Αποστολέας Θέμα: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)  (Αναγνώστηκε 57580 φορές)

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #200 στις: Τρι 21 Μάι 2024 10:38 »
B Εθνική και διαρκείας δεν παίζει. Μόνο τη χρονιά του Ογιος πήρα, που αυτό που έβλεπες ήταν ποδόσφαιρο περιοπής και από άλλο πρωτάθλημα.

Επιπλέον θα πρέπει με κάποιο τρόπο η ΠΑΕ να επανορθώσει τη μ@λ@κι@ του Κούλη να κλείσει τα γήπεδα για 3 μήνες. Εγώ και κάθε ένας με διαρκείας τα πληρώσαμε και δεν ακούστηκε ούτε κουβέντα για αποζημείωση. Χοντρά χοντρά, αν πλήρωσα 200 ευρώ και δεν είδα μάτς 3 μήνες θα έπρεπε να πληρώσω 150 ευρώ.

Αν θεωρητικά βάλουν ένα διαρκείας 120-150 ευρώ στη Β, με έκπτωση λόγω κλεισίματος γηπέδων την περσινή χρονιά από 70-100 ευρώ θα το δεχτώ το διαρκείας.

Εγώ προσωπικά δεν πάω γήπεδο για να δω τον Παναγιωτάκη και κάθε ΧΒ. Πάω για να δω την ομάδα και να πάιρνω την ηθική ικανοποίηση που μου προσφέρει να τη βλέπω να μάχεται και να προσπαθεί. Το να μη πάρω διαρκείαςσίγουρα δεν επηρεάζει τον Παναγιωτάκη. Όλοι μας μέσω του ΠΑΣ θεωρω πως κυνηγάμε να πάρουμε την χαμένη μας αξιοπρέπεια και περηφάνεια που έλεγε και ο Χαρρυ Κλιν κάποτε για πιο λόγοοι Έλληνες είναι περήφανοι για την ομάδα μπασκετ και την παρακολουθούν πιστά. Γιατί τους δίνει όσα δεν τους έχει δώσει η πολιτική αυτού του τόπου, που τους έχει κάθε μέρα στη μιζέρια. Αυτό λοιπόν αναζητούμε και μεις από τον ΠΑΣ. Να βρεθεί κάποιος να τον βγάλει από τη μιζέρια και εμείς να νιώθουμε υπερήφανοι που τον υποστηρίζουμε

Αποσυνδεδεμένος PASsenger

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 444
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #201 στις: Τρι 21 Μάι 2024 10:39 »
ποτε δεν επηλθαν αλλαγες με την αποχη
παντα με την παρουσια και τον αγωνα
ο ΠΑΣ  ειναι υπερανω προσωπων....αυτον τον ΠΑΣ  παμε και στηριζουμε
το θεμα της διοικησης ειναι αλλο θεμα για μενα....επηρεαζει αμεσα αλλα ποτε δεν συνδεσαμε ως οπαδοι την ομαδα με την εκαστοτε διοικηση

αν βαφτιζουμε τα "οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια"  ως αντιδραση σε αυτο που συντελειτε τοτε θα μου επιτρεψετε να σας πω οτι πλαναστε πλανην οικτρα
γιατι αυτο ειναι η αποχη.....βγαζουμε τον εαυτο μας εξω απο καθε συνισταμενη σε σχεση με την ομαδα....και βαφτιζουμε αντιδραση την μη αντιδραση
στην τελικη αδερφε...πρακτικα αν το παρεις....τα τελευταια φραγκα που νοιαζουν τον παναγιωτακη και καθε παναγιωτακη ειναι τα δικα σου και τα δικα μου.....αλλου ειναι το πολυ χρημα

για αλλη μια φορα λοιπον η γιαννιωτικη ψυχοσυνθεση ερχεται στο προσκηνιο....και επειδη ειμαι και γω παλιος 50+ ...θα σας προτρεψω σε κατι....αποβαλετε αυτη την ψυχοσυνθεση...μην γινεστε παθητικοι σε πραγματα που αγαπατε...σε πραγματα που σας συνδεουν με τον τοπο σας...τους φιλους σας...τις αναμνησεις σας
παλεψτε...διεκδικηστε το καλυτερο....
και αν δεν καταφερουμε τωρα το καλυτερο....θα το καταφερουμε αυριο.....το αυριο ομως να μας βρει διπλα διπλα στην κερκιδα και οχι για σκι στο μετσοβο
Ωραία η θεωρία και τα όμορφα λόγια αλλά φίλε μου να σου πω ότι το γήπεδο στην ηλικία μου είναι μια διέξοδος για να περάσω 2 ώρες μακριά από τα άγχη της καθημερινότητας.Δεν πηγαίνω γήπεδο όταν ξέρω ότι θα αρρωστήσω και δεν είμαι 18 χρόνων να υποστηρίζω μια ομάδα τυφλά και άκριτα.Αγαπάω τον ΠΑΣ αλλά αυτό δεν είναι ΠΑΣ.

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #202 στις: Τρι 21 Μάι 2024 12:40 »
Παράθεση
Ωραία η θεωρία και τα όμορφα λόγια αλλά φίλε μου να σου πω ότι το γήπεδο στην ηλικία μου είναι μια διέξοδος για να περάσω 2 ώρες μακριά από τα άγχη της καθημερινότητας.Δεν πηγαίνω γήπεδο όταν ξέρω ότι θα αρρωστήσω και δεν είμαι 18 χρόνων να υποστηρίζω μια ομάδα τυφλά και άκριτα.Αγαπάω τον ΠΑΣ αλλά αυτό δεν είναι ΠΑΣ.

OK το δεχομαι φιλος

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #203 στις: Τρι 21 Μάι 2024 12:50 »
Παράθεση
Κοροϊδεύετε τους εαυτούς σας; Δεν νοείται στήριξη πλέον σε αυτούς.

Αν αυτό δεν μπει ως προτεραιότητα όλα τα υπόλοιπα είναι σάλτσες και φλυαρίες.

Και αφήστε τις αμπελοφιλοσοφίες για την αποχή και την ψυχοσύνθεση.

εισαι εκ προοιμιου λαθος στην τοποθετηση σου.....δεν μιλω για στηριξη...ταχεις μπερδεψει λιγο στο μυαλο σου.....αν θες "αμπελοφιλοσοφιες" να σου πω πως διωξαμε το χρηστιδη 3 ατομα ....ενω ολη η πολη κοιμοταν....

οταν εγραψα μετα τον αγωνα με τον παναιτωλικο οτι τωρα πρεπει ολοι να πιεσουν....ολοι...ακομα και σαν φορουμ επρεπε να βγαλουμε ανακοινωση....να βγουμε σε εκπομπες κτλ....καποιοι περιμεναν τι θα κανει ο συνδεσμος....ΑΜ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ.....περιμενει ο ενας απ τον αλλο ποιος θα βγαλει το φιδι απ την τρυπα....φαε τωρα ενα μηνα μουγκα απ τα αδερφια να πεσει η σκονη απ το φετινο εγκλημα και περιμενε να κανεις αποχες μπας κ φυγουν μονοι τους

κοιμαστε ορθιοι

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #204 στις: Τρι 21 Μάι 2024 13:01 »
Παράθεση
Κοροϊδεύετε τους εαυτούς σας; Δεν νοείται στήριξη πλέον σε αυτούς.

Αν αυτό δεν μπει ως προτεραιότητα όλα τα υπόλοιπα είναι σάλτσες και φλυαρίες.

Και αφήστε τις αμπελοφιλοσοφίες για την αποχή και την ψυχοσύνθεση.

εισαι εκ προοιμιου λαθος στην τοποθετηση σου.....δεν μιλω για στηριξη...ταχεις μπερδεψει λιγο στο μυαλο σου.....αν θες "αμπελοφιλοσοφιες" να σου πω πως διωξαμε το χρηστιδη 3 ατομα ....ενω ολη η πολη κοιμοταν....

οταν εγραψα μετα τον αγωνα με τον παναιτωλικο οτι τωρα πρεπει ολοι να πιεσουν....ολοι...ακομα και σαν φορουμ επρεπε να βγαλουμε ανακοινωση....να βγουμε σε εκπομπες κτλ....καποιοι περιμεναν τι θα κανει ο συνδεσμος....ΑΜ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ.....περιμενει ο ενας απ τον αλλο ποιος θα βγαλει το φιδι απ την τρυπα....φαε τωρα ενα μηνα μουγκα απ τα αδερφια να πεσει η σκονη απ το φετινο εγκλημα και περιμενε να κανεις αποχες μπας κ φυγουν μονοι τους

κοιμαστε ορθιοι

O Σύνδεσμος με την επαμφοτερίζουσα στάση του στο θέμα των κληρονόμων έχει δείξει, για λόγους που μόνο υποθέσεις μπορώ να κάνω, ότι δεν θεωρεί υψίστης σημασίας τη φυγή των κληρονόμων.

Το φόρουμ από ότι έχεις καταλάβει δεν πολυλειτουργεί. Εδώ ένας σύνταυρος ακόμη ψάχνει το λογαριασμό του, που χακεύθηκε και δεν έχει ξαναγράψει από τότε. Άσε που οι εποχές ανακοινώσεων φόρουμ έχουν περάσει νομίζω. Δεν είμαστε στο 2003.

Επομένως τι άλλο μένει ώστε η τεράστια δυσαρέσκεια που υπάρχει για τους κληρονόμους να μορφοποιηθεί σε κάτι πιο απτό και να εκφραστεί δημόσια;

Εγώ είπα τη συλλογική ενεργή αποχή.

Κάποια άλλη πρόταση υπάρχει;

Ας ανοίξει η συζήτηση.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος nakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.141
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #205 στις: Τρι 21 Μάι 2024 15:01 »
Μπορούμε να πηγαίνουμε σε πολλά εκτός έδρας ματς και όχι εδώ μέσα.

Έπαιρνα διάρκειας πολλάαα χρόνια
Σταμάτησα στο ματς με τον ΠΑΟΚ την προηγούμενη φορά που πέσαμε πριν 4-5 χρόνια. Λέω ,τέρμα η κοροϊδία...

Πέρσι και φέτος ξαναπήγα ( χωρίς να έχει αλλάξει η άποψη μου φυσικά για την οικογένεια).

Πιθανότατα με τους γόνους και με μπεχο παίχτες δεν θα πάω εντός,ίσως σε κάποια εκτός.
Και εγώ δεν είμαι μικρός 50 φεύγα.

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #206 στις: Τρι 21 Μάι 2024 15:34 »
Μπορούμε να πηγαίνουμε σε πολλά εκτός έδρας ματς και όχι εδώ μέσα.

Έπαιρνα διάρκειας πολλάαα χρόνια
Σταμάτησα στο ματς με τον ΠΑΟΚ την προηγούμενη φορά που πέσαμε πριν 4-5 χρόνια. Λέω ,τέρμα η κοροϊδία...

Πέρσι και φέτος ξαναπήγα ( χωρίς να έχει αλλάξει η άποψη μου φυσικά για την οικογένεια).

Πιθανότατα με τους γόνους και με μπεχο παίχτες δεν θα πάω εντός,ίσως σε κάποια εκτός.
Και εγώ δεν είμαι μικρός 50 φεύγα.

Κοινή συνισταμένη όλων, μικρών και μεγάλων, αυτό που είπε ο φίλος από πάνω. Η λέξη κοροϊδία.

Όλοι αισθάνονται έτσι. Γι' αυτό και ο κόσμος δεν πάει γήπεδο είτε επιλέγει ματς.

Καταλαβαίνει τόσα χρόνια τι γίνεται.

Η παρούσα διοίκηση, όπως και η προηγούμενη είναι ηθικά χρεοκοπήμενη.
Δεν πάμε πουθενά με αυτούς. Γιατί ο κόσμος άτυπα έχει αρχίσει να απέχει εδώ και πολλά χρόνια.
Όλα κρυβόταν κάτω από το χαλάκι της Σουπερλιγκ και το φόβο της πτώσης.
Αυτή ήταν η αλυσίδα πολλών εδώ μέσα.
Τώρα όμως πάνε αυτά.
Ήρθε η ώρα της αλλαγής.
Είμαι σίγουρος ότι θα έρθει.
Ας την επιταχύνουμε.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #207 στις: Τρι 21 Μάι 2024 16:45 »
Ρε σεις, όλοι γερόντια είστε; Πού βρίσκετε την όρεξη και μπαίνετε και γράφετε δώγιας μέσα;
Μόνο εγώ είμαι κούτσκος (εξ ου και jimakos)😆;;;
Αντέστε ρε να πιείτε κανά ηρεμιστικό,  που καραδοκούν εμφράγματα και εγκεφαλικά στις τρυφερές σας ηλικίες... Μία φορά πέθανα εγώ για τον ΠΑΣ και δεν το ξανακάνω, ακούτε;

Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #208 στις: Τρι 21 Μάι 2024 16:58 »
http://www.pas.gr/forum/index.php?topic=114.msg255461#msg255461

Διαβάστε το κείμενο στο λινκ.Αν το διαβάσατε στο παρελθόν,δεν πειράζει μπορείτε να το ξαναδιαβάσετε.Μπορούν να βρεθούν και άλλα παραδείγματα φυσικά.

Οι αλλαγές θέλουν αγώνες.Οι αγώνες μπορεί να κερδηθούν ή να χαθούν.Είναι όλα μέσα.Το σημαντικό είναι ότι θέλει αγώνα.Για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολύ.Δεν γίνεται αλλιώς.
Προφανώς θα πρέπει να βρεθούν και κάποιοι μπροστάρηδες που μπορούν να τραβήξουν κόσμο.Να είναι οι ηγέτες.Οι οποίοι ηγέτες επίσης μπορεί να βγουν καλοί ή να βγουν βρυκόλακες.Μπορεί να ξεκινήσουν αλλιώς και να καταλήξουν βρυκόλακες.Δεν υπάρχει συμβόλαιο με την επιτυχία.Σε κανένα τομέα.Απλά προσπαθείς.
Εδώ έγινε κάτι;Η αποχή ακούγεται από καιρό σε καιρό.Πολλοί την εφαρμόζουν.Οκ.Πετύχαμε κάτι σαν κόσμος;Βελτίωσε την κατάσταση;Αν ναι σε τι βαθμό;Υπάρχουν άλλες ενέργειες που μπορεί να γίνουν;
Ο κόσμος της Μπέρι μάλλον νιώθει δικαιωμένος και βλέπει ξανά την ομάδα του στο γήπεδο.Αγωνίστηκαν όμως για αυτό.Βέβαια θα γυρίσω στην αρχή και θα πω διαβάστε το κείμενο.

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #209 στις: Τρι 21 Μάι 2024 22:10 »
Ρε σεις, όλοι γερόντια είστε; Πού βρίσκετε την όρεξη και μπαίνετε και γράφετε δώγιας μέσα;
Μόνο εγώ είμαι κούτσκος (εξ ου και jimakos)😆;;;
Αντέστε ρε να πιείτε κανά ηρεμιστικό,  που καραδοκούν εμφράγματα και εγκεφαλικά στις τρυφερές σας ηλικίες... Μία φορά πέθανα εγώ για τον ΠΑΣ και δεν το ξανακάνω, ακούτε;
Όπως ακριβώς τα λέει ο jimakos μου!
Και επειδή μάλλον το έχω πάθει το εγκεφαλικάκι μου με αυτά τα οποία κάνουν τα χαμένα,  θα ήθελα να πω ότι συμφωνώ με όλες τις γνώμες και τις απόψεις που ειπώθηκαν εδώ μέσα! Παράδοξο? Μάλλον όχι, εάν δηλαδή μου επιτρέπει το εγκεφαλικό να το βλέπω έτσι...
Θέλω να πω ότι κι εγώ αρρωσταίνω στη σκέψη να δώσω έστω και ένα σεντ σε αυτούς που μου έκοψαν 10 χρόνια ζωής φέτος. Και να τη δω καναπεδάκιας. Θα μου πεις ότι χέστηκαν για τα λεφτά τα δικά μου και τα δικά σου, όπως πολύ σωστά λέει σύνταυρος παραπάνω το μαρούλι είναι αλλού πλέον και όχι στα εισιτήρια. Έλα όμως που χέστηκα κι εγώ γι' αυτούς και με καίει μόνο η Ομάδα η οποία φοβάμαι ότι με αυτούς στο τιμόνι οδεύει σε αφανισμό. Και σκέφτομαι, ρε μαλάκα τί τους βολεύει αυτούς? Μήπως η απουσία όλων μας από το γήπεδο? Από τα ελάχιστα εγκεφαλικά κύτταρα που μου έχουν απομείνει σώα τη φετινή χρονιά και με βοηθούν να σκέφτομαι υποτυπωδώς, θα πω ότι η απουσία μας από το γήπεδο θα ήταν βούτυρο στο ψωμί των γόνων. Άδειο γήπεδο και αυτοί ανενόχλητοι να οδηγούν τον Π.Α.Σ. στην απόλυτη απαξίωση.
Παρόλη την εγκεφαλικάρα που μου προκάλεσαν τα...καλόπαιδα, σκέφτομαι τελικά να μην τους κάνω το χατίρι. Σκέφτομαι να είμαι εκεί, στις κερκίδες του γηπέδου μας, και να αφήσω τα λαρύγγια μου χάμω. Τη μία στιγμή να προσπαθώ να ενισχύω την Ομάδα μας όσο μπορώ και να την εμψυχώνω και την αμέσως επόμενη να στέλνω στον αγύριστο τα χαμένα. Και σκέφτομαι να το κάνω αυτό όχι μόνο μέχρι να επανέλθουν τα τσαγούλια μου στη σωστή θέση λόγω του εγκεφαλικού, αλλά μέχρι ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΟΛΕΤΗΡΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ Π.Α.Σ. ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ.
Καταλαβαίνω απόλυτα τον φίλο PASsenger, που λέει για 2 ώρες ηρεμίας στο γήπεδο. Κι εγώ αυτό θέλω.
Όμως, ρε παιδιά, πότε είχαμε ηρεμία με τον Π.Α.Σ.? Εγώ προσωπικά δεν είχα ποτέ. Κι επειδή στα 52 μου νομίζω ότι με ξέρω πολύ καλά, λέω ότι δεν θα αφήσω κανέναν κερατά να μου διαλύσει αυτό με το οποίο μεγάλωσα. Η αγάπη μου και η λατρεία μου για το πιό όμορφο ποδοσφαιρικό αφήγημα (Μπακ), είναι πολύ μεγαλύτερη από την αποστροφή που νιώθω για αυτούς που κρατούν σήμερα τον Π.Α.Σ. στα χέρια τους. Και θα με έχουν για πάντα απέναντι. Είτε στο Ζωσιμάδες, είτε στο προπονητικό, είτε όπου τους δω.
Σας μπέρδεψα? Εγώ πάντως ξεμπερδεύτηκα. Θα τους κράζω μέχρι τέλους, μέχρι να ξεκουμπιστούν από εδώ.
Ο thodoris (νομίζω) λέει πολύ σωστά να μην περιμένει κανείς τίποτα από τον σύνδεσμο. Προσωπικά τους θεωρώ καμμένο χαρτί πλέον.
"Είμαστε δυο, είμαστε τρεις, είμαστε χίλιοι δεκατρείς,
ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ.
Σόρι για το σεντόνι, το εγκεφαλικό ήταν πολύ βαρύ.

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #210 στις: Τρι 21 Μάι 2024 22:52 »
Α ρε crimson  είσαι ρομαντικός τελικά....τι μας κάνεις ρε γαμωτο
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #211 στις: Τρι 21 Μάι 2024 23:11 »
Α ρε crimson  είσαι ρομαντικός τελικά....τι μας κάνεις ρε γαμωτο
Τίποτα δεν σας κάνω βρε. Είμαι 1000% βέβαιος ότι με μία βαθιά και ειλικρινή ενδοσκόπηση, ο καθένας από εμάς θα βρει μέσα του αυτά που λέω παραπάνω.
Ο thodoris τα είπε καλύτερα από εμένα. Παλεύουμε για κάτι καλύτερο. Εάν δεν το καταφέρουμε σήμερα, θα το καταφέρουμε αύριο ή μεθαύριο.
Ο αγώνας πρέπει να είναι επίμονος και διαρκής.
Δεν το αντέχω αυτό που συνέβη φέτος ρε. Και επειδή βλέπω τα χειρότερα να έρχονται, θέλω να κάνω αυτό που μπορώ για να το αποτρέψω.
Έστω και με ολίγον... εγκεφαλικό...

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 610
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #212 στις: Τρι 21 Μάι 2024 23:47 »
Του χρόνου εγώ βλέπω δυνατούς την Λάρισα, τον Ηρακλή(αν τελικά την πάρει ο Μονεμβασιωτης) , και ίσως τον Πανιώνιο??? Αν είχαμε μια σοβαρή διοίκηση εγώ πιστεύω ότι δεν θα ήταν τόσο μα τόσο δύσκολο να επιστρέψουμε Α! Ναι ιστορικές ομάδες και δη της επαρχίας υπάρχουν, αλλά για άνοδο δεν βλέπω τον απόλυτο πανικό ΑΝ ΑΝ κάναμε τα αυτονόητα σαν ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #213 στις: Τετ 22 Μάι 2024 01:43 »
Συνταυρε μακαρι να παρει ο Μονεμβασιωτης τον Ηρακλη. Θα χουμε εναν ανταγωνιστη λιγοτερο.Αυτος εχει δυο βασικες ελλειψεις ως προς το συγκεκριμενο αντικειμενο.Πρωτον δεν εχει ιδεα απο μπαλα,ουτε και ψυχραιμια κι αυτο φανηκε οσο ειχε τον Απολλων που αλλαζε πεντε προπονητες και πενηντα παιχτες καθε σεζον και δευτερο δεν εχει την παραμικρη ιδεα για το πως δουλευει το παρασκηνιο στο Ελληνικο ποδοσφαιρο.Αλλη ομαδα εχω εγω στο μυαλο μου που ερχεται με φορα και εχει και δυναμικη και βαρια φανελα. Την Παναχαικη που ξαναγεννιεται μετα απο πολλες δεκαετιες μεσα απ τις σταχτες της.Κατι πρεπει να γινεται εκει στην Πατρα. Και βεβαια και την ΑΕΛ. Βασικα δεν φοβαμαι κανενα, αμα παρουσιαστουμε εμεις σαν Π.Α.Σ ετοιμοι  και οπως πρεπει.
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 22 Μάι 2024 01:48 από ΠΑΣ »

Συνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #214 στις: Τετ 22 Μάι 2024 12:11 »
Παναχαική,Πανιώνιος Ηρακλής και Λάρισα αν παρουσιαστούν στοιχειωδώς δυνατοί θα είναι πολύ δύσκολο να χάσουν την άνοδο. Θα τους βοηθήσει και η γενικότερη ατμόσφαιρα του στυλ ''ήρθε η ώρα να επιστρέψουν οι ιστορικές ομάδες στην Α' ''.
Το θέμα είναι να παρουσιαστούμε κι εμείς δυνατοί (με τα μέχρι τώρα δεδομένα φαίνεται αδύνατο) , να μπούμε σφήνα και να μπορέσουμε να δείξουμε ότι ο ΠΑΣ είναι εδώ.
Τώρα φαίνεται το μέγεθος του εγκλήματος που έγινε το καλοκαίρι του 2023. Όταν με μια κανονική μεταγραφική ενίσχυση (και προπονητή εννοώ) έμενες άνετα στην Α'. Τώρα στη Β' θα γίνει πραγματικός πόλεμος. Βέβαια οι διοικούντες δεν αγχώνονται γι'αυτό, γιατί με βάση το σχεδιασμό που κάνουν αυτοί δε θα έχουμε αντιπάλους αυτούς που ανεβαίνουν, αλλά αυτούς που πέφτουν στη Γ'.

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #215 στις: Τετ 22 Μάι 2024 14:47 »
Εφιαλτικό σενάριο για υποβιβασμό στην Γ' Εθνική

Tις τελευταίες ημέρες φούντωσε στην πόλη των Ιωαννίνων μια φημολογία που θέλει τα αδέρφια Χριστοβασίλη να φέρονται αποφασισμένα να ρίξουν την ομάδα στην Γ Εθνική προκειμένου να γλιτώσουν μέρος των χρεών που έχουν συσσωρευτεί τον τελευταίο χρόνο, σενάριο όμως που διαψεύδεται μέχρι στιγμής από το εσωτερικό της ομάδας.



https://www.passports.gr/pas-giannina-1/40887-epialtiko-senario-gia-gr-etnike

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #216 στις: Τετ 22 Μάι 2024 15:10 »
Εφιαλτικό σενάριο για υποβιβασμό στην Γ' Εθνική

Tις τελευταίες ημέρες φούντωσε στην πόλη των Ιωαννίνων μια φημολογία που θέλει τα αδέρφια Χριστοβασίλη να φέρονται αποφασισμένα να ρίξουν την ομάδα στην Γ Εθνική προκειμένου να γλιτώσουν μέρος των χρεών που έχουν συσσωρευτεί τον τελευταίο χρόνο, σενάριο όμως που διαψεύδεται μέχρι στιγμής από το εσωτερικό της ομάδας.



https://www.passports.gr/pas-giannina-1/40887-epialtiko-senario-gia-gr-etnike

Με αυτούς στο τιμόνι της ομάδας να είστε έτοιμοι για τα πάντα, στην προκειμένη περίπτωση για το τίποτα. Είναι διαρκώς σε πανικό και δεν μπορούν να εγγυηθούν σταθερότητα ούτε στον εαυτό τους.

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #217 στις: Τετ 22 Μάι 2024 15:21 »
Εφιαλτικό σενάριο για υποβιβασμό στην Γ' Εθνική

Tις τελευταίες ημέρες φούντωσε στην πόλη των Ιωαννίνων μια φημολογία που θέλει τα αδέρφια Χριστοβασίλη να φέρονται αποφασισμένα να ρίξουν την ομάδα στην Γ Εθνική προκειμένου να γλιτώσουν μέρος των χρεών που έχουν συσσωρευτεί τον τελευταίο χρόνο, σενάριο όμως που διαψεύδεται μέχρι στιγμής από το εσωτερικό της ομάδας.



https://www.passports.gr/pas-giannina-1/40887-epialtiko-senario-gia-gr-etnike
Αυτό το σενάριο δεν θα το σκεφτόταν ούτε ο χειρότερος εχθρός της Ομάδας. Είμαι σίγουρος ότι ο πατέρας τους, στη σκέψη και μόνο, θα τους έδερνε με βρεγμένη σανίδα.
Επαναλαμβάνω για πολλοστή φορά ότι δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη και πρέπει να εξαφανιστούν από τον Π.Α.Σ. το γρηγορότερο δυνατόν.
ΑΧΡΗΣΤΑ ΑΣΠΟΝΔΥΛΑ ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ!!! ΔΡΟΜΟ ΡΕ!!!

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #218 στις: Τετ 22 Μάι 2024 15:58 »
Εφιαλτικό σενάριο για υποβιβασμό στην Γ' Εθνική

Tις τελευταίες ημέρες φούντωσε στην πόλη των Ιωαννίνων μια φημολογία που θέλει τα αδέρφια Χριστοβασίλη να φέρονται αποφασισμένα να ρίξουν την ομάδα στην Γ Εθνική προκειμένου να γλιτώσουν μέρος των χρεών που έχουν συσσωρευτεί τον τελευταίο χρόνο, σενάριο όμως που διαψεύδεται μέχρι στιγμής από το εσωτερικό της ομάδας.



https://www.passports.gr/pas-giannina-1/40887-epialtiko-senario-gia-gr-etnike
Αυτό το σενάριο δεν θα το σκεφτόταν ούτε ο χειρότερος εχθρός της Ομάδας. Είμαι σίγουρος ότι ο πατέρας τους, στη σκέψη και μόνο, θα τους έδερνε με βρεγμένη σανίδα.
Επαναλαμβάνω για πολλοστή φορά ότι δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη και πρέπει να εξαφανιστούν από τον Π.Α.Σ. το γρηγορότερο δυνατόν.
ΑΧΡΗΣΤΑ ΑΣΠΟΝΔΥΛΑ ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ!!! ΔΡΟΜΟ ΡΕ!!!

Κανείς λάθος συνταυρε.

Αποτέλεσμα των πολιτικών του πατέρα τους είναι.

Αυτοί τα κάνανε τα χρέη;

Πρόλαβαν σε ένα χρόνο;

Θα συμφωνήσουμε ότι φαίνεται να είναι εντελώς ανίκανοι να διαχειριστούν τα της ομάδας.

Ο ηθικός υπεύθυνος για όλα αυτά είναι ο πατέρας τους.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #219 στις: Τετ 22 Μάι 2024 16:29 »
Λέει για συσσωρευμένα χρέη του τελευταίου χρόνου.
Ό, τι γράφει το "ρεπορτάζ" λέω.
Ξέρω ότι τις δόσεις της ρύθμισης τις πλήρωνε κανονικά μέχρι πέρυσι. Από εκεί και μετά δεν ξέρω τίποτα.
Ξέρω μόνο ότι στη συνέντευξη τύπου που έδωσαν τα ασπόνδυλα, οι "δημοσιογράφοι" έπαιζαν τα πουλάκια τους και ζόρισαν με τις ερωτήσεις τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 22 Μάι 2024 16:34 από Crimson Glory »

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #220 στις: Τετ 22 Μάι 2024 16:35 »
Λέει για συσσωρευμένα χρέη του τελευταίου χρόνου.
Ό, τι γράφει το "ρεπορτάζ" λέω.
Ξέρω ότι τις δόσεις της ρύθμισης τις πλήρωνε κανονικά μέχρι πέρυσι. Αυτό τουλάχιστον έλεγαν τα ταϊσμένα ανθρωπάκια του τοπικού Τύπου. Από εκεί και μετά δεν ξέρω τίποτα.
Ξέρω μόνο ότι στη συνέντευξη τύπου που έδωσαν τα ασπόνδυλα, οι "δημοσιογράφοι" έπαιζαν τα πουλάκια τους και ΔΕΝ ζόρισαν με τις ερωτήσεις τους.

Αποσυνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.726
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #221 στις: Τετ 22 Μάι 2024 16:37 »
Η πτωση στην Γ δεν χρειαζεται να γινει με ‘’τυμπανοκρουσιες ‘’ και ανακοινωσεις.
Μπορει να γινει και ‘’ομορφα’’, ως φυσικο επακολουθο επιλογων σε ροστερ, προπονητες κλπ.
Προσωπικα, αυτο πιστευω οτι θα γινει, και το εχω γραψει εδω και πολυ καιρο. Την επομενη περιοδο καταληγουμε σε θεση 6αδας λογω ‘’ κεκτημενης ταχυτητας ‘’ απο την Α, και την μεθεπομενη πεφτουμε στην Γ…

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #222 στις: Τετ 22 Μάι 2024 16:41 »
Η πτωση στην Γ δεν χρειαζεται να γινει με ‘’τυμπανοκρουσιες ‘’ και ανακοινωσεις.
Μπορει να γινει και ‘’ομορφα’’, ως φυσικο επακολουθο επιλογων σε ροστερ, προπονητες κλπ.
Προσωπικα, αυτο πιστευω οτι θα γινει, και το εχω γραψει εδω και πολυ καιρο. Την επομενη περιοδο καταληγουμε σε θεση 6αδας λογω ‘’ κεκτημενης ταχυτητας ‘’ απο την Α, και την μεθεπομενη πεφτουμε στην Γ…
Ή αλλιώς λειτουργούμε όπως ακριβώς ο διαταραγμένος γκόμενος: πετάμε ανεπίσημα μια μαλακία που θα θέλαμε να περάσει στον κόσμο, και αφού κόψουμε αντιδράσεις, την διαψεύδουμε με ένα απλό δελτίο τύπου.  ;)

Συνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #223 στις: Τετ 22 Μάι 2024 17:05 »
Πως συσσωρεύθηκαν χρέη την τελευταία χρονιά (σύμφωνα με το ρεπορτάζ)?
Καιρός είναι να βγει κανας αυλικός (έχουν καιρό να γράψουν) και να μας κουνήσει το δάχτυλο με ''μεταγραφές αεροδρομίου, θέλατε, ο Ζαιρί φταίει''

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #224 στις: Τετ 22 Μάι 2024 17:06 »
Μου φαίνεται πάντως σαν να τα έχουν χαμένα.

Συνέντευξη τύπου: μένουμε, μετά από μια εβδομάδα φεύγουμε, παραχωρουμε, στο τέλος δεν βρέθηκε κάποιος να πάρει (τζάμπα;), την ομάδα.

Τώρα αυτό που μόνο τυχαίο δεν είναι.

Φαίνεται σε εμένα που είμαι απλός οπαδός πώς δεν ξέρουν που τους πάνε τα τέσσερα.

Διατηρώ όμως την αισιοδοξία μου.

Κάτι θα γίνει στο τέλος και θα την γλιτώσουμε.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!