τρωμε εκ των εσω...
για μενα καλυτερος αντικαταστατης,τακης λεμονης αν δεν ερθει ο αναστασιαδης.προπονητης που ειναι μαθημενος στα δυσκολα και εχει επιτυχει κατω απο αντιξοες συνθηκες.αυτα


Παράθεση
Φιλε μου pas1966  καλως κακως κανεις δεν ειπε οτι δεν εκανε λαθη ο demall αλλα να φτασουμε στο σημειο να λεμε πως ειναι ο μοναδικος υπευθυνος με βρισκεις αντιθετο,γιατι ??γιατι η ομαδα δεν λειτουργει σαν 'ομαδα' απο την διοικηση μεχρι τον απλο φροντιστη...απο που να ξεκινησεις και μεχρι που να τελειωσεις...............
ρε ayuto λεπρε :P,για τα αγωνιστικα μιλαω και ναι για μενα αποκλειστικα υπευθυνος.για τον χαλια Β γυρο περσυ ως και σημερα που βαγερε.τον λαδια να φερναμε καλυτερα θα πηγαινε.απλα τραγικος ο βελγος,απαραδεκτος.
εδω να φανταστεις το κλιμα στην ομαδα, βασικοτατος παιχτης μας με παραστασεις απο αλλου,τον ειδε τα πινει νερο στην προπονηση και πηγε και τσουγκρισε τα μπουκαλακια και τουπε viva...ελεος να πουμε.τα ειδαμε και με τα ιδια μας τα ματια 2-3 φορες,5 το πρωι εξω απο φαγαδικα.δεν τα λεω να τον μειωσω απλα ο τζες τοχε χασει και γαμαγε ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ την ομαδα...τα αλλα ειναι για τους αλλους.
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 25 Νοέ 2011 10:19 από mh_per_ »
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος tauri_7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 531
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #797 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 10:38 »
Κατηγορούμενος λοιπόν ο Ντεμόλ γιατί αυτά που είπε τα ξέραμε λέει, αλλά γιατί τα είπε τώρα και δεν τα έλεγε όταν ήταν προπονητής στην ομάδα;;;; Αν έβγαινε βέβαια κι έλεγε το καλοκαίρι οτι κύριοι οι παίχτες είναι απλήρωτοι, θα ήταν πάλι κατηγορούμενος απο τους "εισαγγελείς" του φόρουμ - είναι γνωστοί 4-5 εδώ μέσα - γιατί χαλάει το κλίμα στην ομάδα και ας κάνει και λίγο υπομονή, σε όλες τις ομάδες απλήρωτοι είναι και τα λέει αυτά για να δικαιολογήσει τα δικά του λάθη. Εδώ μάγκες δεν σας πιάνει κανένας, σας παίζουμε τριπλή παραλαγή και σας χάνουμε, κοινώς είναι αυτό που λέμε "με λένε Ρίζο κι όπως θέλω το γυρίζω". Καλύτερα που έφυγε ο άνθρωπος, να πάει στο καλό και να μας αφήσει και εμάς να φαγωνόμαστε με την ησυχία μας. Η πλάκα η μεγάλη θα είναι όταν θα ανακοινωθεί κανένας Χάβος και θα λένε όλοι οτι κακώς εκδιώχθει ο Στέφανος κι οτι έπρεπε να τον κρατήσουμε μέχρι το τέλος. Μιλάμε είμαστε κωμωδία αλλά κακοπαιγμένη. Αλλά τι λέω; Εδώ φτάσαμε στο σημείο και μας την "είπε" ο Κώτσιος, και το χειρότερο είναι οτι είχε και δίκιο...!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #798 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 10:53 »
Η ομάδα ήθελε αλλαγή προπονητή κ δεν τραβούσε με Ντε Μολ στο τιμόνι.
Απλά δεν μας είπε κάτι ο Ντε Μολ αφού τώρα είπε πως είναι απλήρωτοι απο τον Ιούλιο πέρσι που ήταν όλοι πηρωμένοι τι έφταιξε κ η ομάδα πάτωσε στον Β΄γύρο?Η 4άρα στην Φόφη έγινε γιατί?πάλι απλήρωτοι ήταν κ εκεί?Κ αν ήταν απλήρωτοι στο παιχνίδι με την φόφη οι παίκτες μας ας ρωτήσει τους παίκτες του Οφη κ τον προπονητή τους πόσους μήνες είχαν απλήρωτοι αλλά παίξαν για την ομάδα τους κ δεν πήγαν για διακοπές σε εκείνο το παιχνίδι!!!!
ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥ ΚΩ.. ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΚΥΡΙΕ ΝΤΕ ΜΟΛ!!

