Αποστολέας Θέμα: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα  (Αναγνώστηκε 9565 φορές)

Αποσυνδεδεμένος apnea73

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.605
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #100 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 01:01 »
@mythos
Έχω πει ότι δεν ξαναλαμβανω μέρος σε συζήτηση πολιτική γιατί δεν έχει κανένα νόημα.
....

Αποσυνδεδεμένος arispas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.145
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #101 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 01:09 »
ΜΠΑΣΤΑΡΔΟΙ ΠΟΛΙΤΚΟΙ, ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΚΑΙ ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΑΜΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΑΣ. Το γράφω γιατί είδα πολλά μαζεμένα από αυτές τις μέρες και κάπου έπρεπε να το πω. Εμείς οι πιο νέοι θα έπρεπε να έχουμε ήδη να έχουμε βγει 2 εκατομμύρια στους δρόμους. Εξέγερση. Όπως ανέβηκε και στη Λεωφόρο πολύ εύστοχα "Πολίτες Γ κατηγορίας με Α θέση στο θάνατο"

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.780
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #102 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 01:10 »
Ποιος ΣΟΒΑΡΟΣ και ΑΞΙΟΠΡΠΕΠΗΣ άνθρωπος θα ψηφίσει Κούλη στις εκλογές;;

Εσύ ποιο κόμμα προτείνεις ως σοβαρός και αξιοπρεπής;

Αυτό που ο αρχηγός του θα έχει αξιόπιστη πατρότητα!!!

Εσύ γιατί θίχτηκες;;; Ο ΜΟΝΟΣ!!!

Δεν θίχτηκα, και φαντάζομαι ούτε ο apnea73 που συμφωνεί με την λογική και απλή μου ερώτηση.
Μια σοβαρή απάντηση όμως δεν έλαβα, οπότε σβήσε το 'σοβαρός' από το προηγούμενο σχόλιό μου.

Πάμε τώρα στο αξιοπρεπής: Η απάντησή σου δείχνει κάποιου είδους απαξίωσης της λογικής, καθώς ενστερνίζεσαι φήμες περί άλλης πατρότητας αρχηγού κόμματος όπου δεν υπάρχουν καν στοιχεία αλλά απλά κακές γλώσσες. Άρα σβήσε και το αξιοπρεπής από το προηγούμενο σχόλιο μου, αφού ένας που επίτηδες παρατά τη λογική για δικούς του σκοπούς δεν μπορεί να είναι και αξιοπρεπής.

Οπότε η ερώτηση, που ακόμα παραμένει αναπάντητη, είναι (με μια τροποποίηση):
Εσύ ποιο κόμμα προτείνεις;

Θίχτηκε; ξεκάθαρα γιατί ψηφίζεις ΝΔ. Είσαι ο Μόνος που απάντησε.

Στο έχω ξαναγράψει έχουμε την χειρότερη κυβέρνηση της αντιπολίτευσης. Δεν θα αναλύσουμε γιατί.

Σε καμία τραγωδία δεν ακούστηκε να μη ζημιωθεί το κόμμα και ας πεθαναν.

Σε καμία δεν βγήκε Πρωθυπουργός και έδωσε γραμμή στη δικαιοσύνη τι απόφαση θα βγάλει.

Να βγαίνει ο Άδωνις και να δικάσει και να καταδικάζει.

Στο Μάτι ξέσκισαν τον ΣΥΡΙΖΑ στην κριτική και καλά έκαναν. Τώρα φταίει μόνο ο σταθμάρχης. Γιατί έχουμε έλλειμμα δημοκρατίας με αυτα τα σιχαματα.

Να δούμε θα προκηρύξει εκλογές ο Κούλης για 9 Απριλίου; Θα έχει τα κοτσια;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος arispas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.145
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #103 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 01:35 »
Όσα κόμματα είναι στη Βουλή είναι συνυπεύθυνα για όλα αυτά τα χρόνια. Ημέρα ότι το νήμα θα πάει στο πολιτικό και γι αυτό δεν έχω διαβάσει κανένα μήνυμα. Διάβασα τώρα αυτά τα δύο όμως. Εγω κανένα κόμμα που είναι στη Βουλή δε θα ψηφίσω. Θα βρω άλλο δε ξέρω. Εσείς ψηφιστε για αλλά 50 χρόνια τους ίδιους. Όπως κάνουν οι παππούδες μου ακόμα στα 90. Γι αυτό και η χώρα μας είναι 90 χρόνια πίσω ακομα. Δεν κάνω καμιά προσωπική κριτική σε κανέναν. Γενική κριτική κάνω.

Κολλημένη χώρα. Ας βγάλουμε τους ίδιους να γίνει το Ματι Μετσοβο (χτύπα ξύλο) και τα Τέμπη-πλοίο που κάνει το Κέρκυρα Ιταλία. ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. Μόνο οι τόποι του εγκλήματος. Τα εγκλήματα θα ξαναγίνουν. Και μέχρι να τύχει σε αυτούς θα ακούμε συγγνώμη με κροκοδειλια δάκρυα, θα ακούμε συγκρίσεις για το ποια κυβέρνηση μας δολοφόνησε καλύτερα και θα ακούμε για τις θυσίες των ψυχών που έστω οδήγησαν στην κατασκευή ενός δρόμου (ε Πορτοσαλτε σκατοψυχε, καλά δε τα λέω). Αν συνεχίστει αυτό μακάρι να αδειάσει αυτή η χώρα, παρόλο που έχω δηλώσει ότι δε θα πήγαινα ποτέ στο εξωτερικό και παρόλο που θέλω να μεινω και στα Γιάννενα γιατί αγαπώ τον τόπο μου.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.780
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #104 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 07:49 »
Όσα κόμματα είναι στη Βουλή είναι συνυπεύθυνα για όλα αυτά τα χρόνια. Ημέρα ότι το νήμα θα πάει στο πολιτικό και γι αυτό δεν έχω διαβάσει κανένα μήνυμα. Διάβασα τώρα αυτά τα δύο όμως. Εγω κανένα κόμμα που είναι στη Βουλή δε θα ψηφίσω. Θα βρω άλλο δε ξέρω. Εσείς ψηφιστε για αλλά 50 χρόνια τους ίδιους. Όπως κάνουν οι παππούδες μου ακόμα στα 90. Γι αυτό και η χώρα μας είναι 90 χρόνια πίσω ακομα. Δεν κάνω καμιά προσωπική κριτική σε κανέναν. Γενική κριτική κάνω.

