Αποστολέας Θέμα: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική  (Αναγνώστηκε 2080 φορές)

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #50 στις: Παρ 18 Οκτ 2024 22:24 »
Δεν ξέρω αν αυτή η νίκη τελικά θα μας κάνει καλό ή όχι. Με ακόμη ένα αρνητικό αποτέλεσμα σήμερα η πίεση που θα δεχόταν οι Αφοί για αλλαγή θα ήταν μεγάλη... Τώρα?? Βέβαια αυτοί θα έβαζαν πρώτα το οικονομικό. Συμφέρει να φύγει? Καλώς. Δεν συμφέρει?? Αν όχι και να πέσουμε δεν θα τον άλλαζαν..

Αποσυνδεδεμένος pextempalla

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.145
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #51 στις: Παρ 18 Οκτ 2024 22:57 »
https://super-fm.gr/118819/mantzis-to-mats-krithike-stin-energeia-poy-vgalame-video/
Να δώσω πολλά συγχαρητήρια στον Κο Γεωργιάδη για τις δηλώσεις του.
Δεν ξέρω αν είναι καλός προπονητής, αλλά μπορεί να εμψυχώνει τους παίκτες του με αυτόν τον τρόπο και να δίνει και τα εύσημα στον αντίπαλο.
Σε αντίθεση με αυτά που έλεγε ο Στάικος πέρυσι και προπερσι και τώρα ο Πομς.

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.220
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #52 στις: Παρ 18 Οκτ 2024 23:24 »
Τι καλο να μας κανει η νικη δηλαδη οταν υποτιθεται χτυπας ανοδο και δεν εχεις περιθωριο για καμια απωλεια?
Το εχουν ολοι στο μυαλο τους οτι δεν χανουμε βαθμους πουθενα ,ενω δεν υπαρχει ομαδα που να το υποστηριζει αυτο εντος γηπεδου

Ας βγει καποιος να δηλωσει οτι δεν ειμαστε φαβορι για ανοδο μηπως και αλλαξει κατι
Γιατι αργα ή γρηγορα θα γινει η επομενη γκελα και νομοτελειακα θα φυγει και ο προπονητης που εχουμε
Αν ΠΛΗΡΩΘΕΙ για να ερθει ο δερμιτζακης ή καποιος αλλος, τοτε να συζητησουμε απο νεα βαση οτι μπορει να περασουμε στο φοτο-φινις τη λαρισα

Αλλα αν γινει αυτο θα σημαινει οτι τα αδερφια ειναι απολυτα επιτυχημενα και δεν φευγουν ποτε
Κατι που προσωπικα με τρομαζει οσο τιποτα αλλο
Θα μου πεις με αυτα που εχουν δειξει εως τωρα ειναι δυνατον 2 φαινομενικα ανικανοι να καταφερουν μια ανοδο που μοιαζει αδυνατη αυτη τη στιγμη?


 :pas: :pashat: :joker:

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #53 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 01:24 »

Αν ΠΛΗΡΩΘΕΙ για να ερθει ο δερμιτζακης ή καποιος αλλος, τοτε να συζητησουμε απο νεα βαση οτι μπορει να περασουμε στο φοτο-φινις τη λαρισα
 :pas: :pashat: :joker:
Ότι θεωρείται ο Δερμιτζάκης, προπονητής τζομπαναλέο, ισάξιος ή καλύτερος του Πομς, με τεράστιες παραστάσεις από Μπουντεσλίγκα, Τσάμπιονς Λίγκ, έχει κοουτσάρει σε αγώνα τσου λου παρεμπιπτόντως, δείχνει την ποδοσφαιρική κατάντια που επικρατεί στην πόλη μας.

Τόσα χρόνια στη Σκουπρολίγδα δυστυχώς η χωριατιά (συγγνώμη αν θίγω κάποιον, δεν πάει κάπου συγκεκριμένα ο χαρακτηρισμός) έχει παραμείνει αναλοίωτη.

Αν φύγει ο Πομς, με δεδομένη την ποιότητα των παιχτών που έχουμε ετοιμαστείτε για αγώνα σωτηρίας.

Με αυτούς τους παίχτες και με δεδομένη την εξαιρετικά αργοπορημένη δημιουργία της ομάδας οποιοσδήποτε άλλος αν ήταν η ομάδα θα ήταν στη θέση των φούρνων βενέτη.

Χαλαρώστε λίγο και σκεφτείτε λογικά γιατί ούτε ιδιαίτερο ρόστερ έχουμε ούτε διοίκηση ικανή.

Χαλαρώστε όλοι λοιπόν και μην τον πολυακουμπάτε τον Αυστριακό.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 825
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #54 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 01:41 »

Αν ΠΛΗΡΩΘΕΙ για να ερθει ο δερμιτζακης ή καποιος αλλος, τοτε να συζητησουμε απο νεα βαση οτι μπορει να περασουμε στο φοτο-φινις τη λαρισα
 :pas: :pashat: :joker:
Ότι θεωρείται ο Δερμιτζάκης, προπονητής τζομπαναλέο, ισάξιος ή καλύτερος του Πομς, με τεράστιες παραστάσεις από Μπουντεσλίγκα, Τσάμπιονς Λίγκ, έχει κοουτσάρει σε αγώνα τσου λου παρεμπιπτόντως, δείχνει την ποδοσφαιρική κατάντια που επικρατεί στην πόλη μας.

Τόσα χρόνια στη Σκουπρολίγδα δυστυχώς η χωριατιά (συγγνώμη αν θίγω κάποιον, δεν πάει κάπου συγκεκριμένα ο χαρακτηρισμός) έχει παραμείνει αναλοίωτη.

Αν φύγει ο Πομς, με δεδομένη την ποιότητα των παιχτών που έχουμε ετοιμαστείτε για αγώνα σωτηρίας.

Με αυτούς τους παίχτες και με δεδομένη την εξαιρετικά αργοπορημένη δημιουργία της ομάδας οποιοσδήποτε άλλος αν ήταν η ομάδα θα ήταν στη θέση των φούρνων βενέτη.

Χαλαρώστε λίγο και σκεφτείτε λογικά γιατί ούτε ιδιαίτερο ρόστερ έχουμε ούτε διοίκηση ικανή.

