Αποστολέας Θέμα: ΑΕΚ  (Αναγνώστηκε 88475 φορές)

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #350 στις: Δευ 29 Ιούλ 2013 10:38 »
Παράθεση
Σούπερ συμβόλαιο σε Μάνταλο!

Έκπληξη προκάλεσε στο φίλαθλο κοινό η μεταγραφή του Πέτρου Μάνταλου στην ΑΕΚ. Ο νεαρός μεσοεπιθετικός υπέγραψε στην Ένωση πριν η Skoda Ξάνθη αναχωρήσει για το Μπέλφαστ και πάρει την πρόκριση για την επόμενη φάση του Europa League.
Το ρεπορτάζ της εφημερίδας αναφέρει πως παραμονές του ταξιδιού για τη Βόρεια Ιρλανδία, ο Χρήστος Πανόπουλος φώναξε στο γραφείο του τον 22χρονο άσο και του έδειξε το «κιτρινόμαυρο» συμβόλαιο.
«Αγόρι μου, αυτό είναι. Αν θες το υπογράφεις. Χωρίς κουβέντες, μάνατζερ, αδέρφια, ξαδέρφια, θείους και παππούδες», ήταν η ατάκα του προέδρου του ακριτικού συλλόγου και ο Μάνταλος το υπέγραψε.
Συγκεκριμένα, ο νεαρός χαφ υπέγραψε τετραετές συμβόλαιο συνεργασίας, με τις συνολικές του αποδοχές να αγγίζουν τις 430.000 ευρώ.
Τα χρήματα δεν είναι άσχημα, αν σκεφτεί κανείς πως στην Skoda έπαιρνε 22.000 ευρώ.
http://www.iapopsi.gr/super-sumvolaio-se-mantalo/

Παράθεση
Κουρμπέλης αλά Μάνταλος

Σε διαπραγματεύσεις με τον Αστέρα Τρίπολης για την απόκτηση του Δημήτρη Κουρμπέλη βρίσκεται η ΑΕΚ.
Η Ένωση έχει ως στόχο τη δημιουργία μας ισχυρής ομάδας, όχι μόνο για τη Football League 2, αλλά και για τις επόμενες περιόδους και πάνω σε αυτό το πλαίσιο έχει ξεκινήσει επαφές με τους Αρκάδες για τον Έλληνα διεθνή αμυντικό, αλλά για την ερχόμενη περίοδο, ήτοι σκεπτικό του «Δικέφαλου» είναι η συμφωνία… αλά Μάνταλου.
Σύμφωνα με πληροφορίες, οι Αρκάδες εμφανίζονται θετικοί για την παραχώρηση του ποδοσφαιριστή, σε περίπτωση που ικανοποιηθούν οικονομικά, ενώ στα θετικά είναι και η παραμονή του ποδοσφαιριστή στην ομάδα και τη φετινή χρονιά, μια και σε περίπτωση που ολοκληρωθεί η συμφωνία, ο Δημήτρης Κουρμπέλης θα παραμείνει ως δανεικός στον Αστέρα Τρίπολης.
http://www.iapopsi.gr/kourbelis-ala-mantalos/
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος dk

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.978
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #351 στις: Δευ 29 Ιούλ 2013 10:49 »
γίνεται από θεία δίκη να βγεί πραγματικότητα το όνειρο θερινής νυκτός και να καταρρεύσει ο ΧΧΧ Μελισσανίδης (τα ΧΧΧ για να αποφευχθεί οποιοδήποτε νομικό πρόβλημα) και να κάνει παρέα - έστω και στα επισκεπτήρια- με τους υποδεέστερούς του στην ιεραρχία Αχιλλέα και Μάκη...?
Αν και σήμερα φαίνεται να είναι  στη σφαίρα της εικονικής πραγματικότητας, αν σκεφτεί κανείς ότι  υπάρχει ανάμιξη πολιτικών στις business του ... τίγρη και η πολιτική κατάσταση είναι ιδιαίτερα ρευστή ποτέ δεν μπορεί να αποκλειστεί...

Τότε οι διάφοροι με τα "μελλοντικά" συμβόλαια  και οι άλλοι με τη διασπάθιση των δικών μας χρημάτων για γήπεδα σε χρεωκοπημένες εταιρίες τι θα κάνουν; 
 :stop:

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #352 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 23:08 »
Παράθεση από: soccerplus.gr
Ηπιαν, έφαγαν, δεν πλήρωσαν και ζητούσαν και τα… ρέστα (video)

Σύμφωνα με καταγγελίες ιδιοκτήτη ταβέρνας, δύο πούλμαν με οπαδούς της ΑΕΚ πήγαν στο μαγαζί του μετά το φιλικό με τη Νίκη, ήπιαν, έφαγαν και μετά του ζήτησαν και τα … ρέστα!

Όπως αναφέρει και το ρεπορτάζ του LamiaReport.gr, δύο πούλμαν με οπαδούς της ΑΕΚ γυρνούσαν από τον Βόλο όπου η Ένωση είχε παίξει με τη Νίκη φιλικό παιχνίδι και σταμάτησαν σε ταβέρνα στον Καραβόμυλο. Εκεί όχι μόνο δεν πλήρωσαν τον λογαριασμό ύψους 600-700 ευρώ, αλλά απείλησαν να κάψουν το μαγαζί, ενώ τόνισαν στον ιδιοκτήτη πως να είναι και ευχαριστημένος που δεν του ζήτησαν χρήματα για προστασία.

Όλα αυτά τα δηλώνει ο ιδιοκτήτης της ταβέρνας μιλώντας στην συγκεκριμένη ιστοσελίδα της Λαμίας.

LamiaReport.gr-Φέσωσαν ταβέρνα οπαδοί ομάδας
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος bulux

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 539
    • Προφίλ
    • Βούτυρο στο ψωμί σας
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #353 στις: Τρι 08 Οκτ 2013 18:19 »
"Πήρε η καημένη η ΑΕΚ μια χορηγία από τον ΟΠΑΠ και πέσανε όλοι οι άλλοι να τη φάνε γιατί, λένε, πήρε πολλαπλάσια χρήματα απ’ αυτά που παίρνουν ακόμα και οι ομάδες της Σούπερ Λιγκ. Όχι, κύριοι, δεν πήρε η ΑΕΚ τη χορηγία. Τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα."

Περισσότερα: http://www.thepressproject.gr/article/48077/AEK-I-xorigia-tou-OPAP-petakse-se-alli-etaireia

'ΠΑΣ μην μας λυπασαι'... και κάποιοι το πήραν τοις μετρητοις και μας έχουν γονατίσει
ΠΑΣ και ξερό βατραχοπόδαρο

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #354 στις: Τρι 08 Οκτ 2013 20:00 »
Πέθανε ο ΟΠΑΠ για να ζήσει η ΚΟΥΛΑ?
ΚΟΥΛΑ - χήρα ΟΠΑΠ...



Και ... o Δ.Υ., κόσμος που φεύγει από την ΟΠΑΠ (ενώ αλλού απλά "εκπαραθυρώνονται") τα παίρνει όλα (νομίζω) ... 200άρες "εφ' άπαξ" και αποζημιώσεις  κ.ά., κόλπα ... ΟΠΑΠ νέα αταξία πραγμάτων?

 
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #355 στις: Δευ 28 Οκτ 2013 17:12 »
Παράθεση
Ξεπερνάει τα 40 εκατ ευρώ η Δικέφαλος ΑΕ
Ημερομηνία: 28 Οκτωβρίου, 2013 12:04
http://www.soccerplus.gr/article/42106-ksepernaei-ta-40-ekat-eyro-dikefalos-ae

Παράθεση
"Πολλοί ηγέτες πλούτισαν όλα αυτά τα χρόνια από την ΑΕΚ. Το 2004 ο σύλλογος είχε πάνω από 100 εκατ. ευρώ φορολογικές υποχρεώσεις. Πλέον έχουν μείνει περίπου 25 εκατ. ευρώ. Η ομάδα είχε πάρει 30 πόντους μαζί μου και θα μπορούσε να είχε αποφύγει τον υποβιβασμό. Χρειαζόταν μόνο μια νίκη στα δύο τελευταία παιχνίδια. Ωστόσο κάτι τέτοιο δεν έγινε εξαιτίας της ξαφνικής αποχώρησης μου και η ΑΕΚ πήγε στην χρεοκοπία.

Όλα αυτά ήταν εσκεμμένα και έφεραν την ΑΕΚ σε μια νέα αρχή στην 3η κατηγορία, προκειμένου να μην υπάρχουν υποχρεώσεις. Αυτή ήταν μια σημαντική εμπειρία ως προπονητής. Γνώρισα και την άλλη πλευρά και γνωρίζουμε πολύ καλά τι δύναμη έχουν τα media. Η Αθήνα είναι παράδειγμα προς αποφυγή. Είχα κάποιες προτάσεις, αλλά ποτέ από κάποια ομάδα που θα μπορούσε να αναπτυχθεί".
... υπογράμμισε ο σύντροφος Λίνεν.

... 170.865.122 ευρώ ... φτεράαααααα! (στην πλάτη μας)

   


 
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος alcoholic

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #356 στις: Τετ 06 Νοέ 2013 20:19 »
Θα μπορούσε από τον τίτλο να είναι στην ενότητα που αφορά άλλες ομάδες, αλλά το ότι έγινε σήμερα μία τέτοια παρουσίαση, αποτελεί αφορμή για να ονειρευτούμε κι εμείς ότι κάποια στιγμή θα μπορούσαμε κι εμείς να χαρούμε ένα τέτοιο παλατάκι, έστω και σε μικρογραφία.

Τι κι αν τα μισά χρήματα σχεδόν είναι δικά μας, ο σκοπός αγιάζει τα μέσα και ο Μελισσανίδης σε αυτά είναι μέγιστη γάτα και ο δικός μας θα πρέπει να παραδειγματιστεί από τέτοιες κινήσεις γιατί καλοί οι Τσώληδες και οι Τσουκαλάδες, αλλά αν θέλουμε κάποια στιγμή να αλλάξουμε επίπεδο σαν ομάδα και να κοντράρουμε στα ίσια τους μεγάλους, θα πρέπει να φτιάξουμε γήπεδο και προπονητικό κέντρο.

Μπορεί ο Χριστοβασίλης να το θέλει στον Κατσικα, να έχει ακουστεί το Πανηπειρωτικό, τα Μάρμαρα, ο Άι Γιάννης και το χωριό του καθενός, εγώ όμως το θέλω στους Ζωσιμάδες, εκεί που έχω τις ωραιότερες αναμνήσεις των τελευταίων 30 χρόνων, από τα 6 που θυμάμαι τον εαυτό μου.

Ένα γήπεδο σύγχρονο με τη διπλάσια σχεδόν χωρητικότητα από τη σημερινή, τις σουίτες και τα καφέ - εστιατόρια, τη μπουτίκ και το μουσείο της ομάδας.

Ένα γήπεδο καθαρά ποδοσφαιρικό που θα χαίρεσαι να πηγαίνεις όχι μόνο στους αγώνες, αλλά και μέσα στην εβδομάδα για να διασκεδάσεις και δεν θα χρειάζεται να κάνεις ταξίδι ολόκληρο για να ΠΑΣ.

Αν λυνόταν το θέμα του στίβου με Λιμνοπούλα και Πανηπειρωτικό και βρισκόταν οι χρηματοδότες στις δύσκολες εποχές που περνάμε θα ήταν ευκαιρία τώρα που το γήπεδο ανήκει στην Περιφέρεια και όχι στη ΓΓΑ και πολύ περισσότερο που έρχονται εκλογές.

Προς το παρόν τέτοια projects παραμένουν όνειρο, ελπίζω να μην φτάσουμε την ηλικία του Βουτσά για να το ζήσουμε να υλοποιείται.

Και κάτι τελευταίο, όταν είδα το video όπου το Ν.Γκούμας γκρεμίζονταν δάκρυσα καθώς θυμήθηκα το μπαράζ με το Αιγάλεω......
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Νοέ 2013 17:06 από ΛΑΜΙΑ FANS »

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.799
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #357 στις: Τετ 06 Νοέ 2013 21:03 »
Πολύ καλό ποστ ΑΛΛΑ νομίζω ότι πρέπει να μεταφερθεί τοπικ "Νέο γήπεδο του ΠΑΣ".

Εγώ προσωπικά δεν ζήλεψα που δεν είμαι ΑΕΚτζής, που χρωστούσα στο ελληνικό κράτος εκατοντάδες εκατομμύρια ευρώ και μου χάρισαν σε καιρό κρίσης άλλα 20 εκατομμύρια τα λαμόγια της πολιτικής με τις βρωμιές τους.

Επιπλέον ΔΕΝ έχει καμία θέση το συγκεκριμένο τόπικ με τον συγκεκριμένο τίτλο στην ενότητα "ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΕΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Νοέ 2013 17:07 από ΛΑΜΙΑ FANS »
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #358 στις: Τετ 06 Νοέ 2013 22:04 »

  Τι ζήλεψες ρε φίλε που θα πάρουν τα 20 εκατομμύρια από εμάς, λες και τους τα χρωστάμε ή που θα βγάλουν το γήπεδό τους Αγιά Σοφιά (μπουαχαχαχαχαχα), πιο κιτς πεθαίνεις.

Θα τους λέμε συνθηματάκι:Εδώ εδώ στην Αγιά Σοφιά,
                                            εδώ θα σας γ.......  Χριστό και  παναγιά.

ΥΓ: Μην παρεξηγηθούν οι θρήσκοι, πλάκα κάνουμε.

ΥΓ1: Το γήπεδο το κόβω να είναι μεγάλη παραμύθα, πάντως πριν το 2020 δεν φτιάχνεται, δηλαδή ως τότε μπορεί να έχουμε αρχίσει και εμείς τις εκσκαφές, ποτέ δεν ξέρεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Νοέ 2013 17:07 από ΛΑΜΙΑ FANS »
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #359 στις: Τετ 06 Νοέ 2013 22:36 »
Αγιά Σοφιά

... οι Οθωμανοί τέμενος και οι "Αεκτζήδες" γήπεδο ... :(
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Νοέ 2013 17:07 από ΛΑΜΙΑ FANS »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #360 στις: Τετ 06 Νοέ 2013 23:50 »
Γήπεδο κερασμένο από σβησμένα χρέη και μπόνους εικοσάρικο.

Επιπλέον, κίτς, μπαγιάτικο, αντιαθλητικό και ντεκαυλέ.

Δε θα πάρω :stop:
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Νοέ 2013 17:08 από ΛΑΜΙΑ FANS »
ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος XARIS1966

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 477
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #361 στις: Πεμ 07 Νοέ 2013 00:13 »
Sorry κιολας αλλα ας τα βρουμε πρωτα μεταξυ ΜΑΣ  (που ελεγε και ο Αγγελαρας) , ας γεμισουμε το ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ και μετα ζηταμε (απαιτουμε ακομα καλυτερα) το νεο γηπεδο..
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Νοέ 2013 17:08 από ΛΑΜΙΑ FANS »

Αποσυνδεδεμένος dk

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.978
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #362 στις: Πεμ 07 Νοέ 2013 03:44 »
είναι απαράδεκτο νοήμονας να μην εξοργίζεται με το σκάνδαλο της χρηματοδότησης από την τσέπη του φορολογούμενου των σχεδίων της πιό ευνοημένης τελικά κωλο-ομάδας στην Ελλάδα...
όσο σκέφτομαι την περίπτωση της αεκ νομίζω ότι η πλειοψηφία των πολιτών αξίζει όλα όσα μας συμβαίνουν και πρόκειται να μας συμβούν ...  Τα ίδια θα έγραφα αν είχε την ίδια προκλητικά και άδικα ευνοϊκή αντιμετώπιση η δικιά μας ομάδα ... Μακάρι να αλλάξουν σύντομα οι καταστάσεις (τις οποίες χρηματοδοτεί ο Μελισαννίδης ) και παράλληλα να καταρρεύσει αυτό το οικοδόμημα της γελοίας αυτοπροσδιοριζόμενης ως αδικημένης ομάδας το οποίο βασίζεται αποκλειστικά στη δικιά μας χρηματοδότηση (βλ χρέη , 20.000.000 , καύσιμα, ΟΠΑΠ κλπκλπ)

όσο για τον άκομψο τίτλο ... Προφανώς και αγνός φίλαθλος της ομάδας - έτσι όπως την φαντάζομαι- του ΠΑΣ θα ντρεπόταν αν είχε αυτή την αντιμετώπιση η ομάδα μας και σίγουρα δεν θα ζήλευε τους ξεπουλημένους ξεφτίλες...   Ίσως να είμαι ρομαντικός εκτός τόπου και χρόνου:   :mono:   ΔΚ :-)
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Νοέ 2013 17:08 από ΛΑΜΙΑ FANS »

Αποσυνδεδεμένος SAS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 340
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #363 στις: Πεμ 07 Νοέ 2013 05:18 »
ΔΕΝ ΖΗΛΕΥΩ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΣ

να σβηστει το θεμα αμεσως,εδω ειναι φορουμ του ΠΑΣ και οχι της κουλας,ΝΤΡΟΠΗ στον συνταυρο,αν ειναι βεβαια συνταυρος αυτος που το εγραψε....
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Νοέ 2013 17:09 από ΛΑΜΙΑ FANS »
ONLY PAS GIANNINA

«Κοιτάξτε να τα βρείτε εδώ. Να ενωθείτε, παράγοντες, γήπεδα, ερασιτέχνης, ΠΑΕ, γίνεται όλοι σας ένα και θα διεκδικεί η ομάδα ΟΥΕΦΑ σε λίγα χρόνια.»

Αποσυνδεδεμένος alcoholic

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #364 στις: Πεμ 07 Νοέ 2013 07:38 »
3 γήπεδα γίνανε στην Ελλάδα κι ένα που θα γίνει όλα με σκάνδαλα πως να το κάνουμε τώρα.

Εμείς οι ηθικοί που θέλουμε να πηγαίνουμε με το σταυρό στο χέρι ας μείνουμε στα τσιμέντα να παρακαλάμε τον κάθε πολιτικάντη Ντούλια και τον κάθε πολιτικάντη Σουκουβέλο να σοφατίσει κανένα τοίχο.
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Νοέ 2013 17:09 από ΛΑΜΙΑ FANS »

Αποσυνδεδεμένος taxidriver

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #365 στις: Πεμ 07 Νοέ 2013 10:16 »
Αρχες δεκαετιας του 80. Πιτσιρικας εγω, 12-13 χρονων. Ειχα γομαριασει κι αποτομα και δεν με βαζαν πλεον στην μεγαλη μπεχο,βρισκομουν με το μπλε-ασπρο καπελακι μου στην θρυλικη θυρα 7. Τελειωνει το ματς, σκορ και χρονια δεν θυμαμαι, και οταν βγαινουμε μας την πεφτουν τα κιτρινομαυρα σκουληκοχανουμακια. Γινεται ενας ψιλοχαμος, με πολυ τυχη καταφερα να μην πεσω και με ποδοπατησουν οι συνταυροι. Ανασυντασωνται οι δικοι μας και τους παιρνουν στο κυνηγι κατα την λιμνη. Εγω, ειπαμε πιτσιρικας ειμουν, την κανω για το σπιτι. Φτανω εκει και βλεπω την γιαγια μου με ανοιγμενο το κεφαλι. Ειχαν περασει οι βρωμιαρες οι χαμουμισες απο κατω και πεταξαν μια πετρα στην γιαγια μου που ηταν στον τριτο οροφο στο μπαλκονι. Κοντεψαν να την σκοτωσουν την καημενη. Εκτος αυτου, εδωσα μαχη για να με ξαναφησουν να παω γηπεδο. Απο τοτε τους σιχενομαι κι αυτους και την κωλομαδα τους και ολα τους.

 :mono: ρεεεεεεεε
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Νοέ 2013 17:09 από ΛΑΜΙΑ FANS »

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.816
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #366 στις: Πεμ 07 Νοέ 2013 10:41 »
ΔΕΝ ΖΗΛΕΥΩ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΣ

να σβηστει το θεμα αμεσως,εδω ειναι φορουμ του ΠΑΣ και οχι της κουλας,ΝΤΡΟΠΗ στον συνταυρο,αν ειναι βεβαια συνταυρος αυτος που το εγραψε....

ετσι...
ΝΤΡΟΠΗ Σ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΝΤΑΙ
ΝΤΡΟΠΗ Σ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΡΑΜΑ

μενω σε 2 πραγματα που ειμαι ο φιλος αλκοολικος


Παράθεση
καλοί οι Τσώληδες και οι Τσουκαλάδες, αλλά αν θέλουμε κάποια στιγμή να αλλάξουμε επίπεδο σαν ομάδα και να κοντράρουμε στα ίσια τους μεγάλους, θα πρέπει να φτιάξουμε γήπεδο και προπονητικό κέντρο.

Αν δεν επενδυσεις σε αυτα μοιραια θα γινεις ενας απλα κομητης απο τους πολλους που περασαν απο τα ελληνικα πρωταθληματα


Παράθεση
Μπορεί ο Χριστοβασίλης να το θέλει στον Κατσικα, να έχει ακουστεί το Πανηπειρωτικό, τα Μάρμαρα, ο Άι Γιάννης και το χωριό του καθενός, εγώ όμως το θέλω στους Ζωσιμάδες, εκεί που έχω τις ωραιότερες αναμνήσεις των τελευταίων 30 χρόνων, από τα 6 που θυμάμαι τον εαυτό μου.

Ένα γήπεδο σύγχρονο με τη διπλάσια σχεδόν χωρητικότητα από τη σημερινή, τις σουίτες και τα καφέ - εστιατόρια, τη μπουτίκ και το μουσείο της ομάδας.

Ένα γήπεδο καθαρά ποδοσφαιρικό που θα χαίρεσαι να πηγαίνεις όχι μόνο στους αγώνες, αλλά και μέσα στην εβδομάδα για να διασκεδάσεις και δεν θα χρειάζεται να κάνεις ταξίδι ολόκληρο για να ΠΑΣ.


« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Νοέ 2013 17:10 από ΛΑΜΙΑ FANS »

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #367 στις: Πεμ 07 Νοέ 2013 11:19 »
ΔΕΝ ΖΗΛΕΥΩ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΣ

να σβηστει το θεμα αμεσως,εδω ειναι φορουμ του ΠΑΣ και οχι της κουλας,ΝΤΡΟΠΗ στον συνταυρο,αν ειναι βεβαια συνταυρος αυτος που το εγραψε....
δε συμφωνω απλα,επαυξανω και επεκτεινω το συλλογισμο του συνταυρου και για ν αρμονισω τις πραξεις  με το συλλογισμο μου δηλωνω δημοσια οτι αν με δει κανεις σε γκισε του ΟΠΑΠ ΝΑ ΜΕ ΦΤΥΣΕΙ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ...δε θα βαλω ουτε διφραγκο εκουσια στην...Αγια Λαμογια...
υ.γ.γι αυτα που μου παιρνουν με το ετσι θελω κ τα δινουν στα λαμογια θα ιδω τι θα κανω σ τς επομενες εκλογες >:(
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Νοέ 2013 17:10 από ΛΑΜΙΑ FANS »
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #368 στις: Πεμ 07 Νοέ 2013 11:21 »
Παράθεση
... οι Οθωμανοί τέμενος και οι "Αεκτζήδες" γήπεδο ... :(
"Αγιά Σοφιά" ... πιασάρικη "επωνυμία"!

Τέλος πάντων, όλοι ήμαστε ΑΕΚ από τις μεγάλες και ΔΝΤ τις από μακριές ... εκτός του davelis.

Παράθεση
"Νομίζω ότι 65 εκατ. είναι πολλά λεφτά, ειδικά αυτόν τον καιρό. Καταλαβαίνω ότι 
υπάρχει μία σημαντική βάση, τα 20 εκατ. ευρώ της Πολιτείας, αλλά και τα 
σημαντικά ποσά που θα βάλουν ο Μελισσανίδης, ο Νοτιάς, ο Χατζηϊωάννου, ο Παππάς 
και οι άλλοι. Νομίζω ότι λείπει ένα ποσό των 20 εκατ. ευρώ, που μπορεί να 
συγκεντρωθεί. Όταν ξεκινάς από το μηδέν κι έχεις τα 2/3 του ποσού, το 1/3 που 
απομένει θα βρεθεί. Το θέμα είναι να ξεπεραστούν τα γραφειοκρατικά εμπόδια, να 
μην έχουμε προσφυγές πολιτών γιατί θα είναι κραυγαλέο αν έχουμε κάτι τέτοιο και 
μπουν εμπόδια στο γήπεδο”.

Πηγή: http://www.newmoney.gr/article/28583/aek-sygkinisi-sta-apokalyptiria-tis-agias-sofias

Αναζητήστε Τραπ. Λογ/μό., ενίσχυσης  ... googlάροντας "1/3 για την Κούλα ρε γαμώτο".
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Νοέ 2013 17:10 από ΛΑΜΙΑ FANS »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #369 στις: Πεμ 07 Νοέ 2013 11:48 »

ετσι...
ΝΤΡΟΠΗ Σ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΝΤΑΙ
ΝΤΡΟΠΗ Σ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΡΑΜΑ

μενω σε 2 πραγματα που ειμαι ο φιλος αλκοολικος


Παράθεση
καλοί οι Τσώληδες και οι Τσουκαλάδες, αλλά αν θέλουμε κάποια στιγμή να αλλάξουμε επίπεδο σαν ομάδα και να κοντράρουμε στα ίσια τους μεγάλους, θα πρέπει να φτιάξουμε γήπεδο και προπονητικό κέντρο.

Αν δεν επενδυσεις σε αυτα μοιραια θα γινεις ενας απλα κομητης απο τους πολλους που περασαν απο τα ελληνικα πρωταθληματα


Παράθεση
Μπορεί ο Χριστοβασίλης να το θέλει στον Κατσικα, να έχει ακουστεί το Πανηπειρωτικό, τα Μάρμαρα, ο Άι Γιάννης και το χωριό του καθενός, εγώ όμως το θέλω στους Ζωσιμάδες, εκεί που έχω τις ωραιότερες αναμνήσεις των τελευταίων 30 χρόνων, από τα 6 που θυμάμαι τον εαυτό μου.

Ένα γήπεδο σύγχρονο με τη διπλάσια σχεδόν χωρητικότητα από τη σημερινή, τις σουίτες και τα καφέ - εστιατόρια, τη μπουτίκ και το μουσείο της ομάδας.

Ένα γήπεδο καθαρά ποδοσφαιρικό που θα χαίρεσαι να πηγαίνεις όχι μόνο στους αγώνες, αλλά και μέσα στην εβδομάδα για να διασκεδάσεις και δεν θα χρειάζεται να κάνεις ταξίδι ολόκληρο για να ΠΑΣ.

Δε μπορώ να χαρώ που ο λήσταρχος έριξε μια ομάδα στη Γ για να "ξεφορτωθεί" χρέη που δημιούργησαν άλλοι λήσταρχοι και φτιάχνει ένα γήπεδο με δικά μου λεφτά και άλλα που του προκύπτουν από την εκμετάλλευση ενός εν δυνάμει κερδοφόρου οργανισμού που του χαρίστηκε.

Δεν είναι ανάπτυξη αυτό.

Να γίνουν γήπεδα από υγιείς ΠΑΕ, που θα είναι κερδοφόρες, για να γεμίζουν από κόσμο που πληρώνει εισιτήριο και να φτιάχνονται σε εκτάσεις αγορασμένες από επιχειρηματίες που θα βρουν τρόπους και bussiness plans ώστε να τους αποδίδουν σε 20-50-100 χρόνια. Έτσι είναι οι επενδύσεις, αν θέλουμε να πάψουμε να είμαστε όπως είμαστε.

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΧΑΡΙΣΜΑ. Από κανέναν σε κανέναν.

Tα "ναι, αλλά κι αυτοί χρωστάνε", "ναι, αλλά και σ αυτούς έδωσαν έκταση κ λεφτά" δεν είναι δικαιολογίες.
Δεν με νοιάζει να είμαι σαν τους άλλους, δεν θέλω να τους μοιάζω, χάρη τους κάνω που παίζω μαζί τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Νοέ 2013 17:11 από ΛΑΜΙΑ FANS »
ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος PTOLEMEOS11

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #370 στις: Πεμ 07 Νοέ 2013 11:48 »
η μονη λυση ειναι η ριζικη αναπλαση των Ζωσιμαδων με ενα  καθαρα ποδοσφαιρικο γηπεδο των 15000 με 20000 θεσεων αγγλικου στυλ  , με καποια μαγαζια Πασολεδικα στις εγκαταστασεις του και με ενα υπογειο παρκιγκ.
Για να εξελιχθουμε σε εναν μεγάλο  συλλογο  χρειαζονται και σοβαρες συγχρονες εγκαταστασεις προπονητικο κεντρο -γηπεδο

Οποιος πραγματοποιησει αυτο το οραμα θα μεινει και στην ιστορία του ΠΑΣ και γενικοτερα της Ηπειρου
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Νοέ 2013 17:11 από ΛΑΜΙΑ FANS »

Αποσυνδεδεμένος fadomas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.076
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #371 στις: Πεμ 07 Νοέ 2013 12:27 »
Παράθεση
η μονη λυση ειναι η ριζικη αναπλαση των Ζωσιμαδων με ενα  καθαρα ποδοσφαιρικο γηπεδο των 15000 με 20000 θεσεων αγγλικου στυλ  , με καποια μαγαζια Πασολεδικα στις εγκαταστασεις του και με ενα υπογειο παρκιγκ.

δε ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο αλλα και ωραιο με ολα αυτα τα σπιτια γυρω γυρω...για μενα πιο ωραιο θα ηταν ενα γηπεδο λιγο εξω απο την πολη ή εστω σε σημειο πολυ μεγαλο της πολης (σταυρακι;) και να υπαρχει δρομος καινουργιος που να οδηγει απο εγνατια εκει,απο αθηνα εκει και απο γιαννενα με τραμ κτλπ....να εχεις ετσι χωρο να το κανεις,πρασινο κτλπ οχι μπετον στο μπετον...και για φαντασου τι χαμος εχει να γινει αμα κανεις τετοια γκρεμισματα στο κεντρο των Ιωαννινων που ειναι το γηπεδο...για μενα δε νοειτε καινουργιο γηπεδο στο κεντρο...μονο εκτος πολης οπως και τα περισσοτερα...στο χωρο των Ζωσιμαδων κανεις ενα ωραιοτερο αλσος που θα ειναι και ανασα για το κεντρο και αμα γουσταρεις πετας και ενα μικρο μουσειο ΠΑΣ Γιαννινα!  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Νοέ 2013 17:11 από ΛΑΜΙΑ FANS »

Αποσυνδεδεμένος drakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #372 στις: Πεμ 07 Νοέ 2013 13:03 »
Ἐμένα μοῦ ἂρεσαν οἱ προβολεῖς, σάν μιναρέδες εἶναι. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Νοέ 2013 17:12 από ΛΑΜΙΑ FANS »

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.799
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #373 στις: Πεμ 07 Νοέ 2013 17:18 »
Το θέμα του συνταυρού alcoholic μεταφέρθηκε και στην συνέχεια προσωπικά του άλλαξα τον τίτλο σε "ΑΕΚ". Εκεί που μπήκε και με τον τρόπο που ήταν διατυπωμένος ο τίτλος δεν νομίζω ότι ήταν λογικό να παραμείνει ως έχει.
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Νοέ 2013 18:27 από davelis »
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #374 στις: Πεμ 02 Ιαν 2014 20:58 »
-Eίχα αναφερθεί στον Μιχάλη Παυλή
όταν είχε δηλώσει οτι
αν πέσει η αεκ θα σταματήσει το ποδόσφαιρο...

-Και όταν τον είδαμε ξανά με την αεκ, ακόμα και όταν έπεσε Γ εθνική
τότε τις δηλώσεις του εκείνες 
τις είχα σχολιάσει....

-Όμως, μετά το σημερινό νέο
αυτό που σκέφτηκα ήταν οτι
μακάρι να έπαιζε μια ζωή στη αεκ
και ας έλεγα εγώ....
...

-Το μόνο σίγουρο είναι οτι τότε
ούτε ξέραμε κάτι
ούτε αναφερθήκαμε ποτέ
σε τέτοια κρίσιμα θέματα ζωής....

Παράθεση
Σταματάει το ποδόσφαιρο στα 24 του ο Μιχάλης Παυλής

Διαγνώστηκε με σκλήρυνση κατά πλάκας πριν δύο χρόνια, αλλά πλέον ο οργανισμός του δεν του επιτρέπει να συνεχίσει


Το σοβαρό πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζει, καθώς διαγνώστηκε με σκλήρυνση κατά πλάκας, ανάγκασε τον Μιχάλη Παυλή να ανακοινώσει την αποχώρησή του από την ποδοσφαιρική ενεργό δράση σε ηλικία μόλις 24 ετών.

Ο επιθετικός της ΑΕΚ "σφίγγει τα δόντια" εδώ και καιρό για να βοηθήσει την ΑΕΚ, ωστόσο, ο οργανισμός του και η ασθένεια που τον ταλαιπωρεί εδώ και δύο χρόνια, δεν του επιτρέπουν  να συνεχίσει το ποδόσφαιρο.

Στη συγκινητική ανακοίνωση που εξέδωσε ο παίκτης δηλώνει, μεταξύ άλλων, ότι θα παραμείνει δίπλα στην αγαπημένη του ομάδα και παράλληλα, ευχήθηκε να τη δει γρήγορα στην κορυφή.

Η ανακοίνωση-αντίο:

"Το ωραιότερο παραμύθι της ζωής μου, δυστυχώς τελειώνει εδώ. Με μεγάλη μου λύπη, ανακοινώνω την απόφασή μου να αποχωρήσω από την ενεργό δράση.

Δυστυχώς το πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζω, δεν μου επιτρέπει να συνεχίσω να προσφέρω τις υπηρεσίες μου στην ομάδα που λάτρεψα από μικρό παιδί και με την οποία είχα, έχω και θα έχω συμβόλαιο καρδιάς. Υπερέβαλλα εαυτό τα τελευταία τέσσερα χρόνια, κάνοντας αρκετές θυσίες για να καταπολεμήσω το πρόβλημά μου. Όμως όπως όλοι γνωρίζετε, το επάγγελμα του ποδοσφαιριστή, απαιτεί απόλυτη συγκέντρωση, συνεχή πίεση, καταπόνηση του οργανισμού και ένταση δουλειάς στο μάξιμουμ. Όλα αυτά ωστόσο δεν μου επέτρεπαν να είμαι καλά στην υγεία μου.

Θέλω να ευχαριστήσω αρχικά την οικογένειά μου και όσους στάθηκαν δίπλα μου για τη στήριξη που μου παρείχαν όλα αυτά τα χρόνια. Οφείλω ένα τεράστιο ευχαριστώ στον υπέροχο κόσμο της ΑΕΚ ο οποίος με αγκάλιασε από παιδί και σε κάθε μου συμμετοχή με έκανε να αισθάνομαι ευλογημένος που φοράω τη φανέλα του μεγαλύτερου συλλόγου στην Ελλάδα. Επίσης θέλω να ευχαριστήσω την ΑΕΚ για τις ευκαιρίες που μου έδωσε και κυρίως την κατανόηση και τη στήριξη που μου παρείχε στο πρόβλημά μου.

Aπό εδώ και στο εξής δε θα έχω τη δυνατότητα να βοηθήσω την αγαπημένη μου ομάδα μέσα στους αγωνιστικούς χώρους, όμως θα είμαι πάντα «υπηρέτης» του εμβλήματος και των ιδανικών που πρεσβεύει ο σύλλογος, από οποιοδήποτε πόστο. Είμαι βέβαιος ότι η περιπέτεια και η περιπλάνηση της ΑΕΚ στα μονοπάτια των μικρών κατηγοριών θα τελειώσει το συντομότερο δυνατό.

Εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου να επιστρέψει άμεσα και εκεί που της αξίζει. Στο "σπίτι" της και στην κορυφή.

Μετά τιμής,

Μιχάλης Παυλής".
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'