Αποστολέας Θέμα: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)  (Αναγνώστηκε 57557 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #425 στις: Κυρ 02 Ιούν 2024 22:08 »
Από τα ταμεία της ομάδας λείπουν 3 εκατομμύρια.Αυτά αν δεν επιστραφούν υπολογίζονται μαζί με τα χρωστούμενα αρνητικά στον ισολογισμό.
Άρα η ομάδα αυτή τη στιγμή είναι χονδρικά στο -6 εκατομμύρια.

Αυτά είναι λεφτά που έχει δώσει η ομάδα, που έχει λαμβάνειν. Αν και ποτέ δεν πιστεύω ότι θα τα πάρει πίσω.

Σε μια αύξηση μετοχικού κεφαλαίου, από μελλοντικό ιδιοκτήτη καλύπτονται και τα τα λεφτά (η αύξηση δηλαδή), παραμένουν στα ταμεία.
Εγώ, Μπακ, θα έλεγα ότι αυτά τα λεφτά υφαρπάχθηκαν από το ταμείο της Ομάδας. Βέβαια για να είμαι ειλικρινής, πολλές επιχειρήσεις παρέχουν διευκολύνσεις σε... διάφορες τσέπες, αλλά η ουσία δεν αλλάζει.

Πληρώνουμε την εμμονή του πατέρα Χρηστοβασίλη να αφήσει την ομάδα στα παιδιά του γιατί ήξερε ότι είναι άχρηστα και άεργα οπότε δεν θα μπορούσαν να βρουν χρήματα από αλλού.
Καλά, και τα αδέρφια ήξεραν πολύ καλά τί βάρη θα έπρεπε να αναλάβουν. Ας μην τους εμφανίζουμε σαν θύματα, όχι ότι πιστεύω ότι αυτή ήταν η πρόθεσή σου.
Κανέναν έλεος σε αυτούς, είναι οι μόνοι υπεύθυνοι για την καταβαράθρωση της Ομάδας μας.

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 610
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #426 στις: Κυρ 02 Ιούν 2024 23:48 »
Δλδ ρε παιδιά αν τα χρέη είναι 3 μύρια περίπου τα οποία τα αναλαμβάνει ο  νέος επενδυτής και τρέχει την ομάδα, δεν είναι σαν να την πουλάνε 3 μύρια???
Το έγραψαν και στην ανακοίνωση ξανά ότι δεν ζητάνε αντίτιμο, σωστά? Αν ζήτησαν πρέπει να βγεί ένας που ενδιαφέρθηκε και να τους κάνει ρόμπα.
Πάντως αν ουσιαστικά ζητάνε αυτά τα 3 μύρια, νομίζω έπρεπε να βρεθεί άνθρωπος να τρέξει την ομάδα.
Εντάξει τσάμπα θα την έδιναν εντελώς?

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #427 στις: Κυρ 02 Ιούν 2024 23:59 »
Καλά τα λες, αλλά ο υποτιθέμενος νέος επενδυτής δεν θα πρέπει να ξέρει εάν τα 3 μύρια που βγήκαν ατόφια από το ταμείο της ΠΑΕ θα επιστραφούν? Εάν εγώ θα ήθελα να εμπλακώ στην Ομάδα σε τέτοιο επίπεδο, θα ήθελα να το γνωρίζω. Και σίγουρα θα ήθελα να γνωρίζω ποιά ακριβώς είναι αυτή η εταιρεία που "εξυπηρέτησε" η ΠΑΕ.
Δεν μιλάμε για στραγάλια, μιλάμε για κάτι εκατομμύρια.

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #428 στις: Δευ 03 Ιούν 2024 00:14 »
Νομίζω ότι σε τέτοιου είδους συζητήσεις υπογράφεται συνυποσχετικο ώστε να μη διαρρεύσει κάτι.

Επομένως ούτε ποιοι ζήτησαν την Παε ξέρουμε ούτε τι του ζήτησαν.