Κολλημένη χώρα. Ας βγάλουμε τους ίδιους να γίνει το Ματι Μετσοβο (χτύπα ξύλο) και τα Τέμπη-πλοίο που κάνει το Κέρκυρα Ιταλία. ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. Μόνο οι τόποι του εγκλήματος. Τα εγκλήματα θα ξαναγίνουν. Και μέχρι να τύχει σε αυτούς θα ακούμε συγγνώμη με κροκοδειλια δάκρυα, θα ακούμε συγκρίσεις για το ποια κυβέρνηση μας δολοφόνησε καλύτερα και θα ακούμε για τις θυσίες των ψυχών που έστω οδήγησαν στην κατασκευή ενός δρόμου (ε Πορτοσαλτε σκατοψυχε, καλά δε τα λέω). Αν συνεχίστει αυτό μακάρι να αδειάσει αυτή η χώρα, παρόλο που έχω δηλώσει ότι δε θα πήγαινα ποτέ στο εξωτερικό και παρόλο που θέλω να μεινω και στα Γιάννενα γιατί αγαπώ τον τόπο μου.

Είναι ΚΑΙ πολιτικό το θέμα! Ευθύνη όλων των κομμάτων που Κυβέρνησαν!

Αλλά αυτή η προπαγάνδα από Άρη, Πρετεντερη, Χατζη, Ευαγγελάτο, Τατιανα δεν έχει προηγούμενο!

Γίνεται ΜΟΝΟ σε καθεστώτα!

Δεν γίνεται να βγαίνει ο Πρωθυπουργός της χώρας και να δίνει γραμμή για το δικαστικό αποτέλεσμα! Καμιά διάκριση των εξουσιών! Καταστρατήγηση του Συντάγματος!

Δεν γίνεται να βγαίνει ο Αντιπρόεδρος της Κυβέρνησης να δικάζει και να καταδικάζει!

Άρα ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΟΒΑΡΟΣ και ΑΞΙΟΠΡΕΠΗΣ άνθρωπος δεν θα ψηφίσει ΝΔ. ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.780
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #105 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 08:49 »
Παράθεση
Ποιος κρύβεται πίσω από το ρουσφέτι, κυρία Μπίζιου;

Είναι προφανές πως η τοποθέτηση του σταθμάρχη Βασίλη Σαμαρά στον σιδηροδρομικό σταθμό της Λάρισας δεν ήταν αποτέλεσμα μιας τυχαίας διαδικασίας. Το ίδιο το προφίλ και η υπαλληλική πορεία του Βασίλη Σαμαρά προδίδει την πραγματικότητα: Ο υπάλληλος στο τμήμα αποσκευών του ΟΣΕ, που στη συνέχεια ως μετακλητός μετακομίζει στο υπουργείο Παιδείας για να ξαναγυρίσει στον ΟΣΕ μέσω εσωτερικής διαδικασίας, για να επιλεγεί τελικά ως σταθμάρχης, προκειμένου να τοποθετηθεί σε μια θέση κοντά στο σπίτι του στη Λάρισα. Όλα αυτά είναι αποτέλεσμα ενός πολύ καλά συντονισμένου ρουσφετιού.

Εξαρχής ήταν σαφές πως ένας από τους τρεις βουλευτές της Περιφέρειας στον νομό Λαρίσης κρυβόταν πίσω από αυτό το ρουσφέτι. Ουδείς άνοιγε το στόμα του και έπρεπε τελικά η δημοσιογραφική έρευνα να καταδείξει ορισμένα στοιχεία. Το μεσημέρι της Παρασκευής 3 Μαρτίου, η «Ζούγκλα» ήρθε σε τηλεφωνική επαφή και με τους τρεις βουλευτές της Νέας Δημοκρατίας στον νομό Λαρίσης. Όλοι διέψευσαν ότι εμπλέκονται σε αυτή την ιστορία. Μόνο η κυρία Μπίζιου άρχισε να απειλεί θεούς και δαίμονες και με μηνύσεις και νομικές επιπτώσεις όσους την εμπλέκουν στην υπόθεση του σταθμάρχη. Αμέσως τα συστημικά ΜΜΕ, με επικεφαλής το «Πρώτο Θέμα» και την ιστοσελίδα «iefimerida», αλλά και όχι μόνον, υιοθέτησαν τις απειλές της κυρίας Μπίζιου. Έκαναν σημαία τους την ανακοίνωση.

Η δημοσιογραφική έρευνα, ωστόσο, επέμενε. Κάποιες φορές μια φωτογραφία μπορεί να καταδείξει πολλά, περισσότερα από χίλιες λέξεις. Δυο φωτογραφίες όμως, τρεις, ακόμα και τέσσερις μπορούν να στοιχειοθετήσουν μια ολόκληρη ιστορία.

Κυρία Μπίζιου, η γραμματέα σας ονομάζεται Σωτηρία Παπαδοπούλου, προφανώς δεν μπορείτε να αρνηθείτε αυτή την πληροφορία. Όμως, η κυρία Σωτηρία Παπαδοπούλου είναι η συννυφάδα της θυγατέρας του σταθμάρχη Βασίλη Σαμαρά. Εσείς και η κόρη του σταθμάρχη, έχετε συνδεθεί με δύο αδέρφια. Είσαστε συννυφάδες.

Οι φωτογραφίες που ακολουθούν αποδεικνύουν, χωρίς καμία αμφιβολία, ότι η γραμματέας της κυρίας βουλευτή, η κόρη του σταθμάρχη ως συννυφάδα της και η ίδια η βουλευτής, κυρία Μπίζιου, διατηρούν φιλικές σχέσεις. Πραγματοποιούν και δημόσιες εμφανίσεις μαζί.

Οι φήμες έλεγαν πως η θυγατέρα του σταθμάρχη συνεργαζόταν με το πολιτικό γραφείο της βουλευτή Στέλλας Μπίζιου. Εσείς, όμως, κυρία Μπίζιου, με ειδική ανακοίνωση το διαψεύσατε, απειλώντας όλους όσους ανέφεραν κάτι τέτοιο. Αυτό που δεν μπορείτε να διασώσετε είναι η συγγενική σχέση της βασικής συνεργάτιδας σας με την κόρη του σταθμάρχη. Εμείς, έχουμε όλη την καλή διάθεση να πιστέψουμε όλα όσα εσείς ισχυρίζεστε. Οι πολίτες, όμως, οι ψηφοφόροι σας, κυρία Μπίζιου, οι οποίοι πληροφορούνται όλα τα παραπάνω, αλήθεια, τι θα πιστέψουν;

Όλα αυτά καταδεικνύουν πως υπάρχει μια σχέση. Μια σχέση η οποία θα μπορούσε να οδηγήσει σε διάφορα συμπεράσματα. Μπορεί, κυρία Μπίζιου, η Ελλάδα να είναι η χώρα της φαιδράς πορτοκαλέας, αλλά παρ’ όλα αυτά είναι και η κοιτίδα του ορθολογισμού. Εξηγήστε μας, κυρία Μπίζιου, τι ακριβώς δείχνουν αυτές οι φωτογραφίες;

Η πρώτη είναι η γραμματέας σας, Σωτηρία Παπαδοπούλου, στο γραφείο.

Στη δεύτερη, με τα γυαλιά του ηλίου στα μαλλιά, είναι η θυγατέρα του σταθμάρχη Βασίλη Σαμαρά.

Η τρίτη φωτογραφία κυρία Μπίζιου, δείχνει τη γραμματέα σας και τη συννυφάδα της σε κάποια παραλία το καλοκαίρι.

Σε μια άλλη φωτογραφία απεικονίζεστε εσείς, η βουλευτής, σε μια πολύ φιλική πόζα με τη γραμματέα.

Είναι προφανές πως όλα αυτά απαιτούν εξηγήσεις. Είναι προφανέστερο ότι σε τόσο δύσκολες στιγμές, εν μέσω τραγωδίας, δεν είναι δυνατόν να αποφεύγετε τις εξηγήσεις με απειλές περί μηνύσεων σε όσους διερευνούν το ποιος κρύβεται πίσω από αυτό το ρουσφέτι, το οποίο τελικά τοποθέτησε στη μοιραία θέση αυτόν τον άνθρωπο, ο οποίος έδωσε τη μοιραία εντολή. Ένας άνθρωπος άπειρος, ανεκπαίδευτος, πέρα του επιτρεπτού ορίου ηλικίας. Με λίγα λόγια, ένας άνθρωπος επικίνδυνος. Αυτό το γνώριζαν και οι εκπαιδευτές του και αυτοί που τον προώθησαν σε αυτή τη θέση. Δεν υπάρχει καμία αμφιβολία, κυρία Μπίζιου, πως υποχρεούστε να δώσετε τις απαιτούμενες εξηγήσεις και μάλιστα το συντομότερο δυνατό. Εάν επιμένετε ότι δεν είστε εσείς που κρύβεστε πίσω από αυτό το ρουσφέτι, τότε να μας πείτε ξεκάθαρα ποιος είναι αυτός που κρύβεται.

από zougla.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #106 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 10:42 »
Ποιος ΣΟΒΑΡΟΣ και ΑΞΙΟΠΡΠΕΠΗΣ άνθρωπος θα ψηφίσει Κούλη στις εκλογές;;

Εσύ ποιο κόμμα προτείνεις ως σοβαρός και αξιοπρεπής;

Αυτό που ο αρχηγός του θα έχει αξιόπιστη πατρότητα!!!

Εσύ γιατί θίχτηκες;;; Ο ΜΟΝΟΣ!!!

Δεν θίχτηκα, και φαντάζομαι ούτε ο apnea73 που συμφωνεί με την λογική και απλή μου ερώτηση.
Μια σοβαρή απάντηση όμως δεν έλαβα, οπότε σβήσε το 'σοβαρός' από το προηγούμενο σχόλιό μου.

Πάμε τώρα στο αξιοπρεπής: Η απάντησή σου δείχνει κάποιου είδους απαξίωσης της λογικής, καθώς ενστερνίζεσαι φήμες περί άλλης πατρότητας αρχηγού κόμματος όπου δεν υπάρχουν καν στοιχεία αλλά απλά κακές γλώσσες. Άρα σβήσε και το αξιοπρεπής από το προηγούμενο σχόλιο μου, αφού ένας που επίτηδες παρατά τη λογική για δικούς του σκοπούς δεν μπορεί να είναι και αξιοπρεπής.

Οπότε η ερώτηση, που ακόμα παραμένει αναπάντητη, είναι (με μια τροποποίηση):
Εσύ ποιο κόμμα προτείνεις;

Θίχτηκε; ξεκάθαρα γιατί ψηφίζεις ΝΔ. Είσαι ο Μόνος που απάντησε.

Στο έχω ξαναγράψει έχουμε την χειρότερη κυβέρνηση της αντιπολίτευσης. Δεν θα αναλύσουμε γιατί.

Σε καμία τραγωδία δεν ακούστηκε να μη ζημιωθεί το κόμμα και ας πεθαναν.

Σε καμία δεν βγήκε Πρωθυπουργός και έδωσε γραμμή στη δικαιοσύνη τι απόφαση θα βγάλει.

Να βγαίνει ο Άδωνις και να δικάσει και να καταδικάζει.

Στο Μάτι ξέσκισαν τον ΣΥΡΙΖΑ στην κριτική και καλά έκαναν. Τώρα φταίει μόνο ο σταθμάρχης. Γιατί έχουμε έλλειμμα δημοκρατίας με αυτα τα σιχαματα.

Να δούμε θα προκηρύξει εκλογές ο Κούλης για 9 Απριλίου; Θα έχει τα κοτσια;

lol.... ξεκάθαρα έχεις κάποιου είδους κόμπλεξ. Την ερώτηση θα μπορούσε να την κάνει ο οποιοσδήποτε καθώς από τη στάση σου φαίνεται ότι κάνεις (μικρο)πολιτική σταυροφορία. Η απάντησή μου δεν έχει καθόλου να κάνει με το τι ψηφίζω ή δεν ψηφίζω όπως θες να το παρουσιάσεις.
Αυτό που φαίνεται ξεκάθαρα είναι ότι πολιτικοποιείς το θέμα και προσβάλεις όσους έχουν διαφορετική άποψη από σένα.
Και πάλι επισημαίνω ότι αποφεύγεις να μας απαντήσεις ποιο κόμμα προτείνεις. Γιατί; Μήπως έχεις τη φωλιά σου λερωμένη;

Αποσυνδεδεμένος Fontas84

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 870
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #107 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 10:59 »
Διότι ως γνωστόν τα κρατικά τρένα σε όλες τις χώρες ουδέποτε είχαν δυστυχήματα...

Αυτό το σχόλιο έγινε απο εσένα την ημέρα του δυστυχήματος!!!!!
Οτιδήποτε άλλο πούμε είναι αστείο

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.780
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #108 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 11:11 »
lol ξεκάθαρα χρησιμοποιείς το φορουμ προς ΟΦΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ που υποστηριζεις. Επιχειρείς χωρίς αιδώ να κερδίσεις ψήφους πάνω στα πτώματα 57 παιδιών. Έλλειψη σεβασμού στις οικογένειες τους.

Είσαι ο ίδιος τυπάκος που "ψήφισε" τη Μισελ που υπερασπίζονταν τον Νικό Γεωργιάδη!

Το θέμα είναι πολιτικό! Απλά η προπαγάνδα του κόμματος σας έχει δώσει τη γραμμή του απολιτικ.

Την ερώτηση την ΕΚΑΝΕΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ! Γιατί θίχτηκες!

Σου απάντησα και για το ποιον να ψηφίσει κάποιος. Οι κάκιστες προηγούμενες ελληνικές κυβερνήσεις είναι καλύτερες από αυτή!!!

ΤΕΛΟΣ!!

Απλά θες να το αποδομήσεις για να πουλήσεις καμία ψήφο στο κόμμα εν όψει εκλογών! ΠΡΟΠΑΓΝΑΔΑ!

υγ Το θέμα το έχουν πολιτικοποιήσει όλο το φορουμ σχεδόν όχι μόνο έγω!!!

υγ 2 ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ! ΕΓΩ ΕΓΡΑΨΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ! ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΔΙΕΝΕΞΗ ΑΡΧΙΣΕ Ο MYTHOS ΓΙΑΤΙ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΨΗΦΟΦΟΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΥΛΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΙΣΕΛ!!

ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.780
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #109 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 11:13 »
Διότι ως γνωστόν τα κρατικά τρένα σε όλες τις χώρες ουδέποτε είχαν δυστυχήματα...

Αυτό το σχόλιο έγινε απο εσένα την ημέρα του δυστυχήματος!!!!!
Οτιδήποτε άλλο πούμε είναι αστείο

Προφανώς και εάν ηταν Κυβέρνηση ο ΣΥΡΙΖΑ θα έγραφε άλλα. Ενώ τώρα δεν θέλει!

Εγώ έκραζα και το ΣΥΡΙΖΑ τότε! Γιατί; ΕΧΩ ΑΞΙΟΠΡΠΕΠΕΙΑ!!!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.721
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #110 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 11:52 »
Επελεξα την σιωπη ολες αυτες τις μερες, συγκλονισμενος κυριολεκτικα απο την τραγωδια-εγκλημα κατα των παιδιων μας.
Και τι να πω αλλωστε? Αφησα να ακουγονται οι κραυγες των γονεων...
Το μονο που ανεβασα ηταν μια καταθεση ψυχης , ενα κατευοδιο ,ενα μοιρολοι, ως ανθρωπος και ως πατερας.
Εμπαινα ''κλεφτα'' στο topic για να διαβασω αποψεις ...
Και ταραχτηκα ακομη πιο πολυ απο τον κομματικο ( ουτε καν πολιτικο) φανατισμο και την τοξικοτητα,που οδηγουσε ακομα και σε ''επιθεσεις'' μεταξυ των μελων του forum .
Την στιγμη που ακομα οι πυροσβεστες εβγαζαν πτωματα...
Δεν υπηρξε υπομονη ουτε γι'αυτο...
Η συναψη που εγινε στο μυαλο μου ηταν με εκεινο το γελοιο ανθρωποειδες που διοριστηκε Προεδρος της Δημοκρατιας, και - διακοπτοντας το εργο της περισυλλογης απο τα σωστικα συνεργεια - εριχνε μπουκετα με λουλουδια στα βαγονια οπου μεσα τους υπηρχαν ακομη απανθρακωμενα παιδια, λες και ηταν στην επετειο της εξεγερσης του Πολυτεχνειου...
Εν πασει περιπτωσει , εγω τις αποφασεις μου τις εχω παρει . Σιωπηλα. Εσωτερικα. Χωρις κραυγες.
Το μονο που θα πω για το τελος , ειναι να παραθεσω εν κατακλειδι ολους τους γνωστους ενοχους αυτου του εγκληματος κατα των παιδιων μας.
Σημιτης , Καραμανλης, Παπανδρεου, Σαμαρας ( με στηριξη ΠΑΣΟΚ & ΔΗΜΑΡ ), Τσιπρας ( με στηριξη ΑΝΕΛ ) , Μητσοτακης.
Και ως Πρωθυπουργοι, και ως αρχηγοι της Αξιωματικης Αντιπολιτευσης.
Και φυσικα ολοι οι αμετρητοι παρατρεχαμενοι που αποτελουν το σαπιο συστημα της Ψωροκωσταινας , οπως ενδεικτικα αναφερω...
Ο γιατρος που εδωσε αδεια ενος μηνα (!!!) στον προισταμενο Λαρισας αμεσως μετα την τραγωδια,
Ο δευτερος Σταθμαρχης που πιθανον επρεπε να βρισκεται εκει μεχρι τις 11 ( αν ισχυει αυτο...) ,
Οι συνδικαλιστες που καθε φορα που απεργουσαν εβαζαν το θεμα της ασφαλειας ως 8ο , με τα προηγουμενα 7 να ειναι πως θα δουλευουν λιγοτερο και θα πληρωνονται πιο πολλα,
Οι συμβουλοι των υπουργων που με τον εναν η τον αλλον τροπο καθυστερουσαν τα εργα για να εξυπηρετησουν συγκεκριμενους εργολαβους ( πως κατηγγειλε εγγραφως το 2017 ο Βουλευτης ΣΥΡΙΖΑ Νικολοπουλος ),
Οι Γενικοι Γραμματεις που παρουσιαζουν παντελως ψευδεις εικονες της πραγματικοτητας στους ανωτερους τους, και προτεινουν να δουλεψει το συστημα με 200 σταθμαρχες αντι για 417.
Οι Υπουργοι ( βλ. Καραμανλης ) που παραιτουνται - αν και ουτως η αλλως θα συνεβαινε αυτο σε λιγες εβδομαδες - αλλα ...ξανακατεβαινουν στις εκλογες για να ζητησουν την ψηφο μας !!!
Οι Δημοσιογραφοι ( βλ. Πρετεντερης ) που κανουν πως δεν καταλαβαινουν (!!!) τι αλλο μπορει να εφταιξε εκτος απο εκεινον τον καθυστερημενο Δημοσιο Υπαλληλο ( πρωην αχθοφορο και κουβαλητη βιβλιων ) , υποτιμωντας ανερυθριαστα την νοημοσυνη μας .
Και χιλιαδες αλλοι...
Αυτα...

Αποσυνδεδεμένος Fontas84

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 870
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #111 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 12:08 »
Διότι ως γνωστόν τα κρατικά τρένα σε όλες τις χώρες ουδέποτε είχαν δυστυχήματα...

Αυτό το σχόλιο έγινε απο εσένα την ημέρα του δυστυχήματος!!!!!
Οτιδήποτε άλλο πούμε είναι αστείο

Προφανώς και εάν ηταν Κυβέρνηση ο ΣΥΡΙΖΑ θα έγραφε άλλα. Ενώ τώρα δεν θέλει!

Εγώ έκραζα και το ΣΥΡΙΖΑ τότε! Γιατί; ΕΧΩ ΑΞΙΟΠΡΠΕΠΕΙΑ!!!

Φίλε Λαμία δεν το γράφω για πολιτική αντιπαράθεση.
Την ημέρα που διάβασα το σχόλιο σοκαρίστικα, αλλά αποφάσισα να μην απαντήσω.
Με τρώει όμως κάθε μέρα!

Απο ανθρώπινη πλευρά και μόνο, ο μηδενισμός ενός τέτοιου γεγονότος, για να καλύψεις το οτιδήποτε, ειδικά σε ένα οπαδικό φόρουμ.
Δεν έχω λόγια...

Αποσυνδεδεμένος Tsimendos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.513
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #112 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 12:18 »
Τρομακτικά τραγικό που υπάρχουν εδώ μέσα άνθρωποι εργαζόμενοι που μοχθούν για να βγάλουν τα προς το ζην και προσπαθούν με τον ένα ή τον άλλο τροπο να υπερασπιστούν όλα αυτά τα ανθρωποειδή που δεν ξέρουν τι θα πει μόχθος. Και θα πανε επίσης να τους ψηφίσουν όπως κάνουν εδω και τόσα χρόνια. Ειναι τόσο μεγάλη η αηδία που με πιάνει όσο σκέφτομαι τους πιθανούς και απίθανους υποψηφίους που θα ψηφίσουν όλοι αυτοί που είναι στα κάγκελα τώρα.

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #113 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 12:39 »
Διότι ως γνωστόν τα κρατικά τρένα σε όλες τις χώρες ουδέποτε είχαν δυστυχήματα...

Αυτό το σχόλιο έγινε απο εσένα την ημέρα του δυστυχήματος!!!!!
Οτιδήποτε άλλο πούμε είναι αστείο

Το σχόλιο δεν είχε πολιτική χροιά. Ήταν ως απάντηση σε σχόλιο για τις ιδιωτικοποιήσεις. Μην τρελαθούμε κιόλας!

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #114 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 12:46 »
lol ξεκάθαρα χρησιμοποιείς το φορουμ προς ΟΦΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ που υποστηριζεις. Επιχειρείς χωρίς αιδώ να κερδίσεις ψήφους πάνω στα πτώματα 57 παιδιών. Έλλειψη σεβασμού στις οικογένειες τους.

Είσαι ο ίδιος τυπάκος που "ψήφισε" τη Μισελ που υπερασπίζονταν τον Νικό Γεωργιάδη!

Το θέμα είναι πολιτικό! Απλά η προπαγάνδα του κόμματος σας έχει δώσει τη γραμμή του απολιτικ.

Την ερώτηση την ΕΚΑΝΕΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ! Γιατί θίχτηκες!

Σου απάντησα και για το ποιον να ψηφίσει κάποιος. Οι κάκιστες προηγούμενες ελληνικές κυβερνήσεις είναι καλύτερες από αυτή!!!

ΤΕΛΟΣ!!

Απλά θες να το αποδομήσεις για να πουλήσεις καμία ψήφο στο κόμμα εν όψει εκλογών! ΠΡΟΠΑΓΝΑΔΑ!

υγ Το θέμα το έχουν πολιτικοποιήσει όλο το φορουμ σχεδόν όχι μόνο έγω!!!

υγ 2 ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ! ΕΓΩ ΕΓΡΑΨΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ! ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΔΙΕΝΕΞΗ ΑΡΧΙΣΕ Ο MYTHOS ΓΙΑΤΙ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΨΗΦΟΦΟΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΥΛΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΙΣΕΛ!!

lol! Εγώ δεν έκανα καμία προπαγάνδα. Να κοιτάξεις στον καθρέφτη που ξεκίνησες εσύ να γράφεις ως 'αντιπολίτευση' και να υποδεικνύεις με προσβλητικό τρόπο τι να μην ψηφίσει κάποιος. Χρησιμοποιείς το φόρουμ δηλαδή σαν πλατφόρμα για να μιλάς για ψήφους!!! Άρα ξεκάθαρα ποιος άραγε κάνει πολιτική εδώ μεσα;

Και δεν αποδόμησα τίποτα. Μάλλον έχεις πάει στο άλλο άκρο μου φαίνεται και γίνεσαι τοξικός.

όσο για το υστερόγραφό σου, τη στιγμή που προσβάλεις ψηφοφόρους κόμματος που αποτελεί και την πλειοψηφία στην Ελλάδα, είναι σαν να προσβάλεις τους περισσότερους.
Πες μας ποιο κόμμα ψηφίζεις για να σε επιτεθώ κι εγώ. Εύκολο θα μου είναι άλλωστε γιατί όλα τα κόμματα έχουν κάνει διάφορα κακά στη χώρα, ακόμα κι αυτά που δεν κυβέρνησαν όπως το κκε.

Αποσυνδεδεμένος Fontas84

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 870
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #115 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 12:53 »
Διότι ως γνωστόν τα κρατικά τρένα σε όλες τις χώρες ουδέποτε είχαν δυστυχήματα...

Αυτό το σχόλιο έγινε απο εσένα την ημέρα του δυστυχήματος!!!!!
Οτιδήποτε άλλο πούμε είναι αστείο

Το σχόλιο δεν είχε πολιτική χροιά. Ήταν ως απάντηση σε σχόλιο για τις ιδιωτικοποιήσεις. Μην τρελαθούμε κιόλας!
Αν και το έργαψα μετά απο αυτό που μου σχολιάζεις μάλλον δεν το είδες ή είδες αυτό που ήθελες για να απαντήσεις όπως σε συμφέρει!

Θα το ξαναγράψω λοιπόν για να μην μπορείς να το αποφύγεις!

Φίλε Λαμία δεν το γράφω για πολιτική αντιπαράθεση.
Την ημέρα που διάβασα το σχόλιο σοκαρίστικα, αλλά αποφάσισα να μην απαντήσω.
Με τρώει όμως κάθε μέρα!

Απο ανθρώπινη πλευρά και μόνο, ο μηδενισμός ενός τέτοιου γεγονότος, για να καλύψεις το οτιδήποτε, ειδικά σε ένα οπαδικό φόρουμ.
Δεν έχω λόγια...


Υπερασπίζεσαι τις ιδιωτικοποιήσεις της κυβέρνησης με αυτό το αχαρακτήριστο σχόλιο αλλά δεν είναι πολιτικό σχόλιο. Πολύ ωραία! Λάθος μου!
Δε θέλω να κάνω καμία αντιπαράθεση με εσένα , ούτε να υπερασπιστώ σχόλια του Λαμία.
Καλή συνέχεια!

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #116 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 13:00 »
Διότι ως γνωστόν τα κρατικά τρένα σε όλες τις χώρες ουδέποτε είχαν δυστυχήματα...

Αυτό το σχόλιο έγινε απο εσένα την ημέρα του δυστυχήματος!!!!!
Οτιδήποτε άλλο πούμε είναι αστείο

Το σχόλιο δεν είχε πολιτική χροιά. Ήταν ως απάντηση σε σχόλιο για τις ιδιωτικοποιήσεις. Μην τρελαθούμε κιόλας!
Αν και το έργαψα μετά απο αυτό που μου σχολιάζεις μάλλον δεν το είδες ή είδες αυτό που ήθελες για να απαντήσεις όπως σε συμφέρει!

Θα το ξαναγράψω λοιπόν για να μην μπορείς να το αποφύγεις!

Φίλε Λαμία δεν το γράφω για πολιτική αντιπαράθεση.
Την ημέρα που διάβασα το σχόλιο σοκαρίστικα, αλλά αποφάσισα να μην απαντήσω.
Με τρώει όμως κάθε μέρα!

Απο ανθρώπινη πλευρά και μόνο, ο μηδενισμός ενός τέτοιου γεγονότος, για να καλύψεις το οτιδήποτε, ειδικά σε ένα οπαδικό φόρουμ.
Δεν έχω λόγια...


Υπερασπίζεσαι τις ιδιωτικοποιήσεις της κυβέρνησης με αυτό το αχαρακτήριστο σχόλιο αλλά δεν είναι πολιτικό σχόλιο. Πολύ ωραία! Λάθος μου!
Δε θέλω να κάνω καμία αντιπαράθεση με εσένα , ούτε να υπερασπιστώ σχόλια του Λαμία.
Καλή συνέχεια!

Ναι λάθος σου! Δεν το έγραψα για να υπερασπίσω την κυβέρνηση. Άλλωστε η ιδιωτικοποίηση έγινε πριν γίνει κυβέρνηση η ΝΔ! Έλεος σας έχει φάει τόσο η πολιτική.
Όταν διαβάζω διάφορα σχόλια πιο πριν για το πόσο κακή είναι η ιδιωτικοποίηση, προφανώς και σας κάνω να αναλογιστείτε αν φταίει η ιδιωτικοποίηση αυτή καθαυτή ή κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Fontas84

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 870
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #117 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 13:04 »
Διότι ως γνωστόν τα κρατικά τρένα σε όλες τις χώρες ουδέποτε είχαν δυστυχήματα...

Αυτό το σχόλιο έγινε απο εσένα την ημέρα του δυστυχήματος!!!!!
Οτιδήποτε άλλο πούμε είναι αστείο

Το σχόλιο δεν είχε πολιτική χροιά. Ήταν ως απάντηση σε σχόλιο για τις ιδιωτικοποιήσεις. Μην τρελαθούμε κιόλας!
Αν και το έργαψα μετά απο αυτό που μου σχολιάζεις μάλλον δεν το είδες ή είδες αυτό που ήθελες για να απαντήσεις όπως σε συμφέρει!

Θα το ξαναγράψω λοιπόν για να μην μπορείς να το αποφύγεις!

Φίλε Λαμία δεν το γράφω για πολιτική αντιπαράθεση.
Την ημέρα που διάβασα το σχόλιο σοκαρίστικα, αλλά αποφάσισα να μην απαντήσω.
Με τρώει όμως κάθε μέρα!

Απο ανθρώπινη πλευρά και μόνο, ο μηδενισμός ενός τέτοιου γεγονότος, για να καλύψεις το οτιδήποτε, ειδικά σε ένα οπαδικό φόρουμ.
Δεν έχω λόγια...


Υπερασπίζεσαι τις ιδιωτικοποιήσεις της κυβέρνησης με αυτό το αχαρακτήριστο σχόλιο αλλά δεν είναι πολιτικό σχόλιο. Πολύ ωραία! Λάθος μου!
Δε θέλω να κάνω καμία αντιπαράθεση με εσένα , ούτε να υπερασπιστώ σχόλια του Λαμία.
Καλή συνέχεια!

Ναι λάθος σου! Δεν το έγραψα για να υπερασπίσω την κυβέρνηση. Άλλωστε η ιδιωτικοποίηση έγινε πριν γίνει κυβέρνηση η ΝΔ! Έλεος σας έχει φάει τόσο η πολιτική.
Όταν διαβάζω διάφορα σχόλια πιο πριν για το πόσο κακή είναι η ιδιωτικοποίηση, προφανώς και σας κάνω να αναλογιστείτε αν φταίει η ιδιωτικοποίηση αυτή καθαυτή ή κάτι άλλο.
Άνθρωπέ μου καταλαβαίνεις τι έγραψες;
Στα @ρχίδια μου τα κόμματα σας

ΚΑΤΑΛΑΒΑΪΝΕΙΣ!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #118 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 13:12 »
Άνθρωπέ μου καταλαβαίνεις τι έγραψες;
Στα @ρχίδια μου τα κόμματα σας

ΚΑΤΑΛΑΒΑΪΝΕΙΣ!!!!!!!!!!!

Ούτε κι εγώ ασχολήθηκα με κόμματα. Κάποιοι άλλοι όμως νομίζουν ότι το έκανα. Ακόμα κι εσύ!

Υπερασπίζεσαι τις ιδιωτικοποιήσεις της κυβέρνησης με αυτό το αχαρακτήριστο σχόλιο αλλά δεν είναι πολιτικό σχόλιο. Πολύ ωραία! Λάθος μου!


Οπότε κάντε μου τη χάρη και σταματήστε με τις βλακείες σας.

Αποσυνδεδεμένος Fontas84

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 870
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #119 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 13:18 »
Άνθρωπέ μου καταλαβαίνεις τι έγραψες;
Στα @ρχίδια μου τα κόμματα σας

ΚΑΤΑΛΑΒΑΪΝΕΙΣ!!!!!!!!!!!

Ούτε κι εγώ ασχολήθηκα με κόμματα. Κάποιοι άλλοι όμως νομίζουν ότι το έκανα. Ακόμα κι εσύ!

Υπερασπίζεσαι τις ιδιωτικοποιήσεις της κυβέρνησης με αυτό το αχαρακτήριστο σχόλιο αλλά δεν είναι πολιτικό σχόλιο. Πολύ ωραία! Λάθος μου!


Οπότε κάντε μου τη χάρη και σταματήστε με τις βλακείες σας.

Μετά απο τόσες μέρες και δεν σκέφτεσαι καν τι είπες.
Δεν έχεις καν την τσίπα να δεις για τι δυστύχημα μίλησες και τι μηδενισμό έκανες και έχεις και το θράσος να κουνάς το δάχτυλο με το ύφος του δασκάλου
 
Για οποιοδήποτε λόγο και να το είπες
Μηδένισες για ένα δικό σου λόγο μια εθνική τραγωδία με τόσα νεκρά παιδία και επιμένεις

Ντροπή σου είσαι και μεγάλος άνθρωπος!!

υγ. Αν θέλει το φόρουμ ας με διαγράψει και τελείως για αυτό το σχόλιο
Κρατιέμαι πάρα πολύ να μην πω πολύ χειρότερα

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.780
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #120 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 13:24 »
Άνθρωπέ μου καταλαβαίνεις τι έγραψες;
Στα @ρχίδια μου τα κόμματα σας

ΚΑΤΑΛΑΒΑΪΝΕΙΣ!!!!!!!!!!!

Ούτε κι εγώ ασχολήθηκα με κόμματα. Κάποιοι άλλοι όμως νομίζουν ότι το έκανα. Ακόμα κι εσύ!

Υπερασπίζεσαι τις ιδιωτικοποιήσεις της κυβέρνησης με αυτό το αχαρακτήριστο σχόλιο αλλά δεν είναι πολιτικό σχόλιο. Πολύ ωραία! Λάθος μου!


Οπότε κάντε μου τη χάρη και σταματήστε με τις βλακείες σας.

Με κόμματα ΟΧΙ με το κόμμα ΝΑΙ!

Δεν γίνεται όλοι να είμαστε χαζοί για να ικανοποιήσεις τον εγωισμό σου!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.780
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #121 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 13:32 »
lol ξεκάθαρα χρησιμοποιείς το φορουμ προς ΟΦΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ που υποστηριζεις. Επιχειρείς χωρίς αιδώ να κερδίσεις ψήφους πάνω στα πτώματα 57 παιδιών. Έλλειψη σεβασμού στις οικογένειες τους.

Είσαι ο ίδιος τυπάκος που "ψήφισε" τη Μισελ που υπερασπίζονταν τον Νικό Γεωργιάδη!

Το θέμα είναι πολιτικό! Απλά η προπαγάνδα του κόμματος σας έχει δώσει τη γραμμή του απολιτικ.

Την ερώτηση την ΕΚΑΝΕΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ! Γιατί θίχτηκες!

Σου απάντησα και για το ποιον να ψηφίσει κάποιος. Οι κάκιστες προηγούμενες ελληνικές κυβερνήσεις είναι καλύτερες από αυτή!!!

ΤΕΛΟΣ!!

Απλά θες να το αποδομήσεις για να πουλήσεις καμία ψήφο στο κόμμα εν όψει εκλογών! ΠΡΟΠΑΓΝΑΔΑ!

υγ Το θέμα το έχουν πολιτικοποιήσει όλο το φορουμ σχεδόν όχι μόνο έγω!!!

υγ 2 ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ! ΕΓΩ ΕΓΡΑΨΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ! ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΔΙΕΝΕΞΗ ΑΡΧΙΣΕ Ο MYTHOS ΓΙΑΤΙ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΨΗΦΟΦΟΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΥΛΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΙΣΕΛ!!

lol! Εγώ δεν έκανα καμία προπαγάνδα. Να κοιτάξεις στον καθρέφτη που ξεκίνησες εσύ να γράφεις ως 'αντιπολίτευση' και να υποδεικνύεις με προσβλητικό τρόπο τι να μην ψηφίσει κάποιος. Χρησιμοποιείς το φόρουμ δηλαδή σαν πλατφόρμα για να μιλάς για ψήφους!!! Άρα ξεκάθαρα ποιος άραγε κάνει πολιτική εδώ μεσα;

Και δεν αποδόμησα τίποτα. Μάλλον έχεις πάει στο άλλο άκρο μου φαίνεται και γίνεσαι τοξικός.

όσο για το υστερόγραφό σου, τη στιγμή που προσβάλεις ψηφοφόρους κόμματος που αποτελεί και την πλειοψηφία στην Ελλάδα, είναι σαν να προσβάλεις τους περισσότερους.
Πες μας ποιο κόμμα ψηφίζεις για να σε επιτεθώ κι εγώ. Εύκολο θα μου είναι άλλωστε γιατί όλα τα κόμματα έχουν κάνει διάφορα κακά στη χώρα, ακόμα κι αυτά που δεν κυβέρνησαν όπως το κκε.

Προτιμώ "τοξικός" και να υπερασπίζομαι τις ανθρώπινες αξίες παρά να ψηφίζω κόμμα με το όνομα της Μισελ μέσα! Αυτό σημαίνει ΤΟΞΙΚΟΤΗΤΑ!

ΥΓ Δεν αποτελεί την πλειοψηφία. Πλειοψηφία είναι 50% και 1 ψηφος. Ούτε αυτό δεν μπορείς να καταλάβεις από το φανατισμό σου!

ΥΓ 2 Ολο το φορουμ και όλη η υγιής Ελλάδα έχει πολιτικοποιήσει το περιστατικό γιατί είναι πολιτικό. Ο Πρετεντερης, ο Άρης και τα εξαπτέρυγά τους είναι αυτοί που θέλουν να το κάνουν απολιτικ λόγω κομματικής γραμμής.

ΥΓ 3 Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!! ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ!!!!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #122 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 13:36 »
Άνθρωπέ μου καταλαβαίνεις τι έγραψες;
Στα @ρχίδια μου τα κόμματα σας

ΚΑΤΑΛΑΒΑΪΝΕΙΣ!!!!!!!!!!!

Ούτε κι εγώ ασχολήθηκα με κόμματα. Κάποιοι άλλοι όμως νομίζουν ότι το έκανα. Ακόμα κι εσύ!

Υπερασπίζεσαι τις ιδιωτικοποιήσεις της κυβέρνησης με αυτό το αχαρακτήριστο σχόλιο αλλά δεν είναι πολιτικό σχόλιο. Πολύ ωραία! Λάθος μου!


Οπότε κάντε μου τη χάρη και σταματήστε με τις βλακείες σας.

Μετά απο τόσες μέρες και δεν σκέφτεσαι καν τι είπες.
Δεν έχεις καν την τσίπα να δεις για τι δυστύχημα μίλησες και τι μηδενισμό έκανες και έχεις και το θράσος να κουνάς το δάχτυλο με το ύφος του δασκάλου
 
Για οποιοδήποτε λόγο και να το είπες
Μηδένισες για ένα δικό σου λόγο μια εθνική τραγωδία με τόσα νεκρά παιδία και επιμένεις

Ντροπή σου είσαι και μεγάλος άνθρωπος!!

υγ. Αν θέλει το φόρουμ ας με διαγράψει και τελείως για αυτό το σχόλιο
Κρατιέμαι πάρα πολύ να μην πω πολύ χειρότερα

Λυπάμαι που το βλέπεις έτσι αλλά είσαι λάθος.
Υποδείξεις και χαρακτηρισμούς να κάνεις στα παιδιά σου.
Τέλος.

Αποσυνδεδεμένος Fontas84

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 870
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #123 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 13:39 »
Άνθρωπέ μου καταλαβαίνεις τι έγραψες;
Στα @ρχίδια μου τα κόμματα σας

ΚΑΤΑΛΑΒΑΪΝΕΙΣ!!!!!!!!!!!

Ούτε κι εγώ ασχολήθηκα με κόμματα. Κάποιοι άλλοι όμως νομίζουν ότι το έκανα. Ακόμα κι εσύ!

Υπερασπίζεσαι τις ιδιωτικοποιήσεις της κυβέρνησης με αυτό το αχαρακτήριστο σχόλιο αλλά δεν είναι πολιτικό σχόλιο. Πολύ ωραία! Λάθος μου!


Οπότε κάντε μου τη χάρη και σταματήστε με τις βλακείες σας.

Μετά απο τόσες μέρες και δεν σκέφτεσαι καν τι είπες.
Δεν έχεις καν την τσίπα να δεις για τι δυστύχημα μίλησες και τι μηδενισμό έκανες και έχεις και το θράσος να κουνάς το δάχτυλο με το ύφος του δασκάλου
 
Για οποιοδήποτε λόγο και να το είπες
Μηδένισες για ένα δικό σου λόγο μια εθνική τραγωδία με τόσα νεκρά παιδία και επιμένεις

Ντροπή σου είσαι και μεγάλος άνθρωπος!!

υγ. Αν θέλει το φόρουμ ας με διαγράψει και τελείως για αυτό το σχόλιο
Κρατιέμαι πάρα πολύ να μην πω πολύ χειρότερα

Λυπάμαι που το βλέπεις έτσι αλλά είσαι λάθος.
Υποδείξεις και χαρακτηρισμούς να κάνεις στα παιδιά σου.
Τέλος.
Eυχαρίστως μήπως και αυτοί γίνουν άνθρωποι

Αποσυνδεδεμένος OV1950

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.467
    • Προφίλ
Απ: Εθνική Τραγωδία-Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα
« Απάντηση #124 στις: Τρι 07 Μάρ 2023 13:42 »
Όλη η σκατοψυχιά, όλη η ξετσιπωσιά συμπυκνωμένη. Έτσι αντιλαμβάνονται τα πράγματα και το λένε φόρα παρτίδα. Αυτά είναι τα (φιλο)κυβερνητικά τομάρια:
"Μάννα εξ ουρανού" λέει πως αποτελεί για τους πολιτικούς αντιπάλους η τραγωδία και φτάνει να ξεστομίζει "το ίδιο θα έκανα"

https://twitter.com/i/status/1633056371619815428

Νίκος Στέφος το όνομα του καθάρματος