Στο μοναδικό που έχει δίκιο είναι για τον Αγγελή
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 25 Νοέ 2011 11:53 από mh_per_ »
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕ ΜΟΛ
« Απάντηση #799 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 11:44 »
Οκ! να δεχτώ ότι ο Ντεμόλ φέρει ένα μερίδιο ευθύνης, δηλαδή το ότι δε βγήκε εγκαίρως να μιλήσει για το "πρόβλημα".
Δηλαδή τι και σε ποιόν? 
Να φόραγε τη ρόμπα που του κρέμασαν στα αποδυτήρια και να έβγαινε στα κεφενεία, στις πλατείες, στις εφημερίδες, στα ραδιόφωνα και να έλεγε τι???
Προλάβετε, μου την έχουν στημένη???
Μα αυτό, το υπεννόησε και το καταλάβαμε από το Σεπτέμβριο, δε χρειάζονταν πολύ μυαλό για όποιον έχει το μάτι του σταθερά και κριτικά πάνω στα διοικητικά και αγωνιστικά της ομάδας, μέσα - έξω.

Ακόμα και ο Πολ Κεϊτιώτης που θέλει να παίξει στο γαύρο, πιθανόν και να έγινε πιονάκι τους.
Όσο για τις μεταγραφές τις Λάτιν και τις Σκίπταρ, όλες είναι του Αγγελή (βλ. ταξίδια) ασχέτως αν σε ένα πήγαν μαζί με τον Ντεμόλ.
Ο Ντεμόλ υπέδειξε ολόκληρη 11άδα από παίκτες ευρωπαίους, απλά οι τιμές  τσιμπούσαν ελαφρώς προς τα πάνω.
Και, οι ακυρώσεις μεταγραφών και οι καθυστερήσεις σε μπλε κάρτες και όλη η πρεμούρα, ήταν δουλειές της Θεοδώρας και εν λευκώ Ιουστινιανού.

Δε κατανοώ τους λόγους που λοιδορείται  και βάλλεται ο Ντεμόλ με ημιεπιθετικό τρόπο από τη στιγμή που ο Ντεμόλ είναι παρελθόν και να βγαίνει λάδι το αρρωστημένο περιβάλλον της αιχμάλωτης διοίκησης.
Δε θα πρέπει να ξεχάσουμε τα στημένα, τις στάσεις που τηρήθηκαν και τον τρόπο με τον οποίο αγκαλιάστηκαν και αλληλοπροστατεύτηκαν τα πρόσωπα με τα προσωπεία.
Τελικά ποιός είναι αιχμάλωτος ποιού???

Εδώ πρέπει να εστιάσει η συζήτηση και όχι στο Ντεμόλ για αποπροσανατολισμό.
Όποιος δεν τον γνώρισε χάνει και όσοι τον έζησαν θα μιλήσουν αργότερα, όπως έκανε και ο Ντεμόλ για ευνόητους λόγους.
Οπότε το γιατί δε βγήκε να τα πει γρηγορότερα, νομίζω ότι έγινε κατανοητό, απλά σε κουβέντα να είμαστε, τώρα.
Καθένας που θα μιλάει "εκ των υστέρων" θα είναι στον τοίχο της Καισαριανής?

Ντεμόλ αισίως τέλος και η κριτική θα πρέπει να στραφεί σε αυτούς που μένουν, σε αυτούς που θα καλύψουν το χαμένο έδαφος Ντεμόλ, εκτός και αν όλοι αυτοί οι μέχρι το κόκκαλο ΠΑΣ ήταν όμηροι του Ντεμόλ, οπότε στις 24/11/2012 θα πρέπει να γιορτάσουμε (χωρίς παρέλαση) την πρώτη επέτειο απελευθέρωσης του ΠΑΣ από τους Βέλγους.
 
Μάθετε επίσης ότι πολλοί είναι οι απογοητευμένοι που κάνουν μόκο προκειμένου να έχουν τη δουλειά τους εκεί.
Ωστόσο όμως πολύ σύντομα θα έχουμε αποχωρήσεις και αδειάσματα μαζικά. 

Όσο για τους σοβαρούς υποψήφιους διάδοχους του Ντεμόλ,  δυστυχώς και για κακό της ομάδας, από χτες βράδυ αργά θέτουν ανάλογους όρους Ντεμόλ.
Που σημαίνει ότι, ο Ντεμόλ δεν έφυγε.
Άλλοι πρέπει να φύγουν.

Εγώ θα μείνω ως  :mono: :pashat:



« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 25 Νοέ 2011 12:13 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς