Αποστολέας Θέμα: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)  (Αναγνώστηκε 57531 φορές)

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #775 στις: Τετ 10 Ιούλ 2024 10:16 »
Το ίδιο και ο ΣΦ....να βγάλει μια ανακοίνωση
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #776 στις: Τετ 10 Ιούλ 2024 10:26 »
Το ίδιο και ο ΣΦ....να βγάλει μια ανακοίνωση

Ο ΣΦ περιμένεις τους μπεχοβασιληδες.

Δεν υπάρχει ΣΦ παιδιά.Ξεχαστε τους.

Εδώ ότι κάνουμε εμείς.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #777 στις: Τετ 10 Ιούλ 2024 12:31 »
Ο Μπέγκας Δήμαρχος  :P :P :P :P :P
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος nkats_99

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 616
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #778 στις: Τετ 10 Ιούλ 2024 12:55 »
Είπαμε να φέρουμε τουρισμό στην πόλη. Με διάφορους τρόπους. Θεμιτό. Αλλά να στήσουμε και κ%λο δήμαρχε πάει πολύ. Ή είσαι ανιδεος ή βλάκας. Ας βγάλει μια ανακοίνωση ο σύνδεσμος και η ΠΑΕ ότι είναι ανεπιθύμητος ο κουβάς.

Αποσυνδεδεμένος nakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.141
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #779 στις: Τετ 10 Ιούλ 2024 12:57 »
Προφανώς και μέτρησε τις αντιδράσεις ο γαυροδημαρχος!
Χωριάτικα,επαρχιοτιλα υψίστου επιπέδου,σαν τα ταγαρια από  νγκατσκα και το Πέραμα που ήταν γαυροβαζελοχανουμηδες!!!
Δεν μπορεί να βρεθεί ένας τρελλος Ρώσος,Πακιστανός να πάρει την ομάδα,να μεγαλουργήσει για να φύγει αυτή η επαρχιοτιλα που ζεχνει στην πόλη;;;

Δήμαρχε, σε ψήφισα ,αλλά έχει ο καιρός γυρίσματα!!! Βρήκαν αδύναμο τον ΠΑΣ,για αυτό τα κάνουν!!!! Αν ήταν δυνατός,δε θα τολμούσαν και ας είχαν διάρκειας δίπλα στον καραπαπαρα....

Ντροπή στο δήμαρχο! Είχαμε τρομερό τραυματισμό ,τζαμπουκαλικια και αυτός δέχεται κύπελλο του Πειραιά στα Γιάννενα....

Άντε χαμορια,προσκυνήσετε το τοτέμ,τα καθρεφτακια,χωριατακια ιθαγενείς!!!!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #780 στις: Τετ 10 Ιούλ 2024 13:27 »
Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να αμφισβητήσω τις πληροφορίες του ayuto.
Όμως, ρε παιδιά, όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα πουθενά την συγκεκριμένη είδηση. Εάν το είδε κάποιος, ας το ανεβάσει.
Τί σκατά ρε πούστη μου, τρελαθήκαμε όλοι σε αυτήν την πόλη γαμώτο?
Τί γίνεται ρε μαλάκα μου?

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #781 στις: Τετ 10 Ιούλ 2024 13:31 »
'Ασε, το βρήκα...

Παράθεση
https://www.newsbeast.gr/sports/arthro/11128980/olybiakos-anavlithike-logo-pyrkagion-to-taxidi-ton-evropaikon-tropaion-stin-patra-to-programma

Επόμενος σταθμός της περιοδείας, επομένως, θα είναι η Ναύπακτος την Πέμπτη (11/7) και θα ακολουθήσουν Μεσολόγγι (12/7), Λευκάδα (13/7) και Ιωάννινα (14/7).

Αποσυνδεδεμένος ΤΑΧΑΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 357
  • Γεννήθηκα ΠΑΣ και θα πεθάνω ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #782 στις: Τετ 10 Ιούλ 2024 13:35 »
Μπέγκα να στήσεις κ%λο στον καραπαπαρα ήξερες ξεφτίλα, ανακοίνωση για τα γενέθλια της ομάδος που εκπροσωπεί την πόλη έβγαλες?


Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #783 στις: Τετ 10 Ιούλ 2024 14:05 »
Προφανώς ο δήμαρχος ούτε βλάκας ούτε ανίδεος είναι.

Απλά θέλει καλές σχέσεις με το συγκρότημα Μαρινάκη


Ας ξέρει ο δήμαρχος ότι σε όποια κάλπη τον βρούμε είτε δημαρχιακή είτε βουλευτική θα τον μαυρίσουμε.

Όπως θα μαυρίσουμε όποιον είναι στο συνδυασμό του.

Μαύρο στο Μπέγκα στην κάλπη, μαύρο στο Μπέγκα, κατάμαυρο.

Να βγει και πανό στο γήπεδο ότι είναι ανεπιθύμητος, να κοινοποιηθεί από όλους μας ότι δεν θα ξεχάσουμε αυτή την πισωπλατη 🗡️🗡️🗡️🗡️🗡️🗡️.


Μαύρο στον Μπέγκα.
Ούτε ψήφος στο συνδυασμό του.
Δεν θα ξεχάσουμε την προδοσία του πότε.
Όσα χρόνια και αν περάσουν.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος midnight

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 635
  • Once in a BLUE moon
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #784 στις: Τετ 10 Ιούλ 2024 14:18 »
Στις 14/7
Την ημέρα της Ευρωπαϊκής επετείου του ΠΑΣ...

Δεν είμαι ένας από εσάς.
Δεν υπήρξα Γιαννιώτης, ούτε ποτέ ένιωσα, η ζωή με έφερε ανάμεσά σας.
Και ήρθα εδώ με όλες τις προτιμήσεις και τα μπαγκάζια μου έτοιμα από πριν.
Αγάπησα την ομάδα σας, όσο λίγοι, όχι από υποχρέωση να το κάνω επειδή ζούσα εδώ, αλλά από καθαρή αγάπη που μου την μετέδωσε ο ίδιος ο Άγιαξ.
Αποθέωσα την ύπαρξή του μέσα μου και λάτρεψα την ιδέα ότι αυτή η ομάδα μεγαλουργούσε κόντρα σε όλες τις πιθανότητες της εποχής που γεννήθηκε.
Γιατί το υλικό του ήταν κι αυτό σαν εμένα!
Ξένο... και ασυνταίριαστο με το υπόλοιπο υλικό αυτής της πόλης...
Παρακολούθησα την πορεία του από κοντά τα περισσότερα χρόνια της ζωής του και γοητεύτηκα από την λάμψη του, από την ομορφιά του, από το πείσμα του και την δίψα του για ζωή!
Με κέρδισε κι αιχμαλώτισε την καρδιά μου, όπως οι άγνωστοι και μοιραίοι εραστές.
Όμως σήμερα, μετά από 50 χρόνια, όπου εδώ που ζω, έγινε σταθερά ο μοναδικός ανιδιοτελής μου φίλος, αυτός που τίποτε δεν θέλησε ποτέ να μου πάρει, αλλά μόνο να μου δώσει χαρά και το πήρε πίσω σε αληθινό, φανερό κι αιώνιο συναίσθημα... σας το λέω καθαρά, ότι δεν σας άξιζε αυτή η ομάδα.
Σε κανέναν από εσάς!
Γεννήθηκε εδώ κατά λάθος και η μοίρα της κοντά σας, ήταν αυτή στην οποία βρίσκεται σήμερα.
Η ζωή κάποτε δίνει τα δώρα της εκεί που δεν πρέπει.
Το κάνει για να περιπλέκει τα όνειρα με τους εφιάλτες.
Και οι εφιάλτες δυστυχώς είναι αυτοί που κερδίζουν... γιατί είναι ανάπηροι από συναίσθημα, και δεν έχουν την ικανότητα να αγαπήσουν, και ούτε την ανάγκη να ονειρευτούν...
«Δώδεκα και μισή. Πώς πέρασεν η ώρα.
 Δώδεκα και μισή. Πώς πέρασαν τα χρόνια.»

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #785 στις: Τετ 10 Ιούλ 2024 14:24 »
Τι έγραψες ρε midnight....δεν έχω λόγια...
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος ΤΑΧΑΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 357
  • Γεννήθηκα ΠΑΣ και θα πεθάνω ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #786 στις: Τετ 10 Ιούλ 2024 14:37 »
Πάρτε το κείμενο του midnight και στρίψτε το στην μούρη των βλαχοδημαρχων αυτής της πόλης..

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #787 στις: Τετ 10 Ιούλ 2024 15:19 »
Στις 14/7
Την ημέρα της Ευρωπαϊκής επετείου του ΠΑΣ...

Δεν είμαι ένας από εσάς.
Δεν υπήρξα Γιαννιώτης, ούτε ποτέ ένιωσα, η ζωή με έφερε ανάμεσά σας.
Και ήρθα εδώ με όλες τις προτιμήσεις και τα μπαγκάζια μου έτοιμα από πριν.
Αγάπησα την ομάδα σας, όσο λίγοι, όχι από υποχρέωση να το κάνω επειδή ζούσα εδώ, αλλά από καθαρή αγάπη που μου την μετέδωσε ο ίδιος ο Άγιαξ.
Αποθέωσα την ύπαρξή του μέσα μου και λάτρεψα την ιδέα ότι αυτή η ομάδα μεγαλουργούσε κόντρα σε όλες τις πιθανότητες της εποχής που γεννήθηκε.
Γιατί το υλικό του ήταν κι αυτό σαν εμένα!
Ξένο... και ασυνταίριαστο με το υπόλοιπο υλικό αυτής της πόλης...
Παρακολούθησα την πορεία του από κοντά τα περισσότερα χρόνια της ζωής του και γοητεύτηκα από την λάμψη του, από την ομορφιά του, από το πείσμα του και την δίψα του για ζωή!
Με κέρδισε κι αιχμαλώτισε την καρδιά μου, όπως οι άγνωστοι και μοιραίοι εραστές.
Όμως σήμερα, μετά από 50 χρόνια, όπου εδώ που ζω, έγινε σταθερά ο μοναδικός ανιδιοτελής μου φίλος, αυτός που τίποτε δεν θέλησε ποτέ να μου πάρει, αλλά μόνο να μου δώσει χαρά και το πήρε πίσω σε αληθινό, φανερό κι αιώνιο συναίσθημα... σας το λέω καθαρά, ότι δεν σας άξιζε αυτή η ομάδα.
Σε κανέναν από εσάς!
Γεννήθηκε εδώ κατά λάθος και η μοίρα της κοντά σας, ήταν αυτή στην οποία βρίσκεται σήμερα.
Η ζωή κάποτε δίνει τα δώρα της εκεί που δεν πρέπει.
Το κάνει για να περιπλέκει τα όνειρα με τους εφιάλτες.
Και οι εφιάλτες δυστυχώς είναι αυτοί που κερδίζουν... γιατί είναι ανάπηροι από συναίσθημα, και δεν έχουν την ικανότητα να αγαπήσουν, και ούτε την ανάγκη να ονειρευτούν...

Πόσο και πώς το περίμενα...
Ευχαριστούμε για το ότι μοιράζεσαι τα πλούσια αισθήματά σου μαζί μας.
Ευχαριστώ που κατέταξες τον εαυτό σου, να είσαι ένας από εμάς.

Θέλω να πιστεύω πως θα τα πούμε κάποια στιγμή, σύντομα ελπίζω!!!
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #788 στις: Τετ 10 Ιούλ 2024 17:40 »
Φτωχομπινές ραγιάς  δήμαρχος έτοιμος να ξεπουλήσει την πόλη για μια φωτογραφία.Όσο για τον ΠΑΣ ζει ένα νέο 1984 με τις υπογραφές των τωρινών.
Θέλει να κουβαλήσει δολοφόνους στην πόλη.Αλήθεια δεν διάβασε ο δήμαρχος τίποτα για μια εγκληματική οργάνωση;Δεν διάβασε ότι μέσα στην δικογραφία υπήρχε και ο αγώνας των Ζωσιμάδων;
Αλήθεια ο δήμαρχος δεν έχει δει τα επεισόδια που έχουν γίνει με γαυροβάζελους από Ηγουμενίτσα,Άρτα και ντόπιους;Μόνο τον ϋπνο του δικαίου ξέρει;;;
Αλήθεια οι μπάτσοι τι λένε;Όλα καλά;Εδώ σε αγώνες με Κηφησιές σε έπρηζαν.Τώρα όλα καλά;Θα παρακολουθούν διακριτικά ή θα χτυπάνε μόνο ΠΑΣολέδες;
Όσο για τον Καχριμάνη δεν νομίζω ότι είναι απέξω από αυτό.Οι ίδιες ευθύνες βαραίνουν και αυτόν.
Ντροπή σας κρετίνοι.
Τα κάστρα πέφτουν από μέσα.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #789 στις: Τετ 10 Ιούλ 2024 17:47 »
Στις 14/7
Την ημέρα της Ευρωπαϊκής επετείου του ΠΑΣ...

Δεν είμαι ένας από εσάς.
Δεν υπήρξα Γιαννιώτης, ούτε ποτέ ένιωσα, η ζωή με έφερε ανάμεσά σας.
Και ήρθα εδώ με όλες τις προτιμήσεις και τα μπαγκάζια μου έτοιμα από πριν.
Αγάπησα την ομάδα σας, όσο λίγοι, όχι από υποχρέωση να το κάνω επειδή ζούσα εδώ, αλλά από καθαρή αγάπη που μου την μετέδωσε ο ίδιος ο Άγιαξ.
Αποθέωσα την ύπαρξή του μέσα μου και λάτρεψα την ιδέα ότι αυτή η ομάδα μεγαλουργούσε κόντρα σε όλες τις πιθανότητες της εποχής που γεννήθηκε.
Γιατί το υλικό του ήταν κι αυτό σαν εμένα!
Ξένο... και ασυνταίριαστο με το υπόλοιπο υλικό αυτής της πόλης...
Παρακολούθησα την πορεία του από κοντά τα περισσότερα χρόνια της ζωής του και γοητεύτηκα από την λάμψη του, από την ομορφιά του, από το πείσμα του και την δίψα του για ζωή!
Με κέρδισε κι αιχμαλώτισε την καρδιά μου, όπως οι άγνωστοι και μοιραίοι εραστές.
Όμως σήμερα, μετά από 50 χρόνια, όπου εδώ που ζω, έγινε σταθερά ο μοναδικός ανιδιοτελής μου φίλος, αυτός που τίποτε δεν θέλησε ποτέ να μου πάρει, αλλά μόνο να μου δώσει χαρά και το πήρε πίσω σε αληθινό, φανερό κι αιώνιο συναίσθημα... σας το λέω καθαρά, ότι δεν σας άξιζε αυτή η ομάδα.
Σε κανέναν από εσάς!
Γεννήθηκε εδώ κατά λάθος και η μοίρα της κοντά σας, ήταν αυτή στην οποία βρίσκεται σήμερα.
Η ζωή κάποτε δίνει τα δώρα της εκεί που δεν πρέπει.
Το κάνει για να περιπλέκει τα όνειρα με τους εφιάλτες.
Και οι εφιάλτες δυστυχώς είναι αυτοί που κερδίζουν... γιατί είναι ανάπηροι από συναίσθημα, και δεν έχουν την ικανότητα να αγαπήσουν, και ούτε την ανάγκη να ονειρευτούν...
Μακάρι ο ανιστόρητος δήμαρχος να είχε έστω μια σταγόνα από αυτό.Μόνο μια.Όπως και όλοι όσοι διοικούν την πόλη και την ίδια την ομάδα.Όλα θα ήταν διαφορετικά.
Την επέτειο της πρώτης ευρωπαϊκής εξόδου της ομάδας και της πόλης,ένας ανιστόρητος δήμαρχος που έχει οικογενειακούς δεσμούς με την ομάδα,θέλει να φέρει ξένους,δολοφόνους να γιορτάσουν στην πόλη.

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 610
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #790 στις: Τετ 10 Ιούλ 2024 22:05 »
Κύριε Δήμαρχε,
ΘΡΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΠΕΙΡΑΙΑΣ!  :mono:

Συνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.726
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #791 στις: Τετ 10 Ιούλ 2024 22:38 »
Σε αλλα νεα, σεντρα στις 22 Σεπτεμβριου, με δυο Ομιλους , play off και play out , και καμια ομαδα να μην πεφτει απ’ευθειας .
Εμεις στον Βορρα .

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 610
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #792 στις: Τετ 10 Ιούλ 2024 23:13 »
Σε αλλα νεα, σεντρα στις 22 Σεπτεμβριου, με δυο Ομιλους , play off και play out , και καμια ομαδα να μην πεφτει απ’ευθειας .
Εμεις στον Βορρα .
Με Διαγόρα Ρόδου από τον νότο στον όμιλο μας κατά 99 τακατο

Αποσυνδεδεμένος PASiopulo

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.340
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #793 στις: Πεμ 11 Ιούλ 2024 08:13 »
ακόμα δεν έγβαλε τα διαρκείας ο Παναγιωτάκης?

Αποσυνδεδεμένος Giannenara

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #794 στις: Πεμ 11 Ιούλ 2024 08:45 »
Ντροπή αν επιτρέψουμε πανηγυράκι του γαύρου στην πόλη. Προτείνω μαζικά μηνύματα στον δήμαρχο και σίγουρα και κάποια ανακοίνωση θα πρέπει να βγάλει και ο Σ.Φ.

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #795 στις: Πεμ 11 Ιούλ 2024 08:58 »
Πρώτα ο Γαύρος και έπεται συνέχεια .....την ίδια μαλακία ανά την Ελλάδα κάνει και ο παοκ. Κάποτε τους δώσανε τις θέσεις μας στους Ζωσιμάδες , μια πλατεία δε θα δώσουμε τώρα...

ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #796 στις: Κυρ 14 Ιούλ 2024 11:19 »








Τα επεισόδια στα Ιωάννινα

Εκ των πρωταγωνιστών των επεισοδίων που έλαβαν χώρα στους «Ζωσιμάδες» κατά τη διάρκεια του αγώνα ΠΑΣ Γιάννενα – Ολυμπιακός ήταν ο Ιωσήφ Αντιζάς αλλά και ο Μάριος Χανδρινός σύμφωνα με το διαβιβαστικό της αστυνομίας.

Συγκεκριμένα, σύμφωνα με όσα αναφέρονται σε αυτό: «Πριν την έναρξη της αναμέτρησης και περί ώρα 18:55 περίπου πέντε οπαδοί του Ολυμπιακού εισήλθαν στο ταρτάν του γηπέδου και προσέγγισαν την κερκίδα των φιλάθλων του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ από τους οποίους απέσπασαν τμήμα ενός πανό, το οποίο εν συνεχεία έκαψαν.

Κατόπιν, δέκα (10) περίπου φίλαθλοι της ομάδας του Ολυμπιακού εισήλθαν στο ταρτάν και προσέγγισαν εκ νέου τους φιλάθλους του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, κρατώντας κάποιοι εξ αυτών αντικείμενα πρόσφορα για τέλεση αξιόποινων πράξεων, ενώ οι υπόλοιποι οπαδοί του Ολυμπιακού παρέμειναν στην κερκίδα και έχοντας κάποιοι εξ αυτών καλυμμένα χαρακτηριστικά, έσπαγαν καθίσματα τα οποία πετούσαν στις αστυνομικές δυνάμεις.

Στο πλαίσιο της διενεργηθείσας προανάκρισης και προς ανακάλυψη των αγνώστων δραστών, συλλέχθηκε βιντεοληπτικό υλικό από το διαδίκτυο και συγκεκριμένα από την πλατφόρμα «YOUTUBE». Από την επισκόπηση – ανάλυση του βιντεοληπτικού υλικού, σε συνδυασμό με τις Ένορκες Καταθέσεις των προστατευόμενων μαρτύρων 67Ε και 67ΣΤ, ταυτοποιήθηκαν τα μέλη της Εγκληματικής Οργάνωσης: Αντίζαςς Ιωσήφ, Κιάτος Πέτρος και Χανδρινός Μάριος-Δημήτριος.

Ειδικότερα, ο Αντίζας Ιωσήφ, αρχικά, επιχείρησε να αφαιρέσει το πανό. Φαίνεται να φοράει μπλε μπουφάν, μάρκας ADIDAS, με λευκές ρίγες στα μανίκια το οποίο στην πλάτη γράφει με λευκά γράμματα «ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ» και στο στήθος έχει το σήμα του Ολυμπιακού και το σήμα της ADIDAS, γκρι τζιν, μαύρα παπούτσια και μαύρο περιλαίμιο. Γίνεται μνεία ότι για τον ανωτέρω αγώνα, ο Αντίζας Ιωσήφ, ήταν διαπιστευμένος από την SUPER LEAGUE με την ιδιότητα του S.L.O. για την Π.Α.Ε. Ολυμπιακός.

Στη συνέχεια ο Κιάτος Πέτρος, ο οποίος φοράει γκρι φόρμα παντελόνι, ίδια φόρμα δηλαδή με την φόρμα που φορούσε την 07/12/2023 στο Ρέντη Αττικής, μαύρο μπουφάν με κουκούλα και μαύρα παπούτσια με λευκή σόλα επιχείρησε να αφαιρέσει το πανό, χωρίς αποτέλεσμα. Μεταξύ των ατόμων που επιχείρησαν να αφαιρέσουν το πανό των φιλάθλων του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ είναι και ο Χανδρινός Μάριος-Δημήτριος, ο οποίος φοράει γκρι μπουφάν με κουκούλα και άσπρες ρίγες, μαύρη φόρμα, μαύρα παπούτσια, μαύρα γάντια και μαύρο σκούφο.

Εν τέλει, ο Αντίζας Ιωσήφ με τη βοήθεια του Κιάτου Πέτρου, κατάφερε να αποσπάσει τμήμα του πανό και τράπηκε σε φυγή με κατεύθυνση τη Θύρα 7 όπου και αφήνει το πανό. Ο Αντίζας Ιωσήφ μετά την αφαίρεση του πανό κατευθύνθηκε από κοινού με τον Χανδρινό Μάριο-Δημήτριο στην κερκίδα των οπαδών του Ολυμπιακού».

https://www.zougla.gr/greece/apokalypsi-to-stikaki-pou-edose-tis-plirofories-gia-tin-egklimatiki-organosi/



Παράθεση
Σε εξέλιξη η δίκη για τη φονική ενέδρα στα Σεισμόπληκτα
Στην τελική ευθεία μπήκε χτες και ολοκληρώνεται την ερχόμενη εβδομάδα από το Μικτό Ορκωτό Κακουργιοδικείο Άρτας η δίκη για τη φονική ενέδρα των οπαδών του Ολυμπιακού σε οπαδούς του ΠΑΣ Γιάννινα στις 7 Απριλίου του 2023 στα Σεισμόπληκτα. Μια εγκληματική ενέργεια που είχε σαν αποτέλεσμα τον βαρύτατο τραυματισμό του οπαδού του ΠΑΣ Δημήτρη, ο οποίος έδωσε μάχη για τη ζωή του για αρκετές ημέρες στην εντατική, αλλά ευτυχώς βγήκε νικητής.

Στο εδώλιο κάθονται συνολικά 11 κατηγορούμενοι εκ των οποίων οι 7 είναι οι οπαδοί του Ολυμπιακού που εκτέλεσαν τη φονική επίθεση και οι οποίοι παραμένουν προφυλακισμένοι και προσωπινά κρατούμενοι σε διάφορες φυλακές, οι περισσότεροι στον Κορυδαλλό, ενώ οι υπόλοιποι 4 είναι από την πλευρά των οπαδών του ΠΑΣ Γιάννινα, ένας εκ των οποίων δεν είναι Γιαννιώτης.

Η ακροαματική διαδικασία έχει ξεκινήσει εδώ και δύο εβδομάδες με τις μαρτυρικές καταθέσεις των αστυνομικών, αλλά και των εμπλεκόμενων οπαδών στην αιματηρή ενέδρα, η οποία παραλίγο να στοιχίσει τη ζωή σε ένα νέο άνθρωπο.

Χτες Παρασκευή ήρθε η ώρα του Εισαγγελέα, ο οποίος ήταν καταπέλτης και η εισαγγελική πρόταση ήταν κόλαφους για τους κατηγορούμενους οπαδούς του Ολυμπιακού. Συγκεκριμένα, ο Εισαγγελέας πρότεινε την καταδίκη και των 7 κατηγορούμενων οπαδών του Ολυμπιακού για τρία κακουργήματα, μερικοί εκ των οποίων και όχι όλοι, πηγαίνουν και για απόπειρα ανθρωποκτονίας, αλλά και για πολλά πλημμελήματα όπως οι επικίνδυνες σωματικές βλάβες, η οπλοφορία και η οπλοχρησία.

Αντίθετα, η εισαγγελική πρόταση ήταν για απαλλαγή των οπαδών του ΠΑΣ Γιάννινα από τα περισσότερα αδικήματα που κατηγορούνται σε βαθμό πλημμελήματος. Στην αίθουσα επικράτησε μικρή ένταση κατά την εισαγγελική πρόταση, την οποία οι δικηγόροι υπεράσπισης χαρακτήρισαν ως «νομικό σκουπίδι» και ζήτησαν την εξέταση της ιατροδικαστή στο ακροατήριο.

Οι δικηγόροι της πολιτικής αγωγής και της πλευράς των οπαδών του ΠΑΣ κ.κ. Τάσσης, Δήμος, Ζαβαλιάννης, αλλά και Μπούκας επέμειναν ότι η αγριότητα της επίθεσης και η εγκληματική ανθρωποκτόνος πρόθεση είναι δεδομένη, κάτι που αποτυπώνεται στο βιντεοληπτικό υλικό που είναι ο αδιάψευστος μάρτυρας των όσων συνέβησαν.

Από την άλλη η υπερασπιστική γραμμή των δικηγόρων και οι δικηγόροι κυρία Πούλιου και Νάκος (σ.σ. Ειδικός Γραμματέας και μέλος του Δ.Σ. του ερασιτέχνη Ολυμπιακού) είναι ότι υπήρξε συμπλοκή και δεν υπήρχε ανθρωποκτόνος πρόθεση από πλευράς των οπαδών του Ολυμπιακού. Συνήγορος υπεράσπισης δύο εκ των κατηγορουμένων οπαδών του Ολυμπιακού είναι ο Αλέξης Κούγιας.

Κατά τη χτεσινή συνεδρίαση έγινε αναφορά και σε πέμπτο άτομο, στο οποίο προέκυψε ότι επέβαινε στο αυτοκίονητο με τους οπαδούς του ΠΑΣ Γιάννινα. Οι συνήγοροι υπεράσπισης προσπαθούν να εμφανίσουν το περιστατικό όχι ως ενέδρα, αλλά ως μια συμπλοκή μεταξύ οπαδών.

Από χτες ξεκίνησαν οι αγορεύσεις των συνηγόρων υπεράσπισης, οι οποίες θα συνεχιστούν και τη Δευτέρα, ενώ την Τρίτη ή το αργότερο την Τετάρτη αναμένεται η απόφαση του δικαστηρίου.
passports.gr

Ενώ διεξάγεται δίκη για δολοφονία,αυτοί θέλουν να φέρουν δολοφόνους εδώ.Ξεφτιλισμένοι.

Παράθεση
Στη φυλακή ο Αντίζας και άλλοι τέσσερις της εγκληματικής οργάνωσης
https://www.zougla.gr/greece/sti-fylaki-o-antizas-akolouthei-o-roumanos/

14 Ιουλίου 2024:Μέρα επετείου του πρώτου ευρωπαικού μας αγώνα.
Για την πόλη και το σήμα στηγ φανέλα
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 14 Ιούλ 2024 11:23 από fon7 »

Αποσυνδεδεμένος dk

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.978
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #797 στις: Κυρ 14 Ιούλ 2024 12:42 »
παλαιότερα αυτή η ανάρτηση θα ταίριαζε στο νήμα συζήτησης που γράφουμε περί χουλιγκανισμού... δυστυχώς πλέον με βάση τις φήμες είναι και στο: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)   
ΔΚ  :mono:

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #798 στις: Κυρ 14 Ιούλ 2024 13:40 »
Ο Βλάχος ο μεγάλος ΠΑΣολες...... :P :P :P :P
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος SirBak

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, και όχι μόνο...)
« Απάντηση #799 στις: Κυρ 14 Ιούλ 2024 18:27 »
14 Ιουλιου επετειος για την ομαδα μας και διαβασα οτι ο δημαρχουλης μας ,το γιορτασε στη Μαβιλη με το γαυρολαφυρο... Ουστ κοπριτες