Αποστολέας Θέμα: Αφοι Χριστοβασίλη  (Αναγνώστηκε 31319 φορές)

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #125 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 17:50 »
Ερασιτέχνες μέχρι και σε αυτό.2024 και να έχει λάιβ με καλό ήχο και ερωτήσεις από τον κόσμο.Δεν χωράνε καν να είναι φάτσα φόρα.

Αυτό που έλειπε ήταν οι φραπέδες σε πλαστικά ποτήρια (τα παλιά τα διάφανα της δεκαετίας του 90') πάνω στο τραπέζι.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #126 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 17:50 »
Ρίχνουμε το ανάθεμα στον μαθητευόμενο μάγο Στάικο και καθάρισαν.Δικές του οι επιλογές το καλοκαίρι.
Τι ακούμε ρε πούστη μου.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #127 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 17:51 »
Το χειμώνα δεν μπορούσαμε να πιάσουμε τα πάνω ράφια.Το καλοκαίρι Παναγιωτάκη τι είχαν τα ράφια;;;

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #128 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 17:52 »
2-3 δημοσιογράφοι και δεν μπορούν να τα βρουν μεταξύ τους ποιος θα ρωτήσει.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #129 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 17:54 »
https://www.vrisko.gr/dir/psyxologoi/ioannina/

Ψυχολόγοι στα Ιωάννινα.

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #130 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 17:55 »
Ρίχνουμε το ανάθεμα στον μαθητευόμενο μάγο Στάικο και καθάρισαν.Δικές του οι επιλογές το καλοκαίρι.
Τι ακούμε ρε πούστη μου.

Tα έλεγα εγώ ότι ο Στάικος λειτουργεί σαν αερόσακος και σαν πλυντήριο για να ξεπλύνει τις αποτυχίες? Από τον Οκτώβριο τα έλεγα. Και ότι ο Στάικος μπορεί να είχε παραιτηθεί 5-6 φορές αλλά να τον κρατάγανε για αυτό αυτό ακριβώς το λόγο.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #131 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 18:04 »
Με το ζόρι ξέρει τα ονόματα των παιχτών.Τόσο πετυχημένος σαν αποτυχημένος σχεδιασμός πρώτη φορά.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #132 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 18:06 »
Δεν μπορείς να πάρεις βαθμό αλλά θα μπορούσες να πάρεις.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #133 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 18:08 »
Περίμενε το κατάλληλο τάιμινγκ και να είναι έτοιμος για να βγει να μιλήσει.
Τι λέει το άτομο;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #134 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 18:11 »
Εμείς πληρώνουμε με προγραμματισμό αφού τελεσιδικήσει.Οι άλλοι κάνουν άλλα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #135 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 18:23 »
Πέρυσι υπήρχε μουντιάλ και είχαμε χρόνο.Φέτος δεν είχαμε.Δεν ήξερε ο Παναγιωτάκης ότι δεν έχει μουντιάλ κάθε χρόνο αλλά κάθε τέσσερα χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #136 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 18:23 »
Τόσοι τραυματισμοί άραγε φταίει κάτι από εγκαταστάσεις ή προπονητικό τιμ;
Στην επόμενη συνέντευξη τύπου

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #137 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 18:26 »
Έριξε λεφτά για ένα γήπεδο.Λεφτά που πήρε από το στοίχημα.Που ήταν υποχρεωτικό έτσι και αλλιώς.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #138 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 18:28 »
Μεγαλύτερο μπάτζετ τελευταίας 8ετίας φέτος.Δηλαδή τι είχαμε τα προηγούμενα χρόνια;Πως στα κομμάτια πάει τόσο χάλια;;;

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #139 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 18:29 »
Ενταξει ηρεμια παιδια, τα καλυτερα ερχονται
Θα χορτασουμε ταξιδια του χρονου στη Β και θα τρωμε ξυλο μεσα και εξω απο το γηπεδο

Απο οτι φαινεται το κερδος ειναι τοσο γλυκο ΑΚΟΜΑ, που δεν τιθεται θεμα πωλησης
Αν και νομιζω οτι μια μερα ξαφνικα θα πουν η ομαδα πουληθηκε κια θα ησυχασουμε ολοι

Πιο πολυ φανηκε σαν να ηταν θεμα συσπειρωσης για τα εναπομειναντα παιχνιδια, αλλα το τραινο εχει χαθει ηδη
Ο προπονητης θα φυγει το καλοκαιρι, αλλα δεν ξερω και ποσοι παιχτες μαζι με αυτον
Δυστυχως ο γρηγοριου μας κανει να αναπολουμε τον σταικο, τοσο χαλια τα εχει παει

Σε γενικες γραμμες ειμαστε περα βρεχει και ο ποδοσφαιρικος συλλογος ΠΑΣ στις 22/3/2024 βρισκεται σε κρισιμο σταυροδρομι

Σημερα ο χαρακτηρισμος ηπιος βρηκε τον αξιο διαδοχο του

Δεν ξερω απο ποια πορτα του γηπεδου θα τρεχουν καποιοι οταν ληξει διπλο ο αγωνας με τον παναιτωλικο


 :pas: :pashat: :joker:

Αποσυνδεδεμένος pextempalla

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.145
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #140 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 18:30 »
Το συμπέρασμα από τη συνέντευξη τύπου είναι ένα και απαντάει στο γκάλοπ του φόρουμ "ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΩΣ ΕΧΟΥΜΕ"

Καλο μας κουραγιο
Δηλαδή φτάσαμε στα πλέι άουτ με τη θηλιά στο λαιμό για να κάνει συνέντευξη τύπου και να πει αυτά;
Αυτά έπρεπε να τα έχει πει σε χρόνο από όταν ανέλαβε μέχρι και λίγο καιρό αφού ανακοίνωσε τη συνέντευξη τύπου.
Τώρα έπρεπε να πει ότι την κάνει και μας αφήνει στην ησυχία μας.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #141 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 18:32 »
Φτάσαμε στην μια ώρα για να τον ρωτήσουν το δικό του όραμα ποιο είναι.
Θαύμα.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #142 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 18:33 »
500 αθλητές στην Αθήνα και δεν έχουμε δει ούτε έναν με την φανέλα του ΠΑΣ.
Έναν Ζώγκο νομίζω είχαμε φέρει από τον Ήφαιστο για λίγο;

Αποσυνδεδεμένος PASiopulo

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.340
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #143 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 18:38 »
όποιος κατάλαβε τι εννοούσε με την απάντησή του για τις προσφυγές να μου εξηγήσει κι εμένα

είπε 100 φορές ότι είναι ρομαντικός και μας έπρηξε με το όραμα ... το οποίο είναι το μόνο που δεν έχει

καινούρια δεδομένα τίποτα ... κάτι διαφορετικό, τίποτα .... συνεχίζουμε ως έχουμε ΜΕΧΡΙ ΚΕΡΑΙΑΣ ... ωραία συνέντευξη

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #144 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 18:39 »
Συνέντευξη στο ποδάρι στημένη.Ούτε σοφότεροι γίναμε,ούτε τίποτα.
Πραγματικά δεν υπάρχει σωτηρία.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #145 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 18:40 »
Παράθεση
Γέμισαν συνθήματα οι τοίχοι στο Πανηπειρωτικό (pics)


Γέμισαν με συνθήματα οι τοίχοι στο Πανηπειρωτικό Στάδιο στην είσοδο του Σταδίου, έξω από τα αποδυτήρια, αλλά και τα γραφεία της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, ενόψει και της συνέντευξης τύπου που θα παραχωρήσει το μεσημέρι ο πρόεδρος της ΠΑΕ, Παναγιώτης Χριστοβασίλης.

Η πορεία της ομάδας και τα λάθη που έγιναν και οδήγησαν ως εδώ, έχουν εξοργίσει τον κόσμο που ζητάει να πουληθεί η ομάδα στα συνθήματα που έγραψαν, ενώ από τους παίκτες ζητάνε να τα δώσουν όλα και να σώσουν έστω και τώρα τη χρονιά.





super-fm.gr

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #146 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 18:42 »
Χριστοβασίλης: Διέψευσε τα σενάρια πώλησης της ΠΑΕ, ανοιχτός μόνο σε όποιον έχει όραμα (video)

Την πρώτη του συνέντευξη τύπου ως πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα παραχώρησε ο Παναγιώτης Χριστοβασίλης, ο οποίος θέλησε να στείλει ένα μήνυμα ενότητας από τη μία μεριά, αλλά και από την άλλη να διαψεύσει ότι υπάρχουν επίσημες προτάσεις για την αγορά της ΠΑΕ.

Ο πρόεδρος του ΠΑΣ πλαισιώθηκε κάποια στιγμή και από τους αρχηγούς της ομάδας, Εραμούσπε, Κόντε, Παντελάκη και Καραχάλιο, οι οποίοι πήραν την ευθύνη για τη δεινή βαθμολογική θέση στην οποία βρίσκεται η ομάδα και ζήτησαν συγνώμη από τους φιλάθλους γιατί δεν τους αξίζει αυτό που συμβαίνει φέτος.

Ο κ. Χριστοβασίλης απάντησε σε αρκετά ερωτήματα όσον αφορά τα οικονομικά, το τι σημαίνει για εκείνον ο ΠΑΣ Γιάννινα, για τα σενάρια πώλησης και το αν ισχύουν οι φήμες ότι οι απαιτήσεις του έφταναν ακόμα και στα 8 με 10 εκατομμύρια, είπε ότι από το 2012 είναι ανοιχτή η οικογένεια σε πώληση σε όποιον έχει όραμα και όχι σε όποιον δώσει τα περισσότερα, μίλησε για το ποια θα είναι η επόμενη μέρα σε περίπτωση υποβιβασμού κ.α. Μάλιστα για το τελευταίο προσπάθησε να εγγυηθεί ότι η ομάδα θα είναι σε θέση να επιστρέψει άμεσα στη Super League, όπως έγινε δύο φορές στο παρελθόν με τον αείμνηστο πατέρα του.

Ωστόσο, αυτό που τόνισε περισσότερο από την πλευρά του, ήταν η αναγνώριση των λαθών του, αλλά και η συσπείρωση που πρέπει να υπάρξει, ώστε η ομάδα να καταφέρει να σωθεί.

Στην αρχική του τοποθέτηση ο κ. Χριστοβασίλης διάβασε το παρακάτω κείμενο:

Σας κάλεσα εδώ σήμερα, σε μια δύσκολη στιγμή για την ομάδα μας. Πολλοί ίσως θεωρήσετε ότι ο χρόνος είναι λάθος, με τον ΠΑΣ Γιάννινα να βρίσκεται δυστυχώς σε δυσχερή θέση.. Ωστόσο, αυτή ακριβώς είναι η ουσία: Στα δύσκολα δεν κρυβόμαστε. Είμαστε εδώ για να βγούμε μπροστά και να μιλήσουμε για το τι έχει συμβεί. Δεν διστάζουμε να αναλάβουμε τις ευθύνες που μας αναλογούν, αλλά παράλληλα στέλνουμε μήνυμα πως είμαστε εδώ για να παλέψουμε με όλες μας τις δυνάμεις και να στηρίξουμε την προσπάθεια του προπονητή και των παικτών σε αυτή την μάχη που δίνουν.

Υπάρχει αυτό το ειδικό βάρος και η πίεση να αποδείξεις ότι θα φανείς αντάξιος του έργου που παραλαμβάνεις. Ποτέ δεν ήμουν άνθρωπος που του αρέσουν τα φώτα της δημοσιότητας. Αυτό που έχει σημασία είναι οι πράξεις. Αν είχα έστω και την παραμικρή αμφιβολία για το μέλλον και την παρουσία μου στην ομάδα δεν θα έμπαινα καν σε αυτή την διαδικασία.

Άλλοι θα δείλιαζαν και θα έμπαιναν στην διαδικασία της άμεσης απεμπλοκής από τα κοινά της ομάδας. Αυτή όμως θα ήταν η εύκολη λύση. Δεκαέξι χρόνια στην ομάδα η οικογένεια Χριστοβασίλη έχει αποδείξει πως μόνο για τα εύκολα δεν είναι, και το έχει αποδείξει με πράξεις. Και το ίδιο επαναλαμβάνω κι εγώ ως συνεχιστής του πατέρα μου. Το κίνητρό μου παραμένει ισχυρό και οι ενέργειες μου το αποδεικνύουν.

Αν είχα αποφασίσει να αποχωρήσω δεν θα έδινα λύση σε ένα διαχρονικό πρόβλημα που αντιμετωπίζαμε με τα βοηθητικά γήπεδα, δύο γήπεδα που χαίρεσαι να τα βλέπεις, αλλά ούτε θα προσπαθούσαμε να λύσουμε το κάθε ξαφνικό πρόβλημα που μας παρουσιαζόταν όπως με τα φώτα στο παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής  Ακόμα και με τις κάμερες και την τοποθέτηση τους στο γήπεδο των Ζωσιμάδων.

Δεν είμαι όμως τέτοιος άνθρωπος γι αυτό και στέκομαι εδώ μπροστά σας για να απαντήσω στις ερωτήσεις σας ειλικρινά και να δώσω τις απαντήσεις που ζητάτε.

Λάθη έγιναν, και πολλά, τα οποία βαραίνουν εμένα προσωπικά. Λάθος δεν κάνει μόνο αυτός που δεν προσπαθεί, κι εγώ προσπαθώ από αυτά τα λάθη να μάθω. Γι αυτό είμαι εδώ για να κάνω την αυτοκριτική μου. Γνωρίζω πως η βαθμολογική κατάσταση της ομάδας δεν είναι η ιδανική. Γι αυτό κι εγώ εδώ μπροστά σε όλους θέλω να στείλω ένα μήνυμα πως θα κάνουμε τα πάντα για να βγάλουμε την ομάδα από την δύσκολη θέση και γι’ αυτό ζητάω την αμέριστη στήριξή σας, χωρίς αστερίσκους, από τον τελευταίο φίλαθλο της ομάδας μέχρι τους σημαντικότερους άρχοντες της πόλης ώστε στο τέλος της σεζόν η ομάδα να βρίσκεται στην Super League.

Η οικογένεια Χριστοβασίλη δεν έχει κρυφτεί ποτέ, ακόμα και στις πιο δύσκολες στιγμές, ακόμα και όταν η ομάδα δύο φορές υποβιβάστηκε. Αλλά και τις δύο φορές βάλαμε τα δυνατά μας και επαναφέραμε την ομάδα εκεί που της αρμόζει. Ακόμα και στο απευκταίο σενάριο του υποβιβασμού, εγώ θα είμαι εδώ για να δημιουργήσουμε μια νέα ομάδα που θα επιστρέψει ακόμα πιο δυνατή.

Παράλληλα, θα ήθελα από αυτό το βήμα να βάλω ένα οριστικό τέλος στις διάφορες φήμες που κυκλοφορούν το τελευταίο διάστημα και αφορούν σενάρια περί πώλησης της ομάδας. Από το 2012 έως και σήμερα στα γραφεία της ΠΑΕ δεν έχει φτάσει καμία απολύτως επίσημη πρόταση για την μεταβίβαση των μετοχών και όπως είχε δηλώσει και ο πατέρας μου εμείς εδώ είμαστε και περιμένουμε και αν έρθει ποτέ κάποιος άνθρωπος ο οποίος θα έχει ένα πλάνο και όραμα για να ανεβάσει τον ΠΑΣ Γιάννινα σε ένα ανώτερο επίπεδο εμείς θα είμαστε ανοιχτοί σε οποιαδήποτε συζήτηση για το καλό του συλλόγου. Επαναλαμβάνω όμως κι ελπίζω να μην χρειαστεί να επανέλθω, πως ποτέ δεν έχει φτάσει στα χέρια μας επίσημη πρόταση και ούτε υπάρχει αυτή την στιγμή ενδιαφέρον.

Αυτό που προέχει είναι η σωτηρία της ομάδας και στο τέλος να είμαστε εδώ ξανά υπό διαφορετικές συνθήκες και να συζητάμε για την ομάδα που τη νέα χρονιά θα κάνει περήφανη όλη την πόλη των Ιωαννίνων.

Εραμούσπε: «Θα βάλουμε μπροστά τους εαυτούς μας»

«Είμαστε εδώ επειδή το θέλουμε, γιατί αυτή η στιγμή είναι πολύ σημαντική για μας. Πρώτα απ’ όλα θέλουμε να ζητήσουμε συγνώμη από τους οπαδούς μας. Μας υποστηρίζουν πάντα και δεν τους αξίζει αυτό που συμβαίνει, είμαστε εμείς υπεύθυνοι. Όχι ένα άτομο, αλλά όλοι.

Θυμάμαι πέρυσι όταν ήμασταν σε παραπλήσια κατάσταση και ο Ζήσης (Καραχάλιος), με τον Νώντα (Παντελάκη) ήταν τραυματισμένοι, λέγανε ότι η ομάδα δεν πρόκειται να κερδίσει, γιατί δεν παίζουν αυτοί οι δύο. Οι ίδιοι τώρα λένε ότι αυτός ο παίκτης είναι πρόβλημα ή ο άλλος. Κατά τη γνώμη μου όχι δεν είναι έτσι. Είμαστε όλοι μαζί υπεύθυνοι από τον πρόεδρο, μέχρι τον τελευταίο.

Το πολύ σημαντικό είναι τα 6 ματς που έχουμε μπροστά μας. Πρέπει να παίξουμε όλοι μαζί, με τους οπαδούς και όλη την πόλη. Όταν παίζουμε στους ‘Ζωσιμάδες’ παίζουμε 12 και όχι 11. Η ιστορία του ΠΑΣ Γιάννινα αυτό μας λέει, να πιστεύουμε και να πολεμάμε μέχρι τέλους. Θέλουμε τους οπαδούς και την πόλη μαζί μας και θα πολεμήσουμε μαζί μέχρι το τέλος.

Στο τέλος ό,τι και να γίνει θα βάλουμε μπροστά τους εαυτούς μας, όπως όταν ήταν τα πράγματα όμορφα στα ημιτελικά του κυπέλλου ή όταν παίζαμε στα πλέι οφ και βγαίναμε μπροστά, έτσι θα βγούμε και τώρα».

Οι ερωτήσεις που τέθηκαν

Για τα χρέη της ΠΑΕ: «Τα ακριβή νούμερα της φετινής χρονιάς δεν τα έχω, αλλά είναι καλύτερα από τα περσινά. Δεν περίμενα ερώτηση λογιστικού περιεχομένου για να έχω τα ακριβή στοιχεία. Από το 2012 είχε δημιουργηθεί μία μεγάλη ζημιά και με πολλή προσπάθεια φτάσαμε σήμερα να είμαστε σε πολύ καλύτερη κατάσταση. Όλες οι υποχρεώσεις της ομάδας είναι ρυθμισμένες όμως και μπορείτε να το εξακριβώσετε και στο διαδίκτυο».

Για το τι σημαίνει για εκείνον ο ΠΑΣ Γιάννινα κι αν είναι κάτι περισσότερο από επιχείρηση: «Το 2008 ήρθε ο πατέρας μας να μας μεταφέρει την υποψία να πάρουμε τον ΠΑΣ Γιάννινα και μας την έφερε στο οικογενειακό τραπέζι, γιατί πάντα έτσι λειτουργούσαμε, ως οικογένεια. Νομίζω ότι μετά από τόσα χρόνια δεν μπορεί να θεωρηθεί ως επιχείρηση ούτε για μας, έχει γίνει ένα κομμάτι μας. Ο στόχος μας είναι η ομάδα να ανεβαίνει συνεχώς σκαλοπάτια. Το θέμα είναι ότι από το 2012 μέχρι σήμερα έχουμε πολλά στο μυαλό μας για την ομάδα και την πόλη, αλλά το θέμα είναι να φτάνεις ως εκεί που μπορείς. Και γι’ αυτό κάθε καλοκαίρι έλεγε ο πατέρας μου ότι αν υπάρχει κάποιος που θέλει να κάνει άλματα με αυτήν την ομάδα, εδώ είμαστε να ακούσουμε τι έχει να μας πει».

Σχετικά με τις εγγυήσεις που ουσιαστικά έδωσε ότι θα κάνει το παν η ομάδα να επιστρέψει, αν τυχόν υποβιβαστεί και γιατί δεν έγινε καλύτερος σχεδιασμός από το καλοκαίρι ή τον Ιανουάριο για να αποφευχθεί αυτή η αβεβαιότητα: «Το καλοκαίρι ξεκίνησε ένας σχεδιασμός που έγινε σε συνεργασία με τον προπονητή. Βρίσκουμε τις θέσεις που θέλουμε και ψάχνουμε μετά τις κατάλληλες λύσεις. Οι επιλογές αποδείχτηκε ότι δεν ήταν πολύ καλές, αλλά ήταν αυτές που ήθελε ο κ. Στάικος. Προχωρήσαμε και τους εμπιστευτήκαμε όλους, παίκτες και προπονητή. Πέρυσι δεν ήταν εύκολη χρονιά για τον κ. Στάικο, άλλαξε ο κορμός κατά τα 9/11 και το καλοκαίρι θέλαμε να ανεβάσουμε ένα επίπεδο. Στην αρχή της χρονιάς στις πρώτες 5 αγωνιστικές λέγανε τα καλύτερα για την ομάδα. Απλά όταν σε παίρνει η μπάλα και έρχονται μαζεμένα κάποια αποτελέσματα, δεν πάνε καλά τα πράγματα.

Η ψυχολογία είναι βασικός παράγοντας κι ένας από τους λόγους που κάνω τη συνέντευξη είναι η ψυχολογία των παικτών, γιατί οι αποδόσεις μας στα τελευταία 5 ματς είναι για πιο ψηλά.

Για τις καθυστερήσεις των μεταγραφών τον Ιανουάριο, οι ποδοσφαιριστές πιο ψηλών ραφιών δεν πηγαίνουν εύκολα σε ομάδες που κινδυνεύουν. Θέλει ένα τρόπο διαχείρισης, δεν είναι πάντα το οικονομικό.

Οι παίκτες που επιλέχθηκαν τον Ιανουάριο, επιλέχθησαν με τη σύμφωνη γνώμη του προπονητή.

Και να συμπληρώσω ότι ο κ. Στάικος έφυγε μέσα Δεκεμβρίου, οπότε όταν έφυγε άλλαξε και ολόκληρος ο σχεδιασμός που είχε γίνει μέχρι τότε και πήγε στον κάδο».

Για το ποιο θεωρεί ως το σοβαρότερο λάθος του: «Όταν είσαι χαμηλά στη βαθμολογία, έχουν γίνει πολλά λάθη. Θεωρώ ότι έβαλα πολλά πάνω στην πλάτη του Θανάση Στάικου. Δεν ήταν έτοιμος. Κάναμε μαζί κάποιες αστοχίες σε επιλογές και όχι μόνο παικτικές. Μετά τον Άρη η εικόνα έχει βελτιωθεί, αλλά πρέπει να αλλάξει η ψυχολογία μας και να φύγει η ηττοπάθεια από το αγωνιστικό τμήμα. Κι αυτό θέλω να κάνω σήμερα, να δυναμώσω το κλίμα στα αποδυτήρια και να πετύχουμε εν τέλει την παραμονή. Χρόνος υπάρχει».

Για τα σενάρια πώλησης της ΠΑΕ: «Διάβασα και για έναν συνεργάτη μας επί σειρά χρόνων, τον κ. Σιόντη. Δεν βοηθάνε ούτε τον ίδιο αυτά τα σενάρια, αλλά ούτε την ομάδα. Πρέπει να σταματήσει αυτό. Προέχει η πορεία της ομάδας. Από το 2012 είναι σταθερή η άποψή μας ότι μπορεί να έρθει κάποιος με πλάνο και όραμα, γιατί αυτοί οι παράγοντες θα καθορίσουν την πώληση, όχι τα νούμερα. Έχουμε δεθεί με την ομάδα, ο πατέρας μου έφυγε από τη ζωή και δεν θέλω προσωπικά να αφήσω πίσω μου μία κατάσταση που δεν θα προχωρήσει την ομάδα ένα σκαλοπάτι παραπάνω».

Για το αν έχει ζητήσει 8-10 εκατομμύρια να πουλήσει: «Δεν έχει φτάσει καμία πρόταση. Αυτά που ακούτε εσείς τα ακούμε κι εμείς. Είμαστε εδώ να ακούσουμε όποιον επενδυτή έχει πλάνο και όραμα. Μπορεί να υπάρχουν άνθρωποι να δώσουν τα 8-10 εκατομμύρια, αλλά να μην έχουν το όραμα. Δεν θα το δεχτούμε. Πρέπει να πάει η ΠΑΕ στον επόμενο πετυχημένο, γιατί ο πατέρας μου ήταν ο πιο πετυχημένος».

Για το αν γνωρίζει το κλίμα της πόλης και αν είναι ικανοποιημένος από την ενημέρωση που του παρέχουν οι συνεργάτες του: «Από το 2009 μέχρι το 2012 έμενα στα Γιάννενα, οπότε γνωρίζω το κλίμα. Αν η ομάδα πήγαινε καλά δεν θα ενδιέφερε κανέναν αν ενημερώνομαι καλά για την ομάδα. Δεν νομίζω ότιθ η ενημέρωσή μου φταίει για το που βρισκόμαστε σήμερα».

Για το αν είναι διατεθειμένος να συζητήσει με ενδιαφερόμενους για την ΠΑΕ: «Το 2008 ο πατέρας μου ήταν ήδη γνώστης ότι θα αποχωρήσει ο κ. Κούγιας από τους πολιτικούς της πόλης, δεν εμφανίστηκε τυχαία.

Είμαστε εδώ  για το καλό της ομάδας κι αν αυτό είναι μακριά από την οικογένεια Χριστοβασίλη εδώ είμαστε να το συζητήσουμε, αρκεί να ανέβει σκαλοπάτια η ομάδα, να υπάρχει όραμα και σχέδιο, γιατί κάποιοι βρίσκονται στο ποδόσφαιρο για τους δικούς τους λόγους».

Για το αν ήταν η κατάλληλη στιγμή να γίνει αυτή η συνέντευξη και για τις σχέσεις του με τον κόσμο: «Σε δύο μήνες κλείνει ένας χρόνος από τη μέρα που έφυγε ο πατέρας μου και δεν ήταν μικρό το βάρος. Το γεγονός ότι είχαμε πει ότι θα κάνουμε μια συνέντευξη Τύπου, ψάχναμε παράλληλα και την κατάλληλη στιγμή ώστε να είμαστε έτοιμοι να πούμε κάποια πράγματα και να εξηγήσουμε τα λάθη μας ώστε να μην τα επαναλάβουμε. Αυτή η στιγμή είναι η κατάλληλη και ο λόγος είναι η συσπείρωση του κόσμου και όλης της πόλης, να έρθουμε εμείς πιο κοντά στον κόσμο και αυτοί πιο κοντά σε εμάς γιατί χάσαμε αρκετούς βαθμούς στον δεύτερο γύρο λόγω του κλεισίματος των γηπέδων από την κυβέρνηση. Θα ψάξουμε να βρούμε τους τρόπους να έχουμε και πάλι επαφή με τον κόσμο των Ιωαννίνων».

Για το αν δεν ευδοκιμήσει το σενάριο να έρθει και πάλι κοντά με τον κόσμο αφού ο κόσμος αυτή τη στιγμή δεν τον θέλει στην ομάδα: «Σίγουρα δεν θέλω να βρίσκομαι κάπου που δεν με θέλουν, αλλά αυτή τη στιγμή προέχει η ομάδα να φτάσει στο στόχο της. Αυτό θα το συζητήσουμε όταν έρθει η ώρα ».

Για το ότι η ομάδα δεν είναι στελεχωμένη με Γιαννιώτες παράγοντες ή βετεράνους παίκτες σε κανένα πόστο: «Την τελευταία πενταετία δεν έχω αλλάξει κάτι από αυτά που είχε αλλάξει ο πατέρας μου. Αν εξαιρέσεις τη Β’ Εθνική που ο Ντάσιος ήταν γενικός αρχηγός, δεν υπήρξε άλλη αλλαγή. Οι παλαίμαχοι θέλουμε να είναι πιο κοντά στην ομάδα, αλλά να βρούμε και τις θέσεις που αρμόζουν στον καθένα και τι μπορεί να αναλάβει ο καθένας για να ανεβάσουμε επίπεδο την ομάδα».

Πιο αναλυτικά θα ακούσετε τη συνέντευξη διάρκειας μίας ώρας περίπου, στη ζωντανή μας μετάδοση στο fb και σε λίγο θα ανέβει και στο youtube όπου ακούγονται και πιο καθαρά οι ερωταπαντήσεις.
super-fm.gr

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #147 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 18:42 »
Χριστοβασίλης: «Καμία πρόταση ή ενδιαφέρον, όλα τα χρέη ρυθμισμένα»
Την πρόθεση της οικογένειας Χριστοβασίλη να παραμείνει στη διοίκηση του ΠΑΣ Γιάννινα ακόμα και σε περίπτωση υποβιβασμού της ομάδας γνωστοποίησε στη σημερινή συνέντευξη Τύπου ο Παναγιώτης Χριστοβασίλης. Ο πρόεδρος της γιαννιώτικης ΠΑΕ τόνισε ότι δεν έχει υπάρξει καμία επίσημη πρόταση ή ενδιαφέρον για την αγορά της ομάδας και διέψευσε τα ονόματα που έχουν δει το φως της δημοσιότητας, ενώ έκανε την αυτοκριτική του αναγνωρίζοντας ότι έχει κάνει σημαντικά λάθη τη φετινή σεζόν. 

Αναλυτικά η συνέντευξη Τύπου του Παναγιώτη Χριστοβασίλη:

«Σας κάλεσα εδώ σήμερα, σε μια δύσκολη στιγμή για την ομάδα μας. Πολλοί ίσως θεωρήσετε ότι ο χρόνος είναι λάθος, με τον ΠΑΣ Γιάννινα να βρίσκεται δυστυχώς σε δυσχερή θέση.. Ωστόσο, αυτή ακριβώς είναι η ουσία: Στα δύσκολα δεν κρυβόμαστε. Είμαστε εδώ για να βγούμε μπροστά και να μιλήσουμε για το τι έχει συμβεί. Δεν διστάζουμε να αναλάβουμε τις ευθύνες που μας αναλογούν, αλλά παράλληλα στέλνουμε μήνυμα πως είμαστε εδώ για να παλέψουμε με όλες μας τις δυνάμεις και να στηρίξουμε την προσπάθεια του προπονητή και των παικτών σε αυτή την μάχη που δίνουν.

Υπάρχει αυτό το ειδικό βάρος και η πίεση να αποδείξεις ότι θα φανείς αντάξιος του έργου που παραλαμβάνεις. Ποτέ δεν ήμουν άνθρωπος που του αρέσουν τα φώτα της δημοσιότητας. Αυτό που έχει σημασία είναι οι πράξεις. Αν είχα έστω και την παραμικρή αμφιβολία για το μέλλον και την παρουσία μου στην ομάδα δεν θα έμπαινα καν σε αυτή την διαδικασία.

Άλλοι θα δείλιαζαν και θα έμπαιναν στην διαδικασία της άμεσης απεμπλοκής από τα κοινά της ομάδας. Αυτή όμως θα ήταν η εύκολη λύση. Δεκαέξι χρόνια στην ομάδα η οικογένεια Χριστοβασίλη έχει αποδείξει πως μόνο για τα εύκολα δεν είναι, και το έχει αποδείξει με πράξεις. Και το ίδιο επαναλαμβάνω κι εγώ ως συνεχιστής του πατέρα μου. Το κίνητρό μου παραμένει ισχυρό και οι ενέργειες μου το αποδεικνύουν.

Αν είχα αποφασίσει να αποχωρήσω δεν θα έδινα λύση σε ένα διαχρονικό πρόβλημα που αντιμετωπίζαμε με τα βοηθητικά γήπεδα, δύο γήπεδα που χαίρεσαι να τα βλέπεις, αλλά ούτε θα προσπαθούσαμε να λύσουμε το κάθε ξαφνικό πρόβλημα που μας παρουσιαζόταν όπως με τα φώτα στο παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής Ακόμα και με τις κάμερες και την τοποθέτηση τους στο γήπεδο των Ζωσιμάδων.

Δεν είμαι όμως τέτοιος άνθρωπος για αυτό και στέκομαι εδώ μπροστά σας για να απαντήσω στις ερωτήσεις σας ειλικρινά και να δώσω τις απαντήσεις που ζητάτε. Λάθη έγιναν, και πολλά, τα οποία βαραίνουν εμένα προσωπικά. Λάθος δεν κάνει μόνο αυτός που δεν προσπαθεί, κι εγώ προσπαθώ από αυτά τα λάθη να μάθω. Για αυτό είμαι εδώ για να κάνω την αυτοκριτική μου. Γνωρίζω πως η βαθμολογική κατάσταση της ομάδας δεν είναι η ιδανική. Γι αυτό κι εγώ εδώ μπροστά σε όλους θέλω να στείλω ένα μήνυμα πως θα κάνουμε τα πάντα για να βγάλουμε την ομάδα από την δύσκολη θέση και γι’ αυτό ζητάω την αμέριστη στήριξή σας, χωρίς αστερίσκους, από τον τελευταίο φίλαθλο της ομάδας μέχρι τους σημαντικότερους άρχοντες της πόλης ώστε στο τέλος της σεζόν η ομάδα να βρίσκεται στην Super League.

Η οικογένεια Χριστοβασίλη δεν έχει κρυφτεί ποτέ, ακόμα και στις πιο δύσκολες στιγμές, ακόμα και όταν η ομάδα δύο φορές υποβιβάστηκε. Αλλά και τις δύο φορές βάλαμε τα δυνατά μας και επαναφέραμε την ομάδα εκεί που της αρμόζει. Ακόμα και στο απευκταίο σενάριο του υποβιβασμού, εγώ θα είμαι εδώ για να δημιουργήσουμε μια νέα ομάδα που θα επιστρέψει ακόμα πιο δυνατή.

Παράλληλα, θα ήθελα από αυτό το βήμα να βάλω ένα οριστικό τέλος στις διάφορες φήμες που κυκλοφορούν το τελευταίο διάστημα και αφορούν σενάρια περί πώλησης της ομάδας. Από το 2012 έως και σήμερα στα γραφεία της ΠΑΕ δεν έχει φτάσει καμία απολύτως επίσημη πρόταση για την μεταβίβαση των μετοχών και όπως είχε δηλώσει και ο πατέρας μου εμείς εδώ είμαστε και περιμένουμε και αν έρθει ποτέ κάποιος άνθρωπος ο οποίος θα έχει ένα πλάνο και όραμα για να ανεβάσει τον ΠΑΣ Γιάννινα σε ένα ανώτερο επίπεδο εμείς θα είμαστε ανοιχτοί σε οποιαδήποτε συζήτηση για το καλό του συλλόγου. Επαναλαμβάνω όμως κι ελπίζω να μην χρειαστεί να επανέλθω, πως ποτέ δεν έχει φτάσει στα χέρια μας επίσημη πρόταση και ούτε υπάρχει αυτή την στιγμή ενδιαφέρον.

Αυτό που προέχει είναι η σωτηρία της ομάδας και στο τέλος να είμαστε εδώ ξανά υπό διαφορετικές συνθήκες και να συζητάμε για την ομάδα που τη νέα χρονιά θα κάνει περήφανη όλη την πόλη των Ιωαννίνων».

Για το αν η έλλειψη κινήτρου η το παρασκήνιο μπορούν να παίξουν ρόλο στη διαδικασία: «Στα play out κάποιες ομάδες έχουν κίνητρο, κάποιες δεν έχουν κίνητρο. Υπήρχαν φορές που και εμείς δεν είχαμε κίνητρο. Το ότι υπάρχουν σχέσεις μεταξύ ομάδων υπάρχουν, αλλά ότι παίζεται στο γήπεδο, παίζεται στο γήπεδο».

Για τους στημένους αγώνες και τις ομάδες που εμπλέκονται στην υπόθεση αυτή: «Είναι ένα ζήτημα που από τότε που βγήκε το πόρισμα για τους χειραγωγημένους αγώνες, αυτό δεν κάνει καλό. Το είδαμε και το καλοκαίρι με τις τοπικές επιχειρήσεις που είχαν μεγάλο άγχος, δεν ήξεραν σε ποιες ομάδες απευθύνονται. Η δικαιοσύνη θα δείξει το δρόμο, δεν είναι στο χέρι μας. Υπάρχουν εισαγγελείς που θα τρέξουν τις διαδικασίες. Μπορεί αν αποδειχτεί, να φανεί λανθασμένος ο βαθμολογικός πίνακας».

Για τον Δημήτρη Νιαρχάκο και τους λόγους αποχώρησης: «Ο κ. Νιαρχάκος μετά την απώλεια του πατέρα επέστρεψε στην ομάδα να βοηθήσει σε κάποια κομμάτια, ως υπεύθυνος για την οργάνωση και τη διεύθυνση του ποδοσφαιρικού τμήματος. Η αλήθεια είναι ότι δεν είχε την αποδοχή του κόσμου σε σχέση με άλλες θητείες, μετά τα άσχημα αποτελέσματα συγκέντρωνε πρώτος τα πυρά, ήταν . Καταλήξαμε κοινή συναινέσει στο να αποχωρήσει γιατί και ο ίδιος δεν μπορούσε να ανταποκριθεί στην καθημερινότητα στα Γιάννενα και ο ίδιος και η ομάδα επιβαρύνονταν».

Σε ερώτηση για τις οφειλές ρου ΠΑΣ προς εφορία, ΕΦΚΑ και άλλους δημόσιους φορείς αλλά και τα χρέη προς παίκτες και τρίτους, απάντησε: «Τα ακριβή νούμερα δεν τα έχω ούτε εγώ μπροστά μου, εφόσον υπάρχουν στο διαδίκτυο μπορεί οποιοσδήποτε να τα δει. Δεν περίμενα ερώτηση λογιστικού περιεχομένου για να μπορέσω να το εξηγήσω, είναι άτοπο αλλά από το 2012 έως σήμερα είχε δημιουργηθεί μια μεγάλη ζημιά και με σταθερά βήματα φτάσαμε να είμαστε σε καλύτερη κατάσταση. Είναι πάνω από 2 εκατομμύρια οι οφειλές. Και πάλι πρέπει να γίνει ο ισολογισμός του 2024. Όλες οι υποχρεώσεις της ομάδας είναι ρυθμισμένες».

Για τους λόγους που απέτυχε ο σχεδιασμός του καλοκαιριού, τα λάθη που δεν διορθώθηκαν ούτε τον Ιανουάριο και το τι σημαίνει για εκείνο ο ΠΑΣ Γιάννινα: «Το 2008 ο πατέρας μας μας ήρθε με μια υποψία να ασχοληθεί με τον ΠΑΣ Γιάννινα, κατέθεσε τους λόγους στο τραπέζι για να πάρουμε μια απόφαση οικογενειακά. Όπως διαχειριζόμαστε το club, έτσι είμαστε και στο σπίτι. Μας μοίρασε τους λόγους που έκανε την κίνηση αυτή και μετά από τόσα χρόνια έγινε κομμάτι μας. Το πιο σημαντικό είναι η ομάδα αυτή να ανεβαίνει σκαλοπάτια. Θέλουμε πολλά πράγματα για την ομάδα και την πόλη. Το θέμα είναι να έχεις τις δυνατότητες να φτάνεις εκεί που μπορείς. Ο πατέρας μου έλεγε ότι όποιος θέλει να κάνει άλματα να κάτσουμε να το συζητήσουμε. Το καλοκαίρι έγινε ένας σχεδιασμός της ομάδας που γίνεται όπως κάθε χρόνο από τον εκάστοτε προπονητή και προσπαθούσαμε να βρούμε τις καλύτερες δυνατές λύσεις. Το καλοκαίρι οι επιλογές δεν ήταν καλές αλλά ήταν αυτές που ήθελε ο προπονητής της ομάδας. Ο Θανάσης Στάικος πέρασε μια χρονιά πέρυσι που δεν ήταν εύκολη για τον ίδιο, έφυγαν τα 9/11 της ομάδας και έπρεπε να στήσουμε νέο κορμό. Το θέμα είναι ότι στις πρώτες αγωνιστικές έλεγαν τα καλύτερα για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Όταν έρχονται μαζεμένα αρνητικά αποτελέσματα, πέφτει η ψυχολογία που είναι πολύ σημαντική. Ένας λόγος που κάνω τη συνέντευξη είναι για τη ψυχολογία των παικτών, με βάση τις αποδόσεις μας στα τελευταία πέντε παιχνίδια έπρεπε να ήμασταν πιο ψηλά στη βαθμολογία. Για τον λόγο που καθυστερήσαμε τον Γενάρη, όταν είσαι χαμηλά στη βαθμολογία, θέλεις ένα τρόπο διαχείρισης να πάρεις παίκτες δεν είναι εύκολο, μπορεί να φοβούνται την επόμενη μέρα και να θέλουν κάτι πιο ήρεμο. Ο Θανάσης Στάικος έφυγε τα μέσα Δεκεμβρίου, είχαμε ένα πλάνο με παίκτες που κοιτούσαμε. Η αλλαγή προπονητή φέρνει και διαφορετικές αλλαγές».

Για το ποιο από τα λάθη θα μπορούσε να αποφευχθεί για να πάει καλύτερα η ομάδα: «Όταν είσαι χαμηλά στη βαθμολογία, σημαίνει ότι έχουν γίνει πολλά λάθη, μπορείς να ξεκινήσεις από πολλά πράγματα για το ποιο είναι το μεγαλύτερο λάθος. Εβαλα πολλά πάνω στην πλάτη του Στάικου στην αρχή της σεζόν. Δεν ήταν τόσο έτοιμος να αναλάβει ένα τόσο μεγάλο κομμάτι και κάναμε κάποιες αστοχίες. Η εικόνα της ομάδας από τον Γενάρη και μετά δείχνει ότι ξέρει τι ζητάει στο γήπεδο, υπάρχει το θέμα της ηττοπάθειας που πρέπει να φύγει από την ομάδα, από το αγωνιστικό. Στόχος να δυναμώσω το κλίμα στα αποδυτήρια ώστε να μπορέσουμε, ξεκινώντας από τον Παναιτωλικό γιατί έχουμε σπαταλήσει πολλούς βαθμούς. Χρόνος υπάρχει.

Για την αντίφαση στο ότι θα μείνει στην ομάδα ενώ ταυτόχρονα είναι ανοιχτός σε προτάσεις: «Όταν ακούω και διαβάζω σενάρια, βρίσκεται ο ένας, ο άλλος, δηλαδή ένας συνεργάτης μας ο κ. Σιόντης, ο οποίος δεν έδειξε ποτέ τέτοια διάθεση, το να ακούγονται αυτά δεν βοηθάει τον ίδιο ούτε την ομάδα. Να το ξεκαθαρίσουμε και να σταματήσει αυτό. Αυτή τη στιγμή προέχει η πορεία της ομάδας. Το ότι είμαστε ανοιχτοί δεν αλλάζει αυτό. Αν κάποιος έχει πλάνο και όραμα να το ανεβάσει επίπεδο παραπάνω, για εμάς δεν είναι τα νούμερα, το πλάνο και το όραμα είναι. Έχουμε δεθεί με την ομάδα, θέλουμε μόνο να ανεβαινει. Ο πατέρας μου έφυγε μέσα από αυτή τη διαδικασία και εγώ δεν θέλω να αφήσω να μείνει κάτι και να μη προχωράει παραπάνω».
passports.gr

Αποσυνδεδεμένος SirBak

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #148 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 18:46 »
Βασικα ρε παιδια επρεπε να τον ρωτησει καποιος και τι δουλεια κανει αυτο το παιδι....Γιατι εγω δικηγορο Χριστοβασιλη δεν βρισκω στο google....

Αποσυνδεδεμένος panodirlas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 715
    • Προφίλ
Απ: Αφοι Χριστοβασίλη
« Απάντηση #149 στις: Παρ 22 Μάρ 2024 19:50 »
Τέλος λοιπόν τα σενάρια κρατάει το δελτίο του στον ΠΑΣ Γιάννινα ο Π. Χριστοβασίλης

Κάτι πήγε να γίνει από ερωτήσεις αλλά οι απαντήσεις ήταν σαν από πρότυπα sms που είχαν τα κινητά. Νέος άνθρωπος αντί να βγει να μιλήσει να πει είμαι αυτός και αυτός καθόταν να διαβάζει απο το χαρτί για να πει τα γνωστά, ονόματα παικτών δεν ήξερε(???) ο Πολωνός!!!!???, τον Στάικο μία θανάση,μία κύριο θανάση την άλλη κύριο στάικο, για τις προσφυγές των παικτών τι απάντηση ήταν αυτή άκου σε μάς βρίσκουν και τα κάνουν????, ανέφερε δηλαδή ότι θα κάτσει να αναλύσει το όραμα των επόμενων κ μετά θα πουλήσει, το δικό σου ποιό είναι?? λέει κάποιος μπορεί να έχει να δώσει 8-10 εκατομμύρια αλλά να μην έχει όραμα άρα θα αρνιόσουν τα 8-10???!!!! τότε δώστον σε μένα τσάμπα όραμα έχω, μας δουλεύουν κανονικά, άλλο μετά λέει περιμένανε την κατάλληλη στιγμή για την συνέντευξη για να εξηγήσουν κ τα λάθη τους, από το νοέμβριο δηλαδή θές να πείς για τα λάθη σου και την κάνεις τον μάρτιο συνεχίζοντας τα λάθη??? λες δεν γαμιέται άστα να γίνουν και άλλα
να πω και κατι απο την άλλη μεριά αφού ξέρουμε οτι μόνο το χρήμα σας νοιάζει γιατί δεν πας στα αποδυτήρια να τάξεις πριμ για παραμονή??? έτσι και αλλιώς θα την βγάλεις την χασούρα και σε περίπτωση πώλησης αλλά και αν μείνεις απο τα έσοδα του στοιχήματος..θα μου πείς βέβαια ε κάτσε γιατι να βαλω πιο λίγα στην τσέπη μου και ένα δεύτερο αφού είδες πέρυσι ότι δεν μπορείς..δεν το έχεις αλλά σε ένοιαζε να τρως το γάλα της αγελάδας γιατί δεν έβαλες έναν μπροστινό με όρεξη να τρέχει την ομάδα..να βάλεις και έναν γενικό αρχηγό παλιό παίκτη και να σώσεις την χρονιά και η τσέπη τσέπη..θα μου πεις πάλι τι ρωτάω

Τέλος να πω κάτι που ήθελα να πω απο καιρό πριν πεθάνει ακόμα ο χβ, όταν ο ντε βινσέντι ήρθε αντίπαλος με την λαμία είχε πεί "Από τον δρόμο που ερχόμασταν βλέποντας την πόλη από μακριά η καρδιά μου άρχισε να χτυπά.." έτσι δηλαδή που νιώθουμε όλοι μας όταν ερχόμαστε στην πόλη μας..λίγο να νιώθατε έτσι εσείς (μας είπες κιόλας ότι έχεις δεθεί) και ο πατέρα σας δεν θα ήταν ο οργανισμός ΠΑΣ Γιάννινα σ αυτή την τραγική κατάσταση

Αυτα