Αποστολέας Θέμα: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ  (Αναγνώστηκε 2298 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #25 στις: Κυρ 20 Οκτ 2024 22:54 »
Για να μην βάλω φωτογραφίες του γηπέδου 20 λεπτά πριν ξεκινήσει ο αγώνας με τον Καμπανιακό.Πρέπει να έσπασε και το ρεκόρ με Πλατανιά σε κόσμο.
Κρίμα που δεν δίνουν αριθμό εισιτηρίων και στην Β εθνική.Θα είχε ενδιαφέρον.

https://www.reddit.com/r/GreekFooty/comments/1fzmjf9/%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%83%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1_3%CE%B7%CF%82_%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82_%CE%B2_%CE%B5%CE%B8%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82_%CE%BA%CE%B1%CE%B9/

Για το ματς με την νίκη. Ο συγκεκριμένος user δίνει αυτά τα stats κάθε αγωνιστική οπότε πολύ πιθανόν να έχουμε και αυτής αύριο μεθαύριο.

Αν διαβάσεις από κάτω τα σχόλια θα δεις οτι αναφέρεται ως πηγή, ότι του είπε ένας φίλος του που ήταν στο γήπεδο και άκουσε από το μεγαφωνα τα εισιτηρια ή τι του απάντησαν οι ΠΑΕ.

Ο κόσμος που αναφέρει για εμάς με Νίκη Βόλου μου φαίνεται πολύ λίγος.

Νομίζω τα εισιτήρια διαρκείας είναι κοντά στα 1.000.

Επομένως οι πηγές του και η μέθοδος του είναι εντελώς αναξιόπιστες.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος vaggelis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.770
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #26 στις: Κυρ 20 Οκτ 2024 23:01 »
Ο αριθμός που αναφέρεται για το παιχνίδι με τη Νίκη Βόλου ή είναι μόνο τα διαρκείας ή είναι μόνο τα εισιτήρια που κόπηκαν σε εκείνο το παιχνίδι. Επειδή ήμουν μέσα στο γήπεδο, έχω την εντύπωση ότι είχε γύρω στις 2 χιλιάδες κόσμο.

Συνδεδεμένος Black_Freighter

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 579
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #27 στις: Δευ 21 Οκτ 2024 00:12 »
Για να μην βάλω φωτογραφίες του γηπέδου 20 λεπτά πριν ξεκινήσει ο αγώνας με τον Καμπανιακό.Πρέπει να έσπασε και το ρεκόρ με Πλατανιά σε κόσμο.
Κρίμα που δεν δίνουν αριθμό εισιτηρίων και στην Β εθνική.Θα είχε ενδιαφέρον.

https://www.reddit.com/r/GreekFooty/comments/1fzmjf9/%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%83%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1_3%CE%B7%CF%82_%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82_%CE%B2_%CE%B5%CE%B8%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82_%CE%BA%CE%B1%CE%B9/

Για το ματς με την νίκη. Ο συγκεκριμένος user δίνει αυτά τα stats κάθε αγωνιστική οπότε πολύ πιθανόν να έχουμε και αυτής αύριο μεθαύριο.

Αν διαβάσεις από κάτω τα σχόλια θα δεις οτι αναφέρεται ως πηγή, ότι του είπε ένας φίλος του που ήταν στο γήπεδο και άκουσε από το μεγαφωνα τα εισιτηρια ή τι του απάντησαν οι ΠΑΕ.

Ο κόσμος που αναφέρει για εμάς με Νίκη Βόλου μου φαίνεται πολύ λίγος.

Νομίζω τα εισιτήρια διαρκείας είναι κοντά στα 1.000.

Επομένως οι πηγές του και η μέθοδος του είναι εντελώς αναξιόπιστες.

Τον έχω ρωτήσει σε άλλο ποστ και μου έχει απαντήσει ότι συγκεκριμένα για τον ΠΑΣ του δίνουν τα νούμερα λόγω δημοσιογραφικής ταυτότητας που έχει. Και εμένα μου φαίνονται λίγα αλλά νομίζω ισχύουν δύο σενάρια:
1) δεν γίνεται σωστή καταγραφή των εισιτηρίων
2) τα νούμερα αφορούν όλα τα άλλα εκτός απο διαρκείας, προσκλήσεις κλπ που είναι αρκετά μεγάλη διαφορά

Όπως και να έχει πολλά δεν είναι σίγουρα. Στο ματς με τον μακεδονικό δε καθόμουν στην θύρα 4 σχεδόν προς το κέντρο και είχα κενές θέσεις δεξιά-αριστερά.

Αποσυνδεδεμένος pextempalla

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.145
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #28 στις: Δευ 21 Οκτ 2024 08:57 »
Ο αριθμός που αναφέρεται για το παιχνίδι με τη Νίκη Βόλου ή είναι μόνο τα διαρκείας ή είναι μόνο τα εισιτήρια που κόπηκαν σε εκείνο το παιχνίδι. Επειδή ήμουν μέσα στο γήπεδο, έχω την εντύπωση ότι είχε γύρω στις 2 χιλιάδες κόσμο.
To 2.000 δεν υφίσταται ως νούμερο. 1.500 και ίσως να λέω και πολλά!!!!

Αποσυνδεδεμένος Proctor

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #29 στις: Δευ 21 Οκτ 2024 10:40 »
Εγώ με τον Καμπανιακό κατάλαβα ότι ο κόσμος θα είναι πολύ λίγος πριν καν μπω στο γήπεδο (20 λεπτά πριν το σφύριγμα). Κι αυτό διότι μετά από πολλά χρόνια δεν είχε κλείσει ο δρόμος ούτε καν μπροστά από τις θύρες 3-4 κι έκανες περατζάδα με το αυτοκίνητο χαλαρά.
ΕΝΑΣ-ΕΝΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ.

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 975
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #30 στις: Δευ 21 Οκτ 2024 11:06 »
Από πέρσι λέγαμε ότι φέτος στο γήπεδο θα είναι 3 και ο κούκος και μερικοί εδώ μέσα γράφανε για το λαό του ΠΑΣ.... Πάνε αυτά τελειώσανε. Ο κόσμος του ΠΑΣ ξενέρωσε, βαρέθηκε και πληγώθηκε ανεπανόρθωτα. Όταν βλέπει άλλες όμοιες ομάδες με σταθερή πλέον παρουσία (ΟΦΗ, Ατρόμητος, Παναιτωλικός) να έχουν δεδομένη την παραμονή και να κοιτάνε για παραπάνω. Εδώ σε λίγο καιρό θα καθιερωθούν στην Α ο Βόλος και η Λαμία και εμείς ακόμα ζούμε σε κακή επανάληψη μεγαλεία με Καμπανιακους, Νίκη Βόλου, Καβάλα και Διαγόρα. Λες και ανοίξαμε το χρονοντούλαπο των αναμνήσεων. Ακόμα χειρότερη θα γίνει η κατάσταση αν δεν κυνηγάμε την πρωτιά και ειδικά αν παίξουμε εντός με κάτι Κεραμίδια και Διαγορες.
Εγώ πρώτος, φέτος δεν πηγαίνω. Δεν το αντέχω ψυχολογικά. Είναι άλματα προς τα πίσω αυτή η κατάσταση και μου θυμίζει εποχές 90+, 2000+. Ε μεγάλωσα πια και δε θα το ζήσω για 3η φορά.
Πήγα με τη Νίκη και να πάω σε άλλο ένα δύο ακόμα. Εκεί που καθόμουν μέχρι και πέρσι (από το 2010 διαρκείας στην 9 και στην 3) λείπουν σχεδόν οι μισοί και βάλε.

Αν η ομάδα δεν ανέβει σε 1-2 χρόνια θα γίνει μια ανάμνηση η Α εθνική. Κάτι σα τις γριές ένα πράμα και την Παναχαϊκή. Θα παίζουμε μεταξύ γνωστών και φίλων. Θα σβήσει η οποία αίγλη από τη σούπερ λιγδα κουβαλούσαμε

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 975
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #31 στις: Δευ 21 Οκτ 2024 11:14 »
όσο πιο γρήγορα φύγουμε από τη Β τόσο πιο γρήγορα θα γυρίσει και ο κόσμος. Δεν έχει και δεν πρόκειται να αποκτήσει πλεόν στην Ελλάδα καμμίααξία η Β εθνική. Είναι κατηγορία "τσόντα" για να φυτοζωούν κάποιες ομάδες τις επαρχίαςκαι να ξεπλένονται αμαρτίες. Δεν έχει ούτε τη στοιχειώση κάλυψη, ούτε δομή, ούτε marketing, ούτε αποτελεί πόλο έλξης επιχειρηματιών, φιλάθλων και διαφημίσεων. Απλώς υπάρχει για να θυμίζει σε όσους δε βάζουν λεφτά στην Α, ότι υπάρχει και η αφάνεια.

Εδώ στη δουλειά τις προάλλες (στη Θεσσαλονίκη που ξέρουν ότι είμαι ΠΑΣ) με ρώτησαν που παίζει ο ΠΑΣ!!!!! Ούτε σε πια κατηγορία δεν ξέρουν, δεν ασχολούνται! "Έσβησαν" τα φώτα της Α, έσβησες και εσύ. Ούτε ρεπορταζ, ούτε πρωτοσέλιδα, ούτε σε ενημερωτικές εκπομπές δεν ήμαστε. Άσχημη λέξη οι "πουθενάδες" και δυστυχως οδεύουμε προς τα κει.

Συνδεδεμένος Black_Freighter

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 579
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #32 στις: Δευ 21 Οκτ 2024 11:31 »
Για να μην βάλω φωτογραφίες του γηπέδου 20 λεπτά πριν ξεκινήσει ο αγώνας με τον Καμπανιακό.Πρέπει να έσπασε και το ρεκόρ με Πλατανιά σε κόσμο.
Κρίμα που δεν δίνουν αριθμό εισιτηρίων και στην Β εθνική.Θα είχε ενδιαφέρον.

https://www.reddit.com/r/GreekFooty/comments/1fzmjf9/%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%83%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1_3%CE%B7%CF%82_%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82_%CE%B2_%CE%B5%CE%B8%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82_%CE%BA%CE%B1%CE%B9/

Για το ματς με την νίκη. Ο συγκεκριμένος user δίνει αυτά τα stats κάθε αγωνιστική οπότε πολύ πιθανόν να έχουμε και αυτής αύριο μεθαύριο.

Αν διαβάσεις από κάτω τα σχόλια θα δεις οτι αναφέρεται ως πηγή, ότι του είπε ένας φίλος του που ήταν στο γήπεδο και άκουσε από το μεγαφωνα τα εισιτηρια ή τι του απάντησαν οι ΠΑΕ.

Ο κόσμος που αναφέρει για εμάς με Νίκη Βόλου μου φαίνεται πολύ λίγος.

Νομίζω τα εισιτήρια διαρκείας είναι κοντά στα 1.000.

Επομένως οι πηγές του και η μέθοδος του είναι εντελώς αναξιόπιστες.

Τον έχω ρωτήσει σε άλλο ποστ και μου έχει απαντήσει ότι συγκεκριμένα για τον ΠΑΣ του δίνουν τα νούμερα λόγω δημοσιογραφικής ταυτότητας που έχει. Και εμένα μου φαίνονται λίγα αλλά νομίζω ισχύουν δύο σενάρια:
1) δεν γίνεται σωστή καταγραφή των εισιτηρίων
2) τα νούμερα αφορούν όλα τα άλλα εκτός απο διαρκείας, προσκλήσεις κλπ που είναι αρκετά μεγάλη διαφορά

Όπως και να έχει πολλά δεν είναι σίγουρα. Στο ματς με τον μακεδονικό δε καθόμουν στην θύρα 4 σχεδόν προς το κέντρο και είχα κενές θέσεις δεξιά-αριστερά.

*Καμπανιακό

Συνδεδεμένος Black_Freighter

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 579
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #33 στις: Δευ 21 Οκτ 2024 11:38 »
όσο πιο γρήγορα φύγουμε από τη Β τόσο πιο γρήγορα θα γυρίσει και ο κόσμος. Δεν έχει και δεν πρόκειται να αποκτήσει πλεόν στην Ελλάδα καμμίααξία η Β εθνική. Είναι κατηγορία "τσόντα" για να φυτοζωούν κάποιες ομάδες τις επαρχίαςκαι να ξεπλένονται αμαρτίες. Δεν έχει ούτε τη στοιχειώση κάλυψη, ούτε δομή, ούτε marketing, ούτε αποτελεί πόλο έλξης επιχειρηματιών, φιλάθλων και διαφημίσεων. Απλώς υπάρχει για να θυμίζει σε όσους δε βάζουν λεφτά στην Α, ότι υπάρχει και η αφάνεια.

Εδώ στη δουλειά τις προάλλες (στη Θεσσαλονίκη που ξέρουν ότι είμαι ΠΑΣ) με ρώτησαν που παίζει ο ΠΑΣ!!!!! Ούτε σε πια κατηγορία δεν ξέρουν, δεν ασχολούνται! "Έσβησαν" τα φώτα της Α, έσβησες και εσύ. Ούτε ρεπορταζ, ούτε πρωτοσέλιδα, ούτε σε ενημερωτικές εκπομπές δεν ήμαστε. Άσχημη λέξη οι "πουθενάδες" και δυστυχως οδεύουμε προς τα κει.

Δεν υπάρχει β εθνική ότι και να λέμε. Ακόμα και για την αελ ισχύει αυτό. Ή είσαι στην Α ή δεν είσαι πουθενά. Απλά πράγματα.
Και γιατί να ενδιαφέρεται και ο οποιοσδήποτε κιόλας έτσι; Μπάλα καλή δεν παίζεται σχεδόν ποτέ, τα γήπεδα είναι στην πλειοψηφία τους άθλια (κυριολεκτικά όλα εκτός από το δικό μας στον βόρειο όμιλο, όχι ότι τσουλάμε καθόλου κάτω την μπάλα στο ματς), marketing μηδέν, τηλεοπτική κάλυψη στο μισό προϊόν και πολλές φορές κακή. Γιατί να κάτσει να ασχοληθεί κάποιος ουδέτερος όταν δεν ασχολούνται καν οι ομάδες και η λίγκα με το προϊόν τους;

Αποσυνδεδεμένος pextempalla

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.145
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #34 στις: Δευ 21 Οκτ 2024 12:56 »
όσο πιο γρήγορα φύγουμε από τη Β τόσο πιο γρήγορα θα γυρίσει και ο κόσμος. Δεν έχει και δεν πρόκειται να αποκτήσει πλεόν στην Ελλάδα καμμίααξία η Β εθνική. Είναι κατηγορία "τσόντα" για να φυτοζωούν κάποιες ομάδες τις επαρχίαςκαι να ξεπλένονται αμαρτίες. Δεν έχει ούτε τη στοιχειώση κάλυψη, ούτε δομή, ούτε marketing, ούτε αποτελεί πόλο έλξης επιχειρηματιών, φιλάθλων και διαφημίσεων. Απλώς υπάρχει για να θυμίζει σε όσους δε βάζουν λεφτά στην Α, ότι υπάρχει και η αφάνεια.

Εδώ στη δουλειά τις προάλλες (στη Θεσσαλονίκη που ξέρουν ότι είμαι ΠΑΣ) με ρώτησαν που παίζει ο ΠΑΣ!!!!! Ούτε σε πια κατηγορία δεν ξέρουν, δεν ασχολούνται! "Έσβησαν" τα φώτα της Α, έσβησες και εσύ. Ούτε ρεπορταζ, ούτε πρωτοσέλιδα, ούτε σε ενημερωτικές εκπομπές δεν ήμαστε. Άσχημη λέξη οι "πουθενάδες" και δυστυχως οδεύουμε προς τα κει.
Δεν υπάρχει β εθνική ότι και να λέμε. Ακόμα και για την αελ ισχύει αυτό. Ή είσαι στην Α ή δεν είσαι πουθενά. Απλά πράγματα.
Και γιατί να ενδιαφέρεται και ο οποιοσδήποτε κιόλας έτσι; Μπάλα καλή δεν παίζεται σχεδόν ποτέ, τα γήπεδα είναι στην πλειοψηφία τους άθλια (κυριολεκτικά όλα εκτός από το δικό μας στον βόρειο όμιλο, όχι ότι τσουλάμε καθόλου κάτω την μπάλα στο ματς), marketing μηδέν, τηλεοπτική κάλυψη στο μισό προϊόν και πολλές φορές κακή. Γιατί να κάτσει να ασχοληθεί κάποιος ουδέτερος όταν δεν ασχολούνται καν οι ομάδες και η λίγκα με το προϊόν τους;
Και πλέον ούτε το να είσαι στην Α μπορεί να είναι αρκετό, τουλάχιστον για ένα μεγάλο ποσοστό φιλάθλων.
Ακούω εδώ μέσα και κάτι απόψεις απόψεις του στυλ να πέσουμε και στη Γ ή στο ερασιτεχνικό και μου έρχεται ανατριχίλα.
Πλέον, οι μικρότερες ηλικιες θέλουν να βλέπουν διακρίσεις και καλή μπάλα και συμφωνώ απόλυτα με αυτό. Και εγώ έχω βαρεθεί να βλέπω την ομάδα να γίνεται ασανσέρ, αλλά ούτε θέλω να βλέπω να παίζει αντιποδόσφαιρο και κάθε χρόνο να παλεύει για τη σωτηρία της. Θέλω να καθιερωθεί μόνιμα μέσα στην οκτάδα και κάπου και που να βγαίνουμε και καμιά Ευρώπη. Μπορεί να το κάνει αυτό οποιαδήποτε διοίκηση; Θα είμαι μαζί της. Αν όχι τον πούλο.....

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #35 στις: Δευ 21 Οκτ 2024 13:27 »
Για να μην βάλω φωτογραφίες του γηπέδου 20 λεπτά πριν ξεκινήσει ο αγώνας με τον Καμπανιακό.Πρέπει να έσπασε και το ρεκόρ με Πλατανιά σε κόσμο.
Κρίμα που δεν δίνουν αριθμό εισιτηρίων και στην Β εθνική.Θα είχε ενδιαφέρον.

https://www.reddit.com/r/GreekFooty/comments/1fzmjf9/%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%83%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1_3%CE%B7%CF%82_%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82_%CE%B2_%CE%B5%CE%B8%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82_%CE%BA%CE%B1%CE%B9/

Για το ματς με την νίκη. Ο συγκεκριμένος user δίνει αυτά τα stats κάθε αγωνιστική οπότε πολύ πιθανόν να έχουμε και αυτής αύριο μεθαύριο.

Δεν ξέρω που μπορεί να τα βρήκε.Σίγουρα η διοργανώτρια δεν τα ανακοινώνει.Γενικά το site τους δίνει πολύ λίγα σε σχέση με αυτό της σούπερ λιγκ.

Παράθεση
Σε παρένθεση τα εισιτήρια που κόπηκαν στους αγώνες που κατάφερα να τα συγκεντρώσω. Η πηγή είναι είτε από τα γραφεία των ΠΑΕ είτε χοντρικά από πληροφορίες γνωστών μου όπως πχ στο Άργος που μου είπε ένας φίλος Πανιώνιος ότι ακούστηκαν από τα μεγάφωνα τα εισιτήρια.
Δηλαδή να πήρε στα γραφεία και να ρώτησε και να του είπανε;
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 21 Οκτ 2024 13:40 από fon7 »



Αποσυνδεδεμένος arispas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #38 στις: Δευ 21 Οκτ 2024 14:30 »
όσο πιο γρήγορα φύγουμε από τη Β τόσο πιο γρήγορα θα γυρίσει και ο κόσμος. Δεν έχει και δεν πρόκειται να αποκτήσει πλεόν στην Ελλάδα καμμίααξία η Β εθνική. Είναι κατηγορία "τσόντα" για να φυτοζωούν κάποιες ομάδες τις επαρχίαςκαι να ξεπλένονται αμαρτίες. Δεν έχει ούτε τη στοιχειώση κάλυψη, ούτε δομή, ούτε marketing, ούτε αποτελεί πόλο έλξης επιχειρηματιών, φιλάθλων και διαφημίσεων. Απλώς υπάρχει για να θυμίζει σε όσους δε βάζουν λεφτά στην Α, ότι υπάρχει και η αφάνεια.

Εδώ στη δουλειά τις προάλλες (στη Θεσσαλονίκη που ξέρουν ότι είμαι ΠΑΣ) με ρώτησαν που παίζει ο ΠΑΣ!!!!! Ούτε σε πια κατηγορία δεν ξέρουν, δεν ασχολούνται! "Έσβησαν" τα φώτα της Α, έσβησες και εσύ. Ούτε ρεπορταζ, ούτε πρωτοσέλιδα, ούτε σε ενημερωτικές εκπομπές δεν ήμαστε. Άσχημη λέξη οι "πουθενάδες" και δυστυχως οδεύουμε προς τα κει.
Δεν υπάρχει β εθνική ότι και να λέμε. Ακόμα και για την αελ ισχύει αυτό. Ή είσαι στην Α ή δεν είσαι πουθενά. Απλά πράγματα.
Και γιατί να ενδιαφέρεται και ο οποιοσδήποτε κιόλας έτσι; Μπάλα καλή δεν παίζεται σχεδόν ποτέ, τα γήπεδα είναι στην πλειοψηφία τους άθλια (κυριολεκτικά όλα εκτός από το δικό μας στον βόρειο όμιλο, όχι ότι τσουλάμε καθόλου κάτω την μπάλα στο ματς), marketing μηδέν, τηλεοπτική κάλυψη στο μισό προϊόν και πολλές φορές κακή. Γιατί να κάτσει να ασχοληθεί κάποιος ουδέτερος όταν δεν ασχολούνται καν οι ομάδες και η λίγκα με το προϊόν τους;
Και πλέον ούτε το να είσαι στην Α μπορεί να είναι αρκετό, τουλάχιστον για ένα μεγάλο ποσοστό φιλάθλων.
Ακούω εδώ μέσα και κάτι απόψεις απόψεις του στυλ να πέσουμε και στη Γ ή στο ερασιτεχνικό και μου έρχεται ανατριχίλα.
Πλέον, οι μικρότερες ηλικιες θέλουν να βλέπουν διακρίσεις και καλή μπάλα και συμφωνώ απόλυτα με αυτό. Και εγώ έχω βαρεθεί να βλέπω την ομάδα να γίνεται ασανσέρ, αλλά ούτε θέλω να βλέπω να παίζει αντιποδόσφαιρο και κάθε χρόνο να παλεύει για τη σωτηρία της. Θέλω να καθιερωθεί μόνιμα μέσα στην οκτάδα και κάπου και που να βγαίνουμε και καμιά Ευρώπη. Μπορεί να το κάνει αυτό οποιαδήποτε διοίκηση; Θα είμαι μαζί της. Αν όχι τον πούλο.....

Ρε φίλε τι λες; Θες να βγαίνεις που και που Ευρώπη; Πάνω από ποιον; Και οι 5 πια είναι δυνατοί. Για να βγεις από πάνω τους θες χρόνια θαύμα. Αν βγεις εκτός δηλαδή θα λες τον πουλο στην εκάστοτε διοίκηση. Πραγματικά ωρες ώρες νομίζω κάποιοι δεν κατανοούν ποια ομάδα υποστηρίζουμε και σε ποια χώρα/πρωτάθλημα βρισκόμαστε. Τα τελευταία 5-6 χρόνια για να σπάσεις την 5αδα θες θαύμα. Φέτος ο Άρης πχ, που θεωρούμε 5ο σε δυναμική, έχει τρομερή διάφορα σε μπάτζετ και ποιότητα από οποιαδήποτε άλλη ομάδα εκτός των 5.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #39 στις: Δευ 21 Οκτ 2024 15:00 »
όσο πιο γρήγορα φύγουμε από τη Β τόσο πιο γρήγορα θα γυρίσει και ο κόσμος. Δεν έχει και δεν πρόκειται να αποκτήσει πλεόν στην Ελλάδα καμμίααξία η Β εθνική. Είναι κατηγορία "τσόντα" για να φυτοζωούν κάποιες ομάδες τις επαρχίαςκαι να ξεπλένονται αμαρτίες. Δεν έχει ούτε τη στοιχειώση κάλυψη, ούτε δομή, ούτε marketing, ούτε αποτελεί πόλο έλξης επιχειρηματιών, φιλάθλων και διαφημίσεων. Απλώς υπάρχει για να θυμίζει σε όσους δε βάζουν λεφτά στην Α, ότι υπάρχει και η αφάνεια.

Εδώ στη δουλειά τις προάλλες (στη Θεσσαλονίκη που ξέρουν ότι είμαι ΠΑΣ) με ρώτησαν που παίζει ο ΠΑΣ!!!!! Ούτε σε πια κατηγορία δεν ξέρουν, δεν ασχολούνται! "Έσβησαν" τα φώτα της Α, έσβησες και εσύ. Ούτε ρεπορταζ, ούτε πρωτοσέλιδα, ούτε σε ενημερωτικές εκπομπές δεν ήμαστε. Άσχημη λέξη οι "πουθενάδες" και δυστυχως οδεύουμε προς τα κει.
Δεν υπάρχει β εθνική ότι και να λέμε. Ακόμα και για την αελ ισχύει αυτό. Ή είσαι στην Α ή δεν είσαι πουθενά. Απλά πράγματα.
Και γιατί να ενδιαφέρεται και ο οποιοσδήποτε κιόλας έτσι; Μπάλα καλή δεν παίζεται σχεδόν ποτέ, τα γήπεδα είναι στην πλειοψηφία τους άθλια (κυριολεκτικά όλα εκτός από το δικό μας στον βόρειο όμιλο, όχι ότι τσουλάμε καθόλου κάτω την μπάλα στο ματς), marketing μηδέν, τηλεοπτική κάλυψη στο μισό προϊόν και πολλές φορές κακή. Γιατί να κάτσει να ασχοληθεί κάποιος ουδέτερος όταν δεν ασχολούνται καν οι ομάδες και η λίγκα με το προϊόν τους;
Και πλέον ούτε το να είσαι στην Α μπορεί να είναι αρκετό, τουλάχιστον για ένα μεγάλο ποσοστό φιλάθλων.
Ακούω εδώ μέσα και κάτι απόψεις απόψεις του στυλ να πέσουμε και στη Γ ή στο ερασιτεχνικό και μου έρχεται ανατριχίλα.
Πλέον, οι μικρότερες ηλικιες θέλουν να βλέπουν διακρίσεις και καλή μπάλα και συμφωνώ απόλυτα με αυτό. Και εγώ έχω βαρεθεί να βλέπω την ομάδα να γίνεται ασανσέρ, αλλά ούτε θέλω να βλέπω να παίζει αντιποδόσφαιρο και κάθε χρόνο να παλεύει για τη σωτηρία της. Θέλω να καθιερωθεί μόνιμα μέσα στην οκτάδα και κάπου και που να βγαίνουμε και καμιά Ευρώπη. Μπορεί να το κάνει αυτό οποιαδήποτε διοίκηση; Θα είμαι μαζί της. Αν όχι τον πούλο.....

Ρε φίλε τι λες; Θες να βγαίνεις που και που Ευρώπη; Πάνω από ποιον; Και οι 5 πια είναι δυνατοί. Για να βγεις από πάνω τους θες χρόνια θαύμα. Αν βγεις εκτός δηλαδή θα λες τον πουλο στην εκάστοτε διοίκηση. Πραγματικά ωρες ώρες νομίζω κάποιοι δεν κατανοούν ποια ομάδα υποστηρίζουμε και σε ποια χώρα/πρωτάθλημα βρισκόμαστε. Τα τελευταία 5-6 χρόνια για να σπάσεις την 5αδα θες θαύμα. Φέτος ο Άρης πχ, που θεωρούμε 5ο σε δυναμική, έχει τρομερή διάφορα σε μπάτζετ και ποιότητα από οποιαδήποτε άλλη ομάδα εκτός των 5.
Τι πως βγαίνει κάποιος στην Ευρώπη αλλάζει συνέχεια.Τον Σεπτέμβριο μπορεί να έχουμε ευρωπάική σούπερ λιγκ που μπορεί να φέρει γενικότερες αλλαγές.Ανά τριετία αλλάζει το φορμάτ των ευρωπαικών διοργανώσεων.Φτάσαμε πάλι μετά από χρόνια να έχουμε 3 διοργανώσεις.
Το σημαντικό είναι ότι η ομάδα να προοδεύει και να βάζει βάσεις κάθε χρόνο για κάτι καλύτερο την επόμενη χρονιά.Να καθιερωθεί στην Α εθνική,να φτάσει στην μέση.Να χτυπήσει λίγο παραπάνω κτλ.Να διεκδικήσει ένα κύπελλο,έναν τελικό.
Τα μπάτζετ πάντα υπήρχαν,υπάρχουν και θα υπάρχουν.Όμως πάντα θα υπάρχουν και οι εκπλήξεις και αυτοί που σπάνε τα μπάτζετ και το κατεστημένο.
Ο ΠΑΣ πλέον κάνει τεράστιο πισωγύρισμα με δαύτους σαν ομάδα.Δεν μένει καν σταθερός σε ότι κατάφερε με τον πατέρα τους.

Αποσυνδεδεμένος arispas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #40 στις: Δευ 21 Οκτ 2024 18:28 »
Από 0-2 το γύρισε 3-2 η Νίκη Βόλου απέναντι στη Λάρισα και στη συνέχεια ισοφαρίστηκε για το 3-3 από τυχερό γκολ. Έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 4-3 η Νίκη Βόλου στο 94. Ντέρμπι Θεσσαλίας, αποκλείεται οι Βολιωτες να άφηναν τους Λαρισαίους να πάρουν αποτέλεσμα ευκολα

Για να τη δούμε και με το Μακεδονικό την Μπαρτσελόνα της Β Εθνικής. Γιατί στο κύπελλο 120 λεπτά στο 0-0 είχαν μείνει. Αν κάνουμε 4 προσθήκες τον Γενάρη θα είμαστε με τα καλά μέσα στη διεκδίκηση. Υπάρχουν ομάδες να κόψουν βαθμούς σε αυτή τη κατηγορία και δε θα πάει τρένο κανείς νομίζω

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 975
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #41 στις: Δευ 21 Οκτ 2024 18:45 »
Το γκολ ισοφάρισης της Λάρισας είναι οφσάιντ και το σηκώνει ο επόπτης. Ο διαιτητής όμως πήρε τη φάση πάνω του...και το κατοχυρώνει. Στην αντίστοιχη περίπτωση εσύ σαν ΠΑΣ θα εξακολουθούσε να χάνεις 3-2 στο 84.
Αυτή είναι η διαφορά φέτος. Όπου δε μπορεί η ομάδα βάζει το χεράκι του το κοράκι

Αποσυνδεδεμένος ΤΑΧΑΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 357
  • Γεννήθηκα ΠΑΣ και θα πεθάνω ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #42 στις: Δευ 21 Οκτ 2024 18:59 »
Και το δεύτερο γκολ της αιλαρας είναι οφσάιντ, έχουν πιάσει μέχρι και τα σημαιάκια για να ανέβουν.
Πάντως κολλυριο χρειάζεσαι και με τα τυρόγαλα, χάλι μαύρο.

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #43 στις: Δευ 21 Οκτ 2024 19:51 »
Σας έχω πει ότι έχω δει τη Λάρισα και ότι δεν έχει καμία ιδιαίτερη ομάδα.

Αν εμείς είχαμε τη συσπείρωση και τη συννενόηση που απαιτούσαν οι στιγμές και ο Παναγιωτάκης είχε σοβαρευτεί από τον Ιούνιο και όχι τέλη Αυγούστου η άνοδος θα ήταν δική μας.

ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ όλοι!

Με συσπείρωση, γεμάτο γήπεδο, πίστη μπορούμε ακόμη να ελπίζουμε.

Η Νίκη Βόλου με το τίποτα τους έκανε το 0-2, 3-2.

Ας μην επικρατήσουν εδώ μέσα αυτοί που δεν πάνε γήπεδο ούτε αυτοί που θα έρθουν όταν βγούμε Ευρώπη.

Με λίγα λόγια ας απομονώσουμε τους κωλογερους.

Σάλπισμα εφόδου!!!

Ακόμη μπορούμε την άνοδο!!!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος pextempalla

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.145
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #44 στις: Δευ 21 Οκτ 2024 21:44 »
Σας έχω πει ότι έχω δει τη Λάρισα και ότι δεν έχει καμία ιδιαίτερη ομάδα.

Αν εμείς είχαμε τη συσπείρωση και τη συννενόηση που απαιτούσαν οι στιγμές και ο Παναγιωτάκης είχε σοβαρευτεί από τον Ιούνιο και όχι τέλη Αυγούστου η άνοδος θα ήταν δική μας.

ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ όλοι!

Με συσπείρωση, γεμάτο γήπεδο, πίστη μπορούμε ακόμη να ελπίζουμε.

Η Νίκη Βόλου με το τίποτα τους έκανε το 0-2, 3-2.

Ας μην επικρατήσουν εδώ μέσα αυτοί που δεν πάνε γήπεδο ούτε αυτοί που θα έρθουν όταν βγούμε Ευρώπη.

Με λίγα λόγια ας απομονώσουμε τους κωλογερους.

Σάλπισμα εφόδου!!!

Ακόμη μπορούμε την άνοδο!!!
1. Η Λάρισα και μέτρια ομάδα να είναι, προφανώς είναι καλύτερη από εμάς.
2. Άμα είχε και η γιαγιά μου ρόδες θα ήταν πατίνι.
3. Δε μπορεί να υπάρχει πλέον συσπείρωση με τα αδέρφια ΧΒ. Όχι μετά τις συνεχόμενες κοροϊδίες.
4. Αν απομονώσεις τους κωλόγερους, όπως τους κρίνεις εσύ, να δω πως θα γεμίσεις το γήπεδο. Με τα πιτσιρίκια που δεν ενδιαφέρονται, δεν πατάνε στο γήπεδο και έχουν γίνει άλλη ομάδα;


....

Αποσυνδεδεμένος vaggelis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.770
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #45 στις: Δευ 21 Οκτ 2024 23:15 »
Εννοείται ότι η Λάρισα θα πάρει πολλές βοήθειες από διαιτησία όταν χρειαστεί. Σε αυτό το παιχνίδι πάντως και τα 3 γκολ της ήταν κανονικά. Στο γκολ της ισοφάρισης η μπάλα πάει από αμυντικό στον παίκτη που βάζει το γκολ. Πάντως με το σημερινό φάνηκε ότι η Λάρισα δεν μπορεί να πάρει όλα τα παιχνίδια, θα κάνει σίγουρα κάποιες απώλειες. Το θέμα είναι αν μπορούμε εμείς να είμαστε κοντά και να τις εκμεταλλευτούμε.

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #46 στις: Δευ 21 Οκτ 2024 23:33 »
Εννοείται ότι η Λάρισα θα πάρει πολλές βοήθειες από διαιτησία όταν χρειαστεί. Σε αυτό το παιχνίδι πάντως και τα 3 γκολ της ήταν κανονικά. Στο γκολ της ισοφάρισης η μπάλα πάει από αμυντικό στον παίκτη που βάζει το γκολ. Πάντως με το σημερινό φάνηκε ότι η Λάρισα δεν μπορεί να πάρει όλα τα παιχνίδια, θα κάνει σίγουρα κάποιες απώλειες. Το θέμα είναι αν μπορούμε εμείς να είμαστε κοντά και να τις εκμεταλλευτούμε.

Το δεύτερό της γκολ ήταν πεντακάθαρο οφσαιντ.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος vaggelis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.770
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #47 στις: Τρι 22 Οκτ 2024 00:05 »
Εννοείται ότι η Λάρισα θα πάρει πολλές βοήθειες από διαιτησία όταν χρειαστεί. Σε αυτό το παιχνίδι πάντως και τα 3 γκολ της ήταν κανονικά. Στο γκολ της ισοφάρισης η μπάλα πάει από αμυντικό στον παίκτη που βάζει το γκολ. Πάντως με το σημερινό φάνηκε ότι η Λάρισα δεν μπορεί να πάρει όλα τα παιχνίδια, θα κάνει σίγουρα κάποιες απώλειες. Το θέμα είναι αν μπορούμε εμείς να είμαστε κοντά και να τις εκμεταλλευτούμε.

Το δεύτερό της γκολ ήταν πεντακάθαρο οφσαιντ.

Την ώρα που σουτάρει ο παίκτης, αυτός που κάνει επαφή και πάει γκολ είναι πεντακάθαρα καλυμμένος.

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #48 στις: Τρι 22 Οκτ 2024 00:14 »
Δεν νομίζω
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος vaggelis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.770
    • Προφίλ
Απ: 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
« Απάντηση #49 στις: Τρι 22 Οκτ 2024 00:30 »
Δεν νομίζω

Η μπάλα έχει φύγει ήδη από το πόδι του παίκτη που σουτάρει έξω από την περιοχή. Το γκολ το βάζει ο παίκτης με το βέλος.