Αποστολέας Θέμα: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024  (Αναγνώστηκε 32993 φορές)

Αποσυνδεδεμένος arispas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.148
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #275 στις: Τρι 03 Σεπ 2024 13:17 »
Φιλε PizzAS εσυ εισαι που πηγαινες πιο παλια σε κατι προετοιμασιες σε καθε προπονηση και μας μετεφερες τι εγινε στην προπονηση, αλλα μετα ειχες σταματησεις για καιρο να γραφεις εδω μεσα? Η ήταν αλλο παιδι αυτο?

Αποσυνδεδεμένος arispas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.148
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #276 στις: Τρι 03 Σεπ 2024 13:25 »
Φιλε PizzAS εσυ εισαι που πηγαινες πιο παλια σε κατι προετοιμασιες σε καθε προπονηση και μας μετεφερες τι εγινε στην προπονηση, αλλα μετα ειχες σταματησεις για καιρο να γραφεις εδω μεσα? Η ήταν αλλο παιδι αυτο?

Οχι, σε μπερδεψα με ενα αλλο παιδι τον PASas_ που απ οτι ειδα δεν εχει συνδεθει απο το 2018 σε εκεινο τον λογαριασμο. Αχ ποσοι εχουν σταματησει να γραφουν σε αυτο το φορουμ γιατι φαγωνομαστε μεταξυ μας. Τρομερος παντως τοτε ο PASas_ ειχε διαλυσει καθε δημοσιγραφο με την καθημερινη αναλυτικη του παρουσιαση απο καθε προπονηση

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #277 στις: Τρι 03 Σεπ 2024 16:29 »
Πως μεταστράφηκε σε dt η απόλυτη απαισιοδοξία σε αισιοδοξία προβιβασμού, μυστήριο πράγμα.
Μπακουλιέρος αισιόδοξος  :-? και Κρίμσον στην τσίτα να φάει λαρύγγια  :P

Εγώ που βλέπω πάντα ποτήρια μισογεμάτα, δεν είμαι καθόλου σίγουρος, μιλάμε για τέρα ινγκόγκνιτα φέτος.
Αν είμαι κάπως πιο αισιόδοξος είναι γιατί πάντα παίζει μπάλα κι η φανέλα.

Είναι (και) γιατί είμαστε οπαδοί!!!

Συχνά το πάθος μας κατακλύζει.

Αντικειμενικά πάντως νομίζω ότι η ομάδα είναι στις τρεις καλύτερες της κατηγορίας. Τώρα το αν ανέβει είναι άλλο θέμα. Η Λάρισα τι ομάδα έχει; Πέρυσι βγήκε δεύτερη, άρα μάλλον φέτος ξεκινάει από αυτή τη θέση και βλέπει παραπάνω.

Πολύ δύσκολη η άνοδος. Πρέπει να βγούμε πρώτοι, σωστά; Κάτι που ότι ομάδα και αν έχεις είναι πολύ δύσκολο.

Θα δούμε πως θα είναι τα τυριά και οι γριές.

Προσωπικά δεν τους φοβάμαι.

Έχουμε άραγε ομάδα για πρώτη θέση; Μένει να το δούμε.
Θα ανταποκριθεί μαζικά ο κόσμος; Αμφίβολο.
Θα είναι στο ύψος της η διοίκηση; Άγνωστο.

Η προσπάθεια όμως που γίνεται μετά την πρόσληψη Πομς και ιδίως το τελευταίο διάστημα είναι εμφανής. Είναι αναντίστοιχη με όσα έχουν γίνει τα τελευταία δύο χρόνια.

Λες και τσίμπησε τον Παναγιωτάκη μύγα.

Θα είναι μια πολύ μυστήρια χρονιά νομίζω.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 610
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #278 στις: Τρι 03 Σεπ 2024 17:16 »
Πως μεταστράφηκε σε dt η απόλυτη απαισιοδοξία σε αισιοδοξία προβιβασμού, μυστήριο πράγμα.
Μπακουλιέρος αισιόδοξος  :-? και Κρίμσον στην τσίτα να φάει λαρύγγια  :P

Εγώ που βλέπω πάντα ποτήρια μισογεμάτα, δεν είμαι καθόλου σίγουρος, μιλάμε για τέρα ινγκόγκνιτα φέτος.
Αν είμαι κάπως πιο αισιόδοξος είναι γιατί πάντα παίζει μπάλα κι η φανέλα.

