Αποστολέας Θέμα: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  (Αναγνώστηκε 9269 φορές)

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« στις: Σαβ 02 Οκτ 2010 18:58 »
ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 0-1
Μεγαλη νικη για τον παναιτωλικο σε μια εδρα που θα αφησουν πολλοι συνδιεκδικητες της ανοδου βαθμους.
Η ομαδα του αγρινιου εκανε το 4 στα 4 κ πλεον περιμενει αυριο τον ΠΑΣ για να δει αν θα μεινει μονη στην κορυφη.
Το αποτελεσμα αυτο δειχνει κ τι δρομο θα πρεπει να ακολουθησει αυριο ο Αγιαξ της Ηπειρου.
Ισως απο αυτο τον συναγωνισμο ΠΑΣ κ παναιτωλικος βγουν κερδισμενοι αφηνοντας πολυ πισω ολους τους αλλους.
Ο παναιτωλικος δεν εντυπωσιαζει αλλα ειναι ουσιαστικος κ με την πορεια του  ανεβαζει τον βαθμολογικο πυχη.
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 02 Οκτ 2010 19:08 από mike71 »

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #1 στις: Σαβ 02 Οκτ 2010 19:24 »
ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 0-1
Μεγαλη νικη για τον παναιτωλικο σε μια εδρα που θα αφησουν πολλοι συνδιεκδικητες της ανοδου βαθμους.
Η ομαδα του αγρινιου εκανε το 4 στα 4 κ πλεον περιμενει αυριο τον ΠΑΣ για να δει αν θα μεινει μονη στην κορυφη.
Το αποτελεσμα αυτο δειχνει κ τι δρομο θα πρεπει να ακολουθησει αυριο ο Αγιαξ της Ηπειρου.
Ισως απο αυτο τον συναγωνισμο ΠΑΣ κ παναιτωλικος βγουν κερδισμενοι αφηνοντας πολυ πισω ολους τους αλλους.
Ο παναιτωλικος δεν εντυπωσιαζει αλλα ειναι ουσιαστικος κ με την πορεια του  ανεβαζει τον βαθμολογικο πυχη.

Καραμαλικς  το lotto goal στο 33΄  κι κοντα τι;  (ολα εκει τα βανει ο κερατας στο 31΄, στο 33΄, στο 35΄)

η αρεντα τσ γατας ως τον αχυρωνα παει κ ο προεδρος στ Σουηδια κι ο Βαγγελακς στν Καλαματα

θα μ πεις ... αυτι ηταν αυτο, δεν ηταν παρανχιδα  :joker:



Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #2 στις: Σαβ 02 Οκτ 2010 19:38 »
περα απο τα βαθμολογικα οφελη για το αγρινιο υπαρχουν κ τα ψυχολογικα...
οι μεγαλες νικες σε σαββατιατικα ματς εχουν κ την αναλογη αβαντα την αλλη μερα στα εξωφυλλα των εφημεριδων κ τα σαλονια των αθλητικων sites,
γλυκο το σκ για τους αγρινιωτες λοιπον
Εμπρος λοιπον κ εμεις να εχουμε αναλογη βαθμολογικη συγκομιδη ωστε την μεθεπομενη αγωνιστικη να εχουμε υπερ-ντερμπυ :pas:

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #3 στις: Σαβ 02 Οκτ 2010 23:22 »
Ο Τίτορμος, μόλις ένα γκολ κατάφερε να σηκώσει στην Κατερίνη κι εντελώς τυχαία μάλλον.
Βέβαια το αποτέλεσμα μετράει.
Το ίδιο έκανε και στον Αγροτικό.
Μονογκολικός (πλην Κομποτιακού).
Δύστοκος μεν, αποτελεσματικός δε.
Η ψυχολογία οπωσδήποτε στα χάι.
Κι συνάμα ό,τι πρέπει για να σελώσουν το καλάμι.

Για δέος μας;
Δεν το συζητάμε, μη τρελαθούμε τώρα.

Πήρε     : Κομποτιακό 2 - 0,  Αγροτικό 0 -1,  Τρίκαλα 1 - 0,        Πιερικό 0 - 1
Πήραμε: Πανθρακικό  2 - 1,  Εθνικό      1 - 3, Ηλιούπολη 3 - 0,  Αγροτικό ?

