Αποστολέας Θέμα: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική  (Αναγνώστηκε 4092 φορές)

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #100 στις: Σαβ 28 Σεπ 2024 21:22 »
Για οποιον παιρνει στα σοβαρα τον μικροκοσμο της φετινης αρρωστημενης Β εθνικης των 10 ομαδων θα πω τα εξης

Το σημερινο ηταν 6ποντο ξεκαθαρα
Αν το χαναμε κατα πασα πιθανοτητα τελειωναμε απο σημερα, οσο βαρυ και αν ακουγεται
Και απο οσο ειδα μπορουσαμε ανετα να το χασουμε το παιχνιδι, τοσο απροβλεπτο ηταν
Μετα απο αυτο το 6-1 που εχουμε με ηρακλη πιστευω οτι θα ειμαστε μεχρι το τελος στις θεσεις 1-2 μαζι με τη λαρισα

Ποσες κιτρινες πηραμε εμεις και ποσες ο ηρακλης και γιατι?

Tο σκηνικο ηταν απαγορευεται επισημα να ερθετε, αλλα εσεις ελατε για να βαλουμε και κανενα ευρω στην τσεπη?
Αφου η αστυνομια ειχε απαγορευσει την μετακινηση, πως ηρθαν τοσοι πολλοι?


 :pas: :pashat: :joker:

Αποσυνδεδεμένος vaggelis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.770
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #101 στις: Σαβ 28 Σεπ 2024 21:38 »
Για οποιον παιρνει στα σοβαρα τον μικροκοσμο της φετινης αρρωστημενης Β εθνικης των 10 ομαδων θα πω τα εξης

Το σημερινο ηταν 6ποντο ξεκαθαρα
Αν το χαναμε κατα πασα πιθανοτητα τελειωναμε απο σημερα, οσο βαρυ και αν ακουγεται
Και απο οσο ειδα μπορουσαμε ανετα να το χασουμε το παιχνιδι, τοσο απροβλεπτο ηταν
Μετα απο αυτο το 6-1 που εχουμε με ηρακλη πιστευω οτι θα ειμαστε μεχρι το τελος στις θεσεις 1-2 μαζι με τη λαρισα

Ποσες κιτρινες πηραμε εμεις και ποσες ο ηρακλης και γιατι?

Tο σκηνικο ηταν απαγορευεται επισημα να ερθετε, αλλα εσεις ελατε για να βαλουμε και κανενα ευρω στην τσεπη?
Αφου η αστυνομια ειχε απαγορευσει την μετακινηση, πως ηρθαν τοσοι πολλοι?


 :pas: :pashat: :joker:

7 κίτρινες εμείς και 1 ο Ηρακλής αν δεν κάνω λάθος. Το κακό είναι ότι κάποιοι έχουν ήδη 2 κάρτες σε 2 παιχνίδια.

Η αστυνομία απαγορεύει την οργανωμένη μετακίνηση. Αν ξεκίνησαν 15-20 αυτοκίνητα να έρθουν Γιάννενα σήμερα, δε μπορεί κανείς να τους το απαγορεύσει. Εφόσον ήρθαν εδώ, δόθηκε εντολή να ανοίξει η θύρα και να μπουν. Νομίζω γίνεται πολλή συζήτηση για αυτό το θέμα χωρίς λόγο. Καλό είναι κάθε γήπεδο να έχει οπαδούς και των δύο ομάδων που παίζουν. Αρκεί να μην γίνονται επεισόδια και καταστροφές. Πχ βάζελοι, γαύροι, παόκια κτλ καλό είναι να μην έρχονται. Με τους οπαδούς του Ηρακλή όμως δε νομίζω να έχει γίνει ποτέ κάποιο θέμα, οπότε καλά έκαναν και ήρθαν. Στο δεύτερο γύρο θα πάμε εμείς εκδρομή εκεί να φέρουμε το διπλό.

Αποσυνδεδεμένος SirBak

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #102 στις: Σαβ 28 Σεπ 2024 21:43 »
Αυτα που ειδα εγω

ΘΕΤΙΚΑ

Οπαδοι - Επιτελους υπηρξε και ενα τυμπανο στην 9 αλλα και υπηρχε και μια σχετικη οργανωση να συγχρονιστουν οι 2 πυρηνες που φωναζανε τα συνθηματα.Μου θυμισε τα πρωτα χρονια που ανεβηκαμε και προσπαθουσαμε να κανουμε ολη την 9 μια φωνη.Στην αρχη τα καταφεραμε (στο πρωτο 20λεπτο)

Παιχτες - Ειδα νευρο.Θεληση για το αποτελεσμα.Τα παιδια ειναι καβλ@μενα.Δειχνουν παθος.Προσπαθουν.Ειναι αρκετα γυμνασμενα.Στην επιθεση βλεπουμε καποιους συνδιασμους και αυτοματισμους.Επιθεση ειμαστε σουπερ,πιστευω.Για τον Λουπα εχω αλλη αποψη.Τον πιστευω πολυ.Θα το δειτε ολοι αυτο στο μελλον.Απλα θελει εκγυμναση και σιγουρα εμπειρια.Αλλα θεωρω πως αν πανε ολα καλα θα ειναι η επομενη υπερηφανη πωληση της οικογενειας.Αρκει να μην ΄΄καει΄΄

Προπονητης - Το μεγαλο φετεινο κεφαλαιο αλλα και (με την προυποθεση οτι τα αδερφακια θα ξεκουμπιστουνε) για το μελλον του ΠΑΣ.Τον ειδα και στη στιγμη του γκολ.Ο ανθρωπος το ζουσε.Ειχε μπει σχεδον μεσα.Πανηγυρισε σαν εμας .Τετοια θελω.Οχι σαν Σταικο που ηταν λες και εβλεπε κανα πρωταθλημα δηλωτης

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

Οπαδοι - Πολυ λιγος κοσμος.Το εισητηριο ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ για την κατηγορια.(Εγω με 2 παιδια πληρωσα 25 ευρω στη μικρη σκεπαστη.Μεχι εκει ομως.Δεν προκειται να ξαναβαλω τοσο βαθια το χερι στη τσεπη) .
Απο ενα σημειο και μετα ο καθενας ελεγε ο,τι συνθημα του κατεβαινε.Χωρισμενη η κερκιδα απο ενα σημειο και μετα.Μεγαλη ντροπη αυτο.Θα πρεπει ενθεν και ενθεν να ερθουν πιο κοντα.Να γεμισουμε το κενο που και στη ΤV φαινεται ασχημα.

Παιχτες - Η αμυνα πολυ αργη.Ασυνδετη σε πολλα σημεια.(οι πιο πολλοι τα ειπατε παραπανω).Ομως θεωρω οτι στα περισσοτερα ματς δεν θα εχουμε αντιπαλους με ποιοτητα και προσωπικοτητα σαν αυτων των ΄΄γριων΄΄.Αλλα οπωσδηποτε κατι πρεπει να αλλαξει εκει για να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο
Ειδα πολυ ΄΄γιωμα΄΄.Πραγμα που δειχνει οτι στο κεντρο εχουμε σοβαρο προβλημα που μπορει να επηρεαζει και την αμυνα.Ολοι μας ευχομαστε σε νεκρανασταση του ΄΄Μαικλ Τζακσον - Αζις΄΄ αλλιως η διοικηση και Πομς θα πρεπει οπωσδηποτε να μεριμνησουν ωστε να εχουμε ετοιμη λυση απο 1η Ιανουαριου

Διοικηση - Τιμες σε εισητηρια?Α ΠΑ ΡΑ ΔΕ ΚΤΗ.Ας ελπισουμε οτι ολα εγιναν για πιεση αγορας διαρκειας αλλα και γιατι ειχαμε ντερμπυ πρωτη αγωνιστικη,γιατι αλλιως αν συνεχισετε ετσι θα βλεπετε τα ματς εσεις με τα κοριτσια απο το μπασκετ.Βαλτε μυαλο......Οργανωση?Για σφαλιαρες .Δεν κλεινεις τα εκδοτηρια νωριτερα απο ο,τι εχεις ανακοινωσει ρε μπαγλαμα....




Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 825
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #103 στις: Σαβ 28 Σεπ 2024 21:45 »
Σήμερα το κέντρο της κερκίδας μεταφέρθηκε προς την 9 και όχι προς το πέταλο ως συνήθως.Δεν ξέρω πόσοι από τον ΣΦ ήταν στο γήπεδο.Δεν νομίζω όμως ότι είχαν το τύμπανο.Γιατί κάτι βρυκόλακες είδα να τριγυρνάνε.Καλό θα ήταν να μην έχουμε πισωγυρίσματα οπαδικά.Ναι ο ΣΦ κάνει λάθη αλλά θα ήταν κακό να έχουμε πισωγυρίσματα.Το θέμα είναι ο ΣΦ να φτιάξει τα όποια λάθη και να προχωρήσει και όχι να γυρνάμε πίσω.
Τι θα λέγατε να πέσει τελείως το τοίχος του Βερολίνου που ακόμα και όταν υπάρχει ικανός αριθμός ατομων δημιουργει εικόνα κερκίδας χωριου;; Η σαν το σπίτι του Κατακουζηνου και της Βλαχάκη που το είχαν χωρίσει στα δυο με μονωτική ταινία. Έλεος πια.
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #104 στις: Σαβ 28 Σεπ 2024 22:14 »
Ας αφησουμε ρε παιδια τα εξωαγωνιστικα και τις γκρινιες για τα οπαδικα, ειδικα μετα απο μια τετοια νικη. Δεν χρειαζεται αυτο. Να πω εγω κατι αγωνιστικο στον νεαρο Αθανασιου ,το εξτρεμ λεω.Ρε μικρε ΓΙΓΑΝΤΑ,αφου εχεις ανοητη κιτρινη απ το πρωτο ημιχρονο, προσεξε λιγο πως παιζεις. Μ εναν κακοπροαιρετο ρεφερι, μεχρι και δευτερη κιτρινη σηκωνε στο δευτερο ημιχρονο. Προσοχη. Αυτα ομως πρεπει να τα προσεχει και ο κοουτς.Δεν αξιζει να ρισκαρει σε τετοιες περιπτωσεις με κινδυνο να μεινουμε με δεκα και να χασουμε κι ολας το παιχνιδι. Μπραβο στο παιδι για τον τσαμπουκα του, αλλα θελει και λιγο αυτοσυγκρατηση και μυαλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 28 Σεπ 2024 22:20 από ΠΑΣ »

Αποσυνδεδεμένος antreas

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #105 στις: Σαβ 28 Σεπ 2024 22:15 »
Σήμερα το κέντρο της κερκίδας μεταφέρθηκε προς την 9 και όχι προς το πέταλο ως συνήθως.Δεν ξέρω πόσοι από τον ΣΦ ήταν στο γήπεδο.Δεν νομίζω όμως ότι είχαν το τύμπανο.Γιατί κάτι βρυκόλακες είδα να τριγυρνάνε.Καλό θα ήταν να μην έχουμε πισωγυρίσματα οπαδικά.Ναι ο ΣΦ κάνει λάθη αλλά θα ήταν κακό να έχουμε πισωγυρίσματα.Το θέμα είναι ο ΣΦ να φτιάξει τα όποια λάθη και να προχωρήσει και όχι να γυρνάμε πίσω.

Τι θα λέγατε να πέσει τελείως το τοίχος του Βερολίνου που ακόμα και όταν υπάρχει ικανός αριθμός ατομων δημιουργει εικόνα κερκίδας χωριου;; Η σαν το σπίτι του Κατακουζηνου και της Βλαχάκη που το είχαν χωρίσει στα δυο με μονωτική ταινία. Έλεος πια.

Εγώ σαν ένας απλός οπαδός της ομάδας και ποτέ μπλεγμένος με συνδέσμους θα έλεγα και στους δύο χωρίς παρεξήγηση μακάρι να επιστρέψει ο Χριστόδουλος στα πράγματα.
Ξεκίνησα να βλέπω ΠΑΣ το 2004 όταν ήμουν 13 χρόνων.
Τότε που ήταν στα πράγματα οι bluevayeros  δε κουνιόταν φύλο στη πόλη.
Απ' το 2012 και μετά που άρχισαν να χάνονται οι bluevayeros  το οπαδικο κίνημα της ομάδας μας άρχισε να λεβαδειοποιειτε....
Αρέσει δεν αρέσει αυτό συμβαίνει.
Τα παιδιά αυτά καλά χρυσά είναι αλλά δεν κάνουν..
Πιο πολύ ΜΚΟ είναι πάρα σύνδεσμος.Μας έχουν ξεγλφτυλισει γαύροι παοκτζηδες κ.λ.
Επίσης δεν εισακουγονται σε κανέναν στη πόλη, έχουν χάσει όλο το κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος kyra frosyni

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #106 στις: Σαβ 28 Σεπ 2024 22:35 »
Σήμερα παίξαμε ξανά ποδοσφαιρο μετά από 2 χρόνια.

Πολλά μπορούμε να πούμε για θετικά ή ελλείψεις αλλά και μόνο που παίξαμε μπάλα επιτέλους είναι ευχάριστο κ ενθαρρυντικό.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #107 στις: Σαβ 28 Σεπ 2024 22:53 »
Γιατί τσακώνεστε;;;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #108 στις: Σαβ 28 Σεπ 2024 22:54 »
Σήμερα το κέντρο της κερκίδας μεταφέρθηκε προς την 9 και όχι προς το πέταλο ως συνήθως.Δεν ξέρω πόσοι από τον ΣΦ ήταν στο γήπεδο.Δεν νομίζω όμως ότι είχαν το τύμπανο.Γιατί κάτι βρυκόλακες είδα να τριγυρνάνε.Καλό θα ήταν να μην έχουμε πισωγυρίσματα οπαδικά.Ναι ο ΣΦ κάνει λάθη αλλά θα ήταν κακό να έχουμε πισωγυρίσματα.Το θέμα είναι ο ΣΦ να φτιάξει τα όποια λάθη και να προχωρήσει και όχι να γυρνάμε πίσω.

Τι θα λέγατε να πέσει τελείως το τοίχος του Βερολίνου που ακόμα και όταν υπάρχει ικανός αριθμός ατομων δημιουργει εικόνα κερκίδας χωριου;; Η σαν το σπίτι του Κατακουζηνου και της Βλαχάκη που το είχαν χωρίσει στα δυο με μονωτική ταινία. Έλεος πια.

Εγώ σαν ένας απλός οπαδός της ομάδας και ποτέ μπλεγμένος με συνδέσμους θα έλεγα και στους δύο χωρίς παρεξήγηση μακάρι να επιστρέψει ο Χριστόδουλος στα πράγματα.
Ξεκίνησα να βλέπω ΠΑΣ το 2004 όταν ήμουν 13 χρόνων.
Τότε που ήταν στα πράγματα οι bluevayeros  δε κουνιόταν φύλο στη πόλη.
Απ' το 2012 και μετά που άρχισαν να χάνονται οι bluevayeros  το οπαδικο κίνημα της ομάδας μας άρχισε να λεβαδειοποιειτε....
Αρέσει δεν αρέσει αυτό συμβαίνει.
Τα παιδιά αυτά καλά χρυσά είναι αλλά δεν κάνουν..
Πιο πολύ ΜΚΟ είναι πάρα σύνδεσμος.Μας έχουν ξεγλφτυλισει γαύροι παοκτζηδες κ.λ.
Επίσης δεν εισακουγονται σε κανέναν στη πόλη, έχουν χάσει όλο το κόσμο.

Ο Βρυκόλακας και οι BV τα περισσότερα χρόνια ήταν ανύπαρκτοι στα οπαδικά της πόλης. Ενημερωτικά.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #109 στις: Σαβ 28 Σεπ 2024 22:57 »
Κέρδισε η ΟΜΑΔΑ τις ΜΟΝΑΔΕΣ!!

ΦΟΡΑΡΑ ο Μάντζης για την Κατηγορία
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος arispas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.148
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #110 στις: Σαβ 28 Σεπ 2024 23:14 »
Να σε ενημερώσω φίλε ότι εκεί κάπου στο 2012 σταμάτησαν τη λειτουργία τους και δύο ιστορικοί σύνδεσμοι, των ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ και των Los Toros Locos που ερχόταν πολύ συχνά από Αθήνα. Επίσης απ' όσο ξέρω αυτές οι κερκίδες που έβλεπες μέχρι το 2012 ήταν κατά βάση από άτομα που στη συνέχεια φτιάξανε την Azzurra Familia. Τελοσπάντων δεν έχει και πολύ νόημα η συζήτηση αυτή τώρα

Επίσης οι οπαδοί του Ηρακλή γιατί να την πληρώσουν; Αυτοί όσες φορές πήγαμε μας συμπεριφέρθηκαν μια χαρά και οι σχέσεις μας είναι πολύ καλές. Αν θέλετε συνέχεια μαγκιες, βρισιά και τσαμπουκαδες σε όποιον έρχεστε εδώ και μετά δεν θα μπορούμε να πάμε ούτε σε ένα εκτός έδρας ματς. Εγώ θέλω να πηγαίνω και σε άλλα γήπεδα, εσείς μάλλον όχι


Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #111 στις: Σαβ 28 Σεπ 2024 23:29 »
Σήμερα το κέντρο της κερκίδας μεταφέρθηκε προς την 9 και όχι προς το πέταλο ως συνήθως.Δεν ξέρω πόσοι από τον ΣΦ ήταν στο γήπεδο.Δεν νομίζω όμως ότι είχαν το τύμπανο.Γιατί κάτι βρυκόλακες είδα να τριγυρνάνε.Καλό θα ήταν να μην έχουμε πισωγυρίσματα οπαδικά.Ναι ο ΣΦ κάνει λάθη αλλά θα ήταν κακό να έχουμε πισωγυρίσματα.Το θέμα είναι ο ΣΦ να φτιάξει τα όποια λάθη και να προχωρήσει και όχι να γυρνάμε πίσω.

Τι θα λέγατε να πέσει τελείως το τοίχος του Βερολίνου που ακόμα και όταν υπάρχει ικανός αριθμός ατομων δημιουργει εικόνα κερκίδας χωριου;; Η σαν το σπίτι του Κατακουζηνου και της Βλαχάκη που το είχαν χωρίσει στα δυο με μονωτική ταινία. Έλεος πια.

Εγώ σαν ένας απλός οπαδός της ομάδας και ποτέ μπλεγμένος με συνδέσμους θα έλεγα και στους δύο χωρίς παρεξήγηση μακάρι να επιστρέψει ο Χριστόδουλος στα πράγματα.
Ξεκίνησα να βλέπω ΠΑΣ το 2004 όταν ήμουν 13 χρόνων.
Τότε που ήταν στα πράγματα οι bluevayeros  δε κουνιόταν φύλο στη πόλη.
Απ' το 2012 και μετά που άρχισαν να χάνονται οι bluevayeros  το οπαδικο κίνημα της ομάδας μας άρχισε να λεβαδειοποιειτε....
Αρέσει δεν αρέσει αυτό συμβαίνει.
Τα παιδιά αυτά καλά χρυσά είναι αλλά δεν κάνουν..
Πιο πολύ ΜΚΟ είναι πάρα σύνδεσμος.Μας έχουν ξεγλφτυλισει γαύροι παοκτζηδες κ.λ.
Επίσης δεν εισακουγονται σε κανέναν στη πόλη, έχουν χάσει όλο το κόσμο.
Η λεβαδειοποίηση κτλ έγινε από τον συγκεκριμένο.Το να χωρίζεις την δική σου κερκίδα σε καλούς και οχτρούς,μόδα τους,γιαννενάρες δεν βοηθάει.Το να μην αποδέχεσαι ότι κάποιος δίπλα σου έχει διαφορετική οπτική από σένα σε θέματα κερκίδας,κριτικής προς την ομάδα και να κάνεις τα πάντα για να τον αφανίσεις δεν βοηθάει.Το να καταλήγεις να θεωρείς την κερκίδα τσιφλίκι σου και να κάνεις ότι γουστάρεις για το συμφέρον σου δεν βοηθάει.Όταν παρατάς τον συνοπαδό σου σε εκτός έδρας ματς αλλά θέλεις να είσαι και αρχηγόπουλο της κερκίδας.Άμα λάχει έχουμε και κανά μπερτάκι δώρο.
Να λείπουν τέτοιες συμπεριφορές.Δεν τις χρειαζόμαστε.Κάποια στιγμή στην ζωή σου πρέπει να μαθαίνεις να κάνεις λίγο στην άκρη.Θα πρέπει να κοιτάς το γενικότερο καλό και όχι μόνο το προσωπικό σου συμφέρον.Η κερκίδα του ΠΑΣ,κομμάτι του οργανισμού ΠΑΣ Γιάννινα,πρέπει να είναι πάνω από όλους.Γιατί είναι κήπος και θέλει προσοχή και φροντίδα συνέχεια.Αν θέλουμε να ανθίσει.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #112 στις: Κυρ 29 Σεπ 2024 03:32 »
Δεν νομιζω οτι κανει καλο τωρα αυτη η ανευ αγωνιστικης ουσιας αντιμαχεια. Νικησαμε ενα θεωρητικα δυσκολο παιχνιδι,αν και εγω ηξερα και το ειχα γραψει κι ολας πολλες φορες τι θα γινει με τον Ηρακλη.Φοβαμαι παρα πολυ ομως το επομενο με τη Νικη Βολου εδω μεσα.Οχι γκρινιες τωρα. Δεν χρειαζεται αυτο.Το ματς με τη Νικη Βολου θα ειναι πολυ πιο δυσκολο.Δεν ξερω αλλα με οσα εχω δει μεχρι τωρα στο ποδοσφαιρο ,πολυ δυσκολα μια ομαδα κανει δυο κολλητες νικες σε δυο σερι εντος εδρας ματς. Μακαρι να πεσω εξω. Οχι ομως ρε μαγκες γκρινιες απο τωρα. Εχουμε κανει πολυ καλο ξεκινημα. Ενοτητα και πιστη στον σκοπο μας που ειναι η ανοδος. Αυτο νομιζω πως χρειαζεται τωρα.Αν δεν δειξουμε τωρα μετα απο μια ιδανικη αρχη που καναμε, αλληλεγγυη και συσπειρωση ως προς την ομαδα, ανεξαρτητα απο τις διαφωνιες που εχουμε, φοβαμαι οτι δεν θα κανουμε τιποτα. Και εμεις πρεπει να παιξουμε ενεργο ρολο για να ανεβασουμε την ομαδα. Οπως και εμεις παλι πρεπει να παιξουμε ενεργο ρολο μετα, για την αλλαγη της ιδιοκτησιας.Τιποτα δεν χαριζεται. Ολα τα πραγματα θελουν πολεμο .Γι αυτο πρεπει να ειμαστε ενωμενοι,ανεξαρτητα απο τις διαφωνιες μας. Παμε γερα  και με τσαμπουκα ολοι μαζι σαν γροθια με τη Νικη Βολου.

Αποσυνδεδεμένος pasoles07

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 252
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #113 στις: Κυρ 29 Σεπ 2024 03:39 »
Μερικοί η κάνετε τους μαλακές....η είστε μαλακεςπραγματικα ,....όταν οι δικοί σου οπαδοί μένουν απ' έξω είσαι αποτυχημένος
Τα υπόλοιπα για αλληλεγγύη κ τα λοιπά είναι για τους μαλακές

ΣΦ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ είσαι....εκτός κι αν είσαι τίποτα άλλο να ξέρουμε

Πρώτα τα του οίκου σου  κ μετά τα υπόλοιπα
Αλλιώς κάποια πράγματα είναι πάνω απ' την ομάδα σου και οδευεις άλλου

Σασαρι και Μασαρι και μαλακίες τούμπανα
Είστε λιγοι

Σαν δεξιός που φοβάται τους μετανάστες ακούγεσαι Θοδωρή, ξεκόλλα μια χαρά έκαναν τα παιδιά και έβγαλαν ανακοίνωση. Έχουν δείξει τα παιδιά αν νοιάζονται για τον πας και δεν έχουν να αποδείξουν τίποτα σε κανέναν. Για το μπαχαλο το σημερινό φταίει η διοίκηση και μόνο, και αν κρίνουνε ότι πρέπει να βγει ανακοίνωση θα βγάλουν. Τώρα για το σφ πας Γιάννινα είσαι εκτός αν έχεις αλλά συμφέροντα που αφήνεις να εννοηθεί τι να σου πω, πάνε εσύ σε όλη την Ελλάδα να ακολουθήσεις την ομάδα και δώσε όσο χρόνο δίνουν αυτά τα παιδα απ την καθημερινότητα τους σε αυτή την προσπάθεια και μετά κάνε κριτική με τόσο μεγάλη γλώσσα.
Τα αλληλεγγύη είναι για μαλακες που λες δεν θέλω να το σχολιάσω καθόλου γιατί θα μπω σε μονοπάτια άλλα και θα ξεφύγουμε από το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PASiopulo

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.340
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #114 στις: Κυρ 29 Σεπ 2024 10:04 »
Σήμερα παίξαμε ξανά ποδοσφαιρο μετά από 2 χρόνια.

Πολλά μπορούμε να πούμε για θετικά ή ελλείψεις αλλά και μόνο που παίξαμε μπάλα επιτέλους είναι ευχάριστο κ ενθαρρυντικό.

Το πιό σωστό απ όλα όσα γράφηκαν για τον αγώνα

Απ ότι είδα στην έδρα μας είχαμε να κερδίσουμε από 7 Γενάρη. Με δύο νίκες όλες κι όλες τον τελευταίο χρόνο.

Και δύο ακόμα σχόλια.

Για τον Λούπα κι εγώ θα περιμένω για να τον κρίνω, δεν μου φαίνεται αδύναμος απλά χθες κάπου το έχασε με το μαρκάρισμα και τις επιστροφές του. Ελπίζω αν το διορθώσει και να μας διαψεύσει σύντομα.

Αυτός ο Σταικος πόσο άχρηστος ήταν που έβαζε εκέινο το άψυχο από τον Παοκ να χτυπάει τα κόρνερ και τα φάουλ που δεν τα έφτανε ούτε μέχρι την μικρή περιοχή. Ούτε τα στημένα δεν κατάφερε να δουλέψει δύο χρόνια.

Χθες με δύο ωραίες εκτελέσεις κόρνερ τα καρφώσαμε τα γκολάκια μας.

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 610
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #115 στις: Κυρ 29 Σεπ 2024 10:05 »
Όσον αφορά την άμυνα, χθες παίζαμε ίσως με την καλύτερη ομάδα του ομίλου ( μετά από εμάς). Δεν θα βρούμε πιο καλούς επιθετικούς φέτος απέναντι μας . Σίγουρα μας δημιούργησαν προβλήματα , αλλά πιο πολύ για μένα ήταν η έλλειψη εμπειρίας και πίεσης λόγω κακής λειτουργίας του κέντρου μας.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #116 στις: Κυρ 29 Σεπ 2024 11:38 »
Ναι ρε συνταυρε PASiopoulo. δικιο εχεις, αλλα εμενα δεν θα με χαλαγε φετος στην super league 2 να ειχαμε και μια ακομα εναλλακτικη λυση αριστερα. Εναν που μπορει να παιξει τη θεση. Για Β εθνικη μιλαμε συνταυρε για να μη γινει παρανοηση. Περυσι ειχαμε Τσαουση και Κιακο που παιζανε εκει.Ας κρατουσαμε τουλαχιστον εναν.Δεν ξερω τι εναλλακτικες υπαρχουν φετος σ αυτη τη θεση.Η ομαδα γενικα επειδη την ειδα πρωτη φορα φετος στο χθεσινο παιχνιδι,νομιζω οτι εχει καλη μεσοεπιθετικη λειτουργια για τα δεδομενα της κατηγοριας.Πολλες αντεπιθεσεις βγαζαμε και με καλες προυποθεσεις καποιες απ αυτες.Στο αμυντικο κομματι ομως δεν ενιωθα ασφαλεια. Διωχνουμε βιαστικα κι οπου παει η μπαλλα;;;;;;;.Λειπει εμπειρια νομιζω εκει. Ειδα σε πολλες περιπτωσεις πανικο.Υγ .Ανεξαρτητα το αγωνιστικο κομματι, γουσταρω πολυ παικτες με την ψυχη του Μακη Μπακαδημα. Δεν εχω ξαναδει ποδοσφαιριστη που να εχει δεθει τοσο πολυ με την ομαδα μας ,αν και δεν ειναι ντοπιος. Χιλια μπραβο ρε Μακη. Παραλιγο να γκρεμισεις το γηπεδο με την φωνη που εβγαινε απ την ψυχη σου. Για μενα εσυ εισαι ο φυσικος αρχηγος αυτης της ομαδας.

Αποσυνδεδεμένος Kun

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.156
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #117 στις: Κυρ 29 Σεπ 2024 13:01 »
Καλησπέρα στην παρέα θα βγω λίγο off topic στην αρχή.

Το οπαδικο κίνημα στα Γιάννενα χάλασε εξαιτίας διαφόρων οπαδοπατερων, που σε συνεργασία με λάμογια της ΠΑΕ επί αειμνήστου θέλανε να διαχωρίζουν τον κόσμο του ΠΑΣ σε προνομιουχους και μη προνομιουχους, με την ακατανόητη και συνάμα απαράδεκτη τότε μη έκδοση διάρκειας στο πέταλο που κάνανε κερκίδα Απει Ρωταν και Toros Locos. Η συγκεκριμένη κλίκα είναι που γέμισαν το γήπεδο με σκουλήκια, άρα μόνο καθαρή δεν κρατούσαν την πολη. Αν κάποιος κρατούσε καθαρή την πόλη αυτοί ήταν οι Απει Ρωταν. Επίσης η ανάμιξη των πολιτικών πεποιθήσεων περισσότερο μας έκανε κακό πάρα καλό σαν οπαδικο κίνημα.

Το να επιστρέψουμε πίσω σε αντίστοιχες καταστάσεις θα είναι ότι χειρότερο για το οπαδικο κίνημα, την πόλη και την ομάδα. Δεν είμαι μέλος του ΣΦ και ούτε συμφωνώ πάντα μαζί τους, αλλα χαίρομαι που υπάρχει ένας σύνδεσμος στην πόλη που τρέχει για την ομάδα, βγάζει μπλουζάκια/κασκόλ, φτιάχνει πανό, διοργανώνει φεστιβάλ, συμμετέχει σε κοινωνικά δρώμενα, κλπ.

Αν λάβουμε υπόψη ότι η ομάδα μας δεν έχει πάρει ποτέ κάποιο τίτλο, δεν έχει πάει ποτέ τελικό και η κορυφαία της στιγμή μέχρι στιγμής είναι μια έξοδος στην Ευρώπη σκέφτομαι ότι θα μπορούσαμε να είμαστε σε πολύ χειρότερη κατάσταση ακόμα και εξαφανισμένοι. Το ότι ακόμα συνεχίζουμε να έχουμε παρουσία σαν ομάδα και κόσμος είναι κάτι πολύ θετικό. Έχουμε περάσει το χειρότερο ίσως καλοκαίρι τα τελευταία 15 χρόνια και μεις εκεί στις επάλξεις για την ομάδα.

Για τα του ματς η ΠΑΕ έχει την αποκλειστική ευθύνη που έμεινε κόσμος μας απέξω. Απαράδεκτη αντιμετώπιση και απαράδεκτη τιμολογιακή πολιτική. Αλλά δεν πέφτουμε από τα σύννεφα νομίζω τα αδερφάκια δείχνουν ότι δε θέλουν κόσμο στο γήπεδο. Μπράβο στο ΣΦ που συννενοηθηκε και κατέβηκαν οπαδοί του Ηρακλή. Έτσι πρέπει να μπορούμε να βλέπουμε τις ομαδες μας χωρίς πέτρες και φωτοβολιδες.

Αγωνιστικά η ομάδα είχε καλά και κακά διαστήματα. Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος για την πολύ σημαντική νίκη και όσο παίξαμε καλά. Ας μη ξεχνάμε ότι δύο μήνες πριν παίζαμε με πιτσιρίκια, φορ το Λεο και λέγαμε πως θα γλυτώσουμε από υποβιβασμό. Δε λέω ότι με δύο νίκες ανεβήκαμε, ή είμαστε το φαβορί, αλλα λέω ότι οι μεταγραφές, οι νίκες και τα καλά διαστήματα πιστεύω ότι θα βοηθήσουν την ομάδα για τη δύσκολη συνέχεια. Είμαστε τυχεροί που έχουμε ένα καλό προπονητικό επιτελείο, που αν το είχαμε πέρυσι θα μέναμε Α εθνική. Ο κος Πομς δείχνει να είναι δουλευταρας και παθιασμένος με τη δουλειά του.

Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι και να βελτιωθούμε ακόμα περισσότερο.

"Πατρίδα σαν τον ήλιο σου, ήλιος αλλού δε λάμπει"
PAS Giannina 1966 Toros Locos
ΓΙΑ ΟΣΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΟΣΑ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΘΑ ΣΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ

Αποσυνδεδεμένος antreas

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #118 στις: Κυρ 29 Σεπ 2024 13:21 »
Καλησπέρα στην παρέα θα βγω λίγο off topic στην αρχή.

Το οπαδικο κίνημα στα Γιάννενα χάλασε εξαιτίας διαφόρων οπαδοπατερων, που σε συνεργασία με λάμογια της ΠΑΕ επί αειμνήστου θέλανε να διαχωρίζουν τον κόσμο του ΠΑΣ σε προνομιουχους και μη προνομιουχους, με την ακατανόητη και συνάμα απαράδεκτη τότε μη έκδοση διάρκειας στο πέταλο που κάνανε κερκίδα Απει Ρωταν και Toros Locos. Η συγκεκριμένη κλίκα είναι που γέμισαν το γήπεδο με σκουλήκια, άρα μόνο καθαρή δεν κρατούσαν την πολη. Αν κάποιος κρατούσε καθαρή την πόλη αυτοί ήταν οι Απει Ρωταν. Επίσης η ανάμιξη των πολιτικών πεποιθήσεων περισσότερο μας έκανε κακό πάρα καλό σαν οπαδικο κίνημα.

Το να επιστρέψουμε πίσω σε αντίστοιχες καταστάσεις θα είναι ότι χειρότερο για το οπαδικο κίνημα, την πόλη και την ομάδα. Δεν είμαι μέλος του ΣΦ και ούτε συμφωνώ πάντα μαζί τους, αλλα χαίρομαι που υπάρχει ένας σύνδεσμος στην πόλη που τρέχει για την ομάδα, βγάζει μπλουζάκια/κασκόλ, φτιάχνει πανό, διοργανώνει φεστιβάλ, συμμετέχει σε κοινωνικά δρώμενα, κλπ.

Αν λάβουμε υπόψη ότι η ομάδα μας δεν έχει πάρει ποτέ κάποιο τίτλο, δεν έχει πάει ποτέ τελικό και η κορυφαία της στιγμή μέχρι στιγμής είναι μια έξοδος στην Ευρώπη σκέφτομαι ότι θα μπορούσαμε να είμαστε σε πολύ χειρότερη κατάσταση ακόμα και εξαφανισμένοι. Το ότι ακόμα συνεχίζουμε να έχουμε παρουσία σαν ομάδα και κόσμος είναι κάτι πολύ θετικό. Έχουμε περάσει το χειρότερο ίσως καλοκαίρι τα τελευταία 15 χρόνια και μεις εκεί στις επάλξεις για την ομάδα.

Για τα του ματς η ΠΑΕ έχει την αποκλειστική ευθύνη που έμεινε κόσμος μας απέξω. Απαράδεκτη αντιμετώπιση και απαράδεκτη τιμολογιακή πολιτική. Αλλά δεν πέφτουμε από τα σύννεφα νομίζω τα αδερφάκια δείχνουν ότι δε θέλουν κόσμο στο γήπεδο. Μπράβο στο ΣΦ που συννενοηθηκε και κατέβηκαν οπαδοί του Ηρακλή. Έτσι πρέπει να μπορούμε να βλέπουμε τις ομαδες μας χωρίς πέτρες και φωτοβολιδες.

Αγωνιστικά η ομάδα είχε καλά και κακά διαστήματα. Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος για την πολύ σημαντική νίκη και όσο παίξαμε καλά. Ας μη ξεχνάμε ότι δύο μήνες πριν παίζαμε με πιτσιρίκια, φορ το Λεο και λέγαμε πως θα γλυτώσουμε από υποβιβασμό. Δε λέω ότι με δύο νίκες ανεβήκαμε, ή είμαστε το φαβορί, αλλα λέω ότι οι μεταγραφές, οι νίκες και τα καλά διαστήματα πιστεύω ότι θα βοηθήσουν την ομάδα για τη δύσκολη συνέχεια. Είμαστε τυχεροί που έχουμε ένα καλό προπονητικό επιτελείο, που αν το είχαμε πέρυσι θα μέναμε Α εθνική. Ο κος Πομς δείχνει να είναι δουλευταρας και παθιασμένος με τη δουλειά του.

Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι και να βελτιωθούμε ακόμα περισσότερο.

Κακως το προσοπωποιησα με το Χριστοδουλο.Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι δεν εγινε σωστη μεταβαση στα οπαδικα.Απο 3 δυνατους συνδεσμους που ειχαμε,πλεον εχουμε ενα συνδεσμο με κατι πιτσιρικια που οι περισσοτεροι απο εμας που πηγαιναμε τοσα χρονια και καναμε κερκιδα ουτε καν τα ξερουμε.Βγαζουνε ανακοινωσεις οποτε γουσταρουν,οτι τους ερχετε στο κεφαλι και φυσικα και γω να μουνα στη θεση του χριστοβασιλη δεν θα τους λαμβανα σοβαρα υποψην μου.
Δεν υπαρχουν ανθρωποι με κυρος και λογο να οργανωσουν τα οπαδικα με αποτελεσμα χρονο με το χρονο να χανουμε ολους τους πιτσιρικαδες της πολης και φυσικα οι κερκιδες που κανουμε ειναι επιπεδου Λεβαδειακου..

Εχετε αντιληφθει τι θα γινονταν χτες αν οι Αφοι ειχαν δωσει 800 εισητηρια στον Ηρακλη..Η απολυτη ξεφτυλα θα ταν.Ουτε καν θα ακουγομασταν.Παλι καλα τους εκοψε και δεν εδωσαν.Τα παιδια απο το ΣΦ εγβαλαν ανακοινωση πριν τον αγωνα σε στυλ <<γιατι δεν βαζετε τους φιλους μας μεσα>>Ουτε καν πηραν χαμπαρι τι θα γινονταν.

Αυτο πρεπει να αλλαξει αμεσα και επειδη καποιος ειπε για τους BV να του πω οτι υπηρχαν και υπαρχουν πολυ αξιολογα και μορφωμενα ατομα εκει που μπορουσαν να αναλαβουν.Μη στεκεστε σε 5-6 ατομα

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #119 στις: Κυρ 29 Σεπ 2024 13:28 »
Καλησπέρα στην παρέα θα βγω λίγο off topic στην αρχή.

Το οπαδικο κίνημα στα Γιάννενα χάλασε εξαιτίας διαφόρων οπαδοπατερων, που σε συνεργασία με λάμογια της ΠΑΕ επί αειμνήστου θέλανε να διαχωρίζουν τον κόσμο του ΠΑΣ σε προνομιουχους και μη προνομιουχους, με την ακατανόητη και συνάμα απαράδεκτη τότε μη έκδοση διάρκειας στο πέταλο που κάνανε κερκίδα Απει Ρωταν και Toros Locos. Η συγκεκριμένη κλίκα είναι που γέμισαν το γήπεδο με σκουλήκια, άρα μόνο καθαρή δεν κρατούσαν την πολη. Αν κάποιος κρατούσε καθαρή την πόλη αυτοί ήταν οι Απει Ρωταν. Επίσης η ανάμιξη των πολιτικών πεποιθήσεων περισσότερο μας έκανε κακό πάρα καλό σαν οπαδικο κίνημα.

Το να επιστρέψουμε πίσω σε αντίστοιχες καταστάσεις θα είναι ότι χειρότερο για το οπαδικο κίνημα, την πόλη και την ομάδα. Δεν είμαι μέλος του ΣΦ και ούτε συμφωνώ πάντα μαζί τους, αλλα χαίρομαι που υπάρχει ένας σύνδεσμος στην πόλη που τρέχει για την ομάδα, βγάζει μπλουζάκια/κασκόλ, φτιάχνει πανό, διοργανώνει φεστιβάλ, συμμετέχει σε κοινωνικά δρώμενα, κλπ.

Αν λάβουμε υπόψη ότι η ομάδα μας δεν έχει πάρει ποτέ κάποιο τίτλο, δεν έχει πάει ποτέ τελικό και η κορυφαία της στιγμή μέχρι στιγμής είναι μια έξοδος στην Ευρώπη σκέφτομαι ότι θα μπορούσαμε να είμαστε σε πολύ χειρότερη κατάσταση ακόμα και εξαφανισμένοι. Το ότι ακόμα συνεχίζουμε να έχουμε παρουσία σαν ομάδα και κόσμος είναι κάτι πολύ θετικό. Έχουμε περάσει το χειρότερο ίσως καλοκαίρι τα τελευταία 15 χρόνια και μεις εκεί στις επάλξεις για την ομάδα.

Για τα του ματς η ΠΑΕ έχει την αποκλειστική ευθύνη που έμεινε κόσμος μας απέξω. Απαράδεκτη αντιμετώπιση και απαράδεκτη τιμολογιακή πολιτική. Αλλά δεν πέφτουμε από τα σύννεφα νομίζω τα αδερφάκια δείχνουν ότι δε θέλουν κόσμο στο γήπεδο. Μπράβο στο ΣΦ που συννενοηθηκε και κατέβηκαν οπαδοί του Ηρακλή. Έτσι πρέπει να μπορούμε να βλέπουμε τις ομαδες μας χωρίς πέτρες και φωτοβολιδες.

Αγωνιστικά η ομάδα είχε καλά και κακά διαστήματα. Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος για την πολύ σημαντική νίκη και όσο παίξαμε καλά. Ας μη ξεχνάμε ότι δύο μήνες πριν παίζαμε με πιτσιρίκια, φορ το Λεο και λέγαμε πως θα γλυτώσουμε από υποβιβασμό. Δε λέω ότι με δύο νίκες ανεβήκαμε, ή είμαστε το φαβορί, αλλα λέω ότι οι μεταγραφές, οι νίκες και τα καλά διαστήματα πιστεύω ότι θα βοηθήσουν την ομάδα για τη δύσκολη συνέχεια. Είμαστε τυχεροί που έχουμε ένα καλό προπονητικό επιτελείο, που αν το είχαμε πέρυσι θα μέναμε Α εθνική. Ο κος Πομς δείχνει να είναι δουλευταρας και παθιασμένος με τη δουλειά του.

Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι και να βελτιωθούμε ακόμα περισσότερο.

Κακως το προσοπωποιησα με το Χριστοδουλο.Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι δεν εγινε σωστη μεταβαση στα οπαδικα.Απο 3 δυνατους συνδεσμους που ειχαμε,πλεον εχουμε ενα συνδεσμο με κατι πιτσιρικια που οι περισσοτεροι απο εμας που πηγαιναμε τοσα χρονια και καναμε κερκιδα ουτε καν τα ξερουμε.Βγαζουνε ανακοινωσεις οποτε γουσταρουν,οτι τους ερχετε στο κεφαλι και φυσικα και γω να μουνα στη θεση του χριστοβασιλη δεν θα τους λαμβανα σοβαρα υποψην μου.
Δεν υπαρχουν ανθρωποι με κυρος και λογο να οργανωσουν τα οπαδικα με αποτελεσμα χρονο με το χρονο να χανουμε ολους τους πιτσιρικαδες της πολης και φυσικα οι κερκιδες που κανουμε ειναι επιπεδου Λεβαδειακου..

Εχετε αντιληφθει τι θα γινονταν χτες αν οι Αφοι ειχαν δωσει 800 εισητηρια στον Ηρακλη..Η απολυτη ξεφτυλα θα ταν.Ουτε καν θα ακουγομασταν.Παλι καλα τους εκοψε και δεν εδωσαν.Τα παιδια απο το ΣΦ εγβαλαν ανακοινωση πριν τον αγωνα σε στυλ <<γιατι δεν βαζετε τους φιλους μας μεσα>>Ουτε καν πηραν χαμπαρι τι θα γινονταν.

Αυτο πρεπει να αλλαξει αμεσα και επειδη καποιος ειπε για τους BV να του πω οτι υπηρχαν και υπαρχουν πολυ αξιολογα και μορφωμενα ατομα εκει που μπορουσαν να αναλαβουν.Μη στεκεστε σε 5-6 ατομα

Τα αξιόλογα και μορφωμένα άτομα στους BV ήταν 2-3. Οι υπόλοιποι ήταν η καστροφή του οπαδικού ΠΑΣ. Ενημερωτικά αυτός ήταν Ο ΚΑΝΟΝΑΣ. Μην επιμένεις σε πράγματα που δεν έχεις γνώση.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #120 στις: Κυρ 29 Σεπ 2024 13:46 »
Καλησπέρα στην παρέα θα βγω λίγο off topic στην αρχή.

Το οπαδικο κίνημα στα Γιάννενα χάλασε εξαιτίας διαφόρων οπαδοπατερων, που σε συνεργασία με λάμογια της ΠΑΕ επί αειμνήστου θέλανε να διαχωρίζουν τον κόσμο του ΠΑΣ σε προνομιουχους και μη προνομιουχους, με την ακατανόητη και συνάμα απαράδεκτη τότε μη έκδοση διάρκειας στο πέταλο που κάνανε κερκίδα Απει Ρωταν και Toros Locos. Η συγκεκριμένη κλίκα είναι που γέμισαν το γήπεδο με σκουλήκια, άρα μόνο καθαρή δεν κρατούσαν την πολη. Αν κάποιος κρατούσε καθαρή την πόλη αυτοί ήταν οι Απει Ρωταν. Επίσης η ανάμιξη των πολιτικών πεποιθήσεων περισσότερο μας έκανε κακό πάρα καλό σαν οπαδικο κίνημα.

Το να επιστρέψουμε πίσω σε αντίστοιχες καταστάσεις θα είναι ότι χειρότερο για το οπαδικο κίνημα, την πόλη και την ομάδα. Δεν είμαι μέλος του ΣΦ και ούτε συμφωνώ πάντα μαζί τους, αλλα χαίρομαι που υπάρχει ένας σύνδεσμος στην πόλη που τρέχει για την ομάδα, βγάζει μπλουζάκια/κασκόλ, φτιάχνει πανό, διοργανώνει φεστιβάλ, συμμετέχει σε κοινωνικά δρώμενα, κλπ.

Αν λάβουμε υπόψη ότι η ομάδα μας δεν έχει πάρει ποτέ κάποιο τίτλο, δεν έχει πάει ποτέ τελικό και η κορυφαία της στιγμή μέχρι στιγμής είναι μια έξοδος στην Ευρώπη σκέφτομαι ότι θα μπορούσαμε να είμαστε σε πολύ χειρότερη κατάσταση ακόμα και εξαφανισμένοι. Το ότι ακόμα συνεχίζουμε να έχουμε παρουσία σαν ομάδα και κόσμος είναι κάτι πολύ θετικό. Έχουμε περάσει το χειρότερο ίσως καλοκαίρι τα τελευταία 15 χρόνια και μεις εκεί στις επάλξεις για την ομάδα.

Για τα του ματς η ΠΑΕ έχει την αποκλειστική ευθύνη που έμεινε κόσμος μας απέξω. Απαράδεκτη αντιμετώπιση και απαράδεκτη τιμολογιακή πολιτική. Αλλά δεν πέφτουμε από τα σύννεφα νομίζω τα αδερφάκια δείχνουν ότι δε θέλουν κόσμο στο γήπεδο. Μπράβο στο ΣΦ που συννενοηθηκε και κατέβηκαν οπαδοί του Ηρακλή. Έτσι πρέπει να μπορούμε να βλέπουμε τις ομαδες μας χωρίς πέτρες και φωτοβολιδες.

Αγωνιστικά η ομάδα είχε καλά και κακά διαστήματα. Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος για την πολύ σημαντική νίκη και όσο παίξαμε καλά. Ας μη ξεχνάμε ότι δύο μήνες πριν παίζαμε με πιτσιρίκια, φορ το Λεο και λέγαμε πως θα γλυτώσουμε από υποβιβασμό. Δε λέω ότι με δύο νίκες ανεβήκαμε, ή είμαστε το φαβορί, αλλα λέω ότι οι μεταγραφές, οι νίκες και τα καλά διαστήματα πιστεύω ότι θα βοηθήσουν την ομάδα για τη δύσκολη συνέχεια. Είμαστε τυχεροί που έχουμε ένα καλό προπονητικό επιτελείο, που αν το είχαμε πέρυσι θα μέναμε Α εθνική. Ο κος Πομς δείχνει να είναι δουλευταρας και παθιασμένος με τη δουλειά του.

Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι και να βελτιωθούμε ακόμα περισσότερο.

Κακως το προσοπωποιησα με το Χριστοδουλο.Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι δεν εγινε σωστη μεταβαση στα οπαδικα.Απο 3 δυνατους συνδεσμους που ειχαμε,πλεον εχουμε ενα συνδεσμο με κατι πιτσιρικια που οι περισσοτεροι απο εμας που πηγαιναμε τοσα χρονια και καναμε κερκιδα ουτε καν τα ξερουμε.Βγαζουνε ανακοινωσεις οποτε γουσταρουν,οτι τους ερχετε στο κεφαλι και φυσικα και γω να μουνα στη θεση του χριστοβασιλη δεν θα τους λαμβανα σοβαρα υποψην μου.
Δεν υπαρχουν ανθρωποι με κυρος και λογο να οργανωσουν τα οπαδικα με αποτελεσμα χρονο με το χρονο να χανουμε ολους τους πιτσιρικαδες της πολης και φυσικα οι κερκιδες που κανουμε ειναι επιπεδου Λεβαδειακου..

Εχετε αντιληφθει τι θα γινονταν χτες αν οι Αφοι ειχαν δωσει 800 εισητηρια στον Ηρακλη..Η απολυτη ξεφτυλα θα ταν.Ουτε καν θα ακουγομασταν.Παλι καλα τους εκοψε και δεν εδωσαν.Τα παιδια απο το ΣΦ εγβαλαν ανακοινωση πριν τον αγωνα σε στυλ <<γιατι δεν βαζετε τους φιλους μας μεσα>>Ουτε καν πηραν χαμπαρι τι θα γινονταν.

Αυτο πρεπει να αλλαξει αμεσα και επειδη καποιος ειπε για τους BV να του πω οτι υπηρχαν και υπαρχουν πολυ αξιολογα και μορφωμενα ατομα εκει που μπορουσαν να αναλαβουν.Μη στεκεστε σε 5-6 ατομα
Λάθη θα γίνουν.Αυτούς έχουμε αυτήν την στιγμή και με αυτούς προχωράμε.Μακάρι να βρεθούν καλύτεροι.Όμως θα πρέπει να προχωρήσουμε μπροστά.Όχι πισωγύρισμα.Μπορούν να βγουν και αυτοί λίγοι,σκάρτοι κτλ.Είναι μια πιθανότητα.Όμως θα πρέπει να προχωρήσουμε.Κάπου θα μας κάτσει και εμάς η μπίλα.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #121 στις: Κυρ 29 Σεπ 2024 13:48 »
Μάντζης: «Ωραίο το κλίμα στο γήπεδο από τον κόσμο» (video)
Την ικανοποίησή του για το ότι πέτυχε δυο γκολ στο σημερινό παιχνίδι με αντίπαλο τον Ηρακλή εξέφρασε ο επιθετικός του ΠΑΣ Βασίλης Μάντζης που τόνισε ότι η ομάδα έβγαλε αντίδραση μετά την ήττα από την Παναχαϊκή και στάθηκε στη στήριξη του κόσμου.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

Για το αν ξεμπλόκαρε με τα δύο σημερινά γκολ μιας και πάντα οι σέντερ φορ θέλουν να δείξουν αμέσως ποιοι είναι: «Υπάρχει ένα άγχος και είμαι τυχερός που μπήκαν τα γκολ από στατικές φάσεις. Είμαι πολύ χαρούμενος που κερδίσαμε και βγάλαμε αντίδραση μετά το παιχνίδι με την Παναχαϊκή. Κερδίσαμε έναν ανταγωνιστή σε σχέση με τους στόχους που έχουμε και οι δυο. Ο Ηρακλής ήταν μια πολύ καλή ομάδα, με ποιότητα μεσοεπιθετικά και σ’ όλες τις γραμμές. Κερδίσαμε και τον κόσμο που είναι σημαντικό γι’ αυτήν την ομάδα και τη δεδομένη στιγμή».

Για το κλειδί της νίκης: «Ήταν ένα πολύ ποιοτικό παιχνίδι που είχε πολύ καλούς συνδυασμούς μεσοεπιθετικά και από τις δύο ομάδες. Υπήρχαν και αμυντικά λάθη, αλλά ήταν υψηλού επιπέδου. Νομίζω ότι πιο πολύ κρίθηκε στη νοοτροπία, το πιστέψαμε, ήμασταν πιο συγκεντρωμένοι και είχαμε σε μεγάλη μέρα τον τερματοφύλακα. Όλοι χρειάζονται, βέβαια.
Θεωρώ ότι η νοοτροπία άλλαξε, η ψυχολογία έρχεται μετά τη νίκη. Θέλαμε να αντιδράσουμε σήμερα, αυτό κάναμε στο γήπεδο με την ενέργεια που βγάλαμε. Στην αρχή δεν βάλαμε ποιότητα, αλλά μετά το γκολ βρήκαμε και πιο ωραίες φάσεις και παίξαμε πιο ωραίο ποδόσφαιρο και μετά ήρθε και η καλή ψυχολογία. Θέμα νοοτροπίας η νίκη».

Για το δέσιμο που υπάρχει των παικτών με τον κόσμο: «Είναι πολύ δύσκολο να μένουν σε μία ομάδα που έπεσε κατηγορία, παίκτες από την προηγούμενη χρονιά. Το λέω γιατί ήμουν κι εγώ στον Ιωνικό ήμουν παλιά .Θέλουν πολλή στήριξη από τον κόσμο. Αυτά τα παιδιά βιώνουν μέσα τους πολύ δυνατά συναισθήματα, σας το λέω γιατί μιλάω μαζί τους. Το είχαν πολύ ανάγκη αυτό που έγινε σήμερα, αυτό που έγινε στο Κεραμίδι κι αυτό που θέλουμε να γίνει με τη Νίκη Βόλου».

Για το εάν τα γκολ βοηθάνε στην η άμεση προσαρμογή του επιθετικού: «Τα γκολ βοηθάνε όλους τους παίκτες, όχι μόνο τους επιθετικούς. Του επιθετικού είναι η κύρια δουλειά του, αλλά όλοι οι παίκτες νιώθουν καλύτερα στο γήπεδο με ένα γκολ».

Για το κλίμα που συνάντησε στο «Ζωσιμάδες»: «Ήταν κάτι που μου άρεσε. Απλά πρέπει να κάνουμε κι άλλες νίκες για να το ζούμε κάθε Κυριακή».

Για το ότι ο κόσμος φώναξε για πρώτη φορά το όνομά του: « Δεν το άκουσα γιατί έχω ένα θέμα στο αυτί αλλά έχουμε τη φιλοδοξία και το «ψώνιο» γιατί εκτιθέμεθα στους αγωνιστικούς χώρους, οπότε ικανοποιεί κάθε παίκτη».

Για το αν ΠΑΣ και Ηρακλής θα πάνε μέχρι τέλους στη μάχη της ανόδου: «Ναι μέχρι τέλους. Ο Ηρακλής έχει πολύ καλό και πλούσιο ρόστερ. Έχει παίκτες που τους ξέρουμε όλοι. Ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος πριν 10 χρόνια ήταν ο καλύτερος Έλληνας ποδοσφαιριστής και για μενα μέσα στους 3 καλύτερους όσο βλέπω ποδόσφαιρο. Οπότε αυτή η ομάδα θα κυνηγήσει μέχρι τέλους την άνοδο».
Για το αν παίζουν ρόλο τα μεγάλα ονόματα της κατηγορίας στην ψυχολογία τους: «Όταν παίζεις με μια ομάδα σαν τον Ηρακλή έχεις το κίνητρο, γιατί είναι μεγάλη ομάδα και έχεις και παίκτες καλούς. Όταν θες να κάνεις πρωταθλητισμό, όμως, πρέπει να έχεις το κίνητρο με οποιαδήποτε ομάδα. Ευτυχώς για μας ο Βόρειος Όμιλος έχει πολύ καλές ομάδες ιστορικές. Είναι πολύ καλός όμιλος με ομάδες με κόσμο και με δύσκολες έδρες».


passports.gr

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #122 στις: Κυρ 29 Σεπ 2024 13:48 »
Μαρτσούκος: «Τέλειο το γήπεδο των Ιωαννίνων, θα προσπαθήσουμε και για τα άλλα γήπεδα» (video)
Παρών στους «Ζωσιμάδες» για το ματς του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ηρακλή Φούρνοι Βενέτη ήταν ο πρόεδρος της Super League 2, Πέτρος Μαρτσούκος, που στην ανάπαυλα έκανε δηλώσεις στην τηλεόραση του ΣΚΑΪ. Μεταξύ άλλων αναφέρθηκε και στον αγωνιστικό χώρο των “Ζωσιμάδων” που μετά την επισπορά στις αρχές του μήνα βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση και δεν αποκλείεται σε μία επόμενη διακοπή να γίνουν και συμπληρωματικές εργασίες για να γίνει και ακόμα καλύτερο για τον χειμώνα.

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο ισχυρός άνδρας της Λίγκας:

«Φέτος βλέπουμε ότι για πρώτη φορά ξεκινά ένα πολύ δυνατό πρωτάθλημα. Έχουμε γρήγορη τηλεοπτική στέγη πανελλήνιας εμβέλειας, όπως ο ΣΚΑΪ, έχουμε καλές ακροαματικότητες, υπάρχει δυνατός ανταγωνισμός σε αυτές τις δυο αγωνιστικές. Οι πρόεδροι των ομάδων κατάλαβαν ότι βήμα βήμα πρέπει να φτιάξουμε το προϊόν που λέγεται Super League 2, για να φέρουμε περισσότερα χρήματα, από τηλεοπτικά, χορηγίες, φορολογία στοιχήματος από Πολιτεία και κ. Βρούτση. Δεν είναι εξπρές πρωτάθλημα, θα είναι ανταγωνιστικό ως την τελευταία αγωνιστική».

«Η Πολιτεία να εξετάσει το θέμα μετακίνησης φιλάθλων»

Για να συνεχίσει ο Πέτρος Μαρτσούκος: «Πρέπει να συνεχίσουμε την καλή περσινή πορεία οι ομάδες, να επενδύσουμε στο προϊόν. Να προσέξουμε να μην έχει φακέλους από Sportradar, που ήταν ένα μεγάλο πρόβλημα για την κατηγορία που πλέον δεν υφίσταται. Η Πολιτεία πρέπει να επανεξετάσει το θέμα της μετακίνησης φιλάθλων, να έχουν και οι φιλοξενούμενοι φιλάθλους, σε κόσμια επίπεδα. Οι ομάδες χαίρονται την ατμόσφαιρα που υπάρχει σήμερα από τους φιλάθλους των δύο ομάδων.

Θα έχει ντέρμπι ως το τέλος, θα είναι συναρπαστικό πρωτάθλημα, με ενδιαφέρον για άνοδο και υποβιβασμό”.

Για τον αγωνιστικό χώρο των “Ζωσιμάδων”: “Είναι ένα τέλιο γήπεδο, όχι μόνο για την κατηγορία. Θα προσπαθήσουμε στην ίδια κατάσταση να έρθουν τα γήπεδα και των άλλων ομάδων”.

“Έχουμε καλή σχέση με ΕΠΟ, Υπουργείο και Super League 1, είμαστε δίπλα στην πλευρά των ποδοσφαιριστών και του ΠΣΑΠΠ. Σε όλα τα αιτήματα για ασφάλεια και προστατευόμενα μέλη είμαστε δίπλα τους».
super-fm.gr

Αποσυνδεδεμένος Kun

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.156
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #123 στις: Κυρ 29 Σεπ 2024 13:58 »
"Δεν έγινε σωστή μετάβαση στα οπαδικα"

Συμφωνώ και επαυξάνω με την παραπάνω φράση.

Κατά τη γνώμη δεν έγινε γιατί  οποίοι θέλανε κάτι διαφορετικό μπαίνανε απέναντι. Τρανά παραδείγματα Aπει Ρωταν, Toros Locos, αλλα ακόμα και μέσα στους BV άτομα που θέλανε να ηγηθούν τα φάγανε. Το ότι ένας δυνατός σύνδεσμος όπως οι BV όταν πρωτοδημιουργηθηκαν, εφτασαν σε σημείο να σπάσουν σε άλλους συνδέσμους και τελικά να διαλυθούν μόνο τυχαίο δεν είναι.

Δυστυχώς με τα πισώπλατα μαχαιρώματα ξενέρωσαν πολλοί που συμμετείχαν σε συνδέσμους. Άλλοι μεγαλώσανε κάνανε οικογένειές, άλλοι φύγανε από Γιάννενα και τις γύρω περιοχές. Έπαιξε ρόλο σαφώς και η οικονομική κρίση, η ανεργία κλπ και φτάσαμε στο σημείο το οπαδικο κίνημα στα Γιάννενα να μην είναι όπως παλιά τουλάχιστον ως προς τη μαζικοτητα συμμετοχής.

Δεν αντιλέγω ότι στους BV υπήρξαν αξιόλογα άτομα αλλά πιστεύω ότι αν γίνει προσπάθεια σαν BV θα προκύψουν πάλι τα γνωστά καπέλωματα, παθογένειες, κολλητηλικια με λάμογια και την ΠΑΕ.

Συνεπώς προσωπικά προτιμώ χίλιες φορές το ΣΦ με τα καλά του και τα κακά του. Λάθη γίνονται και διαφωνίες πάντα μπορεί να υπάρχουν και καλό είναι να επισημαινονται ιδιαίτερα από κοντά πχ σε ΓΣ.

"Πατρίδα σαν τον ήλιο σου, ήλιος αλλού δε λάμπει"
PAS Giannina 1966 Toros Locos
ΓΙΑ ΟΣΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΟΣΑ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΘΑ ΣΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2η αγωνιστική
« Απάντηση #124 στις: Κυρ 29 Σεπ 2024 14:19 »
Στα εξωαγωνιστικά....όταν βγάζεις ανακοίνωση (και καλά κάνεις)για να μπούνε μέσα οπαδοί της άλλης ομάδας....και μένουν οπαδοί της δικής σου ομάδας απ' έξω χωρίς να αντιδράσεις τότε έχεις κάνει μια τρύπα στο νερό

Να ζητήσω συγνώμη σήμερα για τους χαρακτηρισμούς...δεν ήταν σωστό ...αλλά ρε μαλακές έμεινα απ' έξω ....και όχι μόνο εγώ...γιατί η παε είναι τρόμπα....και έτσι θα πρέπει να αντιμετωπίζεται.....
Ο κάθε σύνδεσμος θα πρέπει να είναι θεματοφύλακας όλου του οπαδικου κινήματος της ομάδας....με αυτούς τους βλάκες θα μείνουμε τρεις κ ο κούκος....δεν μας "παίρνει" δυστηχως να κοιτάζουμε μόνο τα μέλη μας ο καθένας

Οι bv έχουν γράψει χρυσές σελίδες στο οπαδικου κίνημα....το οποίο πέταξαν σαν κωλοχσρτο για να είναι στα μέσα κ στα έξω της ομάδας...να έχουν κολητηλικια με προέδρους κτλ ..κοινώς τα έκαναν σκατα.....
Τι θέλει λοιπόν η αλεπού στο παζάρι;

Αύριο έχει συνέντευξη τύπου ο Παναγιωτάκης...να δούμε τι μαλακίες θα μας πει πάλι

Τέλος η ομάδα δουλεύεται από τον Πομς...είναι όμως αισθητή η απουσία 2 ποιοτικών παιχτών τουλάχιστον