Είναι (και) γιατί είμαστε οπαδοί!!!

Συχνά το πάθος μας κατακλύζει.

Αντικειμενικά πάντως νομίζω ότι η ομάδα είναι στις τρεις καλύτερες της κατηγορίας. Τώρα το αν ανέβει είναι άλλο θέμα. Η Λάρισα τι ομάδα έχει; Πέρυσι βγήκε δεύτερη, άρα μάλλον φέτος ξεκινάει από αυτή τη θέση και βλέπει παραπάνω.

Πολύ δύσκολη η άνοδος. Πρέπει να βγούμε πρώτοι, σωστά; Κάτι που ότι ομάδα και αν έχεις είναι πολύ δύσκολο.

Θα δούμε πως θα είναι τα τυριά και οι γριές.

Προσωπικά δεν τους φοβάμαι.

Έχουμε άραγε ομάδα για πρώτη θέση; Μένει να το δούμε.
Θα ανταποκριθεί μαζικά ο κόσμος; Αμφίβολο.
Θα είναι στο ύψος της η διοίκηση; Άγνωστο.

Η προσπάθεια όμως που γίνεται μετά την πρόσληψη Πομς και ιδίως το τελευταίο διάστημα είναι εμφανής. Είναι αναντίστοιχη με όσα έχουν γίνει τα τελευταία δύο χρόνια.

Λες και τσίμπησε τον Παναγιωτάκη μύγα.

Θα είναι μια πολύ μυστήρια χρονιά νομίζω.
Σωστές παρατηρήσεις από Mpak! Παιδιά μην πέφτουμε στην παγίδα των τυριών ( και πέρυσι για άνοδο πήγαιναν κ έκανε παρέλαση η Λιβαδειά.... Ούτε των γριων... Ας γράφουν ότι θέλουν οι τοπικοί τους γλειφτες...
Αντικειμενικά φτιάχνουμε ομάδα πολύ δυνατή για Β. Έχουμε και προπονητή που δεν έχουν οι άλλοι. Ειλικρινά δεν βλέπω πως θα μας περάσει η Λάρισα και ο Ηρακλής αν δεν έχουμε ομορφιές.... Πρέπει και εμείς να βοηθήσουμε όσο μπορούμε την ομάδα να ανέβει,να τους πιστέψουμε. Να ανέβει η ομάδα και μετά να δούμε με αλλαγή ιδιοκτησίας και όλα αυτά από την superleague!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #279 στις: Τρι 03 Σεπ 2024 17:42 »
Αθανασιου

Μπακαδημας

Ριντερ

Σομποτσινσκι

Σορια

Λουπας

Τζινο

Αζιζ-Μπεγκαλα

Νικολιας

Χάινριχ

Ματζης


Μου φαίνεται δύσκολο να τον πάει δεξιά τον νικολιά γιατί ο coach τον έφερε τον heinrich και μέχρι στίγμής στα φιλικά έδειξε να παίζει καλά στην πλευρά. Επίσης πιστεύω στο κέντρο θα παίξει περισσότερο κάποιος συνδυασμός νικολια/αζιζ/μπεγκαλα. Πρώτον γιατί με τζίνο χάνουμε πολύ σε ταχύτητα και ποιότητα ενώ η ομάδα ήδη χάνει ένα παίκτη παραπάνω στα στόπερ (φαντάζομαι ο ριντερ μπορεί να βγαίνει και λίγο πιο μπροστά σε φάση κατοχής αφού 6ρι έπαιζε μέχρι τώρα - να επιβεβαιώσουν/διαψεύσουν όσοι είδαν από κοντά κάποιο φιλικό). Δεύτερον γιατί το συμβόλαιο του τζίνο λήγει τον δεκέμβρη οπότε φαντάζομαι κάνουν ήδη τα κουμάντα τους. Θα δούμε.
Πιθανόν να αλλάζουν πλευρές μεταξύ τους οι παίχτες.
Η δυο στο κέντρο ίσως αλλάζουν ανάλογα αν ο Πομς θέλει να έχει πιο επιθετικό σχήμα ή πιο αμυντικό.

Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 825
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #280 στις: Τρι 03 Σεπ 2024 22:49 »
Πως μεταστράφηκε σε dt η απόλυτη απαισιοδοξία σε αισιοδοξία προβιβασμού, μυστήριο πράγμα.
Μπακουλιέρος αισιόδοξος  :-? και Κρίμσον στην τσίτα να φάει λαρύγγια  :P

Εγώ που βλέπω πάντα ποτήρια μισογεμάτα, δεν είμαι καθόλου σίγουρος, μιλάμε για τέρα ινγκόγκνιτα φέτος.
Αν είμαι κάπως πιο αισιόδοξος είναι γιατί πάντα παίζει μπάλα κι η φανέλα.

Είναι (και) γιατί είμαστε οπαδοί!!!

Συχνά το πάθος μας κατακλύζει.

Αντικειμενικά πάντως νομίζω ότι η ομάδα είναι στις τρεις καλύτερες της κατηγορίας. Τώρα το αν ανέβει είναι άλλο θέμα. Η Λάρισα τι ομάδα έχει; Πέρυσι βγήκε δεύτερη, άρα μάλλον φέτος ξεκινάει από αυτή τη θέση και βλέπει παραπάνω.

Πολύ δύσκολη η άνοδος. Πρέπει να βγούμε πρώτοι, σωστά; Κάτι που ότι ομάδα και αν έχεις είναι πολύ δύσκολο.

Θα δούμε πως θα είναι τα τυριά και οι γριές.

Προσωπικά δεν τους φοβάμαι.

Έχουμε άραγε ομάδα για πρώτη θέση; Μένει να το δούμε.
Θα ανταποκριθεί μαζικά ο κόσμος; Αμφίβολο.
Θα είναι στο ύψος της η διοίκηση; Άγνωστο.

Η προσπάθεια όμως που γίνεται μετά την πρόσληψη Πομς και ιδίως το τελευταίο διάστημα είναι εμφανής. Είναι αναντίστοιχη με όσα έχουν γίνει τα τελευταία δύο χρόνια.

Λες και τσίμπησε τον Παναγιωτάκη μύγα.

Θα είναι μια πολύ μυστήρια χρονιά νομίζω.
Σωστές παρατηρήσεις από Mpak! Παιδιά μην πέφτουμε στην παγίδα των τυριών ( και πέρυσι για άνοδο πήγαιναν κ έκανε παρέλαση η Λιβαδειά.... Ούτε των γριων... Ας γράφουν ότι θέλουν οι τοπικοί τους γλειφτες...
Αντικειμενικά φτιάχνουμε ομάδα πολύ δυνατή για Β. Έχουμε και προπονητή που δεν έχουν οι άλλοι. Ειλικρινά δεν βλέπω πως θα μας περάσει η Λάρισα και ο Ηρακλής αν δεν έχουμε ομορφιές.... Πρέπει και εμείς να βοηθήσουμε όσο μπορούμε την ομάδα να ανέβει,να τους πιστέψουμε. Να ανέβει η ομάδα και μετά να δούμε με αλλαγή ιδιοκτησίας και όλα αυτά από την superleague!
Χαλαρώστε. Οι άλλοι έχουν νταβελη και μονεμβασιωτη και εσυ Παναγιωτάκη. Όταν πας εκεί όταν πας στα πλέι οφ θα έχουν 10 και 15 χιλιάδες κόσμο. Μεγαλυτερα μπατζετ, μεγαλύτερα  μεγέθη από κάθε άποψη. Αν υπάρχει πιθανότητα να τους φάμε είναι στα μουλωχτά, όποτε χαμηλά η μπαλα.
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 610
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #281 στις: Τρι 03 Σεπ 2024 22:57 »
Πως μεταστράφηκε σε dt η απόλυτη απαισιοδοξία σε αισιοδοξία προβιβασμού, μυστήριο πράγμα.
Μπακουλιέρος αισιόδοξος  :-? και Κρίμσον στην τσίτα να φάει λαρύγγια  :P

Εγώ που βλέπω πάντα ποτήρια μισογεμάτα, δεν είμαι καθόλου σίγουρος, μιλάμε για τέρα ινγκόγκνιτα φέτος.
Αν είμαι κάπως πιο αισιόδοξος είναι γιατί πάντα παίζει μπάλα κι η φανέλα.

Είναι (και) γιατί είμαστε οπαδοί!!!

Συχνά το πάθος μας κατακλύζει.

Αντικειμενικά πάντως νομίζω ότι η ομάδα είναι στις τρεις καλύτερες της κατηγορίας. Τώρα το αν ανέβει είναι άλλο θέμα. Η Λάρισα τι ομάδα έχει; Πέρυσι βγήκε δεύτερη, άρα μάλλον φέτος ξεκινάει από αυτή τη θέση και βλέπει παραπάνω.

Πολύ δύσκολη η άνοδος. Πρέπει να βγούμε πρώτοι, σωστά; Κάτι που ότι ομάδα και αν έχεις είναι πολύ δύσκολο.

Θα δούμε πως θα είναι τα τυριά και οι γριές.

Προσωπικά δεν τους φοβάμαι.

Έχουμε άραγε ομάδα για πρώτη θέση; Μένει να το δούμε.
Θα ανταποκριθεί μαζικά ο κόσμος; Αμφίβολο.
Θα είναι στο ύψος της η διοίκηση; Άγνωστο.

Η προσπάθεια όμως που γίνεται μετά την πρόσληψη Πομς και ιδίως το τελευταίο διάστημα είναι εμφανής. Είναι αναντίστοιχη με όσα έχουν γίνει τα τελευταία δύο χρόνια.

Λες και τσίμπησε τον Παναγιωτάκη μύγα.

Θα είναι μια πολύ μυστήρια χρονιά νομίζω.
Σωστές παρατηρήσεις από Mpak! Παιδιά μην πέφτουμε στην παγίδα των τυριών ( και πέρυσι για άνοδο πήγαιναν κ έκανε παρέλαση η Λιβαδειά.... Ούτε των γριων... Ας γράφουν ότι θέλουν οι τοπικοί τους γλειφτες...
Αντικειμενικά φτιάχνουμε ομάδα πολύ δυνατή για Β. Έχουμε και προπονητή που δεν έχουν οι άλλοι. Ειλικρινά δεν βλέπω πως θα μας περάσει η Λάρισα και ο Ηρακλής αν δεν έχουμε ομορφιές.... Πρέπει και εμείς να βοηθήσουμε όσο μπορούμε την ομάδα να ανέβει,να τους πιστέψουμε. Να ανέβει η ομάδα και μετά να δούμε με αλλαγή ιδιοκτησίας και όλα αυτά από την superleague!
Χαλαρώστε. Οι άλλοι έχουν νταβελη και μονεμβασιωτη και εσυ Παναγιωτάκη. Όταν πας εκεί όταν πας στα πλέι οφ θα έχουν 10 και 15 χιλιάδες κόσμο. Μεγαλυτερα μπατζετ, μεγαλύτερα  μεγέθη από κάθε άποψη. Αν υπάρχει πιθανότητα να τους φάμε είναι στα μουλωχτά, όποτε χαμηλά η μπαλα.
Αν έχουν 10 χιλιάδες,θα μπορούσαμε και εμείς να είμαστε 5.000...Δεν είναι αυτό επιχείρημα... Εκτός αν μόνοι μας τα έχουμε παρατήσει και θεωρούμαστε χωριό... Και πέρυσι 12.000 αγάλματα ήταν στην αρένα με την Λιβαδειά των 100 εισητηρίων... Μακάρι να έπαιζαν μπάλα όλα αυτά... Ο Νταβέλης ήταν και πέρυσι και προπερσυ στην Λάρισα και δεν την ανέβασε...Τον Μονεμβασιωτη τον καρπαζωνε κάθε χρόνο ο Παναγιωτάκης στην Superleague... Καλή η κριτική, αλλά όχι να κάνουμε και το άσπρο μαύρο... Όλα αυτά είναι στοιχεία, δεν μιλάω με υποθέσεις που της βγάζω από το μυαλό μου....

Αποσυνδεδεμένος PizzAS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 483
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #282 στις: Τετ 04 Σεπ 2024 11:44 »
Παιδια ο Χάινριχ αν και δεξιοποδαρος, παιζει αριστερα. Και απο την στιγμη που ηταν εισηγηση του κοουτς η θεση εκει ειναι καπαρωμενη.
Στα δεξια εγω θεωρω οτι θα παιζει ο Νικολιας λογω της ταχυτητας που διαθετει. Ο κοουτς ειναι αρρωστος με την γρηγορη αναπτυξη της ομαδας. Χαρακτηρηστικο το οτι δεν επιτρεπει στους παιχτες στις προπονησεις να κανουν πανω απο 2 επαφες.
Με τον Τζινο ως κοφτη και τον Αζιζ οταν θα ειναι ετοιμος κερδιζεις σε δυναμη με τον πρωτο και σε ποιοτητα αναπτυξης με τον δευτερο. Αν θυμαστε στην τελευταια παρουσια του Νικολια στην ομαδα, την ταλαιπωρουσε την ρημαδα, ενω ο Αγγλος φαινεται πιο απλος και γρηγορος σε σκεψη και εκτελεση(τι ματι εχω ο πουστης με μια προππονηση που τον ειδα).
Στην πορεια του πρωταθληματος θα μπουν και τα παιδια της Κ19 σιγα σιγα θεωρω, Ο Καλεμι απο την Κ19 που πηρε αρκετο χρονο στα φιλικα και εδειξε πραγματα ως δεξι εξτρεμ. Αριστερο μπακ μεχρι στιγμης ειναι ο Λουπας, οπου και αυτος καλο ειναι να υπαρχει και αλλος παιχτης εκει για να μην τον καψουμε απο την πιεση και την ευθυνη. Επισης Καφενζης στα στοπερ και Αθανασιου ως δεξι μπακ οταν χρειαστουν θα δωσουν λυσεις. Ειναι καιρος να βγαλουμε παιχτες απο τα σπλαχνα της ομαδας, ετσι θα επιβιωσει η ομαδα

Αποσυνδεδεμένος Black_Freighter

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 579
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #283 στις: Τετ 04 Σεπ 2024 12:09 »
Μια χαρά. Καλό είναι να υπάρχει μια ευελιξία στην ομάδα όσον αφορά τις θέσεις σε περιπτώσεις τραυματισμών, τακτικών αλλαγών κλπ. Άρα πρακτικά ψάχνουμε βασικό αριστερό μπακ αυτήν την στιγμή και κλείσαμε κατά πάσα πιθανότητα.
Πάντως με τους θεωρητικά εύκολους αγώνες κυπέλλου είναι ευκαιρία να πάρουν και πιο εύκολα αγωνιστικό ρυθμό με μερικά λεπτά συμμετοχής οι νέες μεταγραφές. Αν μας κάτσει και μια εύκολη πρώτη αγωνιστική ακόμα καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος PASiopulo

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.340
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #284 στις: Τετ 04 Σεπ 2024 14:17 »
Αν πάει και το πρωτάθλημα καμιά βδομάδα παρά πίσω ακόμα καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 825
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #285 στις: Τετ 04 Σεπ 2024 15:09 »
Παιδια ο Χάινριχ αν και δεξιοποδαρος, παιζει αριστερα. Και απο την στιγμη που ηταν εισηγηση του κοουτς η θεση εκει ειναι καπαρωμενη.
Στα δεξια εγω θεωρω οτι θα παιζει ο Νικολιας λογω της ταχυτητας που διαθετει. Ο κοουτς ειναι αρρωστος με την γρηγορη αναπτυξη της ομαδας. Χαρακτηρηστικο το οτι δεν επιτρεπει στους παιχτες στις προπονησεις να κανουν πανω απο 2 επαφες.
Με τον Τζινο ως κοφτη και τον Αζιζ οταν θα ειναι ετοιμος κερδιζεις σε δυναμη με τον πρωτο και σε ποιοτητα αναπτυξης με τον δευτερο. Αν θυμαστε στην τελευταια παρουσια του Νικολια στην ομαδα, την ταλαιπωρουσε την ρημαδα, ενω ο Αγγλος φαινεται πιο απλος και γρηγορος σε σκεψη και εκτελεση(τι ματι εχω ο πουστης με μια προππονηση που τον ειδα).
Στην πορεια του πρωταθληματος θα μπουν και τα παιδια της Κ19 σιγα σιγα θεωρω, Ο Καλεμι απο την Κ19 που πηρε αρκετο χρονο στα φιλικα και εδειξε πραγματα ως δεξι εξτρεμ. Αριστερο μπακ μεχρι στιγμης ειναι ο Λουπας, οπου και αυτος καλο ειναι να υπαρχει και αλλος παιχτης εκει για να μην τον καψουμε απο την πιεση και την ευθυνη. Επισης Καφενζης στα στοπερ και Αθανασιου ως δεξι μπακ οταν χρειαστουν θα δωσουν λυσεις. Ειναι καιρος να βγαλουμε παιχτες απο τα σπλαχνα της ομαδας, ετσι θα επιβιωσει η ομαδα
Ο Χαινριχ όντως παίζει με την ίδια ευχέρεια και στις δυο πλευρες αλλά σε κάθε περίπτωση πιστεύω θα αποκτηθεί παικτης που να έχει όλη την αριστερή πλευρά και ισως να μετατεθεί ξανά ο Χαινριχ από την άλλη, Λώλης και λεο λέγεται πως θα φύγουν, ο Νικολιας με βάση τα περσινά στατιστικα του δεν ξέρω κατά ποσο είναι για βασικός. 
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 610
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #286 στις: Τετ 04 Σεπ 2024 15:50 »
Και εγώ νομίζω ότι μένει να πάρουμε αριστερό μπακ και κλείσαμε. Αν και γράφτηκε ότι μπορεί να γίνει 1 μεταγραφή επιπλέον, δεν το βλέπω προσωπικά. Μακάρι βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #287 στις: Τετ 04 Σεπ 2024 17:13 »
Στην πορεια του πρωταθληματος θα μπουν και τα παιδια της Κ19 σιγα σιγα θεωρω, Ο Καλεμι απο την Κ19 που πηρε αρκετο χρονο στα φιλικα και εδειξε πραγματα ως δεξι εξτρεμ. Αριστερο μπακ μεχρι στιγμης ειναι ο Λουπας, οπου και αυτος καλο ειναι να υπαρχει και αλλος παιχτης εκει για να μην τον καψουμε απο την πιεση και την ευθυνη. Επισης Καφενζης στα στοπερ και Αθανασιου ως δεξι μπακ οταν χρειαστουν θα δωσουν λυσεις. Ειναι καιρος να βγαλουμε παιχτες απο τα σπλαχνα της ομαδας, ετσι θα επιβιωσει η ομαδα

Από αυτούς δεν ξέρουμε καν ποιοι έχουν υπογράψει επαγγελματικό συμβόλαιο.Ακούστηκε ότι θα υπογράψουν ή ότι υπέγραψαν αλλά ανακοίνωση γιοκ από την αγαπημένη μας ΠΑΕ.
Στα αριστερά είναι και ο Ναούμης έτσι.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #288 στις: Τετ 04 Σεπ 2024 19:31 »
Παράθεση
Θα υπάρξουν κι άλλες προσθαφαιρέσεις στον ΠΑΣ Γιάννινα

Άλλη μία εβδομάδα μεταγραφών έμεινε μέχρι να πέσει η αυλαία της καλοκαιρινής μεταγραφικής περιόδου (11/9), αλλά θα απομείνει και η περίοδος των ελεύθερων που θα είναι σε ισχύ ως τις 30 Σεπτεμβρίου. Όμως, πολλά από τα ανοιχτά μεταγραφικά θέματα του ΠΑΣ Γιάννινα φαίνεται ότι θα γίνει προσπάθεια να διευθετηθούν τις αμέσως προσεχείς ημέρες, ώστε ο προπονητής να έχει ένα ξεκάθαρο τοπίο όταν φτάσουμε στην έναρξη του πρωταθλήματος.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα σίγουρα θα κινηθεί για πιο έμπειρο αριστερό μπακ και από εκεί και πέρα, δεν είναι βέβαιος ο αριθμός, αλλά και οι θέσεις των υπολοίπων παικτών που θα κοιτάξει η ομάδα. Τα σενάρια λένε για στόπερ, χαφ και επιθετικό, αλλά θα δούμε τι πράγματι θα γίνει. Μην ξεχνάμε ότι μέχρι το περασμένο Σάββατο ο κ. Πομς ζητούσε 3-4 μεταγραφές να στελεχώσει την ενδεκάδα και τέσσερις μέρες μετά, αν και έγιναν 4 μεταγραφές, το ρεπορτάζ λέει ότι δεν τελειώσαμε, αλλά έπεται και συνέχεια. Οπότε χρειάζεται λίγη ακόμα υπομονή να δούμε τι άλλο ετοιμάζεται από πλευράς ΠΑΕ.  Το καλό είναι ότι διοίκηση και τεχνικός διευθυντής κοιτάζουν προς ψηλότερα… ράφια.

Επειδή, όμως, ο αριθμός των επαγγελματιών παικτών θα ανέβει στους 27, όταν ανακοινωθούν ως επαγγελματίες οι Καλέμι, Λούπας, Αθανασίου και Καφενζής, είναι λογικό ότι δεν μπορεί ο ΠΑΣ να φτάσει τους 30 και πλέον παίκτες στο ρόστερ του. Άρα θα υπάρξουν σίγουρα κάποιες αποχωρήσεις.

Ο προπονητής στα φιλικά παιχνίδια με τη μοιρασιά του χρόνου που έκανε, έδειξε ποιους και πόσο υπολογίζει. Θα ακολουθήσει και η αποστολή για το ματς με τον Σπάρτακο, οπότε θα γίνουν πιο φανερές οι σκέψεις του, αφού θα πρέπει να «κόψει» 7 παίκτες.

Σε ό,τι αφορά την περίπτωση του Τζίνο, που είναι ο μοναδικός του οποίου το συμβόλαιο λήγει 31 Δεκεμβρίου, δεν έχει αποδεχτεί προτάσεις επέκτασης που του έχουν γίνει ως το καλοκαίρι του 2025 κι αυτό σημαίνει ότι ο ΠΑΣ θα πρέπει να προετοιμάζει από τώρα το έδαφος να έχει αντικαταστάτη για τον Ιανουάριο και να μην τον ψάχνει τότε.
super-fm.gr

Θερινές μεταγραφές Σεπτεμβρίου και χειμερινές μεταγραφές Φεβρουαρίου

Αποσυνδεδεμένος SirBak

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #289 στις: Τετ 04 Σεπ 2024 20:33 »
Παράθεση
Ειναι καιρος να βγαλουμε παιχτες απο τα σπλαχνα της ομαδας, ετσι θα επιβιωσει η ομαδα

H ομαδα θα επιβιωσει οταν φυγουν οι μπουφοι που στειλανε για προετοιμασια 13 παιχτες
Το εχουμε μαθει πια ....Ο,τι λαχειο θα βγει και πουληθει ,θα τσεπωθει  ;)

Οπως ειπε και καποιος ΄΄Ανεβαστε την ομαδα και πουλο΄΄

Αποσυνδεδεμένος ΤΑΧΑΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 357
  • Γεννήθηκα ΠΑΣ και θα πεθάνω ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #290 στις: Τετ 04 Σεπ 2024 23:58 »
Εδώ στη Ραφήνα ο Μαντζης είναι κάτι σαν "λαϊκός ήρωας" στάζουν μέλι,ασε που έμαθα από ραφηνιωτες που μιλάνε μαζί του ότι πήρε 120 εγγυημένα!
Κιμπαρης ο Παναγιωτάκης..

Αποσυνδεδεμένος arispas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.148
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #291 στις: Πεμ 05 Σεπ 2024 00:45 »
Λογικά 120 χιλιάρικα συνολικά για τα τρία χρόνια. Να παίρνει 120 το χρόνο; Πολλά μου φαίνονται για να τα δώσανε

Αποσυνδεδεμένος dk

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.978
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #292 στις: Πεμ 05 Σεπ 2024 06:04 »
τη σημασία έχει; η συνήθης πρακτική είναι να μένουν απλήρωτοι και να δέχονται να μείνουν ελεύθεροι να πάνε αλλού υπογράφοντας ότι πληρώθηκαν... άρα σιγά μην πληρωθούν αυτά τα ποσά.
Η μόνη σημασία επί της ουσίας είναι η καταρράκωση της αξιοπιστίας της ομάδας την οποία γνωρίζουν όλοι οι παίκτες και οι managers τους που κάνει δύσκολη οποιαδήποτε μεταγραφή στο μέλλον. Αυτή όμως δεν απασχολεί τους ιδιοκτήτες καθώς δεν επηρεάζει βραχυπρόθεσμα την τσέπη τους.

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 610
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #293 στις: Πεμ 05 Σεπ 2024 14:35 »
Το θετικό είναι ότι πάμε λένε για 2 ακόμη μεταγραφές. Ενός ξένου επιθετικού και ενός αριστερού μπακ. Και ένα ακόμη 8-10αρι θεωρώ θα χρειαζόμασταν, εκτός αν ο Αζίζ κάνει τοπ σεζόν και γεμάτη! Βέβαια μπορεί το 10αρι να τον γράφουν επιθετικό οι τοπικοί ρεπόρτερς. Αν ισχύει το τελευταίο, τότε νομίζω κλείσαμε. Μακάρι να είναι κ αυτοί ποιοτικοί παίκτες στυλ Μαντζη θα πω εγώ!

Αποσυνδεδεμένος ΤΑΧΑΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 357
  • Γεννήθηκα ΠΑΣ και θα πεθάνω ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #294 στις: Πεμ 05 Σεπ 2024 14:53 »
Ένας Λωλος στο Ioanninatv βγήκε και είπε ότι η επόμενη μεταγραφή θα είναι ο Stefan scepovic 34 ετών με βαρύ βιογραφικο αλλά θα αποχωρήσουν Λεό και Λωλης.

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 610
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #295 στις: Πεμ 05 Σεπ 2024 15:27 »
Αν φύγουν και οι 2 δημιουργούνται κενά πάλι μπροστά. Δεν έχουμε μεγάλο ρόστερ για απώλειες... Δεδομένου ότι και οι 2 μπορούν να παίξουν Κ στα πλάγια της επίθεσης ως εξτρέμ. Για μένα δεν πρέπει να φύγει κανείς! Μόνο  προσθήκες θέλουμε 🥴

Αποσυνδεδεμένος LOYZETSNOS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #296 στις: Πεμ 05 Σεπ 2024 15:52 »
Θα διώξουμε το Λέο και το Λωλη και θα κρατήσουμε το Μινα που φεύγει όποτε του καυλώσει?

Αποσυνδεδεμένος arispas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.148
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #297 στις: Πεμ 05 Σεπ 2024 15:56 »
Ένας Λωλος στο Ioanninatv βγήκε και είπε ότι η επόμενη μεταγραφή θα είναι ο Stefan scepovic 34 ετών με βαρύ βιογραφικο αλλά θα αποχωρήσουν Λεό και Λωλης.

Αυτός νόμιζα έπαιζε στον γαύρο. Απ' ότι είδα βιογραφικό δεν έχει παίξει ποτέ. Ήμουν σχεδόν σίγουρος. Από κάπου τον ξέρω αλλά δεν ξέρω από που

Νομίζω πάντως κι εγώ ότι όντως χρειαζόμαστε πιο πολύ ένα 10αρι ή ένα εξτρέμ. Εμένα θα μου άρεσε πολύ ένας παίχτης τύπου Ζαιρο, εξτρεμ και δεύτερος επιθετικός με ταχύτητα πολυ

Αποσυνδεδεμένος arispas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.148
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #298 στις: Πεμ 05 Σεπ 2024 16:13 »
Ένας Λωλος στο Ioanninatv βγήκε και είπε ότι η επόμενη μεταγραφή θα είναι ο Stefan scepovic 34 ετών με βαρύ βιογραφικο αλλά θα αποχωρήσουν Λεό και Λωλης.

Αυτός νόμιζα έπαιζε στον γαύρο. Απ' ότι είδα βιογραφικό δεν έχει παίξει ποτέ. Ήμουν σχεδόν σίγουρος. Από κάπου τον ξέρω αλλά δεν ξέρω από που

Νομίζω πάντως κι εγώ ότι όντως χρειαζόμαστε πιο πολύ ένα 10αρι ή ένα εξτρέμ. Εμένα θα μου άρεσε πολύ ένας παίχτης τύπου Ζαιρο, εξτρεμ και δεύτερος επιθετικός με ταχύτητα πολυ

,Με τον Μάρκο Σκεπεροβιτς τον μπερδεψα τελικά. Αυτός έπαιζε στον γαυρο

Αποσυνδεδεμένος Vanderson

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Στο πέταλο επάνω..
    • Προφίλ
Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2024
« Απάντηση #299 στις: Πεμ 05 Σεπ 2024 16:41 »
Έπαιζε εδώ στην πόλη που μένω, στην ΑΕ Λεμεσού, για την Β κατηγορία είναι αξιόλογος, έχει καλό βιογραφικό γενικότερα