Νομίζω από αυτά που έχουμε δει ότι τα χρέη δεν είναι απαγορευτικά για την ομάδα μας.Ειναι προκλητικά ναι, δεδομένων των εκατομμυρίων που έχουν μπει στην ομάδα από μεταγραφές και άλλα πολλά.Αλλα δεν υποθηκεύουν το μέλλον.

Το ερώτημα Κριμσον είναι να είναι άραγε μόνο τα τρία που φαίνονται ή και άλλα;
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #429 στις: Δευ 03 Ιούν 2024 00:19 »
Τί να σου πω ρε Μπακ, εγώ μιλάω βάσει αυτών που λένε τα δημοσιογραφά της πόλης με περίπου 10 χρόνια καθυστέρηση. Πού να ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #430 στις: Δευ 03 Ιούν 2024 15:02 »
Ενημερώθηκε στις 01 Ιούν 2024 - 17:51
Κλειδώνει η υπόθεση του προπονητή στον ΠΑΣ Γιάννινα.

Μετά τους καταστροφικούς χειρισμούς της διοίκησης και τον υποβιβασμό του ΠΑΣ Γιάννινα στη Super League 2 υπάρχει μία στασιμότητα στο κλαμπ.

Η δικαιολογία ήταν πως ο Παναγιώτης Χριστοβασίλης περίμενε για προτάσεις που ποτέ δεν ήρθαν. Όταν, όμως, όλη η πόλη γνωρίζει τα οικονομικά δεδομένα και οι πιο ψαγμένοι ξέρουν ακόμη και πώς διαχειρίστηκε τα φετινά έσοδα, ήταν χλωμό να το πάρει απόφαση κάποιος. Ή πολύ γενναίος έπρεπε να είναι ή πολύ αφελής.

Ελάχιστοι είναι αισιόδοξοι για την επόμενη ημέρα με την υπάρχουσα διοίκηση. Αυτό το καταλαβαίνει κανείς και από τους παίκτες. Η πλειονότητα αυτών που έχει συμβόλαιο και είχε πρωταγωνιστικό ρόλο, πιέζει για να φύγει.

Όλα αυτά κι ενώ προς τα έξω βγάζουν από τον ΠΑΣ Γιάννινα πως άμεσα θα ξεκαθαρίσει το θέμα του προπονητή. Στην ουσία η λύση είναι έτοιμη. Θα αποτελεί θεαματική έκπληξη να μη συνεχίσει ο Γιώργος Γεωργουλόπουλος. Αυτός κοούτσαρε στα τελευταία ματς της Super League 1 και θα πάρει την ευκαιρία του εκτός απροόπτου. Είναι κάτι που περίμενε χρόνια.

Από εκεί και πέρα, θα υπάρξουν και ανακατατάξεις στο ποδοσφαιρικό τμήμα. Τουλάχιστον οι αποχωρήσεις εκεί θα βγουν μάλλον σε καλό και θα βοηθήσουν στη βελτίωση του κλίματος στα αποδυτήρια.

Τέλος, λεφτά δεν υπάρχουν. Γι’ αυτό και η διοίκηση χτυπάει συγκεκριμένες πόρτες μήπως και το λύσει αυτό το πρόβλημα. Περισσότερα επ’ αυτού θα ξεκαθαρίσουν προσεχώς.

https://www.sportime.gr/podosfairo/pas-giannina-aftos-tha-ine-o-neos-proponitis/
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος dk

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.978
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #431 στις: Τρι 04 Ιούν 2024 09:49 »
&t=393s

Δείτε αυτά τα 6:30 λεπτά και συγκρίνετε την μια ώρα του Παναγιωτάκη.Μετά κλάψτε ελεύθερα.Δεν αναφέρομαι μόνο στο κομμάτι του Παναγιωτάκη.Αναφέρομαι γενικότερα σε ολόκληρο το στήσιμο της ας πούμε συνέντευξης τύπου.
πόσο ζηλεύω ! Καμία σύγκριση...

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #432 στις: Τρι 04 Ιούν 2024 10:55 »
https://www.lifo.gr/tropos-zois/living/kallithea-agapi-moy-eheis-tin-kalyteri-kerkida



εγώ ζήλεψα (ναι και δεν ντρέπομαι) την Καλλιθέα μονο και μόνο για το πως λειτουργούν κάποιες ομάδες και προσπαθούν να δώσουν αξία στο μαγαζί τους....
Κοιτάζω την ομάδα μας και βάζω τα κλάματα
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #433 στις: Τρι 04 Ιούν 2024 11:04 »
Δημοσιεύτηκε στις 03 Ιούν 2024 - 18:05
Μετά τον υποβιβασμό τους ΠΑΣ Γιάννινα και Κηφισιά έχουν αρκετά κοινά στοιχεία.

ΠΑΣ Γιάννινα και Κηφισιά είναι οι δύο που έπεσαν από τη Super League 1 και αυτό δεν είναι το μόνο που τους ενώνει τον τελευταίο καιρό. Βίοι παράλληλοι, θα έλεγε κανείς.

Για διαφορετικούς λόγους το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Ο ΠΑΣ Γιάννινα λόγω του ανύπαρκτου πλάνου του και των τραγικών χειρισμών της διοίκησης. Η δεύτερη γιατί σε ένα χρονικό διάστημα υπερεκτίμησε τις δυνατότητές της και του γενικότερου κύκλου της.

Το θέμα τώρα είναι η επόμενη ημέρα. Ούτε ο ένας ούτε η άλλη είναι σε θέση άμεσα να επιστρέψουν. Δεν θα είναι στα πρώτα φαβορί για άνοδο. Άλλοι έχουν σειρά.

Οι δυο τους είναι σε αναζήτηση αγωνιστικής πυξίδας για την επόμενη μέρα. Αμφότεροι δίχως προπονητή, αν και οι Ηπειρώτες όλα δείχνουν ότι καταλήγουν σε δοκιμασμένη λύση, και πραγματικό πλάνο για τα «αλώνια» της Super League 2.

Το ταμείο και στους δύο είναι άδειο αυτή τη στιγμή, οι επαφές με το νυν ρόστερ έχουν να κάνουν περισσότερο με τα οφειλόμενα, ενώ κουβέντες για μεταγραφές δεν υπάρχουν. Μόνο για την πρόσληψη τεχνικού διευθυντή.

Μην περιμένετε πολλά αυτό το καλοκαίρι. Μπορεί στη Super League 2 οι ρυθμοί να είναι άλλοι, αλλά ακόμη και εκεί αυτοί που θέλουν να βγουν, παίρνουν από νωρίς ό,τι καλύτερο υπάρχει.

https://www.sportime.gr/podosfairo/pas-giannina-ke-kifisia-stin-idia-mira/
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #434 στις: Τρι 04 Ιούν 2024 13:31 »
Αδυνατώ να πιστέψω πως δεν υπήρξε πρόταση
Το ότι δεν βγαίνει κάποιος να τους ξεφτιλισει είναι η μόνη μου ελπίδα πως συνεχίζονται κάποιες διαπραγματεύσεις.

Συνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.726
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #435 στις: Τρι 04 Ιούν 2024 13:46 »
Εγω αδυνατω να πιστεψω οτι θα υπηρχε εστω και ενας που θα εμπλεκε με μια διαλυμενη ομαδα Β Εθνικης, με μηδενικα εσοδα και τεραστια / αδιευκρινηστα χρεη ,οπου θα επρεπε να επενδυσει και εναν σκασμο χρηματα για να χτυπησει ανοδο σε ενα περιβαλλον απολυτης διαφθορας , σηψης και παρασκηνιου.
Το καλοκαιρι του 2023 ναι, πιστευω θα υπηρξε. Τωρα οχι…

Συνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #436 στις: Τρι 04 Ιούν 2024 13:56 »
Εγω αδυνατω να πιστεψω οτι θα υπηρχε εστω και ενας που θα εμπλεκε με μια διαλυμενη ομαδα Β Εθνικης, με μηδενικα εσοδα και τεραστια / αδιευκρινηστα χρεη ,οπου θα επρεπε να επενδυσει και εναν σκασμο χρηματα για να χτυπησει ανοδο σε ενα περιβαλλον απολυτης διαφθορας , σηψης και παρασκηνιου.
Το καλοκαιρι του 2023 ναι, πιστευω θα υπηρξε. Τωρα οχι…

Εκτός και αν έχει να ξεπλύνει πολλές αμαρτίες...Πάντως στη Θεσσαλονίκη αρκετοί ΜΠΑΟΚ μου είπαν ότι ο επενδυτής είναι προ των πυλών και ότι οι παίκτες του χρόνου είμαστε εμείς και ο Πανιώνιος. Παρότι τους ενημέρωσα ότι δεν υπάρχει κάτι στον ορίζοντα αυτή τη στιγμή, όλοι ήταν σιγουροι. ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #437 στις: Τρι 04 Ιούν 2024 14:19 »
Serifis δώσε αν μπορείς περισσότερες πληροφορίες για αυτά που σου είπανε;
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Συνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #438 στις: Τρι 04 Ιούν 2024 15:03 »
Serifis δώσε αν μπορείς περισσότερες πληροφορίες για αυτά που σου είπανε;

Χθες σε φιλική κουβέντα που είχε με γνωστούς χθες (ο ένας παλιός ποδοσφαιριστής ομάδων της Θεσσαλονικής Γ Δ Εθνική) και ενεργός με τα διοικητικά του ΠΑΟΚ, πιάσαμε τον πόνο μου για τον ΠΑΣ. Μου είπε ότι ακούγεται έντονα στην πιάτσα ότι ο υποψήφιος ιδιοκτήτης έχει χρήμα και είναι αντίστοιχος του Πανιωνίου.

Παρότι του είπα ότι εγώ δεν έχω ακούσει και διαβάσει κάτι τις τελευταίες μέρες, μου είπε ότι είναι δεδομένο κιόλας. Πραγματικά δε μου είπε τίποτα αλλο, ούτε και γω ρώτησα γιανα μη φανεί ότι τον δουλεύω ή με δουλεύει...

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 610
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #439 στις: Τρι 04 Ιούν 2024 16:02 »
Μακάρι και να είναι μοχλός πιεσης για να τρέξουν οι εξελίξεις της αλλαγής ιδιοκτησίας η ανακοίνωση των Αφων.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #440 στις: Τρι 04 Ιούν 2024 16:57 »
Ελπίζω να μην το έλεγαν για παρηγοριά.

Συνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #441 στις: Τρι 04 Ιούν 2024 20:11 »
Βλέπεις αυτό,

https://www.passports.gr/erasitexniko-5/40938-me-enstase-tou-are-piliaton-canei-ten-anodo-e-eleousa

και μετά μερικοί έχουν απορία γιατί αυτός ο τόπος βρίσκεται σε άλλο φάσμα.

Γιατί ότι γίνεται, γίνεται με ερασιτεχνισμο, πρόχειρα, μεγάλα λόγια, ασέβεια προς τους πολίτες, φιλάθλους και...έλα μωρέ τώρα!

Πότε θα μπει φρένο, πότε θα ξυπνήσουν εδώ αυτοί που παίρνουν αποφάσεις, ποτέ??? Ποτέ???

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #442 στις: Τρι 04 Ιούν 2024 22:21 »
Τα ίδια σκεφτόμουν κ εγώ... παντού ερασιτεχνισμος με την κακή πάντα έννοια
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος nakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.141
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #443 στις: Τετ 05 Ιούν 2024 14:06 »
Εμένα μάγκες πολύ πρόχειρο μου φαίνεται αυτό....
Πολύ λάθος....τόσο που....
Και οι άλλοι το ψυλιαστηκαν.....2 μέρες μετά.....