               Παναιτωλικός  12
               Πας Γιάννινα     9 + ?
               Θρασύβουλο    7 ......
               Δόξα Δράμας    7...... (παίζει αυριο στα Τρίκαλα)

Πάει  μετά    : Θρασύβουλο  (παίζει αύριο στον Κομποτιακό)
Περιμένουμε: Πιερικό

Οταν όμως, βάζεις γκολ και ξαναβάζεις και δίνεις μετά τις χαριστικές βολές, είσαι ομάδα.
Και γίνεσαι πιο ομάδα κάθε φορά που το επιβεβαιώνεις αυτό.
Αυτό φαίνεται να είναι ο Πας.

Κι αυτό θα κάνει αύριο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 02 Οκτ 2010 23:38 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ArXiLaMaS

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #4 στις: Κυρ 03 Οκτ 2010 01:34 »
Κατά την γνώμη μου αύριο θα είναι το πρώτο δυνατό τεστ για την ομάδας μας.
Αν ε3αιρέσεις λίγο τους κροκόδειλους οι υπόλοιποι δεν είχανε τίποτα ιδιαίτερο να μας δείξουν.
Σάφως η ομάδα είχε δείξει πολύ καλά στοίχεια και μακάρι να συνεχείσουμε έτσι.

FORZA ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ...



 :pas: :pas: :pas:
Πάλι κώτσιους μας πιάσανε!!! ^^


Αποσυνδεδεμένος KostasA

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #5 στις: Κυρ 03 Οκτ 2010 05:14 »
Ίσως τελικά ο ανταγωνισμός με το Αγρίνιο να μας
βγει και σε καλό...

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.048
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #6 στις: Κυρ 03 Οκτ 2010 10:29 »
μακάρι το πρωτάθλημα να γίνει κούρσα για δυο..όπως πριν 2 χρόνια.Και μετά οι άλλοι ας αγχώνονται τι θα κάνουν στα μπαράζ..

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #7 στις: Κυρ 03 Οκτ 2010 12:19 »
τελικα τον υπερτιμησα τον παναιτωλικο στο συνολο του ο κυριακατικος αθλητικος τυπος αγνοησε το τεραστιο διπλο στην κατερινη, ενω οπου αναφερθηκε(σε κανα δυο εφημεριδες) περασε στα ψιλα.
Συνεπαρμενος απο την μεγαλη απηχηση που εχει το ονομα του ΠΑΣ εκανα το λαθος να πιστεψω οτι σημερα θα υπαρχει αβαντα κ για τον παναιτωλικο.
Ε! ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΤΕ ΤΗ ΦΗΜΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΤΕ ΠΟΛΛΑΑΑΑ ΨΩΜΙΑΑΑΑ.
 Κατα τα αλλα με μεγαλη αγωνια περιμενουμε τον αγωνα της ομαδας μας στον ευοσμο ωστε να ξανακαθισουμε στην κορυφη της βαθμολογιας.
Θεωρω πως μονο με κακιστη εμφανιση απο πλευρας μας θα εχει τυχη ο τρακτεριακος,ενω αν παιξει ο φουρταδο για ευλογο χρονικο διαστημα, προβλεπω ν ανοιγει λογαριασμο με παστελια :P
 :mono: :mono: :mono:

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #8 στις: Κυρ 03 Οκτ 2010 14:24 »
Συνεπαρμενος απο την μεγαλη απηχηση που εχει το ονομα του ΠΑΣ εκανα το λαθος να πιστεψω οτι σημερα θα υπαρχει αβαντα κ για τον παναιτωλικο.
Ε! ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΤΕ ΤΗ ΦΗΜΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΤΕ ΠΟΛΛΑΑΑΑ ΨΩΜΙΑΑΑΑ.

Aγαπητέ σύνταυρε Mike71
θα έλεγα πως το 4/4 του Παναιτωλικού (σε λίγη ώρα παίζουμε στον Εύοσμο εμείς)
μας έχει ψιλο-σκαλίσει τον εγωισμό μας
ενω ίσως μας έχει δημιουργήσει και ενα ψιλοάγχος ,
οτι δηλ. πρεπει κ εμείς να κανουμε το 4/4 σήμερα...και οτι ο Παναιτωλικός φέτος δεν κοντράρεται...

-Αυτό βεβαίως θα το δούμε...

-Οι φυλλάδες γράφουν πως ο Παναιτωλικός πάει τραίνο φέτος, αβλεπεί...

-Τωρα θέμα σύγκρισης της ιστορίας
και της αγωνιστικής παρουσίας στο ελληνικό ποδόσφαιρο
των 2 ομάδων
φυσικά δεν υπάρχει.

