Αποστολέας Θέμα: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)  (Αναγνώστηκε 57629 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #275 στις: Κυρ 26 Μάι 2024 11:11 »
Τα χρεη συνταυρε ΝΑΚΟΣ ,ποτε ξεκινησανε απο καταβολης επαγγελματικου ποδοσφαιρου το 1979; Πες μου.Γιατι εγω ξερω. Και ΤΑΠ που το κανε ο κοντος ,μεγαλο μερος των χρεων μας ακολουθουσαν παντα.Εδω ζητανε λεφτα και οι πεθαμενοι.Τι ακριβως παρελαβε ο ΧΒ το γνωριζουμε;;;;;;;;;;;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 26 Μάι 2024 11:17 από ΠΑΣ »

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #276 στις: Κυρ 26 Μάι 2024 11:18 »
Δεν μιλω για τον Παναγιωτακη, αυτος δεν μπαινει καν στην κουβεντα γιατι ειναι για τα θερια.

Αποσυνδεδεμένος nakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.141
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #277 στις: Κυρ 26 Μάι 2024 11:31 »
Τα χρεη συνταυρε ΝΑΚΟΣ ,ποτε ξεκινησανε απο καταβολης επαγγελματικου ποδοσφαιρου το 1979; Πες μου.Γιατι εγω ξερω. Και ΤΑΠ που το κανε ο κοντος ,μεγαλο μερος των χρεων μας ακολουθουσαν παντα.Εδω ζητανε λεφτα και οι πεθαμενοι.Τι ακριβως παρελαβε ο ΧΒ το γνωριζουμε;;;;;;;;;;;;;

Αφού ξέρεις,πες μας να μάθουμε και εμείς.
Εγώ ξέρω πως οη οικογένεια πήρε την ομάδα με ένα τίμημα ,το οποίο παραδίδει λέει στον επόμενο ατόφιο!!!
Δηλαδή 15 χρόνια η ομάδα είχε μόνο έσοδα και δεν πλήρωσε πότέ ο,τι χρωστούσε..

Το να δηλώνουν οι γόνοι ως διαρροή πως θα την ρίξουμε την ομάδα Γ για να μειωθούν στο μισό τα χρέη κάτι υποδηλώνει. Κάτι σκέφτονται,κάτι φοβούνται,ρίχνουν άδεια να δουν αντιδράσεις και να εμφανιστούν ως σωτήρες,δεν γνωρίζω.

Λύση πρέπει να βρεθεί που να μην περιλαμβάνει το πρόβλημα,που είναι φυσικά αυτοί!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #278 στις: Κυρ 26 Μάι 2024 12:01 »
Τα χρεη δεν παραγφηκαν ποτε. Ο ΧΒ αγορασε την ομαδα με 4 εκ συν τα χρεη που ειχαν δημιουργησει ολοι οι προηγουμενοι και ο κοντος μεσα.Αυτο ξερω εγω.Τελος γιατι δεν θα βγαλουμε αλλιως ακρη. Ας τα ψαξουν οι λογιστες και οι οικονομολογοι .Εγω ειμαι ενας απλος κοινωνιολογος της Παντειου.Αχ δεν ραγιζεται βουνα;;;;;;;;;;;;Τετοια εμπαθεια παντως σ εναν ανθρωπο ,οταν ολοι οι προηγουμενοι αυτου μας διελυσαν σαν ομαδα δεκαετιες πριν, αδυνατω να την καταλαβω. Ποσο εμπαθεια μωρε παιδα;;;;;;;;;Καποιοι διυλιζουμε τον κωνωπα ,αλλα εχουμε κανει γαργαρα εκατο καμηλες που κατεστρεψαν αυτη την ομαδα.Ισως καποιοι να ειναι πιο νεοι και δεν ζησανε τις ξευτιλες προηγουμενων δεκαετιων. Κλεινω και βαζω τελεια και παυλα σ αυτο το θεμα, με την ευχη να βρεθει η καλυτερη δυνατη λυση για την ομαδα μας.

Αποσυνδεδεμένος PASsenger

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 444
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #279 στις: Κυρ 26 Μάι 2024 12:08 »
Εγώ ξέρω ότι η ομάδα τα τελευταία 15 χρόνια είχε παλαβά έσοδα.
Πωλήσεις παικτών,λεφτά κάτω από το τραπέζι(Πασχαλάκης και άλλοι),όλα αυτά τα χρόνια εγγυημένα τηλεοπτικά,λεφτά από το στοίχημα και πολλά άλλα.
Τι αποδεικνύεται εκ των πραγμάτων;Η οικογένεια έτρωγε με χρυσά κουτάλια και αδιαφορούσε για τις υποχρεώσεις της ομάδας.
Και ρωτάω.Είναι δυνατόν τα χρέη στο δημόσιο να είναι ακόμα 3 εκατομμύρια;Τι σκατά πλήρωνε ο Χρηστοβασίλης τόσα χρόνια;Η απάντηση είναι εύκολη για όποιον ξέρει απλά οικονομικά.Ρυθμίσεις και δόσεις δεν εξυπηρετούνταν και απλά λίγο πριν δοθούν οι φορολογικές ενημερώτητες πληρώνονταν μια-δυο δόσεις και αν χρειαζόταν γινόταν νέα ρύθμιση η οποία σταμάταγε να εξυπηρετείται μέχρι την αρχή της επόμενης σεζόν.
15 χρόνια δεν πληρώνονταν κανένας και όταν έσκαγαν οι προσφυγές πλήρωναν 2 χρόνια μετά με ρύθμιση πάλι.
Πόσοι παίκτες άραγε σιχάθηκαν την όλη κατάσταση και δεν θέλησαν να μπλέξουν με δικηγόρους  και δεν έκαναν ούτε καν προσφυγή;Αυτό ήταν και το κόλπο.Σου έλεγε ο Χρηστοβασίλης.Κάποιοι θα κάνουν προσφυγή άλλοι όχι.Θα βγάλουμε και από εκεί.Για σεβασμό στους εργαζόμενους ας μην μιλήσουμε φυσικά.
15 χρόνια μάσα και από δω παν κι'άλλοι.
Τα 2 ζώα να αναλάβουν τα χρέη που έτσι και αλλιώς οι ίδιοι δημιούργησαν και τον πούλο.
Να θυμίσω ότι ο Κούγιας είχε εκμεταλλευτεί το νόμο που φωτογραφικά είχε έρθει και τα χρέη της ΠΑΕ διαγράφηκαν.Γι'αυτο και οι παίκτες πριν το 2004 που έχουν χρωστούμενα πληρώνονται από την υπηρεσία της ΕΠΟ,το κράτος δηλαδή.
ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΕΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΒΑΣΙΛΗ.
Αυτοί οδηγούν την ομάδα στην διάλυση και τον αφανισμό.Κανείς άλλος δεν φταίει.

Αποσυνδεδεμένος dio

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 524
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #280 στις: Κυρ 26 Μάι 2024 12:19 »
Εγώ ξέρω ότι η ομάδα τα τελευταία 15 χρόνια είχε παλαβά έσοδα.
Πωλήσεις παικτών,λεφτά κάτω από το τραπέζι(Πασχαλάκης και άλλοι),όλα αυτά τα χρόνια εγγυημένα τηλεοπτικά,λεφτά από το στοίχημα και πολλά άλλα.
Τι αποδεικνύεται εκ των πραγμάτων;Η οικογένεια έτρωγε με χρυσά κουτάλια και αδιαφορούσε για τις υποχρεώσεις της ομάδας.
Και ρωτάω.Είναι δυνατόν τα χρέη στο δημόσιο να είναι ακόμα 3 εκατομμύρια;Τι σκατά πλήρωνε ο Χρηστοβασίλης τόσα χρόνια;Η απάντηση είναι εύκολη για όποιον ξέρει απλά οικονομικά.Ρυθμίσεις και δόσεις δεν εξυπηρετούνταν και απλά λίγο πριν δοθούν οι φορολογικές ενημερώτητες πληρώνονταν μια-δυο δόσεις και αν χρειαζόταν γινόταν νέα ρύθμιση η οποία σταμάταγε να εξυπηρετείται μέχρι την αρχή της επόμενης σεζόν.
15 χρόνια δεν πληρώνονταν κανένας και όταν έσκαγαν οι προσφυγές πλήρωναν 2 χρόνια μετά με ρύθμιση πάλι.
Πόσοι παίκτες άραγε σιχάθηκαν την όλη κατάσταση και δεν θέλησαν να μπλέξουν με δικηγόρους  και δεν έκαναν ούτε καν προσφυγή;Αυτό ήταν και το κόλπο.Σου έλεγε ο Χρηστοβασίλης.Κάποιοι θα κάνουν προσφυγή άλλοι όχι.Θα βγάλουμε και από εκεί.Για σεβασμό στους εργαζόμενους ας μην μιλήσουμε φυσικά.
15 χρόνια μάσα και από δω παν κι'άλλοι.
Τα 2 ζώα να αναλάβουν τα χρέη που έτσι και αλλιώς οι ίδιοι δημιούργησαν και τον πούλο.
Να θυμίσω ότι ο Κούγιας είχε εκμεταλλευτεί το νόμο που φωτογραφικά είχε έρθει και τα χρέη της ΠΑΕ διαγράφηκαν.Γι'αυτο και οι παίκτες πριν το 2004 που έχουν χρωστούμενα πληρώνονται από την υπηρεσία της ΕΠΟ,το κράτος δηλαδή.
ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΕΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΒΑΣΙΛΗ.
Αυτοί οδηγούν την ομάδα στην διάλυση και τον αφανισμό.Κανείς άλλος δεν φταίει.

Δεν υπάρχει ουτε ένας ποδοσφαιριστής που να χάρισε ή να έχασε δεδουλεμένα χρήματα στον ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #281 στις: Κυρ 26 Μάι 2024 12:29 »
Είναι σαφές ότι τα χρέη είναι δημιούργημα του ΧΒ.

Ο κοντός είχε μηδενίσει το κοντέρ από τη στιγμή που γίναμε ταπ.Το πολύ πολύ να άφησε ένα πολύ μικρό ποσό.

Αυτό για να δείτε πόσο χαμένη δεκαπενταετία ήταν η διοίκηση ΧΒ.

Ούτε υποδομές φτιάξαμε και χρέη δημιουργήσαμε.

Αν θελουν οι αποτυχημενοι κληρονόμοι να ρίξουν την ομάδα γ' ας το κάνουν.Δεν φοβόμαστε Αντιθέτως αυτοί θα πρέπει να φοβούνται από αυτό.Θα τους μείνουν τα χρέη και η ομάδα θα έχει ελάχιστα έσοδα.Οποτε δεν τους συμφέρει.Ας μην διακινούνται σενάρια λοιπόν.Δεν πείθουν κανέναν.
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 26 Μάι 2024 12:33 από Mpakoulieros »
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος PASsenger

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 444
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #282 στις: Κυρ 26 Μάι 2024 12:49 »
Εγώ ξέρω ότι η ομάδα τα τελευταία 15 χρόνια είχε παλαβά έσοδα.
Πωλήσεις παικτών,λεφτά κάτω από το τραπέζι(Πασχαλάκης και άλλοι),όλα αυτά τα χρόνια εγγυημένα τηλεοπτικά,λεφτά από το στοίχημα και πολλά άλλα.
Τι αποδεικνύεται εκ των πραγμάτων;Η οικογένεια έτρωγε με χρυσά κουτάλια και αδιαφορούσε για τις υποχρεώσεις της ομάδας.
Και ρωτάω.Είναι δυνατόν τα χρέη στο δημόσιο να είναι ακόμα 3 εκατομμύρια;Τι σκατά πλήρωνε ο Χρηστοβασίλης τόσα χρόνια;Η απάντηση είναι εύκολη για όποιον ξέρει απλά οικονομικά.Ρυθμίσεις και δόσεις δεν εξυπηρετούνταν και απλά λίγο πριν δοθούν οι φορολογικές ενημερώτητες πληρώνονταν μια-δυο δόσεις και αν χρειαζόταν γινόταν νέα ρύθμιση η οποία σταμάταγε να εξυπηρετείται μέχρι την αρχή της επόμενης σεζόν.
15 χρόνια δεν πληρώνονταν κανένας και όταν έσκαγαν οι προσφυγές πλήρωναν 2 χρόνια μετά με ρύθμιση πάλι.
Πόσοι παίκτες άραγε σιχάθηκαν την όλη κατάσταση και δεν θέλησαν να μπλέξουν με δικηγόρους  και δεν έκαναν ούτε καν προσφυγή;Αυτό ήταν και το κόλπο.Σου έλεγε ο Χρηστοβασίλης.Κάποιοι θα κάνουν προσφυγή άλλοι όχι.Θα βγάλουμε και από εκεί.Για σεβασμό στους εργαζόμενους ας μην μιλήσουμε φυσικά.
15 χρόνια μάσα και από δω παν κι'άλλοι.
Τα 2 ζώα να αναλάβουν τα χρέη που έτσι και αλλιώς οι ίδιοι δημιούργησαν και τον πούλο.
Να θυμίσω ότι ο Κούγιας είχε εκμεταλλευτεί το νόμο που φωτογραφικά είχε έρθει και τα χρέη της ΠΑΕ διαγράφηκαν.Γι'αυτο και οι παίκτες πριν το 2004 που έχουν χρωστούμενα πληρώνονται από την υπηρεσία της ΕΠΟ,το κράτος δηλαδή.
ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΕΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΒΑΣΙΛΗ.
Αυτοί οδηγούν την ομάδα στην διάλυση και τον αφανισμό.Κανείς άλλος δεν φταίει.

Δεν υπάρχει ουτε ένας ποδοσφαιριστής που να χάρισε ή να έχασε δεδουλεμένα χρήματα στον ΠΑΣ
Φίλε τι προσπαθείς να μου πεις με αυτό;Ότι δεν υπάρχει πρόβλημα που εργαζόμενοι παίρνουν τα δεδουλευμένα  τους 2 και 3 χρόνια μετά;Εσένα σαν εργαζόμενο θα σου άρεσε να συνέβαινε αυτό;

Αποσυνδεδεμένος dio

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 524
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #283 στις: Κυρ 26 Μάι 2024 13:02 »
Εγώ ξέρω ότι η ομάδα τα τελευταία 15 χρόνια είχε παλαβά έσοδα.
Πωλήσεις παικτών,λεφτά κάτω από το τραπέζι(Πασχαλάκης και άλλοι),όλα αυτά τα χρόνια εγγυημένα τηλεοπτικά,λεφτά από το στοίχημα και πολλά άλλα.
Τι αποδεικνύεται εκ των πραγμάτων;Η οικογένεια έτρωγε με χρυσά κουτάλια και αδιαφορούσε για τις υποχρεώσεις της ομάδας.
Και ρωτάω.Είναι δυνατόν τα χρέη στο δημόσιο να είναι ακόμα 3 εκατομμύρια;Τι σκατά πλήρωνε ο Χρηστοβασίλης τόσα χρόνια;Η απάντηση είναι εύκολη για όποιον ξέρει απλά οικονομικά.Ρυθμίσεις και δόσεις δεν εξυπηρετούνταν και απλά λίγο πριν δοθούν οι φορολογικές ενημερώτητες πληρώνονταν μια-δυο δόσεις και αν χρειαζόταν γινόταν νέα ρύθμιση η οποία σταμάταγε να εξυπηρετείται μέχρι την αρχή της επόμενης σεζόν.
15 χρόνια δεν πληρώνονταν κανένας και όταν έσκαγαν οι προσφυγές πλήρωναν 2 χρόνια μετά με ρύθμιση πάλι.
Πόσοι παίκτες άραγε σιχάθηκαν την όλη κατάσταση και δεν θέλησαν να μπλέξουν με δικηγόρους  και δεν έκαναν ούτε καν προσφυγή;Αυτό ήταν και το κόλπο.Σου έλεγε ο Χρηστοβασίλης.Κάποιοι θα κάνουν προσφυγή άλλοι όχι.Θα βγάλουμε και από εκεί.Για σεβασμό στους εργαζόμενους ας μην μιλήσουμε φυσικά.
15 χρόνια μάσα και από δω παν κι'άλλοι.
Τα 2 ζώα να αναλάβουν τα χρέη που έτσι και αλλιώς οι ίδιοι δημιούργησαν και τον πούλο.
Να θυμίσω ότι ο Κούγιας είχε εκμεταλλευτεί το νόμο που φωτογραφικά είχε έρθει και τα χρέη της ΠΑΕ διαγράφηκαν.Γι'αυτο και οι παίκτες πριν το 2004 που έχουν χρωστούμενα πληρώνονται από την υπηρεσία της ΕΠΟ,το κράτος δηλαδή.
ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΕΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΒΑΣΙΛΗ.
Αυτοί οδηγούν την ομάδα στην διάλυση και τον αφανισμό.Κανείς άλλος δεν φταίει.

Δεν υπάρχει ουτε ένας ποδοσφαιριστής που να χάρισε ή να έχασε δεδουλεμένα χρήματα στον ΠΑΣ
Φίλε τι προσπαθείς να μου πεις με αυτό;Ότι δεν υπάρχει πρόβλημα που εργαζόμενοι παίρνουν τα δεδουλευμένα  τους 2 και 3 χρόνια μετά;Εσένα σαν εργαζόμενο θα σου άρεσε να συνέβαινε αυτό;


Πρόβλημα κατανόησης κειμένου έχεις;Γράφεις οτι κάποιοι έχασαν χρήματα και σου λέω οτι αυτό δεν έχει συμβεί.

Αποσυνδεδεμένος nakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.141
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #284 στις: Κυρ 26 Μάι 2024 13:07 »
Φίλε ΠΑΣ μκρος δεν είμαι
Πρόλαβα και τους Αργεντινούς στο ξερό!

Φυσικά και δεν έχω προσωπική εμπάθεια με κανέναν! Είπα κάτι για το Γκλιναβος τον Κωστάκη ,για το Βλάχο τον Κολεμπας,για τον Χρηστιδη που έβαλαν λεφτά,όντας Γιαννιώτες και οπαδοί;

Γιατί λοιπόν αναφέρομαι στην οικογένεια;
Οι άνθρωποι απ' όταν ανέλαβαν φάνηκε πως αποκλειστικός και μοναδικός στόχος ήταν το παντελόνιάσμα,όχι η επένδυση που αποφέρει κέρδος και είναι καθόλα  θεμιτή.

Οι προηγούμενοι μπορεί να έριξαν την ομάδα,να την χρέωσαν εν μέρει,αλλά κυρίως χρέωσαν τους εαυτούς τους.

Η επικείμενη λοιπόν καταστροφή  έχει ονοματεπώνυμο και ίσως να είναι πολύ χειρότερη από τις προηγούμενες!!!!

Φυσικά όλοι επιθυμούμε να ξαναδούμε την ομάδα δυνατή σε όλα. Αυτό αναζητούμε. Το πως θα γίνει αυτό ψάχνουμε. Καμία εμπάθεια προς τους ιδιοκτήτες.

Αποσυνδεδεμένος PASsenger

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 444
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #285 στις: Κυρ 26 Μάι 2024 13:07 »
Πρόβλημα έχω με αυτούς που προσπαθούν να ξεπλύνουν τον Χρηστοβασίλη και με αυτούς που έχουν πρόβλημα κατανόησης της πραγματικότητας,σαν εσένα  dio.

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #286 στις: Κυρ 26 Μάι 2024 13:32 »
Η λύση για μένα εξακολουθεί να είναι απλή. Γιατί όλα στη ζωή κατά εμε πρέπει να είναι απλά αρκεί να ξέρεις ή να μάθεις να λειτουργείς απλά.
1€ τη μέρα κάθε μέρα από 100k-120k μέλη, φίλους, οπαδούς
Δωρεάν πρόσκληση σε όλους αυτούς για την είσοδο στο γήπεδο.
50% των εσόδων σε μεταγραφές
30% σε προσωπικό της ομάδας
10% για marketing και λοιπά λειτουργικά
10% για διαμόρφωση γηπέδου και βοηθητικά
Εναλλαγή προσώπων διοίκησης κάθε 4-5 χρόνια
Το μόνο που χρειάζεται είναι κάποιος κοινής αποδοχής, αγαπητός στην τοπική κοινωνία, στην ομάδα και με ικανότητα να εμπνεύσει,να παρακινήσει, να προσφέρει.

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #287 στις: Κυρ 26 Μάι 2024 13:36 »
Εγώ το κάνω για μένα τόσα χρόνια για να "πληρώνω" το διάρκειας μου και την ασφάλεια του αυτοκινήτου μου

Αποσυνδεδεμένος paskimolos67

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #288 στις: Κυρ 26 Μάι 2024 14:21 »
Γιατι ρε συνταυρε , μεχρι το 2008  τι ζησαμε;;;;;;;;;; Πες μου τι αλλο εχεις να θυμασαι και να σαι περηφανος εκτος την ομαδαρα των Αργεντινων της δεκαετιας του 70;;;;;;;;;; Μετα την αποχωρηση αυτων των παιχταραδων, διαδοχη κατασταση δεν υπηρξε ποτε.Ουτε διοικητικα, ουτε και αγωνιστικα. Εκτος αν αδικω καποιον.Που ηταν τοτε οι χουβαρδαδες της πολης να συνεχισουν αυτη την πορεια;;;;;;; Δεν βρεθηκε ποτε κανενας να υποστηριξει αυτο που φτιαξαμε τοτε με τοσο κοπο. Η ομαδα κατερρευσε οχι μονο αγωνιστικα ,αλλα και στη συνειδηση του κοσμου, απ τις αρχες της δεκαετιας του 80 με αποκορυφωμα εκεινο το καταραμενο σαββατο του 1984 στο αλκαζαρ που κατεβηκαν ολοι με κατεβασμενα τα σωβρακα. Ολη η πολη και μεις που ημασταν εκει μεσα τοτε στο κολαστηριο με 40 βαθμους Κελσιου στριμωγμενοι σαν τις σαρδελες ,δεν θα ξεχασουμε ποτε απο που ξεκινησε η κατρακυλα και η καταρρευση της ομαδας.
Φίλε ΠΑΣ πρόλαβα και τους Αργεντίνους στο ξερό όπως λέει και ο nakos.
Ενδεικτικά....
Μέχρι και τον Δομάζο προλάβαμε (με ΠΑΟ & ΑΕΚ)
Είχαμε πολύ καλή ομάδα με Τσιριμώκο- Σειταρίδη....
Ερχότανε ο Τραπατόνι το Σεπτέμβριο του ΄80 και νικούσαμε τον ΠΑΟ με 2 γκολάρες Ανανιάδη.
3η Λυκείου ήμασταν και  τρεχαμε στο μπαράζ...
Γυρίσαμε όλη την Ελλάδα με τον ΠΑΣ...
Θυμάμαι Μανέφσκι με γαύρο 3-1 στο χιόνι.....
Ομαδάρα έστω και στη Β΄ με ΜΟΥΦ-ΜΙΛΟΓΕΒΙΤΣ...
και το τραγικό φινάλε με Καλαμάτα...
Την προσπάθεια του Κολέμπα (με τα πολλά λάθη) που η ομάδα κυνηγήθηκε απίστευτα...

Εν κατακλείδι όλοι οι μικροαπατεώνες πρόεδροι του ΠΑΣ από το 1980 και μετά (με εξαίρεση φυσικά τον γελοίο κοντό)
αν είχανε τουλάχιστον τα μισά από αυτά που έπαιρναν οι Χριστοβασιλέοι  (τηλεοπτικά, μεταγραφές κλπ)
θα είχανε τον ΠΑΣ στην Ευρώπη κάθε χρόνο.
Δε συγκρίνονται οι εποχές και τα απίστευτα έσοδα (κυρίως τηλεοπτικά)..
Και εμείς να ήμασταν μία ΤΙΜΙΑ διαχείριση θα την κάναμε.

Τέλος υπάρχει και το ηθικό θέμα...
ότι επί εποχή ΧΒ ζήσαμε εξευτελισμούς από τα διάφορα άρματα που προσεγγίζαμε...
(ΟΣΦΠ-ΠΑΟΚ- και τελευταία  ΑΕΚ)...
και ανοίγαμε τα πόδια σαν πουτ....ες.

Αυτό το νόημα έχει και το link με την ΕΠΣ γυναικών....
(όχι ότι μας έριξε η ψήφος... αλλά η  διαχρονική νοοτροπία αλλαγής στρατοπέδων)...


Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.559
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #289 στις: Κυρ 26 Μάι 2024 15:30 »
Γιατι ρε συνταυρε , μεχρι το 2008  τι ζησαμε;;;;;;;;;; Πες μου τι αλλο εχεις να θυμασαι και να σαι περηφανος εκτος την ομαδαρα των Αργεντινων της δεκαετιας του 70;;;;;;;;;; Μετα την αποχωρηση αυτων των παιχταραδων, διαδοχη κατασταση δεν υπηρξε ποτε.Ουτε διοικητικα, ουτε και αγωνιστικα. Εκτος αν αδικω καποιον.Που ηταν τοτε οι χουβαρδαδες της πολης να συνεχισουν αυτη την πορεια;;;;;;; Δεν βρεθηκε ποτε κανενας να υποστηριξει αυτο που φτιαξαμε τοτε με τοσο κοπο. Η ομαδα κατερρευσε οχι μονο αγωνιστικα ,αλλα και στη συνειδηση του κοσμου, απ τις αρχες της δεκαετιας του 80 με αποκορυφωμα εκεινο το καταραμενο σαββατο του 1984 στο αλκαζαρ που κατεβηκαν ολοι με κατεβασμενα τα σωβρακα. Ολη η πολη και μεις που ημασταν εκει μεσα τοτε στο κολαστηριο με 40 βαθμους Κελσιου στριμωγμενοι σαν τις σαρδελες ,δεν θα ξεχασουμε ποτε απο που ξεκινησε η κατρακυλα και η καταρρευση της ομαδας.
Φίλε ΠΑΣ πρόλαβα και τους Αργεντίνους στο ξερό όπως λέει και ο nakos.
Ενδεικτικά....
Μέχρι και τον Δομάζο προλάβαμε (με ΠΑΟ & ΑΕΚ)
Είχαμε πολύ καλή ομάδα με Τσιριμώκο- Σειταρίδη....
Ερχότανε ο Τραπατόνι το Σεπτέμβριο του ΄80 και νικούσαμε τον ΠΑΟ με 2 γκολάρες Ανανιάδη.
3η Λυκείου ήμασταν και  τρεχαμε στο μπαράζ...
Γυρίσαμε όλη την Ελλάδα με τον ΠΑΣ...
Θυμάμαι Μανέφσκι με γαύρο 3-1 στο χιόνι.....
Ομαδάρα έστω και στη Β΄ με ΜΟΥΦ-ΜΙΛΟΓΕΒΙΤΣ...
και το τραγικό φινάλε με Καλαμάτα...
Την προσπάθεια του Κολέμπα (με τα πολλά λάθη) που η ομάδα κυνηγήθηκε απίστευτα...

Εν κατακλείδι όλοι οι μικροαπατεώνες πρόεδροι του ΠΑΣ από το 1980 και μετά (με εξαίρεση φυσικά τον γελοίο κοντό)
αν είχανε τουλάχιστον τα μισά από αυτά που έπαιρναν οι Χριστοβασιλέοι  (τηλεοπτικά, μεταγραφές κλπ)
θα είχανε τον ΠΑΣ στην Ευρώπη κάθε χρόνο.
Δε συγκρίνονται οι εποχές και τα απίστευτα έσοδα (κυρίως τηλεοπτικά)..
Και εμείς να ήμασταν μία ΤΙΜΙΑ διαχείριση θα την κάναμε.

Τέλος υπάρχει και το ηθικό θέμα...
ότι επί εποχή ΧΒ ζήσαμε εξευτελισμούς από τα διάφορα άρματα που προσεγγίζαμε...
(ΟΣΦΠ-ΠΑΟΚ- και τελευταία  ΑΕΚ)...
και ανοίγαμε τα πόδια σαν πουτ....ες.


Αυτό το νόημα έχει και το link με την ΕΠΣ γυναικών....
(όχι ότι μας έριξε η ψήφος... αλλά η  διαχρονική νοοτροπία αλλαγής στρατοπέδων)...
Στο μεγαλύτερο μέρος θα συμφωνήσω.
Η διαφωνία μου είναι στις... τάνες, και εξηγώ:
Η μεγαλύτερη ντροπή που πήρα επί ΧΒ ήταν η κατάληψη της έδρας μας από τα ασπρόμαυρα Ορκ του βορρά και δεν πρόκειται να το ξεχάσω όσα χρόνια και να περάσουν. Επίσης δεν μπορώ να ξεχάσω την εισβολή των κίτρινων Ορκ του βορρά στο πέταλο.
Όμως, σύνταυρε, οι απανωτές σφαλιάρες και πούτσες που ρίξαμε σε όλους αυτούς που αναφέρεις είναι άνευ προηγουμένου. Τί να πρώτο θυμηθώ? Τις διαδοχικές 3άρες στον μπάογκ? Το ότι κάναμε την Τούμπα εξοχικό μας? Τις τρομερές νίκες επί του γάβρου? Την χαριστική βολή που ρίξαμε στα χανούμια και τα στείλαμε στη γ? Τους απίστευτους συνεχόμενους θριάμβους επί της βαζέλας και μάλιστα σε γήπεδα της αρεσκείας τους? Όλα αυτά που λέω παραπάνω τα ζήσαμε για μία 10ετία περίπου και από εκεί που δεν μας λογάριαζε κανείς, αποκτήσαμε πάλι οντότητα και δίναμε πόνο και κυρίως φόβο σε όλους αυτούς. Τα δικά τους πόδια λοιπόν ανοίξαμε εμείς και μάλιστα πολύ άγρια και βίαια. Οι... τάνες δεν ξηγιούνται έτσι, οπότε ο όρος που χρησιμοποίησες είναι εντελώς άκυρος. Τα είχαμε ζήσει ξανά οι παλιότεροι 10ετίες πιό πίσω. Και το ότι ο Π.Α.Σ. γιγαντώθηκε ξανά αγωνιστικά εμένα με γέμισε. Αυτά για να είμαι δίκαιος και να μην θυμάμαι επιλεκτικά.
Τα περί... ηθικής μην τα ψάχνετε στη μπάλα.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #290 στις: Κυρ 26 Μάι 2024 15:47 »
Τα χρέη της προηγούμενης ΠΑΕ γράφτηκαν στο χιόνι.Υπάρχουν ακόμα λίστες της εφορίας που έχει την παλιά ΠΑΕ στους μεγαλοοφειλέτες.Προσπάθησαν να μεταφέρουν τα χρέη στα ΤΑΠ και ΠΑΕ αλλά δεν το κατάφεραν.Εκεί μπλέχτηκε ο ψηλός.Μάλιστα την δεύτερη χρονιά στην Γ πήγαν να μας αφαιρέσουν βαθμούς προς το τέλος και από άνοδο πήγαμε να βρεθούμε στην Δ.
Έγινε η νέα ΠΑΕ καθαρή από χρέη με τον Πύρρο Γιαννάκο που έφυγε τότε.Νομίζω ότι για κάποια χρέη του ΤΑΠ έτρεχε ο ερασιτέχνης και όχι η νέα ΠΑΕ.
Επίσης είχε γίνει μια ρύθμιση στην Βουλή για εμάς και τον Άρη (Ιωαννίδης γαρ) για να πληρωθούν οι παίχτες μέσω χορηγίας ΟΠΑΠ.Η χορηγία θα πήγαινε για την πληρωμή των παιχτών απευθείας.Άγνωστο πόσοι μπήκαν και πόσο πληρώθηκαν Αφού μέχρι σήμερα κάποιοι έτρεχαν για να πληρωθούν και να μπλοκάρουν την αδειοδότηση.
Στα 2 χρόνια της νέας ΠΑΕ ήρθε ο Χβ.Η συμφωνία ήταν στα 3 ή 4 εκ για την αγορά και θα αφαιρούταν το όποιο χρέος προέκυπτε.Για χρόνια ψηλός και Χβ έτρεχαν στα δικαστήρια για αυτό το θέμα.
Αυτά τα λίγα ιστορικά Επειδή έγιναν αναφορές παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #291 στις: Κυρ 26 Μάι 2024 22:30 »
Ειλικρινα δεν γνωριζω αν τα προηγουμενα χρεη εχουν σβηστει στο χιονι αλλα δεν το πιστευω.Δε ειμαι νομικος ,ουτε λογιστης, ουτε οικονομολογος. Αυτοι θα μπορουσαν με ασφαλεια να μας πουν το νομικο πλαισιο που υπηρχε τοτε. Ολα τ αλλα ειναι υποθεσεις και αποψεις. Δεν ασχολουμαι αλλο μ αυτο το θεμα γιατι δεν το γνωριζω. Αυτο που με στενοχωρει ειναι οτι βλεπω να περναει ο καιρος, μπαινουμε στο καλοκαιρι κι ο Παναγιωτακης κανει οτι γουσταρει. Μας δουλευει ενας βλακας ψιλο γαζι δυο χρονια και μεις δεν κανουμε κατι οργανωμενα ,ενω εχουμε βημα και δημοσιο λογο και δυναμη να τον στειλουμε στον αγυριστο.  Υγ.Και παλι θελω να ζητησω συγγνωμη απ τον fon για την πρωινη παρανοηση που εκανα.

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #292 στις: Δευ 27 Μάι 2024 08:51 »
Δυστυχώς ζήσαμε πάλι εποχές αλησμόνητες που νόμιζα είχαν περάσει...
πιτσιρικάδες σήμερα στα σχολεία με κασκόλ και μπλούζες πράσινες ,πανηγύρια βάζελων στην πλατεία και φυσικά να τα τοπικά μμε να ασχολούνται με αυτό..
Θλίψη μόνο και μια ακόμη γενιά χαμένη... μπλε κερκίδες δεν ξέρω αν θα ξαναδούμε
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος SirBak

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #293 στις: Δευ 27 Μάι 2024 08:59 »
Δυστυχώς ζήσαμε πάλι εποχές αλησμόνητες που νόμιζα είχαν περάσει.

Θλιψη
Απο το μακρινο 1994 ειχα να το ζησω αυτο(final four Τελ Αβιβ)Λυκειο τοτε εγω.
Τοτε που κανανε πορειες βαζελοι απο τη μια και γαυροι απο την αλλη και συναντηθηκαν πισω απο τη νομαρχια και βριζονταν .
Τοτε ηταν τα πετρινα χρονια του ΠΑΣ που συντομα μας εφεραν στη διαλυση.
Η ζωη κανει κυκλους
Η καταραμενη οικογενεια μας εσβησε
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 27 Μάι 2024 09:05 από SirBak »

Αποσυνδεδεμένος PASiopulo

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.340
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #294 στις: Δευ 27 Μάι 2024 09:04 »
η ομάδα πάει για διάλυση ...

τα κουτοπόνηρα ΧΒλάκια νομίζουν ότι θα βρούν κάποιον να του τα φορτώσουν όλα στην πλάτη και να φύγουν ατσαλάκωτοι και χορτάτοι

για να κάνει κάτι τέτοιο κάποιος θα πρέπει από τη μια να είναι πολύ φορτωμένος και από την άλλη να είναι και λίγο τρελαμένος με τον ΠΑΣ και τα Γιάννενα.

Γιαννιώτης τέτοιος δε φαίνεται να υπάρχει, για να το κάνει κάποιος άσχετος με την Ηπειρο μου φαίνεται αδύνατο, ούτε νομίζω ότι έχει γίνει ποτέ με επαρχιακή ομάδα.

οπότε λύση δε βλέπω .... λογικά θα βουλιάξουμε σιγά σιγά μαζί με τα αδέρφια μέχρι να φτάσουμε στον πάτο

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #295 στις: Δευ 27 Μάι 2024 09:58 »
Δυστυχώς ζήσαμε πάλι εποχές αλησμόνητες που νόμιζα είχαν περάσει.

Θλιψη
Απο το μακρινο 1994 ειχα να το ζησω αυτο(final four Τελ Αβιβ)Λυκειο τοτε εγω.
Τοτε που κανανε πορειες βαζελοι απο τη μια και γαυροι απο την αλλη και συναντηθηκαν πισω απο τη νομαρχια και βριζονταν .
Τοτε ηταν τα πετρινα χρονια του ΠΑΣ που συντομα μας εφεραν στη διαλυση.
Η ζωη κανει κυκλους
Η καταραμενη οικογενεια μας εσβησε

Φίλε μου είχε να γίνει από το 1996.

Όταν πήγαν στους 4 στο ποδόσφαιρο και πήραν νομίζω το πρώτο ευρωπαϊκό στο μπάσκετ.
Ήταν τότε που κάποιοι κλασσικοί μπλιουμ αέρος, όπως ο μπεκάτσας, πανηγύριζαν μαζί με τους βάζελους. Έχω δει το βίντεο με τους τότε πανηγυρισμούς. Ο συγκεκριμένος ανεβασμένος έξω από τη ΛΑΦΙ στη κολόνα φωτισμού έδινε τον τόνο. Για να μην τον αδικήσω όμως τον θυμάμαι στο γήπεδο από πολύ παλιά. Τότε πολλοί είχαν δύο ομάδες.

Ευτυχώς όλους αυτούς είτε τους γυρίσαμε στον Π.Α.Σ. είτε κατάλαβαν μόνοι τους το σωστό.

Το ότι βγαίνουν τα μισητά βλαχαδερά βαζέλια μετά από τόσα χρόνια είναι κάτι το παρακμιακό. Δυστυχώς αυτό συμπίπτει με μια στιγμή ; παρακμής για τη δική μας ομάδα. Θα δούμε πόσο θα διαρκέσει αυτός ο κύκλος.

Πάντως οι βάζελοι από ότι είδα από τα βιντεο δεν ήταν πάνω από 150.

Πάντα ξέραμε ότι υπήρχαν τα βλαχαδερά. Ο σύνδεσμός τους- κέντρο ανομίας- ήταν γνωστός.

Μην ξεχνάμε ότι στα Γιάννινα μένουν πλέον πολλοί ξένοι καθώς και φοιτητές. Αυτό παίζει το ρόλο του.

Επίσης οι βαζελοι πρέπει να είναι σκασμένοι μετά από μια 15ετία χωρίς πρωτάθλημα και το φετινό στραπάτσο, οπότε ήταν μια στιγμή ξεσπάσματος μετά από τόσα χρόνια και στα Γιάννινα μετά από 30 περίπου χρόνια.
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 27 Μάι 2024 10:02 από Mpakoulieros »
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #296 στις: Δευ 27 Μάι 2024 10:39 »
To εύχομαι αλλά δεν το βλέπω ρε Mpak...έρχονται δύσκολα και μαύρα χρόνια
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #297 στις: Δευ 27 Μάι 2024 11:22 »
Να δειτε τι εχει να γινει με το γαυρο στις 29 του Μαη.Θα γκρεμισουν την πολη οι επαγγελματιες μπραβοι-φασιστες -φονιαδες.. Φοβαμαι μην εχουμε και χειροτερα στην Αθηνα απο τους επιστημονες-δολοφονους.Α ρε κατακαημενα Γιαννινα. Θελουμε και επενδυτες, οταν ουτε εμεις ,οι ντοπιοι που αγαπαμε μονο αυτη την ομαδα ,μειναμε τρεις κι ο κουκος χωρις καμια φωνη και αντιδραση. Κατα τ αλλα μια χαρα μας γλενταει ο Παναγιωτης.Βρηκε και τα κανει.

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #298 στις: Δευ 27 Μάι 2024 11:30 »
Ξεφτιλίκια τα χθεσινά. Και φυσικά τα τοπικά ΜΜΕ τα έχουν πρώτο θέμα. Με μεγάλο καμάρι.
Και αν δε μας σώσει η Φιορεντίνα μεθαύριο θα έχουμε χειρότερα.

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.559
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #299 στις: Δευ 27 Μάι 2024 11:41 »
Για τα χθεσινά χάλια στην πόλη θα συμφωνήσω με όλους σας.
Όμως, ακόμη και σ' αυτό, την αποκλειστική ευθύνη την έχει η οικογένεια ΧΒ που χρόνια τώρα δεν φρόντισε ως ΠΑΕ να έρθει κοντά στον κόσμο και κυρίως στα παιδιά.
Η τελευταία κραυγαλέα ευκαιρία που χάθηκε ήταν η χρονιά που βγήκαμε Ευρώπη. Τεράστια λάθη και συγχρόνως τεράστια κέρδη στην τσέπη._