Μπορεί να μην είχαν τα φράγκα να παίξουν Γ....

Το ερασιτεχνισμος σε τέτοιο βαθμό δε μου κολλάει....για μπάλα μιλάμε. Δεν είναι χτεσινοι...

Αποσυνδεδεμένος paslover

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 136
  • AJAX ΕΙΣΑΙ !!
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiH9-q_2bXSAhXJNhoKHe6XACwQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Ftalentabout.gr%2F2016%2F10%2Fo-paiktis-pou-irthe-ston-pas-giannina-apo-tin-til
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #444 στις: Τετ 05 Ιούν 2024 16:32 »
Ο ΠΑΣ με την τωρινη διοικηση και οικονομικα να ειμαστε στο πατο του βαρελιου δεν εχει στον ηλιο μοιρα...

Ειμαστε σαν ενα ετοιμοθανατο που φυτοζωει μεχρι να ερθει το τετελεσται...


Αυτη την στιγμη δεν πρεπει να ενδιαφερει κανεναν σε ποια κατηγορια θα βρισκεται ο ΠΑΣ...
Ειτε αυτο λεγεται σουπερλιγκα,Β,Γ η ακομα και τοπικα..
Και πραγματικα προτιμω να παιζωμε τον Ηφαιστο Αυγου παρα σε αυτη την κατασταση

Αυτη την στιγμη νοιωθουμε πιστευουμε ολοι,πως πρεπει η ΑΜΟ να κανει εναν νεο ρεσταρτ και να μπουμε σε μια νεα εποχη και δεν εννοω μονο διοικητικα αλλα οπαδικα,και να χτιστουμε απο τημ αρχη


Ο ΠΑΣ αυτη την στιγμη μετα απο 13 χρονια Χριστοβασιλαιων
1...Ο ΠΑΣ εχασε την δυναμικη του κοσμου στους Ζωσιμαδες,με εκατονταδες να προτιμουν την προσωπικη αποχ
2...Εξαφανιστικε πληρως περιπου η οπαδικη δυναμη μας στην Αθηνα
3..Πληρης εξαρτηση μας 13 χρονια απο ΠΟΚ και Παοκ
4..Διαλυση ακαδημιων κ15 κ16 οπως ακουγεται
5...Δωσιμο ειστηριων και κερκιδας σε ΠΟΚ και Παοκ...Ενω για εμας παντα ηταν απαγορευμενες οι εκδρομες
6...Την χειροτερη φημη κακοπληρωτων σε ολη την ποδοσφαιρικ πιατσα*και το γνωριζω πολυ καλα*
7...Ξεπουλημα σε καθε ευκαρια ολων των ασημικων του ροστερ μας
8...Εσοδα που δεν πηγαινανε ποτε στην ΠΑΕ αλλα σε τσεπες
9...Πληρης αδιαφορια  της διοικησης για τα του ΠΑΣ,ενω σημερα θυμηθηκε να δωσει συγχαρητηρια στον Γαυρο
10....Αρρωστημενη αναισθησια της διοικησης μετα τα σκηνικα με τα αγνα παιδια στο ΟΑΚΑ και στα φετινα σκνικα με τους δολοφονους του Ολυμπιακου ενω υπηρχε παιδι σοβαρα τραυματισμενο



Ναι ανετα μπορω να ριξω μεγαλυτεα κατεβατα με πιο εξειδεικευμενα πραγματακια
Απλα δεν αξιζει πλεον
Σιχαθηκα και μας γαμησανε την καψουρα


Bασικα μπορουσα ολα αυτα να τα εξηγησω μονο με ενα βιντεο απο την πρωτη χρονια μας με τον Χριστοβασιλη στην σουπερλιγκα...

Μην απορειτε η ιδια ομαδα ειμαστε
Για τα υπολοιπα να ρωτησουμε την αγια οικογενεια για το πως καταφεραν να μας ξενερωσουνε σε απολυτο βαθμο και να μαζευουμαστε εμεις και εμεις στους Ζωσιμαδες

https://youtu.be/UxerkTQPRYY?si=rAt_dLvw9xjs4KQN

Αγιούτε, πραγματικά τα είπες όλα !!! Σε συγχαίρω 100% !!
Εγώ πιστεύω πως το Restart από χαμηλή κατηγορία είναι κάτι καλό. Θα συσπειρωθούμε ξανά από την αρχή όπως τα παλιά, τα ωραία τα χρόνια. Αρκεί να φύγουν και οι κληρονόμοι. Οι οποίοι τελικά με τόσα χρέη που έχει η εταιρεία τους, μάλλον υπερβολικά βρισίδια άκουσαν φέτος, αφού ο μακαρίτης μπαμπάς φωτογραφίζεται πλέον ως ο βασικός υπεύθυνος της κατάστασης. Βέβαια πολλά λέγανε και για τη Χαρίκλεια όλα τα προηγούμενα χρόνια....
Σίγουρα, βέβαια, ο Πανούλης δεν μπορεί να χειριστεί το καράβι έτσι όπως είναι τα πράγματα.... Φέτος μας το έδειξε επιδεικτικά, περίτρανα.
Παραχώρηση μετοχών και Restart λοιπόν !!
 :pashat: :-? B-) :mono: :pas: :dab: :dab: :joker: :)
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 05 Ιούν 2024 16:36 από paslover »
ΘΑ ΒΑΡΕΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΜΙΣΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΦΟΒΑΣΤΕ!! ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΤΕ !!! ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΣΕΒΕΣΤΕ !!

Συνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #445 στις: Τετ 05 Ιούν 2024 17:04 »
Εμένα μάγκες πολύ πρόχειρο μου φαίνεται αυτό....
Πολύ λάθος....τόσο που....
Και οι άλλοι το ψυλιαστηκαν.....2 μέρες μετά.....

Μπορεί να μην είχαν τα φράγκα να παίξουν Γ....

Το ερασιτεχνισμος σε τέτοιο βαθμό δε μου κολλάει....για μπάλα μιλάμε. Δεν είναι χτεσινοι...

Μπορεί να είναι και αυτό, αλλά το θέμα εν τέλει είναι πως διαχειρίζεσαι μια κατάσταση. Εννοώντας πως το βγάζεις προς τα έξω. Άλλο μετά το τέλος του αγώνα να πεις ότι ευχαριστώ πολύ αλλά δεν έχω τα οικονομικά δεδομένα και άλλο να ξεφτυλιζεσαι.

Θυμάστε τι έγινε το 2013 όταν μας έλεγε ο ΧΒ ότι άδεια θα πάρουμε και μεις πανηγυρίσαμε την Ευρώπη (με δάκρυα στα μάτια ενας παππούς μπροστά μου, δε θα το ξεχάσω ποτέ) και βγαίνει μετά από 2 μέρες η απόφαση για τη μη άδεια....
Ας έλεγε εξ αρχής, υπάρχουν χρέη, νομίζω περισσότεροι θα εκτιμούσαν την ειλικρίνεια από το κρυφτό και το ψέμα.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #446 στις: Τετ 05 Ιούν 2024 17:23 »
Εμένα μάγκες πολύ πρόχειρο μου φαίνεται αυτό....
Πολύ λάθος....τόσο που....
Και οι άλλοι το ψυλιαστηκαν.....2 μέρες μετά.....

Μπορεί να μην είχαν τα φράγκα να παίξουν Γ....

Το ερασιτεχνισμος σε τέτοιο βαθμό δε μου κολλάει....για μπάλα μιλάμε. Δεν είναι χτεσινοι...

Μπορεί να είναι και αυτό, αλλά το θέμα εν τέλει είναι πως διαχειρίζεσαι μια κατάσταση. Εννοώντας πως το βγάζεις προς τα έξω. Άλλο μετά το τέλος του αγώνα να πεις ότι ευχαριστώ πολύ αλλά δεν έχω τα οικονομικά δεδομένα και άλλο να ξεφτυλιζεσαι.

