Αποστολέας Θέμα: ΚΑΛΛΙΘΕΑ  (Αναγνώστηκε 4165 φορές)

Αποσυνδεδεμένος pantser

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
« στις: Πεμ 21 Ιαν 2010 21:18 »

 
«Να αποβληθεί η Καλλιθέα από το πρωτάθλημα>>.
 
 Την αποβολή της Καλλιθέας από το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής ζητά με εξόδικο που απέστειλε ο μεγλομέτοχος της Παναχαϊκής, Αλέξης Κούγιας, λόγω των αμετάκλητων δικαστικών και διαιτητικών αποφάσεων οι οποίες διατάσσουν την αποβολή της λόγω χρεών προς τους ποδοσφαιριστές.
(Ρε παιδι μου παιξε μπαλα ν ανεβεις και ασε τα καραγκιοζιλικια και τα εξοδικα.) 

ΠΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΜΟ

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: ΚΑΛΛΙΘΕΑ
« Απάντηση #1 στις: Τρι 11 Μάι 2010 01:45 »
Υπάρχει άλλη ομάδα φέτος
που δεν έχει φέρει ισοπαλία...??? ...

-Στην Γ' Εθνική φέτος , η Ατλέτικο Σαλευρή
έχει
22 νίκες--0 ισοπαλίες--9 ήττες... %-|

-Kαι απομένει το μάτς με τον Βύζαντα,τελευταία αγωνιστική...
(δεν ξέρω αν θα γελάσει ο παράνοιας την Κυριακή...(βλέπε ποιός ...κρύβεται πίσω απο τις λέξεις ;) )
ξέρω όμως πως
ούτε η Ατλέτικο Σαλευρή, ούτε ο Βύζας, γουστάρουν μπαράζ... ;)  )

-Για να δούμε θα διαψευστεί ο νόμος των πιθανοτήτων??

-Παρακάτω βλέπουμε την απόφαση του Σαλευρή
να μην διαθέσει 20 εισιτήρια στους αντιπάλους
και το γήπεδο να γεμίσει ασφυκτικά απο ντόπιους οπαδούς... %-|

Παράθεση
ΚΑΛΛΙΘΕΑ - Κανένα εισιτήριο στον Βύζαντα! 

Την απόφαση να μην δώσει κανένα εισιτήριο στον Βύζαντα Μεγάρων για τον αγώνα της τελευταίας αγωνιστικής στο «Ελ Πάσο», προχώρησε η διοίκηση της Καλλιθέας. Ο λόγος έχει να κάνει με τα όσα έγιναν στον αγώνα της Κρήτης με τον Ατσαλένιο.



 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος Rossoblu

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: ΚΑΛΛΙΘΕΑ
« Απάντηση #2 στις: Τρι 11 Μάι 2010 21:45 »
Eντάξει στην Καλλιθέα είναι 3 κι ο κούκος αλλά ο Βύζας κουβαλάει αρκετό κόσμο. Μάλλον ο Σαλευρής φοβάται πως αν έρθουν οπαδοί του Βύζα θα αισθάνεται φιλοξενούμενος στο σπίτι του γι' αυτό και δεν δίνει εισιτήρια.

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: ΚΑΛΛΙΘΕΑ
« Απάντηση #3 στις: Τετ 08 Σεπ 2010 01:02 »
-Φεύγει η μύγα απ'το σκατό??
-Τα σχολεία που μαζεύονται, όταν παιζει ο ΠΑΣ στο Ελπάσο,
 δεν έχουν να δώσουν για τυρόπιτα στο κυλικείο, θα πάρουν διαρκείας???
-Κάνε ακόμα μια ένσταση ...

Παράθεση
Μπαίνει μπροστά ο Σαλευρής
 
Την κατάσταση στα χέρια του φαίνεται ότι παίρνει ο Νίκος Σαλευρής στο «στρατόπεδο» της Καλλιθέας και αναλαμβάνει ακόμα μια χρονιά να σηκώσει το βάρος.

Συγκεκριμένα, σε δήλωσή του ο Νίκος Σαλευρής αναφέρει:
 «Γνωρίζετε όλοι τον μοναχικό αγώνα που δίνω τους τελευταίους 13 μήνες προκειμένου να σώσω την ομάδα από την οικονομική καταστροφή και την αγωνιστική απαξίωση. Σε αυτή την προσπάθεια, στηρίχθηκα στους λιγοστούς συνεργάτες μου της ΠΑΕ και στους φιλάθλους της που στάθηκαν δίπλα της ξεπερνώντας το σοκ του υποβιβασμού της στη Γ Εθνική και συνέβαλαν τα μέγιστα στην επάνοδο της ομάδας μας στη Football League. Παρά τις επανειλημμένες εκκλήσεις μου προς τους οικονομικούς παράγοντες και τις μεγάλες επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται στην πόλη μας ώστε να βοηθήσουν για να βγει η ομάδα μας από τα οικονομικά αδιέξοδα που δημιούργησε η προηγούμενη διοίκηση για να αποφύγουμε το δρόμο προς την ερασιτεχνική κατηγορία που ακολούθησαν άλλες ΠΑΕ, δεν βρήκα καμία ανταπόκριση. Χαρακτηριστικό παράδειγμα το χθεσινό, όπου έπρεπε να καταβληθούν 38.000 € σε παλιές προσφυγές ποδοσφαιριστών κατά της ΠΑΕ που έγιναν για την περίοδο 2008-2009. Αν δεν καταβάλλοντο τα χρήματα αυτά, η ομάδα θα υποβιβαζόταν στη Δ' ΕΘΝΙΚΗ και παρ' όλα αυτά κανείς από τους Καλλιθεάτες δεν συγκινήθηκε.
Τιμητική εξαίρεση απετέλεσε ο δήμαρχος της Καλλιθέας κ. Κώστας Ασκούνης, ο οποίος έδωσε και δίνει καθημερινές μάχες για την ενίσχυση της ομάδας μας. Δεν σας κρύβω ότι είχα λάβει την απόφαση να οδηγήσω την ομάδα στην Δ’ Εθνική καθώς εξοντώθηκα οικονομικά στην προσπάθειά μου να πληρώσω τεράστια ποσά για να καλύψω προηγούμενες οικονομικές υποχρεώσεις της ομάδας και να εξασφαλίσω τα εχέγγυα ώστε ο Σύλλογος να πορευθεί με αξιοπρέπεια. Ανακοίνωσα την απόφασή μου στους αρχηγούς της ομάδας και η αντίδρασή τους με συγκίνησε. Το μήνυμα που μου έστειλαν οι ποδοσφαιριστές μας είναι να προχωρήσουμε όλοι μαζί για την περαιτέρω πρόοδο της ομάδας μας . Σε αυτή την πρόκληση δεν μπορώ να μείνω αμέτοχος. Το οφείλω, κατά πρώτον, στην ιστορία του Συλλόγου μας που νιώθω ό,τι ένα μέρος της είμαι και εγώ, και κατά δεύτερον, στους συνεργάτες μου, στο ποδοσφαιρικό τμήμα και στους φιλάθλους μας. Δεν σας κρύβω ότι είχα προτάσεις να μεταβιβάσω την ομάδα σε Συλλόγους Δ’ Εθνικής που οι παράγοντές τους ήθελαν να αλλάξουν την έδρα και το όνομα του Συλλόγου μας, αλλά και σε παράγοντες αμφιβόλου ποιότητος, που δεν ταιριάζουν με το ήθος και τα ιδανικά της Καλλιθέας.
Για το λόγο αυτό, παίρνω την κατάσταση στα χέρια μου! Οι πρώτες μου αποφάσεις είναι συγκεκριμένες:
1) Ζήτησα τις παραιτήσεις όλων των μελών της διοίκησης, προκειμένου να με διευκολύνουν στην ανασυγκρότηση και ανανέωση του συμβουλίου για να πετύχουμε με μεγαλύτερη δύναμη τους στόχους μας. Η είσοδος νέων μελών θα προσδώσει την απαραίτητη δυναμική στο Σύλλογό μας.
2) Καλώ τους φίλους της ομάδας να έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο στην προσπάθεια για την ενίσχυση της ομάδας μας. Με δική μου παρέμβαση τα εισιτήρια διαρκείας θα κοστίζουν 200 ευρώ και θα αφορούν όλη τη σεζόν και τους αγώνες Κυπέλλου. Είναι πλέον στο χέρι των φιλάθλων μας να στηρίξουν την προσπάθειά μας.
3) Η ομάδα μας έχει καταπληκτική χημεία, όπως φαίνεται και από τα φιλικά, στα οποία αν και δεν δίνουμε ιδιαίτερη σημασία, φανερώνουν την καλή δουλειά που γίνεται στο ποδοσφαιρικό τμήμα, από το προπονητικό τιμ και τους αθλητές μας.
4) Δηλώνω ότι οι ποδοσφαιριστές της ομάδας με κράτησαν στον Σύλλογο και μαζί με αυτούς καλώ όλους τους Καλλιθεάτες να στηρίξουν την προσπάθειά μας»...
gazzetta.gr
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΚΑΛΛΙΘΕΑ
« Απάντηση #4 στις: Πεμ 16 Δεκ 2010 22:12 »
epo.gr

Αποφάσεις Τακτικού Διαιτητικού Δικαστηρίου

Κατά την τελευταία του συνεδρίαση, το Τακτικό Διαιτητικό Δικαστήριο της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας έλαβε τις εξής αποφάσεις:

Παράθεση
3. Δέχεται τυπικά και ουσιαστικά την αίτηση του ποδοσφαιριστή Δημήτρη Μαρκομιχάλη κατά της ΠΑΕ Καλλιθέα. Ενεργοποιεί τις επιβληθείσες δυνάμει της υπ΄ αριθμ. 178/2009 απόφασης του παρόντος Δικαστηρίου ποινές εις βάρος της ΠΑΕ.
Ειδικότερα, επιβάλλει στην ΠΑΕ α) την ποινή της κατακύρωσης αγώνα υπέρ αντιπάλου, και για όλους τους αγώνες του αντίστοιχου με την εκάστοτε κατηγορία ελληνικού πρωταθλήματος, στους οποίους θα συμμετέχει η καθής από 14/12/2010 κι εφεξής, μέχρι την πλήρη και ολοσχερή εξόφληση του τελεσιδίκως επιδικασθέντος συνολικού ποσού των 36.700 ευρώ με το νόμιμο τόκο από την 22/4/2009 και μέχρι την εξόφληση, καθώς και ποσού εκ 300 ευρώ για τη δικαστική του δαπάνη, σύμφωνα με το διατακτικό της υπ΄ αριθμ. 495/2009 απόφασης της Α΄ ΕΕΟΔ της ΕΠΟ και
Β) την ποινή της αφαίρεσης δύο βαθμών.

http://www.epo.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=18203:2010-12-16-13-58-52&catid=83:2010-02-22-21-13-22&Itemid=291
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος RASTA

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.384
    • Προφίλ
Απ: ΚΑΛΛΙΘΕΑ
« Απάντηση #5 στις: Πεμ 16 Δεκ 2010 22:31 »
-Φεύγει η μύγα απ'το σκατό??
-Τα σχολεία που μαζεύονται, όταν παιζει ο ΠΑΣ στο Ελπάσο,
 δεν έχουν να δώσουν για τυρόπιτα στο κυλικείο, θα πάρουν διαρκείας???
-Κάνε ακόμα μια ένσταση ...

Παράθεση
Μπαίνει μπροστά ο Σαλευρής
 
Την κατάσταση στα χέρια του φαίνεται ότι παίρνει ο Νίκος Σαλευρής στο «στρατόπεδο» της Καλλιθέας και αναλαμβάνει ακόμα μια χρονιά να σηκώσει το βάρος.

Συγκεκριμένα, σε δήλωσή του ο Νίκος Σαλευρής αναφέρει:
 «Γνωρίζετε όλοι τον μοναχικό αγώνα που δίνω τους τελευταίους 13 μήνες προκειμένου να σώσω την ομάδα από την οικονομική καταστροφή και την αγωνιστική απαξίωση. Σε αυτή την προσπάθεια, στηρίχθηκα στους λιγοστούς συνεργάτες μου της ΠΑΕ και στους φιλάθλους της που στάθηκαν δίπλα της ξεπερνώντας το σοκ του υποβιβασμού της στη Γ Εθνική και συνέβαλαν τα μέγιστα στην επάνοδο της ομάδας μας στη Football League. Παρά τις επανειλημμένες εκκλήσεις μου προς τους οικονομικούς παράγοντες και τις μεγάλες επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται στην πόλη μας ώστε να βοηθήσουν για να βγει η ομάδα μας από τα οικονομικά αδιέξοδα που δημιούργησε η προηγούμενη διοίκηση για να αποφύγουμε το δρόμο προς την ερασιτεχνική κατηγορία που ακολούθησαν άλλες ΠΑΕ, δεν βρήκα καμία ανταπόκριση. Χαρακτηριστικό παράδειγμα το χθεσινό, όπου έπρεπε να καταβληθούν 38.000 € σε παλιές προσφυγές ποδοσφαιριστών κατά της ΠΑΕ που έγιναν για την περίοδο 2008-2009. Αν δεν καταβάλλοντο τα χρήματα αυτά, η ομάδα θα υποβιβαζόταν στη Δ' ΕΘΝΙΚΗ και παρ' όλα αυτά κανείς από τους Καλλιθεάτες δεν συγκινήθηκε.
Τιμητική εξαίρεση απετέλεσε ο δήμαρχος της Καλλιθέας κ. Κώστας Ασκούνης, ο οποίος έδωσε και δίνει καθημερινές μάχες για την ενίσχυση της ομάδας μας. Δεν σας κρύβω ότι είχα λάβει την απόφαση να οδηγήσω την ομάδα στην Δ’ Εθνική καθώς εξοντώθηκα οικονομικά στην προσπάθειά μου να πληρώσω τεράστια ποσά για να καλύψω προηγούμενες οικονομικές υποχρεώσεις της ομάδας και να εξασφαλίσω τα εχέγγυα ώστε ο Σύλλογος να πορευθεί με αξιοπρέπεια. Ανακοίνωσα την απόφασή μου στους αρχηγούς της ομάδας και η αντίδρασή τους με συγκίνησε. Το μήνυμα που μου έστειλαν οι ποδοσφαιριστές μας είναι να προχωρήσουμε όλοι μαζί για την περαιτέρω πρόοδο της ομάδας μας . Σε αυτή την πρόκληση δεν μπορώ να μείνω αμέτοχος. Το οφείλω, κατά πρώτον, στην ιστορία του Συλλόγου μας που νιώθω ό,τι ένα μέρος της είμαι και εγώ, και κατά δεύτερον, στους συνεργάτες μου, στο ποδοσφαιρικό τμήμα και στους φιλάθλους μας. Δεν σας κρύβω ότι είχα προτάσεις να μεταβιβάσω την ομάδα σε Συλλόγους Δ’ Εθνικής που οι παράγοντές τους ήθελαν να αλλάξουν την έδρα και το όνομα του Συλλόγου μας, αλλά και σε παράγοντες αμφιβόλου ποιότητος, που δεν ταιριάζουν με το ήθος και τα ιδανικά της Καλλιθέας.
Για το λόγο αυτό, παίρνω την κατάσταση στα χέρια μου! Οι πρώτες μου αποφάσεις είναι συγκεκριμένες:
1) Ζήτησα τις παραιτήσεις όλων των μελών της διοίκησης, προκειμένου να με διευκολύνουν στην ανασυγκρότηση και ανανέωση του συμβουλίου για να πετύχουμε με μεγαλύτερη δύναμη τους στόχους μας. Η είσοδος νέων μελών θα προσδώσει την απαραίτητη δυναμική στο Σύλλογό μας.
2) Καλώ τους φίλους της ομάδας να έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο στην προσπάθεια για την ενίσχυση της ομάδας μας. Με δική μου παρέμβαση τα εισιτήρια διαρκείας θα κοστίζουν 200 ευρώ και θα αφορούν όλη τη σεζόν και τους αγώνες Κυπέλλου. Είναι πλέον στο χέρι των φιλάθλων μας να στηρίξουν την προσπάθειά μας.
3) Η ομάδα μας έχει καταπληκτική χημεία, όπως φαίνεται και από τα φιλικά, στα οποία αν και δεν δίνουμε ιδιαίτερη σημασία, φανερώνουν την καλή δουλειά που γίνεται στο ποδοσφαιρικό τμήμα, από το προπονητικό τιμ και τους αθλητές μας.
4) Δηλώνω ότι οι ποδοσφαιριστές της ομάδας με κράτησαν στον Σύλλογο και μαζί με αυτούς καλώ όλους τους Καλλιθεάτες να στηρίξουν την προσπάθειά μας»...
gazzetta.gr


" Ανυποχώρητος: σημαίνει να είναι το κεφάλι σου μέσα στο στόμα του λύκου κι εσύ να του λες άντε γαμήσου... "

Fidel Castro

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΚΑΛΛΙΘΕΑ
« Απάντηση #6 στις: Σαβ 18 Δεκ 2010 09:14 »
kallitheafc.gr

Παράθεση
Η αλήθεια με ντοκουμέντα

1) Ο κ. Μαρκομιχάλης έλαβε από τον Σύλλογό μας όχι μόνα το ποσό των 7.000 ευρώ που αποτελούσαν δεδουλευμένες απαιτήσεις του ποδοσφαιριστή, αλλά εκμεταλλευόμενος την «βιομηχανία» των προσφυγών εισέπραξε από την Καλλιθέα και πρόσθετα μη δεδουλευμένα χρήματα ύψους 36.700 ευρώ, για την επόμενη χρονιά στην οποία βέβαια δεν αγωνίσθηκε με την ομάδα μας.
2) Παρά τις μεγάλες οικονομικές δυσκολίες η ΠΑΕ Καλλιθέα εξόφλησε πλήρως τον ποδοσφαιριστή, καταβάλλοντας συνολικά στον κ. Μαρκομιχάλη 42.796 ευρώ εκ των οποίων σε τόκους περίπου 6.000 ευρώ. Όλες οι αποδείξεις για την πλήρη εξόφληση των απαιτήσεων, με την υπογραφή του ποδοσφαιριστή και του δικηγόρου του βρίσκονται στη διάθεσή μας και βέβαια θα αποσταλούν στη Δικαιοσύνη.
3) Η ομάδα μας διασύρεται στην κοινή γνώμη ότι δήθεν δεν έχει πληρώσει τον εν λόγω ποδοσφαιριστή αλλά η ευθύνη πλέον βαρύνει τον κ. Μαρκομιχάλη, ο οποίος συνέχισε δικαστικώς μία διεκδίκηση για την οποία έχει εξοφληθεί πλήρως. Η αναστάτωση που προκάλεσε η «είδηση» στους φίλους της Καλλιθέας δεν γνωρίζουμε σε τι αποσκοπούσε και ποιους εξυπηρετούσε.
4) Διαβεβαιώνουμε καταρχήν τους φιλάθλους μας, αλλά και όλη την αθλητική κοινή γνώμη, ότι η ΠΑΕ Καλλιθέα είναι από τις ελάχιστες ομάδες, που έχουν τακτοποιήσει μία σειρά προσφυγών, παρελθούσας περιόδου 2008-09 στην οποία ως γνωστόν δεν ασκούσε διοίκηση ο κ. Σαλευρής, παρά την αρνητική οικονομική συγκυρία.
5) Ενημερώνουμε ότι θα προσφύγουμε σε όλα τα αρμόδια αθλητικά και πολιτικά όργανα της Δικαιοσύνης ώστε αυτοί που ευθύνονται για την απόπειρα διασυρμού της ομάδας μας να αναλάβουν τις ευθύνες τους.
Απλώς για την ενημέρωση της κοινής γνώμης επισυνάπτουμε αντίγραφο της τελευταίας απόδειξης με ημερομηνία 6-7-2010 με την οποία ο κ. Μαρκομιχάλης υπογράφει την πλήρη και ολοσχερή εξόφλησή του.

Ημερομηνία: 17/12/2010
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΚΑΛΛΙΘΕΑ
« Απάντηση #7 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 21:23 »
kallitheafc.gr

Συνέντευξη τύπου κ. Νίκου Σαλευρή

Μέχρι την περίοδο 2008-09, η Καλλιθέα χαρακτηριζόταν πρότυπο από τις Αρχές (Γενική Γραμματεία, Υπουργείο Ανάπτυξης κλπ) για την σωστή λειτουργία της και όλοι παρότρυναν και τις υπόλοιπες ομάδες να την ακολουθήσουν καθώς ήταν υπόδειγμα
Την περίοδο 2009-2010 επέστρεψα και ανέλαβα την ομάδα, επιστρατεύτηκαν παλιοί παράγοντες, ήρθανε νεαροί ποδοσφαιριστές, με πολύ ταλέντο και φιλοδοξίες, κοίταξαν όλους τους αντίπαλους στα μάτια και δικαιώθηκε αυτή η προσπάθεια. Αποδείξαμε έτσι σε όλη την Ελλάδα ότι στο ελληνικό ποδόσφαιρο υπάρχει χώρος και για τις έντιμες ομάδες και ότι οι αγώνες κερδίζονται στα γήπεδα. Παράλληλα αναλάβαμε και όλα τα χρέη και εξυγιάναμε την ομάδα, καταβάλλοντας περισσότερα από 650.000 ευρώ, μόνο για την αντιμετώπιση των προσφυγών ποδοσφαιριστών της προηγούμενης αγωνιστικής περιόδου, κάτι που δεν έχει γίνει από άλλες ομάδες. Υπάρχουν αυτή τη στιγμή ομάδες που δεν θα έπρεπε να αγωνίζονται στο πρωτάθλημα και η πολιτεία θα έπρεπε να έχει παρέμβει.
Φέτος ξεκινήσαμε με στόχο την παραμονή στην κατηγορία, αλλά δυστυχώς από την πρώτη στιγμή είδαμε τα σημάδια από την διαιτησία. Στην 1η αγωνιστική με την Δόξα Δράμας, ορίστηκε διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Παπαδόπουλος, όπου ήταν παλιός ποδοσφαιριστής και ο πατέρας του προπονητής της ως άνω ομάδας.
Ποτέ σε όλη μου την θητεία η ομάδα δεν αντιμετώπισε τέτοιες αδικίες. Δεν λέω ότι δεν κάναμε και λάθη, αλλά ότι κάνουμε το κάνουμε με αγάπη και ανιδιοτέλεια. Είχαμε την ατυχία να ηττηθούμε σε έξι αγώνες μετά το 90΄ και αντιμετωπίσαμε 14 κάκιστες διαιτησίες, εκ των οποίων στις οκτώ υπήρξε αλλοίωση αποτελέσματος. Από πού να ξεκινήσουμε, από τον κ. Βράκα στον αγώνα με τον Εθνικό, τον κ. Ιωσηφίδη με τον Θρασύβουλο όπου η ομάδα κέρδιζε στο ημίχρονο με σκορ 2-0, δεν δόθηκε αποβολή σε ποδοσφαιριστή του Θρασύβουλου και στο δεύτερο ημίχρονο ανατράπηκε το σκορ σε 3-2 με τρία «άκυρα» γκολ, τον κ. Χατζή με τον Παναιτωλικό με γκολ από ανύπαρκτο φάουλ στο 92΄, τον κ. Ντίτσο με τα Τρίκαλα που δεν μέτρησε ως οφσάιντ στο 93΄ καθαρό γκολ, τον κ. Σφήκα στον τελευταίο αγώνα μας με την Ηλιούπολη ο οποίος εγκλημάτησε και είμαστε ευτυχείς που ο κόσμος δεν μπήκε στο γήπεδο από την αγανάκτηση. Η απάντηση της ΚΕΔ, με τα DVD των αγώνων που αποστέλλαμε, ήταν ότι στα όσα καταγγέλλαμε είχαμε δίκιο. Η ομάδα μας αυτή τη στιγμή θα μπορούσε να έχει τουλάχιστον 15 βαθμούς ακόμα και να έχει εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία.
Δυστυχώς τα Μ.Μ.Ε. ασχολούνται μόνο με ό,τι συνέβη το Σάββατο στο Καραϊσκάκη, αδιαφορώντας για όσα τραγικά συμβαίνουν στις υπόλοιπες κατηγορίες. Ξεχνάνε ότι για να φτάσουμε στο Καραϊσκάκη, προηγήθηκαν δεκάδες άλλα γήπεδα στα οποία οι διαιτητές καθόρισαν τ’ αποτελέσματα. Κανείς δεν μίλησε για τον κ. Σφήκα ή για τις αθλιότητες που συμβαίνουν με τους «φουσκωτούς»… Την Κυριακή γίναμε μάρτυρες γεγονότων που δεν έχουμε ξαναβιώσει. Ενδεικτικά σημειώνω ότι την Κυριακή «παράγων» που δεν ήταν γραμμένος στο φύλλο αγώνα βρισκόταν στον αγωνιστικό χώρο και έδινε οδηγίες και ο 4ος διαιτητής δεν τολμούσε να τον απομακρύνει.
Δυστυχώς το πρωτάθλημα δεν διεξάγεται επί ίσοις όροις. Η Καλλιθέα έχει  δαπανήσει τα δύο τελευταία χρόνια σε Δ.Ο.Υ και ΙΚΑ περισσότερα από μισό εκατομμύριο ευρώ και διαβάζουμε ότι ομάδες αγωνίζονται στην κατηγορία κεκλεισμένων των θυρών γιατί δεν έχουν τη δυνατότητα να σφραγίσουν εισιτήρια.    Η ΕΠΟ και η Ε.Ε.Π. Β-Γ Εθνικής Κατηγορίας μένουν αμέτοχες.
Η στάση αυτή άραγε δεν καταστρατηγεί τον υγιή ανταγωνισμό;
Εμείς χρειαζόμαστε μέχρι την Παρασκευή 30.000 ευρώ για το ΙΚΑ και τη Δ.Ο.Υ και αν ακολουθήσουμε την ίδια λογική θα πρέπει να μην πληρώσουμε και να αγωνιστούμε κεκλεισμένων των θυρών.
Παρόλα αυτά εγώ σαν μέτοχος και σαν φίλαθλος, δηλώνω ότι θα κάνω ό,τι είναι δυνατόν για να τελειώσει η χρονιά, αλλά μετά από θητεία 35 χρόνων θα αποσυρθώ από το ποδόσφαιρο με το παράπονο ότι ούτε οι Αρχές σεβάστηκαν αυτό που λέγεται ισονομία ούτε η τοπική κοινωνία στήριξε την ομάδα που έχει το όνομα της πόλης.

Ημερομηνία: 22/02/2011
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 22 Φεβ 2011 21:27 από PAS-o-media »
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Συνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: ΚΑΛΛΙΘΕΑ
« Απάντηση #8 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 22:07 »
Κλαψε μωρη αρρωστη σαλευρη κλαψε
Αλλα τωρα ειναι πια αργα για δακρυα
Οταν ασελγουσες στα πτωματα αλλων ηταν ομορφα και καυλωνες
Τον μπουλο τωρα και στο κλουβι σου γρηγορα



 :mono: :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος CPAS1

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 517
    • Προφίλ
Απ: ΚΑΛΛΙΘΕΑ
« Απάντηση #9 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 22:40 »
Έχει ο καιρός γυρίσματα, φροντιστηριάκια, ενστασάκια και προσφυγάκια!!!

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.815
    • Προφίλ
Νεκρος ο Νικος Σαλευρης
« Απάντηση #10 στις: Παρ 02 Αύγ 2013 11:07 »
Παράθεση
Νεκρός ο Νίκος Σαλευρής
Μία άσχημη είδηση επιφύλαξε η σημερινή ημέρα για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Ο μεγαλομέτοχος της Καλλιθέας, Νίκος Σαλευρής όπως ανακοίνωσε ο NovaΣΠΟΡ FM 94,6, βρέθηκε νεκρός στην παραλία του Αλίμου.
Σύμφωνα με πληροφορίες, ο Νίκος Σαλευρής δεν είχε δώσει σημάδια ζωής από το προηγούμενο βράδυ και οι άνθρωποι της οικογένειάς του τον αναζήτησαν στην παραλία του Αλίμου όπου και πίστευαν πως θα βρίσκεται.

Βρήκαν μόνο τα προσωπικά του αντικείμενα, με αποτέλεσμα να ενημερώσουν τις αρμόδιες Αρχές και να ακολουθήσουν ολονύχτιες -άκαρπες- έρευνες για την ανεύρεσή του.
Το πρωί της Παρασκευής δυστυχώς βρέθηκε η σωρός του Σαλευρή.
Αναμένονται τα αποτελέσματα της νεκροψίας για τα ακριβή αίτια του θανάτου που πιθανότατα οφείλεται σε πνιγμό αφού προηγήθηκε καρδιακό επεισόδιο.

http://sportsioannina.gr/epikairothta/35914-2013-08-02-07-34-30.html

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.794
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Νεκρος ο Νικος Σαλευρης
« Απάντηση #11 στις: Παρ 02 Αύγ 2013 17:25 »
Παράθεση
Θρήνος για την απώλεια του Νίκου Σαλευρή

Το ελληνικό ποδόσφαιρο θρηνεί. Ένα από τα πλέον εκλεκτά του στελέχη, ο Νίκος Σαλευρής, επί σειρά ετών μεγαλομέτοχος και πρόεδρος της ΠΑΕ Καλλιθέα, δεν βρίσκεται πλέον μεταξύ της ποδοσφαιρικής οικογένειας. Ο απροσδόκητος χαμός του αφήνει ένα δυσαναπλήρωτο κενό στο άθλημα.

Ο πρόεδρος και τα μέλη του διοικητικού συμβουλίου της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας εκφράζουν τα θερμότερα συλλυπητήριά τους στους οικείους του και στην ποδοσφαιρική οικογένεια της Καλλιθέας.

http://www.epo.gr/News.aspx?a_id=44047&NewsType=21
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!