Αποστολέας Θέμα: Γκέργκελι Νάγκι  (Αναγνώστηκε 1847 φορές)

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Γκέργκελι Νάγκι
« στις: Τετ 24 Ιαν 2024 18:51 »


Η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα 1966 ανακοινώνει την απόκτηση του 29χρονου τερματοφύλακα Γκέργκελι Νάγκι. Ο Νάγκι γεννήθηκε στις 27 Μαΐου του 1994 και ξεκίνησε την καριέρα του από τις ακαδημίες της Γκιόρ για να μετακομίσει σε ηλικία 20 ετών στην Ντουναουϊβάρος.

Μετά από μία χρονιά παρουσίας και 20 εμφανίσεις υπέγραψε στην Βάσας. Στην τριετή παρουσία υπερασπίστηκε το τέρμα της ομάδας σε 72 παιχνίδια. Μετά την Βάσας ακολούθησε η Πάκσι το καλοκαίρι του 2018. Στην ουγγρική ομάδα αγωνίστηκε σε 75 αγώνες πριν ξεκινήσει την ελληνική του περιπέτεια.

Τον Ιανουάριο του 2020 υπέγραψε στην ΑΕΛ στην οποία είχε την ευκαιρία να συνεργαστεί με τον νυν προπονητή του συλλόγου μας, Μιχάλη Γρηγορίου. Με την ομάδα του κάμπου αγωνίστηκε σε 28 αγώνες πριν επιστρέψει το καλοκαίρι του 2021 στην πατρίδα του και την Πάκσι. Το περασμένο καλοκαίρι έγινε κάτοικος Λαμίας μέχρι και πρόσφατα από την οποία αποχώρησε για να υπογράψει στον ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα τον καλωσορίζει στην οικογένεια του και του εύχεται καλή επιτυχία.
pasgiannina.gr

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Γκέργκελι Νάγκι
« Απάντηση #1 στις: Τετ 24 Ιαν 2024 18:57 »
Αυτός τώρα να ήρθε δανεικός ή ελεύθερος;
Γράφτηκε ότι δεν μπορεί να παίξει εναντίον της Λαμίας.Να ισχύει άραγε αυτό ή μπα;

Αποσυνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.726
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Γκέργκελι Νάγκι
« Απάντηση #2 στις: Τετ 24 Ιαν 2024 20:27 »
Η μονη περιπτωση να δωσει ( ελευθερο; δανεικο; 😳 ) μια ομαδα σαν την Λαμια τον δευτερο τερματοφυλακα της ειναι απλα να τα εχει παρατησει αφου σωθηκε και απλα να πουλαει παιχνιδια απο τωρα και περα. Αρχης γενομενης με το Αγρινιο .

Πιο πιθανο ομως μου φαινεται να ειναι τελικα ο τριτος τερματοφυλακας . Ειτε λογω ικανοτητων ειτε λογω προβληματος απο το σπασιμο δαχτυλου που ειχε τον Οκτωβριο.
Χωρις φυσικα αυτο να σημαινει οτι η Λαμια δεν θα πουλαει παιχνιδια☺️.

Ιδωμεν εντος του γηπεδου.
 Παντως αδυνατω να φανταστω το πως θα νιωθουν οι Σουλης και Αθανασίου…

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.794
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Γκέργκελι Νάγκι
« Απάντηση #3 στις: Τετ 24 Ιαν 2024 21:47 »
Δεν με τρελαίνει αλλά θα τον δούμε!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος FanaticPaS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 898
    • Προφίλ
Απ: Γκέργκελι Νάγκι
« Απάντηση #4 στις: Πεμ 25 Ιαν 2024 00:50 »
Ευτυχώς υπάρχει η λαμία και παίρνουμε κανα δανεικό
Μεγαλωσα δν εβαλα μυαλο

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.794
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Γκέργκελι Νάγκι
« Απάντηση #5 στις: Πεμ 25 Ιαν 2024 18:34 »
Δεν έχω πολλές προσδοκίες από αυτόν να πω την αλήθεια!!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Γκέργκελι Νάγκι
« Απάντηση #6 στις: Σαβ 03 Φεβ 2024 21:23 »
https://fminside.net/players/4-fm-24/38031532-gergely-nagy

Μεγάλο προσόν του σίγουρα το ύψος του.Σχεδόν δίμετρος.Θα ήθελα λίγο καλύτερα χαρακτηριστικά.Στα ψηλά θέλω να πιστεύω θα καθαρίζει.Στα χαμηλά δεν ξέρω τι θα κάνει γιατί είναι βαρύ σκαρί.Από το 1.83 βέβαια να πάμε στο 1.97 νομίζω είναι καλύτερα.Εφόσον παίζει βασικός.1.88 είναι ο Αθανασίου και 1.99 ο Σούλης.Ο Βρακάς δεν ξέρω.Μας το κρύβουν.
Μένει να τον δούμε και αυτόν στο γήπεδο φυσικά.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Γκέργκελι Νάγκι
« Απάντηση #7 στις: Παρ 19 Ιούλ 2024 19:16 »
Τα βρήκαν ο ΠΑΣ με τον Νάγκι, στο αρχείο η προσφυγή που κατέθεσε
Προσφυγή κατά της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα για καταβολή οφειλόμενου ποσού κατέθεσε ο Γκέργκελι Νάγκι, αλλά όπως έγινε γνωστό από την ΠΑΕ το θέμα διευθετήθηκε και ο Ούγγρος τερματοφύλακας έχει παραιτηθεί της προσφυγής.

Η υπόθεση είναι γραμμένη στο πινάκιο δικασίμου της Δευτέρας 22 Ιουλίου, όπου η αρμόδια επιτροπής της ΕΠΟ (ΠΕΕΟΔ) θα εκδικάζει προσφυγές παικτών κατά ομάδων Β’ Εθνικής. Εκτός από την υπόθεση Νάγκι είναι προς εκδίκαση και άλλες προσφυγές παικτών και προπονητών κατά Νίκης Βόλου, Διαγόρα και Παναχαϊκής. Εφόσον η υπόθεση του Νάγκι έχει διευθετηθεί στη δικάσιμο της Δευτέρας ο πληρεξούσιος δικηγόρος του θα παραιτηθεί του δικογράφου και του δικαιώματος και η υπόθεση θα πάει στο αρχείο.
agon.gr