Αποστολέας Θέμα: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023  (Αναγνώστηκε 46692 φορές)

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #200 στις: Δευ 24 Ιούλ 2023 11:44 »
Και φυσικά γνωρίζει κ έχει ζητήσει ο κοουτς παίχτες σε συγκεκριμένες θέσεις...απλώς του κάνω μια μικρή υπενθύμιση ότι δεν είναι προπονητής στο Λυγουριό στην Αργολίδα....πάλι αυτός θα τα ακούει μέσα στη χρονιά μιας και τους εξαφανισμένους δεν θα τους βλέπουμε....αν θέλει να κάνει το δημόσιο υπάλληλο οκ ....να ξέρει όμως πως θα έχει επιπτώσεις κι αυτός

Δηλαδή συγνώμη σήμερα που δίνει φιλικό τι θα δει;η αριστερή πλευρά είναι γυμνή εντελώς....κάθε χρόνο κ χειρότερα με τα παντελονιασματα έχει βαρεθεί ο κόσμος θέλει να δει κ λίγο μπαλα

Αποσυνδεδεμένος ahpas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #201 στις: Δευ 24 Ιούλ 2023 14:56 »
Αμα περιμενεις να δεις ωραια μπαλα φετος με αυτον τον προπονητη και τετοιο ροστερ αστο ειναι σαν να περιμενεις να σβησουν της φωτιες οι επιτελαρχες του κουλη-καταστροφουλη.

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #202 στις: Δευ 24 Ιούλ 2023 20:27 »
Το πρόβλημα είναι ότι έμεινε ο Στάικος.
Που δε θέλει παίκτες.

Αυτό.

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #203 στις: Δευ 24 Ιούλ 2023 21:18 »
εχεις δικιο απολυτο...δικο μου λαθος που κατευθυνα τη συζητηση προς τον κοουτς ενω 100% υπευθυνοι ειναι η κεφαλη της μαδας

Αποσυνδεδεμένος Pas Buchurest

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #204 στις: Τρι 25 Ιούλ 2023 11:16 »
εχεις δικιο απολυτο...δικο μου λαθος που κατευθυνα τη συζητηση προς τον κοουτς ενω 100% υπευθυνοι ειναι η κεφαλη της μαδας

Είσαι λάθος...
Φταίει και ο προπονητής, αν ήταν κάποιος με προσωπικότητα, θα έλεγε 1,2,3,αυτά θέλω και τέρμα...
Ο Σταικος δεν καταλαβαίνει, δεν βλέπει το μέλλον, μόνο το παρόν....
Δεν καταλαβαίνει ότι με δύο ή τρεις παίκτες αξίας η Ομάδα θα ρολαρει αλλιώς και το κέρδος θα είναι και δικό του.
Αν δεν έχει προσωπικότητα για αυτό που έχει αναλάβει, να δείξει έργο...,να σταθεί απέναντι σε πρόεδρο και παίκτες, τι να περιμένω εγώ σαν φίλαθλος από αυτόν.
Τέρμα,3-4 παίκτες αξίας..

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #205 στις: Κυρ 30 Ιούλ 2023 19:24 »
Πάντως τέτοιο μεταγραφικό οργασμό είχαμε χρόνια να δούμε.

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #206 στις: Κυρ 30 Ιούλ 2023 19:56 »
Σαν τις τσόντες του 70 που πηδούσε ο άλλος και φορούσε κ βρακί κ παντελονι

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #207 στις: Κυρ 30 Ιούλ 2023 20:55 »
Σαν τις τσόντες του 70 που πηδούσε ο άλλος και φορούσε κ βρακί κ παντελονι

Μνημειώδης απάντηση. Έγραψες.

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #208 στις: Κυρ 30 Ιούλ 2023 22:41 »
Σε μνημειωδης ποδοσφαιρικές πολιτικές ταιριάζουν κ μνημειωδης ατάκες
Πηγες σε βασικό στάδιο προετοιμασίας χωρίς αριστερό Μπακ....αριστερό χαφ....ένα παίχτη δημιουργικό στο κέντρο....βγάζεις δήθεν ειδήσεις ότι η έξτρα μεταγραφή θα είναι αριστερό Μπακ Μπακ απ' του βασικού....κτλ κτλ κτλ
Και όλα αυτά με τα έσοδα που είχες....
Ο κυρ Στάικος σε κάθε δήλωση που κάνει μιλάει για ενίσχυση γιατί τον ζώνουν τα φίδια....σου λέει το είδα το όνειρο περισυ Τετάρτη επιλογή στο Σεντέρ φορ κ μέσα στο Σεπτέμβριο... σου λέει τέτοιους καρμοιρηδες τους έχει φοβηθεί το μάτι μου....είναι ικανοί να πάρουν αριστερό Μπακ να κάνει κ τον μασέρ....και τον οδηγό στο λεωφορείο όταν παίρνεις άδεια ο κανονικός....
Μιλάμε έχουν εξαφανιστεί όλες οι μύγες απ' τα Γιάννενα....οι Αφοί τις ψάχνουν μανιωδώς για να βγάλουν ξυγκι....ο μεταγραφικός σχεδιασμός έχει για σήμα μια μυγοσκοτωστρα

Αποσυνδεδεμένος ahpas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #209 στις: Κυρ 30 Ιούλ 2023 22:50 »
Μια μεταγραφη βασικου εχουμε κανει του Κλειμαν οι αλλες ειναι για παγκο.Προεδρε μην ξοδευεσε ρε φιλε γι αυτο παρε πισω ως δανεικο τον Πηλιο απο την κουλα ο Αλμειδας δεν τον υπολογιζει για την πρωτη ομαδα αντε που να ψαχνεις τωρα και να κουραζεσαι.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #210 στις: Κυρ 30 Ιούλ 2023 23:26 »
Έχουμε κόψει εδώ και χρόνια τις χειμωνιάτικες μεταγραφές.Τώρα από φέτος έχουμε κόψει και τις καλοκαιρινές.Το έχουμε πάει σε άλλο επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #211 στις: Κυρ 30 Ιούλ 2023 23:37 »
Ήρθε ο καιρός ο πρόεδρος να φορέσει ξανά τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια.
Το μόνο που με αγχώνει είναι εάν θα προλάβει την πρεμιέρα σε 3 εβδομάδες.
Πόνεσέ μας μωρή αρρώστια μου!!
Δεν μας άφησε που δεν μας άφησε κωλοτρυπίδα ο επιτελικός, πάρε μας εσύ και από το στόμα τώρα...  :P

ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ!!

Αποσυνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.726
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #212 στις: Δευ 31 Ιούλ 2023 01:47 »
Ήρθε ο καιρός ο πρόεδρος να φορέσει ξανά τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια.
Το μόνο που με αγχώνει είναι εάν θα προλάβει την πρεμιέρα σε 3 εβδομάδες.
Πόνεσέ μας μωρή αρρώστια μου!!
Δεν μας άφησε που δεν μας άφησε κωλοτρυπίδα ο επιτελικός, πάρε μας εσύ και από το στόμα τώρα...  :P

ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ!!

Ενα κουρεματακι θελει ( ε , μαλλι ειναι αυτο για ποδοσφαιριστή το 2023 ? )και ειναι ετοιμος ! Απλα φοβαμαι οτι το συμβολαιο που θα ετοιμασει για τον …εαυτο του δεν θα αφησει λεφτα για τιποτα αλλο , ουτε καν για ξενοδοχεια ! Μας βλεπω αυθυμερον στην Αθηνα…

Αποσυνδεδεμένος vaggelis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.770
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #213 στις: Δευ 31 Ιούλ 2023 02:50 »
Μεταγραφές 11αδας δε βλέπω να γίνονται φέτος. Ο Κιάκος υπολογίζεται για βασικό αριστερό μπακ και αν βρούμε καμιά ευκαιρία θα πάρουμε έναν ακόμα για αλλαγή ή μήπως μας βγει καλύτερος. Στα εξτρέμ μάλλον Ροσέρο και Παμλίδης θα πάρουν τις βασικές θέσεις και εκεί ίσως δε πάρουμε παίκτη ούτε για αλλαγή όπως πάει. Στα χαφ Καραχάλιος και Τζίνο δε βγαίνουν με τίποτα με 3ο χαφ να είναι ο Ριένστρα ή ο Τζίμας. Με αυτή τη διοίκηση μη μας φανεί περίεργο αν σε μερικές μέρες ακούσουμε ότι η ομάδα είναι πλήρης και θα κάνει μεταγραφή μόνο αν βρεθεί κάποια εξαιρετική περίπτωση. Η χρονιά για εμάς θα είναι πολύ ζόρικη και δε βλέπω η ομάδα να έχει στήριξη από τη διοίκηση, η οποία ή δε καταλαβαίνει τι γίνεται ή απλά δεν ενδιαφέρεται.

Αποσυνδεδεμένος PASiopulo

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.340
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #214 στις: Δευ 31 Ιούλ 2023 08:07 »
να παρακαλάμε μη μας φύγει και κανένας βασικός  ... καμιά μέρα πριν αρχίσει το πρωτάθλημα ως συνήθως

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #215 στις: Δευ 31 Ιούλ 2023 11:21 »
να παρακαλάμε μη μας φύγει και κανένας βασικός  ... καμιά μέρα πριν αρχίσει το πρωτάθλημα ως συνήθως

Ο ΠΑΟ ψάχνει για φθηνή και δοκιμασμένη λύση στα στόπερ μέχρι να γυρίσει ο Σένκενφελντ. Ενδεχομένως και η ΑΕΚ αν λείψει για αρκετό καιρό ο Βίντα.
Ένας παίκτης από το Ελληνικό πρωτάθλημα με εξαιρετικές εμφανίσεις και σε καλή τιμή δε θα τους χάλαγε καθόλου. Ούτε βέβαια και τους ιδιοκτήτες της ομάδας του θα τους χάλαγε να ''γλιτώσουν'' από το συμβόλαιό του, να πάρουν κανα κατοστάρικο και να καλύψουν το κενό ''εκ των έσω, αφού η ομάδα έχει κορμό''.  Έτσι κι αλλιώς η ομάδα είναι παρατημένη  στη μοίρα της.
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 31 Ιούλ 2023 11:27 από yazid »

Αποσυνδεδεμένος ΤΑΧΑΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 357
  • Γεννήθηκα ΠΑΣ και θα πεθάνω ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #216 στις: Δευ 31 Ιούλ 2023 12:17 »
Το έχω ξαναρωτησει από που προκύπτει ότι η ομάδα είναι παρατημένη στη μοίρα της?
Γιατί φέτος εγώ βλέπω ότι γίνονται βήματα έστω και μικρά ως προς την οργάνωση της.
Δηλαδή οι πολλές μεταγραφές δείχνουν "οργάνωση"?
Νομίζω ότι ορισμένοι είστε λίγο υπερβολικοί,περισυ φωνάζαμε για τον κορμό, φέτος που υπάρχει κορμός φωνάζουμε για τις μεταγραφές(που θα έρθουν είμαι σίγουρος)
Δεν ξέρω μερικοί τι θα πείτε αλλά στα δικα μου τα μάτια και στο δικό ξερό βλέπω φέτος επιτέλους ότι και προπονητικό γίνεται έστω και με τα λεφτά απ'το στοίχημα,και τα σοσιαλ της ομάδας έχουν ενημέρωση που μέχρι πρότινος κάναμε σήματα καπνού για να μάθουμε νέα.
Επίσης και η στελέχωση της ΠΑΕ είναι πιο πλήρης από ποτέ, αυτό δεν εγγυάται την επιτυχία αλλά σίγουρα δείχνει ότι οργανωνεσαι και όχι ότι είσαι στο έλεος.
Πιστεύω ότι θα δούμε κάτι ωραίο φέτος.

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #217 στις: Δευ 31 Ιούλ 2023 12:46 »
εγω νομιζω οτι πρεπει να βγουμε και στο tik-tok και χτυπαμε ευρωπη..........
να ειμαστε λιγο σοβαροι
η ομαδα δεν ειναι παρατημενη στη μοιρα της...τα περσινα εσοδα το δειχνουν αυτο....εσοδα τα οποια ουτε το 5% δεν πηγε ανταποδοτικα(νεες μεταγραφες)
οκ......αν εσενα σε καλυψε η περσινη χρονια εμπα ψυχη εβγα ψυχη προτελευταια αγωνιστικη που μειναμε ...οκ
ΠΑΝΤΩΣ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ....ΟΧΙ ΕΓΩ....Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ....ΘΕΩΡΕΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ ΤΗΝ ΕΝΙΣΧΥΣΗ
βγαλαμε λοιπον το βασικο σταδιο της προετοιμασιας χωρις ουσιαστικη ενισχυση....με αποδυναμωση θα ελεγα....λοιπον δεν θα το ελεγα ελειψει οργανωσης ....θα ελεγα οτι η περιπτωση ειναι ΚΑΡΑΠΟΥΤΣ
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 31 Ιούλ 2023 12:50 από thodoris »

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #218 στις: Δευ 31 Ιούλ 2023 12:52 »
επισης εχουν αναλαβει την προεδρια και δεν εχουν δωσει μια συνεντευξη τυπου....ελλειψη οργανωσης?.....οχι....περιπτωση καραπουτς

Αποσυνδεδεμένος nakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.141
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #219 στις: Δευ 31 Ιούλ 2023 15:48 »
Άποψη μου είναι πως η ομάδα ούτε καλύτερα λειτουργεί ούτε καραπουτς.....
Λειτουργεί με το χούι της οικογένειας! Έσοδα εκατό έξοδα 30. Σωτηρία όπως ναναι,τα έσοδα να πέφτουν,τέλος!
Δεν χρειάζεται να σκίζουμε άλλο το κεφάλι μας! Έτσι λειτουργούσαν,έτσι λειτουργούν και μάλλον έτσι θα συνεχίσουν.Φι αυτό πιθανά δεν την δίνουν την ομάδα και ζητάνε 7,8 μύρια που τόσα δεν κάνει ούτε ο αγρότης με δικά του προπονητικά κτλ...

Αποσυνδεδεμένος ΤΑΧΑΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 357
  • Γεννήθηκα ΠΑΣ και θα πεθάνω ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #220 στις: Δευ 31 Ιούλ 2023 20:00 »
                 ΚΑΡΑΠΟΥΤΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟΝ ΙΣΤΟΡΙΚΌ
                                             ΠΑΣ!!
Ωραίος τίτλος για σκανδαλοθηρικη εφημερίδα! : :P :P
Πέρα απ'τη πλάκα φίλε μου η ομοιογένεια είναι το σημαντικότερο σε μια ομάδα,μην ξεχνάς ότι η ομάδα τις πορείες τις έκανε έχοντας κορμό και όχι με πολλές μεταγραφές.
Όσων αφορά τα λογιστικά είμαι άσχετος, πάντως μια ομάδα του οικονομικού μεγέθους του ΠΑΣ επιβάλλεται να ανοίγεται εκεί που μπορεί και να κάνει πωλήσεις για την βιωσιμότητα της.
Είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα, έχουμε ολόκληρη χρονιά για κριτική εδώ θα μαστε δεν χανόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #221 στις: Τρι 01 Αύγ 2023 00:46 »
Είναι πλέον αργά να ζητάμε μεταγραφές.

Σε 18 μέρες αρχίζει το πρωτάθλημα. Τι μεταγραφές να κάνεις; Πότε θα είναι έτοιμος ο παίχτης που δεν έχει κάνει καν προετοιμασία; Στο δεύτερο γύρο;

Δεν θέλω να κράξω αλλά φοβάμαι μην επαναλάβει η ομάδα μια χρονιά σαν την περσυνή.

Θα είναι μεγάλο πισωγύρισμα.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος PASiopulo

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.340
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #222 στις: Τρι 01 Αύγ 2023 08:25 »
η ομάδα και φέτος τελικά συνεχίζει να μην είναι σοβαρη.

όπως και κάθε χρονο, πάλι θα ξεκινήσουμε το πρωτάθλημα έχοντας κενά και αυτή τη φορά τα κενά αφορούν τουλάχιστον μια ολόκληρη πλευρά.

στα αριστερά ξεκινάμε το πρωτάθλημα έχοντας μόνο τον Κιάκο που έχει να παίξει ένα χρόνο και κανέναν για αλλαγή.

στην καλύτερη περίπτωση τις 2 -3 πρώτες αγωνιστικές θα τις παίξουμε με λύσεις ανάγκης, στη χειρότερη όλο τον πρώτο γύρο.

τι να περιμένεις τώρα γενικότερα από αυτη τη νέα διοίκηση?

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #223 στις: Τρι 01 Αύγ 2023 11:01 »
Από την περυσινή χρονιά με τα μεγάλα κενά στο ρόστερ, χάσαμε παίκτες (Πήλιο, Μορέιρα) καταλήξαμε στο ότι τα κενά είναι αρ. μπακ, αρ. εξτρέμ και δημιουργικός χαφ (άσχετα αν δεν υπάρχει ουσιαστικά ούτε δεξιός εξτρέμ, ενώ για λύσεις από τον πάγκο ούτε λόγος).
Ακόμα και για αυτές τις τρεις θέσεις η λύση θα είναι δημοσιογραφική. ''Νέα μεταγραφή ο Α'', ''τρώει σίδερα ο Β'', ''δοκιμάζεται σε αυτή τη θέση ο Γ και αφήνει άριστες εντυπώσεις''.
Έτσι δε γίνεται δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος ahpas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2023
« Απάντηση #224 στις: Τρι 01 Αύγ 2023 15:05 »
Οσο η διοικηση κοιταζει τα αστερια το Αγρινιο πηρε τον παλιο μας στοπερ Οικονομου και η Λαμια με συμβολαιο 300000 το χρονο εναν επιθετικο ονοματι Καρλιτος περαστικα μας.