Θυμάστε τι έγινε το 2013 όταν μας έλεγε ο ΧΒ ότι άδεια θα πάρουμε και μεις πανηγυρίσαμε την Ευρώπη (με δάκρυα στα μάτια ενας παππούς μπροστά μου, δε θα το ξεχάσω ποτέ) και βγαίνει μετά από 2 μέρες η απόφαση για τη μη άδεια....
Ας έλεγε εξ αρχής, υπάρχουν χρέη, νομίζω περισσότεροι θα εκτιμούσαν την ειλικρίνεια από το κρυφτό και το ψέμα.
Δεν νομίζω ότι έφταιγαν τα χρέη.Άλλωστε τα επόμενα χρόνια πήρε άδεια κανονικά.Εκτός αν πιστεύετε ότι πλήρωσε τόσα πολλά χρέη για να πάρει άδεια την επόμενη χρονιά.

Περισσότερο μπεχατζής και ερασιτέχνης ήταν γιατί δεν ήθελε να πληρώσει έναν άνθρωπο έμπειρο να του φτιάξει τα χαρτιά σωστά.

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #447 στις: Τετ 05 Ιούν 2024 17:45 »
Εμένα μάγκες πολύ πρόχειρο μου φαίνεται αυτό....
Πολύ λάθος....τόσο που....
Και οι άλλοι το ψυλιαστηκαν.....2 μέρες μετά.....

Μπορεί να μην είχαν τα φράγκα να παίξουν Γ....

Το ερασιτεχνισμος σε τέτοιο βαθμό δε μου κολλάει....για μπάλα μιλάμε. Δεν είναι χτεσινοι...

Μπορεί να είναι και αυτό, αλλά το θέμα εν τέλει είναι πως διαχειρίζεσαι μια κατάσταση. Εννοώντας πως το βγάζεις προς τα έξω. Άλλο μετά το τέλος του αγώνα να πεις ότι ευχαριστώ πολύ αλλά δεν έχω τα οικονομικά δεδομένα και άλλο να ξεφτυλιζεσαι.

Θυμάστε τι έγινε το 2013 όταν μας έλεγε ο ΧΒ ότι άδεια θα πάρουμε και μεις πανηγυρίσαμε την Ευρώπη (με δάκρυα στα μάτια ενας παππούς μπροστά μου, δε θα το ξεχάσω ποτέ) και βγαίνει μετά από 2 μέρες η απόφαση για τη μη άδεια....
Ας έλεγε εξ αρχής, υπάρχουν χρέη, νομίζω περισσότεροι θα εκτιμούσαν την ειλικρίνεια από το κρυφτό και το ψέμα.
Δεν νομίζω ότι έφταιγαν τα χρέη.Άλλωστε τα επόμενα χρόνια πήρε άδεια κανονικά.Εκτός αν πιστεύετε ότι πλήρωσε τόσα πολλά χρέη για να πάρει άδεια την επόμενη χρονιά.

Περισσότερο μπεχατζής και ερασιτέχνης ήταν γιατί δεν ήθελε να πληρώσει έναν άνθρωπο έμπειρο να του φτιάξει τα χαρτιά σωστά.

+ ότι για να παίξεις Ευρώπη έπρεπε να πάρεις και 2-3 παίκτες πιο καλού επιπέδου απ'αυτούς που έχεις. Οπότε πιο καλά να πούμε ότι μας έκοψε ο Δημητρίου, παρά να μπούμε σε έξοδα.

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #448 στις: Πεμ 06 Ιούν 2024 11:50 »
Τέτοια απαξίωση για τα του ΠΑΣ, δεν έχω ξαναματαξαναματαδεί...
Το απόλυτο τίποτα από Διοίκηση, κόσμο και σύνδεσμο.

ΚΑΛΑ ΠΑΜΕ!!!
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος SirBak

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #449 στις: Πεμ 06 Ιούν 2024 13:49 »
΄΄Από το κακό στο χειρότερο βαδίζει ο ΠΑΣ Γιάννινα διοικητικά μετά τον υποβιβασμό του στην Super League 2, καθώς το μέλλον είναι αβέβαιο και οι αδερφοί Χριστοβασίλη φέρονται διατεθειμένοι να προχωρήσουν σε μαζικές περικοπές στα οικονομικά.
Όπως γράψαμε σε προηγούμενο ρεπορτάζ, παρελθόν ήδη αποτελεί ο team manager Μπάμπης Καρβέλης, ενώ θα υπάρξει και συνέχεια στις αποχωρήσεις.

Όλα έδειχναν ότι οι διοικούντες αδερφοί Χριστοβασίλη έψαχναν για αντικαταστάτη που θα είναι ο γενικός αρχηγός τη νέα σεζόν. Μάλιστα, είχε κυκλοφορήσει σαν φήμη και το όνομα του Γιώργου Ντάσιου, παλιάς δόξας του ΠΑΣ Γιάννινα και νυν τεχνικού διευθυντή της Θύελλας Ελεούσας. Όμως τα πράγματα δείχνουν να μην είναι έτσι…
Αρχικά, ο Γιώργος Ντάσιος διέψευσε ότι έχει οποιαδήποτε επαφή με τον ΠΑΣ Γιάννινα ούτε του έχει μιλήσει κανείς από την ομάδα, προκειμένου να αναλάβει κάποιο πόστο στην ομάδα της Ηπείρου. Ως εκ τούτου, δεν ισχύει η φημολογία των τελευταίων ημερών, κάτι που επαληθεύεται από τον πλέον αρμόδιο, τον ίδιο τον Γιώργο Ντάσιο.

Το ακόμα χειρότερο είναι ότι, σύμφωνα με πληροφορίες του «Π.Λ.», οι αδερφοί Χριστοβασίλη προσανατολίζονται σε πλάνο μειώσεων στα έξοδα της ομάδας. Ως εκ τούτου, σκέφτονται να μην αντικατασταθεί καν ο Μπάμπης Καρβέλης και να πάει η ομάδα χωρίς γενικό αρχηγό στα αποδυτήρια την επόμενη σεζόν.

Γενικότερα, οι δύο διοικούντες του ΠΑΣ Γιάννινα θέλουν να προχωρήσουν σε συνολική μείωση του μπάτζετ ενόψει της νέας σεζόν και αυτό σημαίνει ότι ένα πρόσωπο μπορεί να καλύψει 2-3 θέσεις, ενώ ήδη είναι λιγοστές οι θέσεις των υπαλλήλων στα γραφεία της ομάδας.

Είναι γνωστό άλλωστε ότι ο ΠΑΣ Γιάννινα διαθέτει εδώ και χρόνια ολιγομελές εργατικό δυναμικό με πολύ λιγότερους εργαζόμενους σε σχέση με άλλες ομάδες, ακόμα και μικρότερου βεληνεκούς.
Ακόμα και στο θέμα του προπονητή τα οικονομικά θα κρίνουν τα πάντα. Υπήρξε ενδιαφέρον για έναν Πορτογάλο προπονητή, όμως δεν θα προχωρήσει η περίπτωση, πιθανότατα λόγω διαφοράς στο οικονομικό. Φαβορί είναι πλέον ο Γιώργος Γεωργουλόπουλος, χωρίς όμως να είναι ακόμα κάτι σίγουρο και δεδομένο.

Ο ίδιος ο Γεωργουλόπουλος θέλει να δουλέψει στον ΠΑΣ και το δήλωσε άλλωστε, όμως θέλει να πάρει και κάποιες εγγυήσεις ότι θα γίνουν μεταγραφές και ότι η ομάδα θα παρουσιαστεί αξιόμαχη.΄΄

PASPORTS