-Τα Παναιτωλικά,  έχουν μόλις 2 χρονιές στην Α Εθνική
απέναντι στα 16 του ΠΑΣ...

-Μάλιστα το 1975-76 ο Παναιτωλικός, αν και προ-τελευταίος στην Α Εθνική (15ος)
ΔΕΝ υποβιβάστηκε λόγω αύξησης του αριθμού των ομάδων την επόμενη χρονιά.

Κάτι που έγινε το 1976-77, όταν κατέλαβε την ίδια θέση ( 17ος πλέον)
και μαζί με τον Ατρόμητο υποβιβαστήκαν στην Β'...

-Αφορμη μου έδωσες τώρα, γιατί είχα κουβέντα με εναν Παναιτωλικό.
Προσπαθούσε να μου πεί πως
ΠΑΣ και Παναιτωλικός εχουν σχεδόν την ίδια ιστορία (προφανώς δεν ήξερε αυτή του Παναιτωλικού)
χρησιμοποιώντας το γνωστό επιχείρημα ''πες μου λοιπόν μια διάκριση του ΠΑΣ''...

-Ήθελα τόσα πολλά να του εξιστορήσω κ να του πω,
για όλα όσα έχουν γίνει στην Α Εθνική απο το 74 εως σημερα...
αλλα πρέπει και οι 2 να ξέρουμε τις ιστορίες των ομάδων μας πρωτίστως...

-Α, μου είπε και το εξής
πως ήταν περυσι στο ΠΑΣ-ΑΕΚ 1-1 , φυσικά με τους Αεκτζήδες , αφου πρώτα είναι ΑΕΚ... %-|

-Την κουβέντα φυσικά την έληξα εκεί.... ;)
 
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 03 Οκτ 2010 14:36 από astralon »
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.048
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #9 στις: Κυρ 03 Οκτ 2010 14:28 »
Επειδή έχω ακούσει διάφορες ιστορίες περί αυτού..ότι μας είχαν πελάτες κτλ.Το ότι στις τελευταίες αναμετρήσεις γενικά νικάμε δεν το κοιτάνε....Το ότι εμείς είμαστε στην Β και ολίγο από Α και αυτοί παίζαν με Ροδοτόπι και Ανατολή.Μπορεί σε τίποτα τέτοια παιχνίδια να πήραν νίκες και να λένε για πελάτες.... :P :P

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #10 στις: Κυρ 03 Οκτ 2010 14:44 »
-Η ιστορία πάντως είναι κατα-γεγραμμένη
και οποιος την ξέρει
τοτε μπορεί να κάνει λογο για πελατείες κτλ...

-Οι Αγρινιώτες πάντως
το μόνο που έχουν να λένε απο την Α Εθνική είναι
για το αυτί του κόρακα κάποτε....

-Τέλος πάντων
θα έλεγα πως οι Αγρινιώτες φίλαθλοι,
ενθουσιάστηκαν πολύ (και καλά έκαναν)
με το εκρηκτικό ξεκίνημα της ομαδας τους...

-Αλλα λίγη εγκράτεια, πιστευω, είναι απαραίτητη...
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος dimitris_kzn_pas7

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #11 στις: Κυρ 03 Οκτ 2010 18:09 »
Εγω σε κουβεντα που ειχα με αγρινιωτη που ειναι πρωτα αεκτζης και ειναι πολυ λογικο παιδι,μου λεει οτι δεν πρεπει να συκρινουμε τον ΠΑΣ με τον παναιτωλικο γιατι ο παναιτωλικος ειναι ομαδα της γ-β εθνικης ενω ο ΠΑΣ ειναι μια απ'τις 3μεγαλυτερες επαρχιακες ομαδες!Απο κει περα καλα κανουν κ ειναι ενθουσιασμενοι,μακαρι να ανεβουνε κ εκει θα συνελθουν με τις πρωτες φαπες που θα φανε :P

Αποσυνδεδεμένος uaglionos

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #12 στις: Κυρ 03 Οκτ 2010 18:28 »
Απο κει περα καλα κανουν κ ειναι ενθουσιασμενοι,μακαρι να ανεβουνε κ εκει θα συνελθουν με τις πρωτες φαπες που θα φανε :P
Μη το λες.... ετσι λεγαμε καποτε και οταν ειχε ανεβει ο Αστερας... αλλα τελικα ειδες τι καταληξη ειχε...