Χαλαρώστε όλοι λοιπόν και μην τον πολυακουμπάτε τον Αυστριακό.
Εδω περυσι βλεπαμε τον κακοριζικο διεφθαρμενο μποτοξακια σαν μεσσια και απαιτούσαμε να τον φερουν. Ο Συγχωρεμενος που μας ειχε γραμμενους στα τετοια του(το οποιο για τα εξωαγωνιστικα ηταν κακο για τον συλλογο αλλα για τα αγωνιστικα ηταν καλο), δεν θα μασαγε. Η θα πηγαινε μεχρι θανατου με Σταικο η θα πηγαινε για καποιον ασσο απτο μανικι(τυπου Αγγελου τον δεκεβρη του 11, οπου ηδη θεωρουταν παρωχημενος). Ας ελπισουμε να εμαθαν και οι αεργοι κατι απο τα λαθη τους. ΠΟΤΕ ξανα ελληνα προπονητη , εκτος αν ειναι βλαχοντοιτς η εκτος συστηματος και εκτός της γνωστης κλικας που ανακυκλωνεται στους ελληνικους παγκους
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 19 Οκτ 2024 01:45 από PasGianninaPreveza »
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #55 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 09:05 »

Αν ΠΛΗΡΩΘΕΙ για να ερθει ο δερμιτζακης ή καποιος αλλος, τοτε να συζητησουμε απο νεα βαση οτι μπορει να περασουμε στο φοτο-φινις τη λαρισα
 :pas: :pashat: :joker:
Ότι θεωρείται ο Δερμιτζάκης, προπονητής τζομπαναλέο, ισάξιος ή καλύτερος του Πομς, με τεράστιες παραστάσεις από Μπουντεσλίγκα, Τσάμπιονς Λίγκ, έχει κοουτσάρει σε αγώνα τσου λου παρεμπιπτόντως, δείχνει την ποδοσφαιρική κατάντια που επικρατεί στην πόλη μας.

Τόσα χρόνια στη Σκουπρολίγδα δυστυχώς η χωριατιά (συγγνώμη αν θίγω κάποιον, δεν πάει κάπου συγκεκριμένα ο χαρακτηρισμός) έχει παραμείνει αναλοίωτη.

Αν φύγει ο Πομς, με δεδομένη την ποιότητα των παιχτών που έχουμε ετοιμαστείτε για αγώνα σωτηρίας.

Με αυτούς τους παίχτες και με δεδομένη την εξαιρετικά αργοπορημένη δημιουργία της ομάδας οποιοσδήποτε άλλος αν ήταν η ομάδα θα ήταν στη θέση των φούρνων βενέτη.

Χαλαρώστε λίγο και σκεφτείτε λογικά γιατί ούτε ιδιαίτερο ρόστερ έχουμε ούτε διοίκηση ικανή.

Χαλαρώστε όλοι λοιπόν και μην τον πολυακουμπάτε τον Αυστριακό.
Τι αναγκάζει λοιπόν έναν τέτοιον προπονητή να έρθει στον βοσκότοπο των Ιωαννίνων να παίζει με το Κεραμίδι και την Χαλάστρα, να ασχολείται με τα αδέρφια που δεν του δίνουν υλικό να φτιάξει ομάδα και να αναγκάζεται να λέει ψέματα δημοσίως ότι η ομάδα είναι κομπλέ, ενώ τα κενά στο κέντρο είναι τεράστια???
Ένας σοβαρός προπονητής το πρώτο που εξασφαλίζει για να αναλάβει μία ομάδα είναι το ρόστερ με βάση τον στόχο που θέτει η διοίκηση. Του είπαν θέλουμε άνοδο. Ωραία θέλω παίχτες σε εκεί, εκεί εκεί και παρέκει. Θέλω 1,2,3 μου τα δίνεις? Προχωράμε, δεν μου τα δίνεις τα χαλάμε. Απλά πράγματα. Πως γίνεται να λέει δημόσια είμαστε κομπλέ όταν βλέπουμε τα κενά ειδικά στο κέντρο και μετά, μετα να ανακαλύπτει όσα βλέπουμε όλοι?? Γιατί ένας τέτοιος προπονητής να λέει τέτοια ψέματα δημόσια...???
Δεν ξέρω απλώς αναρωτιέμαι ειλικρινά

Αποσυνδεδεμένος PASiopulo

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.340
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #56 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 09:22 »
Τα θετικά του χθεσινού παιχνιδιού είναι οι τρεις βαθμοί της νίκης που δεν πολυαξίζαμε, ότι σταματήσαμε τις πολλές γιόμες και παίξαμε με λίγο περισσότερο νεύρο.

Κατά τα άλλα η ομάδα δείχνει να μην μπορεί να δημιουργήσει φάσεις, παίζει μονότονα συνέχεια από τα δεξιά και στηρίζεται σε τρείς παίχτες, τον Σόρια, τον Τζίνο και τον Μάντζη.

Πέρα από αυτούς τους τρείς οι υπόλοιποι πλέουν σε ρηχά νερά και αρκετοί από αυτούς δείχνουν ερασιτέχνες.

Αν σκεφτεί μάλιστα κανείς ότι ο Σόρια και ο Τζίνο πιθανό να φύγουν τα χριστούγεννα τα πράγματα θα δυσκολέψουν πολύ.
Γι αυτό καλό είναι να μαζέψουμε όσους περισσότερους βαθμούς μπορέσουμε τώρα για να μπούμε στα πλεί όφ, όχι για να διεκδικίσουμε την άνοδο αλλά για να γλιτώσουμε τα πλέι άουτ και τυχόν άλλες περιπέτειες.

Μεγάλο λάθος, ίσως το μεγαλύτερο, που δεν έχουμε αριστερό μπακ και αναγκάζεται ο μετριότατος Γερμανός να παίζει με ανάποδο πόδι σε θέση που δεν ξέρει.

Επίσης μεγάλο λάθος η εμμονή του Πομς με την χρησιμοποίηση του Σκέποβιτς που δεν αποδίδει καθόλου.

Η ομάδα φαίνεται πολύ αργή ίδίως στην άμυνα που ανά πάσα στιγμή μπορούν να μας κάνουν φάσεις.

Το μόνο κέρδος μας για την ώρα είναι ο Μάντζης ο οποίος αρχίζει και κερδίζει την αγάπη του κοσμού γιατί πέραν του ότι είναι ένας πολύ καλός ποδοσφαιριστής δείχνει να είναι και καλός χαρακτήρας.


Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.171
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #57 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 12:09 »
Χτες βοήθησε και ο Καμπανιακός στην ανατροπή. Αντί να το πάνε το ματς στα σβηστά όπως η Νικη Βόλου, άρχισαν τις καθυστερήσεις, τις ψευτομαγκιές κλπ και ανέβασαν την ένταση.

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #58 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 12:29 »

Αν ΠΛΗΡΩΘΕΙ για να ερθει ο δερμιτζακης ή καποιος αλλος, τοτε να συζητησουμε απο νεα βαση οτι μπορει να περασουμε στο φοτο-φινις τη λαρισα
 :pas: :pashat: :joker:
Ότι θεωρείται ο Δερμιτζάκης, προπονητής τζομπαναλέο, ισάξιος ή καλύτερος του Πομς, με τεράστιες παραστάσεις από Μπουντεσλίγκα, Τσάμπιονς Λίγκ, έχει κοουτσάρει σε αγώνα τσου λου παρεμπιπτόντως, δείχνει την ποδοσφαιρική κατάντια που επικρατεί στην πόλη μας.

Τόσα χρόνια στη Σκουπρολίγδα δυστυχώς η χωριατιά (συγγνώμη αν θίγω κάποιον, δεν πάει κάπου συγκεκριμένα ο χαρακτηρισμός) έχει παραμείνει αναλοίωτη.

Αν φύγει ο Πομς, με δεδομένη την ποιότητα των παιχτών που έχουμε ετοιμαστείτε για αγώνα σωτηρίας.

Με αυτούς τους παίχτες και με δεδομένη την εξαιρετικά αργοπορημένη δημιουργία της ομάδας οποιοσδήποτε άλλος αν ήταν η ομάδα θα ήταν στη θέση των φούρνων βενέτη.

Χαλαρώστε λίγο και σκεφτείτε λογικά γιατί ούτε ιδιαίτερο ρόστερ έχουμε ούτε διοίκηση ικανή.

Χαλαρώστε όλοι λοιπόν και μην τον πολυακουμπάτε τον Αυστριακό.
Τι αναγκάζει λοιπόν έναν τέτοιον προπονητή να έρθει στον βοσκότοπο των Ιωαννίνων να παίζει με το Κεραμίδι και την Χαλάστρα, να ασχολείται με τα αδέρφια που δεν του δίνουν υλικό να φτιάξει ομάδα και να αναγκάζεται να λέει ψέματα δημοσίως ότι η ομάδα είναι κομπλέ, ενώ τα κενά στο κέντρο είναι τεράστια???
Ένας σοβαρός προπονητής το πρώτο που εξασφαλίζει για να αναλάβει μία ομάδα είναι το ρόστερ με βάση τον στόχο που θέτει η διοίκηση. Του είπαν θέλουμε άνοδο. Ωραία θέλω παίχτες σε εκεί, εκεί εκεί και παρέκει. Θέλω 1,2,3 μου τα δίνεις? Προχωράμε, δεν μου τα δίνεις τα χαλάμε. Απλά πράγματα. Πως γίνεται να λέει δημόσια είμαστε κομπλέ όταν βλέπουμε τα κενά ειδικά στο κέντρο και μετά, μετα να ανακαλύπτει όσα βλέπουμε όλοι?? Γιατί ένας τέτοιος προπονητής να λέει τέτοια ψέματα δημόσια...???
Δεν ξέρω απλώς αναρωτιέμαι ειλικρινά
Γιατί φίλε μου στη ζωή ποτέ δεν βρίσκεις αυτό που θέλεις.

Αν έχεις φιλοδοξίες πρέπει να προχωρήσεις μέσα από τους βάλτο τόπους.

Είναι σαφές ότι ο Πομς είναι πολύ φιλόδοξος.

Θέλει να αρπάξει την ευκαιρία.

Αυτό είναι γι' αυτόν η ομάδα μας.

Και εμείς έχουμε την ελπίδα ότι θα τα καταφέρει.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #59 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 12:41 »
Ποιους βαλτοτοπους ωρε μπακουλιερε;
Βαλτοτοπους είναι να έρχεσαι στην εντελώς ανυπόληπτη β Εθνική ...να μην έχει στην προετοιμασία 2 ενδεκάδες να κάνεις ένα διπλό ...να περιμένεις από βδομάδα σε βδομάδα να σου φέρει ο Παναγιωτάκης ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ...(Τους είδαμε...η μάλλον δεν τους είδαμε)....να σουρχονται οι μεταγραφές Σεπτέμβριο....και συ επιμένεις ότι είμαστε εμείς χωριάτες κ ο Πομς μυρίζει..  Στρασβούργο....αυτό είναι παγίδα και ναρκοπεδιο

Και να παίζεις με τρία στόπερ λες κ παίζεις στη la liga.....

Ok....ότι πεις

Και μην πει κανείς να...χτίσουμε....τα αδέρφια πουλάν παίχτες πριν τους δούμε να παίζουν...

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #60 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 12:43 »

Αν ΠΛΗΡΩΘΕΙ για να ερθει ο δερμιτζακης ή καποιος αλλος, τοτε να συζητησουμε απο νεα βαση οτι μπορει να περασουμε στο φοτο-φινις τη λαρισα
 :pas: :pashat: :joker:
Ότι θεωρείται ο Δερμιτζάκης, προπονητής τζομπαναλέο, ισάξιος ή καλύτερος του Πομς, με τεράστιες παραστάσεις από Μπουντεσλίγκα, Τσάμπιονς Λίγκ, έχει κοουτσάρει σε αγώνα τσου λου παρεμπιπτόντως, δείχνει την ποδοσφαιρική κατάντια που επικρατεί στην πόλη μας.

Τόσα χρόνια στη Σκουπρολίγδα δυστυχώς η χωριατιά (συγγνώμη αν θίγω κάποιον, δεν πάει κάπου συγκεκριμένα ο χαρακτηρισμός) έχει παραμείνει αναλοίωτη.

Αν φύγει ο Πομς, με δεδομένη την ποιότητα των παιχτών που έχουμε ετοιμαστείτε για αγώνα σωτηρίας.

Με αυτούς τους παίχτες και με δεδομένη την εξαιρετικά αργοπορημένη δημιουργία της ομάδας οποιοσδήποτε άλλος αν ήταν η ομάδα θα ήταν στη θέση των φούρνων βενέτη.

Χαλαρώστε λίγο και σκεφτείτε λογικά γιατί ούτε ιδιαίτερο ρόστερ έχουμε ούτε διοίκηση ικανή.

Χαλαρώστε όλοι λοιπόν και μην τον πολυακουμπάτε τον Αυστριακό.
Τι αναγκάζει λοιπόν έναν τέτοιον προπονητή να έρθει στον βοσκότοπο των Ιωαννίνων να παίζει με το Κεραμίδι και την Χαλάστρα, να ασχολείται με τα αδέρφια που δεν του δίνουν υλικό να φτιάξει ομάδα και να αναγκάζεται να λέει ψέματα δημοσίως ότι η ομάδα είναι κομπλέ, ενώ τα κενά στο κέντρο είναι τεράστια???
Ένας σοβαρός προπονητής το πρώτο που εξασφαλίζει για να αναλάβει μία ομάδα είναι το ρόστερ με βάση τον στόχο που θέτει η διοίκηση. Του είπαν θέλουμε άνοδο. Ωραία θέλω παίχτες σε εκεί, εκεί εκεί και παρέκει. Θέλω 1,2,3 μου τα δίνεις? Προχωράμε, δεν μου τα δίνεις τα χαλάμε. Απλά πράγματα. Πως γίνεται να λέει δημόσια είμαστε κομπλέ όταν βλέπουμε τα κενά ειδικά στο κέντρο και μετά, μετα να ανακαλύπτει όσα βλέπουμε όλοι?? Γιατί ένας τέτοιος προπονητής να λέει τέτοια ψέματα δημόσια...???
Δεν ξέρω απλώς αναρωτιέμαι ειλικρινά
Γιατί φίλε μου στη ζωή ποτέ δεν βρίσκεις αυτό που θέλεις.

Αν έχεις φιλοδοξίες πρέπει να προχωρήσεις μέσα από τους βάλτο τόπους.

Είναι σαφές ότι ο Πομς είναι πολύ φιλόδοξος.

Θέλει να αρπάξει την ευκαιρία.

Αυτό είναι γι' αυτόν η ομάδα μας.

Και εμείς έχουμε την ελπίδα ότι θα τα καταφέρει.
Μμμμ αυτή είναι μία ανάγνωση( επέτρερψε μου αρκετά ρομαντική και απλοική συνάμα). Βάλτους που ενδείκνυται για αυτήν την δουλειά έχει και στις Γερμανόφωνες χώρες με το τσουβάλι. Εδώ με αυτά τα δεδομένα( κατηγορία και η έλλειψη μπάτζετ(?)) θα έπρεπε να θεωρείται κινούμενη άμμος, όχι βάλτος για ευκαιρίες για τέτοιους προπονητές... Τέλος πάντων , μακάρι να δούμε πρόοδο στα επόμενα ματς...

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.220
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #61 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 13:09 »
Ειναι προφανες οτι ειναι εκτος πραγματικοτητας οσοι πιστευουν οτι ο ΠΑΣ θα πετυχει ανοδο με αυτον τον ξενο προπονητη και με τον τροπο που διαχειριζεται το υλικο
Ο προπονητης που κανει τη διαφορα φαινεται με το καλημερα οπως και οι παιχτες το ιδιο(βλεπε μαντζης)
Αυτος εριξε 11 στο χωριο(και καλα εκανε) και μετα εσβησε ο διακοπτης
Και καποιοι τον εχουν κανει ηρωα μονο και μονο επειδη ηρθε απο πιο προηγμενες ποδοσφαιρικα χωρες
Απαξιωνοντας οτιδηποτε ελληνικο(με βοσνιαδη θα ανεβει η λαρισα)
Αν εσεις πιστευετε οτι ενας αλλος ξενος προπονητης καλυτερος του πομς μπορει να ερθει στα γιαννενα να πληρωθει οσο του αξιζει και να φερει την ανοδο, ειστε ξανα εκτος πραγματικοτητας

Εγω δεν λεω να ερθει ο δερμιτζακης, λεω οτι μονο τετοιου τυπου προπονητες μπορουν να σε ανεβασουν ετσι οπως παραπαιεις
Ειδικα οταν δεν σκας φραγκο και μοιαζεις πεθαμενος στην κυριολεξια
Επομενως ειναι και αυτος υποψηφιος
Τι λυση προτεινετε εσεις?
Παραμονη και μεταγραφες το γεναρη?
Η δικια μου λυση αν μπορουσα να επιλεξω ειναι γιαννικης και σκουφαλης
Μονο που και οι 2 ειναι τοσο σοβαρα ατομα που δεν θα καθοταν να ασχοληθουν με το τσιρκο που ειναι ο ΠΑΣ αυτη τη στιγμη


 :pas: :pashat: :joker:

Αποσυνδεδεμένος PizzAS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 483
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #62 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 13:12 »
Χθες η ομαδα ειχε τελειως διαφορετικη προσεγγιση στον αγωνα. Θελω να πιστευω οτι μεταφερθηκε στον Πομς η γενικη δυσαρεσκια που υπαρχει για οτι εχει παρουσιασει μεχρι στιγης και οτι επιτελους ξεκολλησε το μυαλο του.
Σταματησαν οι γιομες, χρησιμοποιησε παιχτες που ειχε θαμμενους και ειδα πολυ παθος(για ελλειψη παθους δεν μπορουμε να τους κατηγορησουμε).
Το παιχνιδι ηταν πολυ δυσκολο για πολλους λογους, σιγουρα οχι για την ποιοτητα του Καμπανιακου.
Πολυ ξυλο, πολλες καθυστερησεις, πολυ κακος διαιτητης που χαρισε την κοκκινη στην καρατια πανω στον εξαιρετικο για ακομα εναν αγωνα Ματζη. Συν το ψυχολογικο βαρος μετα τα τελευταια αποτελεσματα.
Θελω να σκεφτομαι αισιοδοξα και ελπιζω οτι αυτη η ανασα χθες θα δωσει ωθηση στην ομαδα.
Χαρηκα πολυ που απο την στιγμη που μπηκαν μεσα οι πιτσιρικαδες μας(Κυρκος-Αθανασιου-Καλεμι) η ομαδα εβγαλε φρεσκαδα και ορεξη. Απογοητευμενος ειμαι απο τον Σεποβιτς ακομα, περιμενα πολυ περισσοτερα και απο τον Πανο ως στοπερ. Υπαρχει ο Καφενζης και ο Δουμας που ειναι στοπερ η θεση τους και δεν χρειαζονται αλχημειες. Ο Χαινριχ επισης δεν μου εχει γεμισει το ματι, αλλα εχει το αλοθι πλεον οτι τον βαζει αριστερο μπακ που δεν ειναι.
Απογοητευση επισης και απο τον κοσμο. Συγγνωμη και δεν θα κρινω κανεναν, αλλα δεν εχω συνηθισει να βλεπω τον ΠΑΣ με ουτε 1000 ατομα στο γηπεδο.
Ας καταλαβουμε και εμεις οτι φετος παμε σε πολεμο και ειμαστε ολοι σημαντικοι σε καθε μαχη!!!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #63 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 13:26 »
Η ομάδα προσπάθησε να παίξει κάπως πιο κανονικό ποδόσφαιρο πέρα από τις γιόμες.Βέβαια φαινόταν αμέσως η γύμνια της.Ξεκάθαρα.Οκ ας πούμε ότι μπορεί να υπάρξει μια καλύτερη εκδοχή αυτής της ομάδας.Η ομάδα κάνει προετοιμασία εν μέσω πρωταθλήματος γιατί το καλοκαίρι δεν έκανε κανονική προετοιμασία.Πραγματικά ανεπίτρεπτα πράγματα για επαγγελματική ομάδα που θέλει και άνοδο.Κάτι τέτοιο έκανε το Γραικοχώρι για να παίξει με εμάς και είναι οκ.Για το δικό του επίπεδο αλλά όχι για το επίπεδο του ΠΑΣ.Πραγματικά Χριστοβασίληδες και Παλαιολόγος είναι εγκληματίες.
Επίσης δεν έχουμε μια κανονική 11αδα.Αν είναι δυνατόν.Χθες έπαιξαν 3 δεξιά μπακ.Αν είναι δυνατόν.Επίσης φορ περιοχής πρέπει να παίζει πλάγια.Δεν έχουμε ποιότητα και ότι μας έχει μείνει από ποιότητα το πετάμε μέσα ασχέτως θέσης.Ο Πομς έπρεπε να είναι πιο σκληρός απέναντι στο τρίο της καταστροφής.Για να βγει 11αδα κάνουμε αλχημείες σε πόσες θέσεις.Τραγέλαφος.Ανεπίτρεπτο.
Αν το κέντρο σου δεν κόβει,ούτε δημιουργεί τότε απλά είναι διακοσμητικό.Χθες παίξαμε με ακόμα ένα χωριό.Ομαδούλα για τα τοπικά που έπρεπε να της πετάξουμε τα μάτια έξω και να κάνουμε χαβαλέ.Τρομάξαμε να σκοτώσουμε το θηρίο.Έπρεπε να τους πιέζαμε,να ασφυκτιούν και να τους πετσοκόψουμε.Φώναζε ο έρμος ο Σόρια να ανεβούν.Φώναζε vamos.Να παίζουν πασούλες τα κεντρικά μπακ με το τέρμα και μετά γιόμα ή βρείτε τον Σόρια και κάντε τον σταυρό σας;Πραγματικά τραγικά πράγματα.Έπεφταν και 2 παίχτες πάνω στον Σόρια και σχόλαγε το πράγμα.
Διατησία πραγματικά τραγική.Τι βύσμα είχαν και είναι στην Β εθνική;Καλά δεν πήραμε μισό σφύριγμα.Είναι ίδιου επιπέδου με το πρωτάθλημα βέβαια.Σωτηρία από πουθενά.
Αν το καλοκαίρι γινόταν απλώς τα απολύτως απαραίτητα και είμασταν απλώς σοβαροί θα κάναμε χαβαλέ όλη την χρονιά.Τώρα δεν υπάρχει ελπίδα και δεν ξέρω τι θαύμα πρέπει να γίνει για να ανέβει αυτή η ομάδα.Γιατί λογικό τρόπο για να ανέβει δεν βρίσκω.

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #64 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 13:33 »
Με λίγα λόγια καταλήγουμε όλοι οι λογικοί πιστεύω, πώς δεν έχουμε θέμα προπονητή αλλά θέμα διοίκησης.

Όσοι προσπαθούν να μετατοπιστούν το θέμα από τη διοίκηση στον προπονητή απλά δεν βλέπουν την πραγματικότητα.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #65 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 13:40 »
Πομς: «Ήρθα να δουλέψω, δεν με νοιάζουν οι φήμες»
Ικανοποιημένος από τη νίκη και το πάθος που έδειξαν οι παίκτες του εμφανίστηκε στις δηλώσεις του στη συνέντευξη Τύπου ο Ρενέ Πομς μετά τον αγώνα με τον Καμπανιακό. Ο Αυστριακός προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα σημείωσε πως η ομάδα δεν έχει φτάσει ακόμα στο επιθυμητό για τον ίδιο επίπεδο, ωστόσο σχολίασε και τις φήμες περί αποχώρησής του λέγοντας πως δεν τον νοιάζουν και ότι ο ίδιος και οι συνεργάτες του δουλεύουν καθημερινά για τη βελτίωση των παικτών και της ομάδας συνολικά.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ρενέ Πομς στη συνέντευξη τύπου:

«Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, το περιμέναμε ότι θα ήταν δύσκολο και ήταν πιο δύσκολο. Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι με πολλές μονομαχίες, ο αντίπαλος πάλεψε πολύ αλλά εμείς είχαμε μεγαλύτερη πείνα να πάρουμε το παιχνίδι και δικαιωθήκαμε στο τέλος».

Για το εάν έμεινε ικανοποιημένος από την απόδοση της ομάδας και αν όχι τι πιστεύει ότι πρέπει να αλλάξει: «Στο πρώτο ημίχρονο πιέσαμε ψηλά αλλά ακόμη δεν είμαστε στο επίπεδο που θέλω. Είμαι ικανοποιημένος που παλέψαμε ως το τέλος αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος από κάποιες πάσες που πρέπει να τις βελτιώσουμε»

Για το εάν προβληματίζεται που ο ΠΑΣ δεν έκανε πολλές φάσεις: «Το πιο δύσκολο στο ποδόσφαιρο είναι να κάνεις ευκαιρίες, το πιο εύκολο να αμύνεσαι. Είμαστε λίγο ανασφαλείς με τη μπάλα και θα πρέπει να το δουλέψουμε. Έχουμε παίξει μόλις πέντε παιχνίδια, θέλουμε ακόμη δουλειά αλλά με τις νίκες θα φτιάχνεται και η ψυχολογία».

Μετά το ματς με τον Μακεδονικό ακούστηκαν κάποιοι ψίθυροι. Για το εάν έφτασαν οι ίδιοι στα αυτιά του και αν η νίκη αυτή δίνει ηρεμία: «Δεν ακούω αυτές τις φήμες, δεν τις ήξερα καν. Είμαι προπονητής στον ΠΑΣ, ήρθα εδώ να δουλέψω. Πάντα η λύση είναι αυτή αλλά για αυτά τα πράγματα αποφασίζουν κάποιοι άλλοι, εάν κάποιος θεωρήσει ότι κάποιος δεν κάνει καλά τη δουλειά του, μπορεί να πάρει την ανάλογη απόφαση».

Για το πότε η ομάδα θα είναι έτοιμη και την αναφορά του στη ψυχολογία: «Πάντα οι νίκες σου δίνουν μια σταθερότητα. Εάν μπαίνουμε συγκεντρωμένοι 100% θα μπορούμε να κερδίζουμε κάθε παιχνίδι. Στον αγώνα με τον Μακεδονικό δεν μπήκαμε με την ίδια ενέργεια, δεν κερδίσαμε μονομαχίες όπως σήμερα και αυτή είναι η διαφορά και σε μια κατηγορία όπως αυτή, δεν χρειάζεσαι την ποιότητα όσο να είσαι δυναμικός και να κερδίζεις μονομαχίες.

Εάν δεν κάνεις αυτό δεν παίρνεις αποτέλεσμα. Βρισκόμαστε σε αυτή τη διαδικασία να φτάσουμε σε αυτό το επίπεδο. Όπως είπα υπάρχουν κάποια πράγματα που πρέπει να γίνουν και αυτό χρειαζόμαστε. Να είμαστε δυνατοί, να παίρνουμε μονομαχίες για να φτάσουμε στο επίπεδο που θέλουμε».

Για την υπόκλιση που του έκανε ο Μάντζης: «Έχω μια σχέση σεβασμού με όλους τους παίκτες μου και ήταν μια κίνηση σεβασμού από τον ποδοσφαιριστή σε μένα. Είμαστε μια οικογένεια, έτσι αισθάνομαι εγώ, έτσι και οι παίκτες και έτσι συνεργαζόμαστε».

Για το εάν τους υπολογίζει όλους και εάν υπάρχει κάποιος που δεν θα ήθελε να είναι στην ομάδα: «Τους υπολογίζω όλους, υπάρχουν προφανώς οι βασικοί, ένας κορμός 16-17 παικτών και κάποιοι που έρχονται από τον πάγκο για να δώσουν λύσεις. Σε μια μεγάλη χρονική περίοδο που θα διαρκέσει το πρωτάθλημα θα τους χρειαστούμε όλους».

https://www.facebook.com/100028020777082/videos/3828584714070280/?__so__=watchlist&__rv__=video_home_www_playlist_video_list
passports.gr

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #66 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 13:43 »
Γεωργιάδης: «Στη φιλοσοφία μας το ελληνικό στοιχείο»
Συγχαρητήρια στους παίκτες του για την προσπάθεια παρά την ήττα από τον ΠΑΣ Γιάννινα έδωσε στη συνέντευξη Τύπου ο Κώστας Γεωργιάδης. Ο προπονητής του Καμπανιακού στάθηκε στη φιλοσοφία της ομάδας να αποτελείται σχεδόν εξ' ολοκλήρου από Έλληνες παίκτες και αποκάλυψε ότι στόχος της ομάδας από τη Χαλάστρα είναι να σταθεροποιηθεί στην Super League 2.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Κώστα Γεωργιάδη:

«Παίζαμε με μια ομάδα που έχει θέσει στόχο την άνοδο. Εμείς είμαστε μια ομάδα που είναι η δεύτερη χρονιά στις επαγγελματικές κατηγορίες και τη φετινή χρονιά θέλουμε να χτίσουμε μια διαφορετική νοοτροπία. Απέναντι στον ΠΑΣ κάναμε μια τεράστια προσπάθεια από όλα τα παιδιά. Θεωρώ ότι όταν φτάνεις στο σημείο, χωρίς να δεχτείς απειλή ουσιαστικά, να δέχεσαι γκολ στο τέλος, έχεις μια στενοχώρια. Οι παίκτες μου έκαναν μια τρομερή προσπάθεια να ανταποκριθούμε σε τέτοιο αγώνα και θέλω να τους δώσω συγχαρητήρια. Τέτοιες παρουσίες απέναντι σε τέτοιες ομάδες μας μεγαλώνουν και μας αλλάζουν επίπεδο».

Για το πώς κρίνει την παρουσία του ΠΑΣ απέναντι στον Καμπανιακό: «Δεν θα το κρίνω εγώ. Έχει προπονητή, είναι μεγάλη ομάδα. Δεν θυμάμαι ξεκάθαρα να υπαρχουν ευκαιρίες του ΠΑΣ, είχε μια κεφαλιά στο πρώτο ημίχρονο, τη φάση του γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Δεν θυμάμαι απειλή στο δεύτερο ημίχρονο. Δεν είναι εύκολος αντίπαλος ο ΠΑΣ, ο τρόπος που παίζει σε δυσκολεύει και σε πιέζει, είχε την κατοχή αλλά δεν αγχωθήκαμε από κάποια παρουσία του ΠΑΣ. Έκανε μια νίκη και του αξίζουν συγχαρητήρια».

Για το εάν είναι δίκαιη η νίκη του ΠΑΣ: «Η δικαιοσύνη στο ποδόσφαιρο είναι κάτι που μπορούμε να συζητάμε μέρες, δεν είναι ούτε δίκαιο ούτε άδικο αν σκοράρεις στο 91’. Μπορούσαμε να σκοράρουμε κι εμείς σε μια κόντρα δεν έγινε ή στο πρώτο μέρος που είχαμε κάποιες τελικές, δεν τα καταφέραμε. Κάνοντας την αξιολόγηση του αγώνα, μας δίνει αυτοπεποίθηση για τη συνέχεια γιατί μπορούμε να κοιτάμε στα μάτια όλες τις ομάδες του ομίλου».

Για το εάν έχουν βάλει στόχο για την κανονική διάρκεια: «Θα σας μεταφέρω κάτι που το έκανα στη πρώτη συνάντηση με τη διοίκηση, ότι η ομάδα πέρυσι σώθηκε τελευταία αγωνιστική. Σκεφτήκαμε να αλλάξουμε τον τρόπο που παίζουμε, να μην κλέβουμε παιχνίδια. Σίγουρα θα αμυνθούμε κόντρα σε ομάδες που έχουν τετραπλάσια και πενταπλάσια μπάτζετ από εμάς και θέσαμε ένα στόχο πιο υψηλό. Να σταθεροποιηθεί η ομάδα στη Super League 2 και η ομάδα ως το τελευταίο λεπτό διεκδικεί ό,τι μπορεί να πάρει είτε εντός είτε εκτός έδρας».

Για το εάν είναι επιλογή του η ομάδα είχε ένα μόλις ξένο παίκτη στην 20άδα που και εκείνος γεννήθηκε στην Ελλάδα: «Ο Καμπανιακός είναι μια επαρχιακή ομάδα που είναι κοντά στη Θεσσαλονίκη. Χωρίς να θέλω να προσβάλλω- έχω συνεργαστεί με πολλούς ξένους παίκτες που είναι αξιόλογα παιδιά- θεωρώ ότι σκοπός των ομάδων στη Super League 2 είναι να μπαίνουν Έλληνες παίκτες. Να προετοιμάζουμε και εμείς οι προπονητές αν μπορούμε παίκτες για τη μεγαλύτερη κατηγορία. Είναι μια φιλοσοφία της ομάδας, έχουμε ένα Ουρουγουανό που ήταν εκτός αποστολής τον Τόρες που είναι αξιόλογος. Είκοσι παίκτες έχουν ελληνική υπηκοότητα και είναι μια περηφάνεια για εμάς να έχουμε έντονο το ελληνικό στοιχείο».

https://www.facebook.com/100028020777082/videos/393871703800805/?__so__=watchlist&__rv__=video_home_www_playlist_video_list
passports.gr

Ποιος έχει πενταπλάσιο μπάτζετ;Ποιο είναι το δικό του μπάτζετ;

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #67 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 13:44 »
Με λίγα λόγια καταλήγουμε όλοι οι λογικοί πιστεύω, πώς δεν έχουμε θέμα προπονητή αλλά θέμα διοίκησης.

Όσοι προσπαθούν να μετατοπιστούν το θέμα από τη διοίκηση στον προπονητή απλά δεν βλέπουν την πραγματικότητα.
Εν τω μεταξύ όλοι από κάτω με εξαίρεση τον fon που δεν παίρνει θέση για τον Πομς,σου λένε ότι δεν είναι αυτό μάλλον που ψάχναμε, αλλά εσύ βγάζεις ένα δικό σου συμπέρασμα.
Ωραίος

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #68 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 13:44 »
Αθανασίου: «Γκολάρα ο Μάντζης, αλλά ανήκει στον Τζίνο»
Σημαντική για τη ψυχολογία των παικτών χαρακτήρισε ο τερματοφύλακας Βασίλης Αθανασίου τη σημερινή νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα και αποκάλυψε ότι είπε στον πεσμένο και τραυματία Τζίνο ότι η γκολάρα του Μάντζη του ανήκει καθώς η φάση ξεκινάει με δική του πάσα παρά το σκληρό μαρκάρισμα που δέχτηκε από τον Κολλαρά του Καμπανιακού.

Αναλυτικά οι δηλώσεις Αθανασίου:

«Ξεκινήσαμε με ένα γκολ στην πλάτη σε μια στιγμή αδράνειας, μη συγκέντρωσης αλλά ότι καταφέραμε να πετύχουμε δυο γκολ και να πάρουμε τη νίκη είναι σημαντικό για την ψυχολογία των παικτών, του κόσμου και για την όλη πορεία».

Για το άγχος που έχουν, γιατί «πνίγονται»: «Περισσότερο είναι το πάθος που έχουμε, δεν θα έλεγα ότι πνιγόμαστε. Όλοι οι παίκτες γνωρίζουμε τι εστί ΠΑΣ Γιάννινα, έχει περαστεί από τους παλιότερους και από τον κόσμο και το έχουν καταλάβει ότι ο ΠΑΣ δεν μπορεί να είναι στην κατηγορία αυτή, περισσότερο είναι πάθος και όχι πνίξιμο ή φόβος ή άγχος. Θέλουμε να κερδίζουμε κάθε ματς, δουλεύουμε πάνω σε αυτό για να φτιαχτεί η ψυχολογία αλλά και να έχουμε την ανάλογη εικόνα που επιθυμεί ο προπονητής και ο κόσμος».

Για το τι είπε στον Τζίνο τη στιγμή του γκολ της ισοφάρισης: «Του είπα ότι αυτό το γκολ είναι δικό του διότι όλη η φάση ξεκινάει από αυτόν. Άμα δεν έβαζε το πόδι του όπως το έβαλε επικίνδυνα δεν θα είχαμε βάλει το γκολ. Εννοείται είναι απίθανο γκολ αλλά ξεκινάει από τον Τζίνο που χτύπησε και μπορούσε πιο σοβαρά. Συγχαρητήρια στον Μάντζη για το γκολ, δείχνει την κλάση του ως ποδοσφαριστής δείχνει ότι δεν ήταν τυχαία εκεί που ήταν και θα πω ότι έχει αδικηθεί πολλές φορές και απέδειξε ότι πρέπει να είναι ξανά στη μεγάλη κατηγορία. Με τον ΠΑΣ φυσικά».


passports.gr

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #69 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 13:49 »
Ρενέ Πομς: «Δεν ανησύχησα στο 0-1» (video)
Ιδιαίτερα χαρούμενος, αλλά κρατώντας χαμηλούς τόνους, εμφανίστηκε αμέσως μετά το τέλος του αγώνα με τον Καμπανιακό, ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα, Ρένε Πομς.

Ο Αυστριακός τεχνικός μίλησε στην κάμερα του monobala.gr για τη δυσκολία της αναμέτρησης, ενώ… αποθέωσε και τον επόμενο αντίπαλο των Ηπειρωτών, ΠΑΟΚ Β’.

Αναλυτικά:

«Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, είμαστε πολύ χαρούμενοι που καταφέραμε να πάρουμε τη νίκη. Πιέσαμε από το ξεκίνημα της αναμέτρησης και είμαι πολύ ικανοποιημένος για το αποτέλεσμα.

Δεν ανησύχησα μετά το 0-1, ήρθε νωρίς και ήμουν αισιόδοξος, πως θα το “γυρίσουμε” στο τέλος. Δώσαμε χαρά, έστω και στο φινάλε, στον κόσμο μας. Το επόμενο παιχνίδι, κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’ είναι ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, έχουν νεαρούς αλλά πολύ ταλαντούχους παίκτες».
super-fm.gr

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #70 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 13:53 »
Με λίγα λόγια καταλήγουμε όλοι οι λογικοί πιστεύω, πώς δεν έχουμε θέμα προπονητή αλλά θέμα διοίκησης.

Όσοι προσπαθούν να μετατοπιστούν το θέμα από τη διοίκηση στον προπονητή απλά δεν βλέπουν την πραγματικότητα.
Άλλο το ένα άλλο το άλλο φίλε Mpak . Η διοίκηση είπαμε και εδώ είναι που συμφωνούμε όλοι ( μην τα μπερδεύεις) ότι έχει την μεγαλύτερη ευθύνη. Αλλά και τα δείγματα γραφής ΔΥΣΤΥΧΏΣ μέχρι στιγμής και του Πομς είναι σχεδόν απογοητευτικά. Μακάρι να μας διαψεύσει όλους ο Ρενέ.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #71 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 14:16 »
Μάντζης: «Το ματς κρίθηκε στην ενέργεια που βγάλαμε» (video)
Ο Βασίλης Μάντζης πέτυχε γκολ για Oscar και έγινε viral με το ανάποδο ψαλίδι με το οποίο ισοφάρισε αρχικά τον Καμπανιακό ο ΠΑΣ Γιάννινα, πριν φτάσει στο τέλος στην ανατροπή. Ο επιθετικός του ΠΑΣ δήλωσε για το παιχνίδι.

Αναλυτικά:

«Σίγουρα ήταν ένα σημαντικό γκολ που μας άνοιξε το δρόμο για μια μεγάλη νίκη μετά από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα. Θέλαμε τη νίκη και για τον κόσμο, για να τον ευχαριστήσουμε, για την παρουσία του. Παίξαμε εξαιρετικά, απέναντι σε μια έμπειρη ομάδα, εφόσον κερδίσαμε, τέλος καλό, όλα καλά.

Για το γκολ τι μπορώ να πω, δεν έχω δει ακόμα το ριπλέι, είδα την μπάλα που ερχόταν από πίσω μου, το σκέφτηκα και το έκανα.

Το παιχνίδι κρίθηκε, με την ενέργεια που βγάλαμε από την σέντρα. Βοήθησαν πολύ και οι αλλαγές και τα παιδιά που ήρθαν από τον πάγκο και έδωσαν νέα ώθηση στο παιχνίδι μας.

Αυτές οι νίκες, σου δίνουν καλύτερη ψυχολογία, προκειμένου να διεκδικείς τους τρεις βαθμούς, καθώς το πρωτάθλημα είναι ένας μαραθώνιος, είναι πολύ δύσκολο. Έτσι είναι η Super League 2.

Τέλος, θέλω να ευχαριστούμε τον κόσμο. Πραγματικά σήμερα μας έδωσε ένταση και δύναμη, ελπίζω στη συνέχεια να του προσφέρουμε περισσότερο θέαμα και να τους έχουμε στο πλευρό μας».
super-fm.gr

Αποσυνδεδεμένος arispas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός 5η αγωνιστική
« Απάντηση #72 στις: Σαβ 19 Οκτ 2024 14:29 »
Ήμουν γήπεδο χθες, αντίθετα με πάρα πολλούς από δω μέσα που δεν είναι ότι δεν είδαν το ματς, αλλά απλά επιλέγουν να μην πάνε. Η ομάδα δεν βλεποταν πραγματικά σε κάποια σημεία. Ο Σορια δεν πετυχαίνει σέντρα φέτος ως τώρα πραγματικά  αλλά έχει παθος, αγαπάει την ομάδα, στο γκολ έδειχνε το σήμα στην 9 και στην 10, γονάτισε κάτω και έβγαλε πολύ ένταση και ανακούφιση. Ο Τζίνο τρέχει παντού και αυτό φαίνεται μόνο αν πας και δεις από κοντά την ομάδα. Ο Μάντζης είναι ευλογία για αυτήν την ομάδα φέτος, και φαίνεται να την έχεις αγαπήσει ήδη, βγάζει παθος, τσακώνεται, μπαίνει μπροστά για τους συμπαίχτες του, σκίζεται να τρέχει να πιέσει και να βοηθήσει στην ανάπτυξη και σε κάθε ψηλή μονομαχία μπαίνει με τα μπουνια έτοιμος για όλα. Επίσης το παιδί έχει και τρομερή επαφή με την εστία. Είναι εκπληκτικό το γκολ που βάζει παλί χθες. Με διαφορά το καλύτερο σέντερ φορ στην κατηγορία

Ελάτε και λίγο γήπεδο αν θέλετε να παλέψουμε για την άνοδο. Αλλιώς πείτε, θέλω να μείνω στη Β. Όλο κριτική και γκρίνια από το σπίτι. Ο άλλος γκρινιάζει γιατί δεν ακούστηκε σύνθημα για τα αδέρφια. Ελάτε ρε παιδιά και ξεκινήστε το εσείς το σύνθημα. 3 κι ο κούκος έχουμε μείνει. Κι εσείς εδώ μέσα αν σας πούμε η Λάρισα και ο φοφης είναι μεγαλύτερες ομάδες παρεξιγιεστε γιατί παίξαμε μια 10αετια μπάλα και είχαμε κάποιες χρονιές παραπάνω κόσμο απ' ότι αυτοί στο γήπεδο. Περασμένα μεγαλεία. Τώρα που είμαστε; Με τα "κάποτε" και με τα "παλιά εμείς" δεν υπάρχει δουλειά. Η ιστορία δεν σταματάει εκεί που θέλετε εσείς, συνεχίζεται και γράφεται. Κι αυτό που γράφεται στην ιστορία μας εδώ και 7-8 χρόνια είναι ότι δεν μπορούμε ούτε σε ένα ματς να μαζέψουμε 5 χιλιάδες κόσμο, ενώ παλεύαμε για 6αδα και είχαμε βγει Ευρώπη. Που είναι ο μεγάλος κόσμος του ΠΑΣ; ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ; Σπίτια σας; Αφού είστε σπίτια σας λοιπον, τουλάχιστον μη σχολιάζετε την εικόνα του γηπέδου, γιατί μόνο αν ξεκινήσουμε όλοι να ερχόμαστε ξανά σιγά σιγά στο γήπεδο τακτικά, θα ξαναγεμισει το γήπεδο. Όσοι πάνε το κάνουνε το χρέος τους απέναντι στην ομάδα. Εμ πάνε γήπεδο, εμ τους κρίνετε κιόλας. Τρομερά πράγματα