Ψηφοφορία

Ποιές άλλες ομάδες θεωρείτε φαβορί για άνοδο;

Αγροτικός Αστέρας
1 (1%)
Αναγέννηση Καρδίτσας
1 (1%)
Διαγόρας
0 (0%)
Δόξα Δράμας
9 (8.7%)
Βέροια
9 (8.7%)
Εθνικός Αστέρας
0 (0%)
Εθνικός Πειραιώς
0 (0%)
Ηλιούπολη
2 (1.9%)
Θρασύβουλος
8 (7.7%)
Ιωνικός
1 (1%)
Καλλιθέα
1 (1%)
Λεβαδειακός
8 (7.7%)
Παναιτωλικός
42 (40.4%)
Πανθρακικός
4 (3.8%)
Πιερικός
0 (0%)
Τρίκαλα
3 (2.9%)
τσάτσος
15 (14.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 55

Η ψηφοφορία έληξε: Τρι 12 Οκτ 2010 02:23

Αποστολέας Θέμα: Ποιοί θα ανεβούν;  (Αναγνώστηκε 9328 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Ποιοί θα ανεβούν;
« στις: Δευ 27 Σεπ 2010 21:59 »
Μετά από τρεις αγωνιστικές (, , ) κι αφού έχουν πλέον τελειώσει οι μεταγραφές (κλικ για τς δείτε), όλο και κάποια άποψη για τη δυναμικότητα των αντιπάλων θα έχετε σχηματίσει.
Ποιές λοιπόν θεωρείτε τους 2 πιο πιθανούς συνυποψήφιους του ΠΑΣ;
Επιτρέπονται 2 επιλογές.

Αποσυνδεδεμένος bulux

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 539
    • Προφίλ
    • Βούτυρο στο ψωμί σας
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #1 στις: Δευ 27 Σεπ 2010 22:36 »

Για μένα ο Παναιτωλικός έχει όλα τα φόντα για να ανεβει απευθείας στην Α. Σταθερός, με καλούς παίκτες και διοικητική ηρεμία. Στα συν του και το γεμάτο γήπεδο που έχει. Και ότι είναι αθόρυβος.

Αν συνεχίσουμε έτσι δεν έχουμε τίποτα να φοβόμαστε. Αλλά κάποια στιγμή ο Μπακας λογικό είναι να κάνει κοιλιά (ελπίζω όχι κυριολεκτικά). Τότε να δούμε τι θα γίνει.

Τρίτη μου επιλογή-έκπληξη η Δόξα για την δυναμική της, αν και πέρυσι παραλίγο να μπει σε περιπέτειες με τα σκαμπανεβάσματά της.

Γιατί δεν βλέπω ΟΦΗ: έχει το άγχος και το τουπέ του φαβορί (πέρυσι δεν του βγήκε σε καλό), κακή οικονομική κατάσταση, ο κόσμος ασκεί κακή πίεση στην ομάδα (όπως την κυριακή)

Γιατί δεν βλέπω Λεβαδειακο: Γιατί δεν χωνεύω τον Κομπότη, γιατί έχει 0 πόντους και παίζει το ίδιο τσουκου τσούκου άνοστο ποδόσφαιρο που έπαιζε και στην Α εθνική. Ευτυχώς στην Β πρέπει να πάρεις αποτελέσματα εκτός και να μην έχεις απώλειες εντος για ανέβεις, και δεν μου φαίνεται οτι μπορεί να τα κάνει αυτά ο Λεβαδειακός.

Ολα αυτά είναι με τα λίγα που έχω δει απο τους τρεις πρώτους αγώνες. Διατηρώ το διακαίωμα να αλλάξω παντελώς την κατάθεσή μου
'ΠΑΣ μην μας λυπασαι'... και κάποιοι το πήραν τοις μετρητοις και μας έχουν γονατίσει
ΠΑΣ και ξερό βατραχοπόδαρο

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #2 στις: Δευ 27 Σεπ 2010 23:27 »
εχμε κι λεμε ανα διαμερσμα, ποιοί κερδιζνε διαμερσμα στν Α΄ κι τν αραζνε:

ΟΜΑΔΕΣ ΑΝΑ ΔΙΟΙΚΗΤΚΟ ΡΑΓΚΟΥΣΙΑΚΟ ΔΙΑΜΕΡΣΜΑ

Ηπειρος – Δυτική Στερεά: Πας Γιάννινα, Παναιτωλικός, Κέρκυρα
Καθιερων νται Σουπερ Λ      : Πας Γιάννινα
Παν – Κατ Α΄, Β΄, Γ΄,                       : Παναιτωλικός, Κέρκυρα, Κρανούλα, θα τρωονται

Ο Πας Γιαννινα πικρατεστιρος εναντ του ανερχομεν Παναιτωλκού και οπωσδηποτας κι τσ Κερκυρας.
αυτο αφ οσον ο Πας στεριωσ διοικησ, γηπδα, μπαγκα κι κοσμο φουκαρα
διαφορετκα θα δινει χωρο κι θα βρισκεται στο ανεβα - κατεβα κι πειθαρχειο ενιοτ.
φετο ειναι η μοναδικη τ ευκαιρια για τα δεκα τουλαχστον επομενα χρονια ωστε να καθιερωθει στη Σ.Λ. (για Παναχαϊκη θα ειπω παρακατ)

Ανατολική Στερια:
ου Λεβαδειακος  ο ξιφτιλσμενος θα παραμειν στο γνωστο τ ποστο κι ρολο, αλλα δε θα ματαδειει Σ.Λ. στα επομνα 20 χρόνια.

Κεντρική Μακεδονία: γιουφτος, σκλικια
Σουπερ Λ:
γιουφτοι
σκλικια

παν – κατ Α΄, Β΄, Γ΄,:
γριες
χαρυκλινδες τελος
αγροτες αγονες κατηγοριες


Δυτικοκεντρικα:
δε παιζ τιποτι, ακομα κι για τ Βεροια η ουποια δε θα καθιερωθει ποτες στ Σ.Λ..
Πιερικοί Β΄ μεχρι Γ΄ και Καστορες γδαρμεν.


Αττική - νταμαρια:
γαυρος
βαζιλος
χανουμσσα

δε θα μειν καμια ομαδουλα στα νταμαρια. σκούπα (Προοδευτικές κι Αστέρες κ.τ.λ.)
μεν νε οι γνωστες ομαδουλες τσ Αθηνας μ κι τ Πειραια
γαυροι,
βαζιλοι,
χανουμια

οι: Εθνικος, Ατρομτος, Πανιωνιος θα εινι σηκου - κατσι.
Ιωνκοι, Θρασαβαλοι κι αλλοι θα ξουστρακστουν στα κατωτατα κι στα εσχατα.

Θράκη – Ανατολική Μακεδονία: τοιχου Καβάλα
Ο Πανθρακικος αξιωματκα ανεξαρτα αν βρισκιται στη σκια τσ Ξανθς η οποια παει  για Β΄ κι κατ - παν, καθως τν επηρεάζει το βαρομετρικο απο τας Σερρας κι τν Καβαλα, οι οποιες ουσιαστκα παρακμαζνε, με τας Σερρας να ψαχνε γκαρσονιερα στη Β΄ - Γ΄ κι για πολλα χρονια. γεωγραφικα ομως δικαιολογιεται η υπαρξη τ Πανθρακικου στη Β΄ - Γ΄ κι ετσι θα γενει.

η Δουξουλα τσ Δραμα θα ειν κατ σαν Πανθρακικος, θα παει στν Α΄ νια σερτα κι απε κοντα θα μεινει στη Β΄ να αποδοξαστει.