Totti senti che gioia, mentre tu gioca tua moglie fa la TROIA

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #13 στις: Κυρ 03 Οκτ 2010 21:16 »
Ρεφαρε ο φοφης,4στα4 ο παναιτωλικος,πορεια εκπληξη εως τωρα ο θρασυβουλος,στον πατο ο κομποτης.
Το πρωταθλημα δειχνει οτι θα εχει πολλες εκπληξεις κ ο ΠΑΣ πρεπει να εκμεταλευτει στο επακρο το ευκολο προγραμμα των πρωτων αγωνιστικων κ μεχρι τωρα παει καλα.
Βεβαια χρειαζεται περισσοτερη δουλεια γιατι θα μπορουσε ανετα να ειχαμε ερθει Χ με πανθρακα κ να χασουμε σημερα οχι γιατι παιζαμε με  καλυτερους αντιπαλους αλλα γιατι η ομαδα δειχνει να κομπλαρει σε καποια σημεια του αγωνα κ ας ειναι μια κλαση ανωτερη.
 Σιγουρα προσγειωνομαστε βλεποντας την πλατη του παναιτωλικου κ πρεπει τωρα να κανουμε το 2 στα 2 πριν το δυσκολο ματς στη βεροια.
Φαινεται λοιπον οτι θα γινει μεγαλη μαχη για τις 2 πρωτες θεσεις μην ξεχναμε οτι ακομη κ ο κομποτης παρα τη θεση που βρισκεται εχει δυνατο ροστερ,ο φοφης ειναι μεσα στο παιγνιδι ο παναιτωλικος εδειξε τι θελει,ο πανθρακας θα ανεβει βαθμολογικα ενω δεν λειπουν οι εκπληξεις τυπου θρασυβουλου.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος bulux

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 539
    • Προφίλ
    • Βούτυρο στο ψωμί σας
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #15 στις: Δευ 04 Οκτ 2010 16:01 »
Όντως ο Παναιτωλικός θα μπορούσε να χάσει στο συγκεκριμένο ματς, απλά ήταν αποτελεσματικός και λιγο τυχερός. Δεν θα με χαλούσε πάντως να δώ αυτόν στην Α, ειδικά σε σχέση με τα υπόλοιπα φαβορί για άνοδο. Και ο τζενάμο παλιά καραβάνα, τους ξελάσπωσε. Οσο για τον λεβαδειακό μου κάνει εντύπωση που με το ίδιο ρόστερ που είχε στην Α. Είναι τόσο χαμηλά. Οχι οτι έπαιζε εντυπωσιακό ποδόσφαιρο, αλλά έλεγες οτι η ομάδα είναι κουρδισμένη και μπορεί να πάρει αποτελέσματα και χωρις καλή μπάλα.

Αλλά όπως είχε πει και ο Πανουτσος you can never out-kompot the kompotman. Οπότε ας κρατάμε και μια πισινη.
'ΠΑΣ μην μας λυπασαι'... και κάποιοι το πήραν τοις μετρητοις και μας έχουν γονατίσει
ΠΑΣ και ξερό βατραχοπόδαρο

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #16 στις: Δευ 04 Οκτ 2010 17:58 »
Πανθρακικός      Καλλιθέα      2-0
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #17 στις: Δευ 04 Οκτ 2010 18:58 »
Διαγόρας      Εθνικός Αστέρας    1-0
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος chris_panaitolikos

  • OtherFans
  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ ΟΥΤΟΣ ΑΛΛΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #18 στις: Πεμ 07 Οκτ 2010 21:13 »
-Η ιστορία πάντως είναι κατα-γεγραμμένη
και οποιος την ξέρει
τοτε μπορεί να κάνει λογο για πελατείες κτλ...

-Οι Αγρινιώτες πάντως
το μόνο που έχουν να λένε απο την Α Εθνική είναι
για το αυτί του κόρακα κάποτε....

-Τέλος πάντων
θα έλεγα πως οι Αγρινιώτες φίλαθλοι,
ενθουσιάστηκαν πολύ (και καλά έκαναν)
με το εκρηκτικό ξεκίνημα της ομαδας τους...

-Αλλα λίγη εγκράτεια, πιστευω, είναι απαραίτητη...


Kαλησπέρα φιλοι Γιαννιωτες κατ'αρχήν συγχαρητηρια για το πολυ καλο forum που εχετε δημιουργησει και καλη συνεχεια στο πρωταθλημα. Σαν Αγρινιώτης και Παναιτωλικος δεν ειναι ντροπη να παραδεχτω οτι οντως ειστε ενας απο τους ιστορικοτερους συλλογους της Ελλαδας (μαζι με Λαρισα,Παναιτωλικο και αλλες επαρχιακες ομαδες) και οντως οσον αφορά τις εμφανισεις σε Α΄Εθνική εννοειται πως εχετε κανει περισσότερα πραγματα απο τον Παναιτωλικό. Το θεμα ρε παιδια ομως δεν ειναι μονο να ανεβει καποιος Α΄Εθνικη το θεμα ειναι οτι πρεπει να ξεβρωμισει πρωτα (πραγμα αδυνατο)  αυτο που αποκαλουν superleague (για μενα Superklika). Ας παιζουν στιν περιφημη superleague το ΠΟΚ με τα υποκαταστηματα τους (Ξανθη,Φιδια,Κομποτιακος κ.τ.λ. και τα γηπεδα τους με 50 ατομα) και εγω ας βλεπω τον Παναιτωλικό να παιζει Β΄Εθνική (και τα ονειρα μου να βγει πρωταθλητής θα υπαρχουν και θα μπορουν να πραγματοποιηθουν) σε έδρες οπως τα Γιάννινα τη Παναχαϊκη τη Καρδιτσα. Το μεγαλύτερο κακο που εχει κανει το ΠΟΚ είναι οτι εχει σκοτώσει αυτα τα όνειρα των επαρχιακών ομαδων για αυτο εχει αποδυναμωθεί η επαρχία τοσο πολύ. Η κοντρα που εχω δεν ειναι ουτε για τους πατρινους ουτε για τους γιαννιώτες η κοντρα μου ειναι για το ΠΟΚ. Θυμαστε πρωταθληματα με ομαδες όπως χαλκηδονα,ακρατητος κ.α. καφενεία της Αθήνας ? Ας αφησουμε λοιπον να παιζουν το δικο τους πρωταθλημα που καθε χρονο ξέρουμε ποια θα ειναι η τελική 5αδα του πρωταθλήματος. Και εμεις να παιζουμε Β΄Εθνική και να εχουμε αυτη την αγωνία και το άγχος για το τι θα καταφέρει να κανει η ομάδα μας.
Οσον αφορά το φίλο astralon που λεει οτι το μόνο που εχουμε να λέμε ειναι το κομμένο αυτι του κορακα (http://www.sport.gr/default.asp?pid=52&aid=33454 για οσους θελουν να μαθουν τι εγινε τοτε) , Ο Παναιτωλικός τοσα χρόνια αυτο πληρώνει απο το 76΄ μη  ξεχνάμε και τη δηλωση μητροπουλου "Οσο θα ειμαι εγώ στα κυκλώματα ο Παναιτωλικος δε προκειται να ανεβει ποτε"
Ο ΕΧΘΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΟΣ
Ευχαριστώ και καλο πρωταθλημα να εχουμε
Αλλοι μας κλεβουν το ποδοσφαιρο...κι'εμεις...σκοτονωμαστε μεταξυ μας...
Δεν θα γινουμε ΠΟΤΕ...σαν αυτους...
ΟΧΙ ΒΙΑ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ..

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #19 στις: Πεμ 07 Οκτ 2010 21:33 »
καλως τον

ετσ με μαλαγανιες ειχα σκασ μυτ κι γω εδω

... αλλα τνε γλιτωσα τν εκπαραθυρωσ παρα τριχα

κι εγω απο επαρχια ειμαι

 αλλα δε μιλαω πολλα τελευταια, γενκα εγκρατης

γιατι μ λενε ολοι οτ εχω μεγαλα αυτια, απ καν νε μπαμ

κι να φλαομαι πρεπ, λεν

οσο για τσ κοινους οχτρους ... δεν υπαρχνε στο καρνε μ

υπαρχνε μον "Φταιχτες κι Εχθροι"

χαρκα απ σκαλωαταν τη Β΄ κι μη το κνατε ντιπ απ αυτου

γλεπται τι γενται εκει παρακ απ ημντασταν

καλο χειμωνα να χετε στν ομαδα σ

ααα γεια σ, ετσ  :mono:

ΥΓ: αμαν νε κι εχς προβλημα κατανοησης κειμεν, πεμ μην αντρεπεσε, θα χαρου πολυ

Αποσυνδεδεμένος GEROKSEKOYTIS

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #20 στις: Πεμ 07 Οκτ 2010 21:40 »
Nασαι καλα φιλε Αγρινιωτη.Ελπιζω να ανεβουμε εμεις τα δυο αγκαζε απευθειας.Εχουμε ενα κοινο εμεις τα δυο.Παρολο που δεν εχουμε παρει ουτε εναν τιτλο,εχουμε τους καλυτερους και πιο πιστους οπαδους (αναλογικα παντα)
Ενα τελευταιο.Γιατι να μην εχουμε καλες οπαδικες σχεσεις με τους Παναιτωλικους που προσπαθουν κι αυτοι, σαν εμας, να αναδειξουμε μια αλλη ποδοσφαιρικη Ελλαδα,και ασχολουμαστε με οπαδους που μαζευουν 50 ατομα?

ΥΓ.φυσικα δεν ξεχναω και κατι ''πετρουλες'' που τρωω οταν ερχομαι η' περναω απο εκει,αλλα πιστευω η εμπειρια της Α εθνικης (αν ανεβετε) θα σας μαθουν οτι πρακτικες της δεκαετιας του 80 δεν βοηθανε.Χαλαρωστε λιγο.Σας καταλαβαινω
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 07 Οκτ 2010 21:46 από GEROKSEKOYTIS »

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #21 στις: Πεμ 07 Οκτ 2010 23:54 »
Καλως ηρθε φιλε στην παρεα μας...Θα συμφωνησω απολυτα με τα λεγομενα σου,γιατι ομαδες οπως ΑΕΛ-ΠΑΣ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ αποτελουν δυστυχως μια οαση στο γαμωελληνικο ποδοσφαιρο!!Και να πω σου κατι ρε φιλε γουσταρω την κοντρα μας γιατι ειναι παντελονατη και στα ισα σε αντιθεση με τ(ις)α κοπελιες απο απο κρητη πλευρα που μακρια απο τον χαντακα ειναι πουθεναδες!!στα μεταξυ μας παιχνιδια υπηρχαν εντασεις αλλα λογω τοπικων και οπαδικων διαφορων που το θεωρω και φυσιολογικο,αλλα πιστευω οτι τα τελευταια χρονια εχει αλλαξει προς το καλυτερο λογω oπαδικης συνειδησης, πλεον ο αντιπαλος μας μαγκες ειναι το κατεστημενο

Kαλη συνεχεια και ας ελπισουμε οτι τον μαιο να μας βρει στην superklika τους.αλλα να ξερεις φιλε οτι η πρωτη θεση ειναι καπαρωμενη ετσι :P
 :mono:
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #22 στις: Παρ 08 Οκτ 2010 01:06 »
Οσον αφορά το φίλο astralon που λεει οτι το μόνο που εχουμε να λέμε ειναι το κομμένο αυτι του κορακα (http://www.sport.gr/default.asp?pid=52&aid=33454 για οσους θελουν να μαθουν τι εγινε τοτε) , Ο Παναιτωλικός τοσα χρόνια αυτο πληρώνει απο το 76΄ μη  ξεχνάμε και τη δηλωση μητροπουλου "Οσο θα ειμαι εγώ στα κυκλώματα ο Παναιτωλικος δε προκειται να ανεβει ποτε"
Καλώς ήρθες φίλε Παναιτωλικέ.

-Δεν αποζητώ επιβεβαίωση ,οτι οι ιστορίες
της ομάδας μου και της δικιάς σου
δεν μπορούν να συγκριθούν.

-Θα προτιμούσα όμως, να έκανες quote (δεν γνωρίζω αν το διάβασες)
και αυτό που παραπάνω έγραψα:
.-Αφορμη μου έδωσες τώρα, γιατί είχα κουβέντα με εναν Παναιτωλικό.
Προσπαθούσε να μου πεί πως
ΠΑΣ και Παναιτωλικός εχουν σχεδόν την ίδια ιστορία (προφανώς δεν ήξερε αυτή του Παναιτωλικού)
χρησιμοποιώντας το γνωστό επιχείρημα ''πες μου λοιπόν μια διάκριση του ΠΑΣ''...

-Ήθελα τόσα πολλά να του εξιστορήσω κ να του πω,
για όλα όσα έχουν γίνει στην Α Εθνική απο το 74 εως σημερα
...
αλλα πρέπει και οι 2 να ξέρουμε τις ιστορίες των ομάδων μας πρωτίστως...

-Α, μου είπε και το εξής
πως ήταν περυσι στο ΠΑΣ-ΑΕΚ 1-1 , φυσικά με τους Αεκτζήδες , αφου πρώτα είναι ΑΕΚ... %-|

-Την κουβέντα φυσικά την έληξα εκεί.... ;)

 
-Το παραπάνω περιστατικό φυσικά,
δεν το έχω βγάλει απο την κούτρα μου
ούτε το είδα στο όνειρό μου.
Είναι κουβέντα που έκανα με συντοπίτη σου Παναιτωλικό
στα πλαίσια της κουβέντας που κάνουν συνήθως οι οπαδοι και φίλαθλοι...
-Και αφορμη δοθείσης....

-Δεν πιστεύω πάντως πως συμφωνείς με αυτόν...

-Οσο για το αυτί του κόρακα, αυτό είναι το χαρακτηριστικότερο συμβάν
 που θυμούνται, όλοι μα όλοι, σε όλη την Ελλάδα
απο την σύντομη παρουσία σας στην Α Εθνική...

-Δεν αντιλέγω σε καμία περίπτωση
πως το περιστατικό με το αυτί,
έγινε χάρην διαιτητικής σφαγής.
-Δεν μπορώ να το αμφισβητήσω αυτό σε καμία περίπτωση...

-Πάντως ,
αν διάβασεις τα κόκκινα υπογραμμισμένα (βλεπε παραπάνω στο quote)
θα καταλάβεις πως
δεν μας έπιασε ξαφνικά εμπάθεια με τον Παναιτωλικό.

-Γνωρίζουμε πολύ καλά ,τι είδους εύνοια, απολάμβανε πάντοτε το ΠΟΚ
Και με αντίπαλο τον Παναιτωλικό
και με αντίπαλο τον ΠΑΣ...

-Αλλα την κουβέντα , δυστυχώς,
δεν μπόρεσα να την συνεχίσω
και να την τεκμηριώσω... ;)


-Επομένως θεωρώ πως η αναφορά μου στο αυτί του κόρακα
δεν θα πρέπει να σε πικάρει ,
ουτε να σε μειώνει σαν φιλαθλο του Παναιτωλικού..

-Ειναι ενα γεγονος πραγματικό,
μοναδικό
και που όλοι το έχουν συνδέσει με τον Παναιτωλικό κ την Α Εθνική...

-Εξάλλου απο τις 2 παρουσίες σας στην Α Εθνική, αγωνιστικά , δεν έχετε να θυμηθείτε και πολλά
γιατί 2 φόρες υποβιβαστήκατε
απλά την μία μείνατε στην Α Εθνική, λόγω αναδιαρθρωσης της κατηγορίας...

-Ισως το μόνο καλό που έχετε να επιδείξετε αγωνιστικά
είναι μια ισοπαλία σας 1-1 στην Λεωφόρο με τον βάζελο...

-Γεγονότα απλά, αληθινά, καταγεγραμμένα...
 
-Φιλικά astralon.
-Καλό πρωτάθλημα να χουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 08 Οκτ 2010 01:10 από astralon »
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #23 στις: Παρ 08 Οκτ 2010 11:03 »
Οσον αφορά το φίλο astralon που λεει οτι το μόνο που εχουμε να λέμε ειναι το κομμένο αυτι του κορακα (http://www.sport.gr/default.asp?pid=52&aid=33454 για οσους θελουν να μαθουν τι εγινε τοτε) , Ο Παναιτωλικός τοσα χρόνια αυτο πληρώνει απο το 76΄ μη  ξεχνάμε και τη δηλωση μητροπουλου "Οσο θα ειμαι εγώ στα κυκλώματα ο Παναιτωλικος δε προκειται να ανεβει ποτε"

- Εξάλλου απο τις 2 παρουσίες σας στην Α Εθνική, αγωνιστικά , δεν έχετε να θυμηθείτε και πολλά
γιατί 2 φόρες υποβιβαστήκατε
απλά την μία μείνατε στην Α Εθνική, λόγω αναδιαρθρωσης της κατηγορίας.


Ασφαλώς!

Κι ούτε είπαμε να βγάλουμε τους σουγιάδες Τέλης Πιτένης εμείς οι Ξηρομερίτες, επειδή όπως λέει και  ο Χάρης (αυτός ο μοναχικός Φορουμίστας) ότι έχει μεγάλα αυτιά και φυλάγεται.

Υπάρχει όμως μια διαφορά στις στάσεις και στις συμπεριφορές των κερκίδων.
Αν δείτε προσεκτικά την ιστορία των «φιλάθλων» ομάδων «ιστορικών και καθιερωμένων», όλοι  κι όλες έχουν τα «ραντεβού στη Παιανία» τους.

Ο Κόσμο Πας Γιάννινα δεν έχει  στο βιογραφικό του βιαιοπραγίες και εμμονές στη βία, πέραν να μάχεται το ποδοσφαιρικό κατεστημένο.
Κι αυτό είναι που κάνει τη διαφορά, σ’ αυτό που λέμε κερκίδα και φιλαθληλίκι κιμπάρικο.

Προσωπικά, μου είναι αδιάφορο το ποιος θα πάει στη Σούπερ Λίγα, να εξηγούμαστε.
Δεν διαθέτω και δεν καλλιεργώ συναισθήματα για κανέναν άλλο ενδιαφερόμενο, πλην του ΠΑΣ.

Δεν ψάχνω συνεταίρους και συνοδοιπόρους για την άνοδο, θα ήταν ανασφάλεια και χαμηλή αυτοεκτίμηση για τη συμμετοχή και παρουσία στα «οπαδικά» αυτής της ζωής.

Κι όποια «ομάδα» βρεθεί μπροστά στο εξής, επιθυμώ και πρέπει να πάρει «μάθημα» αγωνιστικής κατατρόπωσης, όχι βέβαια για ικανοποίησή μου και μόνο, αλλά για επιβεβαίωση και εμπέδωση στο ζητούμενό μου, αν τελικά έχω ομάδα ανταγωνιστική και αξιόπιστη κι όχι για να εκδικηθώ ή να «πυροβολήσω», πλην μόνο ενός στόχου.

Σχετικά με τον Παναιτωλικό, τον προτιμώ από τον οποιοδήποτε Κομποτιακό κι από οποιαδήποτε διεφθαρμένη ποδοσφαιρική κομπανία, αλλά σχετικά με τις ιστορίες των σωματείων ας μη χρησιμοποιούμε κοινό βάθρο.

Οι ετεροφίλαθλες φιλοφρονήσεις και οι καλές σχέσεις μεταξύ των φιλάθλων είναι εφικτές και αναγκαίες για την εξυγίανση του ποδοσφαίρου  και  για εκλείψουν οι Ράμμοι και οι Πολατιάνηδες και τώρα κουνάνε κώλλο και οι Κύζηδες,  πλην όμως να επιστρέφουν στις οικογένειές τους αρτιμελείς οι κόρακες.

Επίσης, καλά είναι να συζητάνε τα «φορουμ» μεταξύ τους, αλλά μη γίνουμε και κατηχητικό, χάριν πρόωρου ενθουσιασμού ή κοινού στόχου, από άλλες αφετηρίες και οπτικές.

Καθείς εφ ω ετάχθη, τα υπόλοιπα ανήκουν στη σφαίρα της φαιδρότητας.

Δεν θα μου έκανε και κόπο να ευχηθώ καλό πρωτάθλημα – πλην του οφι  του … όλη – γιατί πρωτάθλημα με ευχές δε γίνεται, μόνο με τομές, όχι αυτιών, αλλά θεσμών.
 
Ανένδοτος  αγώνας και μακρύς χειμώνας κι όπου Πας να «χτυΠάς»  :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :pashat:
 





* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος chris_panaitolikos

  • OtherFans
  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ ΟΥΤΟΣ ΑΛΛΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
    • Προφίλ
Απ: 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
« Απάντηση #24 στις: Παρ 08 Οκτ 2010 18:17 »
Καλησπέρα παιδιά 2 και σημερα για την 4η αγωνιστική και πηρα σημερα το εισιτηριο για τον αγωνα μας με το Θρασυβουλο. Βασικά θα ήθελα να ρωτησω επειδη θα ερθω για το μεταξύ μας παιχνιδι την επομενη αγωνιστικη τι τιμες κειμενονται τα εισητήρια? Αν ερθω ανημερα του αγώνα θα βρώ εισητήριο? Και επειδή δεν ασχολούμε με οργανωμένους είναι καλύτερα να ερθω με ΚΤΕΛ ?(βασικά φοβαμαι να ερθω με το αυτοκινητο μη φαει καμια πετρα) και παλι ευχαριστω
Αλλοι μας κλεβουν το ποδοσφαιρο...κι'εμεις...σκοτονωμαστε μεταξυ μας...
Δεν θα γινουμε ΠΟΤΕ...σαν αυτους...
ΟΧΙ ΒΙΑ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ..