Αποστολέας Θέμα: Καθημερινότητα  (Αναγνώστηκε 143 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Καθημερινότητα
« στις: Πεμ 12 Σεπ 2024 13:51 »
ΕΥΓΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΝΟΥΜΕΡΑ!!!  :stop:

Αλλά έτσι πάει εδώ σε εμάς: Ηλίθιοι στην διοίκηση, ηλίθιοι και στις κερκίδες!!!
ΟΞΩ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΑΡΧΙΧΩΡΙΑΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ!!!


Ας τους πάρει ένα τηλέφωνο για καμμία προώθηση των διαρκείας. Πιστεύω θα πείσουν τον κόσμο!!!
Πάρτε διαρκείας και μεις θα κάνουμε ντου οπότε μας καπνίσει. Επίσης όταν βάζει γκολ η ομάδα θα έρχεται στο πέταλο -ευθεια για να μας το αφιερώσει. Δε μια είμαστε εκεί αλλά νταξ τι πραζ? Α και μετά θα λέμε γιατί δεν ασχολείται ο κόσμος με την ομάδα, η έδρα μας είναι ο 12 παίκτης και άλλες τέτοιες βλακείες για το τίποτα.
Ποιος είχε μυαλό από τη διοίκηση για το έχουν και αυτοί. Καληνύχτα, το όνειρο συνεχίζεται. Βάρκα τρύπια από παντού
Είμαστε βαθιά άρρωστοι σε όλους τους τομείς. Και δεν μιλάω μόνο για τα του Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ...
Ειδικά τα τελευταία χρόνια το πτώμα σάπισε και πλέον η μπόχα πότισε μέχρι το μεδούλι μας...
Σιχάθηκα ρε, σιχάθηκα τον ωχαδερφισμό, σιχάθηκα τους παρτάκηδες, σιχάθηκα τα λαμόγια, τους αλήτες που μας έκατσαν στον σβέρκο τα αρχίδια...
Μην ξεχάσω, θα πληρώνουμε και ακριβότερα το νεράκι πλέον, φυσικά λίγο πριν το δώσουμε σε ιδιώτες...
ΑΧΝΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ! ΑΧΝΑ! Ακούτε ρε εσείς τίποτα???
Μία διαμαρτυρία ρε, κάτι???
Σκύψε κι άλλο το κεφάλι ρε αιληνάρα μπατριώτ...
Σκύψε κι άλλο να σου βγει απ' το στόμα ρε!
"Ωωωωωω, το είπε ο πορδοσάλτε και ο αυτιάς ρε αφού"...
Άιγαμήσ...

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Καθημερινότητα
« Απάντηση #1 στις: Πεμ 12 Σεπ 2024 15:37 »
Η Μητσοτάκης ΑΕ σε αγαστή συνεργασία με την ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΕΠΕ, κάνουν πάρτι στο πτώμα του Έλληνα και φωνή καμμία. Πού είναι ο αρχισυνδικάλας που χτύπαγε το χέρι του, ουρλιάζοντας στο τραπέζι μπροστά στην Αχτσιόγλου; Η λίστα Πέτσα πρόβλεψε και γι'αυτόν το κάτι τις άραγε;
Η δικτατορία της Νέας Παγκόσμιας Τάξης έχει επικρατήσει από άκρου εις άκρο.
Θα περίμενα να έχει ξεπεταχτεί κάποια μικροομάδα να βάλει κάποια πράγματα στη θέση τους αλλά κι αυτοί κοιμούνται. Πήγα στη Λαϊκή στη γειτονιά μου σήμερα και δεν κουνιόταν φύλλο. Οι πάγκοι μισοάδειοι και ο κόσμος να ζητάει μισό κιλό σταφύλια, δύο αγγουράκια, τρεις ντομάτες και πάει λέγοντας.
ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ...
Το ποστ λίγο άκυρο και άτοπο, αλλά κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται.
Μου ήρθε σαν συνέπεια του ποστ του φίλου μου του Κρίμσον και το έγραψα εδώ.
Αν νομίζετε αλλάξτε του θέση ή διαγράψτε το.
Δεν υπάρχει προηγούμενο σε όσα γίνονται αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα.
Δεν υπάρχει σύγκριση με οτιδήποτε έχει υπάρξει στο παρελθόν.
Κομματικές παρωπίδες, δεν επιτρέπουν σε κάποιους φίλους να δουν την πραγματικότητα. Πιστεύω όμως ότι και αυτοί πονάνε εξ ίσου.
Οι επιχειρήσεις ευημερούν και ο κοσμάκης πνέει τα λοίσθια.

Δεν πρόκειται να απαντήσω σε κανένα σας.
Καλό απόγευμα σε όσους έχουν ήσυχη τη συνείδησή τους για τα πεπραγμένα τους.
Για τους υπόλοιπους ας προσέχατε τζάμπα μάγκες μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 12 Σεπ 2024 15:41 από jimakos »
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Καθημερινότητα
« Απάντηση #2 στις: Πεμ 12 Σεπ 2024 16:16 »
"ο αρχισυνδικάλας του ΚΚΕ"... παρέλειψα να γράψω.
Έχει και αυτό τη σημασία του.😤
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Καθημερινότητα
« Απάντηση #3 στις: Πεμ 12 Σεπ 2024 17:17 »
Η Μητσοτάκης ΑΕ σε αγαστή συνεργασία με την ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΕΠΕ, κάνουν πάρτι στο πτώμα του Έλληνα και φωνή καμμία. Πού είναι ο αρχισυνδικάλας που χτύπαγε το χέρι του, ουρλιάζοντας στο τραπέζι μπροστά στην Αχτσιόγλου; Η λίστα Πέτσα πρόβλεψε και γι'αυτόν το κάτι τις άραγε;
Η δικτατορία της Νέας Παγκόσμιας Τάξης έχει επικρατήσει από άκρου εις άκρο.
Θα περίμενα να έχει ξεπεταχτεί κάποια μικροομάδα να βάλει κάποια πράγματα στη θέση τους αλλά κι αυτοί κοιμούνται. Πήγα στη Λαϊκή στη γειτονιά μου σήμερα και δεν κουνιόταν φύλλο. Οι πάγκοι μισοάδειοι και ο κόσμος να ζητάει μισό κιλό σταφύλια, δύο αγγουράκια, τρεις ντομάτες και πάει λέγοντας.
ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ...
Το ποστ λίγο άκυρο και άτοπο, αλλά κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται.
Μου ήρθε σαν συνέπεια του ποστ του φίλου μου του Κρίμσον και το έγραψα εδώ.
Αν νομίζετε αλλάξτε του θέση ή διαγράψτε το.
Δεν υπάρχει προηγούμενο σε όσα γίνονται αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα.
Δεν υπάρχει σύγκριση με οτιδήποτε έχει υπάρξει στο παρελθόν.

Κομματικές παρωπίδες, δεν επιτρέπουν σε κάποιους φίλους να δουν την πραγματικότητα. Πιστεύω όμως ότι και αυτοί πονάνε εξ ίσου.
Οι επιχειρήσεις ευημερούν και ο κοσμάκης πνέει τα λοίσθια.

Δεν πρόκειται να απαντήσω σε κανένα σας.
Καλό απόγευμα σε όσους έχουν ήσυχη τη συνείδησή τους για τα πεπραγμένα τους.
Για τους υπόλοιπους ας προσέχατε τζάμπα μάγκες μου.
Όχι φίλε, δεν υπάρχει!
Σε αγαστή συνεργασία όλη η... διαλυμένη αντιπολίτευση, αξιωματική και μη, για να διατηρήσουν στη θέση του ένα αδίστακτο ανδρείκελο...

Και από εμένα έχετε το ελεύθερο να κάνετε ό,τι θέλετε με τις απόψεις μου. Έτσι κι αλλιώς κανείς δεν ασχολείται πλέον. Ο καθένας τον κώλο του και την καρέκλα του κοιτάει και μια χαρά όλοι μαζί παίζουμε το παιχνίδι του...
ΣΑΣ ΣΙΧΑΘΗΚΑ ΡΕ ΑΙΛΗΝΑΡΕΣ ΜΟΥ ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙ ΜΟΥ ΜΕΣΑ...

Αποσυνδεδεμένος pextempalla

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.145
    • Προφίλ
Απ: Καθημερινότητα
« Απάντηση #4 στις: Παρ 13 Σεπ 2024 08:46 »
Jimako και crismson συμφωνώ απόλυτα μαζί σας. Τόσο μπουρδέλο νομίζω ότι δεν έχουμε ξαναϋπάρξει.
Ο Μητσοτάκης και τα παπαγαλάκια του προσπαθούν να φτιάξουν αφηγήματα ότι πάμε καλά για να ταίζουν τον κόσμο σανό.
Απορώ πως υπάρχουν κάποιοι που ακόμη τον πιστεύουν και οι δημοσκοπήσεις τον έχουν ακόμη στο 27%.
Θα μου πεις ότι δεν υπάρχει ούτε αντιπολίτευση. Σωστό και αυτό αλλά και να υπήρχε τα βασικά θέματα στην ατζέντα τους θα ήταν κλασικά το μεταναστευτικό και ο γάμος των ομόφιλων, ενώ ο κοσμάκης πεινάει......
Η Βουλγαρία σε λίγο θα μας ξεπεράσει και αυτή σε αγοραστική δύναμη μισθών και θα είμαστε και επίσημα ο πάτος της Ευρώπης.
Τόσο καλούς πολιτικούς είχαμε όλα αυτά τα χρόνια.....όλοι για την τσέπη τους.
Ακόμη και η λαϊκή jimako έγινε ακριβή. Βλέπεις τιμές και σε πιάνει τρέλα.
Και αντίδραση καμία, λες και είναι όλοι σε αφασία. Πρέπει να βρεθεί κάποιος τρόπος αντίδρασης και βέβαια να μη κοιτάει ο καθένας μόνο το κωλαράκι του....να νοιάζεται και τον διπλανό του.

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 974
    • Προφίλ
Απ: Καθημερινότητα
« Απάντηση #5 στις: Παρ 13 Σεπ 2024 09:38 »
Jimako και crismson συμφωνώ απόλυτα μαζί σας. Τόσο μπουρδέλο νομίζω ότι δεν έχουμε ξαναϋπάρξει.
Ο Μητσοτάκης και τα παπαγαλάκια του προσπαθούν να φτιάξουν αφηγήματα ότι πάμε καλά για να ταίζουν τον κόσμο σανό.
Απορώ πως υπάρχουν κάποιοι που ακόμη τον πιστεύουν και οι δημοσκοπήσεις τον έχουν ακόμη στο 27%.
Θα μου πεις ότι δεν υπάρχει ούτε αντιπολίτευση. Σωστό και αυτό αλλά και να υπήρχε τα βασικά θέματα στην ατζέντα τους θα ήταν κλασικά το μεταναστευτικό και ο γάμος των ομόφιλων, ενώ ο κοσμάκης πεινάει......
Η Βουλγαρία σε λίγο θα μας ξεπεράσει και αυτή σε αγοραστική δύναμη μισθών και θα είμαστε και επίσημα ο πάτος της Ευρώπης.
Τόσο καλούς πολιτικούς είχαμε όλα αυτά τα χρόνια.....όλοι για την τσέπη τους.
Ακόμη και η λαϊκή jimako έγινε ακριβή. Βλέπεις τιμές και σε πιάνει τρέλα.
Και αντίδραση καμία, λες και είναι όλοι σε αφασία. Πρέπει να βρεθεί κάποιος τρόπος αντίδρασης και βέβαια να μη κοιτάει ο καθένας μόνο το κωλαράκι του....να νοιάζεται και τον διπλανό του.

Είναι όλοι σε αφασία, γιατί αυτοί που βγαίναν κάποτε στις πορείες και στους δρόμους είτε είναι συνταξιούχοι, οπότε στα π@π@ρια τους, είτε έφυγαν εδώ και μια δεκαετία στο εξωτερικό και σώθηκαν, ειτε είναι πιτσιρικάδες κάτω από 40 εννοώ και είτε τρέχουν όλη μέρα σε υποχρεώσεις και παιδιά είτε είναι στο κινητό.
Άλλαξε η Ελλάδα και αυτό το κατάλαβε πρώτος ο Κούλης και η παρέα του.
Δεν υπάρχει διάθεση για αλλαγή και όσοι παλιότερα την υποκινουσαν έχουν μπουκωθει στο χρήμα ή αποσύρθηκαν από την πολιτική

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.720
    • Προφίλ
Απ: Καθημερινότητα
« Απάντηση #6 στις: Παρ 13 Σεπ 2024 13:49 »
Παράθεση
imako και crismson συμφωνώ απόλυτα μαζί σας. Τόσο μπουρδέλο νομίζω ότι δεν έχουμε ξαναϋπάρξει.
Ο Μητσοτάκης και τα παπαγαλάκια του προσπαθούν να φτιάξουν αφηγήματα ότι πάμε καλά για να ταίζουν τον κόσμο σανό.
Απορώ πως υπάρχουν κάποιοι που ακόμη τον πιστεύουν και οι δημοσκοπήσεις τον έχουν ακόμη στο 27%.
Θα μου πεις ότι δεν υπάρχει ούτε αντιπολίτευση. Σωστό και αυτό αλλά και να υπήρχε τα βασικά θέματα στην ατζέντα τους θα ήταν κλασικά το μεταναστευτικό και ο γάμος των ομόφιλων, ενώ ο κοσμάκης πεινάει......
Η Βουλγαρία σε λίγο θα μας ξεπεράσει και αυτή σε αγοραστική δύναμη μισθών και θα είμαστε και επίσημα ο πάτος της Ευρώπης.
Τόσο καλούς πολιτικούς είχαμε όλα αυτά τα χρόνια.....όλοι για την τσέπη τους.
Ακόμη και η λαϊκή jimako έγινε ακριβή. Βλέπεις τιμές και σε πιάνει τρέλα.
Και αντίδραση καμία, λες και είναι όλοι σε αφασία. Πρέπει να βρεθεί κάποιος τρόπος αντίδρασης και βέβαια να μη κοιτάει ο καθένας μόνο το κωλαράκι του....να νοιάζεται και τον διπλανό του.


παιδια...για να μην κουραζεστε....20+ χρονια δεχομεστε ψυχολογικο-ψυχοτρονικο πολεμο....δεν ειναι ολα τυχαια
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑΣΕΙ(ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΠΕΙΝΑ) ΘΑ ΞΕΣΗΚΩΘΕΙ
Αυτο θα προκυψει απο καποιο γεγονος .....τυχαιο η προγραμματισμενο...ετσι κι αλλιως παγκοσμιως η γη ειναι μια χυτρα ετοιμη να σκασει

χθες ο κυρ μαλακας μπιλ γκειτς εκανε παλι τον προφητη του κωλου....η παγκοσμιος πολεμος η πανδημια....αυτα εχουν ετοιμασει....παρεπιμπτοντος ...αυτοι που μιλουν για αντιδραση...πηγαν σε καμμια πορεια για τους υγειονομικους?.....η μηπως η δικη τους αντιδραση παει σε δικα τους καλουπια?....δεν εβλεπαν πως η ιδια η υποχρεοτικοτητα εθετε βασεις για καταφωρη παραβιαση των προσωπικων στοιχειων και της ζωης του καθενος?.....δεν εβλεπε οτι με αυτη την κινηση επληταν τη δημοσια υγεια?....

εμεις θελουμε αντιδραση...αλλα αντιδραση στα δικα μας καλουπια....αλλος με κοκκινες σημαιες...αλλος με αριστερες αλλος με δεξιες....καλη σας ορεξη λοιπον

Αποσυνδεδεμένος pextempalla

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.145
    • Προφίλ
Απ: Καθημερινότητα
« Απάντηση #7 στις: Παρ 13 Σεπ 2024 13:59 »
εμεις θελουμε αντιδραση...αλλα αντιδραση στα δικα μας καλουπια....αλλος με κοκκινες σημαιες...αλλος με αριστερες αλλος με δεξιες....καλη σας ορεξη λοιπον
Όταν πετάξουμε στην άκρη τα κόμματα, τότε ίσως να έχουμε ελπίδα.

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.595
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Καθημερινότητα
« Απάντηση #8 στις: Παρ 13 Σεπ 2024 14:37 »
Σβήστε όλα τα παραπάνω ή μεταφέρετέ τα σε άλλο φάκελο.

1. Είναι εκτός θέματος.
2. Είναι ανοησίες και συνομωσιολογία πολλά από αυτά.

Έλεος. Μπαίνω να διαβάσω για το πρόγραμμα της νέας σεζόν και νέα για την ομάδα και διαβάζω ένα κάρο παπαριές.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!