Θεσσαλία: η Λάρισα η τρουγαλσα, απ τν ειδα κι τν γουσταρσα
η Λαρσα η τρουγαλσα εχει φκιακει τα νκοκυρια τσ, καθιερωθκε, οι αποδέλοιπες ομαδες τ καμπ θα παρνε τον  κατηφρο.
το χαλ των Βολιωτων θα τελειωσ ή μια ομαδα ή καμια, παν  αυτα απουξεραν οι χαρβαλοστομοι κι ολ οι χλυαρδες σιαπερα τον καμπο κατα τν τρικαλοκαρδιτσα


Πελοπόννησος: Αστέρας Τρίπολης
ο Αστέρας Τρίπολς απ δουλευε στον ΟΣΕ, παραμενει ως η αντιπροσωπευτικη ομαδα, με τν Παναχαϊκη (παλαιών) Πατρων να ποβαθμιζται κι να μεταλλασσιται σιγουρα στο μελλον κι με μια αλλ πιθανον πωνυμια.
τελος για Παναχαϊκή (Δυτική Στερεά) κι για τις αποδέλοιπες ομαδες, αυλακυπτιως.
ειδατε  πθενα Καλαματα, σια που πηγε;


Κρήτη: Τέλης
ο Τέλς ο Τεμπελς κρατσε χαραχτηρα κι παραμεν τ αφεντκο στν Κρήτη, ενω ο πρασνος ο οφς εχει χωσ ηδη τν οπισθεν κι παει για τοπικη καταναλωσ, απ θελ ενα πατμα στο κεφαλ να τ χυθει το φαρμακι απανωθιοτ.

Αιγαίο – Ρόδος:
η Ροδος η μπαραζου ως νσι, θα παιζ με μια ομάδα, ας διαλεξ κι ας παει στ Γ΄ για αρχη, τερμα αυτα απου ξεραν

ΑΡΑ του τελικον συμπερασμα μ:
τ χρον στ Σ.Λ. θα εχμε ανοδο στ παρακατ ομαδες απ θα καθιερωθουνε εν ζωη μου τουλαχιστο

ου Πας Γιάννινας μ η ψχη μ :joker:

κι Δουξουλα στ Δραμας, απ τνε γουσταρα καποτες[/b] :P ;) :pashat:

(ερξα  κι ψηφο στ Αγρινιο, μη μ κοψνε καν αυτι)
γλεπω γω απ εδω απ ειμαι κι κοιταω τα πραματα 8) :mono: :(
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 27 Σεπ 2010 23:37 από HarMPas »

Αποσυνδεδεμένος gecks

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 590
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #3 στις: Δευ 27 Σεπ 2010 23:58 »
Παναιτωλικός, ΟΦΗ και Λεβαδειακός είναι δύσκολο να χάσουν την άνοδο (για διαφορετικούς λόγους η κάθε ομάδα).




Και σοβαρά τώρα, κάντε κάτι με HarMPas και NewPASPAS (ή όπως αλλιώς λέγεται). Δε γίνεται να υπάρχει τέτοιος γραπτός λόγος και να τον ανεχόμαστε έτσι απρόσκοπτα. Αν ήταν κάποτε έστω και λίγο χιουμοριστικό αυτό το στυλ γραφής (που δεν ήταν), πλέον το έχουν γαμήσει και έχει ψοφήσει το θέμα.
Θα μου πειτε, μην το διαβάζεις και θα έχετε και δίκιο.
Δώστε μου τη δυνατότητα να κάνω ignore τα ποστ και δε θα ξαναέχετε σχετικό παράπονο.


Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #4 στις: Τρι 28 Σεπ 2010 01:00 »
Παναιτωλικός, ΟΦΗ και Λεβαδειακός είναι δύσκολο να χάσουν την άνοδο (για διαφορετικούς λόγους η κάθε ομάδα).

Και σοβαρά τώρα, κάντε κάτι με HarMPas και NewPASPAS (ή όπως αλλιώς λέγεται). Δε γίνεται να υπάρχει τέτοιος γραπτός λόγος και να τον ανεχόμαστε έτσι απρόσκοπτα. Αν ήταν κάποτε έστω και λίγο χιουμοριστικό αυτό το στυλ γραφής (που δεν ήταν), πλέον το έχουν γαμήσει και έχει ψοφήσει το θέμα.
Θα μου πειτε, μην το διαβάζεις και θα έχετε και δίκιο.
Δώστε μου τη δυνατότητα να κάνω ignore τα ποστ και δε θα ξαναέχετε σχετικό παράπονο.


Σύνταυρε gecks
 
Κατ αρχήν και κατ αρχάς «Νew Pas Pas» … κι όχι αλλιώς, είτε νέος είτε παλιός

Κάνεις έκκληση στο Pas.gr forum και ζητάς να έχεις τη δυνατότητα παρέμβασης ώστε να αγνοούνται στο εξής οι αναρτήσεις μου, ο λόγος μου και οι απόψεις μου.
Κοινώς να με βγάλουν απ τη μέση.
Κι ο λόγος σου… ο λόγος μου.
Τί  το μεμπτόν του λόγου μου;

Από ποια δημοκρατία ήρθες σύνταυρε;

 ignoring :) :mono:
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #5 στις: Τρι 28 Σεπ 2010 01:28 »
Αγρίνιο, Γιάννενα, Σουβλάκια, τσάτσοι ,Πανθρακικος, Τρίκαλα πιστεύω θα ναι η εξάδα.



Α, τη Βέροια ξέχασα, με τα φοβερά εξτρέμ.......
ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣΟΛΕΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.095
  • Η αρχή του τέλους ... ή ... το τέλος της αρχής;
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #6 στις: Τρι 28 Σεπ 2010 01:30 »
Ψήφισα Βέροια και όφη, αυτοί θα διεκδικούν την 2η θέση, την 3η θα την πάρει η Δόξα Δράμας, ούτε κατα διάνοια για μένα Παναιτωλικός.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.051
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #7 στις: Τρι 28 Σεπ 2010 03:55 »
ΠΑΣ και Παναιτωλικός η δυάδα αν και ακόμα είναι πολύ νωρίς....

Αποσυνδεδεμένος SATSI

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #8 στις: Τρι 28 Σεπ 2010 08:58 »
ψάξτε εσείς για τους άλλους δύο.Εγώ ξέρω τον έναν από τώρα και μου αρκεί!!!!Κι είναι αυτός που πάει τραίνο και προηγείται(τον ΠΑΣ εννοώ,το Αγρίνιο δεν έχω ιδέα τι έκανε χθές,ούτε με νιάζει)Για κάποιον φίλο που λέει πιό πάνω ότι Αγρίνιο,Κομπότης και Τσάτσος δε μπορεί να χάσουν την κατηγορία,να του πώ ότι Κομπότης και Τσάτσος έχουν ήδη χαιρετήσει το όνειρο από νωρίς και σε λίγο θα παλεύουν για τη σωτηρία!!!!

Αποσυνδεδεμένος Behos

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #9 στις: Τρι 28 Σεπ 2010 10:38 »
ΠΑΣ πρώτος και χαλαρά και μετά πιστεύω Παναιτωλικός και ΟΦΗ. Το παρασκήνιο θα τους βοηθήσει αν χρειαστεί. Ο Κομπότης μάλλον έχει πάψει να απολαμβάνει στηρίξεων...

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #10 στις: Τρι 28 Σεπ 2010 11:56 »
Παναιτωλικός, ΟΦΗ και Λεβαδειακός είναι δύσκολο να χάσουν την άνοδο (για διαφορετικούς λόγους η κάθε ομάδα).

Και σοβαρά τώρα, κάντε κάτι με HarMPas και NewPASPAS (ή όπως αλλιώς λέγεται). Δε γίνεται να υπάρχει τέτοιος γραπτός λόγος και να τον ανεχόμαστε έτσι απρόσκοπτα. Αν ήταν κάποτε έστω και λίγο χιουμοριστικό αυτό το στυλ γραφής (που δεν ήταν), πλέον το έχουν γαμήσει και έχει ψοφήσει το θέμα.
Θα μου πειτε, μην το διαβάζεις και θα έχετε και δίκιο.
Δώστε μου τη δυνατότητα να κάνω ignore τα ποστ και δε θα ξαναέχετε σχετικό παράπονο.





PAS GAVROS START Pas mpirmpas datskanars childrens comhttp://


αυτα για τν ωρα, οσο να ισχυσει το ιγκνορι ποστι

τι λες ρα, τι μουειπες εψες ωρε

απο που ειμεστε ωρε;

δεν ειμεστε ΠΟΚ ωρε

ουτε αποστειρωμεν γλωσσικα, χρησιμοποιω το ιδιολκτο

τι σε πραζ; το ιδιολκτο ή η αποψη μ;

τον "ανορθογραφο" τον Μποστ θα πρεπε να τον ειχαν κρεμασ οι χουντες, εεεε;

« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 28 Σεπ 2010 12:14 από HarMPas »

Αποσυνδεδεμένος Kradas

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #11 στις: Τρι 28 Σεπ 2010 13:37 »
Αν και η ομάδα δείχνει πολλά υγιή σημάδια, δεν μπορώ να αποβάλλω την απαισιοδοξία του υποστηρικτή του ΠΑΣ. Κανείς δεν ανέβηκε από την 3η αγωνιστική και επίσης ΔΕΝ παίξαμε τα πιο δύσκολα ματς. Αν εξαιρέσεις την πρεμιέρα που το πήραμε στο 90', τα άλλα δυο ματς ήταν με σχετικά υποδεέστερους από εμάς αντιπάλους. Ο Εθνικός δεν είναι καλά και φαίνεται και στα άλλα ματς και η Ηλιούπολη δεν έδειξε τίποτα σπουδαίο. Δεν γίνεται να κάνουμε 34 νίκες και καλό είναι να πατάμε στη γη.

Νομίζω πως ο Παναιτωλικός θα ανέβει μέσα στους 2 πρώτους. Εμείς σίγουρα θα είμαστε ψηλά αλλά φοβάμαι να πω ότι θα ανέβουμε απευθείας. Για τις άλλες 2 θέσεις θα παίξουμε εμείς, ο ΟΦΗ, η Βέροια και η Δράμα κυρίως.
Βάλτε στη φανέλα πιεσόμετρα για χορηγό!  :mono:

Αποσυνδεδεμένος dimitris_kzn_pas7

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #12 στις: Τρι 28 Σεπ 2010 13:44 »
Ο Πας και παναιτωλικος θα πανε τρενακι μπροστα τωρα για τον τριτο ειναι πολυ δυσκολο να πεις...ισως να ειναι ο οφη...Βεβαια ειναι πολυ νωρις ακομα :pas: :pas:


Αποσυνδεδεμένος ztoby

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 97
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #13 στις: Τρι 28 Σεπ 2010 15:20 »
οπως παντα θα το μαθουμε γυρω στο φλεβαρη... 2η-3η αγωνιστικη 2ου γυρου θα δειξει... οταν αρχισουν τα διπλα ;)

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #14 στις: Τρι 28 Σεπ 2010 15:49 »
Σχετικά με τις εκτιμήσεις - προγνωστικά για το ποιές ομάδες θα ανεβούν κι επειδή κι εγώ υπέδειξα κάποιες, σας πληροφορώ ότι έχω μετανοιώσει που ασχολήθηκα με αυτή τη μαντική.

Από δω και πέρα θα ασχολούμε μόνο με την πορεία του Πας και δεν πρόκειται να αβαντάρω με προγνωστικά κανεναν καριόλη και καμία σκατομαδούλα ανεβάζοντας έτσι την ανύπαρκτη αξία της και τις αξιώσεις της.

Εκείνο που θεωρω σημαντικό είναι ότι, δεν δέσαμε τη δική μας άνοδο, έτσι ώστε να ψάχνουμε τους άλλους δυο και να τους χρίζουμε πρόωρα.

Και μη πούμε ότι, το κάνουμε έτσι για τη φάση και την πλάκα. Αυτό το αβάντζο είναι πόντοι στον πίνακα της βαθμολογίας.

Θα συνιστούσα σε προπονητές. παίχτες, οπαδούς και φίλους να κρατήσουν τα μυαλά  στο κεφάλι τους και να παίξουν μπάλα.

Στηρίζω Ντεμόλ!

Όσο για τα φερόμενα ως φαβορί που θα μας συνοδεύσουν στη Σούπερ Λίγα ... το αυτό θεωρώ ως χαμηλή αυτοεκτίμηση μας περί ΠΑΣ να τους προσδιορίζουμε έτσι και έχει ως αποτέλεσμα να εμφανίζουμε απ το πουθενά μπαμπούλες και σκιάχρα που δυστυχώς  θα κάμψουν το ηθικό της ομάδας - παιχτών και των οπαδών της και μοιραία θα  τη βλάψουν στην τελική.

Και το χειρότερο, θα δώσουν στην πορεία πάτημα στη διοίκηση για "ανευ λόγου' αλλαγή πλεύσης ή άλλων επιχειρημάτων που θα έχουν ως βάση την οικονομική κρίση.

Η διοίκηση διατείνεται ότι έφτιαξε ομάδα και δεν κάνει πίσω. Ας μη δημιουργούμε σύγχιση στο τόσο ζωηρό κι ευχάριστο κλίμα της ομάδας και αυτών των όσων την ακολουθούν και την πιστεύουν.

Ξεκινήσαμε δυνατά, πατάμε καλά και πάμε γερά για άνοδο και καθιέρωση του ΠΑΣ κι οι άλλοι δυο να κόψουν το λαιμό τους.

:stop: :mono:
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 28 Σεπ 2010 16:18 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος john-PAS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.487
  • Ενας οχτρός...
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #15 στις: Τετ 29 Σεπ 2010 09:00 »
Θρασυβουλος και Παναιτωλικος, αλλά ειναι παρα πολυ νωρις ακομη. 8)
Keep Walking...

Αποσυνδεδεμένος mfbrinkmann

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 566
  • ΤΩΝ ΗΠΕΙΡΩΤΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #16 στις: Τετ 29 Σεπ 2010 12:08 »
Θρασυβουλος και Παναιτωλικος, αλλά ειναι παρα πολυ νωρις ακομη. 8)

X 2

 :mono:
Της Πίνδου το μεγαλείο - του Πύρρου η αθάνατη γή...

ΜΚΚΕΓ ΣΛΚ

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #17 στις: Τετ 29 Σεπ 2010 14:27 »
Μην ξεγραφεται τα σουβαλακια ακομα.....και ας εχουνε 0 βαθμους!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.051
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #18 στις: Τετ 29 Σεπ 2010 15:09 »
Κανέναν δεν μπορούμε να ξεγράψουμε....Ας θυμηθούμε το βέροια εξπρές β γύρου...

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #19 στις: Τετ 18 Μάι 2011 14:21 »
Άσχετα με αυτό το εθιμικό τόπικ, πάντα έγραφα και πάντα πρώτος, αλλά ... με 1 Ήττα επιπλέον θα ζεσταινόμασταν για PLAY OFFS

Σχετικά με τις εκτιμήσεις - προγνωστικά για το ποιές ομάδες θα ανεβούν κι επειδή κι εγώ υπέδειξα κάποιες, σας πληροφορώ ότι έχω μετανοιώσει που ασχολήθηκα με αυτή τη μαντική.

Από δω και πέρα θα ασχολούμε μόνο με την πορεία του Πας και δεν πρόκειται να αβαντάρω με προγνωστικά κανεναν καριόλη και καμία σκατομαδούλα ανεβάζοντας έτσι την ανύπαρκτη αξία της και τις αξιώσεις της.

Εκείνο που θεωρω σημαντικό είναι ότι, δεν δέσαμε τη δική μας άνοδο, έτσι ώστε να ψάχνουμε τους άλλους δυο και να τους χρίζουμε πρόωρα.
Και μη πούμε ότι, το κάνουμε έτσι για τη φάση και την πλάκα. Αυτό το αβάντζο είναι πόντοι στον πίνακα της βαθμολογίας.
Θα συνιστούσα σε προπονητές. παίχτες, οπαδούς και φίλους να κρατήσουν τα μυαλά  στο κεφάλι τους και να παίξουν μπάλα.

Στηρίζω Ντεμόλ!
Όσο για τα φερόμενα ως φαβορί που θα μας συνοδεύσουν στη Σούπερ Λίγα ... το αυτό θεωρώ ως χαμηλή αυτοεκτίμηση μας περί ΠΑΣ να τους προσδιορίζουμε έτσι και έχει ως αποτέλεσμα να εμφανίζουμε απ το πουθενά μπαμπούλες και σκιάχρα που δυστυχώς  θα κάμψουν το ηθικό της ομάδας - παιχτών και των οπαδών της και μοιραία θα  τη βλάψουν στην τελική.

Και το χειρότερο, θα δώσουν στην πορεία πάτημα στη διοίκηση για "ανευ λόγου' αλλαγή πλεύσης ή άλλων επιχειρημάτων που θα έχουν ως βάση την οικονομική κρίση.
Η διοίκηση διατείνεται ότι έφτιαξε ομάδα και δεν κάνει πίσω. Ας μη δημιουργούμε σύγχυση στο τόσο ζωηρό κι ευχάριστο κλίμα της ομάδας και αυτών των όσων την ακολουθούν και την πιστεύουν.

Ξεκινήσαμε δυνατά, πατάμε καλά και πάμε γερά για άνοδο και καθιέρωση του ΠΑΣ κι οι άλλοι δυο να κόψουν το λαιμό τους.

:stop: :mono:

Αυτοποστάρομαι απαντητικά,  συνέπεια μιας πρόσφατης επιτραπέζιας συζήτησης, συνέπεια του πρεμουρέ οπαδικού φάσκειν και αντιφάσκειν *  της χρονιάς που δεν πέρασε και συνέπεια  π.μ. συζητήσεων πίκρας,    που είχα αυτές τις τελευταίες μαύρες μέρες.

Όχι για να πω ποιός ξέρει το  τί  είχα πει εγώ, αλλά για το τί άκουσα ως τώρα, στον  κερκιδικό αέρα που άλλοτε χειροκροτούσε και άλλοτε μούντζωνε την Ομάδα, ανάλογα με τις επιδόσεις της.

Και επειδή το ματσάκι και η προϊστορία του μας κόστισε, έχουμε και εμείς μερίδιο ευθύνης, απ' τη στιγμή που θελήσαμε να αποδείξουμε ότι:
-  με 8.000 κόσμο στους Ζωσιμάδες, το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να τινάζουμε την   Ομάδα και Παε στον αέρα, για κουβαλήσουμε στην τελική νερό στους κάποιους Μαχλάδες.
- με 2.000 κόσμο νοιώθουμε μοναξιά και σιωπή και βρίζουμε το για το μη προσφερόμενο θέαμα, βρίζουμε την Παε γιατί δε μας φέρνει κόσμο και δε μας κάνει παρέα η ίδια. 

Και καπάκι τώρα προκύπτει νέο ζήτημα χωροθέτησης, στην πραγματικότητα πρόθεση διαίρεσης της κερκίδας.

* (όχι απαραίτητα εντός φόρουμ, μη παρεξηγηθώ, για κερκίδα μιλάω)

ΥΓ: Πάντα θα υπάρχει κάποιος Πορδοτσόγλανος.
 
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Geopasoles

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.057
  • ΠΟΥΛΑ ΕΦΥΓΕΣ....ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΕΣ ΕΒΓΑΛΕΣ...
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #20 στις: Τετ 18 Μάι 2011 17:04 »
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 παναιτωλικος,τρικαλα,λεβαδιακος....κατα την γνωμη μου και αν ανεβουν 3 ομαδες...νομιζω μετα το στησιμο που πηγε να κανει με τον πουρη ο κομποτης,θα ανεβουν τα τρικαλα γιατι τον εχουν στο χερι τον κομποτη :mono:
:pas: και  :mono:   :flag:

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #21 στις: Δευ 04 Ιούν 2012 10:32 »
Επικυρώθηκε η βαθμολογία  Football League για  τις ομάδες 1-2 και 16-18:

Για  την  άνοδο:
Πανθρακικός
Βέροια

Για  τον υποβιβασμό:
Αγροτικός  Αστέρας
Εθνικός Αστέρας
Διαγόρας

Η 3η ομάδα θα διεκδικήσει την άνοδο στη SL μέσα από τη διαδικασία αγώνων κατάταξης του γκρουπ  2-6  που πιθανόν θα κωδικοποιηθούν ως ΟΜΑΔΕΣ Α, Β, Γ, Δ.
 
Ωστόσο η προφανής τετράδα  και   με βάση  τη μη επικυρωμένη  τελική βαθμολογία είναι:
Καλλιθέα
Π.Α.Ε. Παναχαϊκή
Πλατανιάς
ΑΕΛ Καλλονής
 
ΟΜΑΔΕΣ Α, Β … και για τον υποβιβασμό του τρίτου:
Π.Α.Ε. Αγροτικός Αστέρας
Π.Α.Ε. Ηρακλής Ψαχνών

Έτσι οι ομάδες  που αγωνιστούν στη SL την περίοδο 2012 – 13 θα είναι οι εξής 18 (πιθανόν 18):

  1. A.E.K.
  2. ΑΡΗΣ
  3. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 
  4. ΒΕΡΟΙΑ
  5. ΚΕΡΚΥΡΑ
  6. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
  7. ΞΑΝΘΗ
  8. Ο.Φ.Η.
  9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
10. Π.Α.Ο.Κ.
11. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
12. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
13. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
14. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
15. ΤΡΙΠΟΛΗ
16. …………………
17. …………………
18. …………….......


Σε περίπτωση που ομάδες SL υποβιβαστούν στη Δ΄- Γ΄π.χ. ΑΕΚ,  θα έχουμε ακόμα πιο όμορφες αλλαγές.


« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 04 Ιούν 2012 10:48 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #22 στις: Τετ 13 Ιούν 2012 22:56 »
Έτσι οι ομάδες  που αγωνιστούν στη SL την περίοδο 2012 – 13 θα είναι οι εξής 18 (πιθανόν 18):

Σε περίπτωση που ομάδες SL υποβιβαστούν στη Δ΄- Γ΄π.χ. ΑΕΚ,  θα έχουμε ακόμα πιο όμορφες αλλαγές.

Έτσι οι ομάδες  που αγωνιστούν στη SL την περίοδο 2012 – 13 θα είναι οι εξής 19 (πιθανόν 20):


 1. ΑΡΗΣ
 2. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 
 3. ΒΕΡΟΙΑ
 4. ΚΕΡΚΥΡΑ
 5. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
 6. ΞΑΝΘΗ
 7. Ο.Φ.Η.
 8. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
 9. A.E.K.
10. Π.Α.Ο.Κ.
11. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
12. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
13. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
14. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
15. ΤΡΙΠΟΛΗ

16. ΚΑΒΑΛΑ
17. ΒΟΛΟΣ
18. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
19. .................

20. (ΔΟΞΑ) ... αν θέλει %-|

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Ποιοί θα ανεβούν;
« Απάντηση #23 στις: Τρι 21 Αύγ 2012 00:44 »
18

Παράθεση
... θα πέσουν μόνο δύο ομάδες και όχι τρεις.

http://www.sportdog.gr/article/121342/sxedio-gia-tin-apokatastasi-irakli-boloy-kabalas
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς